Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö SWE: Växjö Inomhuskast 12‐13.2.2022 Inde
Tipshallen

M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
John Kelly
John Kelly ('96)
IRL18.22
  
 SB
 
16.9918.22 SB17.8517.6417.6817.56  
2
Youcef Zatat
Youcef Zatat ('94)
GBR17.60
  
 
 
  X17.05  X17.3517.6017.49  
3
George Hyde
George Hyde ('01)
GBR16.28
  
 PB
 
16.20 SB16.28 PB15.59  X16.04  X  
4
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE15.36
  
 
 
14.48  X15.3215.0215.3615.13  
5Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)DEN15.26
  
 
 
14.03  X  X15.26  X  X  
6
Cédric Bouele
Cédric Bouele ('85)
SUI7.60
  
 PB
 
7.21 PB7.21 =PB7.44 PB  X7.60 PB6.76  
M Diskoskast 2.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Gregory Thompson
Gregory Thompson ('94)
GBR56.66
  
 PB
 
53.91 PB  X55.87 PB56.66 PB  X  X  
2
Chukwuemeka Osammor
Chukwuemeka Osammor ('01)
GBR55.58
  
 PB
 
  X54.61 PB55.58 PB53.85  X52.30  
3
Eoin Sheridan
Eoin Sheridan ('97)
IRL52.73
  
 PB
 
50.25 PB52.73 PB  X52.42  X52.69  
4
Theodor Walther
Theodor Walther ('94)
SWE51.49
  
 PB
 
  X  X  X51.49 PB  X51.35  
5
Leo Janén
Leo Janén ('02)
SWE45.94
  
 PB
 
  X45.94 PB  X  X  X  X  
6
Johannes Lilius
Johannes Lilius ('01)
SWE43.34
  
 PB
 
43.34 PB  X43.29  X  –  –  
7
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE35.35
  
 PB
 
32.75 PB35.35 PB  X  X  X  X  
8
Cédric Bouele
Cédric Bouele ('85)
SUI20.41
  
 PB
 
18.33 PB20.41 PB  –  –  –  –  
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Cédric Bouele
Cédric Bouele ('85)
SUI5.63
  
 PB
 
  X  X  X5.44 PB  X5.63 PB  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Chase Ealey
Chase Ealey ('94)
USA19.20
  
 
 
17.6517.5819.2017.87  X  X  
2
Sophie McKinna
Sophie McKinna ('94)
GBR17.72
  
 
 
  X17.72  X  X  X17.50  
3
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE14.43
  
 
 
14.3714.39  X14.43  X  X  
4
Amanda Lejros
Amanda Lejros ('99)
SWE13.60
  
 
 
12.25  X12.8413.4813.3313.60  
5
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE12.83
  
 
 
12.6012.83  X12.4812.52  X  
6
Hannah Hilding
Hannah Hilding ('02)
SWE12.67
  
 
 
12.0512.4111.9412.6312.6712.28  
7
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE11.83
  
 PB
 
11.24 SB10.57  X11.83 PB11.32  X  
K Diskoskast 1.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN58.05
  
 PB
 
  X  X54.72 PB57.93 PB58.05 PB  X  
2
Niamh Fogarty
Niamh Fogarty ('99)
IRL52.33
  
 PB
 
  X44.51 PB49.16 PB49.92 PB50.61 PB52.33 PB  
3
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE52.08
  
 PB
 
51.21 SB  X51.91 PB51.1651.4252.08 PB  
4
Emma Ljungberg
Emma Ljungberg ('94)
SWE52.08
  
 SB
 
  X50.75 SB47.0949.9649.2352.08 SB  
5
Vanessa Kamga
Vanessa Kamga ('98)
SWE52.00
  
 SB
 
  X45.37 SB48.01 SB45.1752.00 SB51.69  
6
Amy Holder
Amy Holder ('96)
GBR51.17
  
 PB
 
  X50.66 PB51.17 PB  X50.1351.09  
7
Phoebe Dowson
Phoebe Dowson ('94)
GBR50.84
  
 PB
 
48.78 PB46.9347.7948.3850.06 PB50.84 PB  
8
Ellen Pettersson
Ellen Pettersson ('97)
SWE46.16
  
 SB
 
46.16 SB  X42.0946.0646.0345.90  
9
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE45.77
  
 SB
 
45.77 SB  X41.47  –  –  –  
10
Hannah Hilding
Hannah Hilding ('02)
SWE44.21
  
 PB
 
42.15 PB42.61 PB44.21 PB  –  –  –  
11
Taia Tunstall
Taia Tunstall ('02)
GBR43.43
  
 PB
 
  X43.43 PB  X  –  –  –  
12
Zara Obamakinwa
Zara Obamakinwa ('04)
GBR42.01
  
 PB
 
41.21 PB  X42.01 PB  –  –  –  
13
Chase Ealey
Chase Ealey ('94)
USA41.66
  
 PB
 
41.66 PB  X41.05  –  –  –  
14
Molly Broback
Molly Broback ('01)
SWE40.97
  
 SB
 
  X  X40.97 SB  –  –  –  
15
Elin Rubin
Elin Rubin ('95)
SWE39.99
  
 PB
 
37.16 PB  X39.99 PB  –  –  –  
16
Freja Olofsson
Freja Olofsson ('02)
SWE36.18
  
 PB
 
36.18 PB  X34.26  –  –  –  
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Vanessa Kamga
Vanessa Kamga ('98)
SWE20.75
  
 PB
 
18.4018.7220.75 PB  X20.57  X  
2
Linnéa Jönsson
Linnéa Jönsson ('95)
SWE19.31
  
 
 
18.3319.0818.8119.3118.8819.09  
3
Kajsa Wennberg
Kajsa Wennberg ('96)
SWE18.19
  
 
 
18.19  X  X  X17.99  X  
4
Patricia Kamga
Patricia Kamga ('06)
SWE17.34
  
 PB
 
16.7017.31 PB16.4016.5217.0317.34 PB  
5
Molly Broback
Molly Broback ('01)
SWE15.84
  
 
 
  X14.8815.06  X15.84  X  
6
Hannah Hilding
Hannah Hilding ('02)
SWE15.34
  
 SB
 
  X13.5014.8315.34 SB  X14.51  
7Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN14.49
  
 PB
 
14.49 PB  X  X  X14.08  X  
Alicia Byström
Alicia Byström ('01)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  –  –  
K Spydkast 600 gram    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Rebekah Walton
Rebekah Walton ('99)
GBR49.46
  
 PB
 
  X49.46 PB  X  X45.8145.25  
2
Emma Hamplett
Emma Hamplett ('98)
GBR47.73
  
 PB
 
45.85 PB47.22 PB46.2047.73 PB47.2843.90  
3
Carolin Näslund
Carolin Näslund ('98)
SWE47.68
  
 PB
 
46.11 PB  X47.68 PB45.5047.2946.69  
4
Lauren Farley
Lauren Farley ('01)
GBR46.76
  
 PB
 
46.76 PB43.2944.4045.0445.3644.78  
5
Sophie Hamilton
Sophie Hamilton ('04)
GBR42.57
  
 PB
 
41.02 PB42.57 PB40.6339.3440.9140.25  
6
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE35.22
  
 PB
 
31.11 PB32.97 PB35.22 PB33.3931.5234.35  
7
Malin Fröier
Malin Fröier ('81)
SWE31.12
  
 PB
 
31.12 PB  X29.2429.5029.0830.71  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE17.75
  
 
 
17.4917.7517.2617.67  X17.12  
2
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE15.16
  
 PB
 
13.22  X  X13.56  X15.16 PB  
3
André Bergenhem
André Bergenhem ('03)
SWE13.13
  
 PB
 
13.13 PB  X  X  X12.81  X  
4
Adam Hellbom
Adam Hellbom ('04)
SWE13.01
  
 
 
12.0912.83  X13.01  X  X  
5
Hugo Karsamo
Hugo Karsamo ('04)
SWE12.94
  
 PB
 
11.6212.94 PB  X  X12.46  X  
6
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE12.40
  
 
 
  X  X11.7412.3411.8012.40  
7
Ted Lennartsson
Ted Lennartsson ('04)
SWE9.77
  
 PB
 
9.40 PB9.71 PB  X9.46  X9.77 PB  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
James Wordsworth
James Wordsworth ('03)
GBR51.02
  
 PB
 
51.02 PB  X50.69  X  X  X  
Finale B
12.2.
12.2.
1
Teo Paganus
Teo Paganus ('03)
SWE48.81
  
 PB
 
47.18 PB46.2748.81 PB48.5745.4845.24  
2
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE46.56
  
 PB
 
43.30 PB44.95 PB44.7146.56 PB44.3144.85  
3
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE45.15
  
 PB
 
  X44.86 PB  X  X45.15 PB  X  
4
Adam Hellbom
Adam Hellbom ('04)
SWE41.65
  
 PB
 
38.98 PB41.46 PB  X41.65 PB41.49  X  
5
André Bergenhem
André Bergenhem ('03)
SWE40.58
  
 PB
 
40.58 PB39.54  X  X  X  X  
6
Ted Lennartsson
Ted Lennartsson ('04)
SWE35.25
  
 PB
 
32.98 PB  X  X  X30.5935.25 PB  
D19 Vægtkast 15.89 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Adam Hellbom
Adam Hellbom ('04)
SWE16.25
  
 
 
14.7616.2515.7115.63  X16.18  
2
Lukas Lindbladh
Lukas Lindbladh ('04)
SWE12.99
  
 PB
 
12.99 PB  X11.97  X  X  X  
3
Jakob Johansson
Jakob Johansson ('04)
SWE12.31
  
 PB
 
11.42  X  X12.31 PB12.31 =PB12.04  
D19 Spydkast 800 gram    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Arvid Klingberg
Arvid Klingberg ('03)
SWE60.41
  
 PB
 
56.96 PB57.63 PB58.15 PB57.5257.3560.41 PB  
2
Hugo Karsamo
Hugo Karsamo ('04)
SWE53.92
  
 PB
 
52.43 PB53.02 PB51.6351.68  X53.92 PB  
3
Ted Lennartsson
Ted Lennartsson ('04)
SWE32.66
  
 PB
 
30.20 PB  X27.9332.66 PB  X31.82  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Frida Krantz
Frida Krantz ('04)
SWE12.62
  
 PB
 
11.3911.6912.1712.62 PB11.4212.46  
2
Moa Feldt
Moa Feldt ('03)
SWE12.57
  
 
 
11.5912.33  X11.9812.57  X  
3
Amanda Pettersson
Amanda Pettersson ('03)
SWE12.38
  
 PB
 
11.9712.0412.38 PB11.89  X12.13  
4
Victoria Wickman
Victoria Wickman ('03)
SWE12.34
  
 PB
 
  X  X12.06  X12.34 PB12.30  
5
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE11.62
  
 PB
 
10.52  X11.1510.7710.1611.62 PB  
6
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE10.97
  
 PB
 
  X  X10.50 PB  X10.97 PB  X  
7
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE10.68
  
 
 
  X10.3710.6810.3710.3510.65  
Tilda Bernhult
Tilda Bernhult ('04)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Jonna Lundgren
Jonna Lundgren ('04)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Vendela Mörstam
Vendela Mörstam ('04)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P19 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
SWE43.85
  
 PB
 
39.10 SB42.91 SB42.34  X43.08 PB43.85 PB  
2
Victoria Wickman
Victoria Wickman ('03)
SWE41.21
  
 PB
 
36.35 PB  X  X41.21 PB35.3538.12  
3
Johanna Emanuelsson
Johanna Emanuelsson ('03)
SWE40.76
  
 PB
 
38.20 SB40.46 SB39.9340.4138.2940.76 PB  
4
Frida Krantz
Frida Krantz ('04)
SWE37.08
  
 PB
 
35.83 PB36.93 PB  X35.49  X37.08 PB  
5
Amanda Pettersson
Amanda Pettersson ('03)
SWE35.15
  
 PB
 
34.74 PB  X34.2234.83 PB  X35.15 PB  
6
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE33.35
  
 PB
 
33.35 PB  X  X  X  X  X  
7
Amelie Götesson
Amelie Götesson ('04)
SWE32.38
  
 PB
 
  X  X29.29 SB29.1932.38 PB30.39  
8Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)DEN28.88
  
 PB
 
28.28 PB28.1225.85  X28.88 PB  X  
P19 Vægtkast 9.08 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE16.50
  
 PB
 
  X  X13.95 SB15.26 SB16.40 PB16.50 PB  
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)DEN13.35
  
 
 
11.9412.1713.35  X  X12.21  
3
Elin Rydqvist
Elin Rydqvist ('04)
SWE12.98
  
 PB
 
12.78 PB12.3212.98 PB  X  X  X  
4
Amelie Götesson
Amelie Götesson ('04)
SWE12.61
  
 PB
 
12.30 PB  X12.61 PB11.88  X  X  
5
Moa Feldt
Moa Feldt ('03)
SWE12.09
  
 PB
 
9.14 PB12.09 PB  X  X  X  X  
P19 Spydkast 600 gram    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Malin Lundgren
Malin Lundgren ('03)
SWE38.08
  
 PB
 
34.2135.0236.7836.4735.2738.08  
2Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN36.13
  
 PB
 
31.42 PB  X  X36.13 PB29.4334.20  
3
Moa Feldt
Moa Feldt ('03)
SWE34.52
  
 PB
 
32.14 PB34.52 PB  X33.49  –  –  
4
Tilde Bromann
Tilde Bromann ('04)
SWE21.93
  
 PB
 
16.40 PB  X19.13 PB18.4018.6121.93 PB  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE14.16
  
 
 
13.1914.1613.77  X14.14  X  
2
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE12.85
  
 
 
12.1912.55  X12.6712.8212.85  
3
Bo Rydstrand
Bo Rydstrand ('06)
SWE12.75
  
 PB
 
11.4111.8212.4412.0512.75 PB  X  
4
Jakob Romberg
Jakob Romberg ('05)
SWE12.34
  
 
 
12.34  X  X  X  X12.00  
5
Daniel Birgersson
Daniel Birgersson ('06)
SWE12.10
  
 PB
 
11.08 PB11.82 PB12.05 PB11.3112.10 PB11.87  
6
Dante Lennartsson
Dante Lennartsson ('06)
SWE10.80
  
 PB
 
8.88 PB10.31 PB10.59 PB  X9.2910.80 PB  
7
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE10.49
  
 
 
10.49  X  X9.779.66  X  
8
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE9.60
  
 PB
 
  X8.38 PB  X8.51 PB9.19 PB9.60 PB  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Cian Crampton
Cian Crampton ('07)
IRL46.86
  
 PB
 
45.16 PB46.86 PB45.6444.9446.32  X  
2
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE43.61
  
 PB
 
40.19 PB41.73 PB39.8942.08 PB43.61 PB  X  
3
Jakob Romberg
Jakob Romberg ('05)
SWE42.72
  
 PB
 
40.53 PB42.52 PB42.72 PB39.43  X41.73  
4
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE40.56
  
 PB
 
38.26 PB39.63 PB37.9239.82 PB40.56 PB39.44  
5
Dante Lennartsson
Dante Lennartsson ('06)
SWE37.83
  
 PB
 
  X31.47 PB34.46 PB34.01  X37.83 PB  
6
Bo Rydstrand
Bo Rydstrand ('06)
SWE34.90
  
 PB
 
33.48 PB31.3133.57 PB34.90 PB34.87  X  
7
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE30.65
  
 PB
 
28.03 PB30.65 PB  X  X30.1330.19  
8
Daniel Birgersson
Daniel Birgersson ('06)
SWE30.57
  
 PB
 
28.45 PB28.73 PB27.80  X  X30.57 PB  
9
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE25.39
  
 PB
 
25.39 PB  X  X  –  –  –  
10
Gustav Jonsson
Gustav Jonsson ('05)
SWE24.00
  
 PB
 
  X  X24.00 PB  –  –  –  
D17 Vægtkast 11.34 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE17.00
  
 
 
  X17.0016.7216.94  X16.81  
2
Bo Rydstrand
Bo Rydstrand ('06)
SWE13.84
  
 
 
11.8413.78  X  X  X13.84  
3
Julian Westberg Dolfe
Julian Westberg Dolfe ('06)
SWE9.85
  
 PB
 
9.369.85 PB9.48  X  X8.94  
D17 Spydkast 700 gram    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Leon Bodén
Leon Bodén ('05)
SWE60.50
  
 PB
 
58.30 PB54.6053.0256.49  X60.50 PB  
2
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE54.25
  
 PB
 
54.23 PB  X54.25 PB51.55  –  –  
3
Daniel Birgersson
Daniel Birgersson ('06)
SWE45.66
  
 PB
 
41.56 PB43.51 PB45.66 PB42.1140.00  X  
4
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE43.48
  
 PB
 
39.70 PB41.81 PB43.48 PB43.45  X39.87  
5
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE37.98
  
 PB
 
35.42 PB34.88  X35.56 PB37.98 PB37.07  
6
Dante Lennartsson
Dante Lennartsson ('06)
SWE36.09
  
 PB
 
34.32 PB  X36.09 PB33.9035.1735.30  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE13.56
  
 
 
12.9213.4712.9213.56  X  X  
2
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE12.59
  
 SB
 
11.5312.59 SB12.3712.1212.0412.03  
3
Tindra Dahlberg
Tindra Dahlberg ('05)
SWE12.00
  
 
 
12.00  X  X  X  X  X  
4
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE11.99
  
 
 
11.29  X  X11.99  X11.90  
5
Elise Angsten
Elise Angsten ('06)
SWE11.85
  
 
 
10.75  X11.27  X11.8511.68  
6
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE11.82
  
 
 
11.7211.69  X  X11.8211.60  
7
Tilde Schack
Tilde Schack ('05)
SWE10.23
  
 
 
9.589.399.9410.239.679.67  
8
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE10.00
  
 PB
 
9.33 SB8.9610.00 PB  X9.57  X  
9
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE9.80
  
 PB
 
9.51 PB9.58 PB9.80 PB     
10
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE9.75
  
 
 
9.499.75  X     
11
Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson ('06)
SWE9.41
  
 
 
8.859.419.28     
12
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE7.88
  
 PB
 
7.88 PB7.66  X     
13
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE7.83
  
 PB
 
  X7.46 PB7.83 PB     
P17 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE41.23
  
 PB
 
  X41.16 PB38.0537.9740.0441.23 PB  
2
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE39.82
  
 PB
 
39.28 PB  X39.34 PB38.5539.82 PB  X  
3
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE39.02
  
 PB
 
34.99 PB35.10 PB39.02 PB35.87  X  X  
4
Tindra Törnestam
Tindra Törnestam ('06)
SWE37.86
  
 PB
 
37.86 PB31.2737.7935.33  X  X  
5Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)DEN37.08
  
 PB
 
  X35.72 PB  X36.00 PB37.08 PB35.76  
6
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE34.64
  
 PB
 
31.86 PB26.5434.64 PB33.3128.3132.30  
7
Tindra Dahlberg
Tindra Dahlberg ('05)
SWE32.83
  
 PB
 
30.71 PB32.83 PB  X  X  X  X  
8
Amanda Cederlöf
Amanda Cederlöf ('05)
SWE31.68
  
 PB
 
28.32 PB31.68 PB31.0029.95  X  X  
9
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE29.62
  
 PB
 
29.62 PB  X28.70  –  –  –  
10
Elise Angsten
Elise Angsten ('06)
SWE28.42
  
 PB
 
  X24.96 PB28.42 PB  –  –  –  
11
Alma Mennborg
Alma Mennborg ('05)
SWE26.78
  
 PB
 
  X  X26.78  –  –  –  
12
Tova Björngard
Tova Björngard ('06)
SWE26.66
  
 PB
 
  X25.08 PB26.66 PB  –  –  –  
13
Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson ('06)
SWE26.28
  
 PB
 
  X26.28 PB25.55  –  –  –  
14
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE25.52
  
 PB
 
25.52 PB25.0224.50  –  –  –  
15
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE25.16
  
 PB
 
  X25.16 PB24.08  –  –  –  
16
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE25.06
  
 PB
 
25.06 PB  X  X  –  –  –  
17
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE21.83
  
 PB
 
21.83 PB  X  X  –  –  –  
18
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE20.92
  
 PB
 
20.92 PB  X  X  –  –  –  
P17 Vægtkast 7.26 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Patricia Kamga
Patricia Kamga ('06)
SWE18.55
  
 
 
18.5518.51  X  X  X17.98  
2
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE15.85
  
 SB
 
15.5015.5015.85 SB  X14.18  X  
3
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE15.40
  
 PB
 
  X13.1113.40  X12.5515.40 PB  
4
Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson ('06)
SWE14.12
  
 PB
 
  X13.6713.0214.10 PB13.5514.12 PB  
5
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE13.84
  
 
 
13.36  X  X13.84  X  X  
6
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE13.75
  
 PB
 
13.57 PB  X  X13.75 PB13.2313.64  
7
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE13.50
  
 
 
13.0913.5013.3512.68  X12.58  
8
Tova Björngard
Tova Björngard ('06)
SWE12.85
  
 
 
12.8511.8011.87  X12.2812.12  
9
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE11.81
  
 PB
 
11.80 PB11.7411.81 PB     
10
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE11.75
  
 PB
 
  X11.75 PB  X     
11
Tilde Schack
Tilde Schack ('05)
SWE11.27
  
 
 
11.0610.9011.27     
P17 Spydkast 500 gram    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Linn Svedberg Jarlhage
Linn Svedberg Jarlhage ('05)
SWE43.32
  
 PB
 
  X43.32 PB42.0638.2640.11  X  
2
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE38.06
  
 PB
 
38.06 PB  X30.7733.6636.2732.17  
3
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE34.44
  
 PB
 
29.54 PB30.11 PB30.33 PB34.44 PB28.8932.03  
4
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE31.94
  
 PB
 
30.62 PB  X  X30.1231.94 PB31.06  
5
Agnes Bylander
Agnes Bylander ('05)
SWE30.61
  
 PB
 
27.86 PB28.31 PB30.09 PB29.6129.4630.61 PB  
6
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE30.25
  
 PB
 
25.38 PB29.46 PB27.3229.19  X30.25 PB  
7
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE30.05
  
 PB
 
  X  X30.05 PB  X  X  X  
8
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE29.03
  
 PB
 
29.03 PB27.9123.9927.3225.95  X  
9
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE27.57
  
 PB
 
  X24.71 PB27.57 PB  –  –  –  
10
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE26.80
  
 PB
 
24.84 PB26.80 PB23.89  –  –  –  
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  –  –  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE14.20
  
 
 
13.1714.2013.1814.05  X14.03  
2
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE13.59
  
 
 
13.4513.5913.52  X12.70  X  
3
Otto Esberg
Otto Esberg ('07)
SWE13.45
  
 PB
 
13.13 PB12.7413.45 PB  X  X  –  
4
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE12.58
  
 PB
 
11.09 PB12.25 PB10.20  X11.7712.58 PB  
5
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE12.26
  
 PB
 
11.64  X  X12.26 PB12.11  X  
6
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE10.08
  
 
 
9.94  X  X10.08  X  X  
7
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE9.63
  
 PB
 
8.85 PB8.76  X8.258.629.63 PB  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Cian Crampton
Cian Crampton ('07)
IRL56.33
  
 PB
 
42.36 PB  X  X45.21 PB53.81 PB56.33 PB  
2
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE42.22
  
 PB
 
41.64 PB  X37.92  X  X42.22 PB  
3
Alexander Vedin
Alexander Vedin ('07)
SWE40.77
  
 PB
 
39.29 PB  X34.3140.60 PB38.0040.77 PB  
4
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE37.29
  
 PB
 
37.29 PB  X  X  X29.89  X  
5
Otto Esberg
Otto Esberg ('07)
SWE37.23
  
 PB
 
  X37.23 PB37.1832.84  X  X  
6
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE34.14
  
 PB
 
34.14 PB31.54  X  X27.3831.60  
7
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE31.89
  
 PB
 
30.15 PB  X  X31.89 PB  X  X  
8
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE31.54
  
 PB
 
30.28 PB  X  X  X  X31.54 PB  
9
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE28.89
  
 PB
 
  X27.82 PB28.89 PB  X  X  X  
D15 Vægtkast 9.08 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE13.77
  
 
 
12.42  X  X  X13.7713.36  
2
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE11.73
  
 PB
 
11.58 PB  X11.73 PB  X10.90  X  
3
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE10.12
  
 PB
 
8.81  X  X10.12 PB9.38  X  
D15 Spydkast 600 gram    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE44.90
  
 PB
 
44.90 PB41.8139.5441.8640.5839.72  
2
Alexander Vedin
Alexander Vedin ('07)
SWE43.21
  
 PB
 
39.13 PB36.7340.61 PB41.86 PB43.21 PB42.17  
3
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE41.21
  
 PB
 
41.21 PB38.8938.0938.5640.81  X  
4
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE39.74
  
 PB
 
39.47 PB39.74 PB38.5337.7632.9832.83  
5
Otto Esberg
Otto Esberg ('07)
SWE35.92
  
 PB
 
30.45 PB  X35.21 PB35.92 PB30.4928.34  
6
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE34.63
  
 PB
 
  X28.63 PB34.63 PB29.0331.40  X  
7
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE33.01
  
 PB
 
  X33.01 PB31.2532.2231.4927.85  
8
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE27.24
  
 PB
 
26.73 PB27.24 PB25.7225.5624.6226.27  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Vera Undin Cederberg
Vera Undin Cederberg ('08)
SWE10.74
  
 
 
  X9.8810.7410.70  X  X  
2
Julia Falk
Julia Falk ('07)
SWE10.70
  
 PB
 
10.32 PB9.71  X10.58 PB10.4410.70 PB  
3
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE9.93
  
 PB
 
9.93 PB  X9.289.229.769.51  
4
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE9.41
  
 
 
9.029.298.699.039.418.95  
5
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE9.30
  
 
 
8.679.309.228.948.968.99  
6
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE9.25
  
 
 
8.988.889.259.088.859.10  
7
Stina Johansson
Stina Johansson ('08)
SWE9.11
  
 PB
 
8.488.79 PB8.489.11 PB8.11  X  
8
Noomi Emanuelsson
Noomi Emanuelsson ('08)
SWE9.10
  
 
 
  X8.808.958.889.10  X  
9
Tina Alvånger
Tina Alvånger ('07)
SWE8.63
  
 
 
8.638.528.13     
10
Elsa Wiesel
Elsa Wiesel ('08)
SWE8.60
  
 PB
 
8.60 PB8.398.01     
11
Isabell Hermansson
Isabell Hermansson ('08)
SWE7.87
  
 
 
7.777.717.87     
12
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE7.15
  
 PB
 
7.15 PB7.126.99     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Noomi Emanuelsson
Noomi Emanuelsson ('08)
SWE30.09
  
 PB
 
  X  X29.61 PB  X  X30.09 PB  
2
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE27.95
  
 PB
 
27.95 PB  X  X  X25.8724.17  
3
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE27.82
  
 PB
 
27.79 PB  X  X25.76  X27.82 PB  
4
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE27.29
  
 PB
 
27.23 PB27.29 PB25.57  X25.7724.68  
5
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE24.31
  
 PB
 
  X21.32 PB  X22.40 PB23.82 PB24.31 PB  
6
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE22.31
  
 PB
 
21.55 PB  X20.1520.1922.17 PB22.31 PB  
7
Stina Johansson
Stina Johansson ('08)
SWE22.01
  
 PB
 
22.01 PB  X20.9221.5020.97  X  
8
Isabell Hermansson
Isabell Hermansson ('08)
SWE21.75
  
 PB
 
19.31 PB20.38 PB21.75 PB  X  X  X  
9
Hilma Johansson
Hilma Johansson ('07)
SWE20.77
  
 PB
 
  X20.77 PB  X  X  X  X  
10
Elsa Wiesel
Elsa Wiesel ('08)
SWE19.07
  
 PB
 
16.95 PB19.07 PB17.08  X  X  X  
11
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE18.84
  
 PB
 
17.05 PB13.4318.84 PB  X  X  X  
P15 Vægtkast 7.26 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE13.89
  
 
 
13.13  X12.9113.89  X  X  
2
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE11.42
  
 PB
 
  X11.11 PB  X11.42 PB  X  X  
3
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE10.33
  
 
 
9.8110.04  X  X9.6610.33  
4
Isabell Hermansson
Isabell Hermansson ('08)
SWE5.32
  
 PB
 
4.11 PB4.56 PB5.01 PB4.434.865.32 PB  
P15 Spydkast 500 gram    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Julia Falk
Julia Falk ('07)
SWE31.94
  
 PB
 
  X29.34 PB  X31.33 PB31.94 PB31.36  
2
Vera Undin Cederberg
Vera Undin Cederberg ('08)
SWE31.34
  
 PB
 
30.81 PB31.34 PB27.4627.1828.4429.77  
3
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE29.15
  
 PB
 
26.2325.7129.15 PB25.82  X28.51  
4
Noomi Emanuelsson
Noomi Emanuelsson ('08)
SWE27.95
  
 PB
 
26.67 PB25.83  X27.95 PB23.9424.94  
5
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE25.55
  
 PB
 
  X  X25.55 PB  X  X25.09  
6
Stina Johansson
Stina Johansson ('08)
SWE23.50
  
 PB
 
22.84 PB20.69  X22.5622.2223.50 PB  
7
Tina Alvånger
Tina Alvånger ('07)
SWE23.20
  
 PB
 
21.34 PB23.20 PB  X  X22.22  X  
8
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE22.81
  
 PB
 
  X  X22.81 PB21.5122.07  X  
9
Elsa Wiesel
Elsa Wiesel ('08)
SWE22.72
  
 PB
 
21.52 PB17.8522.72 PB     
10
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE20.43
  
 PB
 
17.70 PB20.43 PB19.96     
11
Hilma Johansson
Hilma Johansson ('07)
SWE19.82
  
 PB
 
18.65 PB17.3019.82 PB     
12
Nova Hedin
Nova Hedin ('08)
SWE19.13
  
 PB
 
18.14 PB18.97 PB19.13 PB     
13
Isabell Hermansson
Isabell Hermansson ('08)
SWE16.19
  
 PB
 
  X16.19 PB  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE10.15
  
 PB
 
9.95 PB9.8910.15 PB     
2
Sixten Schütz
Sixten Schütz ('09)
SWE9.74
  
 PB
 
9.60 PB9.74 PB9.56     
3
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE8.07
  
 PB
 
8.06 PB8.07 PB7.48     
4
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE7.36
  
 
 
6.036.907.36     
5
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE6.72
  
 
 
6.646.726.72     
6
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE6.70
  
 
 
5.666.206.70     
7
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE6.16
  
 
 
6.165.84  X     
8
Alvin Hellström
Alvin Hellström ('09)
SWE6.05
  
 PB
 
5.39 PB6.05 PB5.30     
9
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE5.21
  
 
 
4.455.214.86     
D13 Diskoskast 0.6 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Sixten Schütz
Sixten Schütz ('09)
SWE29.44
  
 PB
 
29.44 PB28.8923.84     
2
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE22.40
  
 PB
 
22.40 PB  X  X     
3
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE21.56
  
 PB
 
21.56 PB  X  X     
4
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE21.05
  
 PB
 
21.05 PB18.8015.39     
5
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE18.34
  
 PB
 
13.87 PB18.34 PB16.14     
6
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE17.55
  
 PB
 
15.89 PB  X17.55 PB     
7
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE14.92
  
 PB
 
13.59 PB  X14.92 PB     
D13 Spydkast 400 gram    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE27.72
  
 PB
 
27.52 PB27.52 =PB27.72 PB     
2
Sixten Schütz
Sixten Schütz ('09)
SWE26.91
  
 PB
 
17.26 SB26.91 PB26.41     
3
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE24.70
  
 PB
 
19.69 PB24.70 PB21.45     
4
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE20.01
  
 PB
 
17.75 PB18.37 PB20.01 PB     
5
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE19.01
  
 PB
 
15.62 PB18.75 PB19.01 PB     
6
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE16.97
  
 PB
 
16.97 PB12.62  X     
7
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE16.33
  
 PB
 
16.33 PB15.97  X     
8
Alvin Hellström
Alvin Hellström ('09)
SWE15.87
  
 PB
 
15.17 PB13.7915.87 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Tyra Sternlind
Tyra Sternlind ('09)
SWE10.63
  
 PB
 
9.5810.3010.63 PB     
2
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE9.72
  
 
 
9.159.019.72     
3
Vilma Hermansson
Vilma Hermansson ('10)
SWE9.15
  
 
 
8.629.158.45     
4
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE8.83
  
 
 
8.838.20  X     
5
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE8.48
  
 PB
 
7.487.768.48 PB     
6
Alma Stenberg
Alma Stenberg ('09)
SWE7.84
  
 PB
 
7.84 PB7.127.12     
7
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE7.76
  
 PB
 
7.197.76 PB7.17     
8
Agnes Andersson
Agnes Andersson ('09)
SWE7.48
  
 
 
6.766.637.48     
9
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE7.43
  
 PB
 
7.28 PB  X7.43 PB     
10
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE6.74
  
 
 
  X6.746.27     
11
Ebba Johansson
Ebba Johansson ('10)
SWE6.55
  
 PB
 
6.18 PB6.066.55 PB     
12
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE6.39
  
 
 
5.535.756.39     
13
Emma Lingmert
Emma Lingmert ('10)
SWE6.14
  
 PB
 
  X  X6.14 PB     
14
Alicia Sandgren
Alicia Sandgren ('10)
SWE5.87
  
 
 
5.785.875.87     
15
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE5.37
  
 
 
5.374.435.26     
P13 Diskoskast 0.6 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Alma Stenberg
Alma Stenberg ('09)
SWE26.67
  
 PB
 
24.59 PB21.7126.67 PB     
2
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE25.89
  
 PB
 
25.89 PB21.15  X     
3
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE24.36
  
 PB
 
  X  X24.36 PB     
4
Vilma Hermansson
Vilma Hermansson ('10)
SWE20.48
  
 PB
 
17.56 PB20.48 PB17.44     
5
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE19.06
  
 PB
 
16.25 PB18.93 PB19.06 PB     
6
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE17.34
  
 PB
 
  X15.12 PB17.34 PB     
7
Tyra Sternlind
Tyra Sternlind ('09)
SWE16.02
  
 PB
 
  X  X16.02 PB     
8
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE13.67
  
 PB
 
13.67 PB11.85  X     
9
Agnes Andersson
Agnes Andersson ('09)
SWE13.39
  
 PB
 
12.04 PB12.26 PB13.39 PB     
10
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE11.26
  
 PB
 
11.26 PB  X7.83     
11
Ebba Johansson
Ebba Johansson ('10)
SWE10.44
  
 PB
 
10.44 PB9.4810.06     
12
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE9.98
  
 PB
 
  X  X9.98 PB     
13
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE9.79
  
 PB
 
  X  X9.79 PB     
P13 Spydkast 400 gram    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE29.10
  
 PB
 
25.79 PB25.90 PB29.10 PB     
2
Tyra Sternlind
Tyra Sternlind ('09)
SWE28.39
  
 PB
 
27.04 PB28.39 PB23.00     
3
Vilma Hermansson
Vilma Hermansson ('10)
SWE20.01
  
 PB
 
18.46 PB19.29 PB20.01 PB     
4
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE19.35
  
 PB
 
19.35 PB15.2619.02     
5
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE18.35
  
 PB
 
17.90 PB18.35 PB15.75     
6
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE15.82
  
 PB
 
13.10 PB14.58 PB15.82 PB     
7
Agnes Andersson
Agnes Andersson ('09)
SWE14.85
  
 PB
 
13.83 PB14.01 PB14.85 PB     
8
Alicia Sandgren
Alicia Sandgren ('10)
SWE14.16
  
 PB
 
14.16 PB11.7912.79     
9
Ebba Johansson
Ebba Johansson ('10)
SWE13.40
  
 PB
 
11.25 PB11.2113.40 PB     
10
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE12.99
  
 PB
 
12.22 PB12.0412.99 PB     
11
Alma Stenberg
Alma Stenberg ('09)
SWE12.76
  
 PB
 
12.76 PB  X  X     
12
Emma Lingmert
Emma Lingmert ('10)
SWE10.12
  
 PB
 
10.03 PB9.6110.12 PB     
13
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE6.87
  
 PB
 
6.22 PB6.87 PB6.78     

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m