Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Randers Indoor 1 30.1.2022 Inde
Langvang Idrætscenter

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.56
  
DR PB
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.79
  
 PB
3Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM6.86
  
 PB
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.86
  
 PB
5Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 6.87
  
 PB
6Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja6.97
  
 
7Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.17
  
 PB
Finale B
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik7.06
  
 PB
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF7.22
  
 PB
3August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF7.33
  
 PB
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.35
  
 
5Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.41
  
 PB
6Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.44
  
 PB
7Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.55
  
 
Finale C
1Khaled ChahrourKhaled Chahrour ('03)AGF Atletik7.67
  
 PB
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.67
  
 =PB
3Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.70
  
 SB
4Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.99
  
 PB
5Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19008.21
  
 =PB
6Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.35
  
 
7Abdinasir AbdullahAbdinasir Abdullah ('09)Randers Freja8.55
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen SpartaNT
Q
  
 
Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LATNT
Q
  
 
Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers FrejaNT
Q
  
 
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM NT
Q
  
 
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 1900NT
Q
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 1900NT
Q
  
 
Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AMNT
Q
  
 
Indledende 2
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.18
Q
  
 PB
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik7.21
Q
  
 PB
3Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.33
q
  
 SB
4Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF7.39
q
  
 
Indledende 3
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.48
Q
  
 PB
2Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.55
Q
  
 
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.58
q
  
 
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.63
q
  
 
5Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.75
q
  
 
6Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.81
q
  
 SB
7Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.89
q
  
 
Indledende 4
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.02
Q
  
 PB
2Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19008.21
Q
  
 PB
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.25
q
  
 
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.27
q
  
 
Indledende 5
1Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIF7.04
Q
  
 PB
2August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF7.37
Q
  
 PB
3Khaled ChahrourKhaled Chahrour ('03)AGF Atletik7.68
q
  
 PB
4Abdinasir AbdullahAbdinasir Abdullah ('09)Randers Freja8.62
q
  
 PB
5Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.84
q
  
 
6Olana Ibrahim SaeedOlana Ibrahim Saeed ('09)Randers Freja9.91
q
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM22.11
  
 SB
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta22.55
  
 PB
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan23.25
  
 PB
Finale B
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta23.21
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF23.63
  
 PB
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 24.10
  
 PB
Finale C
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF23.11
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja24.73
  
 PB
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8027.18
  
 PB
Finale D
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF23.53
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8025.19
  
 PB
3Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja26.60
  
 PB
Finale F
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190027.83
  
 PB
2Abdinasir AbdullahAbdinasir Abdullah ('09)Randers Freja27.91
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8030.22
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja33.06
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta49.56
  
 PB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja50.78
  
 PB
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan52.43
  
 PB
Finale B
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 52.52
  
 PB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 52.97
  
 PB
3Albert NørholmAlbert Nørholm ('04)AGF Atletik53.31
  
 PB
Finale C
1Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja1:01.76
  
 PB
2Abdinasir AbdullahAbdinasir Abdullah ('09)Randers Freja1:04.18
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC3:52.14
  
 SB
2Nick JensenNick Jensen ('91)Vejle IF3:53.97
  
 SB
3William DevantierWilliam Devantier Sparta3:56.85
  
 SB
4William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:36.28
  
 PB
5Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF4:39.23
  
 PB
6Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF4:46.88
  
 PB
Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.14
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.00
  
 SB
 
3.80 SB
 XO
4.00 SB
 XO
4.30
XXX
     
1Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.80
  
 =SB
 
3.80 =SB
XXO
4.00
XXX
      
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik NH
  
 
 
4.00
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.33
  
 SB
 
7.25  X7.33 SB  X  X  X  
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.26
  
 SB
 
7.26 SB7.236.977.097.16  X  
3Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta7.05
  
 PB
 
  X6.796.87 SB  X  X7.05 PB  
4Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.74
  
 
 
  X  X  X  X6.744.81  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190014.84
  
 SB
 
13.35 SB  X14.84 SB13.9214.4114.57  
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.26
  
 SB
 
  X  X  X  X  X14.26 SB  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.31
  
DR PB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.33
  
 SB
3Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.52
  
DUR-22 PB
4Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.55
  
 SB
5Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.56
  
DUR-20 PB
6Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF7.75
  
 PB
7Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM7.78
  
 
8Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.79
  
 PB
Finale B
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.88
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.95
  
 =PB
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF7.97
  
 PB
4Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta8.14
  
 
5Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.19
  
 
6Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.22
  
 
7Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.30
  
 
8Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.37
  
 
Finale C
1Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik8.18
  
 PB
2Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF8.39
  
 
3Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK778.40
  
 PB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.44
  
 PB
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.66
  
 
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF8.77
  
 PB
7Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.95
  
 
Finale D
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF8.90
  
 PB
2Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK779.07
  
 
3Liv MunkLiv Munk ('08)SAK779.40
  
 
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19009.62
  
 
5Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7710.34
  
 
6Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK7711.60
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.36
Q
  
 SB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.47
Q
  
 SB
3Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.56
q
  
 SB
4Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.63
q
  
 SB
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.63
q
  
DUR-20 PB
6Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.86
q
  
 SB
7Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF8.05
q
  
 
Indledende 2
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.60
Q
  
 PB
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM7.74
Q
  
 PB
3Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF7.82
q
  
 PB
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.86
q
  
 PB
5Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.96
q
  
 SB
6Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta8.06
q
  
 
7Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.18
q
  
 
Indledende 3
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.03
Q
  
 PB
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.19
Q
  
 
3Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad8.20
q
  
 PB
4Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.25
q
  
 PB
5Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik8.27
q
  
 PB
6Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.38
q
  
 SB
7Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.40
q
  
 
Indledende 4
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF8.00
Q
  
 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.24
Q
  
 PB
3Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF8.37
q
  
 PB
4Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK778.46
q
  
 PB
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.59
q
  
 PB
6Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER8.65
  
 PB
7Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM8.67
  
 PB
Indledende 5
1Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK778.70
Q
  
 PB
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.92
Q
  
 PB
3Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja9.01
  
 
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19009.49
  
 PB
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF DNF
  
 
Indledende 6
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.45
Q
  
 PB
2Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK778.96
Q
  
 PB
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF9.01
  
 PB
4Liv MunkLiv Munk ('08)SAK779.38
  
 PB
5Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7710.15
  
 PB
6Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja10.83
  
 PB
7Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK7711.60
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta24.42
  
 SB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja25.34
  
 SB
Finale B
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta24.93
  
 PB
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF26.28
  
 SB
3Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF26.55
  
 
Finale C
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF26.58
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.23
  
 SB
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.54
  
 PB
4Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190027.93
  
 SB
Finale D
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta28.39
  
 PB
2Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER29.31
  
 SB
Finale E
1Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF27.95
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.83
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF29.26
  
 PB
Finale F
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF28.45
  
 PB
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF30.65
  
 PB
3Mathilde VammenMathilde Vammen ('04)Randers Freja34.20
  
 PB
Finale G
1Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF28.69
  
 PB
2Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF30.21
  
 PB
3Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190031.64
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja57.88
  
 PB
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad1:00.92
  
 PB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:02.98
  
 PB
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:03.89
  
 SB
Finale B
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1:05.65
  
 PB
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001:11.57
  
 PB
Finale C
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19001:10.56
  
 PB
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19001:18.39
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:18.35
  
 SB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:21.01
  
 
3Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta2:21.50
  
 SB
4Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM2:27.86
  
 
5Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:29.75
  
 SB
6Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK802:47.07
  
 PB
7Liv MunkLiv Munk ('08)SAK772:55.26
  
 PB
Mathilde VammenMathilde Vammen ('04)Randers Freja DNF
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:18.04
  
DUR-17 PB
2Stina TroestStina Troest ('94)Sparta4:24.69
  
 PB
3Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Sparta4:45.77
  
 PB
4Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM5:03.97
  
 PB
5Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja5:37.21
  
 PB
6Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005:43.58
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.92
  
 =PB
 
5.92 =PB5.755.465.825.78  X  
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.70
  
 
 
5.305.375.515.575.70  X  
3Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad4.69
  
 
 
4.504.69  X  X  X  X  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.44
  
 SB
 
  X12.3012.4012.43 SB12.44 SB  X  
2Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF12.20
  
 SB
 
11.35 SB  X12.03 SB  X  X12.20 SB  
M22 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF1:59.09
  
 PB
2Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF2:19.47
  
 
3Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF2:20.73
  
 PB
M22 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.85
  
 PB
 
4.30 SB
  O
4.50 SB
  O
4.60 SB
  O
4.75 SB
  o
4.75 SB
  O
4.85 PB
  o
4.85 PB
  O
4.95
xxx
M22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.24
  
 PB
 
7.14 PB7.067.15 PB6.977.24 PB7.17  
M22 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7711.93
  
 
 
11.72  X11.8111.9011.7611.93  
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.57
  
 PB
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta8.58
  
 PB
K22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.84
  
 PB
 
5.545.525.65 SB5.305.84 PB5.55  
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.43
  
 SB
 
  X3.60  X  X5.395.43 SB  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.64
  
 PB
D19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja NH
  
 
 
3.60
XXX
       
D19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.88
  
 SB
 
5.67 SB5.655.81 SB5.745.665.88 SB  
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.31
  
DR22 DUR DUR-19 PB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.79
  
 SB
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.00
  
 
 
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
XXX
    
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM3.00
  
 PB
 
2.60 =PB
XXO
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
XXO
3.00 PB
XXO
3.10
XXX
  
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.87
  
 SB
 
5.645.665.87 SB5.68  X  X  
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta5.59
  
 =PB
 
5.46 SB5.55 SB5.59 =PB5.45  X  X  
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.49
  
 PB
 
5.36 PB5.205.49 PB  X  X  X  
4Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.17
  
 
 
4.715.01  X5.174.944.96  
5Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik4.96
  
 PB
 
4.494.774.89 PB4.96 PB4.924.55  
P19 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.28
  
 
 
  X12.2812.22  X12.16  X  
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19006.39
  
 PB
 
6.39 PB6.255.725.835.795.86  
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.60
  
 PB
 
11.3510.2110.6310.979.5711.60 PB  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.90
  
 
Finale C
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19009.49
  
 PB
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.78
  
 PB
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.30
  
 
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
   
2Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja2.20
  
 SB
 
2.00 =SB
  O
2.10 SB
XXO
2.20 SB
 XO
2.30
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.37
  
 
 
4.37  X  X  X  X  X  
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.12
  
 
 
4.945.12  X5.02  X5.09  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.06
  
 
 
4.784.965.064.904.884.97  
4Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.94
  
 SB
 
4.70 SB4.674.83 SB4.814.94 SB4.92  
5Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK772.79
  
 
 
2.441.912.662.542.662.79  
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8010.80
  
 
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19002.40
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
 XO
2.50
XXX
  
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.25
  
 PB
 
5.92  X6.25 PB6.115.925.99  
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.10
  
 
 
4.895.074.985.10  X4.26  
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.38
  
 PB
 
  X  X3.824.38 PB  X  X  
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale B
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.99
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.44
  
 PB
4Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM10.61
  
 PB
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.67
  
 
Finale C
2Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF10.60
  
 PB
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.64
  
 PB
7Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.10
  
 
8Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190011.64
  
 PB
9Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7711.69
  
 PB
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.00
  
 =PB
 
2.50
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =PB
  O
3.10
XXX
  
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.50
  
 =PB
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50 =PB
  O
2.60
XXX
    
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.50
  
 =PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50 =PB
XXO
2.60
XXX
   
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.40
  
 =PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
 XO
2.40 =PB
  O
2.50
XXX
  
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.73
  
 PB
 
4.054.394.73 PB4.584.614.62  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.56
  
 PB
 
4.56 PB4.544.28  X3.964.22  
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.56
  
 PB
 
4.424.56 PB  X4.404.33  X  
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.184.113.954.113.86  
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.49
  
 PB
 
4.49 PB  X4.144.474.18  X  
6Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK774.48
  
 PB
 
4.42 PB4.344.274.393.484.48 PB  
7Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.22
  
 
 
3.753.28  X4.133.564.22  
8Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK774.17
  
 =PB
 
3.874.17 =PB3.833.733.70  X  
9Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.11
  
 PB
 
4.844.78  X4.73  X5.11 PB  
9Liv MunkLiv Munk ('08)SAK774.04
  
 PB
 
3.66 PB4.04 PB2.48  X3.96  X  
11Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803.92
  
 
 
3.523.733.923.84  X  X  
12Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.65
  
 
 
3.543.563.653.653.443.61  
13Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.69
  
 PB
 
4.44 PB4.69 PB4.55  X  X  X  
13Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK772.85
  
 PB
 
  X2.82 PB2.84 PB  X2.512.85 PB  
15Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.61
  
 
 
4.524.51  X4.614.60  X  
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.86
  
 
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.67
  
 
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.40
  
 =PB
 
3.00
 XO
3.20
 XO
3.30
XXO
3.40 =PB
XXO
3.50
XXX
   
D13 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.52
  
 PB
 
  X8.52 PB8.118.02  X  X  
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale C
1Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190011.48
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.133.063.122.833.21  
M50 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik NH
  
 
 
3.60
XXX
       
M65 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.50
  
 SB
 
2.20 SB
  O
2.40 SB
 XO
2.50 SB
XXO
2.60
XXX
    
M65 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.85
  
 SB
 
3.70 SB3.673.75 SB3.83 SB3.85 SB3.67  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint