M 60 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Julian Forde Julian Forde ('01) | 01 | BAR | 6.65 | =PB | ||||||||||
2 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 6.67 | |||||||||||
3 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 6.73 | ||||||||||||
4 | Elliott Cummings Elliott Cummings | USA | 6.73 | PB | |||||||||||
5 | Devante Mount Devante Mount | USA | 6.81 | ||||||||||||
6 | Kameron Quinn Kameron Quinn | USA | 6.90 | ||||||||||||
7 | Dylan Swain Dylan Swain | USA | 6.91 | ||||||||||||
8 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 6.94 | |||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Elliott Cummings Elliott Cummings | USA | 6.75 | =PB | |||||||||||
2 | Dylan Swain Dylan Swain | USA | 6.88 | PB | |||||||||||
3 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 6.89 | ||||||||||||
4 | Damarion Roane Damarion Roane | USA | 6.93 | ||||||||||||
5 | Alonzo Woods Alonzo Woods | USA | 7.02 | ||||||||||||
6 | Reggie Wilford Reggie Wilford | USA | 7.04 | ||||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 6.76 | ||||||||||||
2 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 6.86 | |||||||||||
3 | Cameron Crowe Cameron Crowe | USA | 6.93 | =PB | |||||||||||
4 | Austin Simoneaux Austin Simoneaux | USA | 6.97 | =SB | |||||||||||
5 | Ellis Cummings Ellis Cummings | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
Joshua Raphael Joshua Raphael ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||
Kevin Domino Kevin Domino | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 3 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 6.70 | |||||||||||
2 | Devante Mount Devante Mount | USA | 6.78 | PB | |||||||||||
3 | Kameron Quinn Kameron Quinn | USA | 6.88 | SB | |||||||||||
4 | Zac Martin Zac Martin | USA | 6.88 | ||||||||||||
5 | Evan Nafe Evan Nafe | 00 | USA | 6.90 | SB | ||||||||||
6 | Kavacion Webster Kavacion Webster | 00 | USA | 6.95 | =PB | ||||||||||
Indledende 4 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Julian Forde Julian Forde ('01) | 01 | BAR | 6.75 | |||||||||||
2 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 6.90 | |||||||||||
3 | William Glover William Glover | USA | 6.92 | PB | |||||||||||
4 | Amari Godette Amari Godette | USA | 6.93 | ||||||||||||
5 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 6.97 | ||||||||||||
M 200 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 20.97 | PB | ||||||||||
2 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 21.02 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 21.47 | ||||||||||||
4 | Elliott Cummings Elliott Cummings | USA | 21.86 | ||||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Destine Scott Destine Scott | USA | 21.22 | SB | |||||||||||
2 | Jalen White Jalen White | 00 | CAN | 21.42 | |||||||||||
3 | Cameron Crowe Cameron Crowe | USA | 21.86 | ||||||||||||
4 | Dylan Swain Dylan Swain | USA | 22.24 | ||||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Damarion Roane Damarion Roane | USA | 21.71 | PB | |||||||||||
2 | Evan Nafe Evan Nafe | 00 | USA | 21.77 | |||||||||||
3 | Joshua Moore Joshua Moore | USA | 22.27 | SB | |||||||||||
4 | Ellis Cummings Ellis Cummings | USA | 22.30 | PB | |||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Destine Scott Destine Scott | USA | 21.34 | SB | |||||||||||
2 | Galen Loyd Galen Loyd | USA | 21.57 | PB | |||||||||||
3 | Gerson Pozo Gerson Pozo ('03) | 03 | ESP | 25.62 | |||||||||||
Julian Forde Julian Forde ('01) | 01 | BAR | DQ | ||||||||||||
Indledende 3 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Eugene Omalla Eugene Omalla | 00 | UGA | 21.60 | =PB | ||||||||||
2 | D'Carlo Calderon D'Carlo Calderon | USA | 21.77 | ||||||||||||
3 | Devante Mount Devante Mount | USA | 21.78 | PB | |||||||||||
4 | Deon McIver Deon McIver | USA | 22.34 | PB | |||||||||||
Indledende 4 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 21.15 | |||||||||||
2 | Eric Quilantan Eric Quilantan | USA | 21.94 | PB | |||||||||||
3 | Amari Godette Amari Godette | USA | 22.14 | PB | |||||||||||
Indledende 5 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 21.05 | PB | ||||||||||
2 | Richard Lee Richard Lee | USA | 22.24 | ||||||||||||
Indledende 6 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 21.51 | ||||||||||||
2 | Cameron Crowe Cameron Crowe | USA | 21.51 | PB | |||||||||||
Indledende 7 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen White Jalen White | 00 | CAN | 21.49 | |||||||||||
2 | Charles O’Block Charles O’Block | USA | 21.99 | ||||||||||||
Indledende 8 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Elliott Cummings Elliott Cummings | USA | 21.53 | ||||||||||||
2 | Dylan Swain Dylan Swain | USA | 21.54 | PB | |||||||||||
3 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 22.28 | |||||||||||
M 400 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen White Jalen White | 00 | CAN | 46.96 | |||||||||||
2 | Eugene Omalla Eugene Omalla | 00 | UGA | 47.53 | PB | ||||||||||
3 | Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | 48.33 | SB | ||||||||||
4 | Timor Barrett Timor Barrett ('98) | 98 | JAM | 48.54 | |||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Destine Scott Destine Scott | USA | 46.96 | PB | |||||||||||
2 | Leonardo Ledgister Leonardo Ledgister ('99) | 99 | JAM | 47.06 | =PB | ||||||||||
3 | D'Carlo Calderon D'Carlo Calderon | USA | 48.15 | PB | |||||||||||
4 | Gerson Pozo Gerson Pozo ('03) | 03 | ESP | 50.01 | |||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Leonardo Ledgister Leonardo Ledgister ('99) | 99 | JAM | 47.95 | |||||||||||
2 | Eugene Omalla Eugene Omalla | 00 | UGA | 48.06 | PB | ||||||||||
3 | Galen Loyd Galen Loyd | USA | 49.71 | ||||||||||||
4 | Richard Lee Richard Lee | USA | 49.89 | PB | |||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ebenezer Aggrey Ebenezer Aggrey | USA | 49.63 | ||||||||||||
2 | Terrill Banks Terrill Banks | USA | 49.79 | ||||||||||||
Indledende 3 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Destine Scott Destine Scott | USA | 47.24 | PB | |||||||||||
2 | Jamie Omalla Jamie Omalla | UGA | 49.39 | PB | |||||||||||
3 | Miguel Flores Miguel Flores | USA | 49.69 | ||||||||||||
4 | Charles O’Block Charles O’Block | USA | 50.00 | ||||||||||||
Indledende 4 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Gerson Pozo Gerson Pozo ('03) | 03 | ESP | 48.22 | SB | ||||||||||
2 | Timor Barrett Timor Barrett ('98) | 98 | JAM | 48.44 | |||||||||||
3 | John Moreno John Moreno | USA | 49.78 | ||||||||||||
Indledende 5 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen White Jalen White | 00 | CAN | 48.13 | |||||||||||
2 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 49.16 | ||||||||||||
3 | Ketavion Humber Ketavion Humber ('99) | 99 | USA | 49.28 | |||||||||||
Indledende 6 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | D'Carlo Calderon D'Carlo Calderon | USA | 48.73 | ||||||||||||
2 | Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | 48.97 | |||||||||||
M 800 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Parker McBride Parker McBride ('99) | 99 | USA | 1:51.42 | |||||||||||
2 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 1:53.70 | ||||||||||||
3 | Noah Kiprotich Noah Kiprotich ('89) | 89 | KEN | 1:54.08 | PB | ||||||||||
4 | Adrian Bichara Adrian Bichara | USA | 1:54.59 | ||||||||||||
5 | Travis Jacobs Travis Jacobs ('99) | 99 | USA | 1:54.78 | |||||||||||
8 | Filippo Squassina Filippo Squassina ('01) | 01 | ITA | 1:58.43 | |||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Parker McBride Parker McBride ('99) | 99 | USA | 1:55.10 | |||||||||||
2 | Travis Jacobs Travis Jacobs ('99) | 99 | USA | 1:55.68 | |||||||||||
4 | Filippo Squassina Filippo Squassina ('01) | 01 | ITA | 1:56.77 | |||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Adrian Bichara Adrian Bichara | USA | 1:55.21 | ||||||||||||
2 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 1:55.33 | ||||||||||||
3 | Noah Kiprotich Noah Kiprotich ('89) | 89 | KEN | 1:55.37 | PB | ||||||||||
M 1 mile Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Jaden Forester Jaden Forester | USA | 4:11.35 | PB | |||||||||||
2 | Joey Croft Joey Croft | 00 | GBR | 4:11.40 | |||||||||||
3 | Evans Kemboi Evans Kemboi | USA | 4:11.85 | PB | |||||||||||
4 | Alec Snell Alec Snell | USA | 4:12.24 | SB | |||||||||||
5 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 4:16.39 | ||||||||||||
6 | Ben Drew Ben Drew ('97) | 97 | AUS | 4:16.65 | |||||||||||
7 | Julius Kemper Julius Kemper ('02) | 02 | GER | 4:17.36 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Joey Croft Joey Croft | 00 | GBR | 4:14.86 | |||||||||||
2 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 4:15.51 | PB | |||||||||||
3 | Evans Kemboi Evans Kemboi | USA | 4:15.51 | PB | |||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Drew Ben Drew ('97) | 97 | AUS | 4:16.45 | |||||||||||
5 | Julius Kemper Julius Kemper ('02) | 02 | GER | 4:19.56 | |||||||||||
M 3000 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Bradley Makuvire Bradley Makuvire | ZIM | 8:17.98 | PB | |||||||||||
2 | Dennis Kipngeno Dennis Kipngeno | USA | 8:18.42 | PB | |||||||||||
3 | Evans Kemboi Evans Kemboi | USA | 8:19.72 | PB | |||||||||||
4 | Kolyn Saltzman Kolyn Saltzman | USA | 8:20.88 | PB | |||||||||||
5 | Kelvin Kimaiyo Kelvin Kimaiyo | USA | 8:23.95 | PB | |||||||||||
6 | Aaron Gilliam Aaron Gilliam ('99) | 99 | USA | 8:27.51 | PB | ||||||||||
7 | Jaden Forester Jaden Forester | USA | 8:34.09 | ||||||||||||
8 | Justice Artisst Justice Artisst | USA | 8:35.68 | ||||||||||||
9 | Joey Croft Joey Croft | 00 | GBR | 8:39.36 | |||||||||||
10 | Aaron Smith Aaron Smith ('02) | 02 | IRL | 8:39.99 | |||||||||||
11 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 8:41.98 | ||||||||||||
12 | Henry Kiplagat Henry Kiplagat ('82) | 82 | KEN | 8:44.84 | |||||||||||
13 | Ben Drew Ben Drew ('97) | 97 | AUS | 8:46.05 | |||||||||||
14 | James Hyland James Hyland ('02) | 02 | IRL | 8:48.20 | |||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Tristan Stellmach Tristan Stellmach | USA | 8:26.28 | PB | |||||||||||
2 | Armando Villarreal Armando Villarreal ('01) | 01 | USA | 8:33.43 | PB | ||||||||||
3 | Christopher Daniels Christopher Daniels | USA | 8:37.67 | PB | |||||||||||
4 | Stephen Aguilar Stephen Aguilar | USA | 8:37.79 | PB | |||||||||||
5 | Jacob Kipkogei Jacob Kipkogei | KEN | 8:39.73 | PB | |||||||||||
6 | Alexandre Fetizon Alexandre Fetizon ('02) | 02 | FRA | 8:40.23 | SB | ||||||||||
7 | Juan Salinas Juan Salinas | USA | 8:42.75 | PB | |||||||||||
8 | Gary Sandrock Gary Sandrock | USA | 8:43.92 | ||||||||||||
9 | Alec Snell Alec Snell | USA | 8:44.16 | PB | |||||||||||
10 | Roy Gomez Roy Gomez | USA | 8:46.15 | PB | |||||||||||
11 | Nathan Allen Nathan Allen | USA | 8:47.29 | PB | |||||||||||
12 | Griffin Neal Griffin Neal | USA | 8:49.49 | ||||||||||||
13 | Elias Loriposia Elias Loriposia | KEN | 8:49.79 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Bradley Makuvire Bradley Makuvire | USA | 14:08.34 | PB | |||||||||||
2 | Dennis Kipngeno Dennis Kipngeno | USA | 14:09.00 | PB | |||||||||||
3 | Kelvin Kimaiyo Kelvin Kimaiyo | USA | 14:16.10 | PB | |||||||||||
4 | Kolyn Saltzman Kolyn Saltzman | USA | 14:19.09 | PB | |||||||||||
8 | Aaron Smith Aaron Smith ('02) | 02 | IRL | 14:54.63 | PB | ||||||||||
15 | Alexandre Fetizon Alexandre Fetizon ('02) | 02 | FRA | 15:23.13 | |||||||||||
17 | James Hyland James Hyland ('02) | 02 | IRL | 16:17.40 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Matheo Bernat Matheo Bernat ('99) | 99 | FRA | 7.94 | PB | ||||||||||
2 | Ronnie Jackson Ronnie Jackson | USA | 8.06 | PB | |||||||||||
3 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 8.10 | ||||||||||||
4 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 8.10 | ||||||||||||
5 | Ketavion Humber Ketavion Humber ('99) | 99 | USA | 8.23 | |||||||||||
6 | Timor Barrett Timor Barrett ('98) | 98 | JAM | 8.32 | |||||||||||
7 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong | 00 | USA | 8.43 | |||||||||||
8 | Josiah Martinez Josiah Martinez | USA | 8.52 | ||||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Matheo Bernat Matheo Bernat ('99) | 99 | FRA | 8.03 | |||||||||||
2 | Ketavion Humber Ketavion Humber ('99) | 99 | USA | 8.16 | |||||||||||
3 | Ronnie Jackson Ronnie Jackson | USA | 8.16 | PB | |||||||||||
4 | Josiah Martinez Josiah Martinez | USA | 8.45 | PB | |||||||||||
5 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 8.46 | |||||||||||
6 | Candan Martin Candan Martin | USA | 8.53 | ||||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 8.14 | ||||||||||||
2 | Timor Barrett Timor Barrett ('98) | 98 | JAM | 8.16 | |||||||||||
3 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 8.23 | ||||||||||||
4 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong | 00 | USA | 8.30 | |||||||||||
5 | Cole Palmer Cole Palmer | USA | 8.51 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 2.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Patrick Boudreaux Patrick Boudreaux | USA | 2.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | 2.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Spencer Bigner Spencer Bigner | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jeremiah Gilliam Jeremiah Gilliam | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 4.85 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Sieracki Kyle Sieracki | USA | 4.85 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | 4.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josiah Martinez Josiah Martinez | USA | 4.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Hayden Barrios Hayden Barrios | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Hayes Thompson Hayes Thompson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 7.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matheo Bernat Matheo Bernat ('99) | 99 | FRA | 7.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | 7.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Destiny Nkeonye Destiny Nkeonye ('01) | 01 | ITA | 7.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Wjuantereuas Rodrigue Wjuantereuas Rodrigue | USA | 7.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michael Adderley Michael Adderley | BAH | 7.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Preston Whaley Preston Whaley | USA | 7.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Isaiah Cash Isaiah Cash | USA | 6.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Christopher Murphy Christopher Murphy | USA | 6.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Robert West Robert West | USA | 6.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Chris Tucker Chris Tucker | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Preston Whaley Preston Whaley | USA | 14.63 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Wjuantereuas Rodrigue Wjuantereuas Rodrigue | USA | 14.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ronnie Jackson Ronnie Jackson | USA | 14.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michael Adderley Michael Adderley | BAH | 14.38 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jasiah Vaquera Jasiah Vaquera | USA | 14.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Destiny Nkeonye Destiny Nkeonye ('01) | 01 | ITA | 13.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 13.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Christopher Murphy Christopher Murphy | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Dallas Williams Dallas Williams | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Tommy Nedow Tommy Nedow ('98) | 98 | CAN | 16.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 16.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marcus Francis Marcus Francis | USA | 16.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Robin Vrbek Robin Vrbek ('01) | 01 | SLO | 15.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 14.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Roman Damasch Roman Damasch | 00 | GER | 13.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Christian Gomez Christian Gomez | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 19.57 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 18.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Robin Vrbek Robin Vrbek ('01) | 01 | SLO | 14.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 5604 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 5188 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Sieracki Kyle Sieracki | USA | 4970 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | 4805 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | McNeese State McNeese State | USA | 3:12.80 | ||||||||||||
Richard Lee, Terrill Banks, Ondray Miles, Jalen White | |||||||||||||||
2 | Incarnate Word Incarnate Word | USA | 3:15.65 | ||||||||||||
D'Carlo Calderon, Eric Quilantan, Jordan Chopane, Miguel Flores | |||||||||||||||
3 | SE Louisiana SE Louisiana | USA | 3:16.35 | ||||||||||||
Eugene Omalla, Gerson Pozo, Damon Herod, Agerian Jackson | |||||||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:16.06 | ||||||||||||
Galen Loyd, Destine Scott, Evan Nafe, Ebenezer Aggrey | |||||||||||||||
2 | Houston Baptist Houston Baptist | USA | 3:16.83 | ||||||||||||
Charles O'Block, Garrett Gibson, Travis Jacobs, Mark Ngei | |||||||||||||||
K 60 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 7.41 | ||||||||||||
2 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 7.52 | |||||||||||
3 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 7.60 | ||||||||||||
4 | Capri Wilson Capri Wilson | USA | 7.63 | PB | |||||||||||
5 | Taylor Shaw Taylor Shaw ('99) | 99 | USA | 7.67 | |||||||||||
6 | Shamarah Shannon Shamarah Shannon | 00 | USA | 7.71 | =SB | ||||||||||
7 | Brianna Brand Brianna Brand ('03) | 03 | USA | 7.77 | |||||||||||
8 | Gabrielle Thomas Gabrielle Thomas ('02) | 02 | USA | 7.86 | |||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Shaw Taylor Shaw ('99) | 99 | USA | 7.69 | |||||||||||
2 | Gabrielle Thomas Gabrielle Thomas ('02) | 02 | USA | 7.72 | SB | ||||||||||
3 | Claudasha Watson Claudasha Watson ('99) | 99 | USA | 7.78 | |||||||||||
4 | Porsha Miles Porsha Miles | USA | 7.89 | ||||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 7.58 | PB | |||||||||||
2 | Brianna Brand Brianna Brand ('03) | 03 | USA | 7.66 | PB | ||||||||||
3 | Aliyah Carswell Aliyah Carswell | USA | 7.74 | ||||||||||||
4 | Lamyia Styles Lamyia Styles | USA | 7.90 | ||||||||||||
5 | Keiondra Narcisse Keiondra Narcisse | USA | 7.96 | SB | |||||||||||
6 | Journi Williams Journi Williams | USA | 8.00 | PB | |||||||||||
Indledende 3 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 7.32 | PB | |||||||||||
2 | Capri Wilson Capri Wilson | USA | 7.69 | PB | |||||||||||
3 | Erekha Sebastion Erekha Sebastion ('99) | 99 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
4 | Destinee Jeanpiere Destinee Jeanpiere | USA | 7.78 | SB | |||||||||||
5 | Indya Jackson Indya Jackson | USA | 7.82 | ||||||||||||
6 | Bailey Cook Bailey Cook | USA | 7.92 | PB | |||||||||||
Indledende 4 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 7.61 | |||||||||||
2 | Shamarah Shannon Shamarah Shannon | 00 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
3 | Aisha Johnson Aisha Johnson | BAH | 7.89 | PB | |||||||||||
4 | Aryn Pitre Aryn Pitre | USA | 7.94 | ||||||||||||
K 200 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 24.12 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Shaw Taylor Shaw ('99) | 99 | USA | 24.96 | SB | ||||||||||
Shamarah Shannon Shamarah Shannon | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 24.19 | PB | |||||||||||
2 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 24.63 | ||||||||||||
3 | Capri Wilson Capri Wilson | USA | 24.74 | ||||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Shaw Taylor Shaw ('99) | 99 | USA | 24.97 | SB | ||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | 24.96 | |||||||||||
Indledende 3 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
2 | Macey Morris Macey Morris ('03) | 03 | GBR | 25.33 | PB | ||||||||||
Indledende 4 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 24.61 | |||||||||||
Indledende 5 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 24.47 | PB | |||||||||||
Indledende 6 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 24.37 | ||||||||||||
Indledende 7 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Shamarah Shannon Shamarah Shannon | 00 | USA | 24.93 | SB | ||||||||||
K 400 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 55.96 | PB | |||||||||||
2 | Indya Jackson Indya Jackson | USA | 56.03 | PB | |||||||||||
3 | Tranasia Jones Tranasia Jones ('03) | 03 | USA | 57.17 | PB | ||||||||||
4 | Ashlyn Dobson Ashlyn Dobson | USA | 57.45 | PB | |||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kemaya Linton Kemaya Linton | USA | 56.37 | PB | |||||||||||
2 | Kayla Harrison Kayla Harrison | USA | 56.93 | PB | |||||||||||
3 | Erekha Sebastion Erekha Sebastion ('99) | 99 | USA | 57.29 | SB | ||||||||||
4 | Esther Nwanze Esther Nwanze | USA | 57.34 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 56.11 | PB | |||||||||||
2 | Kayla Harrison Kayla Harrison | USA | 57.24 | PB | |||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Esther Nwanze Esther Nwanze | USA | 57.99 | PB | |||||||||||
2 | Erekha Sebastion Erekha Sebastion ('99) | 99 | USA | 58.23 | SB | ||||||||||
3 | Shania Anthony Shania Anthony | USA | 58.58 | ||||||||||||
4 | Camry Hill Camry Hill | USA | 58.61 | PB | |||||||||||
Indledende 3 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Tranasia Jones Tranasia Jones ('03) | 03 | USA | 57.44 | PB | ||||||||||
2 | Yasmine Steele Yasmine Steele | USA | 58.46 | PB | |||||||||||
Indledende 4 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | DQ | ||||||||||||
Indledende 5 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Kemaya Linton Kemaya Linton | USA | 57.36 | PB | |||||||||||
2 | Porsha Miles Porsha Miles | USA | 58.81 | SB | |||||||||||
Omo Oboh Omo Oboh | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 6 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Indya Jackson Indya Jackson | USA | 57.15 | SB | |||||||||||
2 | Ashlyn Dobson Ashlyn Dobson | USA | 58.13 | ||||||||||||
3 | Hailey Alcorn Hailey Alcorn | USA | 58.27 | SB | |||||||||||
4 | Erin Wilson Erin Wilson | USA | 58.72 | ||||||||||||
K 800 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Rabius Jessica Rabius | 00 | USA | 2:11.18 | |||||||||||
2 | Kayla Warner Kayla Warner | USA | 2:12.67 | PB | |||||||||||
3 | Maryn DeMaio Maryn DeMaio | USA | 2:13.69 | SB | |||||||||||
4 | Irene Barreiro Irene Barreiro ('02) | 02 | ESP | 2:14.48 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
5 | Ines Legendre Ines Legendre ('02) | 02 | BEL | 2:23.98 | PB | ||||||||||
Indledende 3 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Maryn DeMaio Maryn DeMaio | USA | 2:15.17 | SB | |||||||||||
2 | Alia Henderson Alia Henderson | USA | 2:15.18 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Weir Alexandra Weir ('01) | 01 | CAN | 4:54.05 | |||||||||||
2 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 4:55.01 | SB | ||||||||||
3 | Alia Henderson Alia Henderson | USA | 4:56.90 | PB | |||||||||||
K 3000 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 9:52.01 | SB | ||||||||||
2 | Faith Bett Faith Bett | KEN | 10:13.18 | SB | |||||||||||
3 | Sharon Kiprop Sharon Kiprop | KEN | 10:13.87 | PB | |||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Weir Alexandra Weir ('01) | 01 | CAN | 9:53.60 | |||||||||||
2 | Jessica Rabius Jessica Rabius | 00 | USA | 9:57.52 | |||||||||||
3 | Ariana Jimenez Ariana Jimenez | USA | 9:59.84 | PB | |||||||||||
4 | Sorcha Moloney Sorcha Moloney ('99) | 99 | IRL | 10:06.32 | PB | ||||||||||
5 | Pamela Kosgei Pamela Kosgei ('04) | 04 | KEN | 10:07.35 | SB | ||||||||||
6 | Alia Henderson Alia Henderson | USA | 10:07.82 | PB | |||||||||||
7 | Elsa Rijpstra Elsa Rijpstra | NED | 10:09.82 | ||||||||||||
K 5000 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Elsa Rijpstra Elsa Rijpstra | NED | 17:25.06 | PB | |||||||||||
2 | Pamela Kosgei Pamela Kosgei ('04) | 04 | KEN | 17:25.81 | SB | ||||||||||
3 | Aurelia Jepkorir Aurelia Jepkorir | USA | 17:25.91 | PB | |||||||||||
4 | Arina Kleshchukova Arina Kleshchukova ('98) | 98 | KGZ | 17:29.19 | SB | ||||||||||
5 | Sorcha Moloney Sorcha Moloney ('99) | 99 | IRL | 17:37.07 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 8.52 | |||||||||||
2 | Aliyah Carswell Aliyah Carswell | USA | 8.78 | ||||||||||||
3 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 8.79 | =PB | |||||||||||
4 | Kaycee Brown Kaycee Brown | USA | 8.91 | ||||||||||||
5 | Orsciana Beard Orsciana Beard ('03) | 03 | USA | 8.98 | |||||||||||
Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | DQ | ||||||||||||
Omo Oboh Omo Oboh | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Omo Oboh Omo Oboh | USA | 8.55 | PB | |||||||||||
2 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 8.66 | |||||||||||
3 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 8.79 | PB | |||||||||||
4 | Orsciana Beard Orsciana Beard ('03) | 03 | USA | 8.91 | PB | ||||||||||
7 | Afiah Brathwaite Afiah Brathwaite | USA | 9.55 | ||||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | 8.66 | |||||||||||
2 | Aliyah Carswell Aliyah Carswell | USA | 8.68 | PB | |||||||||||
3 | Kaycee Brown Kaycee Brown | USA | 8.82 | PB | |||||||||||
4 | Reagan West Reagan West | USA | 8.98 | PB | |||||||||||
Amiya Matthews Amiya Matthews | USA | DNF | |||||||||||||
K Højdespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | 1.80 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erika Snyder Erika Snyder | USA | 1.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sullivan Wilke Sullivan Wilke ('01) | 01 | USA | 1.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 1.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01) | 01 | DEN | 1.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rebecca Pecora Rebecca Pecora ('02) | 02 | ITA | 1.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Amiya Matthews Amiya Matthews | USA | 1.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Afiah Brathwaite Afiah Brathwaite | USA | 1.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Morgan Talley Morgan Talley | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 3.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maja Gebauer Maja Gebauer ('01) | 01 | HUN | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Karlyn Trahan Karlyn Trahan | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alisa Novosad Alisa Novosad | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lara Zupanc Lara Zupanc | 00 | SLO | 3.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Madison Brown Madison Brown | USA | 3.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 5.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Monique Walker Monique Walker | USA | 5.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chelsea Harrington Chelsea Harrington | USA | 5.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 5.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Oghale Omakor Oghale Omakor | USA | 5.72 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Meike Verdaasdonk Meike Verdaasdonk ('02) | 02 | NED | 5.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brianna Brand Brianna Brand ('03) | 03 | USA | 5.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kiara Pickens Kiara Pickens | USA | 5.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Noa Grochowski Noa Grochowski | USA | 5.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 5.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Malaiya Jedkins Malaiya Jedkins | USA | 12.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabrielle Thomas Gabrielle Thomas ('02) | 02 | USA | 12.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Oghale Omakor Oghale Omakor | USA | 12.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 12.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tasheba Pleasant Tasheba Pleasant | USA | 12.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Meike Verdaasdonk Meike Verdaasdonk ('02) | 02 | NED | 11.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Noa Grochowski Noa Grochowski | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 14.96 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Janell Fullerton Janell Fullerton ('97) | 97 | JAM | 14.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sinaya Fowler Sinaya Fowler | USA | 13.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Klaire Bentley Klaire Bentley | USA | 13.63 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carnitra Mackey Carnitra Mackey | USA | 13.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ashari Jones Ashari Jones | USA | 12.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Angelina Sahagun Angelina Sahagun | USA | 12.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Olivia Valliere Olivia Valliere | USA | 12.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Samantha Dyson Samantha Dyson | USA | 12.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ane Torres Ane Torres ('99) | 99 | ESP | 12.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Akira Phillip Akira Phillip ('99) | 99 | IVB | 12.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Klaire Bentley Klaire Bentley | USA | 18.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 18.23 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samantha Dyson Samantha Dyson | USA | 17.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01) | 01 | DEN | 15.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 4118 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 3716 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madison Alegria Madison Alegria | USA | 3403 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rebecca Pecora Rebecca Pecora ('02) | 02 | ITA | 3281 | PB | ||||||||||
|