M 100 m 9.4. Vind: +1.1 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yuki Koike Yuki Koike ('95) | 95 | JPN | 10.22 | |||||||||||
2 | Johnnie Blockburger Johnnie Blockburger ('02) | 02 | USA | 10.36 | SB | ||||||||||
3 | Rikuya Ito Rikuya Ito ('98) | 98 | JPN | 10.41 | PB | ||||||||||
4 | Nolan Crespo Nolan Crespo ('01) | 01 | USA | 10.55 | PB | ||||||||||
5 | Joshua Johnson Joshua Johnson | USA | 10.65 | PB | |||||||||||
6 | Yuma Maruyama Yuma Maruyama ('98) | 98 | JPN | 10.86 | SB | ||||||||||
7 | Phu Thanh Tran Phu Thanh Tran ('98) | 98 | CAN | 10.89 | SB | ||||||||||
8 | Isaac Jean-Paul Isaac Jean-Paul ('93) | 93 | USA | 11.01 | SB | ||||||||||
9 | Curtis Johnson Curtis Johnson | USA | 11.06 | ||||||||||||
Finale B 9.4. Vind: +3.0 | 9.4. | Vind: +3.0 | |||||||||||||
1 | Justice Chima Justice Chima | USA | 10.65 | w | |||||||||||
2 | Tristen Spalding Tristen Spalding | USA | 10.70 | w | |||||||||||
3 | Alejandro Cardenas Alejandro Cardenas ('06) | 06 | MEX | 10.82 | w | ||||||||||
4 | Bryce Bushnell Bryce Bushnell | USA | 10.84 | w | |||||||||||
5 | Tristan Lee Tristan Lee | USA | 10.87 | w | |||||||||||
6 | Christopher Erpelding Christopher Erpelding | USA | 10.92 | w | |||||||||||
Finale C 9.4. Vind: +3.4 | 9.4. | Vind: +3.4 | |||||||||||||
1 | Andre Maytorena Andre Maytorena | USA | 10.98 | w | |||||||||||
2 | Kyle Logan Kyle Logan | USA | 11.05 | w | |||||||||||
3 | Joshua Gervacio Joshua Gervacio | USA | 11.09 | w | |||||||||||
Jacob Rosales Jacob Rosales | USA | DQ | w | ||||||||||||
M 200 m 9.4. Vind: -1.7 Finale A Finale | 9.4. | Vind: -1.7 | |||||||||||||
1 | Yuki Koike Yuki Koike ('95) | 95 | JPN | 20.85 | SB | ||||||||||
2 | César Ramírez César Ramírez ('94) | 94 | MEX | 21.13 | |||||||||||
3 | Ashton Allen Ashton Allen ('02) | 02 | USA | 21.54 | |||||||||||
4 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 21.71 | |||||||||||
5 | Alejandro Cardenas Alejandro Cardenas ('06) | 06 | MEX | 22.02 | |||||||||||
6 | Tristen Spalding Tristen Spalding | USA | 22.13 | ||||||||||||
Finale B 9.4. Vind: -1.3 | 9.4. | Vind: -1.3 | |||||||||||||
1 | Razak Abdul Razak Abdul | 00 | GHA | 21.98 | |||||||||||
2 | Marlon Barbosa Marlon Barbosa ('98) | 98 | MEX | 22.19 | |||||||||||
3 | Curtis Johnson Curtis Johnson | USA | 22.32 | ||||||||||||
Deandre Smith Deandre Smith | MEX | DQ | |||||||||||||
Finale D 9.4. Vind: -0.9 | 9.4. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
Nate Grant Nate Grant | USA | DNF | |||||||||||||
M 400 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 46.13 | SB | ||||||||||
2 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 46.56 | PB | ||||||||||
3 | Orion Barger Orion Barger | USA | 47.77 | ||||||||||||
4 | Jalen Jenkins Jalen Jenkins | USA | 49.25 | ||||||||||||
5 | Camden Patterson Camden Patterson | USA | 49.43 | ||||||||||||
Finale B 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Yuma Maruyama Yuma Maruyama ('98) | 98 | JPN | 49.42 | PB | ||||||||||
M 800 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Jake Selstad Jake Selstad | USA | 1:49.97 | PB | |||||||||||
2 | Tim Corvese Tim Corvese | USA | 1:50.66 | PB | |||||||||||
3 | Eduardo Rodriguez Eduardo Rodriguez ('91) | 91 | ESP | 1:50.90 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Hemphill Ryan Hemphill | USA | 1:50.98 | PB | |||||||||||
5 | Karl Winter Karl Winter | USA | 1:51.59 | SB | |||||||||||
6 | Nick Melanese Nick Melanese | USA | 1:52.43 | ||||||||||||
7 | Trevor Boaz Trevor Boaz | USA | 1:52.65 | ||||||||||||
8 | Jordan Rackham Jordan Rackham ('96) | 96 | NZL | 1:55.53 | SB | ||||||||||
Finale B 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Jack Carter Jack Carter ('02) | 02 | USA | 1:54.08 | |||||||||||
2 | Christian Franklin Christian Franklin | USA | 1:54.56 | ||||||||||||
3 | Terrence Luevano Terrence Luevano | USA | 1:55.38 | ||||||||||||
Finale C 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Colin Proctor Colin Proctor | USA | 1:55.61 | PB | |||||||||||
2 | Trevor Paulbitski Trevor Paulbitski | USA | 1:55.90 | PB | |||||||||||
Finale D 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
7 | Riley Wright Riley Wright | USA | 2:30.60 | PB | |||||||||||
M 1500 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Raphael Kitur Raphael Kitur | USA | 3:50.51 | PB | |||||||||||
2 | Terrence Luevano Terrence Luevano | USA | 3:51.02 | PB | |||||||||||
3 | Arman Irani Arman Irani | USA | 3:53.24 | SB | |||||||||||
4 | Bobby Poynter Bobby Poynter | 00 | USA | 3:53.64 | PB | ||||||||||
5 | Nathan Garderes Nathan Garderes | USA | 3:53.75 | PB | |||||||||||
6 | Jack Carter Jack Carter ('02) | 02 | USA | 3:54.53 | PB | ||||||||||
7 | Noah Monroy Noah Monroy | USA | 3:54.68 | PB | |||||||||||
8 | Kibrom Elias Kibrom Elias | ERI | 3:56.06 | PB | |||||||||||
9 | Andrew Schulz Andrew Schulz | USA | 3:56.58 | PB | |||||||||||
Finale B 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Brice Tolan Brice Tolan | USA | 3:57.17 | PB | |||||||||||
2 | Johnathan Flint Johnathan Flint | USA | 3:57.71 | PB | |||||||||||
3 | Ethan Steiner Ethan Steiner | USA | 3:57.95 | PB | |||||||||||
4 | Kyle McCabe Kyle McCabe | USA | 3:58.92 | PB | |||||||||||
5 | Jordan Haney Jordan Haney | USA | 3:59.63 | ||||||||||||
6 | Andrew Villapudua Andrew Villapudua | USA | 3:59.66 | ||||||||||||
7 | Charlie Frank Charlie Frank | USA | 3:59.92 | PB | |||||||||||
M 5000 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
Dante Capone Dante Capone | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Brad Nelson Brad Nelson | USA | 9:28.69 | SB | |||||||||||
M 110 m hæk 9.4. Vind: +1.2 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 14.06 | |||||||||||
2 | Alessio Sommacal Alessio Sommacal ('01) | 01 | ITA | 14.18 | PB | ||||||||||
3 | Kalobe Jimenez Kalobe Jimenez | USA | 14.20 | ||||||||||||
4 | Christian Baker Christian Baker ('01) | 01 | USA | 14.40 | PB | ||||||||||
5 | Gabriel Zapata Gabriel Zapata | USA | 14.61 | PB | |||||||||||
6 | Zion Gordon Zion Gordon ('01) | 01 | USA | 14.75 | PB | ||||||||||
7 | Carlos Esquer Carlos Esquer | 00 | MEX | 14.78 | |||||||||||
M 400 m hæk 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Kiasa Salgado Kiasa Salgado | USA | 52.92 | PB | |||||||||||
2 | Felix Lawrence Felix Lawrence | PUR | 53.58 | SB | |||||||||||
M Højdespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Jack Wiseman Jack Wiseman | USA | 2.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dallas Wise Dallas Wise | 00 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zachary Aanstoots Zachary Aanstoots | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Miles Bennett Miles Bennett | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gabriel Willis Gabriel Willis | USA | 2.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Charlie Myers Charlie Myers ('97) | 97 | GBR | 5.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tate Curran Tate Curran ('99) | 99 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thomas Walley Thomas Walley ('98) | 98 | GBR | 4.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Gibbs Kyle Gibbs | USA | 4.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Matteo Madrassi Matteo Madrassi ('99) | 99 | ITA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Quinten Clay Quinten Clay | USA | 7.37 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sydney Rush Sydney Rush ('94) | 94 | USA | 7.31 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 7.27 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Godwin Monday Charles Godwin Monday Charles | NGR | 7.10 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dallas Wise Dallas Wise | 00 | USA | 7.08 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Jeremy Davis Jeremy Davis | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Ron Smith Ron Smith | USA | 15.54 | w | +2.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Godwin Monday Charles Godwin Monday Charles | NGR | 15.49 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Donovan Henderson Donovan Henderson | USA | 14.71 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaac Muanza Isaac Muanza | USA | 14.70 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Quinten Clay Quinten Clay | USA | 14.34 | +0.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mikhail Browne Mikhail Browne | USA | 13.87 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98) | 98 | NOR | 20.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | NGR | 19.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 18.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 17.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 17.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Warren Barrett Warren Barrett ('97) | 97 | JAM | 17.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Samuel Van Peursem Samuel Van Peursem | USA | 17.04 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Matthew Amankonah Matthew Amankonah | USA | 16.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alejandro Sandoval-Guzman Alejandro Sandoval-Guzman | USA | 15.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nathan Tripp Nathan Tripp | USA | 15.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Gerardo Flores Gerardo Flores | USA | 15.86 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kienan Donovan Kienan Donovan | USA | 15.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Dominique Navarrette Dominique Navarrette | USA | 15.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Aaron May Aaron May | USA | 15.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Yuma Maruyama Yuma Maruyama ('98) | 98 | JPN | 13.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Sean Donnelly Sean Donnelly ('93) | 93 | USA | 75.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | José Manuel Padilla José Manuel Padilla ('96) | 96 | MEX | 69.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jayden White Jayden White ('01) | 01 | USA | 65.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | John Hicks John Hicks | 00 | USA | 65.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Connor Jost Connor Jost | USA | 60.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 55.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Roan Allen Roan Allen ('98) | 98 | CAN | 75.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Carreon David Carreon ('94) | 94 | MEX | 74.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carlos Armenta Carlos Armenta ('90) | 90 | MEX | 71.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brent Lagace Brent Lagace ('88) | 88 | USA | 64.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zachary Annanie Zachary Annanie | 00 | USA | 63.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Luis Mario Taracena Luis Mario Taracena ('89) | 89 | GUA | 63.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Reece Gardner Reece Gardner | USA | 43.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 9.4. Vind: +3.4 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +3.4 | |||||||||||||
1 | Midori Mikase Midori Mikase ('01) | 01 | JPN | 11.45 | w | ||||||||||
2 | Ayana Fields Ayana Fields | USA | 11.48 | w | |||||||||||
3 | Chioma Okonkwo Chioma Okonkwo ('02) | 02 | USA | 11.51 | w | ||||||||||
4 | Juvonna Cornette Juvonna Cornette | GUY | 11.56 | w | |||||||||||
5 | Makhaila Mills Makhaila Mills ('02) | 02 | USA | 11.77 | w | ||||||||||
6 | Angelina Camello Angelina Camello | USA | 12.22 | w | |||||||||||
Finale B 9.4. Vind: +0.1 | 9.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Itzia Mejia Itzia Mejia ('05) | 05 | MEX | 12.14 | SB | ||||||||||
2 | Jaelyn Thomas Jaelyn Thomas | USA | 12.29 | ||||||||||||
K 200 m 9.4. Vind: -1.8 Finale A Finale | 9.4. | Vind: -1.8 | |||||||||||||
1 | Jan'Taijah Ford Jan'Taijah Ford ('01) | 01 | USA | 23.99 | SB | ||||||||||
2 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 24.42 | SB | ||||||||||
3 | Danielle Beattie Danielle Beattie ('97) | 97 | USA | 24.94 | SB | ||||||||||
Finale B 9.4. Vind: -0.9 | 9.4. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
1 | Itzia Mejia Itzia Mejia ('05) | 05 | MEX | 24.97 | SB | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale D 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 53.39 | |||||||||||
2 | Rae-Anne Serville Rae-Anne Serville ('02) | 02 | TTO | 54.66 | SB | ||||||||||
3 | Breanna Bernard-Joseph Breanna Bernard-Joseph | 00 | USA | 54.72 | SB | ||||||||||
4 | Maxine Schultz Maxine Schultz | USA | 55.42 | ||||||||||||
5 | Emma Wahlenmaier Emma Wahlenmaier | USA | 56.62 | PB | |||||||||||
6 | Mckenna Meaney Mckenna Meaney | USA | 57.66 | ||||||||||||
7 | Maci Simmons Maci Simmons ('03) | 03 | USA | 57.98 | PB | ||||||||||
Finale E 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Elisha Salazar Elisha Salazar | USA | 56.70 | SB | |||||||||||
2 | Cece Charles Cece Charles ('02) | 02 | GRN | 57.43 | |||||||||||
3 | Madelynn Worley Madelynn Worley | USA | 57.69 | SB | |||||||||||
4 | Analexis Glaude Analexis Glaude | USA | 58.51 | ||||||||||||
5 | Aja Melo-Powell Aja Melo-Powell | USA | 58.79 | PB | |||||||||||
6 | Mia Salinas Mia Salinas | USA | 58.96 | PB | |||||||||||
Finale F 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Jackie Howe Jackie Howe | USA | 58.36 | SB | |||||||||||
2 | Jemmia Pennix Jemmia Pennix | USA | 58.41 | PB | |||||||||||
K 800 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Mariela Luisa Real Mariela Luisa Real ('93) | 93 | MEX | 2:03.28 | SB | ||||||||||
2 | Ana Mercado Ana Mercado | USA | 2:11.28 | PB | |||||||||||
3 | Arissa Hatcher Arissa Hatcher | USA | 2:12.35 | PB | |||||||||||
4 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:13.27 | |||||||||||
5 | Clarissa Garcia Clarissa Garcia | USA | 2:13.53 | SB | |||||||||||
7 | Isabelle Cairns Isabelle Cairns ('03) | 03 | GBR | 2:20.59 | |||||||||||
K 1500 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Janiah Brown Janiah Brown ('01) | 01 | USA | 4:32.42 | PB | ||||||||||
2 | Luz Mercado Luz Mercado | USA | 4:34.29 | PB | |||||||||||
3 | Anna Pasternak Anna Pasternak ('93) | 93 | USA | 4:37.66 | PB | ||||||||||
9 | Isabelle Cairns Isabelle Cairns ('03) | 03 | GBR | 4:49.53 | PB | ||||||||||
K 3000 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Aundrea Koger Aundrea Koger | USA | 10:04.37 | PB | |||||||||||
2 | Sylvana Northrop Sylvana Northrop | USA | 10:12.08 | PB | |||||||||||
K 3000 m forh. 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Daniella Hubble Daniella Hubble | USA | 11:21.54 | PB | |||||||||||
2 | Zita Molnár Zita Molnár ('97) | 97 | HUN | 11:46.26 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 9.4. Vind: +0.1 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 13.30 | |||||||||||
2 | Danielle Beattie Danielle Beattie ('97) | 97 | USA | 13.32 | SB | ||||||||||
3 | Jalaysiya Smith Jalaysiya Smith ('03) | 03 | USA | 13.46 | |||||||||||
4 | Breanna Bernard-Joseph Breanna Bernard-Joseph | 00 | USA | 14.28 | SB | ||||||||||
5 | Megan Mattson Megan Mattson | USA | 14.48 | PB | |||||||||||
6 | Lizzie Dolan Lizzie Dolan | USA | 14.59 | ||||||||||||
7 | Maci Simmons Maci Simmons | USA | 14.73 | PB | |||||||||||
Finale B 9.4. Vind: +0.9 | 9.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Adriana Muñiz Tovar Adriana Muñiz Tovar ('05) | 05 | MEX | 14.78 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Alia Scott Alia Scott | USA | 1:00.97 | SB | |||||||||||
2 | Zeinab Torabi Zeinab Torabi | USA | 1:01.30 | ||||||||||||
3 | Amari Jenkins Amari Jenkins | USA | 1:02.45 | ||||||||||||
4 | Silet Gray Silet Gray ('02) | 02 | JAM | 1:03.27 | SB | ||||||||||
5 | Carina Clark Carina Clark | USA | 1:03.57 | SB | |||||||||||
K Højdespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
Kate MacNaughton Kate MacNaughton | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 8.4. Finale A Finale | 8.4. | ||||||||||||||
1 | Camryn Thomson Camryn Thomson | USA | 3.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katerina Adamiec Katerina Adamiec | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Julia Di Silvestri Julia Di Silvestri | USA | 3.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Naomi Chin Naomi Chin | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaida Olson Jaida Olson | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mira Olden Mira Olden | USA | 3.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Isabella Grant Isabella Grant | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Ayanna Johnson Ayanna Johnson ('98) | 98 | USA | 6.01 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Imani Williams Imani Williams | USA | 5.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zamesha Myle Zamesha Myle ('01) | 01 | LCA | 5.51 | -0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Thelma Nohemí Fuentes Thelma Nohemí Fuentes ('92) | 92 | GUA | 12.93 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mattie Cecilio Mattie Cecilio | USA | 12.19 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jade DeSouza Jade DeSouza | USA | 12.04 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Fanny Roos Fanny Roos ('95) | 95 | SWE | 18.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amelia Strickler Amelia Strickler ('94) | 94 | GBR | 17.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Makayla Kelby Makayla Kelby | 00 | USA | 16.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 15.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 14.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 14.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Princess Kara Princess Kara ('98) | 98 | NGR | 13.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Demisha Price Demisha Price | USA | 13.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ana Tovi Ana Tovi | 00 | USA | 13.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shiloh Corrales-Nelson Shiloh Corrales-Nelson ('01) | 01 | PHI | 13.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erica Grotegeer Erica Grotegeer | 00 | USA | 12.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Felicia Crenshaw Felicia Crenshaw | USA | 12.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Veronica Ugeh Veronica Ugeh ('96) | 96 | NGR | 13.56 DQ ADR 2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 8.4. Finale A Finale | 8.4. | ||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 70.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jessica Mayho Jessica Mayho ('93) | 93 | GBR | 67.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 58.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grace Artis Grace Artis | USA | 58.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Summer Mosley Summer Mosley | USA | 56.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 54.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Beatrice Asomaning Beatrice Asomaning | USA | 51.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Shiloh Corrales-Nelson Shiloh Corrales-Nelson ('01) | 01 | PHI | 50.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Crystal Diei Crystal Diei | USA | 49.81 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tayler Salley Tayler Salley | USA | 49.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Avia Bateman Avia Bateman | USA | 47.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Keiana Turner Keiana Turner | USA | 47.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Zoe Brosch Zoe Brosch | USA | 47.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Felicia Crenshaw Felicia Crenshaw | USA | 47.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Joy McArthur Joy McArthur ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Kathleen Horn Kathleen Horn | USA | 46.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thaila Wilson Thaila Wilson ('01) | 01 | JAM | 44.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Natalie Holmer Natalie Holmer | USA | 44.16 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Katie Cuneo Katie Cuneo | USA | 44.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Veronica Ugeh Veronica Ugeh ('96) | 96 | NGR | 42.78 DQ ADR 2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | UC San Diego UC San Diego | USA | 3:46.24 | ||||||||||||
Maxine Schultz, Mckenna Meaney, Idara Ibekwe, Amari Jenkins | |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Daniel Ståhl Daniel Ståhl ('92) | 92 | SWE | 68.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alex Rose Alex Rose ('91) | 91 | SAM | 65.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Mattis Sam Mattis ('94) | 94 | USA | 65.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Simon Pettersson Simon Pettersson ('94) | 94 | SWE | 64.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 62.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nicholas Percy Nicholas Percy ('94) | 94 | GBR | 62.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sven Martin Skagestad Sven Martin Skagestad ('95) | 95 | NOR | 60.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Noah Kennedy White Noah Kennedy White ('95) | 95 | USA | 60.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Josh Syrotchen Josh Syrotchen ('94) | 94 | USA | 59.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Legend Boyesen Hays Legend Boyesen Hays ('96) | 96 | USA | 58.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Marcus Gustaveson Marcus Gustaveson ('97) | 97 | USA | 57.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jason Harrell Jason Harrell ('91) | 91 | USA | 57.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Charlie Vernoy Charlie Vernoy | USA | 56.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Alec Jones Alec Jones | USA | 56.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Darian Brown Darian Brown ('93) | 93 | USA | 55.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Sebastian Coleman Sebastian Coleman ('99) | 99 | USA | 55.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 8.4. Finale A Finale | 8.4. | ||||||||||||||
1 | Valarie Allman Valarie Allman ('95) | 95 | USA | 71.46 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rachel Dincoff Rachel Dincoff ('93) | 93 | USA | 61.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 60.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jade Lally Jade Lally ('87) | 87 | GBR | 57.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kirsty Law Kirsty Law ('86) | 86 | GBR | 56.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Karlee Freeman Karlee Freeman | 00 | USA | 56.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shadine Duquemin Shadine Duquemin ('94) | 94 | GBR | 54.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Princess Kara Princess Kara ('98) | 98 | NGR | 54.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Agnes Esser Agnes Esser ('95) | 95 | CAN | 53.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Makayla Kelby Makayla Kelby | 00 | USA | 52.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga ('98) | 98 | SWE | 51.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Phoebe Dowson Phoebe Dowson ('94) | 94 | GBR | 51.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Beatrice Asomaning Beatrice Asomaning | USA | 49.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Erica Grotegeer Erica Grotegeer | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 55.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Beau Backes Beau Backes | USA | 55.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 54.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 53.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nolan Such Nolan Such | USA | 52.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Noah Holm Noah Holm | USA | 52.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Weston Ellis Weston Ellis | USA | 51.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Blake Walkowiak Blake Walkowiak | USA | 51.78 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Matthew Amankonah Matthew Amankonah | USA | 51.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Warren Barrett Warren Barrett ('97) | 97 | JAM | 51.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kyle Tsu Kyle Tsu | USA | 51.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jacob Hawkins Jacob Hawkins | USA | 50.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Aaron May Aaron May | USA | 50.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kienan Donovan Kienan Donovan | USA | 49.47 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alejandro Sandoval-Guzman Alejandro Sandoval-Guzman | USA | 49.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 49.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sebastian Garcia Sebastian Garcia | USA | 48.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | John Ober III John Ober III | 00 | USA | 48.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Deven Martin Deven Martin | USA | 48.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Gerardo Flores Gerardo Flores | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 8.4. Finale A Finale | 8.4. | ||||||||||||||
1 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 52.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 52.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Summer Mosley Summer Mosley | USA | 51.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ana Tovi Ana Tovi | 00 | USA | 46.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Felicia Crenshaw Felicia Crenshaw | USA | 45.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sarah Perkins Sarah Perkins | USA | 44.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anessa Chirgwin Anessa Chirgwin | USA | 44.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Shiloh Corrales-Nelson Shiloh Corrales-Nelson ('01) | 01 | PHI | 43.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Grace Artis Grace Artis | USA | 42.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Luciana Chavez Luciana Chavez | USA | 41.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tayler Salley Tayler Salley | USA | 40.42 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Veronica Ugeh Veronica Ugeh ('96) | 96 | NGR | 42.84 DQ ADR 2.2 | ||||||||||||
|