Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Østjyske Mesterskaber 26.3.2022
Randers Atletikhal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3Sanne Archana ThorupSanne Archana Thorup ('86)Randers Freja14.94
  
  K
Finale B
4Bente Aaling SkovgaardBente Aaling Skovgaard ('76)Esbjerg AM21.16
  
  K
5Ditte Helbech JensenDitte Helbech Jensen ('93)Randers Freja27.63
  
  K
Indledende heats
Indledende 1
3Sanne Archana ThorupSanne Archana Thorup ('86)Randers Freja15.30
  
  K
Indledende 2
4Bente Aaling SkovgaardBente Aaling Skovgaard ('76)Esbjerg AM20.32
  
  K
5Ditte Helbech JensenDitte Helbech Jensen ('93)Randers Freja25.95
  
  K
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK778.95
  
 
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK779.69
  
 
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik9.95
  
 
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja10.17
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.63
  
 
2Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja12.96
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.43
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXO
1.43 PB
  O
1.45
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.57
  
 PB
 
4.364.44 PB4.57 PB     
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK774.31
  
 PB
 
3.84 PB3.98 PB4.31 PB     
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.60
  
 
 
3.293.423.60     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK778.60
  
 PB
 
7.908.60 PB8.11     
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik6.14
  
 PB
 
  X6.14 PB5.99     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.75
  
 PB
2Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad9.08
  
 PB
3Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad9.34
  
 PB
4Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK779.73
  
 PB
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja10.68
  
 PB
Finale B
1Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik9.84
  
 PB
2Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja9.90
  
 PB
3Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja10.33
  
 PB
4Sofia Holm Skjalm-RasmussenSofia Holm Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja11.02
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7729.95
  
 PB
2Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK7734.68
  
 PB
3Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja36.81
  
 PB
4Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad37.40
  
 PB
Finale B
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja34.25
  
 PB
2Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja34.69
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:45.84
  
 
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3:07.82
  
 
3
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad3:09.67
  
 PB
4Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad3:25.64
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad13.52
  
 PB
2Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad14.53
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
    
2Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK771.10
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXO
1.15
XXX
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.24
  
 PB
 
4.044.14 PB4.24 PB     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.20
  
 
 
4.174.204.20     
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.09
  
 
 
4.09  X4.02     
4Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad3.66
  
 PB
 
3.66 PB3.483.66 =PB     
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3.41
  
 PB
 
3.41 PB3.323.40     
6Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja3.36
  
 PB
 
3.36 PB3.293.34     
7Sofia Holm Skjalm-RasmussenSofia Holm Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja3.11
  
 PB
 
3.07 PB3.11 PB2.97     
8Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja2.96
  
 
 
2.962.902.96     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.60
  
 =PB
 
8.60 =PB7.338.31     
2Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik7.65
  
 PB
 
7.65 PB6.727.12     
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK777.07
  
 
 
6.716.887.07     
4Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja6.46
  
 
 
  X6.466.38     
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja6.22
  
 
 
6.225.875.60     
6Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad5.83
  
 
 
5.655.385.83     
7Sofia Holm Skjalm-RasmussenSofia Holm Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja4.68
  
 PB
 
4.68 PB4.123.58     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja9.91
  
 
2
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja9.92
  
 
3Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK7710.20
  
 PB
4Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK7710.41
  
 PB
5
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad10.55
  
 PB
6Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7710.84
  
 
D11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja34.33
  
 PB
2
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja36.17
  
 PB
3Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7736.69
  
 PB
Finale B
1Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK7734.82
  
 PB
2Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK7736.63
  
 PB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK772:32.66
  
 PB
2Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK772:56.09
  
 PB
3
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad2:56.54
  
 PB
4
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3:03.60
  
 PB
5
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3:05.18
  
 PB
6Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK773:25.63
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja11.97
  
 PB
2
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad15.36
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
2
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
  
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja3.74
  
 PB
 
3.68 PB3.74 PB3.57     
2
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3.58
  
 PB
 
3.58 PB3.373.42     
3Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK773.36
  
 PB
 
3.36 PB3.343.29     
4
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad3.28
  
 PB
 
3.16 PB3.25 PB3.28 PB     
5Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK773.25
  
 =PB
 
3.25 =PB3.122.79     
6Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK773.07
  
 =PB
 
3.032.883.07 =PB     
7
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja2.85
  
 
 
2.592.822.85     
8Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK772.66
  
 PB
 
2.51 PB2.302.66 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK776.55
  
 PB
 
6.386.396.55 PB     
2Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK776.43
  
 PB
 
  X6.32 PB6.43 PB     
3Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK775.98
  
 PB
 
5.98 PB5.535.92     
4Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK775.77
  
 PB
 
5.24 PB5.77 PB  X     
5
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad5.66
  
 PB
 
5.47 PB5.65 PB5.66 PB     
6
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja5.25
  
 PB
 
5.25 PB5.005.02     
7
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad4.32
  
 
 
4.284.204.32     
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad NM
  
 
 
  –  X  X     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK779.15
  
 
2Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik9.32
  
 PB
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.63
  
 PB
4Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK779.95
  
 
Finale B
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja10.08
  
 
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja10.19
  
 PB
3
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad10.22
  
 PB
4Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja10.51
  
 PB
5
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja10.93
  
 PB
P11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja33.46
  
 PB
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7735.47
  
 PB
3
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad36.21
  
 PB
4
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja37.68
  
 PB
Finale B
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7732.96
  
 PB
2Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik34.17
  
 PB
3Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja39.22
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja13.16
  
 PB
2
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja13.74
  
 PB
3
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja14.03
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik1.25
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
  
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
   
3
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja0.95
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.02
  
 
 
4.023.983.70     
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3.51
  
 PB
 
3.40 PB3.40 =PB3.51 PB     
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK773.48
  
 PB
 
3.373.333.48 PB     
4
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja3.11
  
 PB
 
3.012.993.11 PB     
5
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad3.02
  
 
 
2.843.022.99     
6Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja2.48
  
 
 
2.43  X2.48     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK776.26
  
 
 
  X5.935.806.266.006.07  
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK775.91
  
 
 
5.515.505.685.105.915.75  
3Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja5.80
  
 PB
 
  X5.175.155.80 PB5.775.73  
4
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja4.86
  
 
 
4.204.704.724.834.864.78  
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja7.19
  
 PB
2
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK777.30
  
  K
3
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja7.61
  
 
4
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK777.93
  
  K
5
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja7.99
  
 
6
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja8.27
  
 
7
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja8.30
  
 PB
D9 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja36.27
  
 PB
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja41.76
  
 PB
3
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja44.73
  
 PB
4
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja44.75
  
 PB
Finale B
1
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja38.83
  
 PB
2
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7739.91
  
  K
3
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK7742.30
  
  K
4
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja43.26
  
 PB
D9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja2:14.46
  
 PB
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2:16.85
  
  K
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2:28.32
  
 PB
4
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja2:30.35
  
 PB
5
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK772:33.82
  
  K
6
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2:40.05
  
 PB
7
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2:48.55
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja3.32
  
 PB
 
3.32 PB3.183.25     
2
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.622.76     
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2.77
  
 PB
 
2.462.75 PB2.77 PB     
4
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2.69
  
 PB
 
2.56 PB2.69 PB2.65     
5
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2.54
  
 PB
 
2.28 PB2.33 PB2.54 PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja6.11
  
 PB
 
5.54 PB5.506.11 PB     
2
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja4.60
  
 PB
 
4.60 PB2.903.15     
3
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja4.30
  
 PB
 
4.30 PB4.134.00     
4
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.62
  
 
 
3.523.623.48     
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.93
  
 PB
 
2.472.72 PB2.93 PB     
2
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK772.84
  
 PB
 
2.71 PB2.84 PB2.82     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.28
  
 
 
3.282.992.95     
D8 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja8.79
  
  K
2
Molly Thomsen
Molly Thomsen ('16)
Randers Freja8.89
  
  K
3
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad9.91
  
 
4
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja9.92
  
 
5
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja9.93
  
  K
D8 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja49.24
  
 PB
D8 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2:38.74
  
  K
2
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad3:20.77
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.00
  
 PB
 
1.87 PB2.00 PB1.93     
2
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad1.94
  
 
 
1.941.841.79     
D8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad2.40
  
 PB
 
2.40 PB1.782.24     
2
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.26
  
 PB
 
2.26 PB1.901.83     
P8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2.07
  
 
 
1.901.952.07     
2
Molly Thomsen
Molly Thomsen ('16)
Randers Freja1.80
  
 PB
 
1.74 PB1.80 PB1.73     
P8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Molly Thomsen
Molly Thomsen ('16)
Randers Freja2.59
  
 PB
 
2.59 PB2.091.86     
2
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja1.56
  
 
 
1.321.471.56     

Seneste resultater

5.6GreveKlubkastestævne
4.6GreveSommerkast
3.6HaderslevInternational Throwing Match U20/23 2023
3‐4.6OdenseVDMU
3‐4.6FrederiksbergEurotrack
29.5SilkeborgKastemangekamp
27.5KlaksvíkRaska Stórkapping 2
27.5GreveHvidovre Kastestævne
27‐28.5KøbenhavnNordic Athletics Championships
25.5AabenraaKast
24.5HerlevUP-stævne
24.5AalborgAalborg Outdoor II
24.5AarhusKast i Aarhus 1
24.5Maribo Kastestævne
23.5ViborgNålestævne
22.5AabenraaNålestævne
22.5GreveTræningsstævne 2
20‐21.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
20‐21.5KøbenhavnMangekamps Tribute
18.5BallerupKasternes Dag
17.5BagsværdBagsværd Run Event
16.5ViborgViborg Track Meeting I
16.5SæbyNålestævne Sæby
15.5VejleMasters holdkamp 1 Vest/Syd
15.5GreveDT Masters, Sjælland Syd 1
14.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
13.5HerningHerning Games
13.5TórshavnRASKA stórkapping 1
11.5KøbenhavnKIF Stævne 1
10.5VibyDT Masters 1. runde
10.5Maribo Kastestævne
10.5HillerødDT Masters, Sjælland Nord 1
9.5RandersKaste Stævne
9.5RandersNålestævne MIX
9.5SkiveTirsdagsstævne Maj
8.5SlagelseKastestævne
8.5GreveTræningsstævne 1
7.5StoholmKastestævne
6.5VallensbækPhønixmarchen
6.5VallensbækDM kapgang
6.5BagsværdBAC Kast
6.5EsbjergSå kaster vi igen
6‐7.5TårnbyTårnby Games
2.5BagsværdBAC_HIA Kast
2.5LyngbyKlubstævne
2.5OdenseFjordagerløbet
30.4ViborgVexa HLM R TESTLØB 4
30.4HvidovreIndestævne Hvidovre
29.4VejleRegionsstævne
29.4AalborgAalborg Outdoor I
29.4SilkeborgKastestævne 1
29.4SlagelseÅbningsstævne
29.4Hvide SandeNålestævne
29.4GlostrupGlostrup Games
25.4RandersKaste Stævne
22.4TórshavnOpin Kapping
22.4VejenRegionsstævne
22.4AarhusDM 10km
22.4AarhusDM 10km Ungdom
22.4AarhusEn forårsdag 10km åben