Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Masters 5‐6.2.2022 Inde
Randers Atletikhal

M30 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER7.19
  
 
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF7.40
  
 
3Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM7.47
  
 SB
4Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF7.50
  
 SB
5Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja7.63
  
 PB
6Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)VEXA HLM Running8.44
  
 SB
M30 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.94
  
 SB
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF23.52
  
 SB
Finale B
6.2.
6.2.
1Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja24.72
  
 PB
Joachim LarsenJoachim Larsen ('92)Greve Atletik DNF
  
 
M30 1500 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad4:11.23
  
 PB
2Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad4:14.49
  
 PB
3Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik4:17.50
  
 PB
4Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 4:37.40
  
 SB
5Peter HoePeter Hoe ('70)Randers Freja4:49.36
  
 PB
6Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('69)Randers Freja5:00.49
  
 PB
M30 3000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad8:41.39
  
 PB
2Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad9:04.99
  
 PB
3Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik9:09.38
  
 PB
4Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO9:15.30
  
 PB
5Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM9:23.92
  
 PB
6Jens LoffJens Loff ('90)Randers Freja9:50.43
  
 SB
7Martin KjærMartin Kjær ('89)HLLH10:07.79
  
 PB
Nicklas BuhlNicklas Buhl ('91)Randers Freja DNF
  
 
M30 60 m hæk    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF9.29
  
 SB
M30 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)VEXA HLM Running4.83
  
 PB
 
4.53 PB  X4.83 PB4.324.643.90  
K30 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC8.59
  
 SB
2Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER8.71
  
 
K30 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER29.26
  
 SB
2Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF30.31
  
 PB
3Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF31.35
  
 SB
4Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik40.14
  
 PB
K30 400 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC1:08.61
  
 SB
2Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød1:17.80
  
 PB
3Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik1:26.81
  
 PB
K30 1500 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad4:39.51
  
 SB
2Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad4:49.80
  
 PB
3Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM5:13.39
  
 PB
4Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød6:07.98
  
 PB
5Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne6:17.83
  
 SB
K30 3000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad10:13.08
  
 PB
2Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED10:42.42
  
 PB
M35 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM12.78
  
 PB
 
12.59 PB12.68 PB12.6012.78 PB12.59   
M40 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM7.84
  
 SB
2Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.94
  
 
3Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM8.00
  
 PB
4
Scott Randall
Scott Randall ('75)
/ NOR8.07
  
 PB
5Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik8.23
  
 SB
Jesper SørensenJesper Sørensen ('78)SAK77 DNF
  
 
M40 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM25.55
  
 SB
2Martin KjærMartin Kjær ('89)HLLH32.38
  
 PB
3Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Herning LK42.14
  
 PB
M40 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM10.37
  
 PB
M40 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM NH
  
 
 
1.71
xxx
       
M40 Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.52
  
 SB
 
3.32 SB
 XO
3.42 SB
  O
3.52 SB
  O
3.62
XXX
    
K40 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM10.63
  
 SB
M45 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM26.00
  
 PB
2Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF26.00
  
 SB
M45 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:07.98
  
 SB
2Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 2:18.12
  
 PB
3Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:19.55
  
 SB
4Martin KjærMartin Kjær ('89)HLLH2:26.36
  
 SB
5Søren KirketofteSøren Kirketofte ('73)Glamsdalen2:27.87
  
 SB
6Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)VEXA HLM Running2:32.72
  
 SB
7Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC2:51.34
  
 SB
8Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Herning LK3:55.54
  
 SB
M45 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF1.62
  
 SB
 
1.26 SB
  O
1.29 SB
  O
1.32 SB
  O
1.35 SB
  O
1.50
  o
1.56
  xo
1.62
  o
1.65
xxx
M45 Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.72
  
 SB
 
3.52 SB
  O
3.72 SB
  O
3.92
XXX
     
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.52
  
 SB
 
3.52 SB
 XO
3.62
XXX
      
3Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.62
  
 PB
 
2.42 PB
  O
2.52 PB
 XO
2.62 PB
 XO
2.72
XXX
    
M45 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja13.95
  
DR45 PB
 
12.62 SB13.95 PB11.8713.08  –   
K45 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød3:06.14
  
 PB
2Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC3:06.73
  
 SB
3Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne3:08.24
  
 SB
4Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM3:19.84
  
 SB
5Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik3:22.33
  
 PB
K45 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja8.19
  
 SB
 
7.88 SB7.94 SB  X8.19 SB7.90  X  
M50 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik27.06
  
 SB
2Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC29.03
  
 SB
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik29.03
  
 PB
M50 3000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 9:41.56
  
 SB
2Jesper GreveJesper Greve ('77)VEXA HLM Running9:45.01
  
 
3Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad9:48.50
  
 PB
4Rune Bohn JensenRune Bohn Jensen ('74)Greve Trim9:49.50
  
 PB
5Søren KirketofteSøren Kirketofte ('73)Glamsdalen10:11.37
  
 SB
6Peter HoePeter Hoe ('70)Randers Freja10:12.95
  
 PB
9Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('69)Randers Freja10:43.34
  
 PB
10André Friis MøllerAndré Friis Møller ('68)NG&IF 13:46.46
  
 SB
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA9.41
  
 SB
M50 Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.70
  
 SB
 
3.40 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60 SB
 XO
3.70 SB
XXO
3.80
XXX
   
M50 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik5.09
  
 SB
 
  X4.74 SB4.84 SB5.09 SB  –  –  
M50 Trespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik9.09
  
 PB
 
9.03 PB8.869.09 PB8.788.518.87  
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik11.09
  
 PB
 
10.48 PB11.09 PB10.8710.3010.4011.09 =PB  
2Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik10.54
  
 SB
 
10.32 SB10.1210.50 SB10.2810.54 SB  –  
K50 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF9.26
  
 SB
2Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA9.44
  
 SB
3Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC10.56
  
 SB
4Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas11.26
  
 SB
K50 400 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:20.70
  
 SB
2Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne1:24.64
  
 PB
3Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM1:27.37
  
 SB
K50 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik10.90
  
 PB
 
10.71 PB10.74 PB10.7010.90 PB10.8310.58  
M55 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF8.03
  
 SB
2Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM8.74
  
 =PB
3Poul Erik LangerhuusPoul Erik Langerhuus ('60)AK Holstebro8.91
  
 SB
4Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro9.12
  
 SB
5Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik9.22
  
 SB
M55 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 2:19.54
  
DR60 SB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:19.63
  
 SB
3Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 2:30.97
  
 PB
4Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF2:38.38
  
 SB
5Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM2:45.62
  
 SB
6Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC2:49.71
  
DR70 PB
7Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3:07.07
  
 SB
8Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica3:24.03
  
DR75 PB
9Leif Møller PedersenLeif Møller Pedersen ('45)Odense Atletik 3:36.64
  
 PB
M55 3000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Bent PovlsenBent Povlsen ('61)Blovstrød Løverne10:41.57
  
 SB
2Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad10:49.12
  
 PB
3Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM11:12.02
  
 SB
4Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF11:27.46
  
 PB
5Laurids JakobsenLaurids Jakobsen ('52)Viborg AM11:35.82
  
DR70 SB
6Ole HjortshøjOle Hjortshøj ('46)Aarhus Fremad13:26.47
  
 PB
7Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica13:50.05
  
 PB
M55 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER3.15
  
 SB
 
3.08 SB3.08 =SB3.15 SB3.13  –  –  
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 10.14
  
 SB
 
9.74 SB9.82 SB  X9.8010.14 SB  X  
2Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF9.54
  
 PB
 
9.07 PB9.41 PB9.039.54 PB8.998.92  
3Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER9.53
  
 SB
 
9.06 SB9.18 SB  X9.26 SB9.37 SB9.53 SB  
K55 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA3.76
  
 SB
 
3.45 SB  X3.71 SB3.613.76 SB3.66  
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas3.06
  
 SB
 
2.67 SB3.00 SB2.853.06 SB2.972.99  
K55 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.05
  
 SB
 
6.65 SB7.05 SB6.51  X7.05 =SB  X  
M60 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik30.39
  
 PB
2Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM31.92
  
 SB
3Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190036.80
  
 PB
M60 400 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:04.61
  
 SB
2Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:26.08
  
 SB
M60 1500 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 4:54.60
  
DR60 SB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC5:07.18
  
 SB
3Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 5:11.71
  
 SB
4Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM5:15.37
  
 SB
5Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF5:31.39
  
 SB
6Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik5:45.05
  
 PB
7Nien DongNien Dong ('62)Aalborg Øst RRC5:47.41
  
 PB
8Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC5:56.03
  
 PB
9Ole HjortshøjOle Hjortshøj ('46)Aarhus Fremad6:12.09
  
DR75 PB
10Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica6:33.72
  
 PB
11Leif Møller PedersenLeif Møller Pedersen ('45)Odense Atletik 7:24.59
  
 SB
M60 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød11.29
  
 
M60 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.35
  
 SB
 
1.32 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38
XXr
     
M60 Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.52
  
 SB
 
2.42
XXO
2.52 SB
 XO
      
M60 Trespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.31
  
 SB
 
8.31 SB8.25  –     
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.44
  
 PB
 
10.10 SB10.44 PB9.84  X  X10.12  
2Svend L. ChristensenSvend L. Christensen ('58)Aarhus 19009.66
  
 SB
 
9.66 SB9.279.329.55  X9.36  
K60 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC35.39
  
 SB
2Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM39.84
  
 SB
3Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM40.18
  
 
K60 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød8.94
  
 SB
 
8.68 SB  X8.548.42  X8.94 SB  
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta6.06
  
 PB
 
5.17 PB5.34 PB5.48 PB5.88 PB6.02 PB6.06 PB  
M65 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM29.68
  
 PB
2Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik31.24
  
 SB
3Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik33.60
  
 PB
M65 400 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik1:18.38
  
 SB
2Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:29.25
  
 SB
3Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica1:31.68
  
DR75 PB
M65 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta1.29
  
 SB
 
1.20 SB
 XO
1.23 SB
  O
1.26 SB
 XO
1.29 SB
 XO
1.32
XXX
   
2Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM0.96
  
 SB
 
0.87 SB
  O
0.90 SB
  O
0.93 SB
  O
0.96 SB
  O
0.99
XXX
   
M65 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta3.47
  
 SB
 
3.44 SB3.423.47 SB3.47 =SB3.453.38  
2Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.27
  
 SB
 
2.33 SB2.89 SB  X3.27 SB  X3.20  
M65 Trespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM4.60
  
 SB
 
4.25 SB4.36 SB4.38 SB4.60 SB3.954.35  
M65 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik9.41
  
 SB
 
9.33 SB9.41 SB9.34  –  –  –  
2Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM8.24
  
 SB
 
7.72 SB7.618.24 SB7.598.128.00  
3Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta7.86
  
 =PB
 
7.42 SB7.227.61 SB7.86 =PB7.447.32  
M70 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.11
  
DR70 PB
3Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik9.88
  
 PB
4Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød11.04
  
 SB
5Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød11.10
  
 SB
5Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF11.10
  
 PB
7Jørgen Wittrup PlamboeckJørgen Wittrup Plamboeck ('46)IK Olympia11.64
  
 PB
M70 400 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik1:19.78
  
 PB
2Jørgen Wittrup PlamboeckJørgen Wittrup Plamboeck ('46)IK Olympia2:24.63
  
 PB
M70 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.80
  
 PB
 
3.57 PB3.76 PB3.733.80 PB3.68  X  
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 9.86
  
 SB
 
8.47 SB9.86 SB  X  X  –  –  
2Preben KrebsPreben Krebs ('51)Aalborg AM9.58
  
 PB
 
  X8.90 PB9.05 PB9.48 PB9.419.58 PB  
K70 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM10.50
  
 
2Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM11.12
  
 SB
3Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM12.70
  
 SB
4Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik16.79
  
 PB
K70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM14.78
  
 SB
K70 Trespring     
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM6.35
  
DR70 SB
 
6.28 SB6.185.956.35 SB  X  –  
K70 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.92
  
 
 
7.427.617.907.347.887.92  
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC7.89
  
 SB
 
7.81 SB7.687.89 SB7.847.59  X  
M75 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF39.71
  
 SB
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød40.13
  
 PB
M75 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød15.83
  
 PB
M75 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød1.08
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.93 SB
  O
0.99 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.08 SB
  O
1.11
XXX
  
Jørgen Wittrup PlamboeckJørgen Wittrup Plamboeck ('46)IK Olympia NH
  
 
 
0.92
xxx
1.77
  s
      
M75 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød3.13
  
 SB
 
2.72 SB3.13 SB2.782.73  –  –  
2Jørgen Wittrup PlamboeckJørgen Wittrup Plamboeck ('46)IK Olympia2.40
  
 PB
 
2.18 PB2.32 PB2.40 PB  –  –  –  
M75 Trespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød6.70
  
 PB
 
6.70 PB6.576.676.56  –   
2Jørgen Wittrup PlamboeckJørgen Wittrup Plamboeck ('46)IK Olympia5.47
  
 PB
 
5.47 PB5.28  X5.17  X4.95  
M75 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.23
  
 
 
9.749.9510.0310.1810.2210.23  
K75 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM43.34
  
 SB
K75 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande14.89
  
 SB
K75 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande1.04
  
DR75 SB
 
0.92 SB
  O
0.95 SB
  O
0.98 SB
  O
1.01 SB
  O
1.04 SB
  O
1.07
XXX
  
K75 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande2.45
  
 PB
 
2.16 PB2.45 PB2.302.18  X2.42  
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande8.10
  
 SB
 
7.95 SB7.587.607.777.148.10 SB  
2Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM7.76
  
 SB
 
6.28 SB7.76 SB7.676.236.99  –  
3Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik7.36
  
 PB
 
6.97 PB7.36 PB6.997.005.986.48  
M80 60m Hurdles (68cm, 7m)    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød14.76
  
DR80 PB
M80 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød1.05
  
 SB
 
0.99 SB
 XO
1.02 SB
  O
1.05 SB
  O
1.08
XXX
    
M80 Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.52
  
 SB
 
1.42 SB
  O
1.52 SB
  O
1.62
XXX
     
M80 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød3.00
  
 SB
 
2.91 SB2.843.00 SB2.952.762.72  
M80 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19008.54
  
 PB
 
8.47 PB8.378.54 PB8.248.318.45  
2Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød8.46
  
 PB
 
8.17 PB8.29 PB8.34 PB8.41 PB8.46 PB7.77  
M85 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC7.99
  
 SB
 
  X7.41 SB  X7.88 SB7.99 SB  X  
K85 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM5.56
  
 PB
 
5.31 PB5.31 =PB5.56 PB5.454.974.93  
K90 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 2.23
  
 SB
 
2.23 SB  –  –  –  –   
K90 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 5.87
  
 PB
 
5.69 PB5.87 PB  –     

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix