M 100 m 22.4. Vind: +1.3 Finale A Finale | 22.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jaylan Mitchell Jaylan Mitchell ('98) | 98 | USA | 10.20 | PB | ||||||||||
2 | Ibrahim Ayorinde Ibrahim Ayorinde ('01) | 01 | CAN | 10.22 | PB | ||||||||||
3 | Daniel Duncan Daniel Duncan | USA | 10.27 | PB | |||||||||||
4 | Deron Dudley Deron Dudley | USA | 10.27 | PB | |||||||||||
5 | Anthony Franklin Anthony Franklin ('01) | 01 | USA | 10.29 | =PB | ||||||||||
Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende heats | 22.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.4. Vind: -0.1 | 22.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Ibrahim Ayorinde Ibrahim Ayorinde ('01) | 01 | CAN | 10.41 | |||||||||||
2 | Daniel Duncan Daniel Duncan | USA | 10.44 | PB | |||||||||||
3 | Ian Thrush Ian Thrush | USA | 10.73 | ||||||||||||
4 | Khalid Mahamet Khalid Mahamet | USA | 10.74 | PB | |||||||||||
5 | Jon Redmond Jon Redmond | USA | 10.82 | ||||||||||||
6 | Jackson Cooley Jackson Cooley | USA | 10.83 | =PB | |||||||||||
Indledende 2 22.4. Vind: +0.2 | 22.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Anthony Franklin Anthony Franklin ('01) | 01 | USA | 10.46 | |||||||||||
2 | Jaylan Mitchell Jaylan Mitchell ('98) | 98 | USA | 10.52 | SB | ||||||||||
3 | Alexander Nunley Alexander Nunley ('03) | 03 | USA | 10.73 | |||||||||||
4 | Michael Blake Michael Blake ('91) | 91 | USA | 11.08 | |||||||||||
5 | Joshua Cadet Joshua Cadet | USA | 11.08 | ||||||||||||
6 | Jerlan Fish Jerlan Fish | USA | 11.09 | ||||||||||||
Indledende 3 22.4. Vind: -0.4 | 22.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Ka'mere Day Ka'mere Day ('01) | 01 | USA | 10.58 | |||||||||||
2 | Isacc Elliott Isacc Elliott | USA | 10.69 | ||||||||||||
3 | Nigel Hussey Nigel Hussey | 00 | USA | 10.92 | SB | ||||||||||
4 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 11.05 | |||||||||||
5 | Nils Wildberg Nils Wildberg ('01) | 01 | USA | 11.06 | |||||||||||
Indledende 4 22.4. Vind: -1.7 | 22.4. | Vind: -1.7 | |||||||||||||
1 | Donovan Spearman Donovan Spearman | USA | 10.46 | PB | |||||||||||
2 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 10.54 | |||||||||||
3 | Alex Lang Alex Lang | USA | 10.60 | PB | |||||||||||
4 | Henry Young Henry Young ('01) | 01 | USA | 10.89 | |||||||||||
5 | Larry Grier Larry Grier | USA | 11.04 | ||||||||||||
Indledende 5 22.4. Vind: -0.7 | 22.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Deron Dudley Deron Dudley | USA | 10.48 | ||||||||||||
2 | Clement Campbell Clement Campbell ('99) | 99 | TTO | 10.64 | PB | ||||||||||
3 | Trei Thorogood Trei Thorogood ('03) | 03 | USA | 10.66 | =PB | ||||||||||
4 | Brandon Muir Brandon Muir | USA | 10.91 | ||||||||||||
5 | Noah Shute Noah Shute | USA | 10.92 | ||||||||||||
6 | Domenic Barresi Domenic Barresi ('03) | 03 | CAN | 10.95 | |||||||||||
7 | Joseph Laster Iii Joseph Laster Iii | 00 | USA | 10.96 | SB | ||||||||||
Indledende 6 22.4. Vind: -0.9 | 22.4. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
1 | Diamantae Griffin Diamantae Griffin ('99) | 99 | USA | 10.61 | |||||||||||
2 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 10.71 | PB | ||||||||||
3 | Donovan Louis Donovan Louis ('99) | 99 | USA | 10.74 | |||||||||||
4 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 10.85 | |||||||||||
5 | Maurice Dawson Maurice Dawson | USA | 11.05 | ||||||||||||
6 | Cobe Wiggins Cobe Wiggins | USA | 11.20 | PB | |||||||||||
Indledende 7 22.4. Vind: +0.1 | 22.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 10.52 | |||||||||||
2 | Bryan Madison-Ahouman Bryan Madison-Ahouman ('01) | 01 | USA | 10.57 | PB | ||||||||||
3 | Darrell Wesh Darrell Wesh ('92) | 92 | HAI | 10.67 | |||||||||||
4 | Gregory Sholars Gregory Sholars | 00 | USA | 10.72 | |||||||||||
5 | Freddie Allen III Freddie Allen III ('01) | 01 | USA | 10.99 | |||||||||||
M 200 m 23.4. Vind: +1.2 Finale A Finale | 23.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Ibrahim Ayorinde Ibrahim Ayorinde ('01) | 01 | CAN | 20.51 | PB | ||||||||||
2 | Miles Mingo Miles Mingo ('99) | 99 | USA | 20.77 | PB | ||||||||||
3 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 20.85 | PB | ||||||||||
4 | Jordan Willis Jordan Willis ('99) | 99 | USA | 21.02 | PB | ||||||||||
5 | Deron Dudley Deron Dudley | USA | 21.13 | ||||||||||||
6 | Jay Pendarvis Jay Pendarvis ('01) | 01 | USA | 21.22 | PB | ||||||||||
7 | Brycen Spratling Brycen Spratling ('92) | 92 | USA | 21.52 | SB | ||||||||||
Finale B 23.4. Vind: +1.6 | 23.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Daniel Duncan Daniel Duncan | USA | 20.55 | PB | |||||||||||
2 | Anthony Franklin Anthony Franklin ('01) | 01 | USA | 20.77 | PB | ||||||||||
3 | Isacc Elliott Isacc Elliott | USA | 20.77 | PB | |||||||||||
4 | Ka'mere Day Ka'mere Day ('01) | 01 | USA | 21.08 | |||||||||||
5 | Chidi Okezie Chidi Okezie ('93) | 93 | NGR | 21.08 | SB | ||||||||||
6 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 21.22 | |||||||||||
7 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 21.22 | SB | ||||||||||
8 | Nigal Davis Nigal Davis | USA | 21.88 | PB | |||||||||||
Finale C 23.4. Vind: +2.0 | 23.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Alexander Nunley Alexander Nunley ('03) | 03 | USA | 21.17 | PB | ||||||||||
2 | Henry Young Henry Young ('01) | 01 | USA | 21.50 | SB | ||||||||||
3 | Domenic Barresi Domenic Barresi ('03) | 03 | CAN | 21.67 | SB | ||||||||||
4 | Nils Wildberg Nils Wildberg ('01) | 01 | USA | 21.84 | |||||||||||
5 | Jon Redmond Jon Redmond | USA | 21.85 | PB | |||||||||||
6 | Larry Grier Larry Grier | USA | 22.00 | SB | |||||||||||
Finale D 23.4. Vind: +1.9 | 23.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Trei Thorogood Trei Thorogood ('03) | 03 | USA | 21.30 | PB | ||||||||||
2 | Ade Jones-Roundtree Ade Jones-Roundtree ('98) | 98 | USA | 21.33 | |||||||||||
3 | Lonzell Feagin Lonzell Feagin ('98) | 98 | USA | 21.43 | SB | ||||||||||
4 | Korbin Martino Korbin Martino ('02) | 02 | USA | 21.47 | |||||||||||
5 | Brandon Jones Brandon Jones | USA | 21.51 | PB | |||||||||||
6 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 21.85 | |||||||||||
7 | Ryan Hogan Ryan Hogan | USA | 21.92 | ||||||||||||
Finale E 23.4. Vind: +1.9 | 23.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Ian Thrush Ian Thrush | USA | 21.47 | PB | |||||||||||
2 | Nigel Hussey Nigel Hussey | 00 | USA | 21.57 | SB | ||||||||||
3 | Savion Hebron Savion Hebron | 00 | USA | 21.86 | |||||||||||
4 | James Onwuka James Onwuka ('03) | 03 | NGR | 21.99 | |||||||||||
5 | Joshua Cadet Joshua Cadet | USA | 22.11 | SB | |||||||||||
6 | Cooper Wright Cooper Wright | USA | 22.28 | ||||||||||||
Finale F 23.4. Vind: +1.7 | 23.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Ja'von Douglas Ja'von Douglas ('99) | 99 | USA | 21.52 | SB | ||||||||||
2 | Bryan Madison-Ahouman Bryan Madison-Ahouman ('01) | 01 | USA | 21.92 | |||||||||||
3 | Brandon Muir Brandon Muir | USA | 21.97 | PB | |||||||||||
4 | Khalid Mahamet Khalid Mahamet | USA | 21.98 | PB | |||||||||||
5 | Richard Bush Richard Bush ('99) | 99 | USA | 22.25 | SB | ||||||||||
6 | Jackson Cooley Jackson Cooley | USA | 22.32 | ||||||||||||
Finale G 23.4. Vind: +3.6 | 23.4. | Vind: +3.6 | |||||||||||||
1 | Nickolis Anderson Nickolis Anderson | USA | 21.98 | w | |||||||||||
2 | Noah Norris Noah Norris ('03) | 03 | USA | 22.00 | w | ||||||||||
3 | Dalton Zimmerman Dalton Zimmerman | USA | 22.08 | w | |||||||||||
4 | James Nmah James Nmah | USA | 22.09 | w | |||||||||||
5 | Otis Slayton Otis Slayton | USA | 22.17 | w | |||||||||||
6 | William Trent William Trent | USA | 22.30 | w | |||||||||||
Finale H 23.4. Vind: +0.1 | 23.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Jakob Kunzer Jakob Kunzer | CAY | 22.25 | PB | |||||||||||
2 | Jerlan Fish Jerlan Fish | USA | 22.40 | PB | |||||||||||
M 400 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Jordan Willis Jordan Willis ('99) | 99 | USA | 46.48 | SB | ||||||||||
2 | Tomas Kersulis Tomas Kersulis ('01) | 01 | LTU | 47.03 | |||||||||||
3 | Ade Jones-Roundtree Ade Jones-Roundtree ('98) | 98 | USA | 47.13 | |||||||||||
4 | Lonzell Feagin Lonzell Feagin ('98) | 98 | USA | 47.40 | |||||||||||
5 | Brycen Spratling Brycen Spratling ('92) | 92 | USA | 47.57 | SB | ||||||||||
6 | Thomas Corel Thomas Corel ('99) | 99 | AUS | 48.16 | |||||||||||
7 | Alexander Schwedt Alexander Schwedt | USA | 48.94 | ||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Anderson Dimon Anderson Dimon | USA | 47.00 | PB | |||||||||||
2 | William Doyle William Doyle ('01) | 01 | GBR | 47.32 | PB | ||||||||||
3 | Ladislav Töpfer Ladislav Töpfer | 00 | CZE | 47.55 | SB | ||||||||||
4 | James Onwuka James Onwuka ('03) | 03 | NGR | 48.03 | |||||||||||
5 | Kevin Sembrat Kevin Sembrat ('99) | 99 | USA | 48.17 | SB | ||||||||||
6 | Jay Pendarvis Jay Pendarvis ('01) | 01 | USA | 48.27 | |||||||||||
7 | Cooper Wright Cooper Wright | USA | 48.43 | SB | |||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Angus Dove Angus Dove | USA | 47.87 | PB | |||||||||||
2 | Nickolis Anderson Nickolis Anderson | USA | 48.25 | SB | |||||||||||
3 | Jason Marchese Jason Marchese ('02) | 02 | USA | 48.35 | |||||||||||
4 | Dazon Harrison Dazon Harrison | USA | 48.55 | ||||||||||||
5 | Alejandro Rodriguez Alejandro Rodriguez | USA | 48.92 | ||||||||||||
6 | Kashief Bogannam Kashief Bogannam | USA | 49.29 | PB | |||||||||||
7 | Savion Hebron Savion Hebron | 00 | USA | 49.69 | |||||||||||
8 | Michael Rose Michael Rose | USA | 49.79 | ||||||||||||
Finale D 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Jalen Jones Jalen Jones ('97) | 97 | USA | 48.16 | SB | ||||||||||
2 | Terris Burton Terris Burton | 00 | USA | 48.79 | |||||||||||
3 | Dalton Zimmerman Dalton Zimmerman | USA | 49.02 | ||||||||||||
4 | Eldon Phillips Eldon Phillips | 00 | LCA | 49.12 | SB | ||||||||||
5 | Bobby Dupell III Bobby Dupell III | USA | 49.24 | ||||||||||||
6 | Kerem Ayhan Kerem Ayhan | USA | 49.26 | PB | |||||||||||
7 | Matthew Martino Matthew Martino | USA | 49.34 | ||||||||||||
8 | Richard Bush Richard Bush ('99) | 99 | USA | 49.56 | SB | ||||||||||
Finale E 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Fabien De Silva Jr. Fabien De Silva Jr. | USA | 48.81 | PB | |||||||||||
2 | Noah Norris Noah Norris ('03) | 03 | USA | 48.81 | PB | ||||||||||
3 | Godwin Kabanda Godwin Kabanda | 00 | USA | 48.86 | PB | ||||||||||
4 | Jakob Kunzer Jakob Kunzer | CAY | 49.23 | PB | |||||||||||
5 | Cyril Babcanec Cyril Babcanec | USA | 49.93 | SB | |||||||||||
Finale F 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Nigal Davis Nigal Davis | USA | 49.16 | PB | |||||||||||
2 | William Trent William Trent | USA | 49.59 | SB | |||||||||||
3 | Sean Murphy Sean Murphy | 00 | USA | 49.69 | PB | ||||||||||
4 | Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | 49.82 | SB | ||||||||||
5 | Conrad Pereira Conrad Pereira | USA | 51.31 | PB | |||||||||||
6 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 51.37 | PB | ||||||||||
7 | John Manilli John Manilli | 00 | USA | 51.86 | SB | ||||||||||
M 800 m 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Tim Mcinerney Tim Mcinerney | USA | 1:48.69 | PB | |||||||||||
2 | Matthew Smith Matthew Smith ('04) | 04 | USA | 1:48.93 | PB | ||||||||||
3 | Trent Whittaker Trent Whittaker ('01) | 01 | USA | 1:49.62 | PB | ||||||||||
4 | Michael Spragley Michael Spragley | USA | 1:50.18 | PB | |||||||||||
5 | Luke Griner Luke Griner | USA | 1:50.49 | ||||||||||||
6 | Phelani Maduwa Phelani Maduwa ('99) | 99 | RSA | 1:50.55 | SB | ||||||||||
7 | Tyler Brogan Tyler Brogan ('01) | 01 | USA | 1:52.38 | |||||||||||
8 | Ethan Delgado Ethan Delgado | USA | 1:53.10 | SB | |||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Ashwin Briggs Ashwin Briggs | USA | 1:49.79 | PB | |||||||||||
2 | Zach Hughes Zach Hughes ('02) | 02 | USA | 1:50.26 | PB | ||||||||||
3 | Sean Casey Sean Casey | USA | 1:50.51 | PB | |||||||||||
4 | Camden Gilmore Camden Gilmore | USA | 1:50.81 | PB | |||||||||||
5 | Ian Bartlett Ian Bartlett ('99) | 99 | USA | 1:50.92 | PB | ||||||||||
6 | Tyler Leeser Tyler Leeser ('99) | 99 | USA | 1:51.08 | PB | ||||||||||
7 | Will Crisp Will Crisp ('99) | 99 | GBR | 1:51.50 | SB | ||||||||||
8 | Mael Gouyette Mael Gouyette ('99) | 99 | FRA | 1:52.95 | SB | ||||||||||
9 | Nixon McKenzie Nixon McKenzie | USA | 1:53.87 | SB | |||||||||||
10 | Regan Kimtai Regan Kimtai | KEN | 1:55.11 | SB | |||||||||||
Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | DNF | ||||||||||||
Ethan Mills Ethan Mills ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Abel-Rudisha Teffra Abel-Rudisha Teffra | USA | 1:49.94 | PB | |||||||||||
2 | Lucas Guerra Lucas Guerra ('03) | 03 | USA | 1:50.77 | |||||||||||
3 | Eldon Phillips Eldon Phillips | 00 | LCA | 1:50.83 | PB | ||||||||||
4 | Louis DiLaurenzio Louis DiLaurenzio | USA | 1:52.83 | SB | |||||||||||
5 | Juan Zarate-Sanchez Juan Zarate-Sanchez | USA | 1:53.21 | ||||||||||||
6 | Matthew Busche Matthew Busche | USA | 1:53.22 | ||||||||||||
7 | Matthew JeanPierre Matthew JeanPierre | USA | 1:53.24 | SB | |||||||||||
8 | John Gove John Gove ('99) | 99 | USA | 1:54.44 | |||||||||||
9 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 1:55.84 | |||||||||||
Finale D 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Thomas Cirrito Thomas Cirrito | USA | 1:50.63 | PB | |||||||||||
2 | David Whitfield David Whitfield ('99) | 99 | USA | 1:50.87 | PB | ||||||||||
3 | Isaiah Schulties Isaiah Schulties | USA | 1:51.00 | PB | |||||||||||
4 | Drake Prince Drake Prince ('02) | 02 | USA | 1:51.41 | |||||||||||
5 | Michael Altenburg Michael Altenburg | USA | 1:52.44 | ||||||||||||
6 | Gabriel Ludwick Gabriel Ludwick ('02) | 02 | POR | 1:53.63 | |||||||||||
7 | Noah Ward Noah Ward | USA | 1:53.85 | PB | |||||||||||
8 | Mark Alkins Mark Alkins ('01) | 01 | USA | 1:54.54 | SB | ||||||||||
9 | Hadden Mac Hadden Mac | USA | 1:54.69 | PB | |||||||||||
10 | Keveroy Venson Keveroy Venson | USA | 1:55.11 | ||||||||||||
Brandtson Duffie Brandtson Duffie | USA | DNF | |||||||||||||
Jake Toomey Jake Toomey | USA | DNF | |||||||||||||
Finale E 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Azaan Dawson Azaan Dawson | USA | 1:50.78 | PB | |||||||||||
2 | Ares Epps Ares Epps | USA | 1:50.94 | SB | |||||||||||
3 | DJ Matusz DJ Matusz | USA | 1:51.20 | PB | |||||||||||
4 | Jakob Rettschlag Jakob Rettschlag ('01) | 01 | GER | 1:51.25 | PB | ||||||||||
5 | Solomon Lawrence Solomon Lawrence | USA | 1:51.39 | PB | |||||||||||
6 | Eric Albright Eric Albright ('02) | 02 | USA | 1:51.73 | PB | ||||||||||
7 | Kerem Ayhan Kerem Ayhan | USA | 1:52.09 | PB | |||||||||||
8 | Cameron Wyman Cameron Wyman | USA | 1:52.28 | PB | |||||||||||
9 | Mahmoud Abdalla Mahmoud Abdalla | USA | 1:52.39 | PB | |||||||||||
10 | Maxwell Myers Maxwell Myers | USA | 1:52.55 | SB | |||||||||||
11 | Davis Young Davis Young | 00 | USA | 1:52.71 | PB | ||||||||||
12 | Stone Caraccio Stone Caraccio ('01) | 01 | USA | 1:52.81 | |||||||||||
13 | Jack Dailey Jack Dailey | USA | 1:53.89 | ||||||||||||
M 1500 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Alexander Rizzo Alexander Rizzo | USA | 3:41.59 | PB | |||||||||||
2 | Camden Gilmore Camden Gilmore | USA | 3:41.74 | PB | |||||||||||
3 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 3:42.27 | SB | ||||||||||
4 | Abel-Rudisha Teffra Abel-Rudisha Teffra | USA | 3:42.55 | PB | |||||||||||
5 | Billy Hill Billy Hill | USA | 3:42.57 | PB | |||||||||||
6 | Victor Palumbo Victor Palumbo ('93) | 93 | USA | 3:43.87 | SB | ||||||||||
7 | Humberto Freire Humberto Freire ('97) | 97 | PUR | 3:44.95 | SB | ||||||||||
8 | Sebastian Anthony Sebastian Anthony ('97) | 97 | GBR | 3:45.59 | |||||||||||
9 | Lucas Guerra Lucas Guerra ('03) | 03 | USA | 3:46.69 | PB | ||||||||||
10 | Nate Kawalec Nate Kawalec | USA | 3:47.07 | ||||||||||||
11 | Evan Addison Evan Addison | 00 | USA | 3:47.36 | |||||||||||
12 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 3:47.39 | SB | ||||||||||
13 | William Baginski William Baginski | 00 | USA | 3:47.72 | SB | ||||||||||
14 | Kyle Reinheimer Kyle Reinheimer | USA | 3:48.85 | ||||||||||||
Sean Casey Sean Casey | USA | DNF | |||||||||||||
Shea Weilbaker Shea Weilbaker | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Damian Hackett Damian Hackett ('02) | 02 | USA | 3:43.70 | PB | ||||||||||
2 | Rhys Hammond Rhys Hammond ('02) | 02 | USA | 3:43.79 | PB | ||||||||||
3 | Ethan Mills Ethan Mills ('01) | 01 | USA | 3:44.38 | PB | ||||||||||
4 | Ethan Zeh Ethan Zeh ('01) | 01 | USA | 3:44.57 | PB | ||||||||||
5 | Brian Keller Brian Keller | USA | 3:44.61 | PB | |||||||||||
6 | Caden Foster Caden Foster | USA | 3:45.71 | ||||||||||||
7 | Michael Spragley Michael Spragley | USA | 3:45.72 | PB | |||||||||||
8 | Ben Rosa Ben Rosa ('02) | 02 | USA | 3:46.31 | PB | ||||||||||
9 | Will Laird Will Laird | USA | 3:46.78 | PB | |||||||||||
10 | Joseph Pearl Joseph Pearl | USA | 3:46.98 | PB | |||||||||||
11 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 3:48.31 | SB | ||||||||||
12 | Elon Abergel Elon Abergel ('99) | 99 | ISR | 3:48.52 | SB | ||||||||||
13 | Jan Badia Jan Badia ('02) | 02 | ESP | 3:49.77 | |||||||||||
14 | Mateo Althouse Mateo Althouse | USA | 3:51.30 | SB | |||||||||||
15 | Ritz Owen Ritz Owen | USA | 3:54.52 | PB | |||||||||||
16 | Gavin Richards Gavin Richards | USA | 3:55.67 | ||||||||||||
Davis Young Davis Young | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Ryan Fowkes Ryan Fowkes ('01) | 01 | USA | 3:45.56 | PB | ||||||||||
2 | Jakob Rettschlag Jakob Rettschlag ('01) | 01 | GER | 3:45.80 | PB | ||||||||||
3 | Solomon Fountain Solomon Fountain | USA | 3:47.02 | PB | |||||||||||
4 | Tyler Leeser Tyler Leeser ('99) | 99 | USA | 3:47.37 | PB | ||||||||||
5 | Owen Johnson Owen Johnson | USA | 3:48.00 | SB | |||||||||||
6 | Sam Llaneza Sam Llaneza | USA | 3:49.34 | SB | |||||||||||
7 | Edose Ibadin Edose Ibadin ('93) | 93 | NGR | 3:49.41 | SB | ||||||||||
8 | Tanner Piotrowski Tanner Piotrowski ('02) | 02 | USA | 3:49.61 | PB | ||||||||||
9 | Austin Montini Austin Montini | USA | 3:50.42 | PB | |||||||||||
10 | Ryan Borden Ryan Borden ('03) | 03 | USA | 3:50.45 | |||||||||||
11 | Kevin Haas Kevin Haas | USA | 3:52.17 | ||||||||||||
12 | John Fish John Fish ('99) | 99 | CAN | 3:53.88 | |||||||||||
13 | John Ward John Ward | USA | 3:55.79 | PB | |||||||||||
Sean Ryan Sean Ryan | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Louis DiLaurenzio Louis DiLaurenzio | USA | 3:47.51 | PB | |||||||||||
2 | David Whitfield David Whitfield ('99) | 99 | USA | 3:47.64 | PB | ||||||||||
3 | John Gove John Gove ('99) | 99 | USA | 3:49.61 | PB | ||||||||||
4 | Andrew Lagattuta Andrew Lagattuta | USA | 3:49.68 | PB | |||||||||||
5 | Azaan Dawson Azaan Dawson | USA | 3:49.98 | PB | |||||||||||
6 | Jacob Jones Jacob Jones | 00 | USA | 3:50.04 | PB | ||||||||||
7 | Zachary Simon Zachary Simon | USA | 3:50.81 | ||||||||||||
8 | Jonah Powell Jonah Powell | USA | 3:51.40 | PB | |||||||||||
9 | Jack Dingman Jack Dingman ('03) | 03 | USA | 3:51.57 | PB | ||||||||||
10 | James Ptack James Ptack | USA | 3:51.92 | ||||||||||||
11 | Alex Petrecca Alex Petrecca | USA | 3:52.18 | PB | |||||||||||
12 | Regan Kimtai Regan Kimtai | KEN | 3:54.46 | PB | |||||||||||
13 | Keveroy Venson Keveroy Venson | USA | 3:54.77 | ||||||||||||
14 | Stone Caraccio Stone Caraccio ('01) | 01 | USA | 3:55.53 | |||||||||||
M 5000 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Noah Beveridge Noah Beveridge | USA | 14:13.48 | PB | |||||||||||
2 | Tyler Rollins Tyler Rollins ('99) | 99 | USA | 14:14.44 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Guerci Ryan Guerci | 00 | USA | 14:14.81 | PB | ||||||||||
4 | Sam Lawler Sam Lawler | USA | 14:17.27 | SB | |||||||||||
5 | Ben Naeger Ben Naeger | USA | 14:20.54 | PB | |||||||||||
6 | Rishabh Prakash Rishabh Prakash ('01) | 01 | USA | 14:21.00 | PB | ||||||||||
7 | Hunter White Hunter White ('01) | 01 | USA | 14:22.85 | SB | ||||||||||
8 | Ryan Brown Ryan Brown | USA | 14:23.35 | PB | |||||||||||
9 | Justin Diehl Justin Diehl ('01) | 01 | USA | 14:26.43 | |||||||||||
10 | Ethan Hammer Ethan Hammer | USA | 14:26.92 | ||||||||||||
11 | Jared Kreis Jared Kreis ('01) | 01 | USA | 14:27.62 | |||||||||||
12 | Nathan Lawler Nathan Lawler ('99) | 99 | USA | 14:29.20 | SB | ||||||||||
13 | Anderson Ball Anderson Ball | USA | 14:29.99 | ||||||||||||
14 | Connor Nisbet Connor Nisbet ('01) | 01 | USA | 14:31.63 | |||||||||||
15 | Jack Kovach Jack Kovach ('02) | 02 | USA | 14:32.21 | |||||||||||
16 | Owen MacKenzie Owen MacKenzie | USA | 14:35.22 | ||||||||||||
17 | Viktor Idhammar Viktor Idhammar ('03) | 03 | SWE | 14:36.55 | |||||||||||
18 | Michael Alber Michael Alber ('97) | 97 | GER | 14:36.80 | PB | ||||||||||
19 | Ethan Wechsler Ethan Wechsler ('02) | 02 | USA | 14:37.49 | SB | ||||||||||
20 | Jack Eliason Jack Eliason | USA | 14:41.00 | ||||||||||||
21 | Brendan Murray Brendan Murray | 00 | USA | 14:45.17 | |||||||||||
22 | Marek Nowak Marek Nowak | USA | 14:48.60 | PB | |||||||||||
23 | Connor Wells Connor Wells | USA | 14:48.68 | ||||||||||||
Ira Daly Ira Daly | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Taonga Mbambo Taonga Mbambo ('01) | 01 | NZL | DNF | ||||||||||||
Luke Reid Luke Reid | USA | DNF | |||||||||||||
Joan Tapias Joan Tapias ('99) | 99 | ESP | DNF | ||||||||||||
Luke Laverdiere Luke Laverdiere | USA | DNF | |||||||||||||
M 10000 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Peter Morris Peter Morris | USA | 30:07.99 | SB | |||||||||||
2 | Robert Guidicipietro Robert Guidicipietro | USA | 30:14.64 | PB | |||||||||||
3 | Patrick Cullen Patrick Cullen | USA | 30:16.76 | ||||||||||||
4 | Hunter Steinau Hunter Steinau | USA | 30:24.56 | ||||||||||||
5 | Borger Peter Borger Peter | USA | 30:32.03 | ||||||||||||
6 | Chase Osborne Chase Osborne | USA | 30:37.79 | PB | |||||||||||
7 | Evan Pattinelli Evan Pattinelli | USA | 30:42.55 | PB | |||||||||||
8 | Mitchell Rome Mitchell Rome | 00 | USA | 30:47.05 | PB | ||||||||||
9 | Nick Karayianis Nick Karayianis | USA | 30:47.17 | PB | |||||||||||
10 | Jereamy Hall Jereamy Hall | USA | 30:47.91 | SB | |||||||||||
11 | Ian Miller Ian Miller | 00 | USA | 30:49.71 | |||||||||||
12 | Jean Uminski Jean Uminski | 00 | FRA | 31:10.32 | PB | ||||||||||
13 | Anthony Bentivegna Anthony Bentivegna | USA | 31:12.03 | SB | |||||||||||
14 | Evans Cheruiyot Evans Cheruiyot ('91) | 91 | KEN | 31:19.04 | SB | ||||||||||
Frank Csorba Frank Csorba | USA | DNF | |||||||||||||
Isaac Benz Isaac Benz | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Gunner Hogston Gunner Hogston ('02) | 02 | USA | 9:06.01 | PB | ||||||||||
2 | Thomas Vo Thomas Vo | USA | 9:06.84 | PB | |||||||||||
3 | Marty Dolan Marty Dolan ('01) | 01 | USA | 9:08.10 | PB | ||||||||||
4 | Walter Schultz Walter Schultz | USA | 9:08.41 | ||||||||||||
5 | Jason Wang Jason Wang | USA | 9:12.34 | PB | |||||||||||
6 | Daniel Vo Daniel Vo | 00 | USA | 9:16.44 | |||||||||||
8 | John Bowers John Bowers | 00 | USA | 9:24.99 | |||||||||||
9 | Calbert Guest Calbert Guest ('01) | 01 | USA | 9:25.08 | |||||||||||
10 | Isaac Davis Isaac Davis ('99) | 99 | USA | 9:26.70 | |||||||||||
M 110 m hæk 23.4. Vind: -1.4 Finale A Finale | 23.4. | Vind: -1.4 | |||||||||||||
1 | Cameron Murray Cameron Murray ('99) | 99 | USA | 13.94 | |||||||||||
2 | Joshua Brockman Joshua Brockman ('01) | 01 | USA | 13.95 | =SB | ||||||||||
3 | Christian Martin Christian Martin ('01) | 01 | USA | 13.96 | PB | ||||||||||
4 | Joshua Parks Joshua Parks | USA | 13.97 | PB | |||||||||||
5 | Justin Young Justin Young ('99) | 99 | USA | 14.22 | |||||||||||
6 | Trey Holloway Trey Holloway ('94) | 94 | USA | 14.46 | |||||||||||
7 | Jeremiah Wilson Jeremiah Wilson | USA | 14.58 | ||||||||||||
Adetomiwa Adebayo Adetomiwa Adebayo ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale B 23.4. Vind: +2.0 | 23.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Christian Brown Christian Brown | USA | 14.10 | SB | |||||||||||
2 | Anthony Vazquez Anthony Vazquez ('02) | 02 | USA | 14.22 | PB | ||||||||||
3 | Felix Lawrence Felix Lawrence | PUR | 14.35 | ||||||||||||
4 | Crockett Schooler Crockett Schooler ('99) | 99 | USA | 14.42 | |||||||||||
5 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 14.46 | |||||||||||
6 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 14.75 | |||||||||||
7 | Juan Pablo Germain Juan Pablo Germain ('98) | 98 | CHI | 14.84 | SB | ||||||||||
Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | DNF | ||||||||||||
Finale C 23.4. Vind: -1.2 | 23.4. | Vind: -1.2 | |||||||||||||
1 | Tyler Rhodes Tyler Rhodes ('99) | 99 | USA | 14.53 | |||||||||||
2 | Naseem Smith Naseem Smith | USA | 14.54 | ||||||||||||
3 | Jovan Aigbekaen Jovan Aigbekaen | USA | 14.69 | ||||||||||||
4 | Da'Mon Daniels Da'Mon Daniels | USA | 14.72 | ||||||||||||
6 | Luke Anderson Luke Anderson | USA | 14.91 | ||||||||||||
Finale D 23.4. Vind: -0.2 | 23.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Allen Taylor Allen Taylor ('02) | 02 | USA | 14.67 | |||||||||||
2 | Camren Wynder-Hill Camren Wynder-Hill ('02) | 02 | USA | 14.73 | PB | ||||||||||
3 | Cobe Wiggins Cobe Wiggins | USA | 14.80 | PB | |||||||||||
4 | Noah Langford Noah Langford | USA | 14.92 | ||||||||||||
5 | Mohamed Diagourga Mohamed Diagourga | USA | 14.93 | ||||||||||||
6 | Nicholas Stoeckle Nicholas Stoeckle | USA | 14.97 | ||||||||||||
Finale E 23.4. Vind: -1.4 | 23.4. | Vind: -1.4 | |||||||||||||
1 | Joshua Sutton Joshua Sutton ('01) | 01 | USA | 14.74 | PB | ||||||||||
2 | Antaeveon Payne Antaeveon Payne ('98) | 98 | USA | 14.94 | |||||||||||
3 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 14.95 | SB | ||||||||||
4 | Bennett Michael Bennett Michael ('02) | 02 | USA | 15.17 | |||||||||||
5 | Conrad Pereira Conrad Pereira | USA | 16.32 | PB | |||||||||||
6 | John Manilli John Manilli | 00 | USA | 16.63 | SB | ||||||||||
M 400 m hæk 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 51.48 | SB | ||||||||||
2 | Terris Burton Terris Burton | 00 | USA | 51.96 | SB | ||||||||||
3 | Joshua Parks Joshua Parks | USA | 52.54 | ||||||||||||
4 | Alex Sherman Alex Sherman ('03) | 03 | USA | 54.01 | |||||||||||
5 | Felix Lawrence Felix Lawrence | PUR | 54.96 | ||||||||||||
6 | Jahquan Christopher Jahquan Christopher | USA | 57.48 | PB | |||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Crockett Schooler Crockett Schooler ('99) | 99 | USA | 53.30 | SB | ||||||||||
2 | Christian Martin Christian Martin ('01) | 01 | USA | 53.83 | |||||||||||
3 | Josiah Cadet Josiah Cadet | USA | 54.29 | ||||||||||||
4 | Nicholas Stoeckle Nicholas Stoeckle | USA | 54.68 | ||||||||||||
5 | Luke Anderson Luke Anderson | USA | 54.97 | ||||||||||||
6 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 55.44 | SB | ||||||||||
Finale C 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Bennett Michael Bennett Michael ('02) | 02 | USA | 53.65 | PB | ||||||||||
2 | William Doyle William Doyle ('01) | 01 | GBR | 53.81 | PB | ||||||||||
3 | Godwin Kabanda Godwin Kabanda | 00 | USA | 54.03 | SB | ||||||||||
4 | Nicholas Mollica Nicholas Mollica ('01) | 01 | USA | 54.09 | |||||||||||
5 | Trent Strachan Trent Strachan | USA | 54.88 | ||||||||||||
Finale D 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Chris Paige Chris Paige | USA | 54.20 | PB | |||||||||||
2 | Brandon Turpin Brandon Turpin ('01) | 01 | USA | 54.28 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Ricketts Jordan Ricketts | USA | 54.74 | SB | |||||||||||
4 | Michael Costonis Michael Costonis | USA | 54.85 | PB | |||||||||||
7 | Camren Wynder-Hill Camren Wynder-Hill ('02) | 02 | USA | 57.85 | |||||||||||
M Højdespring 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Rickie Casazza Rickie Casazza | USA | 2.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keven Kevelier Keven Kevelier | USA | 2.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jahquan Christopher Jahquan Christopher | USA | 1.94 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jordan Walker Jordan Walker ('99) | 99 | USA | 1.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Derek Vander Woude Derek Vander Woude | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Dylan Rodgers Dylan Rodgers | USA | 5.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dalton Yuest Dalton Yuest | USA | 4.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Vicentejordan Vanderlipe Vicentejordan Vanderlipe | USA | 4.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Mosteller Kyle Mosteller | 00 | USA | 4.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Derek Pekar Derek Pekar ('01) | 01 | USA | 4.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Anders Janes Anders Janes | USA | 4.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jonathan Peterson Jonathan Peterson | USA | 4.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Connor Bennett Connor Bennett | USA | 4.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kane Aldrich Kane Aldrich | 00 | USA | 4.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tyler Lynch Tyler Lynch | USA | 4.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | James Keys James Keys | 00 | USA | 4.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Randy Showmaker Randy Showmaker | USA | 4.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kayden Cecil Kayden Cecil | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Adam Craig Adam Craig | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 7.93 | +2.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aviram Shwarzbard Aviram Shwarzbard ('94) | 94 | ISR | 7.85 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cameron Murray Cameron Murray ('99) | 99 | USA | 7.81 | -0.9 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | KJ Moore KJ Moore | 00 | USA | 7.75 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Felix Wolter Felix Wolter ('97) | 97 | GER | 7.70 | -0.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ja'von Douglas Ja'von Douglas ('99) | 99 | USA | 7.66 | +1.3 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 7.59 | +1.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 7.56 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Freddie Allen III Freddie Allen III ('01) | 01 | USA | 7.55 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Clement Campbell Clement Campbell ('99) | 99 | TTO | 7.47 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Joshua Peterson Joshua Peterson | USA | 7.45 | +0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Camren Wynder-Hill Camren Wynder-Hill ('02) | 02 | USA | 7.40 | +0.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jake Restivo Jake Restivo | USA | 7.34 | +0.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Quinten Clay Quinten Clay | USA | 7.30 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Caleb Stephens Caleb Stephens | USA | 7.30 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | William Sistruck William Sistruck | USA | 7.30 | +0.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ayende Watson Ayende Watson ('99) | 99 | USA | 7.28 | +0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Michael Troup Michael Troup ('98) | 98 | USA | 7.23 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Rodric Cox-Cooper Rodric Cox-Cooper ('02) | 02 | USA | 7.19 | +0.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | Heldi Valikaj Heldi Valikaj ('02) | 02 | ALB | 7.17 | +1.1 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
21 | Nils Wildberg Nils Wildberg ('01) | 01 | USA | 7.07 | +0.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
22 | Rahul Batlanki Rahul Batlanki | USA | 6.99 | -0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Marcus Odums Marcus Odums | USA | 6.96 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Bennett Michael Bennett Michael ('02) | 02 | USA | 6.60 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
28 | Cobe Wiggins Cobe Wiggins | USA | 6.44 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Owayne Owens Owayne Owens | 00 | JAM | 16.27 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chauncey Chambers Chauncey Chambers | 00 | USA | 16.02 | +0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Malik Cunningham Malik Cunningham ('99) | 99 | JAM | 15.66 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mohamed Diagourga Mohamed Diagourga | USA | 15.57 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lance Hamilton Lance Hamilton ('01) | 01 | USA | 15.43 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chris Alexander Chris Alexander | USA | 15.42 | -1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marcrene Jeannot Marcrene Jeannot ('01) | 01 | USA | 15.12 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Isaac Haywood Isaac Haywood ('02) | 02 | USA | 15.10 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Caleb Stephens Caleb Stephens | USA | 15.08 | +0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Heldi Valikaj Heldi Valikaj ('02) | 02 | ALB | 14.98 | +1.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Clement Campbell Clement Campbell ('99) | 99 | TTO | 14.80 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Marcus Johnson Marcus Johnson | USA | 14.57 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Gerald Norgbe Gerald Norgbe | USA | 14.50 | +1.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Wesley Matsuka-Williams Wesley Matsuka-Williams | 00 | GBR | 14.36 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Rahul Batlanki Rahul Batlanki | USA | 14.36 | +0.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ian Scott Ian Scott | USA | 14.34 | -0.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Dejon Mayo Dejon Mayo | USA | 14.25 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Ilay Furman Ilay Furman ('99) | 99 | ISR | 14.23 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jelani Williams Jelani Williams | USA | 14.08 | w | +3.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jeremiah McCants Jeremiah McCants | USA | 14.04 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Darius Weathers Darius Weathers | USA | 13.96 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Larry Coaxum Larry Coaxum | 00 | USA | 13.90 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Rodric Cox-Cooper Rodric Cox-Cooper ('02) | 02 | USA | 13.89 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Otis Slayton Otis Slayton | USA | 13.81 | +0.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Kievon Banks Kievon Banks | USA | 13.80 | +1.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Javan Guevara-Cragwell Javan Guevara-Cragwell | USA | 13.79 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Dayo Abeeb Dayo Abeeb ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Christopher Licata Christopher Licata ('99) | 99 | USA | 19.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexander Kolesnikoff Alexander Kolesnikoff | 00 | AUS | 19.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 19.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 18.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Warren Barrett Warren Barrett ('97) | 97 | JAM | 18.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 18.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 17.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Duane Knisley Duane Knisley | 00 | USA | 17.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jeff Kline Jeff Kline ('02) | 02 | USA | 17.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Elliot Zirwas Elliot Zirwas | USA | 16.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Thomas Bojalad Thomas Bojalad ('98) | 98 | USA | 16.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Travis Robinson Travis Robinson | 00 | JAM | 16.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Brad Morell Brad Morell | USA | 16.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Mujeeb Ali Mujeeb Ali | USA | 15.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tyler Konopka Tyler Konopka | USA | 15.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jeremiah Swett Jeremiah Swett | USA | 15.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Nicholas Edwards Nicholas Edwards | USA | 15.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Elby Omohundro Elby Omohundro | 00 | USA | 11.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Demetris Dorceus Demetris Dorceus | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Desmond Dorceus Desmond Dorceus | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 54.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Travis Robinson Travis Robinson | 00 | JAM | 53.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Pepe Michael Pepe | USA | 53.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Thomas Bojalad Thomas Bojalad ('98) | 98 | USA | 52.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Beau Backes Beau Backes | USA | 51.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bryan Nicholson Bryan Nicholson ('99) | 99 | USA | 51.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tyler Merkley Tyler Merkley ('97) | 97 | USA | 50.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Desmond Dorceus Desmond Dorceus | USA | 50.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Demetris Dorceus Demetris Dorceus | USA | 49.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Duane Knisley Duane Knisley | 00 | USA | 49.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jake Nwosu Jake Nwosu | USA | 48.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Elby Omohundro Elby Omohundro | 00 | USA | 42.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Vlad Pavlenko Vlad Pavlenko ('97) | 97 | USA | 71.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tyler Merkley Tyler Merkley ('97) | 97 | USA | 70.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Noah Walker Noah Walker | USA | 66.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | John Hicks John Hicks | 00 | USA | 65.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Collin Burkhart Collin Burkhart ('03) | 03 | USA | 64.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jacob Lemmon Jacob Lemmon | 00 | USA | 62.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Andrew Haberman Andrew Haberman | USA | 61.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Evangelos Fradelakis Evangelos Fradelakis | USA | 60.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jake Dalton Jake Dalton | USA | 60.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Marco Risi Marco Risi | 00 | ITA | 59.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | William Cauley William Cauley | USA | 58.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Myles Schreck Myles Schreck | USA | 57.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Paul Brennan Paul Brennan ('01) | 01 | USA | 57.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ian Frost Ian Frost ('99) | 99 | USA | 57.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Deven McNeal Deven McNeal | USA | 56.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Daniel Amaya Daniel Amaya | USA | 56.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Cameron Smith Cameron Smith | USA | 55.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Philip Coppolino Philip Coppolino | USA | 55.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Ethan Dabbs Ethan Dabbs | USA | 80.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tim Glover Tim Glover ('90) | 90 | USA | 78.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Evan Niedrowski Evan Niedrowski ('03) | 03 | USA | 71.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Scott Campbell Scott Campbell ('01) | 01 | USA | 69.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chandler Ault Chandler Ault | 00 | USA | 68.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Christopher Arias Christopher Arias | USA | 68.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kevin Bartosh Kevin Bartosh ('01) | 01 | USA | 67.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chris Barrett Chris Barrett | USA | 67.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Adrian Mitchell Adrian Mitchell ('96) | 96 | JAM | 65.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Luke Jackson Luke Jackson | USA | 65.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Collin Burkhart Collin Burkhart ('03) | 03 | USA | 64.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Christopher Shanahan Christopher Shanahan ('99) | 99 | USA | 64.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Chris Fredericks Chris Fredericks | 00 | USA | 63.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Parker Brosious Parker Brosious | USA | 60.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tristan Schmidt Tristan Schmidt | USA | 60.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Nickolas Coffey Nickolas Coffey ('02) | 02 | USA | 60.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Cobe Wiggins Cobe Wiggins | USA | 49.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Princeton Princeton | USA | 39.36 | ||||||||||||
Simangaliso Ndhlovu, Ibrahim Ayorinde, Daniel Duncan, Kaden Reynolds | |||||||||||||||
2 | Liberty Liberty | USA | 39.39 | ||||||||||||
Brandon Letts, Diamantae Griffin, Christian Lyon, Donald McClinton | |||||||||||||||
3 | NC State NC State | USA | 39.88 | ||||||||||||
Henry Young, Cameron Murray, Alexander Nunley, Alex Lang | |||||||||||||||
4 | Norfolk State Norfolk State | USA | 40.02 | ||||||||||||
Anthony Franklin, Kai Cole, Bryan Madison-Ahouman, Savien Hayes | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:07.40 | ||||||||||||
Felix Wolter, Ade Jones-Roundtree, Cobe Wiggins, Lonzell Feagin | |||||||||||||||
2 | Hampton Hampton | USA | 3:10.83 | ||||||||||||
Noah Langford, Josiah Hill, Jeremiah Hill, Dugion Blackman | |||||||||||||||
3 | Cornell Cornell | USA | 3:10.96 | ||||||||||||
Christian Martin, Fabien De Silva Jr., Angus Dove, Tomas Kersulis | |||||||||||||||
4 | Virginia Virginia | USA | 3:11.19 | ||||||||||||
Jordan Willis, Jay Pendarvis, Nigal Davis, Alex Sherman | |||||||||||||||
5 | Norfolk State Norfolk State | USA | 3:11.39 | ||||||||||||
Trequan Barnes, Jordan Williams, Dazon Harrison, Savien Hayes | |||||||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Wagner Wagner | USA | 3:14.32 | ||||||||||||
Jason Marchese, Cyril Babcanec, Mahmoud Abdalla, Thomas Corel | |||||||||||||||
2 | Monmouth Monmouth | USA | 3:14.58 | ||||||||||||
Jordan Ricketts, Jalen Jones, Naeem Green, Matthew Martino | |||||||||||||||
K 100 m 22.4. Vind: +0.3 Finale A Finale | 22.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 11.38 | PB | ||||||||||
2 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 11.43 | PB | ||||||||||
3 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 11.49 | SB | ||||||||||
4 | Kayla Bonnick Kayla Bonnick ('01) | 01 | JAM | 11.51 | =PB | ||||||||||
5 | Kelcie Simmons Kelcie Simmons | 00 | USA | 11.59 | PB | ||||||||||
6 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 11.61 | PB | ||||||||||
7 | Crystal Johnson Crystal Johnson | USA | 11.63 | SB | |||||||||||
8 | Brianna Mponzi Brianna Mponzi ('01) | 01 | USA | 11.84 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 22.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.4. Vind: +2.4 | 22.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Kayla Bonnick Kayla Bonnick ('01) | 01 | JAM | 11.48 | w | ||||||||||
2 | Brianna Mponzi Brianna Mponzi ('01) | 01 | USA | 11.77 | w | ||||||||||
3 | Ally Henson Ally Henson | 00 | USA | 11.84 | w | ||||||||||
4 | Joy Enaohwo Joy Enaohwo | USA | 11.87 | w | |||||||||||
5 | Trinity Tapper Trinity Tapper ('01) | 01 | USA | 11.93 | w | ||||||||||
6 | Jada Thomas Jada Thomas ('99) | 99 | JAM | 12.11 | w | ||||||||||
Indledende 2 22.4. Vind: +0.2 | 22.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Crystal Johnson Crystal Johnson | USA | 11.70 | SB | |||||||||||
2 | Kelcie Simmons Kelcie Simmons | 00 | USA | 11.71 | |||||||||||
3 | Grace Lanouette Grace Lanouette | 00 | USA | 11.95 | PB | ||||||||||
4 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 12.00 | PB | ||||||||||
5 | Brynn Sheffield Brynn Sheffield | USA | 12.10 | ||||||||||||
6 | Janiyah Fields Janiyah Fields | USA | 12.22 | ||||||||||||
Indledende 3 22.4. Vind: +0.4 | 22.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 11.63 | PB | ||||||||||
2 | Jada Smith Jada Smith ('04) | 04 | USA | 12.10 | |||||||||||
3 | Olivia Hee Olivia Hee ('01) | 01 | USA | 12.11 | |||||||||||
4 | Lauren Princz Lauren Princz ('03) | 03 | USA | 12.16 | SB | ||||||||||
Indledende 4 22.4. Vind: -0.7 | 22.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Halle Bieber Halle Bieber | 00 | USA | 11.84 | |||||||||||
2 | Maya Provencal Maya Provencal ('01) | 01 | USA | 12.25 | |||||||||||
Indledende 5 22.4. Vind: -0.4 | 22.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 11.54 | SB | ||||||||||
2 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 11.54 | PB | ||||||||||
3 | Sydney Tucker Sydney Tucker ('01) | 01 | USA | 12.23 | |||||||||||
4 | Trinity Hart Trinity Hart | 00 | USA | 12.24 | PB | ||||||||||
Indledende 6 22.4. Vind: -1.1 | 22.4. | Vind: -1.1 | |||||||||||||
1 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 11.75 | =SB | ||||||||||
2 | Aja Davis Aja Davis | 00 | USA | 12.01 | |||||||||||
3 | Deniya Gravely Deniya Gravely ('01) | 01 | USA | 12.15 | |||||||||||
4 | Chelby Elam Chelby Elam | USA | 12.27 | ||||||||||||
K 200 m 23.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 23.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 23.18 | PB | ||||||||||
2 | Jada Griffin Jada Griffin ('99) | 99 | USA | 23.55 | PB | ||||||||||
3 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 23.82 | SB | ||||||||||
4 | Elena Brown-Soler Elena Brown-Soler ('98) | 98 | USA | 23.91 | SB | ||||||||||
5 | Kayla Bonnick Kayla Bonnick ('01) | 01 | JAM | 24.01 | =PB | ||||||||||
6 | Caleia Johnson Caleia Johnson | USA | 24.40 | ||||||||||||
Finale B 23.4. Vind: +1.5 | 23.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Crystal Johnson Crystal Johnson | USA | 23.75 | PB | |||||||||||
2 | Nia Mosby Nia Mosby | USA | 23.95 | PB | |||||||||||
3 | Grace Lanouette Grace Lanouette | 00 | USA | 24.14 | PB | ||||||||||
4 | Jaydea Carter Jaydea Carter ('02) | 02 | USA | 24.15 | PB | ||||||||||
5 | Tamar Accius Tamar Accius | USA | 24.70 | SB | |||||||||||
6 | Destiny Ward Destiny Ward ('99) | 99 | USA | 24.97 | SB | ||||||||||
Amaya Johnson Amaya Johnson ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 23.4. Vind: +2.3 | 23.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Halima Scott Halima Scott | 00 | USA | 24.23 | w | ||||||||||
2 | Jermecia Brown Jermecia Brown ('01) | 01 | USA | 24.34 | w | ||||||||||
3 | Jane Madson Jane Madson | 00 | USA | 24.34 | w | ||||||||||
4 | Emily Ervin Emily Ervin | USA | 24.47 | w | |||||||||||
5 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 24.79 | w | |||||||||||
Finale D 23.4. Vind: +1.2 | 23.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Cristal Chenoa Cuervo Cristal Chenoa Cuervo ('02) | 02 | PAN | 24.48 | SB | ||||||||||
2 | Deniya Gravely Deniya Gravely ('01) | 01 | USA | 24.49 | |||||||||||
3 | Aja Davis Aja Davis | 00 | USA | 24.55 | SB | ||||||||||
4 | Nia Joyner Nia Joyner | USA | 24.65 | PB | |||||||||||
5 | Hailey Williams Hailey Williams ('02) | 02 | USA | 24.84 | |||||||||||
6 | Dardlie Lefevre Dardlie Lefevre | USA | 24.88 | ||||||||||||
7 | Leah Bolden Leah Bolden | 00 | USA | 25.00 | |||||||||||
Finale E 23.4. Vind: -0.7 | 23.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Brianna Mponzi Brianna Mponzi ('01) | 01 | USA | 24.59 | PB | ||||||||||
2 | Nasiah Ferguson Nasiah Ferguson | USA | 24.96 | PB | |||||||||||
5 | Brianna Smith Brianna Smith ('02) | 02 | USA | 25.47 | |||||||||||
Finale F 23.4. Vind: +1.7 | 23.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Lauren Princz Lauren Princz ('03) | 03 | USA | 24.72 | SB | ||||||||||
2 | Ally Henson Ally Henson | 00 | USA | 24.75 | PB | ||||||||||
Finale G 23.4. Vind: +1.1 | 23.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Brynn Sheffield Brynn Sheffield | USA | 24.84 | PB | |||||||||||
5 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 25.35 | |||||||||||
Finale H 23.4. Vind: +1.6 | 23.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Jazlyn Jefferson Jazlyn Jefferson | USA | 24.89 | ||||||||||||
Finale I 23.4. Vind: -0.2 | 23.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Sydney Tucker Sydney Tucker ('01) | 01 | USA | 24.99 | SB | ||||||||||
K 400 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 53.84 | PB | ||||||||||
2 | Halima Scott Halima Scott | 00 | USA | 54.75 | SB | ||||||||||
3 | Dae'nitra Hester Dae'nitra Hester ('03) | 03 | USA | 54.84 | |||||||||||
4 | Isabella Whittaker Isabella Whittaker ('02) | 02 | USA | 54.86 | SB | ||||||||||
5 | Star Price Star Price ('02) | 02 | USA | 55.45 | PB | ||||||||||
6 | Abby Geiser Abby Geiser ('02) | 02 | USA | 56.00 | PB | ||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Elena Brown-Soler Elena Brown-Soler ('98) | 98 | USA | 54.10 | SB | ||||||||||
2 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 54.18 | PB | ||||||||||
3 | Carly King Carly King | 00 | USA | 54.45 | |||||||||||
4 | Jenna Crean Jenna Crean ('01) | 01 | USA | 54.48 | |||||||||||
5 | Megan McGinnis Megan McGinnis ('02) | 02 | USA | 54.51 | |||||||||||
6 | Rachel Helbling Rachel Helbling | USA | 54.60 | ||||||||||||
7 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 54.69 | |||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Mary Gregory Mary Gregory ('02) | 02 | USA | 54.81 | PB | ||||||||||
2 | Jane Madson Jane Madson | 00 | USA | 55.63 | |||||||||||
3 | Jermecia Brown Jermecia Brown ('01) | 01 | USA | 55.65 | |||||||||||
4 | Jocelyn Niemiec Jocelyn Niemiec | USA | 55.82 | SB | |||||||||||
5 | Leah Bolden Leah Bolden | 00 | USA | 56.49 | |||||||||||
6 | Chalys Caruth Chalys Caruth ('99) | 99 | USA | 56.87 | |||||||||||
KC Ashiogwu KC Ashiogwu | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Abby Comella Abby Comella ('02) | 02 | USA | 55.49 | SB | ||||||||||
2 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 55.69 | PB | ||||||||||
3 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 55.83 | PB | |||||||||||
4 | Zoey Goldstein Zoey Goldstein ('02) | 02 | USA | 55.89 | PB | ||||||||||
5 | Grace E Bir Grace E Bir | USA | 56.27 | SB | |||||||||||
6 | Samantha Friborg Samantha Friborg | 00 | USA | 56.68 | SB | ||||||||||
7 | Kaylen Clark Kaylen Clark | USA | 56.86 | SB | |||||||||||
Finale E 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Caleia Johnson Caleia Johnson | USA | 55.64 | SB | |||||||||||
2 | Brittany Korsah Brittany Korsah | USA | 55.76 | SB | |||||||||||
3 | Hillary Abankwa Hillary Abankwa | USA | 55.97 | PB | |||||||||||
4 | Nia Mosby Nia Mosby | USA | 56.02 | ||||||||||||
5 | Kasey Ebb Kasey Ebb | 00 | USA | 56.30 | SB | ||||||||||
6 | Hailey Williams Hailey Williams ('02) | 02 | USA | 56.58 | PB | ||||||||||
7 | Kayleigh Furth Kayleigh Furth | USA | 56.64 | ||||||||||||
Finale F 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Nasiah Ferguson Nasiah Ferguson | USA | 55.92 | PB | |||||||||||
2 | Lauren Harris Lauren Harris | USA | 56.62 | SB | |||||||||||
3 | Elke Van Der Westhuizen Elke Van Der Westhuizen ('03) | 03 | RSA | 57.04 | |||||||||||
4 | Monica Smith Monica Smith | USA | 57.52 | ||||||||||||
5 | Mackenzie Townsend Mackenzie Townsend | USA | 57.83 | ||||||||||||
6 | Iris Bergman Iris Bergman | USA | 58.35 | ||||||||||||
7 | Ariana Wright Ariana Wright | USA | 58.90 | PB | |||||||||||
Finale G 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Madison Latimer Madison Latimer | USA | 55.97 | PB | |||||||||||
2 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 56.13 | SB | ||||||||||
3 | Emma Kinney Emma Kinney | USA | 56.55 | PB | |||||||||||
4 | Mary Olayinka Ilelaboye Mary Olayinka Ilelaboye | USA | 57.51 | ||||||||||||
5 | Ginny Beringer Ginny Beringer | USA | 57.98 | ||||||||||||
6 | Emma Taylor Emma Taylor | USA | 58.22 | ||||||||||||
Nia Robinson Nia Robinson | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale H 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Abi Craig Abi Craig | USA | 56.59 | ||||||||||||
2 | India Ingemi India Ingemi ('01) | 01 | USA | 56.69 | |||||||||||
3 | Carly Swierbut Carly Swierbut | USA | 56.81 | SB | |||||||||||
4 | Sophia Morone Sophia Morone | USA | 57.08 | PB | |||||||||||
5 | Bethany Evankovich Bethany Evankovich ('97) | 97 | USA | 57.52 | SB | ||||||||||
6 | Ruth-Ann Chambers Ruth-Ann Chambers ('02) | 02 | JAM | 57.66 | PB | ||||||||||
7 | Satori Valentine Satori Valentine ('02) | 02 | USA | 58.51 | SB | ||||||||||
Finale I 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Tarley Kennedy Tarley | USA | 57.50 | PB | |||||||||||
2 | Alexis Martin Alexis Martin | USA | 57.88 | PB | |||||||||||
3 | Tatum Perez Tatum Perez | USA | 58.26 | ||||||||||||
K 800 m 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Arianna Gragg Arianna Gragg | USA | 2:09.56 | PB | |||||||||||
2 | Ava Hassebrock Ava Hassebrock | USA | 2:09.82 | PB | |||||||||||
3 | Lou Trois Lou Trois ('99) | 99 | FRA | 2:10.04 | |||||||||||
4 | Anna Workman Anna Workman ('02) | 02 | CAN | 2:10.29 | SB | ||||||||||
5 | Kendra Smither Kendra Smither | 00 | USA | 2:11.44 | |||||||||||
6 | Allie Alsup Allie Alsup | USA | 2:11.80 | PB | |||||||||||
7 | Ellaney Matarese Ellaney Matarese ('03) | 03 | USA | 2:11.87 | SB | ||||||||||
8 | Julia Dorley Julia Dorley | USA | 2:12.29 | PB | |||||||||||
9 | Shayla Bonzelet Shayla Bonzelet | USA | 2:13.65 | SB | |||||||||||
10 | Kelly Murray Kelly Murray | USA | 2:14.48 | ||||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Margrett Watt Margrett Watt ('02) | 02 | CAN | 2:09.93 | PB | ||||||||||
2 | Leandra Lorenz Leandra Lorenz ('99) | 99 | GER | 2:11.43 | PB | ||||||||||
3 | Maya Sharp Maya Sharp | USA | 2:11.86 | PB | |||||||||||
4 | Hetty McMillan Hetty McMillan | USA | 2:12.38 | ||||||||||||
5 | Bella Pietrasiewicz Bella Pietrasiewicz | USA | 2:12.38 | PB | |||||||||||
6 | Mackenzie Morgan Mackenzie Morgan | 00 | CAN | 2:12.72 | SB | ||||||||||
7 | Samantha Wallenstrom Samantha Wallenstrom | USA | 2:12.85 | SB | |||||||||||
8 | Kara Grant Kara Grant ('99) | 99 | JAM | 2:13.64 | SB | ||||||||||
9 | Grace Kearns Grace Kearns | USA | 2:14.89 | PB | |||||||||||
Finale C 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Laura Nicholson Laura Nicholson | 00 | IRL | 2:09.13 | PB | ||||||||||
2 | Jessica Harding Jessica Harding ('99) | 99 | USA | 2:11.61 | |||||||||||
3 | Mariana Rodriguez Mariana Rodriguez | USA | 2:11.65 | ||||||||||||
4 | Christine Laurie Christine Laurie ('99) | 99 | CAN | 2:11.71 | PB | ||||||||||
5 | Paola Rodriguez Paola Rodriguez | USA | 2:12.41 | PB | |||||||||||
6 | Cydni Turner Cydni Turner | USA | 2:12.89 | ||||||||||||
7 | Emily Robinson Emily Robinson | USA | 2:12.93 | PB | |||||||||||
8 | Ava Duggan Ava Duggan ('03) | 03 | USA | 2:14.28 | PB | ||||||||||
9 | Tessa McClain Tessa McClain | USA | 2:15.43 | ||||||||||||
Finale D 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Marne Sullivan Marne Sullivan | 00 | USA | 2:08.10 | SB | ||||||||||
2 | Cassandra Williamson Cassandra Williamson ('02) | 02 | CAN | 2:08.26 | PB | ||||||||||
3 | Star Price Star Price ('02) | 02 | USA | 2:09.45 | PB | ||||||||||
4 | Maxana Grubb Maxana Grubb ('02) | 02 | USA | 2:10.23 | SB | ||||||||||
5 | Sierra Dinneen Sierra Dinneen ('02) | 02 | USA | 2:10.42 | |||||||||||
6 | Taylor Jones Taylor Jones | USA | 2:10.47 | PB | |||||||||||
7 | Ashley Navarro Ashley Navarro | USA | 2:10.52 | PB | |||||||||||
8 | Stephanie Cassens Stephanie Cassens | USA | 2:10.69 | PB | |||||||||||
9 | Anna Twomey Anna Twomey | USA | 2:10.79 | PB | |||||||||||
10 | Ally Brunton Ally Brunton ('99) | 99 | USA | 2:11.68 | |||||||||||
Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | DNF | ||||||||||||
Finale E 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 2:07.12 | PB | |||||||||||
2 | Caitlin Pinnell Caitlin Pinnell | USA | 2:09.07 | SB | |||||||||||
3 | Marianne Mihas Marianne Mihas ('02) | 02 | USA | 2:10.34 | SB | ||||||||||
4 | Stephanie Lair Stephanie Lair | USA | 2:11.48 | ||||||||||||
5 | Camryn Harper Camryn Harper | USA | 2:11.74 | ||||||||||||
6 | Laura Giudice Laura Giudice ('02) | 02 | SUI | 2:11.95 | |||||||||||
7 | Katie Locker Katie Locker | USA | 2:12.46 | SB | |||||||||||
8 | Charlotte Crook Charlotte Crook ('99) | 99 | GBR | 2:13.49 | |||||||||||
9 | Genevieve Schwarz Genevieve Schwarz | USA | 2:14.30 | ||||||||||||
K 1500 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Laura Nicholson Laura Nicholson | 00 | IRL | 4:20.94 | PB | ||||||||||
2 | Anna Twomey Anna Twomey | USA | 4:21.22 | PB | |||||||||||
3 | Lou Trois Lou Trois ('99) | 99 | FRA | 4:21.56 | PB | ||||||||||
4 | Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | 4:22.28 | PB | ||||||||||
5 | Dominique Clairmonte Dominique Clairmonte | USA | 4:22.59 | SB | |||||||||||
6 | Ava Hassebrock Ava Hassebrock | USA | 4:23.04 | PB | |||||||||||
7 | Christine Laurie Christine Laurie ('99) | 99 | CAN | 4:23.37 | PB | ||||||||||
8 | Sarah Trainor Sarah Trainor ('02) | 02 | USA | 4:23.70 | PB | ||||||||||
9 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 4:25.70 | SB | |||||||||||
10 | Taylor Jones Taylor Jones | USA | 4:27.34 | PB | |||||||||||
11 | Jette Beermann Jette Beermann ('03) | 03 | GER | 4:27.55 | PB | ||||||||||
12 | Bronwyn Patterson Bronwyn Patterson | USA | 4:27.62 | PB | |||||||||||
13 | Anna Workman Anna Workman ('02) | 02 | CAN | 4:28.65 | SB | ||||||||||
14 | Laura Giudice Laura Giudice ('02) | 02 | SUI | 4:31.78 | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Elizabeth Stockman Elizabeth Stockman | USA | 4:22.43 | PB | |||||||||||
2 | Rachel Sessa Rachel Sessa | 00 | USA | 4:23.61 | PB | ||||||||||
3 | Anna Burt Anna Burt | 00 | GBR | 4:24.54 | SB | ||||||||||
4 | Jocelyn Chau Jocelyn Chau | 00 | CAN | 4:26.90 | SB | ||||||||||
5 | Chloe Scrimgeour Chloe Scrimgeour ('03) | 03 | USA | 4:27.43 | PB | ||||||||||
6 | Baylee Jones Baylee Jones ('99) | 99 | USA | 4:27.50 | PB | ||||||||||
7 | Kileigh Kane Kileigh Kane | 00 | USA | 4:27.53 | PB | ||||||||||
8 | Kyra Pretre Kyra Pretre ('02) | 02 | USA | 4:28.16 | PB | ||||||||||
9 | Mari Noble Mari Noble ('03) | 03 | USA | 4:29.54 | |||||||||||
10 | Taylor Stone Taylor Stone ('02) | 02 | USA | 4:29.95 | PB | ||||||||||
11 | Emma McGill Emma McGill | USA | 4:30.46 | ||||||||||||
12 | Julia Zachgo Julia Zachgo | USA | 4:31.67 | SB | |||||||||||
13 | Ava Duggan Ava Duggan ('03) | 03 | USA | 4:32.10 | PB | ||||||||||
14 | Emma Krebs Emma Krebs | USA | 4:33.57 | ||||||||||||
15 | Elizabeth Bader Elizabeth Bader | USA | 4:34.65 | PB | |||||||||||
16 | Lou Mialhe Lou Mialhe | USA | 4:35.83 | PB | |||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Grace Boone Grace Boone ('01) | 01 | USA | 4:25.81 | PB | ||||||||||
2 | Julia Fenerty Julia Fenerty | USA | 4:27.50 | PB | |||||||||||
3 | Madison Trippett Madison Trippett ('02) | 02 | USA | 4:28.64 | PB | ||||||||||
4 | Marie Hostetler Marie Hostetler | USA | 4:28.87 | PB | |||||||||||
5 | Abigail Robertson Abigail Robertson | USA | 4:29.43 | PB | |||||||||||
6 | Ashley Navarro Ashley Navarro | USA | 4:30.86 | ||||||||||||
7 | Kara Bonner Kara Bonner | USA | 4:31.12 | PB | |||||||||||
8 | Georgia Evans Georgia Evans ('99) | 99 | AUS | 4:33.48 | SB | ||||||||||
9 | Emily Boutin Emily Boutin ('02) | 02 | USA | 4:33.96 | PB | ||||||||||
10 | Sofia Terenziani Sofia Terenziani ('02) | 02 | ITA | 4:34.28 | |||||||||||
11 | Anna Torras Anna Torras ('02) | 02 | ESP | 4:34.74 | PB | ||||||||||
12 | Anya Hirschfeld Anya Hirschfeld | USA | 4:35.78 | SB | |||||||||||
13 | Anna Coffin Anna Coffin | USA | 4:37.69 | ||||||||||||
14 | Ashley Smith Ashley Smith ('98) | 98 | USA | 4:38.16 | PB | ||||||||||
15 | Lila Fenner Lila Fenner | USA | 4:38.85 | PB | |||||||||||
16 | Kyra Holland Kyra Holland | USA | 4:39.76 | ||||||||||||
18 | Meg Rapley Meg Rapley ('99) | 99 | GBR | 4:45.30 | |||||||||||
Sage Brooks Sage Brooks | USA | DNF | |||||||||||||
Leya Salis Leya Salis ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale D 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Hannah Ballowe Hannah Ballowe | 00 | USA | 4:26.17 | PB | ||||||||||
2 | Maya Rayle Maya Rayle | USA | 4:27.79 | PB | |||||||||||
3 | Katie Hamilton Katie Hamilton ('03) | 03 | USA | 4:28.02 | |||||||||||
4 | Kosana Weir Kosana Weir ('99) | 99 | GBR | 4:28.16 | PB | ||||||||||
5 | Tessa McClain Tessa McClain | USA | 4:28.34 | SB | |||||||||||
6 | Sasha Neglia Sasha Neglia ('02) | 02 | USA | 4:28.80 | SB | ||||||||||
7 | Amy Harding-Delooze Amy Harding-Delooze ('98) | 98 | AUS | 4:31.21 | |||||||||||
8 | Emily Virtue Emily Virtue | USA | 4:32.13 | ||||||||||||
9 | Alex Morris Alex Morris | USA | 4:33.23 | PB | |||||||||||
10 | Zoe Duffus Zoe Duffus | USA | 4:33.71 | ||||||||||||
11 | Ellie Desmond Ellie Desmond | USA | 4:37.11 | ||||||||||||
12 | Olive Allen Olive Allen ('01) | 01 | USA | 4:38.55 | |||||||||||
K 5000 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Abigail Spiers Abigail Spiers | 00 | USA | 16:09.21 | PB | ||||||||||
2 | Louise Lounes Louise Lounes ('02) | 02 | USA | 16:14.01 | PB | ||||||||||
3 | Rachel Butler Rachel Butler ('91) | 91 | USA | 16:19.82 | PB | ||||||||||
4 | Isabel Sagar Isabel Sagar | USA | 16:20.91 | PB | |||||||||||
5 | Hana Catsimanes Hana Catsimanes ('02) | 02 | USA | 16:21.78 | PB | ||||||||||
6 | Brooke Rauber Brooke Rauber ('02) | 02 | USA | 16:22.56 | PB | ||||||||||
7 | Jenna Schulz Jenna Schulz | USA | 16:22.82 | PB | |||||||||||
8 | Madeline Vining Madeline Vining | USA | 16:24.00 | PB | |||||||||||
9 | Susanna Weir Susanna Weir ('99) | 99 | USA | 16:27.68 | PB | ||||||||||
10 | Eloise Freitag Eloise Freitag ('01) | 01 | USA | 16:29.25 | PB | ||||||||||
11 | Madeline Rehm Madeline Rehm ('01) | 01 | USA | 16:30.85 | PB | ||||||||||
12 | Olivia Lomascolo Olivia Lomascolo | USA | 16:31.08 | ||||||||||||
13 | Natalie Tyner Natalie Tyner | 00 | USA | 16:31.12 | PB | ||||||||||
14 | India Weir India Weir ('99) | 99 | GBR | 16:31.60 | PB | ||||||||||
15 | Maggie Springer Maggie Springer | USA | 16:31.94 | PB | |||||||||||
16 | Ava Dobson Ava Dobson ('01) | 01 | USA | 16:32.39 | |||||||||||
17 | Caroline Garrett Caroline Garrett | USA | 16:33.66 | PB | |||||||||||
18 | Caitlin Wilkey Caitlin Wilkey | USA | 16:35.68 | PB | |||||||||||
19 | Abigail Loveys Abigail Loveys | USA | 16:37.26 | PB | |||||||||||
20 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 16:37.40 | PB | ||||||||||
21 | Kaitlyn Vanderkolk Kaitlyn Vanderkolk | USA | 16:40.83 | PB | |||||||||||
22 | Emmeline Fisher Emmeline Fisher | USA | 17:02.70 | SB | |||||||||||
Miranda Stanhope Miranda Stanhope | USA | DNF | |||||||||||||
Abigail Hassman Abigail Hassman | USA | DNF | |||||||||||||
Sophie Atkinson Sophie Atkinson ('03) | 03 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Jessica Nangle Jessica Nangle | USA | 16:48.78 | ||||||||||||
2 | Melia Chittendon Melia Chittendon | USA | 16:53.59 | PB | |||||||||||
3 | Chloe Wellings Chloe Wellings ('02) | 02 | GBR | 16:55.39 | PB | ||||||||||
4 | Emma Eastman Emma Eastman | USA | 16:57.75 | PB | |||||||||||
5 | Emily Little Emily Little | USA | 17:04.39 | ||||||||||||
6 | Valarie Lastra Valarie Lastra | USA | 17:06.13 | SB | |||||||||||
7 | Kelli Wilson Kelli Wilson | USA | 17:09.99 | ||||||||||||
8 | Meghan Sculli Meghan Sculli | USA | 17:10.78 | ||||||||||||
9 | Grace Kilroy Grace Kilroy | USA | 17:13.21 | ||||||||||||
10 | Riley Bahr Riley Bahr | 00 | USA | 17:16.79 | |||||||||||
11 | Katie Altieri Katie Altieri | USA | 17:17.66 | ||||||||||||
12 | Olivia Joly Olivia Joly | USA | 17:19.59 | ||||||||||||
13 | Lauryn Tumey Lauryn Tumey | USA | 17:26.86 | PB | |||||||||||
14 | Grace Dwyer Grace Dwyer | USA | 17:28.35 | ||||||||||||
15 | Priscillah Kiplagat Priscillah Kiplagat | KEN | 17:28.57 | SB | |||||||||||
24 | Mollie Scott Mollie Scott ('01) | 01 | GBR | 18:59.87 | PB | ||||||||||
K 10000 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Adelyn Ackley Adelyn Ackley ('01) | 01 | USA | 33:49.00 | PB | ||||||||||
2 | Faith Chepengat Faith Chepengat ('99) | 99 | KEN | 33:49.76 | PB | ||||||||||
3 | Charlotte Dannatt Charlotte Dannatt ('99) | 99 | GBR | 33:51.59 | PB | ||||||||||
4 | Stephanie Sherman Stephanie Sherman ('97) | 97 | USA | 34:07.29 | SB | ||||||||||
5 | Maria AhmMaria Ahm ('98) | 98 | DEN | 34:07.87 | SB | ||||||||||
6 | Clara Savchik Clara Savchik | 00 | USA | 34:12.60 | PB | ||||||||||
7 | Rebecca Clark Rebecca Clark | 00 | USA | 34:13.93 | PB | ||||||||||
8 | Lindsey Ickes Lindsey Ickes | USA | 34:15.78 | PB | |||||||||||
9 | Erin Phelps Erin Phelps | 00 | USA | 34:18.48 | PB | ||||||||||
10 | Alina Rovnak Alina Rovnak ('99) | 99 | USA | 34:19.89 | PB | ||||||||||
11 | Jenna Solimine Jenna Solimine | USA | 34:25.82 | PB | |||||||||||
12 | Ashley Jones Ashley Jones | USA | 34:42.15 | PB | |||||||||||
13 | Gemma Rebollo Gemma Rebollo ('03) | 03 | ESP | 34:48.49 | PB | ||||||||||
14 | Linnaea Kavulich Linnaea Kavulich | USA | 34:53.31 | PB | |||||||||||
15 | Ellie Lawler Ellie Lawler | USA | 34:56.02 | PB | |||||||||||
16 | Alex Ross Alex Ross | USA | 34:57.80 | PB | |||||||||||
17 | Sophia Jacobs-Townsley Sophia Jacobs-Townsley ('01) | 01 | USA | 35:01.02 | SB | ||||||||||
18 | Claire Steigerwald Claire Steigerwald | USA | 35:05.16 | PB | |||||||||||
19 | Anna Hostetler Anna Hostetler | USA | 35:18.81 | PB | |||||||||||
20 | Madeline Hill Madeline Hill | USA | 35:21.67 | PB | |||||||||||
21 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 35:23.48 | ||||||||||||
22 | Ainsley Jacobs Ainsley Jacobs | USA | 35:31.00 | PB | |||||||||||
23 | Julia Trethaway Julia Trethaway ('01) | 01 | USA | 36:23.73 | PB | ||||||||||
Sophia Sandy Sophia Sandy | USA | DNF | |||||||||||||
MacKenzie Doyle MacKenzie Doyle | USA | DNF | |||||||||||||
K 3000 m forh. 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Lucca Fulkerson Lucca Fulkerson | USA | 10:36.89 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Bagus Sydney Bagus | USA | 10:41.15 | PB | |||||||||||
3 | Abigail Brazil Abigail Brazil | USA | 10:44.28 | PB | |||||||||||
4 | Lexi Allen Lexi Allen ('03) | 03 | USA | 10:46.27 | PB | ||||||||||
5 | Jordyn McDonnell Jordyn McDonnell | 00 | USA | 10:46.38 | SB | ||||||||||
6 | Saskia Pingpank Saskia Pingpank ('98) | 98 | GER | 10:54.89 | |||||||||||
7 | Carolyn Thurlby Carolyn Thurlby | USA | 11:04.80 | ||||||||||||
8 | Ella Gilson Ella Gilson | USA | 11:08.36 | PB | |||||||||||
9 | Hannah Preeo Hannah Preeo ('99) | 99 | AUS | 11:08.63 | SB | ||||||||||
10 | Marisa Kilgarriff Marisa Kilgarriff | USA | 11:16.73 | PB | |||||||||||
11 | Morgan Hicks Morgan Hicks | USA | 11:25.88 | PB | |||||||||||
12 | Amelia Korkernak Amelia Korkernak | USA | 11:31.21 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 23.4. Vind: +0.1 Finale A Finale | 23.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 13.38 | |||||||||||
2 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 13.40 | SB | ||||||||||
3 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 13.45 | PB | ||||||||||
4 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 13.51 | |||||||||||
5 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 13.61 | SB | ||||||||||
6 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 13.63 | |||||||||||
7 | Shaleah Colaire Shaleah Colaire ('01) | 01 | CAN | 13.76 | SB | ||||||||||
8 | Brandi Hughes Brandi Hughes ('97) | 97 | USA | 13.93 | |||||||||||
Finale B 23.4. Vind: +0.7 | 23.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Jaydea Carter Jaydea Carter ('02) | 02 | USA | 13.98 | PB | ||||||||||
2 | Ama Boham Ama Boham | USA | 14.12 | PB | |||||||||||
3 | Jenna Chan Jenna Chan | USA | 14.14 | ||||||||||||
4 | Saydee Aganus Saydee Aganus | USA | 14.22 | PB | |||||||||||
5 | Chibugo Obichere Chibugo Obichere ('01) | 01 | USA | 14.23 | |||||||||||
6 | Indya Richards Indya Richards ('01) | 01 | USA | 14.28 | |||||||||||
7 | Folake Olujide-Ajibade Folake Olujide-Ajibade ('02) | 02 | USA | 14.53 | |||||||||||
Jada Thomas Jada Thomas ('99) | 99 | JAM | DNF | ||||||||||||
Finale C 23.4. Vind: -1.7 | 23.4. | Vind: -1.7 | |||||||||||||
1 | Ally Henson Ally Henson | 00 | USA | 13.99 | |||||||||||
2 | Jordyn Henderson Jordyn Henderson | USA | 14.02 | ||||||||||||
3 | Chyler Turner Chyler Turner | USA | 14.10 | ||||||||||||
4 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 14.18 | |||||||||||
5 | Maya Seay Maya Seay ('98) | 98 | USA | 14.26 | SB | ||||||||||
6 | Haley Rizek Haley Rizek | USA | 14.28 | ||||||||||||
7 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 14.42 | |||||||||||
8 | Amberly Valeriano Amberly Valeriano | USA | 14.43 | ||||||||||||
Finale D 23.4. Vind: +2.5 | 23.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Lily Parris Lily Parris ('03) | 03 | GBR | 14.13 | w | ||||||||||
2 | Brianna Smith Brianna Smith ('02) | 02 | USA | 14.17 | w | ||||||||||
3 | Zion Smith Zion Smith | USA | 14.18 | w | |||||||||||
4 | Kaneisha Raymond Kaneisha Raymond | USA | 14.41 | w | |||||||||||
5 | Amari Johnson Amari Johnson | USA | 14.47 | w | |||||||||||
Ebba Åhman Ebba Åhman ('02) | 02 | SWE | DNF | w | |||||||||||
Finale E 23.4. Vind: +0.9 | 23.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Tinsley Yasmeen Tinsley Yasmeen | USA | 14.45 | ||||||||||||
K 400 m hæk 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Rene Newton Rene Newton ('03) | 03 | USA | 1:01.03 | PB | ||||||||||
2 | Ebba Åhman Ebba Åhman ('02) | 02 | SWE | 1:01.99 | SB | ||||||||||
3 | Anna Cleary Anna Cleary | USA | 1:02.89 | PB | |||||||||||
5 | Kaja Škerlj Kaja Škerlj ('98) | 98 | SLO | 1:04.76 | |||||||||||
Brandi Hughes Brandi Hughes ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Kwanda Knight Kwanda Knight | 00 | JAM | 1:03.55 | |||||||||||
2 | Nimeesha Coleman Nimeesha Coleman ('02) | 02 | USA | 1:03.56 | |||||||||||
Chyler Turner Chyler Turner | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 58.19 | SB | ||||||||||
2 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 58.45 | PB | ||||||||||
3 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 59.68 | |||||||||||
4 | Haley Rizek Haley Rizek | USA | 59.91 | ||||||||||||
5 | Arianna Smith Arianna Smith ('01) | 01 | USA | 1:00.29 | |||||||||||
6 | Aliya Rae Garozzo Aliya Rae Garozzo ('01) | 01 | USA | 1:00.88 | SB | ||||||||||
7 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 1:01.64 | |||||||||||
Finale E 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Dejah Grant Dejah Grant ('01) | 01 | USA | 59.87 | |||||||||||
2 | Shaleah Colaire Shaleah Colaire ('01) | 01 | CAN | 59.88 | PB | ||||||||||
3 | Tessa Constantine Tessa Constantine ('99) | 99 | AUS | 1:00.90 | |||||||||||
4 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 1:00.97 | SB | ||||||||||
5 | Anzhelika Parenchuk Anzhelika Parenchuk ('02) | 02 | RUS | 1:02.68 | |||||||||||
6 | Hannah Blakey Hannah Blakey | USA | 1:03.24 | ||||||||||||
7 | Adelaide Asante Adelaide Asante ('03) | 03 | USA | 1:03.40 | |||||||||||
8 | Breanna Phillips Breanna Phillips ('99) | 99 | USA | 1:05.70 | |||||||||||
Finale F 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Nikki Merritt Nikki Merritt | 00 | USA | 59.99 | PB | ||||||||||
2 | Tinsley Yasmeen Tinsley Yasmeen | USA | 1:00.71 | PB | |||||||||||
3 | Kayla Spencer Kayla Spencer | USA | 1:01.42 | PB | |||||||||||
4 | Emily Alexandru Emily Alexandru | USA | 1:01.77 | PB | |||||||||||
5 | Ruth-Ann Chambers Ruth-Ann Chambers ('02) | 02 | JAM | 1:02.17 | |||||||||||
6 | Deanna Ogrinc Deanna Ogrinc | USA | 1:05.33 | ||||||||||||
K Højdespring 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Kate Willshaw Kate Willshaw ('01) | 01 | USA | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Catalina Zaloj Catalina Zaloj | USA | 1.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Nicole Castor Nicole Castor | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jordan Jones Jordan Jones | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Nathalie Elliott Nathalie Elliott ('98) | 98 | USA | 3.91 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kristin Lubeskie Kristin Lubeskie | USA | 3.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caroline Dannenbaum Caroline Dannenbaum ('01) | 01 | USA | 3.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gabriella Recce Gabriella Recce ('01) | 01 | USA | 3.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | SJ Cohen SJ Cohen | USA | 3.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rachel Lloyd Rachel Lloyd | USA | 3.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Olesya Sitkowski Olesya Sitkowski | USA | 3.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hanne Borstlap Hanne Borstlap | 00 | BEL | 3.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hart Meghan Hart Meghan | USA | 3.66 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Carena Nottoli Carena Nottoli | 00 | USA | 3.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Riley Larsen Riley Larsen ('01) | 01 | USA | 3.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Gabrielle Pack Gabrielle Pack | USA | 3.66 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Emory Pafford Emory Pafford | USA | 3.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Natalia Ilieva Natalia Ilieva | USA | 3.66 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Erica Moolman Erica Moolman ('01) | 01 | RSA | 3.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Mia Bowers Mia Bowers | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Abigail Gunther Abigail Gunther | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Ashley Preston Ashley Preston | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Breana Gambrell Breana Gambrell | 00 | USA | 6.30 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Issy Wakefield Issy Wakefield | 00 | GBR | 6.24 | +0.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tesia Thomas Tesia Thomas ('02) | 02 | USA | 6.22 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 6.18 | +0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alicia Dawson Alicia Dawson | USA | 6.13 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Peter-Gay McKenzie Peter-Gay McKenzie ('99) | 99 | JAM | 6.09 | +1.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 6.09 | +1.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 5.92 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Megan Heidebrecht Megan Heidebrecht | USA | 5.92 | +0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tannekee Strachan Tannekee Strachan | 00 | USA | 5.90 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Brianna Smith Brianna Smith ('02) | 02 | USA | 5.90 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jirah Sidberry Jirah Sidberry | 00 | USA | 5.84 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Taylor Givens Taylor Givens | 00 | USA | 5.83 | +1.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chloe Williams Chloe Williams | USA | 5.82 | -0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Olabisi Adams Olabisi Adams | USA | 5.82 | -0.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 5.79 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Mackenzie Whitaker Mackenzie Whitaker ('99) | 99 | USA | 5.77 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Ayanna Johnson Ayanna Johnson ('98) | 98 | USA | 5.73 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jessica Kolesar Jessica Kolesar | USA | 5.70 | +0.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Emma Cunningham Emma Cunningham | USA | 5.69 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Casey Burton Casey Burton | USA | 5.68 | +1.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Victoria Agyin Victoria Agyin | 00 | USA | 5.65 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Zoe Rice Zoe Rice | USA | 5.61 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Smith Lindsey Smith Lindsey | USA | 5.59 | +1.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Haley Rizek Haley Rizek | USA | 5.56 | +1.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Bridget McNally Bridget McNally | USA | 5.54 | +1.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Mia Abulencia Mia Abulencia | USA | 5.51 | +1.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Michelle Cobb Michelle Cobb ('99) | 99 | USA | 13.08 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tannekee Strachan Tannekee Strachan | 00 | USA | 12.98 | +0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Breana Gambrell Breana Gambrell | 00 | USA | 12.83 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 12.80 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hailey Huston Myles Hailey Huston Myles | USA | 12.67 | +1.6 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alicia Dawson Alicia Dawson | USA | 12.57 | +2.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tamara Grahovac Tamara Grahovac | 00 | CAN | 12.51 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jirah Sidberry Jirah Sidberry | 00 | USA | 12.50 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Zoe Rice Zoe Rice | USA | 12.32 | -0.1 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Eni Akinniyi Eni Akinniyi | USA | 12.31 | +1.4 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jordan Hardy Jordan Hardy ('03) | 03 | USA | 12.25 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tesia Thomas Tesia Thomas ('02) | 02 | USA | 12.24 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tia Louise Rozario Tia Louise Rozario | 00 | SGP | 12.23 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Victoria Whimple Victoria Whimple | USA | 12.21 | w | +3.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Myesha Nott Myesha Nott ('99) | 99 | JAM | 12.13 | -0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jazlyn Jefferson Jazlyn Jefferson | USA | 12.13 | w | +2.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Skyla Davidson Skyla Davidson ('99) | 99 | USA | 12.13 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Anissa Bernard Anissa Bernard | USA | 12.11 | +0.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Morgan Crocker Morgan Crocker | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Deniya Gravely Deniya Gravely ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Volčanjk Dea Fackovič Volčanjk Dea Fackovič | 00 | SLO | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Monique Riddick Monique Riddick ('89) | 89 | USA | 17.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mallory Kauffman Mallory Kauffman ('01) | 01 | USA | 17.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maria De Aviz Maria De Aviz ('01) | 01 | BRA | 16.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sarah Omoregie Sarah Omoregie | 00 | GBR | 16.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Abena Atuobi Abena Atuobi | USA | 15.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emily Fink Emily Fink ('03) | 03 | USA | 15.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 15.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 15.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Siniru Iheoma Siniru Iheoma ('03) | 03 | USA | 14.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Aysia Salas Aysia Salas | USA | 14.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 14.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sade Meeks Sade Meeks ('99) | 99 | USA | 14.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Julia Reglewski Julia Reglewski | USA | 14.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kaiya Saunders Kaiya Saunders | USA | 14.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Janae Profit Janae Profit ('02) | 02 | USA | 14.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Victoria Caldwell Victoria Caldwell | USA | 14.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kayley Ragazzini Kayley Ragazzini | USA | 14.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Keeley Suzenski Keeley Suzenski | 00 | USA | 14.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Lily Lockhart Lily Lockhart ('98) | 98 | USA | 14.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Oluwatomilayo Akintunde Oluwatomilayo Akintunde | USA | 13.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 13.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Megan Mann Megan Mann | USA | 13.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Marqueisha Weeks Marqueisha Weeks | USA | 13.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 13.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Kayla Thorpe Kayla Thorpe | USA | 13.45 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Noelle Elkinton Noelle Elkinton | USA | 13.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Julianna Thomson Julianna Thomson ('98) | 98 | CAN | 13.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Bessline Verneau Bessline Verneau | USA | 12.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kayla Beasley Kayla Beasley | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Mahkayla Hart Mahkayla Hart | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Teasha McKoy Teasha McKoy | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Mallory Kauffman Mallory Kauffman ('01) | 01 | USA | 51.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Julianna Thomson Julianna Thomson ('98) | 98 | CAN | 48.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Fatimah Owens Fatimah Owens | USA | 48.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Qua'liyyah Taylor Qua'liyyah Taylor | USA | 48.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Janae Profit Janae Profit ('02) | 02 | USA | 47.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Teasha McKoy Teasha McKoy | USA | 47.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sofia Mojica Sofia Mojica ('01) | 01 | MEX | 46.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chelsea Wallace Chelsea Wallace | 00 | USA | 46.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Megan Mann Megan Mann | USA | 46.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Annika Hantho Annika Hantho ('02) | 02 | USA | 46.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Keeley Suzenski Keeley Suzenski | 00 | USA | 46.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kaiya Saunders Kaiya Saunders | USA | 46.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Karly Parcell Karly Parcell | USA | 45.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Noelle Elkinton Noelle Elkinton | USA | 44.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Abigail Green Abigail Green | USA | 43.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Letizia Marsico Letizia Marsico ('02) | 02 | GER | 43.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Julia Reglewski Julia Reglewski | USA | 43.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Jada Marsh Jada Marsh ('03) | 03 | USA | 42.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Nya Harman Nya Harman | USA | 42.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kamaria Horton Kamaria Horton | USA | 41.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Faith Haught Faith Haught ('02) | 02 | USA | 41.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Nayoka Clunis Nayoka Clunis ('95) | 95 | JAM | 64.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sara Killinen Sara Killinen ('01) | 01 | FIN | 63.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abigail Green Abigail Green | USA | 60.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Annika Emily Kelly Annika Emily Kelly ('01) | 01 | EST | 60.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 59.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gianna Rao Gianna Rao | 00 | USA | 58.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emily Fink Emily Fink ('03) | 03 | USA | 57.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chioma Njoku Chioma Njoku ('01) | 01 | USA | 57.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Grace Artis Grace Artis | USA | 56.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Phoebe Price-Roberts Phoebe Price-Roberts ('01) | 01 | CAN | 55.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Moorea Mitchell Moorea Mitchell | USA | 55.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jada Marsh Jada Marsh ('03) | 03 | USA | 55.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Keeley Suzenski Keeley Suzenski | 00 | USA | 54.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Georgia Coleman Georgia Coleman | 00 | USA | 54.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 54.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Sade Meeks Sade Meeks ('99) | 99 | USA | 52.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 51.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Eva Mustafić Eva Mustafić ('98) | 98 | CRO | 51.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Bethany Clement Bethany Clement | USA | 50.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Makala Wright Makala Wright | USA | 50.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Piper Klinger Piper Klinger | 00 | USA | 50.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Morgan Johnson Morgan Johnson | USA | 47.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Lily Lockhart Lily Lockhart ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Mahkayla Hart Mahkayla Hart | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Rhema Otabor Rhema Otabor ('02) | 02 | BAH | 54.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dana Baker Dana Baker ('99) | 99 | USA | 51.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Megan Albamonti Megan Albamonti ('01) | 01 | USA | 49.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kate Joyce Kate Joyce ('02) | 02 | USA | 49.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madison Smith Madison Smith ('92) | 92 | USA | 47.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shelby Staib Shelby Staib | USA | 45.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Taryn Ashby Taryn Ashby ('98) | 98 | USA | 45.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rylie Pease Rylie Pease ('99) | 99 | USA | 44.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nicole Sacchinelli Nicole Sacchinelli | USA | 44.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kayla Thorpe Kayla Thorpe | USA | 43.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 42.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brooke Stratman Brooke Stratman | USA | 42.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Mackenzie Hainley Mackenzie Hainley | USA | 41.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Haley Rizek Haley Rizek | USA | 41.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Danielle Steff Danielle Steff ('99) | 99 | USA | 41.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Issy Wakefield Issy Wakefield | 00 | GBR | 39.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Olivia Morgan Olivia Morgan | 00 | USA | 38.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Syvkamp 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Timara Chapman Timara Chapman | 00 | USA | 5614 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 5473 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 5128 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ilse Steigenga Ilse Steigenga ('02) | 02 | NED | 4897 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bethany Biggi Bethany Biggi | USA | 4694 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Erin Babashak Erin Babashak | USA | 4481 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rachel Bonnet Rachel Bonnet | USA | 4433 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Duke Duke | USA | 45.07 | ||||||||||||
Abby Geiser, Kelcie Simmons, Halle Bieber, Carly King | |||||||||||||||
2 | Hampton Hampton | USA | 45.45 | ||||||||||||
Maya Seay, Amira Aduma, Jazlyn Jefferson, Jaydea Carter | |||||||||||||||
3 | Penn State Penn State | USA | 45.66 | ||||||||||||
Zoey Goldstein, Jane Madson, Lauren Princz, Jermecia Brown | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Penn Penn | USA | 3:37.10 | ||||||||||||
Isabella Whittaker, Jocelyn Niemiec, Haley Rizek, Skyla Wilson | |||||||||||||||
2 | Duke Duke | USA | 3:37.47 | ||||||||||||
Carly King, Megan McGinnis, Jenna Crean, Kelcie Simmons | |||||||||||||||
3 | William and Mary William and Mary | USA | 3:40.84 | ||||||||||||
Carly Swierbut, Mary Gregory, Grace E Bir, Emily Ervin | |||||||||||||||
4 | Hampton Hampton | USA | 3:42.01 | ||||||||||||
Dejah Grant, Amira Aduma, Kayla Spencer, Kyna Robinson | |||||||||||||||
5 | Princeton Princeton | USA | 3:43.92 | ||||||||||||
Nia Mosby, Adelaide Asante, Arianna Smith, India Ingemi | |||||||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Binghamton Binghamton | USA | 3:41.88 | ||||||||||||
Nia Joyner, Brittany Korsah, Hillary Abankwa, Stephanie Cassens | |||||||||||||||
2 | Cornell Cornell | USA | 3:44.04 | ||||||||||||
Kayleigh Furth, Nia Robinson, Beatričė Juškevičiūtė, Brooke Overholt | |||||||||||||||
3 | Boston College Boston College | USA | 3:44.27 | ||||||||||||
Kyla Krawczyk, Marne Sullivan, Anna Cleary, Emma Kinney | |||||||||||||||
M 800 m 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Kyle Burke Kyle Burke | USA | 1:48.45 | PB | |||||||||||
2 | Alexander Rizzo Alexander Rizzo | USA | 1:48.53 | PB | |||||||||||
3 | Justin O'Toole Justin O'Toole ('01) | 01 | USA | 1:48.79 | PB | ||||||||||
4 | Ally Kipchirchir Ally Kipchirchir | KEN | 1:48.92 | PB | |||||||||||
5 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:49.23 | PB | ||||||||||
6 | Tor Hotung-Davidsen Tor Hotung-Davidsen | USA | 1:49.53 | ||||||||||||
7 | Sam Ellis Sam Ellis ('98) | 98 | USA | 1:52.29 | SB | ||||||||||
William Baginski William Baginski | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Collin Ebling Collin Ebling | USA | 1:48.60 | PB | |||||||||||
2 | Olivier Desmeules Olivier Desmeules | 00 | CAN | 1:48.85 | SB | ||||||||||
3 | Conor Murphy Conor Murphy ('01) | 01 | IRL | 1:49.26 | SB | ||||||||||
4 | Kenton Bachmann Kenton Bachmann ('99) | 99 | USA | 1:49.52 | |||||||||||
5 | Theo Woods Theo Woods | 00 | FRA | 1:49.79 | SB | ||||||||||
6 | Rynard Swanepoel Rynard Swanepoel ('02) | 02 | RSA | 1:50.32 | |||||||||||
7 | Domenic Perretta Domenic Perretta ('97) | 97 | USA | 1:53.92 | |||||||||||
Darius Smallwood Darius Smallwood ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Sebastian Anthony Sebastian Anthony ('97) | 97 | GBR | 1:49.06 | SB | ||||||||||
2 | Samuel Rodman Samuel Rodman ('03) | 03 | USA | 1:49.74 | PB | ||||||||||
3 | Nick Soldevere Nick Soldevere | USA | 1:50.15 | PB | |||||||||||
4 | Beck Wittstadt Beck Wittstadt ('02) | 02 | USA | 1:50.39 | |||||||||||
5 | William Cuthbertson William Cuthbertson | USA | 1:51.01 | ||||||||||||
6 | Yukichi Ishii Yukichi Ishii ('02) | 02 | JPN | 1:51.47 | |||||||||||
7 | Liam Bellamy Liam Bellamy | USA | 1:54.62 | ||||||||||||
Ethan Zeh Ethan Zeh ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
M 1500 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Thomas Vanoppen Thomas Vanoppen ('99) | 99 | BEL | 3:40.73 | |||||||||||
2 | Nick Dahl Nick Dahl ('98) | 98 | USA | 3:41.06 | |||||||||||
3 | Charlie O’Donovan Charlie O’Donovan ('99) | 99 | IRL | 3:41.84 | SB | ||||||||||
4 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 3:41.86 | SB | ||||||||||
5 | Mael Gouyette Mael Gouyette ('99) | 99 | FRA | 3:42.13 | SB | ||||||||||
6 | Robby Andrews Robby Andrews ('91) | 91 | USA | 3:42.77 | SB | ||||||||||
7 | Jesse Hunt Jesse Hunt ('98) | 98 | AUS | 3:42.93 | |||||||||||
8 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 3:43.19 | SB | ||||||||||
9 | Sam Ellis Sam Ellis ('98) | 98 | USA | 3:43.70 | SB | ||||||||||
10 | Duncan Miller Duncan Miller | 00 | AUS | 3:43.78 | PB | ||||||||||
11 | Ryan Hill Ryan Hill ('90) | 90 | USA | 3:48.90 | |||||||||||
Conor Murphy Conor Murphy ('01) | 01 | IRL | DNF | ||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Nathan Henderson Nathan Henderson | USA | 3:42.03 | PB | |||||||||||
2 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 3:42.11 | PB | ||||||||||
3 | Michael Danzi Michael Danzi ('02) | 02 | USA | 3:42.22 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Drew Ryan Drew ('97) | 97 | USA | 3:42.25 | |||||||||||
5 | Sean Donoghue Sean Donoghue ('02) | 02 | IRL | 3:42.45 | PB | ||||||||||
6 | Ahmed Muhumed Ahmed Muhumed ('98) | 98 | USA | 3:42.59 | SB | ||||||||||
7 | Samuel Field Samuel Field | 00 | AUS | 3:42.72 | SB | ||||||||||
8 | Aaron Wier Aaron Wier | USA | 3:42.89 | SB | |||||||||||
9 | Ian Shanklin Ian Shanklin ('98) | 98 | USA | 3:45.43 | PB | ||||||||||
10 | Harrison Witt Harrison Witt | USA | 3:45.84 | ||||||||||||
11 | Aaron Las Heras Aaron Las Heras | 00 | ESP | 3:46.00 | |||||||||||
12 | Carter Dillon Carter Dillon | USA | 3:46.06 | ||||||||||||
13 | David Nelsen David Nelsen | USA | 3:46.60 | PB | |||||||||||
Liam Bellamy Liam Bellamy | USA | DNF | |||||||||||||
M 5000 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Alex Ostberg Alex Ostberg ('97) | 97 | USA | 13:35.67 | PB | ||||||||||
2 | Dan Schaffer Dan Schaffer ('98) | 98 | USA | 13:36.23 | PB | ||||||||||
3 | Eric van der Els Eric van der Els ('98) | 98 | USA | 13:36.28 | PB | ||||||||||
4 | Wes Porter Wes Porter | USA | 13:36.84 | PB | |||||||||||
5 | Zach Facioni Zach Facioni ('99) | 99 | AUS | 13:37.09 | SB | ||||||||||
6 | Kevin Berry Kevin Berry | USA | 13:37.21 | PB | |||||||||||
7 | Patrick Anderson Patrick Anderson ('01) | 01 | USA | 13:37.79 | PB | ||||||||||
8 | Antonio Lopez Antonio Lopez | 00 | ESP | 13:38.22 | PB | ||||||||||
9 | Adrian Wildschutt Adrian Wildschutt ('98) | 98 | RSA | 13:38.75 | SB | ||||||||||
10 | Cole Bullock Cole Bullock ('01) | 01 | USA | 13:39.46 | PB | ||||||||||
11 | Jack Aho Jack Aho | USA | 13:39.59 | PB | |||||||||||
12 | Joaquin Martinez De Pinillos Joaquin Martinez De Pinillos | USA | 13:39.83 | PB | |||||||||||
13 | John Tatter John Tatter | USA | 13:40.59 | PB | |||||||||||
14 | Nickolas Scudder Nickolas Scudder ('01) | 01 | USA | 13:40.62 | PB | ||||||||||
15 | Joe Dragon Joe Dragon | USA | 13:41.04 | PB | |||||||||||
16 | Yasin Sado Yasin Sado ('01) | 01 | USA | 13:42.84 | PB | ||||||||||
17 | CJ Ambrosio CJ Ambrosio ('99) | 99 | USA | 13:43.17 | PB | ||||||||||
18 | Luke Tewalt Luke Tewalt ('03) | 03 | USA | 13:43.60 | PB | ||||||||||
19 | Joshua Desouza Joshua Desouza | 00 | CAN | 13:47.81 | PB | ||||||||||
20 | Brandon Olden Brandon Olden | USA | 13:51.97 | PB | |||||||||||
21 | Robert Miranda Robert Miranda | 00 | USA | 13:52.43 | PB | ||||||||||
22 | Jonathan Desouza Jonathan Desouza | 00 | CAN | 13:54.51 | PB | ||||||||||
23 | William Coogan William Coogan ('02) | 02 | USA | 14:01.46 | SB | ||||||||||
24 | Jamie Dee Jamie Dee ('97) | 97 | GBR | 14:13.24 | |||||||||||
25 | Anthony Monte Anthony Monte | USA | 14:21.21 | SB | |||||||||||
Ernie Pitone Ernie Pitone ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
Derek Holmes Derek Holmes | USA | DNF | |||||||||||||
Steven Fahy Steven Fahy ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Robinson Snider Robinson Snider ('98) | 98 | USA | 13:50.91 | PB | ||||||||||
2 | Felix Kandie Felix Kandie ('98) | 98 | KEN | 13:55.07 | PB | ||||||||||
3 | Zachary Michon Zachary Michon | USA | 13:55.22 | SB | |||||||||||
4 | Will Jefferson Will Jefferson | USA | 13:56.51 | PB | |||||||||||
5 | O'Brien Daniel O'Brien Daniel ('02) | 02 | USA | 13:56.70 | PB | ||||||||||
6 | Matt Scrape Matt Scrape | 00 | USA | 13:56.81 | PB | ||||||||||
7 | Matt Grossman Matt Grossman | USA | 13:57.49 | PB | |||||||||||
8 | Ian Harrison Ian Harrison | USA | 13:57.55 | PB | |||||||||||
9 | Gregory Mathias Gregory Mathias | USA | 13:57.76 | ||||||||||||
10 | William Daley William Daley | USA | 13:57.95 | PB | |||||||||||
11 | Joshua Zelek Joshua Zelek ('01) | 01 | CAN | 13:58.14 | PB | ||||||||||
12 | Sean Laidlaw Sean Laidlaw | USA | 13:58.32 | PB | |||||||||||
13 | Jan Lukas Becker Jan Lukas Becker ('93) | 93 | GER | 14:00.23 | SB | ||||||||||
14 | Gabe Montague Gabe Montague | USA | 14:01.02 | PB | |||||||||||
15 | Justin Wachtel Justin Wachtel ('03) | 03 | USA | 14:02.48 | PB | ||||||||||
16 | Chris Theodore Chris Theodore ('99) | 99 | USA | 14:02.88 | PB | ||||||||||
17 | Matthew Schaefer Matthew Schaefer | USA | 14:04.84 | PB | |||||||||||
18 | Jacob Hunter Jacob Hunter | 00 | USA | 14:05.61 | PB | ||||||||||
19 | Nicholas Bendtsen Nicholas Bendtsen ('03) | 03 | USA | 14:06.99 | |||||||||||
20 | Dereck Elkins Dereck Elkins | USA | 14:08.24 | PB | |||||||||||
21 | Matthew Scarr Matthew Scarr ('98) | 98 | AUS | 14:09.83 | SB | ||||||||||
22 | Bastian Mrochen Bastian Mrochen ('02) | 02 | GER | 14:11.20 | PB | ||||||||||
23 | Sam Rivera Sam Rivera | USA | 14:13.20 | PB | |||||||||||
24 | Ian Ritchie Ian Ritchie | USA | 14:21.59 | ||||||||||||
25 | Luke Jaciw-Zurakowsky Luke Jaciw-Zurakowsky ('99) | 99 | CAN | 14:23.56 | PB | ||||||||||
26 | Daniel McGoey Daniel McGoey | USA | 14:23.86 | PB | |||||||||||
27 | Stephen Moody Stephen Moody | USA | 14:24.68 | ||||||||||||
28 | Tai Smith Tai Smith ('97) | 97 | USA | 14:32.40 | |||||||||||
Aaron Wier Aaron Wier | USA | DNF | |||||||||||||
Josh Romine Josh Romine ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Kevin Antczak Kevin Antczak ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Jackson Braddock Jackson Braddock | USA | DNF | |||||||||||||
Jack Miller Jack Miller | USA | DNF | |||||||||||||
M 10000 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Haftu Strintzos Haftu Strintzos ('99) | 99 | AUS | 28:34.41 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Kutch Ryan Kutch ('98) | 98 | USA | 28:45.49 | PB | ||||||||||
3 | Dylan Schubert Dylan Schubert | USA | 28:52.85 | PB | |||||||||||
4 | Jack Van Scoter Jack Van Scoter | USA | 28:53.34 | PB | |||||||||||
5 | Rohann Asfaw Rohann Asfaw ('99) | 99 | USA | 28:53.84 | PB | ||||||||||
6 | Tyler Berg Tyler Berg | 00 | USA | 28:55.99 | PB | ||||||||||
7 | Caleb Pottorff Caleb Pottorff ('98) | 98 | USA | 29:09.80 | PB | ||||||||||
8 | Carter Coughlin Carter Coughlin ('99) | 99 | USA | 29:09.97 | PB | ||||||||||
9 | Silas Griffith Silas Griffith ('99) | 99 | USA | 29:10.89 | PB | ||||||||||
10 | Perry Mackinnon Perry Mackinnon ('97) | 97 | CAN | 29:11.46 | PB | ||||||||||
11 | Benjamin Hartvigsen Benjamin Hartvigsen | USA | 29:13.91 | PB | |||||||||||
12 | Ben Mitchell Ben Mitchell | 00 | USA | 29:19.18 | PB | ||||||||||
13 | Paul Arredondo Paul Arredondo ('97) | 97 | USA | 29:19.48 | SB | ||||||||||
14 | Zach Leachman Zach Leachman | USA | 29:23.26 | PB | |||||||||||
15 | Noah Dolhare Noah Dolhare | USA | 29:49.34 | ||||||||||||
16 | Alex Corbett Alex Corbett | USA | 29:58.00 | SB | |||||||||||
17 | Drew Everett Drew Everett | USA | 30:16.70 | SB | |||||||||||
18 | Quinn Nicholson Quinn Nicholson | USA | 30:25.76 | SB | |||||||||||
19 | Grant Van Valkenburg Grant Van Valkenburg | USA | 30:29.63 | SB | |||||||||||
20 | Rusty Kujdych Rusty Kujdych ('99) | 99 | USA | 30:31.72 | PB | ||||||||||
21 | Johnny Rogers Johnny Rogers | USA | 30:36.90 | PB | |||||||||||
22 | Harry Monroe Harry Monroe | USA | 30:45.03 | SB | |||||||||||
23 | Marshall Beatty Marshall Beatty | USA | 30:45.48 | SB | |||||||||||
24 | Paul Stafford Paul Stafford | 00 | USA | 31:13.47 | SB | ||||||||||
25 | Garrett Gough Garrett Gough | USA | 31:20.72 | SB | |||||||||||
Matt Farrell Matt Farrell ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Jarrett Kirk Jarrett Kirk | USA | DNF | |||||||||||||
Kyle Cloutier Kyle Cloutier | USA | DNF | |||||||||||||
Bobby Hastie Bobby Hastie | USA | DNF | |||||||||||||
John Riley John Riley | USA | DNF | |||||||||||||
Robby Creese Robby Creese ('93) | 93 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m forh. 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Parker Stokes Parker Stokes | 00 | USA | 8:32.22 | SB | ||||||||||
2 | El Hocine Bouchrak El Hocine Bouchrak ('98) | 98 | ESP | 8:37.00 | PB | ||||||||||
3 | Ahmed Jaziri Ahmed Jaziri ('97) | 97 | TUN | 8:39.47 | SB | ||||||||||
4 | Ben Fleming Ben Fleming ('99) | 99 | USA | 8:41.14 | SB | ||||||||||
5 | Carson Williams Carson Williams ('02) | 02 | USA | 8:42.83 | PB | ||||||||||
6 | Nathan Mountain Nathan Mountain | USA | 8:45.42 | PB | |||||||||||
7 | Jantz Tostenson Jantz Tostenson | USA | 8:46.70 | PB | |||||||||||
8 | Aidan Thompson Aidan Thompson ('96) | 96 | GBR | 8:47.32 | PB | ||||||||||
9 | Alexander Korczynski Alexander Korczynski ('99) | 99 | USA | 8:48.26 | SB | ||||||||||
10 | Gavin Jenkins Gavin Jenkins ('98) | 98 | USA | 8:49.92 | SB | ||||||||||
11 | Matthew Owens Matthew Owens | USA | 8:51.40 | SB | |||||||||||
12 | Landon Miller Landon Miller | USA | 8:52.00 | PB | |||||||||||
13 | Josh Higgins Josh Higgins ('98) | 98 | USA | 8:56.23 | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Kevin Robertson Kevin Robertson ('01) | 01 | CAN | 8:46.98 | PB | ||||||||||
2 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 8:49.59 | SB | ||||||||||
3 | Benjamin Nibbelink Benjamin Nibbelink | 00 | USA | 8:49.70 | PB | ||||||||||
4 | Kevin Cawley Kevin Cawley ('01) | 01 | USA | 8:52.12 | PB | ||||||||||
5 | Ka'eo Kruse Ka'eo Kruse | USA | 8:52.63 | PB | |||||||||||
6 | Marshall Williamson Marshall Williamson | USA | 8:54.96 | SB | |||||||||||
7 | Brett Gardner Brett Gardner ('01) | 01 | USA | 8:56.41 | PB | ||||||||||
8 | Brett Brady Brett Brady | USA | 8:56.84 | PB | |||||||||||
9 | David Melville David Melville ('99) | 99 | GBR | 8:57.33 | PB | ||||||||||
10 | Declan Rymer Declan Rymer | USA | 9:01.27 | PB | |||||||||||
11 | Connor McMenamin Connor McMenamin | USA | 9:02.14 | SB | |||||||||||
12 | Scott Johnson Scott Johnson | USA | 9:07.72 | PB | |||||||||||
13 | Titouan Le Grix Titouan Le Grix ('02) | 02 | FRA | 9:08.81 | SB | ||||||||||
14 | Nikodem Dworczak Nikodem Dworczak ('98) | 98 | POL | 9:10.10 | SB | ||||||||||
15 | Dominic Palermo Dominic Palermo | USA | 9:14.02 | PB | |||||||||||
M Højdespring 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Sauder Kennedy Sauder ('03) | 03 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Beau Allen Beau Allen ('01) | 01 | USA | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Greg Lauray Greg Lauray | USA | 2.13 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hoova Taylor Hoova Taylor ('87) | 87 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elijah Bell Elijah Bell | USA | 2.07 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dennis Manyeah Dennis Manyeah ('98) | 98 | USA | 2.07 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Aidan Clark Aidan Clark ('01) | 01 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Kelly Jacob Kelly ('99) | 99 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Isaac Osifo Isaac Osifo ('03) | 03 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Donovan Lara Donovan Lara | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Scott Houston Scott Houston ('90) | 90 | USA | 5.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | James Rhoads James Rhoads ('03) | 03 | USA | 5.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin Miller Austin Miller ('94) | 94 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luke Knipe Luke Knipe ('01) | 01 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cole Rowan Cole Rowan | 00 | USA | 5.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shane Racey Shane Racey | USA | 5.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Will Drury Will Drury | USA | 4.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Benedikt Šachta Benedikt Šachta ('01) | 01 | CZE | 4.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nicholas Marino Nicholas Marino ('98) | 98 | USA | 4.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ethan Hull Ethan Hull | USA | 4.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ethan Hesson Ethan Hesson ('02) | 02 | USA | 4.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Colin Duignan Colin Duignan | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Michael Fairbanks Michael Fairbanks | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Claudio Romero Claudio Romero | 00 | CHI | 64.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 57.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Welsh Sam Welsh | 00 | USA | 57.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jacob Lemmon Jacob Lemmon | 00 | USA | 57.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordan Roach Jordan Roach ('93) | 93 | USA | 57.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 56.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Noah Walker Noah Walker | USA | 55.15 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Christopher Licata Christopher Licata ('99) | 99 | USA | 55.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 53.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 800 m 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Michaela Meyer Michaela Meyer ('98) | 98 | USA | 2:02.92 | SB | ||||||||||
2 | Esther Seeland Esther Seeland | 00 | USA | 2:03.66 | SB | ||||||||||
3 | Victoria Tachinski Victoria Tachinski ('99) | 99 | CAN | 2:04.36 | |||||||||||
4 | Ruby Stauber Ruby Stauber ('97) | 97 | USA | 2:04.58 | |||||||||||
5 | Alahna Sabbakhan Alahna Sabbakhan ('01) | 01 | USA | 2:06.58 | |||||||||||
6 | Rachel Gearing Rachel Gearing ('99) | 99 | USA | 2:06.93 | PB | ||||||||||
7 | Katherine Mitchell Katherine Mitchell ('99) | 99 | USA | 2:07.23 | |||||||||||
8 | Izzy Giesing Izzy Giesing | USA | 2:09.96 | ||||||||||||
Sydney Coppolino Sydney Coppolino | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Hannah Ballowe Hannah Ballowe | 00 | USA | 2:05.88 | PB | ||||||||||
2 | Anna Tovkach Anna Tovkach | USA | 2:06.48 | ||||||||||||
3 | Mia Barnett Mia Barnett ('03) | 03 | USA | 2:06.79 | |||||||||||
4 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 2:07.09 | SB | ||||||||||
5 | Samantha Friborg Samantha Friborg | 00 | USA | 2:07.17 | SB | ||||||||||
6 | Victoria Vanriele Victoria Vanriele ('02) | 02 | USA | 2:10.26 | |||||||||||
7 | Leigha Torino Leigha Torino ('99) | 99 | USA | 2:12.88 | SB | ||||||||||
Jo Keane Jo Keane | 00 | IRL | DNF | ||||||||||||
Leena Morant Leena Morant ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Keara Seasholtz Keara Seasholtz ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 23.4. | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Caroline Timm Caroline Timm | 00 | USA | 2:05.99 | PB | ||||||||||
2 | Barbora Malíková Barbora Malíková ('01) | 01 | CZE | 2:06.05 | SB | ||||||||||
3 | Maggie Hock Maggie Hock ('01) | 01 | USA | 2:06.36 | PB | ||||||||||
4 | Maya Dorer Maya Dorer ('03) | 03 | USA | 2:07.85 | PB | ||||||||||
5 | Christine Mancini Christine Mancini | USA | 2:08.34 | ||||||||||||
6 | Grace Boone Grace Boone ('01) | 01 | USA | 2:09.06 | SB | ||||||||||
7 | Aleeya Hutchins Aleeya Hutchins ('01) | 01 | CAN | 2:10.92 | |||||||||||
Claire Frazier Bolton Claire Frazier Bolton ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
K 1500 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Michaela Meyer Michaela Meyer ('98) | 98 | USA | 4:11.03 | SB | ||||||||||
2 | Mia Barnett Mia Barnett ('03) | 03 | USA | 4:11.32 | PB | ||||||||||
3 | Emily MacKay Emily MacKay | USA | 4:13.57 | PB | |||||||||||
4 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:14.12 | SB | ||||||||||
5 | Maddie Ullom Maddie Ullom ('02) | 02 | USA | 4:14.58 | PB | ||||||||||
6 | Megan Marvin Megan Marvin ('02) | 02 | USA | 4:14.97 | PB | ||||||||||
7 | Nevada Mareno Nevada Mareno ('99) | 99 | USA | 4:15.50 | PB | ||||||||||
8 | Brynn Brown Brynn Brown ('03) | 03 | USA | 4:17.20 | PB | ||||||||||
9 | Savannah Shaw Savannah Shaw | 00 | USA | 4:17.65 | SB | ||||||||||
10 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:19.62 | SB | ||||||||||
11 | Ally Brunton Ally Brunton ('99) | 99 | USA | 4:22.16 | |||||||||||
12 | Taryn Parks Taryn Parks | USA | 4:23.01 | SB | |||||||||||
13 | Jennifer Lima Jennifer Lima ('98) | 98 | USA | 4:28.44 | |||||||||||
14 | Samantha Bush Samantha Bush | 00 | USA | 4:30.77 | SB | ||||||||||
Keara Seasholtz Keara Seasholtz ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Anna Vess Anna Vess | USA | 4:17.07 | PB | |||||||||||
2 | Izzy Giesing Izzy Giesing | USA | 4:17.21 | PB | |||||||||||
3 | Caroline Timm Caroline Timm | 00 | USA | 4:17.52 | PB | ||||||||||
4 | Nicole Vanasse Nicole Vanasse ('02) | 02 | USA | 4:18.42 | PB | ||||||||||
5 | Carlee Hansen Carlee Hansen | USA | 4:19.70 | PB | |||||||||||
6 | Leandra Lorenz Leandra Lorenz ('99) | 99 | GER | 4:19.73 | PB | ||||||||||
7 | Maggie Donahue Maggie Donahue ('01) | 01 | USA | 4:20.67 | PB | ||||||||||
8 | Alexandra Carlson Alexandra Carlson ('03) | 03 | USA | 4:20.75 | PB | ||||||||||
9 | Annie Boos Annie Boos ('99) | 99 | USA | 4:21.07 | PB | ||||||||||
10 | Charlotte Crook Charlotte Crook ('99) | 99 | GBR | 4:23.28 | |||||||||||
11 | Yasmine Abbes Yasmine Abbes ('02) | 02 | NED | 4:24.31 | SB | ||||||||||
12 | Leigha Torino Leigha Torino ('99) | 99 | USA | 4:25.59 | SB | ||||||||||
13 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:29.28 | |||||||||||
Sydney Coppolino Sydney Coppolino | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
K 5000 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Katelyn Tuohy Katelyn Tuohy ('02) | 02 | USA | 15:14.61 | PB | ||||||||||
2 | Jenna Magness Jenna Magness ('99) | 99 | USA | 15:26.21 | PB | ||||||||||
3 | Ella Baran Ella Baran | USA | 15:49.09 | PB | |||||||||||
4 | Michaela Reinhart Michaela Reinhart ('99) | 99 | USA | 15:53.08 | PB | ||||||||||
5 | Hannah Moran Hannah Moran | USA | 15:54.32 | PB | |||||||||||
6 | Skylar Boogerd Skylar Boogerd ('01) | 01 | USA | 15:54.46 | PB | ||||||||||
7 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 15:54.53 | SB | ||||||||||
8 | Lauren White Lauren White | USA | 15:54.86 | PB | |||||||||||
9 | Gionna Quarzo Gionna Quarzo ('02) | 02 | USA | 15:56.55 | PB | ||||||||||
10 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 16:00.35 | PB | ||||||||||
11 | Mackenna Curtis-Collins Mackenna Curtis-Collins | USA | 16:02.51 | PB | |||||||||||
12 | Jone Zabaleta Jone Zabaleta ('98) | 98 | ESP | 16:02.55 | PB | ||||||||||
13 | Anna Elkin Anna Elkin ('98) | 98 | USA | 16:04.94 | SB | ||||||||||
14 | Anna Oeser Anna Oeser ('99) | 99 | USA | 16:06.32 | PB | ||||||||||
15 | Mariah Howlett Mariah Howlett | USA | 16:06.71 | PB | |||||||||||
16 | Elizabeth Mancini Elizabeth Mancini | USA | 16:07.44 | PB | |||||||||||
17 | Amanda Beach Amanda Beach ('99) | 99 | USA | 16:09.70 | PB | ||||||||||
18 | Eleanor Mancini Eleanor Mancini | USA | 16:10.22 | PB | |||||||||||
19 | Bethany Graham Bethany Graham ('02) | 02 | USA | 16:14.09 | SB | ||||||||||
20 | Madelynne Cadeau Madelynne Cadeau | USA | 16:15.48 | SB | |||||||||||
Marlee Starliper Marlee Starliper ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Savannah Shaw Savannah Shaw | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Nevada Mareno Nevada Mareno ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Anna Vess Anna Vess | USA | DNF | |||||||||||||
Fiona Max Fiona Max | USA | DNF | |||||||||||||
K 3000 m forh. 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Winter Boese Winter Boese | USA | 10:14.85 | PB | |||||||||||
2 | Makenna Krebs Makenna Krebs ('01) | 01 | USA | 10:16.70 | PB | ||||||||||
3 | Eleanor Abraham Eleanor Abraham | USA | 10:20.14 | PB | |||||||||||
4 | Margaret Coogan Margaret Coogan | USA | 10:20.37 | SB | |||||||||||
5 | Isabelle Goldstein Isabelle Goldstein ('01) | 01 | USA | 10:25.89 | PB | ||||||||||
6 | Katie Dammer Katie Dammer | 00 | USA | 10:30.90 | PB | ||||||||||
7 | Tina Capparell Tina Capparell | USA | 10:33.02 | ||||||||||||
8 | Hannah Miller Hannah Miller ('01) | 01 | USA | 10:35.46 | |||||||||||
9 | Anouk van Gils Anouk van Gils | 00 | NED | 10:36.57 | |||||||||||
10 | Jordan Williams Jordan Williams ('99) | 99 | USA | 10:39.22 | |||||||||||
11 | Justus Holden-Betts Justus Holden-Betts ('01) | 01 | USA | 10:41.02 | SB | ||||||||||
12 | Sarah Flynn Sarah Flynn | USA | 10:48.91 | ||||||||||||
13 | Shaked Leibovitz Shaked Leibovitz ('99) | 99 | ISR | 10:49.54 | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Kayley DeLay Kayley DeLay ('99) | 99 | USA | 9:44.71 | SB | ||||||||||
2 | Semra Karaslan Semra Karaslan ('98) | 98 | TUR | 10:05.94 | SB | ||||||||||
3 | Faith Demars Faith Demars ('02) | 02 | USA | 10:06.27 | PB | ||||||||||
4 | Hannah Brookover Hannah Brookover ('98) | 98 | USA | 10:13.62 | SB | ||||||||||
5 | Aziza Chigatayeva Aziza Chigatayeva | 00 | USA | 10:14.31 | PB | ||||||||||
6 | Emily Cole Emily Cole | 00 | USA | 10:15.99 | PB | ||||||||||
7 | Emily Vining Emily Vining | USA | 10:30.85 | ||||||||||||
8 | Kylee Raftis Kylee Raftis ('99) | 99 | CAN | 10:33.60 | |||||||||||
9 | Helena Mei Lindsay Helena Mei Lindsay | JPN | 10:35.29 | ||||||||||||
10 | Chase Kappeler Chase Kappeler ('01) | 01 | USA | 10:36.33 | SB | ||||||||||
11 | Emily Brown Emily Brown ('84) | 84 | USA | 10:39.35 | |||||||||||
12 | Kathryn Nohilly Kathryn Nohilly ('99) | 99 | USA | 10:53.53 | |||||||||||
K Højdespring 23.4. Finale A Finale | 23.4. | ||||||||||||||
1 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cecelia Bacon Cecelia Bacon | 00 | USA | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lydia Bottelier Lydia Bottelier ('01) | 01 | USA | 1.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claire Moreau Claire Moreau | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rebecca Hawkins Rebecca Hawkins ('99) | 99 | GBR | 1.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Marguerite Lorenzo Marguerite Lorenzo ('99) | 99 | CAN | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Veronika Chaynov Veronika Chaynov ('02) | 02 | ISR | 1.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Roschell Clayton Roschell Clayton ('01) | 01 | JAM | 1.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Madeleine Wood Madeleine Wood ('02) | 02 | GBR | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Addie Renner Addie Renner ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Calista Marzolino Calista Marzolino | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Sommer Knight Sommer Knight ('99) | 99 | USA | 4.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katie Jones Katie Jones ('99) | 99 | USA | 4.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sydney Horn Sydney Horn ('02) | 02 | USA | 4.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mackenzie Horn Mackenzie Horn ('99) | 99 | USA | 4.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Victoria Atkinson Victoria Atkinson | 00 | USA | 4.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Trina Barcarola Trina Barcarola | 00 | USA | 4.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hailey Zurich Hailey Zurich ('01) | 01 | USA | 4.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rachel Vesper Rachel Vesper ('02) | 02 | USA | 3.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Filippa Miller Filippa Miller ('99) | 99 | SWE | 3.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maya Maloney Maya Maloney ('01) | 01 | USA | 3.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Paige Sommers Paige Sommers ('03) | 03 | USA | 3.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Taylen Langin Taylen Langin | USA | 3.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Brynn King Brynn King | 00 | USA | 3.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 56.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Estelle Valeanu Estelle Valeanu ('99) | 99 | ISR | 53.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maria De Aviz Maria De Aviz ('01) | 01 | BRA | 49.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Thelma Lind Kristjánsdóttir Thelma Lind Kristjánsdóttir ('97) | 97 | ISL | 48.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sophia Dykstra Sophia Dykstra | USA | 48.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sadey Rodriguez Sadey Rodriguez | USA | 47.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Siniru Iheoma Siniru Iheoma ('03) | 03 | USA | 47.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Piper Klinger Piper Klinger | 00 | USA | 44.47 | SB | ||||||||||
|