Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Skive Indoor - VDMU 1500m 12.2.2022 Inde
Sparnord Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.51
  
 
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.85
  
 
3Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.88
  
 PB
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX8.07
  
 PB
5Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.57
  
 
Finale B
1Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM8.91
  
 PB
2Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM9.25
  
 PB
3Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF9.32
  
 PB
4Henry AndersenHenry Andersen ('34)Skive AM12.67
  
 SB
5Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM13.24
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja52.13
  
 PB
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.13
  
 PB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja53.28
  
 SB
Finale B
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM51.37
  
 PB
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad53.26
  
 PB
Finale C
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF53.80
  
 PB
2Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM1:17.22
  
 PB
Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM DNF
  
 
Finale D
1Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM1:00.53
  
 PB
2Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM1:10.28
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:04.15
  
 PB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:07.81
  
 PB
3Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM4:08.62
  
 PB
4Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:25.26
  
 PB
5Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19004:34.33
  
 PB
6Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:38.76
  
 PB
7Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM5:32.33
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX4.95
  
 PB
 
3.893.984.95 PB4.604.504.20  
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM4.11
  
 PB
 
4.11 PB4.034.043.02  –   
3Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.02
  
 PB
 
3.58 PB3.75 PB3.543.09  X4.02 PB  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.26
  
 
2Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.35
  
 SB
3Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM8.59
  
 SB
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.62
  
 
5Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.63
  
 SB
6Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.64
  
 
Finale B
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.52
  
 PB
2Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM8.67
  
 PB
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.77
  
 
4Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.79
  
 SB
5Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.48
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad59.40
  
 PB
2Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:01.72
  
 
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:03.17
  
 SB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:04.17
  
 
Finale B
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1:04.14
  
 PB
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:04.26
  
 PB
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19001:05.34
  
 PB
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1:11.92
  
 PB
Finale C
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM1:13.53
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.88
  
 PB
 
4.50 SB4.474.61 SB4.88 PB4.824.82  
2Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM4.78
  
 PB
 
4.55 PB  X4.60 PB  X4.78 PB4.77  
3Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.58
  
 SB
 
4.58 SB  X4.544.404.52  X  
4Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.42
  
 
 
3.894.384.044.194.304.42  
5Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3.77
  
 PB
 
3.68 PB  X  X3.563.77 PB3.77 =PB  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.79
  
 
 
  X9.70  X9.389.559.79  
D19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe Emil LangergaardMalthe Emil Langergaard ('03)4:06.04
  
 PB
2Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:12.31
  
 PB
3Sergi Prats SoléSergi Prats Solé ('03)Aarhus 1900 / ESP4:30.68
  
 PB
4Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK4:37.09
  
 PB
P19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:43.69
  
 PB
2Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:45.97
  
 SB
3Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM4:57.67
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:19.12
  
 PB
2Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:19.32
  
 
3Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM4:24.26
  
 PB
4Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:30.86
  
 PB
5Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM4:48.55
  
 PB
6Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:51.31
  
 PB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4:57.67
  
 PB
2Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM4:58.31
  
 PB
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:39.92
  
 PB
2Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen4:45.06
  
 PB
3Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM5:12.39
  
 PB
4Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF5:18.01
  
 PB
5Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF5:18.55
  
 PB
6Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM5:21.08
  
 PB
7Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM5:21.16
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM10.14
  
 PB
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX10.69
  
 
3Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF12.37
  
 PB
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM4:56.35
  
 PB
2Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM5:31.74
  
 PB
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja5:45.39
  
 
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM6:06.94
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190011.93
  
 PB
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF12.00
  
 PB
D13 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja5:14.44
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.21
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM3.98
  
 PB
 
3.63 PB3.85 PB3.713.703.98 PB3.97  
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM8.73
  
 PB
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19009.24
  
 
3Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM9.77
  
 
P13 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM5:44.97
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190013.48
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.29
  
 PB
 
4.21 PB4.29 PB3.734.22  X  X  
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19003.86
  
 PB
 
3.693.713.86 PB3.853.713.57  
3Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.39
  
 PB
 
  X3.30 PB  X  X3.37 PB3.39 PB  

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle