Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Baton Rouge LA USA: LSU Alumni Gold 23.4.2022
LSU-Bernie Moore Track

M 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Da'Marcus Fleming
Da'Marcus Fleming ('01)
USA10.08
  
 PB
2
Dorian Camel
Dorian Camel ('99)
USA10.13
  
 PB
3
Abdullah Abkar Mohammed
Abdullah Abkar Mohammed ('97)
KSA10.24
  
 
4
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV10.26
  
 
5
Bismark Boateng
Bismark Boateng ('92)
CAN10.28
  
 SB
6
Tony McQuay
Tony McQuay ('90)
USA10.31
  
 SB
7
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA10.46
  
 
Finale B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Malachi Murray
Malachi Murray 
CAN10.24 w
  
 
2
Brendon Rodney
Brendon Rodney ('92)
CAN10.29 w
  
 
3
Kion Benjamin
Kion Benjamin 
TTO10.31 w
  
 
4
Julian Forde
Julian Forde ('01)
BAR10.32 w
  
 
5
Alexavier Monfries
Alexavier Monfries ('02)
JAM10.42 w
  
 
6
Eliezer Adjibi
Eliezer Adjibi 
CAN10.45 w
  
 
7
Jahnoy Thompson
Jahnoy Thompson ('96)
JAM10.64 w
  
 
8
Aarron Westmoreland
Aarron Westmoreland 
USA10.68 w
  
 
Finale C
Vind: +3.2
Vind: +3.2
1
Finn Schirmer
Finn Schirmer 
USA10.28 w
  
 
2
Christopher Murphy
Christopher Murphy 
USA10.64 w
  
 
3
Julian Tong
Julian Tong 
USA10.65 w
  
 
4
Jamhad Booth
Jamhad Booth 
USA10.65 w
  
 
5
Ashton Defreeze
Ashton Defreeze 
USA10.76 w
  
 
6
James Grant
James Grant 
USA10.78 w
  
 
7
Jieem Bullock
Jieem Bullock ('01)
USA10.85 w
  
 
Finale D
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Amiri Franklin
Amiri Franklin 
USA10.79
  
 PB
2
Johnny Holloway
Johnny Holloway ('03)
USA10.82
  
 =PB
3
Maalik Marshall
Maalik Marshall 
USA10.94
  
 SB
4
De'Aundre Ward
De'Aundre Ward 
USA11.03
  
 
M 200 m    
Vind: +4.4

Finale A

Finale
Vind: +4.4
1
Brendon Rodney
Brendon Rodney ('92)
CAN20.23 w
  
 
2
Bolade Ajomale
Bolade Ajomale ('95)
CAN20.32 w
  
 
3
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV20.36 w
  
 
4
Michael Cherry
Michael Cherry ('95)
USA20.41 w
  
 
5
Kahmari Montgomery
Kahmari Montgomery ('97)
USA20.65 w
  
 
6
Da'Marcus Fleming
Da'Marcus Fleming ('01)
USA20.79 w
  
 
7
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA21.09 w
  
 
8
Kion Benjamin
Kion Benjamin 
TTO21.17 w
  
 
Finale B
Vind: +4.9
Vind: +4.9
1
Damian Warner
Damian Warner ('89)
CAN20.63 w
  
 
2
Alexavier Monfries
Alexavier Monfries ('02)
JAM21.19 w
  
 
3
Damon Morton Jr.
Damon Morton Jr. 
USA22.10 w
  
 
Finale C
Vind: +4.3
Vind: +4.3
1
Dapriest Hogans
Dapriest Hogans 
USA20.75 w
  
 
2
Godson Oghenebrume
Godson Oghenebrume ('03)
NGR21.02 w
  
 
3
Deanthony Nervis
Deanthony Nervis 
USA21.11 w
  
 
4
Finn Schirmer
Finn Schirmer 
USA21.12 w
  
 
5
Colby Jennings
Colby Jennings 
TKS21.40 w
  
 
6
Jamhad Booth
Jamhad Booth 
USA21.50 w
  
 
7
Aaron Ernest
Aaron Ernest ('93)
USA21.62 w
  
 
Finale D
Vind: +3.7
Vind: +3.7
1
Jahnoy Thompson
Jahnoy Thompson ('96)
JAM20.90 w
  
 
2
Austin Cole
Austin Cole ('98)
CAN21.26 w
  
 
3
Julian Tong
Julian Tong 
USA21.26 w
  
 
4
Mason Melancon
Mason Melancon ('99)
USA21.82 w
  
 
5
Ashton Defreeze
Ashton Defreeze 
USA21.90 w
  
 
Finale E
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1
Eliezer Adjibi
Eliezer Adjibi 
CAN21.39 w
  
 
2
Johnny Holloway
Johnny Holloway ('03)
USA21.75 w
  
 
3
James Grant
James Grant 
USA21.76 w
  
 
4
Christopher Murphy
Christopher Murphy 
USA21.95 w
  
 
5
Sincere Rhea
Sincere Rhea ('01)
USA22.13 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Steven Gardiner
Steven Gardiner ('95)
BAH44.22
  
 SB
2
Vernon Norwood
Vernon Norwood ('92)
USA44.59
  
 SB
3
Matthew Hudson-Smith
Matthew Hudson-Smith ('94)
GBR44.61
  
 SB
4
Tyler Terry
Tyler Terry ('97)
USA45.00
  
 PB
5
Nathan George
Nathan George ('94)
CAN46.07
  
 SB
6
Eugene Omalla
Eugene Omalla 
UGA46.83
  
 
7
Daniel Harper
Daniel Harper ('89)
CAN47.24
  
 SB
8
Solomon Strader
Solomon Strader ('01)
USA47.73
  
 
9
Ben Ayesu-Attah
Ben Ayesu-Attah ('93)
CAN48.64
  
 
Finale B
1
Gerson Pozo
Gerson Pozo ('03)
ESP47.00
  
 SB
2
Colby Jennings
Colby Jennings 
TKS47.28
  
 
3
Aaron Smith
Aaron Smith 
USA47.57
  
 
4
Davonte Fuller
Davonte Fuller ('99)
USA47.96
  
 SB
5
Jamie Omalla
Jamie Omalla 
UGA48.08
  
 
6
Kason Jones
Kason Jones 
USA48.84
  
 
7
Trellas Forrest
Trellas Forrest 
USA48.94
  
 
8
Ramy Berberena
Ramy Berberena ('02)
USA49.57
  
 SB
Finale C
1
Joel Ekeanyanwu
Joel Ekeanyanwu ('03)
USA47.76
  
 PB
2
Damon Morton Jr.
Damon Morton Jr. 
USA48.47
  
 PB
3
Jalen Gordon
Jalen Gordon 
USA48.56
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Ayman Zahafi
Ayman Zahafi ('97)
MAR1:48.17
  
 
2
Alec Snell
Alec Snell 
USA1:49.50
  
 SB
3
Nicholas Scott
Nicholas Scott 
USA1:49.50
  
 PB
4
Eric Coston
Eric Coston ('98)
USA1:49.91
  
 PB
5
Oskars Bambāls
Oskars Bambāls ('01)
LAT1:50.50
  
 SB
6
Parker McBride
Parker McBride ('99)
USA1:50.76
  
 PB
7
Adam Wise
Adam Wise 
USA1:51.74
  
 PB
8
Dyllon Nimmers
Dyllon Nimmers 
USA1:53.53
  
 
9
Thomas Daigle
Thomas Daigle 
USA1:54.84
  
 
10
Isiah Travis
Isiah Travis 
USA1:55.18
  
 
Finale B
1
Luke Sundberg
Luke Sundberg 
USA1:52.20
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Justin Rittenhouse
Justin Rittenhouse 
USA3:56.41
  
 
2
Cade Martin
Cade Martin ('03)
USA3:57.37
  
 
3
Jack Wallace
Jack Wallace ('04)
USA3:58.71
  
 
4
Julius Kemper
Julius Kemper ('02)
GER3:59.98
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA13.34
  
 PB
2
Joseph Daniels
Joseph Daniels ('98)
CAN13.78
  
 SB
3
Damion Thomas
Damion Thomas ('99)
JAM13.79
  
 
4
Sincere Rhea
Sincere Rhea ('01)
USA13.89
  
 =PB
5
Maalik Marshall
Maalik Marshall 
USA14.20
  
 SB
6
Arthur Price
Arthur Price ('96)
USA14.24
  
 SB
7
Finn Schirmer
Finn Schirmer 
USA14.31
  
 PB
8
Jordan Thompson
Jordan Thompson ('91)
USA14.56
  
 SB
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Cole Palmer
Cole Palmer 
USA14.69
  
 PB
2
Jvontae Noel
Jvontae Noel 
USA14.71
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Quincy Downing
Quincy Downing ('93)
USA49.93
  
 SB
2
Sean Burrell
Sean Burrell ('02)
USA51.53
  
 SB
3
Agerian Jackson
Agerian Jackson ('99)
JAM52.61
  
 
4
Omri Shiff
Omri Shiff 
ISR52.96
  
 SB
5
Ryler Gould
Ryler Gould ('02)
USA53.33
  
 SB
6
Jordan Thompson
Jordan Thompson ('91)
USA53.55
  
 
7
Jody Shepard
Jody Shepard ('85)
USA53.94
  
 PB
8
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA54.57
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Slavko Stević
Slavko Stević 
SRB2.12
  
 
 
2.08
  O
2.12
  O
2.18
XXX
     
2
Prince Moss
Prince Moss 
USA2.08
  
 
 
1.98
XXO
2.03
  O
2.08
XXO
2.12
XXX
    
3
Zayne Palomino
Zayne Palomino ('02)
JAM2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
  O
2.08
XXX
     
4
Ronnie Rounds
Ronnie Rounds 
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
XXO
2.08
XXX
     
4
Isaiah Holmes
Isaiah Holmes ('98)
USA2.03
  
 
 
2.03
XXO
2.08
XXX
      
6
Yahya Madar
Yahya Madar 
USA1.98
  
 
 
1.98
XXO
2.03
XXX
      
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Mike Herauf
Mike Herauf ('99)
USA5.25
  
 =PB
 
4.90
  O
5.05
XXO
5.25 =PB
 XO
5.30
XXX
    
2
Jak Urlacher
Jak Urlacher 
USA4.90
  
 
 
4.90
  O
5.05
XXX
      
3
Aaron Fortenberry
Aaron Fortenberry 
USA4.50
  
 
 
4.50
  O
4.75
XXX
      
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Rayvon Grey
Rayvon Grey ('97)
USA8.17
+2.0
  
 PB
 
7.87
 3.3
7.82
 2.7
7.80
 1.3
8.17 PB
 2.0
  X
 0.0
7.66
 0.8
  
2
Russell Robinson
Russell Robinson ('01)
USA7.79
+1.6
  
 
 
7.74
 0.2
7.78
 2.6
  X
 0.2
  X
 0.0
7.50
 2.3
7.79
 1.6
  
3
Wjuantereuas Rodrigue
Wjuantereuas Rodrigue 
USA7.41 w
+3.9
  
 
 
6.77
 2.2
  X
 0.0
7.41
 3.9
7.22
 2.8
7.20
 2.4
  X
 0.0
  
4
De'Aundre Ward
De'Aundre Ward 
USA7.21 w
+2.8
  
 
 
7.09
 3.1
6.98
 2.2
6.87
 2.9
7.06
 4.1
7.21
 2.8
7.17
 3.7
  
5
Christopher Murphy
Christopher Murphy 
USA7.12 w
+3.1
  
 
 
6.95
 3.3
7.12
 3.1
6.97
 1.6
6.98
 4.0
5.42
 3.0
  X
 0.0
  
6
Floyd Whitaker
Floyd Whitaker ('03)
USA7.08
+0.5
  
 PB
 
7.08 PB
 0.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
7
Ja'Carrius Demmerritte
Ja'Carrius Demmerritte 
USA7.04 w
+6.2
  
 
 
5.98
 3.3
6.90
 2.2
6.30
 3.3
6.36
 3.0
6.57
 3.0
7.04
 6.2
  
8
Alstian Walker
Alstian Walker 
USA7.02
+0.2
  
 PB
 
7.02 PB
 0.2
  X
 0.0
6.81
 2.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Apalos Edwards
Apalos Edwards ('01)
JAM15.91 w
+4.3
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
15.62
 2.2
  X
 0.0
15.17
 3.7
15.91
 4.3
  
2
Floyd Whitaker
Floyd Whitaker ('03)
USA15.54 w
+2.3
  
 
 
14.50
 4.0
15.03
 3.9
15.54
 2.3
15.28 =PB
 1.5
15.24
 2.3
  X
 0.0
  
3
Alstian Walker
Alstian Walker 
USA15.29
+1.3
  
 SB
 
14.82
 2.1
15.17
 2.7
15.29 SB
 1.3
14.94
 2.3
14.82
 2.3
15.08
 3.0
  
4
Kevon Hamilton
Kevon Hamilton 
USA14.05
+1.3
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
14.05
 1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Kyle Atkinson
Kyle Atkinson ('01)
USA18.21
  
 
 
16.82  X  X  X  X18.21  
2
Carter Hughes
Carter Hughes 
USA17.25
  
 
 
16.4416.5517.2517.1917.18  X  
3
Jeffrey Williams
Jeffrey Williams 
USA17.18
  
 
 
16.5317.18  X  X  X  X  
4
Shaquillle Singuineau
Shaquillle Singuineau 
TTO16.51
  
 SB
 
16.51 SB  X  X  X15.89  X  
5
Tommy Nedow
Tommy Nedow ('98)
CAN16.35
  
 
 
15.9116.35  X15.25  X  X  
7
Robin Vrbek
Robin Vrbek ('01)
SLO14.58
  
 
 
  X14.04  X14.4414.58  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kaleb Siekmeier
Kaleb Siekmeier ('99)
USA56.77
  
 SB
 
51.6356.77 SB53.1755.3154.4751.61  
2
Jeffrey Williams
Jeffrey Williams 
USA56.26
  
 PB
 
  X  X51.5256.26 PB  X55.27  
3
Jake Kubiatowicz
Jake Kubiatowicz 
USA54.72
  
 
 
  X50.7154.7251.9751.61  X  
4
Tommy Nedow
Tommy Nedow ('98)
CAN51.50
  
 
 
45.8345.2347.4451.5049.3949.52  
5
Pierce LePage
Pierce LePage ('96)
CAN51.38
  
 PB
 
46.42 SB51.32 PB51.38 PB50.32  X49.67  
6
Damian Warner
Damian Warner ('89)
CAN49.07
  
 SB
 
48.52 SB49.07 SB45.6947.50  X48.17  
7
Jevan Parara
Jevan Parara 
USA48.05
  
 PB
 
45.48 PB44.6846.20 PB44.0148.05 PB46.35  
8
Robin Vrbek
Robin Vrbek ('01)
SLO47.89
  
 
 
44.0243.6847.0644.48  X47.89  
9
Roman Damasch
Roman Damasch 
GER46.17
  
 
 
  X46.17  X42.59  X43.68  
11
Vojislav Gvero
Vojislav Gvero ('98)
SRB44.76
  
 
 
44.76  X43.55     
Keenan Villery
Keenan Villery 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Konstadínos Záltos
Konstadínos Záltos 
GRE69.81
  
 
 
67.8266.73  X68.4065.9369.81  
2
Decio Andrade
Decio Andrade ('97)
POR68.95
  
 
 
  X68.4767.5366.9967.6968.95  
3
Jon Nerdal
Jon Nerdal ('96)
NOR65.56
  
 
 
65.56  X  X64.3563.2364.81  
4
Jake Kubiatowicz
Jake Kubiatowicz 
USA64.53
  
 
 
  X60.4364.1361.3864.5363.43  
5
Kaleb Siekmeier
Kaleb Siekmeier ('99)
USA62.65
  
 
 
  X60.5460.1662.0762.65  X  
6
Vojislav Gvero
Vojislav Gvero ('98)
SRB60.57
  
 
 
58.8160.57  X  X  X  X  
7
Carter Hughes
Carter Hughes 
USA59.15
  
 
 
57.66  X59.0459.15  X  X  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Jackson Rimes
Jackson Rimes ('03)
USA63.89
  
 PB
 
61.62 SB59.7658.3063.89 PB58.5662.99  
2
Pierce LePage
Pierce LePage ('96)
CAN54.30
  
 SB
 
  X54.30 SB  X  –  –  –  
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
LSU 
LSU  
USA39.16
  
 
  Eric Edwards Jr., Dorian Camel, Da'Marcus Fleming, Godson Oghenebrume
2
New Orleans 
New Orleans  
USA39.63
  
 
  Julian Forde, Elliott Cummings, Ismael Kone, Mason Melancon
3
 
  
CAN39.67
  
 
  Bolade Ajomale, Bismark Boateng, Malachi Murray, Duan Asemota
4
Minnesota 
Minnesota  
USA40.02
  
 
  Aarron Westmoreland, Kion Benjamin, Finn Schirmer, Colby Jennings
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
Tiger Olympians 
Tiger Olympians  
USA3:02.37
  
 
  Michael Cherry, Tyler Terry, Vernon Norwood, Kahmari Montgomery
2
LSU 
LSU  
USA3:07.31
  
 
  Dorian Camel, Sean Burrell, Joel Ekeanyanwu, Aaron Smith
3
 
  
CAN3:08.51
  
 
  Daniel Harper, Austin Cole, Ben Ayesu-Attah, Nathan George
4
SE Louisiana 
SE Louisiana  
USA3:08.84
  
 
  Gerson Pozo, Eugene Omalla, Jamie Omalla, Agerian Jackson
K 100 m    
Vind: +4.2

Finale A

Finale
Vind: +4.2
1
Aleia Hobbs
Aleia Hobbs ('96)
USA10.84 w
  
 
2
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR10.90 w
  
 
3
Mikiah Brisco
Mikiah Brisco ('96)
USA10.90 w
  
 
4
Tamari Davis
Tamari Davis ('03)
USA11.06 w
  
 
5
Khamica Bingham
Khamica Bingham ('94)
CAN11.11 w
  
 
6
Dezerea Bryant
Dezerea Bryant ('93)
USA11.14 w
  
 
7
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA11.22 w
  
 
8
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA11.22 w
  
 
9
Tristan Evelyn
Tristan Evelyn ('98)
BAR11.36 w
  
 
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Shannon Ray
Shannon Ray ('95)
USA11.25
  
 
2
Jacious Sears
Jacious Sears ('01)
USA11.41
  
 SB
3
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA11.46
  
 
4
Ciara Holback
Ciara Holback 
USA11.48
  
 
5
Amira Young
Amira Young 
USA11.50
  
 =SB
6
Odell Frye
Odell Frye 
USA11.53
  
 
7
Jacqueline Madogo
Jacqueline Madogo 
CAN11.64
  
 SB
8
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA11.65
  
 
9
Vivette Green
Vivette Green ('99)
USA12.03
  
 SB
Finale C
Vind: +3.5
Vind: +3.5
1
I'Asia Wilson
I'Asia Wilson ('03)
USA11.46 w
  
 
2
Beyonce De Freitas
Beyonce De Freitas ('01)
IVB11.52 w
  
 
3
Morgan Smalls
Morgan Smalls ('02)
USA11.53 w
  
 
4
Mercy Ntia-Obong
Mercy Ntia-Obong ('97)
NGR11.66 w
  
 
5
Amber Anning
Amber Anning 
GBR11.69 w
  
 
6
Sade McCreath-Tardiel
Sade McCreath-Tardiel ('96)
CAN11.72 w
  
 
7
Lauren Hansen
Lauren Hansen 
USA11.78 w
  
 
Finale D
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1
Hannah Douglas
Hannah Douglas ('02)
USA11.53 w
  
 
2
Akilah Lewis
Akilah Lewis 
TTO11.55 w
  
 
3
Tiera Robinson-Jones
Tiera Robinson-Jones 
USA11.80 w
  
 
4
Brianna Charles
Brianna Charles ('03)
GUY11.96 w
  
 
5
Kiersten Clark
Kiersten Clark 
USA12.01 w
  
 
6
Kyla Blockett
Kyla Blockett 
USA12.19 w
  
 
7
Aryn Pitre
Aryn Pitre 
USA12.28 w
  
 
Finale E
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1
Kennedy Pedro
Kennedy Pedro 
USA12.08 w
  
 
2
Porsha Miles
Porsha Miles 
USA12.21 w
  
 
3
Destinee Jeanpiere
Destinee Jeanpiere 
USA12.23 w
  
 
4
Hannah Morris
Hannah Morris 
USA12.28 w
  
 
K 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA22.86 w
  
 
2
Shannon Ray
Shannon Ray ('95)
USA22.88 w
  
 
3
Crystal Emmanuel
Crystal Emmanuel ('91)
CAN23.61 w
  
 
4
Amira Young
Amira Young 
USA23.74 w
  
 
5
Brianne Bethel
Brianne Bethel ('98)
BAH23.97 w
  
 
6
Ese Brume
Ese Brume ('96)
NGR24.02 w
  
 
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Latasha Smith
Latasha Smith ('01)
USA23.17
  
 PB
2
Odell Frye
Odell Frye 
USA23.87
  
 PB
3
Samieryah Bradwell
Samieryah Bradwell ('99)
USA23.97
  
 PB
4
Kiah Williams
Kiah Williams ('02)
USA24.02
  
 =PB
5
Lauren Hansen
Lauren Hansen 
USA24.64
  
 
Finale C
Vind: +4.0
Vind: +4.0
1
Micha Powell
Micha Powell ('95)
CAN23.41 w
  
 
2
Danielle Bess
Danielle Bess ('02)
USA23.59 w
  
 
3
Leya Buchanan
Leya Buchanan ('96)
CAN23.60 w
  
 
4
Gabby Scott
Gabby Scott ('97)
PUR23.62 w
  
 
5
Hannah Douglas
Hannah Douglas ('02)
USA23.68 w
  
 
6
Nyoka Maxwell
Nyoka Maxwell ('97)
CAN24.23 w
  
 
Finale D
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Zariyah Black
Zariyah Black ('02)
USA24.78 w
  
 
2
Kennedy Pedro
Kennedy Pedro 
USA24.99 w
  
 
3
Porsha Miles
Porsha Miles 
USA25.00 w
  
 
7
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE26.14 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Gabby Scott
Gabby Scott ('97)
PUR51.66
  
 PB
2
Latasha Smith
Latasha Smith ('01)
USA52.64
  
 
3
Janielle Josephs
Janielle Josephs 
JAM52.73
  
 PB
4
Tia Holmes
Tia Holmes 
USA52.89
  
 SB
5
Shakima Wimbley
Shakima Wimbley ('95)
USA53.90
  
 SB
6
Aiyanna Stiverne
Aiyanna Stiverne ('95)
CAN54.13
  
 
7
Moriah Oliveira
Moriah Oliveira 
USA54.18
  
 SB
Finale B
1
Garriel White
Garriel White ('02)
JAM52.82
  
 
2
Danielle Bess
Danielle Bess ('02)
USA53.32
  
 PB
3
Kennedy Brace
Kennedy Brace ('01)
USA53.37
  
 PB
4
Jayla Campbell
Jayla Campbell ('01)
USA53.48
  
 PB
5
Michaela Rose
Michaela Rose ('03)
USA53.65
  
 PB
6
Blanca Hervas
Blanca Hervas ('02)
ESP53.85
  
 PB
7
An'Twanique Kinsler
An'Twanique Kinsler 
USA55.67
  
 
8
Samieryah Bradwell
Samieryah Bradwell ('99)
USA57.20
  
 
Kiah Williams
Kiah Williams ('02)
USA DQ
  
 
Finale C
1
Krystalann Bechard
Krystalann Bechard ('02)
USA55.96
  
 
2
Anijah Williams
Anijah Williams 
USA56.38
  
 
3
Jasmine Ward
Jasmine Ward 
USA56.64
  
 PB
4
Endya Scott
Endya Scott 
USA57.70
  
 SB
5
Esther Nwanze
Esther Nwanze 
USA57.82
  
 SB
6
Lazericka Louis
Lazericka Louis 
USA58.32
  
 
Finale D
1
Kaylin Robinson
Kaylin Robinson 
USA58.62
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Chrisann Gordon-Powell
Chrisann Gordon-Powell ('94)
JAM2:01.47
  
 PB
2
Lorena Rangel
Lorena Rangel ('02)
MEX2:05.53
  
 
3
Hannah Carroll
Hannah Carroll 
USA2:07.31
  
 PB
4
Kayla Johnson
Kayla Johnson ('99)
USA2:09.29
  
 
5
Natalie Varela
Natalie Varela 
USA2:11.36
  
 
6
Amaya Turner
Amaya Turner 
USA2:13.37
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Alicia Stamey
Alicia Stamey ('99)
USA4:24.65
  
 PB
2
Sara Funderburk
Sara Funderburk ('98)
USA4:28.04
  
 
3
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá ('01)
GRE4:28.10
  
 
4
Addison Stevenson
Addison Stevenson ('03)
USA4:28.79
  
 
5
Natalie Varela
Natalie Varela 
USA4:31.31
  
 
6
Doria Martingayle
Doria Martingayle ('99)
USA4:32.16
  
 PB
7
Callie Hardy
Callie Hardy 
USA4:35.33
  
 
12
Sophie Martin
Sophie Martin 
USA4:47.31
  
 PB
15
Ines Legendre
Ines Legendre ('02)
BEL4:53.20
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA12.55 w
  
 
2
Rayniah Jones
Rayniah Jones ('01)
USA12.96 w
  
 
3
Lauryn Harris
Lauryn Harris ('01)
USA13.53 w
  
 
4
Tamia Badal
Tamia Badal 
TTO13.62 w
  
 
5
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE13.66 w
  
 
6
Jerricka Ambus
Jerricka Ambus 
USA13.67 w
  
 
7
Ivory Davis
Ivory Davis 
USA13.86 w
  
 
8
Julia Hayes
Julia Hayes 
USA14.01 w
  
 
Finale B
Vind: +3.4
Vind: +3.4
1
Lolo Jones
Lolo Jones ('82)
USA13.72 w
  
 
2
Jada Chevalier
Jada Chevalier 
USA13.99 w
  
 
3
Zariyah Black
Zariyah Black ('02)
USA14.00 w
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Cassandra Tate
Cassandra Tate ('90)
USA55.75
  
 SB
2
Sage Watson
Sage Watson ('94)
CAN56.97
  
 SB
3
Abigail Schaffe
Abigail Schaffe 
USA58.46
  
 SB
4
Val Larson
Val Larson 
USA1:00.40
  
 
5
Tamia Badal
Tamia Badal 
TTO1:01.52
  
 
6
Kayla Vogt
Kayla Vogt 
USA1:02.09
  
 
7
Akili Pleas-Carnie
Akili Pleas-Carnie 
USA1:03.71
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Nyagoa Bayak
Nyagoa Bayak ('01)
USA1.85
  
 PB
 
1.72
  O
1.77
  O
1.81
 XO
1.85
XXO
1.88
XXX
   
2
Nyalaam Jok
Nyalaam Jok 
USA1.72
  
 
 
1.67
  O
1.72
  O
1.77
XXX
     
3Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN1.72
  
 
 
1.62
  O
1.67
 XO
1.72
  O
1.77
XXX
    
4
Michelle Atherley
Michelle Atherley ('95)
USA1.72
  
 
 
1.62
  O
1.67
  O
1.72
 XO
1.77
XXX
    
5
Breanna Brown-Marshall
Breanna Brown-Marshall 
USA1.72
  
 
 
1.67
 XO
1.72
XXO
1.77
XXX
     
6
Kaliah Jones
Kaliah Jones 
JAM1.72
  
 SB
 
1.62
 XO
1.67
XXO
1.72
XXO
1.77
XXX
    
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Alexys Berger
Alexys Berger 
USA4.13
  
 PB
 
3.80
XXO
3.95
 XO
4.13
  O
4.20
XXX
    
Lara Zupanc
Lara Zupanc 
SLO NH
  
 
 
3.80
XXX
       
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ese Brume
Ese Brume ('96)
NGR7.08 w
+2.5
  
 
 
  X
 0.0
6.65
 0.6
6.74
 2.2
6.75 =SB
 1.8
7.08
 2.5
7.06
 3.4
  
2
Quanesha Burks
Quanesha Burks ('95)
USA6.88 w
+2.5
  
 
 
6.69
 0.9
6.75 =SB
 1.5
  X
 0.0
  X
 0.0
6.88
 2.5
  X
 0.0
  
3
Michelle Atherley
Michelle Atherley ('95)
USA6.39
+1.9
  
 PB
 
5.99 SB
 0.6
6.26 SB
 1.3
6.39 PB
 1.9
5.97
 1.9
  –
 0.0
  –
 0.0
  
4
Morgan Smalls
Morgan Smalls ('02)
USA6.36
+1.5
  
 
 
6.13
 2.6
6.33
 3.4
6.36
 1.5
  X
 0.0
6.03
 1.4
  X
 0.0
  
5
Serena Bolden
Serena Bolden ('01)
USA6.29 w
+3.3
  
 
 
6.29
 3.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
6.17
 2.0
6.17
 1.6
  
6
Jasmine Scott-Kilgo
Jasmine Scott-Kilgo 
CAN6.05 w
+3.9
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
6.05
 3.9
5.82
 2.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
7
Hannah Morris
Hannah Morris 
USA6.02 w
+4.9
  
 
 
5.75
 1.6
5.90
 2.8
6.02
 4.9
5.96 =SB
 1.5
5.85
 0.4
  X
 0.0
  
8
Leiya Green
Leiya Green 
USA5.83
+1.4
  
 SB
 
  X
 0.0
5.68
 3.7
5.83 SB
 1.4
5.82
 2.3
  –
 0.0
  –
 0.0
  
9
Khiah Williams
Khiah Williams 
USA5.81 w
+3.2
  
 
 
5.81
 3.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
10
Kiana Allen
Kiana Allen 
USA5.62 w
+2.8
  
 
 
  X
 0.0
5.62
 2.8
  X
 0.0
     
Chelsea Harrington
Chelsea Harrington 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
     
De'Aisha Davis
De'Aisha Davis ('01)
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Tiera Robinson-Jones
Tiera Robinson-Jones 
USA13.14 w
+3.3
  
 
 
12.87
 2.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
12.79
 3.6
13.14
 3.3
  
2
Asherah Collins
Asherah Collins ('01)
USA13.05 w
+3.8
  
 
 
  X
 0.0
13.03
 3.7
13.05
 3.8
12.48
 3.8
  X
 0.0
  X
 0.0
  
3
Ashley Moore
Ashley Moore ('02)
USA13.03 w
+3.6
  
 
 
12.43
 3.9
12.80
 1.4
12.55
 4.4
12.64
 0.7
12.41
 4.5
13.03
 3.6
  
4
Kyndal McKnight
Kyndal McKnight ('98)
USA13.03 w
+3.4
  
 
 
13.03
 3.4
  X
 0.0
12.72
 2.4
12.79
 5.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5
Kiara Lee
Kiara Lee 
USA12.43 w
+4.0
  
 
 
11.82
 2.2
12.36
 3.3
  X
 0.0
  X
 0.0
12.43
 4.0
12.07
 3.5
  
6
Qua'Neshia Hamilton
Qua'Neshia Hamilton 
USA12.04 w
+3.9
  
 
 
12.04
 3.9
11.68
 2.6
  X
 0.0
10.83
 2.1
11.09 =PB
 1.3
  X
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Hannah Hall
Hannah Hall 
USA16.73
  
 
 
16.1716.6716.3516.73  X  X  
2
Devia Brown
Devia Brown ('98)
JAM16.73
  
 SB
 
  X  X15.9116.73 SB  X  X  
3
Erikka Hill
Erikka Hill 
USA15.88
  
 PB
 
14.4815.47 PB  X14.2714.8015.88 PB  
4
Selina Dantzler
Selina Dantzler 
GER15.45
  
 
 
13.5015.4514.3915.35  X14.82  
5
Kristian Jackson
Kristian Jackson 
USA15.39
  
 PB
 
14.7115.20  X  X15.39 PB  X  
6
Tess Keyzers
Tess Keyzers ('98)
USA15.15
  
 
 
  X  X15.0315.15  X  X  
7
McKenzie Duwenhoegger
McKenzie Duwenhoegger 
USA14.72
  
 SB
 
14.5014.72 SB14.70  X  X  X  
8
Sammy Dyson
Sammy Dyson 
USA13.58
  
 SB
 
12.98 SB13.19 SB13.58 SB  X  X13.16  
10
Lawrenee' Hart
Lawrenee' Hart 
USA12.92
  
 
 
  X  X12.92     
11
A'ja Gore
A'ja Gore 
USA12.78
  
 PB
 
12.78 PB11.74  X     
12
Alexandria McCoy
Alexandria McCoy 
USA12.57
  
 PB
 
11.3412.57 PB11.87     
Kyla Childs
Kyla Childs 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Shelby Frank
Shelby Frank ('02)
USA58.00
  
 PB
 
54.3853.96  X  X58.00 PB  X  
2
Debbie Ajagbe
Debbie Ajagbe ('98)
USA54.59
  
 
 
52.2954.5951.0650.3254.0049.84  
3
Kristina Rakočević
Kristina Rakočević ('98)
MNE52.00
  
 SB
 
50.5951.97 SB50.4752.00 SB49.7851.96  
4
Adrienne Adams
Adrienne Adams 
JAM51.86
  
 
 
49.3451.86  X  X  X46.86  
5
Hannah Hall
Hannah Hall 
USA51.72
  
 PB
 
51.08 PB51.72 PB  X  X50.0350.21  
6
Kristian Jackson
Kristian Jackson 
USA51.07
  
 
 
43.5851.0750.56  X  X  X  
7
Selina Dantzler
Selina Dantzler 
GER48.60
  
 
 
45.8248.60  X46.4847.3646.58  
8
Sammy Dyson
Sammy Dyson 
USA48.00
  
 
 
  X40.3842.3640.79  X48.00  
9
Karena Grigenas
Karena Grigenas 
USA44.43
  
 PB
 
40.93  X44.43 PB  X40.0843.63  
11
Jazzmine Poole
Jazzmine Poole 
USA40.84
  
 
 
39.6740.84  X     
Alexandria McCoy
Alexandria McCoy 
USA NM
  
 
 
  X  –  –     
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tess Keyzers
Tess Keyzers ('98)
USA61.31
  
 SB
 
  X56.90  X57.66  X61.31 SB  
2
Debbie Ajagbe
Debbie Ajagbe ('98)
USA61.21
  
 SB
 
60.37 SB60.0161.21 SB  X  X  X  
3
Devia Brown
Devia Brown ('98)
JAM57.21
  
 SB
 
57.21 SB  X50.87  X  X  X  
4
Sammy Dyson
Sammy Dyson 
USA56.25
  
 SB
 
53.55 SB  X  X56.05 SB56.25 SB  X  
5
Shelby Frank
Shelby Frank ('02)
USA54.21
  
 PB
 
54.21 PB  X  X  X  X  X  
6
Erikka Hill
Erikka Hill 
USA53.30
  
 
 
50.5552.76  X50.5650.8653.30  
7
Kristian Jackson
Kristian Jackson 
USA53.11
  
 
 
  X47.1949.2351.0852.0753.11  
8Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN50.41
  
 
 
48.60  X47.6350.4150.2948.40  
9
McKenzie Duwenhoegger
McKenzie Duwenhoegger 
USA49.85
  
 
 
49.3648.20  X49.3447.8149.85  
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
LSU 
LSU  
USA43.51
  
 
  Alia Armstrong, Favour Ofili, Symone Mason, Thelma Davies
2
 
  
CAN43.56
  
 
  Crystal Emmanuel, Khamica Bingham, Jacqueline Madogo, Leya Buchanan
3
UCF 
UCF  
USA43.84
  
 
  Rayniah Jones, Ciara Holback, Beyonce De Freitas, I'Asia Wilson
4
Miami (Fla.) 
Miami (Fla.)  
USA44.39
  
 
  Jacious Sears, Alfreda Steele, Lauryn Harris, Mercy Ntia-Obong
5
Minnesota 
Minnesota  
USA45.25
  
 
  Odell Frye, Akilah Lewis, Lauren Hansen, Amira Young
K 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
CAN3:34.67
  
 
  Micha Powell, Aiyanna Stiverne, Sage Watson, Madeline Price
2
Minnesota 
Minnesota  
USA3:35.90
  
 
  Jayla Campbell, Janielle Josephs, Val Larson, Abigail Schaffe
3
LSU 
LSU  
USA3:37.01
  
 
  Symone Mason, Hannah Douglas, Michaela Rose, Lorena Rangel
4
Miami (Fla.) 
Miami (Fla.)  
USA3:37.95
  
 
  Jacious Sears, Kennedy Brace, Blanca Hervas, Sierra Oliveira

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne