Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sevilla ESP: Zurich Maraton De Sevilla 20.2.2022

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Asrar Abderehman
Asrar Abderehman 
ETH2:04:43
  
 PB
2
Adeledelew Mamo
Adeledelew Mamo ('99)
ETH2:05:12
  
 PB
3
Ghirmay Ghebreslassie
Ghirmay Ghebreslassie ('95)
ERI2:05:34
  
 PB
4
Adugna Takele
Adugna Takele ('89)
ETH2:05:52
  
 PB
5
Awet Habte
Awet Habte ('97)
ERI2:06:25
  
 PB
6
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP2:06:25
  
NR PB
7
Maru Teferi
Maru Teferi ('92)
ISR2:06:58
  
NR PB
8
Abdi Ali Gelelchu
Abdi Ali Gelelchu ('97)
BRN2:07:15
  
 PB
9
Girmaw Amare
Girmaw Amare ('87)
ISR2:07:35
  
 SB
10
Haimro Alame
Haimro Alame ('90)
ISR2:08:15
  
 SB
11
Hassan Chahdi
Hassan Chahdi ('89)
FRA2:08:19
  
 PB
12
Merhawi Kesete
Merhawi Kesete ('86)
ERI2:08:24
  
 SB
13
Nicolas Navarro
Nicolas Navarro ('91)
FRA2:08:30
  
 PB
14
John Mwangangi
John Mwangangi ('90)
KEN2:09:05
  
 SB
15
Héctor Garibay
Héctor Garibay ('88)
BOL2:09:08
  
NR PB
16
Daniele Meucci
Daniele Meucci ('85)
ITA2:09:25
  
 PB
17
Regasa Mindaye
Regasa Mindaye ('80)
ETH2:09:29
  
 SB
18
Benjamin Choquert
Benjamin Choquert ('86)
FRA2:09:29
  
 PB
19
Paulo Roberto Paula
Paulo Roberto Paula ('79)
BRA2:09:51
  
 PB
20
Victor Kipchirchir
Victor Kipchirchir ('87)
KEN2:10:09
  
 SB
21
Tachlowini Gabriyesos
Tachlowini Gabriyesos ('98)
ERI2:10:09
  
 PB
22
Lahsene Bouchikhi
Lahsene Bouchikhi ('93)
BEL2:10:22
  
 PB
23
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR2:10:48
  
 SB
24
Daniel Mateo
Daniel Mateo ('89)
ESP2:11:00
  
 SB
25
Nicolás Cuestas
Nicolás Cuestas ('86)
URU2:11:03
  
NR PB
26
Tasama Moogas
Tasama Moogas ('88)
ISR2:11:10
  
 PB
27
Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme ('85)
EST2:11:18
  
 SB
28
Stefano La Rosa
Stefano La Rosa ('85)
ITA2:11:24
  
 SB
29
Ernesto Zamora
Ernesto Zamora ('83)
URU2:11:26
  
 PB
30
Ebba Tulu Chala
Ebba Tulu Chala ('96)
ETH2:11:27
  
 SB
31
Josh Griffiths
Josh Griffiths ('93)
GBR2:11:28
  
 PB
32
Alejandro Jimenez
Alejandro Jimenez ('84)
ESP2:11:35
  
 PB
33
Houssane Eddine Benabbou
Houssane Eddine Benabbou ('93)
ESP2:11:38
  
 SB
34
Daniele D'Onofrio
Daniele D'Onofrio ('93)
ITA2:11:43
  
 PB
35
Abdu Endris
Abdu Endris 
ETH2:11:45
  
 PB
36
Hüseyin Can
Hüseyin Can ('99)
TUR2:11:56
  
 PB
37
Simon Tesfai
Simon Tesfai ('85)
ERI2:12:07
  
 PB
38
Florian Carvalho
Florian Carvalho ('89)
FRA2:12:11
  
 SB
39
Duncan Perrillat
Duncan Perrillat ('93)
FRA2:12:13
  
 PB
40
Mohamud Aadan
Mohamud Aadan ('90)
GBR2:12:37
  
 SB
41
Javier Guerra
Javier Guerra ('83)
ESP2:12:37
  
 SB
42
René Cuneaz
René Cuneaz ('88)
ITA2:12:48
  
 PB
43
Hermano Ferreira
Hermano Ferreira ('82)
POR2:12:52
  
 PB
44
Getnet Mele
Getnet Mele ('89)
ETH2:12:54
  
 SB
45
Konstantin Wedel
Konstantin Wedel ('93)
GER2:13:02
  
 PB
46Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)DEN2:13:22
  
 SB
47
Pedro Gómez
Pedro Gómez ('87)
ARG2:13:28
  
 PB
48
Omer Ramon
Omer Ramon ('97)
ISR2:13:30
  
 PB
49
Ivan Siuris
Ivan Siuris ('91)
MDA2:13:38
  
 PB
50
Luís Saraiva
Luís Saraiva ('93)
POR2:13:51
  
 PB
51
Andrew Davies
Andrew Davies ('79)
GBR2:14:23
  
 PB
52
Edson dos Santos
Edson dos Santos ('84)
BRA2:14:35
  
 PB
53
Fábio Oliveira
Fábio Oliveira ('90)
POR2:14:51
  
 PB
54
Matias Silva
Matias Silva ('93)
CHI2:14:52
  
 PB
55
Mourad El Bennouri
Mourad El Bennouri ('79)
MAR2:14:57
  
 SB
56
Ebrahim Abdulaziz
Ebrahim Abdulaziz ('78)
NOR2:15:03
  
 PB
57
Rui Pinto
Rui Pinto ('92)
POR2:15:10
  
 SB
58
Thomas Kibet
Thomas Kibet 
KEN2:15:12
  
 PB
59
Geoffrey Le Dean
Geoffrey Le Dean ('88)
FRA2:15:21
  
 PB
60
Hugo Catrileo
Hugo Catrileo ('97)
CHI2:15:24
  
 PB
61
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
GBR2:15:37
  
 PB
62
David Mansfield
David Mansfield ('85)
IRL2:16:08
  
 PB
63
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
EST2:16:38
  
 PB
64
Ariznabarreta Agirre
Ariznabarreta Agirre ('83)
ESP2:16:45
  
 PB
65
Ross Braden
Ross Braden ('93)
GBR2:16:50
  
 PB
66
Francesco Nardone
Francesco Nardone ('94)
ITA2:17:29
  
 PB
67
Mohammadreza Abootorabi
Mohammadreza Abootorabi ('89)
IRI2:17:36
  
NR PB
68
Weldu Negash Gebretsadik
Weldu Negash Gebretsadik ('86)
NOR2:18:21
  
 SB
69
Ignas Brasevicius
Ignas Brasevicius ('84)
LTU2:18:42
  
 SB
70
Hassane Ahouchar
Hassane Ahouchar ('75)
MAR2:18:53
  
 SB
71
Tony Payne
Tony Payne ('89)
THA2:20:37
  
 SB
72
Francisco Javier Martin
Francisco Javier Martin ('81)
ESP2:20:37
  
 PB
73
Alexander Kirkeberg
Alexander Kirkeberg ('96)
NOR2:20:39
  
 PB
74
Simon Andreu
Simon Andreu ('91)
ESP2:20:46
  
 PB
75
Ruben Alvarez
Ruben Alvarez ('83)
ESP2:20:52
  
 PB
76
Jonathan Glen
Jonathan Glen ('96)
GBR2:20:57
  
 PB
77
Steven Orlowski
Steven Orlowski ('97)
GER2:21:48
  
 PB
78
Gilberto Oseb
Gilberto Oseb ('83)
GUA2:21:53
  
 PB
79
Cédric Labadens
Cédric Labadens ('88)
FRA2:22:00
  
 PB
80
Robert Murphy
Robert Murphy 
IRL2:22:08
  
 PB
81
Fernando Gonzalez
Fernando Gonzalez 
ESP2:22:11
  
 PB
82
Gary Priestley
Gary Priestley ('88)
GBR2:23:08
  
 PB
83
Neil Wiktorski
Neil Wiktorski ('84)
IRL2:23:16
  
 PB
84
Simon Gonzalez
Simon Gonzalez ('96)
ESP2:23:57
  
 SB
85
Isak Hellström
Isak Hellström ('91)
SWE2:23:59
  
 PB
86
Dennis de Freytas
Dennis de Freytas ('90)
NED2:24:09
  
 SB
87
Antonio Francisco Romero
Antonio Francisco Romero ('87)
ESP2:24:35
  
 PB
88
Aimad Bouziane
Aimad Bouziane ('82)
MAR2:24:59
  
 PB
89
Sean Chalmers
Sean Chalmers ('95)
GBR2:25:05
  
 PB
90
Miguel Abellan-Ossenbach
Miguel Abellan-Ossenbach ('91)
ESP2:25:05
  
 PB
91
Kristof Nackaerts
Kristof Nackaerts ('92)
BEL2:25:13
  
 SB
92
Nuray Yassin
Nuray Yassin ('81)
ERI2:25:40
  
 SB
93
Harry Lauste
Harry Lauste 
GBR2:25:45
  
 PB
94
Ignacio Moron Gonzalez
Ignacio Moron Gonzalez ('71)
ESP2:25:51
  
 PB
95
Richard Johnston
Richard Johnston 
GBR2:26:03
  
 PB
96
Manuel Jesus
Manuel Jesus ('78)
ESP2:26:17
  
 PB
97
Waldir Ureta
Waldir Ureta ('82)
PER2:26:28
  
 SB
98
Simon Stützel
Simon Stützel ('86)
GER2:26:50
  
 SB
99
Marcin Soszka
Marcin Soszka ('83)
POL2:27:07
  
 SB
100
Matt Dickenson
Matt Dickenson ('96)
GBR2:27:26
  
 PB
101
Nick Bowker
Nick Bowker ('85)
GBR2:27:26
  
 SB
102
Pierre Alban
Pierre Alban 
FRA2:27:35
  
 PB
103
Antonio Montero
Antonio Montero ('92)
ESP2:27:38
  
 PB
104
Gerard De Antonio
Gerard De Antonio ('89)
ESP2:27:38
  
 SB
105
Wojciech Kopeć
Wojciech Kopeć ('86)
POL2:27:43
  
 SB
106
David Martín
David Martín 
ESP2:27:51
  
 PB
107
Roger Roca
Roger Roca ('78)
ESP2:27:53
  
 SB
108
Raymond Hynes
Raymond Hynes ('82)
IRL2:28:07
  
 SB
109
Arnold Rogers
Arnold Rogers ('90)
GIB2:28:08
  
NR PB
110
Daniel Andivia
Daniel Andivia ('82)
ESP2:28:21
  
 PB
111
Javier Paredes
Javier Paredes 
ESP2:28:25
  
 PB
112
Mikel Mugica Bikuña
Mikel Mugica Bikuña ('89)
ESP2:28:29
  
 PB
113
Samir Ait Wakrime
Samir Ait Wakrime 
FRA2:28:42
  
 PB
114
Bas Hollegien
Bas Hollegien ('87)
NED2:28:53
  
 PB
115
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE2:28:56
  
 SB
116
Eirik Nordvik
Eirik Nordvik ('81)
NOR2:28:56
  
 PB
117
Stefan Azzopardi
Stefan Azzopardi ('82)
MLT2:29:00
  
 PB
118
Ignacio Herrero
Ignacio Herrero 
ESP2:29:00
  
 PB
119
Fernando Souza
Fernando Souza 
POR2:29:01
  
 PB
120
Lucas Alonso
Lucas Alonso 
ESP2:29:06
  
 PB
121
Javier Martin Pozo
Javier Martin Pozo ('75)
ESP2:29:12
  
 PB
122
Guillome Dubos
Guillome Dubos 
FRA2:29:15
  
 PB
123
Siur Haug
Siur Haug 
NOR2:29:27
  
 PB
124
Imanol Larrañaga
Imanol Larrañaga ('81)
ESP2:29:30
  
 PB
125
Théo Lachat
Théo Lachat ('94)
FRA2:29:33
  
 PB
126
Julien Coudert
Julien Coudert 
FRA2:29:42
  
 PB
127
Benjamin Howe
Benjamin Howe ('88)
GBR2:29:47
  
 PB
128
Javier Diez
Javier Diez ('82)
ESP2:29:53
  
 PB
129
Paul Lunn
Paul Lunn 
GBR2:29:53
  
 PB
130
Luís Contente
Luís Contente 
POR2:30:11
  
 PB
131
Jose Entrecanales
Jose Entrecanales 
ESP2:30:34
  
 PB
132
Juan Moreno
Juan Moreno ('76)
ESP2:30:37
  
 SB
133
Alexander Berg Rendahl
Alexander Berg Rendahl ('84)
SWE2:30:50
  
 PB
134
Alberto Rivera
Alberto Rivera ('78)
ESP2:30:53
  
 PB
135
Javier Sangrador
Javier Sangrador ('82)
ESP2:31:08
  
 PB
136
Jesus Gonzalez
Jesus Gonzalez 
ESP2:31:08
  
 PB
137
Jose Fernandez
Jose Fernandez 
ESP2:31:10
  
 PB
138
Rob Payne
Rob Payne 
GBR2:31:34
  
 PB
139
Antonio Burgos
Antonio Burgos ('94)
ESP2:31:37
  
 SB
140
Enrique Bernal
Enrique Bernal 
ESP2:31:43
  
 PB
141
Pierre Lilian
Pierre Lilian 
FRA2:31:54
  
 PB
142
Iker Larrea
Iker Larrea 
ESP2:31:55
  
 PB
143
Rorrigo Víquez
Rorrigo Víquez 
CRC2:31:58
  
 PB
144
Mathieu Dorgans
Mathieu Dorgans ('89)
FRA2:32:09
  
 PB
145
Angel Fernandez
Angel Fernandez 
ESP2:32:16
  
 PB
146
Federico Bordignon
Federico Bordignon ('92)
ITA2:32:28
  
 PB
147
Donal Coakley
Donal Coakley ('86)
IRL2:32:28
  
 PB
148
Bradley Courtney-Pinn
Bradley Courtney-Pinn ('90)
GBR2:32:37
  
 PB
149
Luis Garcia Rios
Luis Garcia Rios 
ESP2:32:39
  
 PB
150
Gregor Winkler
Gregor Winkler 
ESP2:32:44
  
 PB
151
Stuart Spencer
Stuart Spencer ('82)
GBR2:32:54
  
 SB
152
Thomas Perkins
Thomas Perkins 
GBR2:33:11
  
 PB
153
Andrew Grigg
Andrew Grigg ('86)
GBR2:33:18
  
 PB
154
Jairo Espí
Jairo Espí 
ESP2:33:21
  
 PB
155
Juan Carrascal
Juan Carrascal 
ESP2:33:21
  
 PB
156
Toshiaki Tamai
Toshiaki Tamai 
JPN2:33:25
  
 PB
157
Juan Lara
Juan Lara 
ESP2:33:27
  
 PB
158
Geraint Williams
Geraint Williams ('84)
GBR2:33:36
  
 SB
159
Daniel Lopez
Daniel Lopez 
ESP2:33:39
  
 PB
160
Vivian Foley
Vivian Foley 
IRL2:33:51
  
 PB
161
Joan Mayol
Joan Mayol 
ESP2:33:54
  
 PB
162
Piotr Książkiewicz
Piotr Książkiewicz ('87)
POL2:33:58
  
 SB
163
Andriy Pavelko
Andriy Pavelko ('85)
UKR2:34:03
  
 PB
164
David Tejada
David Tejada 
ESP2:34:03
  
 PB
165
Jose Manuel Palma
Jose Manuel Palma 
ESP2:34:11
  
 SB
166
Victor Del Aguila
Victor Del Aguila 
ESP2:34:11
  
 PB
167
David Lopez
David Lopez 
ESP2:34:15
  
 SB
168
Ivan Sanjuan
Ivan Sanjuan ('86)
ESP2:34:28
  
 PB
169
Aleix Toda
Aleix Toda 
ESP2:34:31
  
 PB
170
Julian Sinke
Julian Sinke 
GER2:34:32
  
 PB
171
Álvaro Mediavilla
Álvaro Mediavilla 
ESP2:34:32
  
 PB
172
Ben Williams
Ben Williams 
GBR2:34:42
  
 PB
173
Gerard Garrote
Gerard Garrote ('87)
ESP2:34:45
  
 PB
174
Karl Nolan
Karl Nolan ('84)
IRL2:34:48
  
 SB
175
Manuel Meías
Manuel Meías 
ESP2:34:49
  
 PB
176
Francisco Rodríguez
Francisco Rodríguez 
ESP2:34:54
  
 PB
177
Jasper McDowell
Jasper McDowell ('97)
GBR2:34:56
  
 SB
178
Aidan Mc Swiney
Aidan Mc Swiney 
IRL2:34:56
  
 PB
179
Guilherme Stapenhorst
Guilherme Stapenhorst 
BRA2:34:56
  
 PB
180
Davd Callaghan
Davd Callaghan 
IRL2:34:59
  
 PB
181
Ben Butler-Madden
Ben Butler-Madden ('81)
GBR2:35:08
  
 PB
188
Joakim Frisk
Joakim Frisk ('90)
SWE2:36:04
  
 PB
204
Maximilian Lohm Isberg
Maximilian Lohm Isberg ('91)
SWE2:37:01
  
 SB
207
Simo Leone
Simo Leone ('88)
FIN2:37:20
  
 PB
216
Kristo Reinsalu
Kristo Reinsalu ('77)
EST2:37:58
  
 SB
387
Joakim Thelin
Joakim Thelin ('87)
SWE2:45:23
  
 SB
484
James Aslin
James Aslin ('79)
SWE2:48:44
  
 SB
515
Rickard Andersson
Rickard Andersson ('72)
SWE2:49:31
  
 PB
534
Thomas Eller
Thomas Eller 
GER2:50:04
  
 PB
568Lukas Marmer Weiss HohwüLukas Marmer Weiss Hohwü ('91)DEN2:50:49
  
 PB
655
Sebastian Hollaus
Sebastian Hollaus ('88)
SWE2:53:07
  
 PB
769
Christian Klingebrant
Christian Klingebrant ('80)
SWE2:55:28
  
 PB
801
Christian Bengtzelius
Christian Bengtzelius ('74)
SWE2:56:09
  
 PB
834
Edgar Lensker
Edgar Lensker 
GER2:56:40
  
 PB
1025
Daniel Maschewski
Daniel Maschewski 
GER2:59:24
  
 PB
1114
Michael Krämer
Michael Krämer 
GER3:00:17
  
 PB
1118
Benedikt Steinheuer
Benedikt Steinheuer 
GER3:00:21
  
 PB
1402
Anders Burman
Anders Burman ('63)
SWE3:07:30
  
 PB
1503
Hakan Demirkiran
Hakan Demirkiran 
GER3:09:29
  
 PB
1610
Wolfgang Rühlemann
Wolfgang Rühlemann 
GER3:11:24
  
 PB
1665
Sven Haider
Sven Haider 
GER3:12:32
  
 PB
Fred Grönwall
Fred Grönwall ('81)
SWE DNF
  
 
Martin Holm
Martin Holm ('84)
SWE DNF
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Alemu Megertu
Alemu Megertu ('97)
ETH2:18:51
  
 PB
2
Meseret Gola
Meseret Gola ('97)
ETH2:20:50
  
 PB
3
Yeshi Chekole
Yeshi Chekole ('97)
ETH2:21:17
  
 PB
4
Chaltu Chimdesa
Chaltu Chimdesa ('95)
ETH2:22:13
  
 PB
5
Jess Piasecki
Jess Piasecki ('90)
GBR2:22:27
  
 PB
6
Kidsan Alema
Kidsan Alema ('95)
ETH2:22:28
  
 PB
7
Adawork Aberta
Adawork Aberta ('96)
ETH2:23:39
  
 PB
8
Majida Maayouf
Majida Maayouf ('89)
MAR2:24:09
  
NR PB
9
Gladys Tejeda
Gladys Tejeda ('85)
PER2:25:57
  
NR PB
10
Citlali Moscote
Citlali Moscote ('95)
MEX2:26:13
  
 PB
11
Miriam Dattke
Miriam Dattke ('98)
GER2:26:50
  
 PB
12
Florencia Borelli
Florencia Borelli ('92)
ARG2:26:54
  
NR PB
13
Rose Harvey
Rose Harvey ('92)
GBR2:27:20
  
 PB
14
Marta Galimany
Marta Galimany ('85)
ESP2:27:53
  
 SB
15
Belaynesh Yami
Belaynesh Yami ('88)
ETH2:28:44
  
 SB
16
Aynalem Kassahun
Aynalem Kassahun ('93)
ETH2:29:11
  
 SB
17
Hanne Verbruggen
Hanne Verbruggen ('93)
BEL2:29:54
  
 SB
18
Alisa Vainio
Alisa Vainio ('97)
FIN2:30:22
  
 PB
19
Susana Cunha
Susana Cunha ('88)
POR2:30:54
  
 PB
20
Beatie Deutsch
Beatie Deutsch ('89)
ISR2:31:36
  
 PB
21
Melody Julien
Melody Julien ('99)
FRA2:31:39
  
 PB
22
Andrea Deelstra
Andrea Deelstra ('85)
NED2:31:42
  
 SB
23
Daiana Ocampo
Daiana Ocampo ('91)
ARG2:32:36
  
 SB
24
Nina Chydenius
Nina Chydenius ('90)
FIN2:32:48
  
 PB
25
Philippa Bowden
Philippa Bowden ('95)
GBR2:34:30
  
 PB
26
Susana Francisco
Susana Francisco ('91)
POR2:34:41
  
 PB
27
Andreia Hessel
Andreia Hessel ('84)
BRA2:35:33
  
 SB
28
Leonie Balter
Leonie Balter ('91)
NED2:37:00
  
 PB
29
Stephanie Davis
Stephanie Davis ('90)
GBR2:37:41
  
 SB
30
Sorcha Nic Dhomhnaill
Sorcha Nic Dhomhnaill ('90)
IRL2:38:41
  
 PB
31
Sally Ratcliffe
Sally Ratcliffe ('94)
GBR2:39:32
  
 PB
32
Karen Mulrooney
Karen Mulrooney ('87)
IRL2:41:25
  
 PB
33
Victoria Kenny
Victoria Kenny ('95)
GBR2:41:28
  
 PB
34
Aislinn Nic
Aislinn Nic 
IRL2:43:44
  
 PB
35
Maite Etxezarreta
Maite Etxezarreta 
ESP2:43:44
  
 PB
36
Melissah Gibson
Melissah Gibson ('84)
AUS2:43:48
  
 PB
37
Carla Molinaro
Carla Molinaro ('84)
GBR2:46:10
  
 PB
38
Petra Pastorová
Petra Pastorová ('77)
CZE2:46:31
  
 SB
39
Ana Rodulfo
Ana Rodulfo ('88)
ESP2:46:51
  
 PB
40
Lisa Marie Bezzina
Lisa Marie Bezzina ('79)
MLT2:48:54
  
 PB
41
Džaviza Diāna
Džaviza Diāna 
LAT2:49:05
  
 PB
42
Jessica Oosterloo
Jessica Oosterloo ('90)
NED2:49:22
  
 PB
43
Carmen Patricia Martínez
Carmen Patricia Martínez ('82)
PAR2:49:23
  
 SB
44
Tamsin Anderson
Tamsin Anderson ('78)
GBR2:50:01
  
 PB
45
Grace Annie Arribasplata
Grace Annie Arribasplata ('93)
PER2:51:15
  
 PB
46
Weronika Brzuchalska
Weronika Brzuchalska ('93)
SWE2:51:19
  
 PB
47
Irene Tosi
Irene Tosi 
ITA2:51:23
  
 PB
48
Adriana da Silva
Adriana da Silva ('81)
BRA2:51:51
  
 SB
49
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson ('92)
SWE2:52:30
  
 PB
50
Rosane Xavier dos Santos
Rosane Xavier dos Santos ('82)
BRA2:53:01
  
 PB
51
Carmen Gutiérrez
Carmen Gutiérrez ('81)
ESP2:53:10
  
 PB
52
Sarah Gurney
Sarah Gurney ('71)
GBR2:53:43
  
 PB
53
Stéphanie Gicquel
Stéphanie Gicquel ('82)
FRA2:54:08
  
 PB
54
Malin Gibrand
Malin Gibrand ('81)
SWE2:54:49
  
 SB
55
Gillian Sanders
Gillian Sanders 
GBR2:55:09
  
 PB
56
Maria Suárez
Maria Suárez ('88)
ESP2:55:16
  
 PB
57
Beatriz Fernández
Beatriz Fernández ('79)
ESP2:55:41
  
 PB
58
Katie Lysons
Katie Lysons 
GBR2:56:05
  
 PB
59
Diana Bejarano
Diana Bejarano 
COL2:56:37
  
 SB
60
Karla Borland
Karla Borland ('86)
GBR2:56:49
  
 PB
61
Jasmine Ling
Jasmine Ling 
SGP2:56:58
  
 PB
62
Georgina McWilliams
Georgina McWilliams 
IRL2:57:14
  
 PB
63
Anne Budal
Anne Budal 
NOR2:58:17
  
 PB
65
María Freitas
María Freitas 
BRA2:58:19
  
 PB
66
Juliette Gabanelle
Juliette Gabanelle ('95)
FRA2:59:00
  
 PB
67
Adrienne Jordan
Adrienne Jordan ('76)
IRL2:59:42
  
 SB
68
Kajsa Lutti
Kajsa Lutti ('86)
SWE3:00:03
  
 PB
93
Peggy Götting
Peggy Götting 
GER3:11:37
  
 PB
114
Hanna De Sousa
Hanna De Sousa 
SWE3:17:45
  
 PB
124
Leena Mäkäräinen
Leena Mäkäräinen ('88)
FIN3:19:50
  
 PB
158
Cecilia Humble
Cecilia Humble ('71)
SWE3:28:53
  
 PB
164
Eva Varani
Eva Varani 
GER3:29:12
  
 PB
Anna Jonsson
Anna Jonsson ('86)
SWE DNF
  
 

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix