Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DGI Inde LM 19.2.2022
Langvang Atletik- og Multihal Randers

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 6.89
  
 
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.26
  
 
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.26
  
 
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.39
  
 
5Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.49
  
 
6Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK777.50
  
 
7Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik7.64
  
 
8Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik7.83
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.21
Q
  
 
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.24
q
  
 PB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.45
q
  
 
4Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK777.46
q
  
 SB
5Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik7.62
q
  
 PB
Indledende 2
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 6.85
Q
  
 PB
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.36
q
  
 
3Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik7.77
q
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik25.01
  
 PB
Finale B
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.86
  
 PB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.39
  
 
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.63
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Balázs IzbékiBalázs Izbéki ('98)Aarhus 1900 / HUN2:03.28
  
 SB
2Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Aarhus 19002:04.09
  
 PB
3Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik2:19.04
  
 PB
Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 1900 DNF
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:20.89
  
 PB
2Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19004:28.30
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM1.45
  
 PB
 
1.40 PB
 XO
1.45 PB
  O
1.50
XXX
     
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.50
  
 SB
 
4.20 SB
XXO
4.40 SB
  O
4.50 SB
XXO
4.60
xxx
    
2Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.80
  
 =SB
 
3.80 =SB
  O
4.00
XXX
      
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.81
  
 =PB
 
5.79 SB5.495.81 =PB5.62    
2Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM5.22
  
 SB
 
4.97 SB5.22 SB4.905.11    
3Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM5.11
  
 SB
 
5.06 SB5.11 SB4.86    
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja13.22
  
 
 
13.17  X11.3313.22    
2Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM10.04
  
 SB
 
  X  X  X10.04 SB    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.26
  
 PB
2Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.28
  
 PB
3Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro8.55
  
 PB
4Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM8.92
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM27.83
  
 PB
2Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM30.03
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:22.34
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF9.19
  
 PB
2Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro9.98
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja3.92
  
 SB
 
3.84 SB3.803.87 SB3.92 SB    
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.80
  
 PB
 
10.80 PB10.7310.7610.69    
2Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.60
  
 PB
 
8.35 PB7.378.208.60 PB    
3Cecilie VohsCecilie Vohs ('97)Vidar Atletik8.30
  
 PB
 
8.18 PB8.137.948.30 PB    
4Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM7.67
  
 PB
 
7.29 PB7.48 PB7.67 PB7.03    
5Louise Rosenhøj NielsenLouise Rosenhøj Nielsen ('01)Aarhus 19006.52
  
 PB
 
5.976.50 PB6.52 PB6.18    
6Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM6.30
  
 PB
 
6.14 PB6.30 PB6.206.10    
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja7.51
  
 =PB
D19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja23.83
  
 PB
D19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sergi Prats SoléSergi Prats Solé ('03)Aarhus 1900 / ESP4:31.46
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.73
  
 
 
12.53  X12.73  X    
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja8.10
  
 PB
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 8.68
  
 PB
P19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.32
  
 SB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.65
  
 
3Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 30.15
  
 PB
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.10
  
 
 
2.80
XXO
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
XXX
   
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja3.92
  
 SB
 
3.87 SB  –3.92 SB3.60    
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.48
  
 PB
 
8.62 PB8.96 PB9.16 PB9.48 PB    
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.68
  
 PB
 
8.62 PB8.538.68 PB8.43    
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.33
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.43
  
 
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.53
  
 PB
4Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK777.67
  
 
5Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM7.69
  
 PB
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.83
  
 PB
2Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7724.02
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja24.57
  
 PB
4Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 25.74
  
 PB
Finale B
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM25.66
  
 PB
2Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro26.74
  
 PB
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM27.02
  
 PB
D17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2:18.47
  
 
2Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:19.36
  
 
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM2:26.61
  
 PB
4Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM2:36.97
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:52.45
  
 
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM5:08.10
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM9.63
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.92
  
 PB
 
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.89
 XO
1.92 PB
XXO
1.95
XXX
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1.55
  
 
 
1.45
 XO
1.50
 XO
1.55
XXO
1.60
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.52
  
 PB
 
5.165.344.795.52 PB    
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 5.24
  
 PB
 
5.24 PB  X4.794.61    
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.25
  
 
 
10.8411.2511.23  X    
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.25
  
 PB
2Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 8.27
  
 PB
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF8.58
  
 PB
4Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF8.83
  
 PB
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF8.88
  
 
6Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK779.06
  
 
7Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK779.21
  
 PB
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja27.21
  
 PB
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF28.04
  
 PB
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF28.90
  
 PB
Finale B
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 27.57
  
 PB
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM29.94
  
 
P17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:23.07
  
 
2Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM2:23.69
  
 
3Christiane Lund PoulsenChristiane Lund Poulsen ('05)Aalborg AM2:50.01
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.44
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.66
  
 
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.06
  
 
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.21
  
 
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.60
  
 =PB
 
1.45
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
 XO
1.60 =PB
 XO
1.63
XXX
  
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.57
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54 =PB
  O
1.57 PB
XXO
1.60
XXX
 
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.57
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
  O
1.57 PB
XXO
1.60
XXX
 
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.54
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
 XO
1.54 =PB
 XO
1.57
XXX
  
5Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.48
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
   
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.35
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXX
      
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.10
  
 PB
 
5.10 PB4.89  –5.10 =PB    
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.96
  
 
 
4.964.89  –4.83    
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.85
  
 
 
4.85  –  –4.73    
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.60
  
 PB
 
4.364.334.60 PB4.60 =PB    
5Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.49
  
 
 
3.964.294.494.34    
6Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK774.47
  
 PB
 
3.804.224.174.47 PB    
7Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF3.59
  
 PB
 
3.05 PB3.59 PB3.502.83    
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM10.05
  
 
 
9.589.9010.0510.01    
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF9.08
  
 PB
 
8.38 PB9.08 PB8.92  X    
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF8.67
  
 PB
 
8.67 PB  X  X  X    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.80
  
 PB
 
12.48 PB12.80 PB12.1912.20    
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF11.27
  
 PB
 
10.25  X10.5911.27 PB    
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.37
  
 PB
 
9.57  X10.37 PB10.05    
4Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF9.03
  
 PB
 
8.72 PB8.76 PB7.789.03 PB    
5Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja8.85
  
 
 
8.858.59  X  X    
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF7.27
  
 PB
 
6.84 PB6.84 =PB7.27 PB5.91    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.70
  
 
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.92
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.00
  
 
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.19
  
 =PB
5Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja8.27
  
 
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.29
  
 
7Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM8.47
  
 
8Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik8.48
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik8.31
Q
  
 PB
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM8.44
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK778.46
  
 PB
4Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM8.92
  
 
5Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM9.55
  
 PB
6Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM9.61
  
 PB
Indledende 2
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.20
Q
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.25
q
  
 
3Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja8.26
q
  
 PB
4Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM8.42
q
  
 PB
5Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM8.47
  
 PB
Indledende 3
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.73
Q
  
 
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.98
q
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.04
q
  
 
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.13
  
 
5Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM9.17
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik27.77
  
 PB
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 28.60
  
 PB
3Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM29.69
  
 PB
4Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM30.72
  
 PB
Finale B
1Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja26.17
  
 PB
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja26.57
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7727.27
  
 PB
Finale C
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7726.35
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190027.25
  
 PB
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM28.40
  
 PB
Finale D
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8025.01
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8026.35
  
 PB
3Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM28.25
  
 PB
D15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF2:15.61
  
 PB
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:26.35
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:28.58
  
 PB
4Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja2:28.65
  
 PB
5Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM2:30.32
  
 PB
6Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:30.43
  
 PB
7Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2:46.89
  
 PB
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:36.75
  
 PB
2Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF4:36.82
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 5:03.26
  
 PB
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775:06.88
  
 PB
5Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF5:28.80
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8012.44
  
 
2Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM12.53
  
 PB
3Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM12.82
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM1.45
  
 PB
 
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
2Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30
XXX
      
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.20
  
 
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXO
3.30
XXX
    
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.25
  
 PB
 
4.885.21 PB5.25 PB5.08    
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.15
  
 
 
  –5.15  –4.90    
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik4.88
  
 
 
4.88  –  –4.74    
4Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.73
  
 
 
  –4.734.524.48    
5Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.50
  
 PB
 
4.08 PB3.724.41 PB4.50 PB    
6Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.20
  
 PB
 
3.92 PB3.96 PB4.20 PB4.19    
7Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 4.15
  
 PB
 
4.06 PB4.07 PB4.15 PB3.99    
8Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.13
  
 PB
 
3.994.13 PB  –3.73    
9Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF4.07
  
 PB
 
3.99 PB4.07 PB3.983.73    
10Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja4.05
  
 PB
 
3.81 PB4.05 PB4.033.93    
11Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 3.92
  
 PB
 
3.92 PB3.863.763.69    
12Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM3.45
  
 PB
 
3.31 PB3.45 PB3.19  –    
13Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3.34
  
 PB
 
3.34 PB3.293.20  –    
14Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.19
  
 PB
 
  –  –3.19 PB  –    
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM9.74
  
 PB
 
9.62 PB9.529.149.74 PB    
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 9.30
  
 PB
 
8.81 PB9.30 PB9.207.91    
3Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM7.54
  
 PB
 
  X7.54 PB  X  X    
4Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM7.37
  
 PB
 
6.86 PB  X7.37 PB  X    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 11.26
  
 PB
 
11.26 PB10.7611.1410.72    
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.54
  
 
 
8.268.819.549.10    
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19009.51
  
 PB
 
9.059.269.51 PB9.36    
4Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 9.03
  
 PB
 
8.628.219.03 PB8.41    
5Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.68
  
 
 
  X7.698.688.06    
6Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik8.17
  
 PB
 
7.95 PB8.17 PB7.657.56    
7Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.36
  
 
 
7.097.366.796.83    
8Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.17
  
 
 
6.996.307.177.01    
9Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM7.10
  
 PB
 
  X  X7.10 PB6.62    
10Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM6.64
  
 PB
 
6.45 PB  X6.61 PB6.64 PB    
11Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM6.54
  
 PB
 
6.00 PB6.54 PB6.156.54 =PB    
12Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM5.92
  
 PB
 
5.45 PB5.92 PB5.815.90    
13Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM5.54
  
 PB
 
5.03 PB5.54 PB5.495.36    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.18
  
 
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.19
  
 PB
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.30
  
 PB
4Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.40
  
 
5Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.63
  
 PB
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM8.64
  
 
7Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK778.69
  
 PB
8Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.73
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.22
Q
  
 PB
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.69
q
  
 PB
3Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.84
  
 PB
4Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK778.91
  
 PB
5Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 9.15
  
 PB
6Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM9.38
  
 PB
7Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande9.54
  
 SB
Indledende 2
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.18
Q
  
 
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.35
q
  
 PB
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.39
q
  
 PB
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM8.59
q
  
 PB
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.81
  
 PB
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.81
  
 PB
7Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.14
  
 
Indledende 3
1Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK778.72
Q
  
 
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.73
q
  
 
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19009.01
  
 
4Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM9.24
  
 PB
5Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM9.26
  
 PB
6Liv MunkLiv Munk ('08)SAK779.41
  
 
7Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 9.82
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF27.78
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF28.11
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF28.91
  
 PB
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.99
  
 
Finale B
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM29.54
  
 PB
2Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7729.83
  
 
3Marguerite SørensenMarguerite Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC31.55
  
 PB
Finale C
1Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190029.72
  
 PB
2Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM30.73
  
 PB
Finale D
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja28.24
  
 
2Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM31.38
  
 PB
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM33.03
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:26.50
  
 SB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF2:36.84
  
 
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002:42.59
  
 PB
4Marguerite SørensenMarguerite Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC2:44.43
  
 PB
5Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2:46.03
  
 
6Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM2:51.59
  
 PB
7Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM2:52.50
  
 PB
8Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK772:53.35
  
 PB
9Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM2:56.81
  
 PB
10Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3:19.38
  
 SB
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:03.95
  
 PB
2Marguerite SørensenMarguerite Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC5:54.29
  
 PB
3Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM6:14.34
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.07
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.18
  
 PB
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM10.60
  
 PB
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.73
  
 PB
5Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande11.89
  
 PB
6Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.10
  
 
Finale B
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.96
  
 
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190011.32
  
 PB
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF11.48
  
 PB
4Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190011.57
  
 PB
5Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7712.12
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.53
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
  O
1.50
  O
1.53
XXO
1.59
XXX
 
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.50
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.53
XXX
       
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.50
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41 PB
 XO
1.44 PB
  O
1.47 PB
XXO
1.50 PB
  O
1.53
XXX
4Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.50
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXO
1.50 =PB
 XO
1.53
XXX
       
5Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 =PB
  O
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
6Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.47
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
 XO
1.50
XXX
  
7Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK801.38
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
 XO
1.41
XXX
    
8Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
   
9Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
10Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.15
  O
1.20 =PB
XXO
1.25 PB
 XO
     
11Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.20
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.10
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =PB
  O
3.10 PB
  O
3.20
XXX
 
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.50
  
 =PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
 XO
2.50 =PB
XXO
2.60
XXX
   
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.40
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXX
     
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.40
  
 =PB
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40 =PB
  O
2.50
XXX
   
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.76
  
 PB
 
4.76 PB4.594.684.70    
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.74
  
 PB
 
4.69 PB4.74 PB  –4.52    
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.62
  
 PB
 
3.964.464.62 PB4.57    
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.54
  
 
 
4.404.25  X4.54    
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.39
  
 PB
 
4.134.29 PB4.39 PB4.21    
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.36
  
 PB
 
4.32 PB4.074.304.36 PB    
7Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK774.32
  
 PB
 
4.19 PB4.144.32 PB4.06    
8Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF4.30
  
 PB
 
4.054.054.30 PB4.12    
9Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.16
  
 PB
 
3.49 PB2.884.16 PB  X    
10Liv MunkLiv Munk ('08)SAK774.09
  
 PB
 
3.733.794.09 PB  X    
11Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19004.06
  
 PB
 
  X3.91 PB4.00 PB4.06 PB    
12Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.98
  
 PB
 
  X3.543.643.98 PB    
13Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.853.743.76    
14Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3.67
  
 PB
 
  X3.503.67 PB2.78    
15Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3.45
  
 
 
3.39  X3.273.45    
16Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3.44
  
 PB
 
3.21 PB3.30 PB3.34 PB3.44 PB    
17Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 3.27
  
 PB
 
3.24 PB3.27 PB  X3.20    
18Charlotte MadsenCharlotte Madsen ('07)Korsør AM3.08
  
 PB
 
2.86 PB  X3.08 PB  X    
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.87
  
 
 
8.799.759.799.87    
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.81
  
 
 
9.159.519.819.78    
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM9.37
  
 PB
 
  X9.24 PB9.37 PB9.30    
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.31
  
 
 
9.319.28  X9.20    
5Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.64
  
 PB
 
8.39 PB8.64 PB8.598.34    
6Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.58
  
 
 
8.508.128.588.32    
7Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM7.82
  
 PB
 
7.82 PB  X7.177.15    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.72
  
 
 
9.749.8410.729.99    
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.37
  
 PB
 
9.64 PB9.439.85 PB10.37 PB    
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.11
  
 PB
 
8.699.3010.11 PB  X    
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 9.67
  
 PB
 
9.00 PB9.67 PB9.379.16    
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.65
  
 PB
 
8.11 PB7.918.46 PB8.65 PB    
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.62
  
 PB
 
7.977.817.528.62 PB    
7Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.48
  
 PB
 
7.92 PB7.228.48 PB8.42    
8Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.31
  
 PB
 
7.67 PB7.96 PB7.918.31 PB    
9Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 8.12
  
 PB
 
8.12 PB7.407.657.00    
10Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM7.81
  
 PB
 
7.15 PB6.867.16 PB7.81 PB    
11Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK776.84
  
 PB
 
6.84 PB6.495.675.49    
12Charlotte MadsenCharlotte Madsen ('07)Korsør AM6.56
  
 PB
 
5.89 PB6.23 PB6.56 PB5.89    
13Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja5.88
  
 PB
 
5.88 PB5.465.524.68    
14Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 5.33
  
 PB
 
5.14 PB5.25 PB5.075.33 PB    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.26
  
 PB
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.69
  
 PB
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM8.70
  
 
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 8.76
  
 PB
5Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK778.89
  
 PB
6Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM9.09
  
 PB
7Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja9.57
  
 
8Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja9.63
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.73
Q
  
 PB
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 8.82
q
  
 PB
3Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK778.96
q
  
 PB
4Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM9.12
q
  
 PB
5Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK779.64
  
 
6Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7710.16
  
 
7Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 10.18
  
 PB
Indledende 2
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.31
Q
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM8.63
q
  
 PB
3Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja9.34
q
  
 PB
4Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja9.43
q
  
 
5Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.62
  
 
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 2:42.34
  
 PB
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK772:47.29
  
 PB
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM2:47.52
  
 PB
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 2:56.97
  
 PB
5Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 2:58.80
  
 SB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.35
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.46
  
 PB
3Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 12.27
  
 PB
4Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF12.58
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.47
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXO
1.51
XXX
 
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.41
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
XXO
1.38 PB
XXO
1.41 PB
  O
1.44
XXX
3Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXX
   
4Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXO
1.35
XXX
    
5Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK771.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
6Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.74
  
 PB
 
4.46 PB4.74 PB4.21     
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.57
  
 PB
 
4.264.174.57 PB     
3Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.39
  
 PB
 
4.37 PB4.284.39 PB     
4Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.31
  
 PB
 
4.31 PB4.31 =PB4.18     
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.23
  
 PB
 
4.11 PB3.884.23 PB     
6Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 4.03
  
 PB
 
4.03 PB3.953.81     
7Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF4.03
  
 PB
 
4.03 PB  –3.71     
8Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK773.90
  
 
 
3.723.903.79     
9Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK803.87
  
 PB
 
3.87 PB3.66  –     
10Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja3.79
  
 PB
 
3.69 PB3.69 =PB3.79 PB     
11Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3.31
  
 PB
 
3.31 PB3.193.28     
12William Bror NeckelmannWilliam Bror Neckelmann ('09)Odense Atletik 3.15
  
 PB
 
3.08 PB3.15 PB  –     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8010.68
  
 PB
 
9.5910.43 PB10.68 PB     
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.46
  
 PB
 
7.908.679.46 PB     
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF8.62
  
 PB
 
7.60 PB7.74 PB8.62 PB     
4Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.17
  
 PB
 
7.70 PB8.17 PB7.24     
5Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK777.79
  
 PB
 
7.72 PB7.507.79 PB     
6Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.62
  
 PB
 
6.94 PB7.62 PB7.42     
7William Bror NeckelmannWilliam Bror Neckelmann ('09)Odense Atletik 7.62
  
 
 
6.677.627.25     
8Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM7.42
  
 PB
 
7.42 PB6.816.85     
9Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM7.36
  
 PB
 
7.36 PB  X7.19     
10Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja5.55
  
 
 
5.515.265.55     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM8.48
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.74
  
 =PB
3Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 8.79
  
 
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.84
  
 PB
5Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja8.87
  
 
6Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM8.89
  
 
7Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19009.33
  
 =PB
8Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM9.38
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM8.74
Q
  
 
2Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja8.85
q
  
 PB
3Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM8.88
q
  
 
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM9.35
q
  
 PB
5Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19009.36
q
  
 
6Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM9.63
  
 PB
7Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK779.94
  
 PB
8Sarah JørgensenSarah Jørgensen ('09)HGF AM10.16
  
 PB
Indledende 2
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.74
Q
  
 PB
2Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 8.82
q
  
 
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.88
q
  
 PB
4Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM9.51
  
 PB
5Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja10.82
  
 PB
6Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja11.04
  
 PB
7Marwa SankaryMarwa Sankary ('09)HGF AM12.12
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:39.62
  
 
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:40.94
  
 PB
3Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 2:52.86
  
 PB
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM2:53.46
  
 
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3:24.76
  
 PB
6Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK773:27.61
  
 PB
7Sarah JørgensenSarah Jørgensen ('09)HGF AM3:30.85
  
 PB
Marwa SankaryMarwa Sankary ('09)HGF AM DNF
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.27
  
 PB
2Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190012.15
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.43
  
 PB
 
1.31
  O
1.34
XXO
1.37 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.43 PB
 XO
1.46
XXX
  
2Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.43
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.28 =PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.43 PB
XXO
1.46
XXX
3Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK771.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
     
5Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.40
  
 PB
 
4.204.32 PB4.40 PB     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.31
  
 PB
 
4.074.204.31 PB     
3Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 4.23
  
 PB
 
4.23 PB4.014.13     
4Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.322.66     
5Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.61
  
 PB
 
3.59 PB  –3.61 PB     
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.54
  
 PB
 
3.54 PB3.413.50     
7Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.41
  
 
 
3.413.383.28     
8Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK773.31
  
 PB
 
3.31 PB2.943.31 =PB     
9Sarah JørgensenSarah Jørgensen ('09)HGF AM3.19
  
 PB
 
3.19 PB3.083.16     
10Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja3.11
  
 PB
 
2.89 PB2.863.11 PB     
11Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja2.97
  
 PB
 
2.552.562.97 PB     
12Marwa SankaryMarwa Sankary ('09)HGF AM2.69
  
 PB
 
2.45 PB2.372.69 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM9.72
  
 PB
 
8.949.32 PB9.72 PB     
2Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 9.48
  
 PB
 
9.34 PB9.189.48 PB     
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.55
  
 PB
 
7.71 PB8.55 PB  X     
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.33
  
 
 
7.177.336.92     
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK776.91
  
 PB
 
6.79 PB6.716.91 PB     
6Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja6.20
  
 PB
 
6.11 PB5.896.20 PB     
7Sarah JørgensenSarah Jørgensen ('09)HGF AM5.58
  
 PB
 
4.91 PB5.58 PB5.22     
8Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja4.24
  
 
 
  X3.574.24     
9Marwa SankaryMarwa Sankary ('09)HGF AM3.89
  
 PB
 
3.60 PB3.89 PB3.25     
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF9.06
  
 
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.15
  
 PB
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 9.17
  
 
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.31
  
 PB
5Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19009.83
  
 
6Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik9.93
  
 PB
7Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 9.95
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF9.00
Q
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.34
q
  
 PB
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik9.86
q
  
 PB
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik10.04
  
 PB
Indledende 2
Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 9.12
q
  
 PB
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8010.03
q
  
 
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.30
Q
  
 PB
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19009.68
q
  
 PB
4Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 9.96
q
  
 PB
D12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja2:34.14
  
 
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF2:52.85
  
 PB
3Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 2:54.37
  
 PB
4Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3:11.09
  
 PB
5
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK803:23.04
  
 PB
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3:38.23
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.05
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.38
  
 
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik12.79
  
 PB
4Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF12.84
  
 PB
5Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja12.90
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25
XXX
   
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
4
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK801.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
D12 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.20
  
 
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
XXX
    
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 4.15
  
 
 
4.074.153.87     
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM3.87
  
 
 
3.833.613.87     
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19003.75
  
 PB
 
3.66 PB3.603.75 PB     
4Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF3.75
  
 =PB
 
3.75 =PB3.333.57     
5Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.68
  
 
 
3.683.403.44     
6Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.58  –     
7Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik3.63
  
 PB
 
3.63 PB3.403.49     
8Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.253.28     
9
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK803.23
  
 PB
 
3.23 PB3.182.97     
10Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3.08
  
 PB
 
3.08 PB2.963.01     
11Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM2.72
  
 
 
2.612.722.64     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM6.69
  
 
 
6.586.296.69     
2Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik6.63
  
 PB
 
6.18 PB6.41 PB6.63 PB     
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik6.08
  
 PB
 
6.06 PB6.08 PB5.62     
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.05
  
 
 
5.576.055.91     
5Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 5.62
  
 PB
 
5.35 PB5.62 PB5.39     
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK779.29
  
 
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK809.36
  
 PB
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF9.38
  
 PB
4Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM9.47
  
 =PB
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 9.69
  
 
6Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk9.73
  
 
7Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM10.27
  
 
8Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.36
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM9.47
Q
  
 PB
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 9.62
q
  
 PB
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk9.67
q
  
 PB
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM9.96
q
  
 PB
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja10.79
  
 PB
6Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 10.84
  
 PB
Indledende 2
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK779.36
Q
  
 
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK809.50
q
  
 PB
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF9.53
q
  
 PB
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.32
q
  
 PB
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM10.86
  
 PB
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 11.05
  
 
P12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:50.35
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 2:58.31
  
 PB
3Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19003:02.01
  
 
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3:06.99
  
 PB
5Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk3:13.68
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 190012.02
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7712.80
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.96
  
 PB
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM13.28
  
 PB
5Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8013.35
  
 PB
6Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande13.39
  
 PB
7Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF13.72
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM1.37
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
XXO
1.40
XXX
2Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
3Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk1.15
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
  
6Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
   
7Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK801.15
  
 PB
 
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
  
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.15
  
 =PB
 
3.703.804.15 =PB     
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM3.90
  
 PB
 
3.74 PB3.90 PB3.83     
3Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19003.81
  
 
 
3.733.763.81     
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3.55
  
 PB
 
3.54 PB3.513.55 PB     
5Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande3.34
  
 PB
 
3.14 PB3.34 PB3.22     
6Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.32
  
 PB
 
3.29 PB3.103.32 PB     
7Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3.29
  
 PB
 
3.22 PB3.29 PB3.25     
8Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.29
  
 PB
 
3.22 PB3.29 PB3.15     
9Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 3.22
  
 PB
 
3.22 PB2.943.08     
10Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM3.21
  
 SB
 
2.85 SB3.05 SB3.21 SB     
11Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3.18
  
 
 
3.073.183.11     
12Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik3.15
  
 PB
 
2.90 PB2.95 PB3.15 PB     
13Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.02
  
 PB
 
2.323.00 PB3.02 PB     
14Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2.92
  
 
 
2.922.772.92     
15Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 2.53
  
 PB
 
2.53 PB2.272.49     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM8.12
  
 PB
 
7.60 PB8.12 PB8.03     
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik7.65
  
 PB
 
6.55 PB7.65 PB6.87     
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK777.32
  
 PB
 
6.93 PB6.877.32 PB     
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM6.83
  
 PB
 
6.71 PB6.706.83 PB     
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja6.73
  
 
 
6.606.736.66     
6Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 6.65
  
 PB
 
6.54 PB6.206.65 PB     
7Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK806.65
  
 PB
 
6.65 PB6.455.96     
8Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF6.06
  
 PB
 
5.56 PB5.446.06 PB     
9Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 5.81
  
 PB
 
5.48 PB5.80 PB5.81 PB     
10Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM5.78
  
 PB
 
5.78 PB5.645.73     
11Anne BjergAnne Bjerg ('10)Hvide Sande5.78
  
 PB
 
5.35 PB5.025.78 PB     
12Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.75
  
 PB
 
5.75 PB5.335.51     
13Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 5.70
  
 PB
 
5.70 PB5.045.63     
14Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM3.75
  
 PB
 
3.65 PB3.543.75 PB     
15Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 3.50
  
 PB
 
  X3.50 PB3.38     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM9.04
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC9.32
  
 PB
3
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 9.35
  
 PB
4
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK7710.15
  
 PB
5
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.56
  
 PB
6
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK7710.69
  
 PB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM2:43.33
  
 
2
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK772:44.17
  
 PB
3
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 2:45.95
  
 PB
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3:18.19
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.38
  
 
 
1.20
  O
1.26
  O
1.32
 XO
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
XXX
  
2
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK771.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.18
  
 =PB
 
4.004.18 =PB4.16     
2
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.99
  
 
 
3.983.753.99     
3
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 3.73
  
 PB
 
3.69 PB3.73 PB3.65     
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3.36
  
 PB
 
3.36 PB3.193.29     
5
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK773.25
  
 PB
 
3.25 PB3.163.16     
6
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK773.07
  
 PB
 
2.922.93 =PB3.07 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC7.60
  
 
 
7.217.607.13     
2
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM7.32
  
 
 
7.326.836.77     
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF6.24
  
 PB
 
6.24 PB6.145.51     
4
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK775.55
  
 PB
 
5.27 PB5.55 PB5.53     
5
Justin Blomberg
Justin Blomberg ('11)
NG&IF 5.20
  
 PB
 
5.20 PB5.164.53     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF9.03
  
 PB
2
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik9.49
  
 PB
3
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK779.51
  
 PB
4
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande9.72
  
 
5
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK779.76
  
 
6
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK809.77
  
 PB
7
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.02
  
 
8
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.11
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF9.16
Q
  
 PB
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande9.66
q
  
 PB
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF9.78
q
  
 PB
4
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK779.98
q
  
 
5
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 10.68
  
 PB
Indledende 2
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK779.74
Q
  
 PB
2
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK809.87
q
  
 PB
3
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja10.36
q
  
 PB
4
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 10.45
  
 PB
5
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 10.72
  
 PB
6
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM11.41
  
 PB
Indledende 3
1
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik9.72
Q
  
 PB
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.11
q
  
 PB
3
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM10.41
  
 =PB
4
Alberte Kjær Heesgaard
Alberte Kjær Heesgaard ('11)
HGF AM10.74
  
 PB
P11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja2:59.22
  
 PB
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF3:00.47
  
 PB
3
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3:08.13
  
 PB
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3:09.80
  
 PB
5
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 3:20.55
  
 PB
6
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK773:21.27
  
 PB
7
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773:30.77
  
 PB
8
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 3:33.18
  
 PB
9
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM3:54.04
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.25
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
 XO
1.22 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.28
XXX
       
2
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik1.25
  
 PB
 
0.90
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
 XO
1.22 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28
XXX
      
3
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK801.19
  
 PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22
XXX
3
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.19
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22
XXX
 
5
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM1.16
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
 XO
1.19
XXX
  
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1.16
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.13 PB
 XO
1.16 PB
XXO
1.19
XXX
7
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
8
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 0.90
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.65
  
 PB
 
3.41 PB3.333.65 PB     
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM3.52
  
 PB
 
3.38 PB3.38 =PB3.52 PB     
3
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 3.48
  
 PB
 
3.36 PB3.41 PB3.48 PB     
4
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3.47
  
 PB
 
2.55 PB3.33 PB3.47 PB     
5
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK803.44
  
 PB
 
3.43 PB3.193.44 PB     
6
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja3.40
  
 PB
 
3.40 PB3.273.35     
7
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.38
  
 PB
 
3.203.173.38 PB     
8
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK773.36
  
 
 
3.233.363.12     
9
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.34
  
 PB
 
3.34 PB3.28     
10
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja3.33
  
 PB
 
3.15 PB3.33 PB3.09     
11
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3.14
  
 PB
 
2.97 PB3.06 PB3.14 PB     
12
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 3.11
  
 PB
 
2.99 PB3.11 PB3.05     
13
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 2.74
  
 PB
 
2.74 PB2.59     
14
Alberte Kjær Heesgaard
Alberte Kjær Heesgaard ('11)
HGF AM2.63
  
 PB
 
2.43 PB2.63 PB2.54     
15
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM2.51
  
 PB
 
2.28 PB2.50 PB2.51 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 6.94
  
 PB
 
6.66 PB6.94 PB6.83     
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande6.89
  
 PB
 
6.50 PB6.89 PB6.80     
3
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK806.80
  
 PB
 
6.40 PB6.80 PB6.61     
4
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 6.77
  
 PB
 
6.77 PB6.036.08     
5
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK776.77
  
 PB
 
5.90 PB  X6.77 PB     
6
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF6.25
  
 PB
 
5.21 PB5.83 PB6.25 PB     
7
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande5.71
  
 PB
 
5.38 PB5.71 PB5.67     
8
Tilde Hedegaard Andersen
Tilde Hedegaard Andersen ('11)
Skanderborg Atletik5.68
  
 
 
  X5.175.68     
9
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja5.54
  
 PB
 
5.54 PB5.145.10     
10
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF5.52
  
 PB
 
5.38 PB5.365.52 PB     
11
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM5.50
  
 PB
 
5.24 PB4.325.50 PB     
12
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 4.86
  
 PB
 
  X3.99 PB4.86 PB     
13
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.193.48     
D10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM9.53
  
 PB
2
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja9.77
  
 PB
3
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF9.88
  
 PB
4
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja10.01
  
 PB
5
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja10.91
  
 PB
6
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande11.16
  
 PB
7
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM11.69
  
 PB
D10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2:52.15
  
 PB
2
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM3:03.38
  
 PB
3
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3:08.60
  
 PB
4
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3:20.72
  
 PB
5
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM3:23.89
  
 PB
6
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3:27.24
  
 PB
D10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja1.00
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
     
2
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
3
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3.51
  
 PB
 
3.323.323.51 PB     
2
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM3.47
  
 PB
 
3.47 PB3.153.36     
3
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3.25
  
 
 
3.153.093.25     
4
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3.13
  
 
 
3.133.093.04     
5
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF3.10
  
 PB
 
2.97 PB3.10 PB3.02     
6
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM2.78
  
 PB
 
2.78 PB2.182.01     
7
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja2.77
  
 
 
2.662.532.77     
8
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande2.62
  
 PB
 
1.20 PB2.48 PB2.62 PB     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF6.92
  
 PB
 
6.92 PB6.516.16     
2
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande5.49
  
 PB
 
4.64 PB4.93 PB5.49 PB     
3
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM5.10
  
 PB
 
5.09 PB4.885.10 PB     
4
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja4.55
  
 
 
4.554.254.28     
5
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja4.23
  
 
 
4.233.984.08     
P10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja9.93
  
 PB
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM10.18
  
 
3
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 190010.21
  
 PB
4
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 10.42
  
 
5
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM10.50
  
 
6
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.68
  
 
7
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 190010.76
  
 
8
Aya Badsbjerg
Aya Badsbjerg ('12)
Aarhus 190010.77
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja9.96
Q
  
 PB
2
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 10.37
q
  
 PB
3
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM10.43
q
  
 PB
4
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 190010.63
q
  
 PB
5
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.65
q
  
 PB
6
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM10.97
  
 PB
Indledende 2
1
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM10.14
Q
  
 PB
2
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 190010.32
q
  
 PB
3
Aya Badsbjerg
Aya Badsbjerg ('12)
Aarhus 190010.87
q
  
 PB
4
Maya Oktay
Maya Oktay ('12)
SIK8012.41
  
 PB
P10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 3:16.23
  
 PB
2
Aya Badsbjerg
Aya Badsbjerg ('12)
Aarhus 19003:16.38
  
 PB
3
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19003:22.01
  
 PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
1
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
3
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 19001.00
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05
XXX
   
3
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19001.00
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05
XXX
   
5
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
     
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM3.16
  
 PB
 
3.02 PB3.16 PB3.06     
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.04
  
 PB
 
1.90 SB2.87 PB3.04 PB     
3
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja3.01
  
 
 
2.833.012.84     
4
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM3.00
  
 PB
 
3.00 PB2.973.00 =PB     
5
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM3.00
  
 PB
 
2.98 PB2.923.00 PB     
6
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 3.00
  
 PB
 
3.00 PB2.852.96     
7
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 19003.00
  
 PB
 
2.96 PB3.00 PB2.11     
8
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19002.82
  
 PB
 
2.82 PB2.782.63     
9
Aya Badsbjerg
Aya Badsbjerg ('12)
Aarhus 19002.61
  
 PB
 
2.54 PB2.54 =PB2.61 PB     
10
Maya Oktay
Maya Oktay ('12)
SIK802.39
  
 PB
 
1.36 PB2.39 PB2.15     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM6.19
  
 PB
 
5.73 PB5.696.19 PB     
2
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM5.01
  
 PB
 
4.71 PB4.375.01 PB     
3
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM4.87
  
 PB
 
4.46 PB4.72 PB4.87 PB     
4
Maya Oktay
Maya Oktay ('12)
SIK804.20
  
 PB
 
4.20 PB4.15  X     

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord