M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finale B | |||||||||||||||
4 | Bente Aaling SkovgaardBente Aaling Skovgaard ('76) | 76 | Esbjerg AM | 21.16 | K | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
4 | Bente Aaling SkovgaardBente Aaling Skovgaard ('76) | 76 | Esbjerg AM | 20.32 | K | ||||||||||
D13 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09) | 09 | SAK77 | 8.95 | |||||||||||
2 | Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09) | 09 | SAK77 | 9.69 | |||||||||||
3 | Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10) | 10 | Skanderborg Atletik | 9.95 | |||||||||||
4 | Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10) | 10 | Randers Freja | 10.17 | |||||||||||
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10) | 10 | Randers Freja | 11.63 | |||||||||||
2 | Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10) | 10 | Randers Freja | 12.96 | |||||||||||
D13 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09) | 09 | SAK77 | 1.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09) | 09 | SAK77 | 4.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09) | 09 | SAK77 | 4.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10) | 10 | Skanderborg Atletik | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09) | 09 | SAK77 | 8.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10) | 10 | Skanderborg Atletik | 6.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tilde HegelundTilde Hegelund ('09) | 09 | SAK77 | 8.75 | PB | ||||||||||
2 | Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09) | 09 | Aarhus Fremad | 9.08 | PB | ||||||||||
3 | Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10) | 10 | Aarhus Fremad | 9.34 | PB | ||||||||||
4 | Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09) | 09 | SAK77 | 9.73 | PB | ||||||||||
5 | Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10) | 10 | Randers Freja | 10.68 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09) | 09 | Skanderborg Atletik | 9.84 | PB | ||||||||||
2 | Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09) | 09 | Randers Freja | 9.90 | PB | ||||||||||
3 | Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09) | 09 | Randers Freja | 10.33 | PB | ||||||||||
4 | Sofia Holm Skjalm-RasmussenSofia Holm Skjalm-Rasmussen ('09) | 09 | Randers Freja | 11.02 | PB | ||||||||||
P13 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tilde HegelundTilde Hegelund ('09) | 09 | SAK77 | 29.95 | PB | ||||||||||
2 | Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09) | 09 | SAK77 | 34.68 | PB | ||||||||||
3 | Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10) | 10 | Randers Freja | 36.81 | PB | ||||||||||
4 | Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10) | 10 | Aarhus Fremad | 37.40 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Silje LarsenSilje Larsen ('09) | 09 | Randers Freja | 34.25 | PB | ||||||||||
2 | Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09) | 09 | Randers Freja | 34.69 | PB | ||||||||||
P13 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tilde HegelundTilde Hegelund ('09) | 09 | SAK77 | 2:45.84 | |||||||||||
2 | Alma BruunAlma Bruun ('11) | 11 | Randers Freja | 3:07.82 | |||||||||||
3 | Nellie Overhaven HarboeNellie Overhaven Harboe ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 3:09.67 | PB | ||||||||||
4 | Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10) | 10 | Aarhus Fremad | 3:25.64 | PB | ||||||||||
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10) | 10 | Aarhus Fremad | 13.52 | PB | ||||||||||
2 | Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10) | 10 | Aarhus Fremad | 14.53 | PB | ||||||||||
P13 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09) | 09 | Skanderborg Atletik | 1.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09) | 09 | SAK77 | 1.10 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09) | 09 | Aarhus Fremad | 4.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tilde HegelundTilde Hegelund ('09) | 09 | SAK77 | 4.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Enya ThomesenEnya Thomesen ('10) | 10 | SAK77 | 4.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10) | 10 | Aarhus Fremad | 3.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10) | 10 | Randers Freja | 3.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09) | 09 | Randers Freja | 3.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sofia Holm Skjalm-RasmussenSofia Holm Skjalm-Rasmussen ('09) | 09 | Randers Freja | 3.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09) | 09 | Randers Freja | 2.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Silje LarsenSilje Larsen ('09) | 09 | Randers Freja | 8.60 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09) | 09 | Skanderborg Atletik | 7.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Enya ThomesenEnya Thomesen ('10) | 10 | SAK77 | 7.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09) | 09 | Randers Freja | 6.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10) | 10 | Randers Freja | 6.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10) | 10 | Aarhus Fremad | 5.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sofia Holm Skjalm-RasmussenSofia Holm Skjalm-Rasmussen ('09) | 09 | Randers Freja | 4.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11) | 11 | Randers Freja | 9.91 | |||||||||||
2 | Christian Kaas MathiasenChristian Kaas Mathiasen ('12) | 12 | Randers Freja | 9.92 | |||||||||||
3 | Bertram HylborgBertram Hylborg ('11) | 11 | SAK77 | 10.20 | PB | ||||||||||
4 | Oskar FogedOskar Foged ('11) | 11 | SAK77 | 10.41 | PB | ||||||||||
5 | Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 10.55 | PB | ||||||||||
6 | Felix RandløvFelix Randløv ('11) | 11 | SAK77 | 10.84 | |||||||||||
D11 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Christian Kaas MathiasenChristian Kaas Mathiasen ('12) | 12 | Randers Freja | 34.33 | PB | ||||||||||
2 | Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12) | 12 | Randers Freja | 36.17 | PB | ||||||||||
3 | Felix RandløvFelix Randløv ('11) | 11 | SAK77 | 36.69 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Bertram HylborgBertram Hylborg ('11) | 11 | SAK77 | 34.82 | PB | ||||||||||
2 | Oskar FogedOskar Foged ('11) | 11 | SAK77 | 36.63 | PB | ||||||||||
D11 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Toke HegelundToke Hegelund ('11) | 11 | SAK77 | 2:32.66 | PB | ||||||||||
2 | Bertram HylborgBertram Hylborg ('11) | 11 | SAK77 | 2:56.09 | PB | ||||||||||
3 | Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 2:56.54 | PB | ||||||||||
4 | Christian Kaas MathiasenChristian Kaas Mathiasen ('12) | 12 | Randers Freja | 3:03.60 | PB | ||||||||||
5 | Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12) | 12 | Randers Freja | 3:05.18 | PB | ||||||||||
6 | Oskar FogedOskar Foged ('11) | 11 | SAK77 | 3:25.63 | PB | ||||||||||
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11) | 11 | Randers Freja | 11.97 | PB | ||||||||||
2 | Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 15.36 | PB | ||||||||||
D11 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12) | 12 | Randers Freja | 1.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 1.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11) | 11 | Randers Freja | 3.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christian Kaas MathiasenChristian Kaas Mathiasen ('12) | 12 | Randers Freja | 3.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bertram HylborgBertram Hylborg ('11) | 11 | SAK77 | 3.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 3.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Toke HegelundToke Hegelund ('11) | 11 | SAK77 | 3.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Felix RandløvFelix Randløv ('11) | 11 | SAK77 | 3.07 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12) | 12 | Randers Freja | 2.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Oskar FogedOskar Foged ('11) | 11 | SAK77 | 2.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Toke HegelundToke Hegelund ('11) | 11 | SAK77 | 6.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oskar FogedOskar Foged ('11) | 11 | SAK77 | 6.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Felix RandløvFelix Randløv ('11) | 11 | SAK77 | 5.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bertram HylborgBertram Hylborg ('11) | 11 | SAK77 | 5.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 5.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Christian Kaas MathiasenChristian Kaas Mathiasen ('12) | 12 | Randers Freja | 5.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tore Stærk PoulsenTore Stærk Poulsen ('12) | 12 | Aarhus Fremad | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
P11 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Enya ThomesenEnya Thomesen ('10) | 10 | SAK77 | 9.15 | |||||||||||
2 | Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 9.32 | PB | ||||||||||
3 | Liva PoulsenLiva Poulsen ('11) | 11 | SAK77 | 9.63 | PB | ||||||||||
4 | Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11) | 11 | SAK77 | 9.95 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12) | 12 | Randers Freja | 10.08 | |||||||||||
2 | Alma BruunAlma Bruun ('11) | 11 | Randers Freja | 10.19 | PB | ||||||||||
3 | Nellie Overhaven HarboeNellie Overhaven Harboe ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 10.22 | PB | ||||||||||
4 | Emma JohnsenEmma Johnsen ('11) | 11 | Randers Freja | 10.51 | PB | ||||||||||
5 | Juliane AbildgaardJuliane Abildgaard ('12) | 12 | Randers Freja | 10.93 | PB | ||||||||||
P11 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12) | 12 | Randers Freja | 33.46 | PB | ||||||||||
2 | Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11) | 11 | SAK77 | 35.47 | PB | ||||||||||
3 | Nellie Overhaven HarboeNellie Overhaven Harboe ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 36.21 | PB | ||||||||||
4 | Juliane AbildgaardJuliane Abildgaard ('12) | 12 | Randers Freja | 37.68 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Enya ThomesenEnya Thomesen ('10) | 10 | SAK77 | 32.96 | PB | ||||||||||
2 | Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 34.17 | PB | ||||||||||
3 | Emma JohnsenEmma Johnsen ('11) | 11 | Randers Freja | 39.22 | PB | ||||||||||
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Alma BruunAlma Bruun ('11) | 11 | Randers Freja | 13.16 | PB | ||||||||||
2 | Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12) | 12 | Randers Freja | 13.74 | PB | ||||||||||
3 | Juliane AbildgaardJuliane Abildgaard ('12) | 12 | Randers Freja | 14.03 | PB | ||||||||||
P11 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 1.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11) | 11 | SAK77 | 1.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Juliane AbildgaardJuliane Abildgaard ('12) | 12 | Randers Freja | 0.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sophie OlesenSophie Olesen ('11) | 11 | SAK77 | 4.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alma BruunAlma Bruun ('11) | 11 | Randers Freja | 3.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Liva PoulsenLiva Poulsen ('11) | 11 | SAK77 | 3.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Juliane AbildgaardJuliane Abildgaard ('12) | 12 | Randers Freja | 3.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nellie Overhaven HarboeNellie Overhaven Harboe ('12) | 12 | Aarhus Fremad | 3.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emma JohnsenEmma Johnsen ('11) | 11 | Randers Freja | 2.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Liva PoulsenLiva Poulsen ('11) | 11 | SAK77 | 6.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sophie OlesenSophie Olesen ('11) | 11 | SAK77 | 5.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emma JohnsenEmma Johnsen ('11) | 11 | Randers Freja | 5.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Juliane AbildgaardJuliane Abildgaard ('12) | 12 | Randers Freja | 4.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Benjamin Thomsen Benjamin Thomsen ('13) | 13 | Randers Freja | 7.19 | PB | ||||||||||
2 | Andrea Poulsen Andrea Poulsen ('13) | 13 | SAK77 | 7.30 | K | ||||||||||
3 | Philip Emil Lund Glenstrup Philip Emil Lund Glenstrup ('13) | 13 | Randers Freja | 7.61 | |||||||||||
4 | Nova Vogn Heinesen Nova Vogn Heinesen ('13) | 13 | SAK77 | 7.93 | K | ||||||||||
5 | Lucas Johnsen Lucas Johnsen ('14) | 14 | Randers Freja | 7.99 | |||||||||||
6 | Storm Tranekjær Mathiasen Storm Tranekjær Mathiasen ('14) | 14 | Randers Freja | 8.27 | |||||||||||
7 | Nouh Kano Nouh Kano ('14) | 14 | Randers Freja | 8.30 | PB | ||||||||||
D9 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Benjamin Thomsen Benjamin Thomsen ('13) | 13 | Randers Freja | 36.27 | PB | ||||||||||
2 | Lucas Johnsen Lucas Johnsen ('14) | 14 | Randers Freja | 41.76 | PB | ||||||||||
3 | Storm Tranekjær Mathiasen Storm Tranekjær Mathiasen ('14) | 14 | Randers Freja | 44.73 | PB | ||||||||||
4 | Nouh Kano Nouh Kano ('14) | 14 | Randers Freja | 44.75 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Philip Emil Lund Glenstrup Philip Emil Lund Glenstrup ('13) | 13 | Randers Freja | 38.83 | PB | ||||||||||
2 | Andrea Poulsen Andrea Poulsen ('13) | 13 | SAK77 | 39.91 | K | ||||||||||
3 | Nova Vogn Heinesen Nova Vogn Heinesen ('13) | 13 | SAK77 | 42.30 | K | ||||||||||
4 | Xander Tange Brøndberg Xander Tange Brøndberg ('13) | 13 | Randers Freja | 43.26 | PB | ||||||||||
D9 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Benjamin Thomsen Benjamin Thomsen ('13) | 13 | Randers Freja | 2:14.46 | PB | ||||||||||
2 | Saga J. Eskildsen Saga J. Eskildsen ('13) | 13 | Randers Freja | 2:16.85 | K | ||||||||||
3 | Lucas Johnsen Lucas Johnsen ('14) | 14 | Randers Freja | 2:28.32 | PB | ||||||||||
4 | Xander Tange Brøndberg Xander Tange Brøndberg ('13) | 13 | Randers Freja | 2:30.35 | PB | ||||||||||
5 | Nova Vogn Heinesen Nova Vogn Heinesen ('13) | 13 | SAK77 | 2:33.82 | K | ||||||||||
6 | Storm Tranekjær Mathiasen Storm Tranekjær Mathiasen ('14) | 14 | Randers Freja | 2:40.05 | PB | ||||||||||
7 | Nouh Kano Nouh Kano ('14) | 14 | Randers Freja | 2:48.55 | PB | ||||||||||
D9 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Benjamin Thomsen Benjamin Thomsen ('13) | 13 | Randers Freja | 3.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Philip Emil Lund Glenstrup Philip Emil Lund Glenstrup ('13) | 13 | Randers Freja | 2.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucas Johnsen Lucas Johnsen ('14) | 14 | Randers Freja | 2.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Storm Tranekjær Mathiasen Storm Tranekjær Mathiasen ('14) | 14 | Randers Freja | 2.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nouh Kano Nouh Kano ('14) | 14 | Randers Freja | 2.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Philip Emil Lund Glenstrup Philip Emil Lund Glenstrup ('13) | 13 | Randers Freja | 6.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nouh Kano Nouh Kano ('14) | 14 | Randers Freja | 4.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Storm Tranekjær Mathiasen Storm Tranekjær Mathiasen ('14) | 14 | Randers Freja | 4.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lucas Johnsen Lucas Johnsen ('14) | 14 | Randers Freja | 3.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Andrea Poulsen Andrea Poulsen ('13) | 13 | SAK77 | 2.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nova Vogn Heinesen Nova Vogn Heinesen ('13) | 13 | SAK77 | 2.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Andrea Poulsen Andrea Poulsen ('13) | 13 | SAK77 | 3.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D8 40 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Vera Kynde Bruun Vera Kynde Bruun ('15) | 15 | Randers Freja | 8.79 | K | ||||||||||
2 | Molly Thomsen Molly Thomsen ('16) | 16 | Randers Freja | 8.89 | K | ||||||||||
3 | Oliver Urup Hansen Oliver Urup Hansen ('15) | 15 | Aarhus Fremad | 9.91 | |||||||||||
4 | Lukas Gnudtzmann Lukas Gnudtzmann ('15) | 15 | Randers Freja | 9.92 | |||||||||||
5 | Johanne Marie Kaas Mathiasen Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16) | 16 | Randers Freja | 9.93 | K | ||||||||||
D8 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lukas Gnudtzmann Lukas Gnudtzmann ('15) | 15 | Randers Freja | 49.24 | PB | ||||||||||
D8 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Vera Kynde Bruun Vera Kynde Bruun ('15) | 15 | Randers Freja | 2:38.74 | K | ||||||||||
2 | Oliver Urup Hansen Oliver Urup Hansen ('15) | 15 | Aarhus Fremad | 3:20.77 | PB | ||||||||||
D8 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lukas Gnudtzmann Lukas Gnudtzmann ('15) | 15 | Randers Freja | 2.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oliver Urup Hansen Oliver Urup Hansen ('15) | 15 | Aarhus Fremad | 1.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D8 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Oliver Urup Hansen Oliver Urup Hansen ('15) | 15 | Aarhus Fremad | 2.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lukas Gnudtzmann Lukas Gnudtzmann ('15) | 15 | Randers Freja | 2.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P8 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Vera Kynde Bruun Vera Kynde Bruun ('15) | 15 | Randers Freja | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Molly Thomsen Molly Thomsen ('16) | 16 | Randers Freja | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P8 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Molly Thomsen Molly Thomsen ('16) | 16 | Randers Freja | 2.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johanne Marie Kaas Mathiasen Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16) | 16 | Randers Freja | 1.56 | |||||||||||
|