Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Regionsstævne i Vejle 8.9.2021
Vejle Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.23
  
 PB
2Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.43
  
 
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM13.46
  
 PB
4Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF15.51
  
 SB
Finale B
Vind: w
Vind: w
1Jacob GadegaardJacob Gadegaard ('01)Skanderborg Atletik11.43 w
  
 
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK11.84 w
  
 
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.96 w
  
 
4Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.44 w
  
 
5André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF12.66 w
  
 
6Jack YanJack Yan ('04)Esbjerg AM12.81 w
  
 
7Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM14.36 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Lucas NeumannLucas Neumann ('10)Fredericia AF1:20.08
  
 PB
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1:27.10
  
 PB
3
Gustav Wetke
Gustav Wetke ('11)
Vejle IF1:42.06
  
 PB
Finale B
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 55.73
  
 PB
2Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 57.02
  
 PB
3Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:02.42
  
 SB
D19 3000 m    

Finale A

Finale
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK778:49.21
  
 PB
2Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK778:51.47
  
 PB
3Sebastian Busk MouritzenSebastian Busk Mouritzen ('02)SAK779:45.85
  
 PB
4Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK9:57.26
  
 PB
5Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF10:12.05
  
 PB
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:28.31
  
 PB
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Hjørnholm KristensenSarah Hjørnholm Kristensen ('03)Vejen AF12.68
  
 PB
 
11.90 PB12.68 PB  X     
P17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.09
  
 
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF14.17
  
 PB
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF14.20
  
 PB
4Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.52
  
 
5Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF15.18
  
 PB
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF16.31
  
 PB
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.82
  
 
2Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF13.76
  
 PB
3Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik14.11
  
 PB
4Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF14.12
  
 SB
5Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF14.89
  
 PB
6Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta15.00
  
 SB
7Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 15.30
  
 SB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:13.59
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1:17.58
  
 PB
3Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF1:31.93
  
 
4
Annemarie Pranger
Annemarie Pranger ('11)
Vejle IF1:36.64
  
 PB
Finale B
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1:21.89
  
 PB
2Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF1:22.71
  
 PB
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1:23.57
  
 PB
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF1:23.65
  
 PB
Finale C
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF58.66
  
 
2Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK1:06.09
  
 SB
3Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF1:06.17
  
 PB
4Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 1:11.31
  
 SB
5Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF1:20.32
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.53
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.60
XXX
    
2Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
   
3Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF23.43
  
 PB
 
23.43 PB22.36  X     
2Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF12.97
  
 
 
11.8112.9712.25     
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM40.25
  
 PB
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF40.36
  
 PB
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM45.32
  
 PB
D15 Højdespring    
Finale B
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1.40
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
    
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF2.10
  
 =PB
 
2.00
  O
2.10 =PB
  O
2.20
XXX
     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF24.56
  
 PB
 
20.66 SB23.12 PB24.56 PB     
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM21.99
  
 PB
 
21.42 PB21.99 PB21.26     
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 46.13
  
 PB
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF48.38
  
 PB
3Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF51.38
  
 PB
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF51.57
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF29.14
  
 
 
27.1729.1428.20     
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF17.39
  
 PB
 
17.39 PB15.5713.88     
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF15.77
  
 
 
  X  X15.77     
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF15.58
  
 
 
  X14.1315.58     
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF10.78
  
 
 
  X  X10.78     
D13 80 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF11.80
  
 PB
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.85
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF11.88
  
 
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM13.06
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM13.84
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.77
  
 PB
2Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF12.01
  
 PB
3Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF12.32
  
 
4Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 12.83
  
 PB
5Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF12.85
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF1:55.44
  
 PB
2Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF1:57.55
  
 
3Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF1:59.10
  
 PB
4Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 2:02.47
  
 PB
5Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 2:02.91
  
 PB
6Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:06.52
  
 
7Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM2:17.73
  
 PB
8Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF2:18.74
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF4.40
-1.1
  
 
 
4.40
 -1.1
4.27
 0.0
4.25
 0.0
     
2Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF4.18
0.0
  
 PB
 
4.18 PB
 0.0
4.11
 0.0
3.84
 0.0
     
3Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF4.09
0.0
  
 PB
 
4.09 PB
 0.0
3.83
 0.0
3.56
 0.0
     
4Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.05
0.0
  
 
 
4.04
 0.0
4.02
 0.0
4.05
 0.0
     
5Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 3.90
0.0
  
 SB
 
3.90 SB
 0.0
3.85
 0.0
3.77
 0.0
     
6Liam SchmeltzerLiam Schmeltzer ('09)AK Heden 3.59
0.0
  
 PB
 
3.59 PB
 0.0
3.38
 0.0
3.56
 0.0
     
7Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF3.56
0.0
  
 PB
 
3.28
 1.0
3.56 PB
 0.0
3.44
 0.0
     
8Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.49
0.0
  
 
 
  X3.48
 0.0
3.49
 0.0
     
9Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF3.30
0.0
  
 PB
 
3.30 PB
 0.0
2.71
 0.0
2.91
 0.0
     
10Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.09
0.0
  
 
 
2.53
 0.0
3.03
 0.0
3.09
 0.0
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF29.52
  
 
 
28.5226.7229.52     
2Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF20.53
  
 PB
 
14.89 SB20.53 PB19.26     
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.88
  
 
 
15.1816.88  X     
4Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 15.72
  
 PB
 
15.72 PB13.0512.47     
5Liam SchmeltzerLiam Schmeltzer ('09)AK Heden 14.83
  
 PB
 
  X  X14.83 PB     
6Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF14.51
  
 PB
 
13.41 PB14.51 PB  X     
7Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 13.76
  
 PB
 
13.76 PB12.9311.39     
8Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF13.25
  
 PB
 
11.25 PB13.25 PB  X     
P13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF11.45
  
 PB
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.92
  
 PB
3Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik13.23
  
 PB
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF13.47
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF1:57.98
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.93
0.0
  
 PB
 
4.93 PB
 0.0
4.79
 0.0
4.88
 0.0
     
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3.93
-0.3
  
 PB
 
3.93 PB
 -0.3
3.66
 0.0
3.50
 0.0
     
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.53
-0.4
  
 PB
 
  X3.53 PB
 -0.4
3.47
 0.0
     
4Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik3.50
0.0
  
 PB
 
3.31 PB
 0.0
  X3.50 PB
 0.0
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF22.68
  
 PB
 
14.83 SB22.68 PB20.66     
2Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF12.12
  
 PB
 
11.36 PB11.0512.12 PB     
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF11.56
  
 PB
 
11.56 PB  X  X     
4Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik9.57
  
 PB
 
9.00 PB9.57 PB7.05     
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Lucas NeumannLucas Neumann ('10)Fredericia AF9.60
  
 PB
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.27
  
 PB
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik10.54
  
 PB
4
Gustav Wetke
Gustav Wetke ('11)
Vejle IF11.08
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucas NeumannLucas Neumann ('10)Fredericia AF1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1.10
  
 PB
 
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
4
Gustav Wetke
Gustav Wetke ('11)
Vejle IF1.00
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF6.30
  
 PB
 
5.436.05 PB6.30 PB     
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik5.51
  
 PB
 
4.685.42 PB5.51 PB     
3
Gustav Wetke
Gustav Wetke ('11)
Vejle IF5.31
  
 PB
 
5.31 PB5.055.20     
4Lucas NeumannLucas Neumann ('10)Fredericia AF4.86
  
 PB
 
4.86 PB4.834.76     
P11 60 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF9.63
  
 PB
2Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF9.65
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 9.85
  
 PB
4Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF10.13
  
 PB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 10.04
  
 PB
2Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF10.12
  
 PB
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.15
  
 PB
4
Annemarie Pranger
Annemarie Pranger ('11)
Vejle IF11.23
  
 PB
5
Selma Buhl Sørensen
Selma Buhl Sørensen ('11)
Vejle IF11.65
  
 PB
P11 Højdespring    
1Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
1Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
   
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF1.10
  
 PB
 
0.90 PB
XXO
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
   
6
Annemarie Pranger
Annemarie Pranger ('11)
Vejle IF0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF6.13
  
 PB
 
4.73 PB5.85 PB6.13 PB     
2Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF4.95
  
 PB
 
4.95 PB4.884.58     
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF4.95
  
 PB
 
3.92 PB4.64 PB4.95 PB     
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.87
  
 
 
3.584.874.50     
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 4.57
  
 PB
 
4.43 PB4.47 PB4.57 PB     
6Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF4.50
  
 PB
 
4.394.50 PB4.28     
7Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF4.42
  
 PB
 
4.42 PB4.08  X     
8
Selma Buhl Sørensen
Selma Buhl Sørensen ('11)
Vejle IF4.26
  
 PB
 
3.87 PB4.26 PB3.81     
9
Annemarie Pranger
Annemarie Pranger ('11)
Vejle IF3.00
  
 PB
 
2.242.73 PB3.00 PB     
D9 40 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Alexander Andersen
Alexander Andersen ('12)
Vejle IF7.63
  
 PB
2
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF7.69
  
 PB
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF9.28
  
 PB
4
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF9.42
  
 PB
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3:13.38
  
 PB
2
Alexander Andersen
Alexander Andersen ('12)
Vejle IF3:20.44
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3.08
0.0
  
 PB
 
2.71 PB
 0.9
3.08 PB
 0.0
3.00
 0.0
     
2
Alexander Andersen
Alexander Andersen ('12)
Vejle IF2.92
0.0
  
 PB
 
2.57 SB
 0.9
2.83 PB
 0.0
2.92 PB
 0.0
     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Caroline Koch
Caroline Koch ('13)
Skanderborg Atletik7.44
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.67
  
 PB
3
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF7.80
  
 PB
4
Sara Lehd
Sara Lehd ('13)
Skanderborg Atletik8.15
  
 PB
5
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF9.33
  
 PB
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3:21.62
  
 PB
2
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF4:07.17
  
 PB
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF4:10.16
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF2.83
0.0
  
 PB
 
2.27 PB
 0.0
2.15
 0.7
2.83 PB
 0.0
     
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.74
+1.0
  
 PB
 
2.59 PB
 0.0
2.74 PB
 1.0
2.66
 0.0
     
3
Caroline Koch
Caroline Koch ('13)
Skanderborg Atletik2.72
0.0
  
 PB
 
2.72 PB
 0.0
2.59
 0.0
  X     
4
Sara Lehd
Sara Lehd ('13)
Skanderborg Atletik2.61
0.0
  
 PB
 
2.61 PB
 0.0
2.50
 0.9
2.49
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
1
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF3.71
  
 PB
 
3.71 PB3.633.60     
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.72
  
 PB
 
1.222.72 PB2.18     
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF1.78
+1.3
  
 PB
 
1.78 PB
 1.3
1.69
 0.0
1.74
 0.0
     
2
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF1.73
0.0
  
 PB
 
1.73 PB
 0.0
1.52
 0.0
  X     
P7 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF2.08
0.0
  
 PB
 
1.97 PB
 0.0
1.89
 0.3
2.08 PB
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
1
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF2.52
  
 PB
 
2.11 PB2.52 PB  X     
M45 Stangspring    

Finale A

Finale
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.20
  
 SB
 
3.20 SB
  O
3.35
XXX
      
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69)Skanderborg Atletik30.85
  
 
 
30.85  X  X     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne