Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Berlin GER: GENERALI BERLINER HALBMARATHON 3.4.2022

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Alex Kibet
Alex Kibet ('90)
KEN58:55
  
 PB
2
Joshua Belet
Joshua Belet ('98)
KEN59:53
  
 
3
Abel Kipchumba
Abel Kipchumba ('94)
KEN59:58
  
 
4
Josphat Kemei
Josphat Kemei ('94)
KEN1:00:03
  
 
5
Zerei Mezngi
Zerei Mezngi ('86)
NOR1:00:42
  
 SB
6
Dominic Lokinyomo Lobalu
Dominic Lokinyomo Lobalu ('98)
SSD1:01:01
  
NR PB
7
Geoffrey Koech
Geoffrey Koech ('93)
KEN1:01:17
  
 SB
8
Evans Kipkemei
Evans Kipkemei ('97)
KEN1:01:33
  
 PB
9
Pietro Riva
Pietro Riva ('97)
ITA1:01:36
  
 PB
10
Johannes Motschmann
Johannes Motschmann ('94)
GER1:01:45
  
 PB
11
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE1:01:56
  
NR35 SB
12
Xavier Chevrier
Xavier Chevrier ('90)
ITA1:01:58
  
 PB
13
Girmaw Amare
Girmaw Amare ('87)
ISR1:02:00
  
 PB
14
Nekagenet Crippa
Nekagenet Crippa ('94)
ITA1:02:01
  
 PB
15
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
GER1:02:21
  
 SB
16
Charles Lokir
Charles Lokir 
KEN1:02:22
  
 PB
17
Ahmed El Jaddar
Ahmed El Jaddar ('86)
MAR1:02:25
  
 PB
18
Jonathan Dahlke
Jonathan Dahlke ('95)
GER1:02:29
  
 PB
19
Philipp Pflieger
Philipp Pflieger ('87)
GER1:03:05
  
 SB
20
Hlynur Andrésson
Hlynur Andrésson ('93)
ISL1:03:05
  
 SB
21Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)DEN1:03:15
  
 PB
22
Otmane Nait Hammou
Otmane Nait Hammou ('95)
MAR1:03:24
  
 PB
23
Adrian Lehmann
Adrian Lehmann ('89)
SUI1:03:46
  
 PB
23
Gianluca Assorgia
Gianluca Assorgia ('94)
NED1:03:46
  
 PB
25
Nuno Lopes
Nuno Lopes ('87)
POR1:03:47
  
 PB
25
Tom Gröschel
Tom Gröschel ('91)
GER1:03:47
  
 SB
27
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE1:03:48
  
 PB
28
Daniel Lundgren
Daniel Lundgren ('85)
SWE1:03:53
  
 PB
29
Leonid Latsepov
Leonid Latsepov ('98)
EST1:04:01
  
 PB
30
Bastien Schulz
Bastien Schulz ('95)
FRA1:04:02
  
 PB
31
Ademe Cuneo
Ademe Cuneo ('98)
ITA1:04:06
  
 PB
32
Mathew Samperu
Mathew Samperu ('93)
KEN1:04:07
  
 SB
33
Mathias Flak
Mathias Flak ('99)
NOR1:04:10
  
 PB
34Michael JensenMichael Jensen ('87)DEN1:04:17
  
 PB
35
Thorben Dietz
Thorben Dietz ('89)
GER1:04:19
  
 PB
36
Isaac Too
Isaac Too 
KEN1:04:25
  
 SB
37
Hannes Perkmann
Hannes Perkmann ('93)
ITA1:04:27
  
 PB
38
Dominik Jandl
Dominik Jandl ('98)
AUT1:04:45
  
 PB
39
Paul O’Donnell
Paul O’Donnell ('98)
IRL1:04:46
  
 PB
40
Simon Stützel
Simon Stützel ('86)
GER1:04:57
  
 SB
41
Markus Hartinger
Markus Hartinger ('88)
AUT1:04:59
  
 PB
41
Pim Lambregts
Pim Lambregts ('96)
NED1:04:59
  
 PB
43
Jeremiah Cheserek
Jeremiah Cheserek 
KEN1:05:02
  
 PB
44
Péter Jenkei
Péter Jenkei ('92)
HUN1:05:13
  
 PB
45
Filip Vercruysse
Filip Vercruysse ('83)
BEL1:05:15
  
 PB
46
Martin Zajíc
Martin Zajíc 
CZE1:05:43
  
 PB
47Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)DEN1:05:45
  
 PB
48Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)DEN1:05:57
  
 PB
49
Tobia Beltrame
Tobia Beltrame ('94)
ITA1:05:59
  
 PB
50
Robel Tewelde
Robel Tewelde ('97)
ERI1:06:13
  
 PB
51Søren RohdeSøren Rohde ('89)DEN1:06:16
  
 PB
52
Adelegn Zewdu
Adelegn Zewdu ('97)
SWE1:06:30
  
 PB
53
Heshlu Andemariam
Heshlu Andemariam ('97)
ERI1:06:45
  
 SB
54
Bjarne Kölle
Bjarne Kölle ('99)
SUI1:06:46
  
 PB
55
Simen Hernes Ellingsdalen
Simen Hernes Ellingsdalen ('96)
NOR1:07:33
  
 SB
56
Dárius Ádám Farkas
Dárius Ádám Farkas ('91)
HUN1:07:43
  
 SB
57
Björn Juschka
Björn Juschka ('94)
GER1:07:58
  
 PB
58
Jakub Woźniak
Jakub Woźniak ('90)
POL1:08:04
  
 PB
59
Anthony Frontera
Anthony Frontera ('93)
FRA1:08:15
  
 PB
60
Christian Hiller
Christian Hiller ('88)
GER1:08:18
  
 PB
61
Stephan Bahn
Stephan Bahn ('88)
GER1:08:32
  
 SB
62
Kristoffer Hjelmeland
Kristoffer Hjelmeland 
NOR1:08:33
  
 PB
63
Patric Meinike
Patric Meinike ('92)
GER1:08:44
  
 SB
64
Patrick König
Patrick König ('87)
GER1:08:48
  
 PB
65
Leander Fink
Leander Fink ('01)
GER1:08:55
  
 SB
66
Paul Jelden
Paul Jelden ('99)
GER1:08:59
  
 PB
67Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)GBR1:09:05
  
 SB
68
Felix Ledwig
Felix Ledwig ('91)
GER1:09:12
  
 PB
69Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)DEN1:09:16
  
 PB
70
David Gärtlein
David Gärtlein ('92)
GER1:09:16
  
 PB
71
Toni Dewitz
Toni Dewitz 
GER1:09:17
  
 PB
72
Sebastian Karl
Sebastian Karl ('91)
GER1:09:18
  
 PB
73Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)DEN1:09:18
  
DR45 PB
74
Andrew Warburton
Andrew Warburton ('90)
GBR1:09:20
  
 PB
75
Stefan Lauchner
Stefan Lauchner ('99)
GER1:09:32
  
 PB
76
Dominik Chlupac
Dominik Chlupac 
CZE1:09:37
  
 PB
77
Alistair Rutherford
Alistair Rutherford ('95)
GBR1:09:37
  
 PB
78
Joseph Katib
Joseph Katib ('82)
GER1:09:42
  
 SB
79
Charlton Debono
Charlton Debono ('84)
MLT1:09:43
  
 SB
80
Sondre Øvre-Helland
Sondre Øvre-Helland ('95)
NOR1:09:44
  
 PB
81
Ben Coop
Ben Coop ('93)
GBR1:09:45
  
 PB
82
Donát Gyenes
Donát Gyenes ('98)
HUN1:09:46
  
 PB
83
Martin Karlsen
Martin Karlsen 
NOR1:09:46
  
 PB
84
Jan Švejnoha
Jan Švejnoha ('01)
CZE1:09:52
  
 PB
85Christopher MeulengrachtChristopher Meulengracht ('93)DEN1:09:59
  
 PB
86
Philipp Herber
Philipp Herber 
GER1:10:01
  
 PB
87
Andrew Clarke
Andrew Clarke 
GBR1:10:13
  
 PB
88
Felix Geieregger
Felix Geieregger ('01)
AUT1:10:15
  
 SB
89
Thomas Førland Asgautsen
Thomas Førland Asgautsen ('89)
NOR1:10:16
  
 SB
90
Samalya Schaefer
Samalya Schaefer ('83)
GER1:10:16
  
 PB
91
Anthony Lehoux
Anthony Lehoux ('89)
FRA1:10:16
  
 PB
92Mads KraghMads Kragh ('88)DEN1:10:16
  
 PB
93
Xavier Fotsé
Xavier Fotsé 
FRA1:10:17
  
 PB
94Niklas KristensenNiklas Kristensen ('92)DEN1:10:18
  
 PB
95
Chris Pownell
Chris Pownell ('90)
GBR1:10:18
  
 PB
96
Robin Feigne
Robin Feigne 
FRA1:10:24
  
 PB
97
Paul Smith
Paul Smith ('66)
GBR1:10:25
  
 PB
98Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)DEN1:10:27
  
 SB
99
Christian Krannich
Christian Krannich ('84)
GER1:10:27
  
 PB
100
Brian Martin
Brian Martin 
IRL1:10:29
  
 PB
101
Jonas Lillejord
Jonas Lillejord ('98)
NOR1:10:32
  
 PB
102
Stephen Campbell
Stephen Campbell ('94)
GBR1:10:36
  
 PB
103
James Doran
James Doran ('83)
IRL1:10:37
  
 PB
104
Tomasz Kozlowicz
Tomasz Kozlowicz ('92)
POL1:10:54
  
 PB
105
Mateusz Kaluza
Mateusz Kaluza ('94)
POL1:10:56
  
 PB
106Simon AndersenSimon Andersen ('89)DEN1:10:58
  
 PB
107Antonio RocaAntonio Roca ('96)ESP1:10:59
  
 PB
108
Peña Miguel Garcia
Peña Miguel Garcia 
ESP1:11:02
  
 PB
109David RørdamDavid Rørdam ('87)DEN1:11:04
  
 PB
110
Sondre Vegheim
Sondre Vegheim 
NOR1:11:10
  
 PB
121Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)DEN1:11:52
  
 PB
124
Mathias Stjernlöf
Mathias Stjernlöf ('86)
SWE1:11:53
  
 PB
125Jesper GreveJesper Greve ('77)DEN1:11:52
  
 PB
126Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)DEN1:11:55
  
 SB
127
Jan Troeng
Jan Troeng ('81)
SWE1:11:53
  
 SB
133
Riho Kirsipuu
Riho Kirsipuu ('96)
EST1:12:03
  
 PB
134Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN1:12:14
  
 SB
138Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)DEN1:12:23
  
 SB
140
Ted Armgren
Ted Armgren ('88)
SWE1:12:26
  
 SB
145Jonas PedersenJonas Pedersen ('96)DEN1:13:57
  
 PB
155David Wederkinck AndersenDavid Wederkinck Andersen ('84)DEN1:12:49
  
 PB
161
Sylvain Glos
Sylvain Glos ('87)
FRA1:12:59
  
 PB
165Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)DEN1:13:06
  
 SB
167Anton KrogsgaardAnton Krogsgaard ('89)DEN1:13:08
  
 SB
170Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)DEN1:13:09
  
 SB
171
Markus Living
Markus Living ('89)
SWE1:13:13
  
 PB
172Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)DEN1:13:33
  
 PB
178Henrik BjerreHenrik Bjerre ('89)DEN1:13:29
  
 PB
180
Petri Juuti
Petri Juuti ('77)
FIN1:13:36
  
 PB
188
Christofer Salmén
Christofer Salmén ('81)
SWE1:13:46
  
 SB
192Jonas BertelsenJonas Bertelsen DEN1:14:10
  
 PB
197Klaes OvesenKlaes Ovesen ('88)DEN1:13:54
  
 PB
199Nicolai MadsenNicolai Madsen ('93)DEN1:13:58
  
 SB
214Anders Rømer HolmAnders Rømer Holm ('79)DEN1:14:13
  
 PB
215Rasmus Buhl AndersenRasmus Buhl Andersen ('83)DEN1:14:14
  
 SB
221Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)DEN1:14:24
  
 SB
224Thorbjørn PatscheiderThorbjørn Patscheider ('91)DEN1:14:32
  
 PB
229Casper Højsgaard JensenCasper Højsgaard Jensen ('85)DEN1:14:42
  
 PB
238Søren KoldSøren Kold ('98)DEN1:14:53
  
 PB
242Ask NissenAsk Nissen ('94)DEN1:15:00
  
 PB
244Mathias MarcussenMathias Marcussen ('95)DEN1:15:01
  
 PB
245Mads EskarMads Eskar ('96)DEN1:15:02
  
 PB
251Dennis DyhrbergDennis Dyhrberg ('83)DEN1:15:29
  
 PB
252Simon Pyll TruesenSimon Pyll Truesen ('86)DEN1:15:20
  
 PB
262Kristian Pape JørgensenKristian Pape Jørgensen ('80)DEN1:15:33
  
 PB
264William SivertWilliam Sivert DEN1:15:36
  
 PB
285Joakim GunnløgssonJoakim Gunnløgsson ('89)DEN1:16:21
  
 PB
289Kristian Bech SafftKristian Bech Safft ('82)DEN1:16:41
  
 PB
292Andreas Pietras BøghAndreas Pietras Bøgh ('88)DEN1:16:42
  
 PB
297Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)DEN1:16:31
  
 SB
310Anders Winther NielsenAnders Winther Nielsen ('84)DEN1:16:57
  
 SB
312Jens LoffJens Loff ('90)DEN1:17:06
  
 PB
313Frank RobbenFrank Robben ('92)DEN1:16:57
  
 PB
317Jon HjelholtJon Hjelholt DEN1:16:58
  
 PB
321Asmund Biesbjerg JensenAsmund Biesbjerg Jensen ('94)DEN1:17:10
  
 SB
323Christian Østergaard BlackChristian Østergaard Black ('86)DEN1:18:36
  
 SB
328Andreas Sahl ThornvigAndreas Sahl Thornvig ('98)DEN1:17:21
  
 PB
332Jonas EjlertsenJonas Ejlertsen ('78)DEN1:17:24
  
 SB
333Sune AndersenSune Andersen ('80)DEN1:17:32
  
 SB
334Joakim KorslundJoakim Korslund ('94)DEN1:17:34
  
 PB
335
Daniel Arvidsson
Daniel Arvidsson ('77)
SWE1:17:32
  
 PB
340Niels BruunNiels Bruun ('65)DEN1:17:34
  
 PB
343Sebastian Langhans BennetsenSebastian Langhans Bennetsen ('92)DEN1:19:15
  
 PB
344Sebastian HøjteSebastian Højte ('96)DEN1:19:17
  
 PB
357Patrick O’BrienPatrick O’Brien ('86)DEN1:18:04
  
 PB
374Kasper Brandt SlettebakkenKasper Brandt Slettebakken DEN1:18:42
  
 PB
389Jacob JustesenJacob Justesen ('89)DEN1:20:16
  
 PB
394Casper LundCasper Lund ('90)DEN1:18:54
  
 PB
395Kasper Søgaard-KristensenKasper Søgaard-Kristensen ('85)DEN1:18:50
  
 PB
398Emil ThylinEmil Thylin ('85)DEN1:18:46
  
 SB
405René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)DEN1:18:52
  
 SB
407Nick ConradiNick Conradi ('84)DEN1:19:58
  
 PB
413Jakob SkriverJakob Skriver ('80)DEN1:18:53
  
 PB
420Martin Buhr AndersenMartin Buhr Andersen ('87)DEN1:19:14
  
 SB
425Thorbjørn SkovThorbjørn Skov DEN1:19:12
  
 PB
426Kim HermansenKim Hermansen ('63)DEN1:19:21
  
 PB
427
Tarmo Reitsnik
Tarmo Reitsnik ('72)
EST1:19:41
  
 SB
428Emil SandvadEmil Sandvad ('97)DEN1:20:39
  
 PB
440Morten Holck JørgensenMorten Holck Jørgensen ('79)DEN1:19:56
  
 PB
445Søren Kell JensenSøren Kell Jensen ('79)DEN1:19:43
  
 PB
446Christian-Emil ThorupChristian-Emil Thorup ('89)DEN1:19:33
  
 PB
455Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)DEN1:19:39
  
 SB
456Karl Johan KollerupKarl Johan Kollerup ('95)DEN1:19:54
  
 PB
457Thomas RisagerThomas Risager ('82)DEN1:19:45
  
 PB
476
Fredrik Eriksson
Fredrik Eriksson ('77)
SWE1:19:52
  
 SB
477Jacob FlintholmJacob Flintholm ('78)DEN1:19:56
  
 SB
478Henrik FredelundHenrik Fredelund DEN1:20:09
  
 PB
479
Martin Johansson
Martin Johansson ('84)
SWE1:20:14
  
 SB
480Mathias WissingMathias Wissing ('90)DEN1:20:16
  
 PB
500Thomas Anton LindqvistThomas Anton Lindqvist ('70)DEN1:20:29
  
 SB
512Kasper NissenKasper Nissen ('79)DEN1:20:25
  
 PB
529
Robin Isaksson Vivungi
Robin Isaksson Vivungi ('86)
SWE1:20:55
  
 PB
533
Tero Yli-Kyyny
Tero Yli-Kyyny ('76)
FIN1:21:24
  
 PB
542Mark Wandy NielsenMark Wandy Nielsen DEN1:21:16
  
 PB
546Rasmus SigvardsenRasmus Sigvardsen ('74)DEN1:21:11
  
 SB
549
Henrik Ågren
Henrik Ågren ('89)
SWE1:21:10
  
 PB
556Carsten SillehovedCarsten Sillehoved ('70)DEN1:21:28
  
 SB
570Søren ZartovSøren Zartov DEN1:22:12
  
 PB
573Sune LarsenSune Larsen DEN1:21:57
  
 PB
574
Gustav Orbring
Gustav Orbring ('94)
SWE1:21:52
  
 PB
576Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)DEN1:22:06
  
 PB
591Torben Juul NielsenTorben Juul Nielsen ('67)DEN1:23:20
  
 SB
600Thomas AlsterThomas Alster ('71)DEN1:21:57
  
 PB
603Adam ToftemarkAdam Toftemark DEN1:21:57
  
 PB
626
Jonas Johansson
Jonas Johansson ('81)
SWE1:22:49
  
 PB
630
Oskar Höstlund
Oskar Höstlund ('94)
SWE1:24:07
  
 PB
632Thomas Karmark DreyerThomas Karmark Dreyer ('90)DEN1:23:13
  
 PB
637Daniel Olsgård HansenDaniel Olsgård Hansen DEN1:23:05
  
 PB
650Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)DEN1:23:15
  
 PB
654Rasmus DreyerRasmus Dreyer DEN1:23:53
  
 PB
672Thomas FrandsenThomas Frandsen DEN1:23:09
  
 PB
686Morten RasmussenMorten Rasmussen ('81)DEN1:23:31
  
 PB
688Henrik Nordtorp JørgensenHenrik Nordtorp Jørgensen ('74)DEN1:23:29
  
 PB
703Jonathan WindfeldJonathan Windfeld ('89)DEN1:23:52
  
 SB
1219
Atte Tigerstedt
Atte Tigerstedt ('79)
FIN1:32:15
  
 PB
1242
Jari Hostikka
Jari Hostikka ('57)
FIN1:30:14
  
 PB
1433
Ari Pakarinen
Ari Pakarinen ('63)
FIN1:30:55
  
 SB
Olle Walleräng
Olle Walleräng ('85)
SWE DNF
  
 
Ebba Tulu Chala
Ebba Tulu Chala ('96)
ETH DNF
  
 
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Sheila Kiprotich
Sheila Kiprotich ('90)
KEN1:05:02
  
 
2
Irene Kimais
Irene Kimais ('98)
KEN1:06:34
  
 
3
Viola Chepngeno
Viola Chepngeno ('98)
KEN1:06:48
  
 PB
4
Samantha Harrison
Samantha Harrison ('95)
GBR1:08:12
  
 PB
5
Katharina Steinruck
Katharina Steinruck ('89)
GER1:09:38
  
 PB
6
Mekdes Woldu
Mekdes Woldu ('92)
FRA1:09:43
  
 PB
7
Clara Evans
Clara Evans ('93)
GBR1:10:17
  
 PB
8
Bojana Bjeljac
Bojana Bjeljac ('89)
CRO1:10:43
  
 PB
9
Giovanna Epis
Giovanna Epis ('88)
ITA1:11:07
  
 SB
10
Laura Hottenrott
Laura Hottenrott ('92)
GER1:11:14
  
 SB
11
Hanna Lindholm
Hanna Lindholm ('79)
SWE1:11:15
  
NR40 PB
12
Anna Pataki
Anna Pataki ('97)
HUN1:11:32
  
 PB
13
Sanna Mustonen
Sanna Mustonen ('91)
SWE1:13:18
  
 SB
14
Victoria Brandt
Victoria Brandt ('89)
GER1:13:19
  
 PB
15
Deborah Schöneborn
Deborah Schöneborn ('94)
GER1:13:19
  
 SB
15
Lisa Oed
Lisa Oed ('99)
GER1:13:47
  
 PB
17
Grace Lynch
Grace Lynch ('93)
IRL1:13:50
  
 PB
18
Jana Soethout
Jana Soethout ('89)
GER1:13:56
  
 SB
19
Loreta Kančytė
Loreta Kančytė ('94)
LTU1:14:34
  
 SB
20
Samantha Fecteau
Samantha Fecteau ('90)
USA1:14:37
  
 PB
21
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE1:15:49
  
 PB
22
Johanna Bäcklund
Johanna Bäcklund ('85)
SWE1:16:32
  
 SB
23Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)DEN1:15:51
  
 SB
24Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)DEN1:15:58
  
 SB
25
Ine Bakken
Ine Bakken ('96)
NOR1:14:59
  
 SB
26
Adéla Koláčková
Adéla Koláčková ('01)
CZE1:16:55
  
 PB
27Nanna BovéNanna Bové ('95)DEN1:17:04
  
 PB
28
Mandana Nouri
Mandana Nouri ('83)
IRI1:16:55
  
NR PB
29
Franziska Baist
Franziska Baist ('91)
GER1:17:17
  
 PB
30
Stefanie Strate
Stefanie Strate ('91)
GER1:17:21
  
 SB
31
Roberta Schembri
Roberta Schembri ('90)
MLT1:17:22
  
 PB
32
Maria Grazzia Bianchi
Maria Grazzia Bianchi ('85)
VEN1:17:30
  
 PB
33
Christina Gerdes
Christina Gerdes ('95)
GER1:17:39
  
 SB
34
Josefin Sjölind-Kohtamäki
Josefin Sjölind-Kohtamäki ('85)
FIN1:17:45
  
 SB
35Juliane HvidJuliane Hvid ('98)DEN1:18:19
  
 PB
36
Kathrine Kvernmo
Kathrine Kvernmo ('93)
NOR1:18:24
  
 PB
37Annah RitahAnnah Ritah ('94)DEN1:18:25
  
 SB
38
Jessie Ross Skärvad
Jessie Ross Skärvad ('78)
SWE1:19:06
  
 PB
39
Sara Trané
Sara Trané ('85)
SWE1:19:08
  
 SB
40
Petra Wassiluk
Petra Wassiluk ('69)
GER1:19:23
  
 SB
41
Tereza Jagosova
Tereza Jagosova ('93)
CZE1:19:29
  
 PB
42
Naomi Roba
Naomi Roba 
NED1:19:30
  
 PB
43Camilla Sofie LinanderCamilla Sofie Linander ('95)DEN1:19:38
  
 PB
44Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)DEN1:19:39
  
 PB
45
Barbara Vassallo
Barbara Vassallo ('96)
ITA1:19:55
  
 SB
46
Francesca Vassallo
Francesca Vassallo ('96)
ITA1:19:56
  
 PB
47
Hanna Tempelhagen
Hanna Tempelhagen ('81)
GER1:20:18
  
 PB
48
Susan van Weperen
Susan van Weperen ('98)
NED1:20:22
  
 PB
49
Sophia Franz
Sophia Franz ('92)
GER1:20:24
  
 PB
50
Carole Coulon
Carole Coulon ('74)
GBR1:20:55
  
 PB
51
Sonja Kortmann
Sonja Kortmann ('93)
GER1:21:01
  
 PB
52
Charlotte Schlund
Charlotte Schlund ('94)
GER1:21:06
  
 PB
53
Jennifer Donoghue
Jennifer Donoghue ('95)
USA1:21:11
  
 PB
54
Diotime Boudoussier
Diotime Boudoussier ('94)
FRA1:21:16
  
 PB
55
Elmina Saksi
Elmina Saksi ('80)
SWE1:21:21
  
 PB
56
Charlotte Veitner
Charlotte Veitner ('96)
GER1:21:32
  
 PB
57
Hannah Kadner
Hannah Kadner ('96)
GER1:21:47
  
 PB
58
Marianne Harnes
Marianne Harnes ('92)
NOR1:21:56
  
 PB
59
Ilka Wienstroth
Ilka Wienstroth ('81)
GER1:22:01
  
 PB
60
Hilde Brennskag
Hilde Brennskag ('97)
NOR1:22:21
  
 PB
61
Christina Streb
Christina Streb ('96)
GER1:22:43
  
 PB
62
Marie Kloster
Marie Kloster ('81)
NOR1:22:43
  
 PB
62
Georgina Wiley
Georgina Wiley 
GBR1:22:44
  
 PB
64
Mareike Dottschadis
Mareike Dottschadis ('90)
GER1:22:44
  
 SB
64
Agnieszka Kibiersza
Agnieszka Kibiersza ('78)
POL1:22:47
  
 PB
66
Caoimhe Nic Fhogartaigh
Caoimhe Nic Fhogartaigh 
IRL1:22:47
  
 SB
66
Cheryl White
Cheryl White ('99)
USA1:22:50
  
 PB
68Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)DEN1:22:52
  
 SB
69Lene BrobergLene Broberg ('83)DEN1:22:56
  
 SB
70
Lisa Memouna Kerp
Lisa Memouna Kerp ('92)
GER1:23:03
  
 PB
71
Elvira Flurschütz
Elvira Flurschütz ('89)
GER1:23:05
  
 PB
72Fran OwenFran Owen ('91)GBR1:23:18
  
 PB
73Sophie JungeSophie Junge ('92)DEN1:23:19
  
 SB
74Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)DEN1:23:36
  
 PB
75
Georgia Turner
Georgia Turner 
GBR1:23:36
  
 PB
77Lilly CordesLilly Cordes ('92)DEN1:23:56
  
 PB
77
Sharon Lemberger
Sharon Lemberger ('73)
USA1:23:57
  
 PB
79Sophie KlarskovSophie Klarskov ('96)DEN1:25:19
  
 PB
80Sandra Elizabeth StrandbergSandra Elizabeth Strandberg ('88)DEN1:24:49
  
 PB
83Sara Kristine Holmskov EberleSara Kristine Holmskov Eberle ('97)DEN1:26:01
  
 PB
85Victoria RosbergVictoria Rosberg ('94)DEN1:35:36
  
 
87
Rebecca Axelsson
Rebecca Axelsson ('92)
SWE1:24:26
  
 PB
88Julie HyldbergJulie Hyldberg DEN1:25:47
  
 PB
103Camilla HansenCamilla Hansen DEN1:26:03
  
 PB
118
Sofia Norgren
Sofia Norgren ('81)
SWE1:26:45
  
 PB
121Hanne LoffHanne Loff ('85)DEN1:27:13
  
 PB
127Kim Nadiya DowlingKim Nadiya Dowling ('89)DEN1:27:12
  
 PB
130Stine Vejstrup MadsenStine Vejstrup Madsen ('95)DEN1:27:50
  
 PB
131Kamille RomKamille Rom ('96)DEN1:29:04
  
 PB
133Anne HviidAnne Hviid ('87)DEN1:28:17
  
 SB
140Tove Schultz-LorentzenTove Schultz-Lorentzen ('60)DEN1:30:47
  
 SB
156
Sofie Lindevall
Sofie Lindevall ('91)
SWE1:30:11
  
 PB
161Nanna ØstergaardNanna Østergaard ('92)DEN1:29:05
  
 SB
163Louise RodeLouise Rode ('97)DEN1:30:24
  
 SB
165Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)DEN1:30:47
  
 SB
166Maria Greis BrandtMaria Greis Brandt ('78)DEN1:30:34
  
 PB
167Christina ChristensenChristina Christensen ('91)DEN1:31:22
  
 PB
180Olivia LindbergOlivia Lindberg ('93)DEN1:31:57
  
 PB
187Anja CarstensenAnja Carstensen ('93)DEN1:33:11
  
 SB
188Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)DEN1:31:05
  
 SB
194Louise Aagaard HansenLouise Aagaard Hansen ('94)DEN1:33:47
  
 SB
198Louise OlssonLouise Olsson ('84)DEN1:33:50
  
 PB
208Charlotte ThorstedCharlotte Thorsted ('76)DEN1:33:04
  
 SB
216Dorte Rübner LauridsenDorte Rübner Lauridsen ('64)DEN1:33:21
  
 SB
219
Linnea Troeng
Linnea Troeng ('82)
SWE1:32:58
  
 PB
220Lea GaardboLea Gaardbo DEN1:36:07
  
 PB
224
Patricia Langenheim
Patricia Langenheim ('79)
SWE1:33:21
  
 PB
Joyce Chepkemoi
Joyce Chepkemoi ('95)
KEN1:05:50 DQADR 2.2
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne