Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Regionsstævne 30.4.2022
Vejle Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.03
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.34
  
 SB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF11.71
  
 PB
4William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 12.11
  
 SB
5Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.32
  
 SB
6Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.82
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:03.57
  
 SB
M22 400 m    

Finale A

Finale
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 51.91
  
 SB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 53.62
  
 SB
3Roman ChristensenRoman Christensen ('02)Vejle IF54.02
  
 PB
P19 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.67
  
 SB
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF57.57
  
 PB
2Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 1:05.61
  
 SB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:45.67
  
 PB
D17 400 m    

Finale A

Finale
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF51.88
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:44.28
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF25.68
  
 PB
 
25.68 PB  X23.03  X23.6725.39  
P17 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 13.44
  
 PB
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF13.94
  
 SB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.51
  
 SB
4Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF14.74
  
 =PB
5Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF15.15
  
 SB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 1:04.79
  
 PB
2Freya Nørgaard JørgensenFreya Nørgaard Jørgensen ('07)Vejle IF1:08.10
  
 PB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:45.67
  
 PB
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF9.55
+0.5
  
 PB
 
8.77 PB
 1.2
9.20
 2.4
9.16 PB
 0.0
9.55 PB
 0.5
9.41
 2.0
9.41
 0.8
  
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF8.93
+1.5
  
 PB
 
8.48 PB
 1.9
8.73 PB
 1.8
8.93 PB
 1.5
8.65
 0.0
8.76
 1.5
  –  
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF8.49
+1.9
  
 PB
 
8.49 PB
 1.9
8.34
 0.4
8.33
 0.1
  –7.78
 2.2
  –  
4Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF7.95 w
+3.2
  
 
 
7.95
 3.2
7.37 SB
 1.1
7.65 PB
 1.4
7.88 PB
 1.0
7.86
 0.1
  –  
5Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF7.51
+0.4
  
 PB
 
6.99 PB
 2.0
7.51 PB
 0.4
7.10
 0.0
7.35
 0.1
6.94
 2.2
  –  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF21.35
  
 PB
 
15.12 PB15.17 PB20.50 PB20.51 PB21.35 PB  X  
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF16.73
  
 PB
 
16.73 PB15.2816.0515.3116.09  X  
D15 100 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM12.87
  
 PB
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM14.26
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF14.52
  
 PB
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM15.87
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.63
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM42.29
  
 PB
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM48.43
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF48.69
  
 PB
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM55.42
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM55.75
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM6:01.46
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM8.57
0.0
  
 PB
 
  X8.47 PB
 1.8
8.57 PB
 0.0
     
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM7.82
0.0
  
 PB
 
  X  X7.82 PB
 0.0
     
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM6.97
0.0
  
 PB
 
6.83 PB
 0.0
6.90 PB
 1.3
6.97 PB
 0.0
     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM24.97
  
 PB
 
24.09 SB24.97 PB24.33     
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM21.31
  
 PB
 
21.31 PB  X16.30     
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF20.10
  
 PB
 
18.22 PB19.46 PB20.10 PB     
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM19.44
  
 PB
 
  X19.44 PB  X     
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM15.87
  
 PB
 
15.87 PB14.2712.85     
P15 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF13.38
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.89
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF14.25
  
 SB
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM15.56
  
 PB
5Ida Mathilde HarveyIda Mathilde Harvey ('08)Kolding KFUM 17.59
  
 PB
6Freya Nørgaard JørgensenFreya Nørgaard Jørgensen ('07)Vejle IF19.02
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF43.48
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF47.54
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF49.00
  
 SB
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM52.78
  
 PB
5Ida Mathilde HarveyIda Mathilde Harvey ('08)Kolding KFUM 59.46
  
 PB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:02.56
  
 SB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.97 w
+2.8
  
 
 
9.34
 0.0
9.77 =PB
 1.6
9.97
 2.8
     
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.92 w
+3.1
  
 
 
8.55 PB
 1.4
8.57 PB
 1.2
8.92
 3.1
     
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.79
0.0
  
 PB
 
8.55 PB
 1.2
8.79 PB
 0.0
8.74
 0.9
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF19.99
  
 SB
 
19.99 SB16.8418.15     
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF18.84
  
 PB
 
18.84 PB  X16.28     
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF16.56
  
 PB
 
16.56 PB16.5114.84     
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM15.54
  
 SB
 
14.65 SB  X15.54 SB     
5Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM14.18
  
 PB
 
10.66 SB13.97 PB14.18 PB     
D13 80 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM10.97
  
 PB
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF11.57
  
 PB
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM12.10
  
 PB
4Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM13.98
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM29.10
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM31.13
  
 PB
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM35.95
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:38.84
  
 PB
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM3:56.12
  
 PB
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM4:12.72
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM1.15
  
 =PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
XXO
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF23.18
  
 PB
 
14.10 PB21.55 PB23.18 PB     
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM20.12
  
 PB
 
19.09 PB20.12 PB19.23     
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM17.05
  
 PB
 
10.74 PB13.52 PB17.05 PB     
P13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.35
  
 PB
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.51
  
 PB
3Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF12.98
  
 PB
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF13.07
  
 PB
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF13.22
  
 PB
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.21
  
 PB
2Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF12.59
  
 PB
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM12.65
  
 PB
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF13.03
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF33.31
  
 PB
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF34.69
  
 PB
3Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF34.92
  
 PB
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF34.93
  
 PB
5Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF34.99
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM29.22
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 32.43
  
 PB
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM33.00
  
 PB
4Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF35.93
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:50.83
  
 PB
2Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF4:03.40
  
 PB
3Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF4:30.98
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF12.84
  
 PB
 
  X12.84 PB12.80     
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF12.35
  
 SB
 
  X8.99 SB12.35 SB     
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF11.56
  
 SB
 
10.40 SB11.56 SB9.75     
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF10.85
  
 PB
 
10.85 PB10.0910.66     
5Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF8.72
  
 PB
 
8.72 PB7.728.21     
6Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 6.31
  
 PB
 
6.31 PB  X6.15     
D11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM9.62
  
 PB
2
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF9.76
  
 PB
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM10.98
  
 SB
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM11.42
  
 PB
5
Valdemar Bundgård
Valdemar Bundgård ('11)
Vejle IF11.82
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF3:56.93
  
 PB
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3:58.13
  
 PB
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM4:33.26
  
 PB
4
Valdemar Bundgård
Valdemar Bundgård ('11)
Vejle IF4:46.01
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF4.08
0.0
  
 PB
 
3.86 PB
 0.7
4.08 PB
 0.0
4.01
 1.8
     
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM4.06
+1.2
  
 PB
 
3.62 SB
 0.3
3.85 SB
 1.3
4.06 PB
 1.2
     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM3.04
0.0
  
 PB
 
3.04 PB
 0.0
3.03
 2.8
3.03
 0.1
     
4
Valdemar Bundgård
Valdemar Bundgård ('11)
Vejle IF2.98
+1.5
  
 PB
 
2.78 PB
 0.9
2.98 PB
 1.5
2.87
 1.0
     
5
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM2.96
+1.5
  
 SB
 
  X2.96 SB
 1.5
  X     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM7.26
  
 SB
 
7.05 SB6.097.26 SB     
2
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM6.21
  
 SB
 
5.59 SB6.21 SB6.10     
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM4.94
  
 SB
 
4.42 SB4.394.94 SB     
4
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF4.26
  
 PB
 
2.93 PB3.74 PB4.26 PB     
5
Valdemar Bundgård
Valdemar Bundgård ('11)
Vejle IF3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.673.54     
P11 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.09
  
 PB
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM10.17
  
 PB
3
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF10.59
  
 PB
4
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM11.11
  
 PB
5
Smilla Fischer Eskildsen
Smilla Fischer Eskildsen ('11)
Vejle IF11.93
  
 PB
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM9.85
  
 PB
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF9.99
  
 PB
3
Mathilde Emily Schou Toubro
Mathilde Emily Schou Toubro ('11)
Vejle IF10.08
  
 PB
4
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.46
  
 PB
5
Selma Buhl Sørensen
Selma Buhl Sørensen ('11)
Vejle IF11.05
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3:47.23
  
 PB
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF3:57.04
  
 SB
3
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM4:08.39
  
 PB
4
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM4:11.07
  
 PB
5
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4:11.85
  
 SB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3.73
+1.5
  
 =PB
 
3.67
 3.1
3.70 SB
 1.6
3.73 =PB
 1.5
     
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM3.58 w
+2.7
  
 
 
3.58
 2.7
3.43
 2.8
3.42 PB
 1.9
     
3
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF3.45
+1.7
  
 PB
 
3.45 PB
 1.7
2.83
 1.1
3.36
 1.6
     
4
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3.37 w
+2.6
  
 
 
3.36
 2.1
3.30
 2.8
3.37
 2.6
     
5
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF3.34
+1.0
  
 PB
 
3.34 PB
 1.0
3.25
 1.4
2.88
 0.3
     
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM3.30
+1.9
  
 PB
 
3.30 PB
 1.9
3.06
 1.1
3.27
 2.0
     
7
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM3.02
+1.7
  
 PB
 
2.89
 2.4
3.02 PB
 1.7
2.76
 2.4
     
8
Selma Buhl Sørensen
Selma Buhl Sørensen ('11)
Vejle IF2.68
+1.4
  
 PB
 
2.68 PB
 1.4
2.58
 0.6
2.53
 2.4
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM5.09
  
 PB
 
4.51 PB5.09 PB4.79     
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM4.99
  
 SB
 
4.26 SB4.53 SB4.99 SB     
3
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4.98
  
 PB
 
4.51 SB4.98 PB4.75     
4
Selma Buhl Sørensen
Selma Buhl Sørensen ('11)
Vejle IF4.96
  
 PB
 
4.21 SB4.96 PB4.69     
5
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM4.69
  
 PB
 
4.23 PB4.69 PB4.53     
6
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM3.81
  
 PB
 
2.87 PB2.813.81 PB     
7
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF3.77
  
 PB
 
3.76 PB3.77 PB3.49     
8
Mathilde Emily Schou Toubro
Mathilde Emily Schou Toubro ('11)
Vejle IF3.65
  
 PB
 
3.34 PB3.43 PB3.65 PB     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF7.03
  
 PB
2
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF7.39
  
 PB
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.49
  
 PB
4
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM7.93
  
 PB
4
Vilde Fischer Eskildsen
Vilde Fischer Eskildsen ('14)
Vejle IF9.41
  
 PB
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF8.77
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF1:20.78
  
 PB
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:22.39
  
 PB
3
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF1:27.61
  
 PB
4
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF1:47.64
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3.38
+0.2
  
 PB
 
3.38 PB
 0.2
3.26
 2.4
3.38 =PB
 1.3
     
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3.10 w
+2.7
  
 
 
2.95 =PB
 1.0
3.10
 2.7
2.74
 2.7
     
3
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF2.99
+0.6
  
 PB
 
2.92 PB
 1.6
2.82
 3.0
2.99 PB
 0.6
     
4
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM2.87
+1.0
  
 PB
 
2.87 PB
 1.0
2.70
 1.7
  X     
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF2.60
+2.0
  
 PB
 
2.60 PB
 2.0
2.41
 3.2
2.36
 0.2
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM24.05
  
 SB
 
22.97 SB21.0024.05 SB     
2
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF23.97
  
 PB
 
23.97 PB20.5523.16     
3
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM20.60
  
 PB
 
20.60 PB17.0120.41     
4
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF20.55
  
 PB
 
  X20.55 PB19.64     
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF13.73
  
 PB
 
  X13.73 PB11.85     
P9 40 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.58
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM8.23
  
 PB
3
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM8.43
  
 PB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.25
  
 PB
2
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM7.73
  
 PB
3
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.90
  
 PB
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM8.30
  
 PB
5
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM10.52
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1:29.76
  
 PB
2
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM1:40.69
  
 PB
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:50.87
  
 SB
Finale B
1
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:36.84
  
 PB
2
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM1:38.67
  
 PB
3
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM2:52.78
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM3.26
+0.7
  
 PB
 
3.26 PB
 0.7
3.12
 0.3
3.10
 2.3
     
2
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM2.76
+0.8
  
 PB
 
2.73 PB
 0.7
2.76 PB
 0.8
2.63
 0.2
     
3
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM2.73
+0.1
  
 SB
 
2.67 SB
 0.0
2.73 SB
 0.1
2.63
 1.8
     
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.67
+1.7
  
 PB
 
2.67 PB
 1.7
2.67 =PB
 0.0
2.34
 1.7
     
5
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM2.65 w
+3.2
  
 
 
2.40
 0.2
2.57 =PB
 0.4
2.65
 3.2
     
6
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM2.57
+0.5
  
 PB
 
2.54 PB
 1.4
2.57 PB
 0.5
2.52
 1.9
     
7
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.48
0.0
  
 SB
 
2.48 SB
 0.0
2.35
 0.0
2.13
 1.5
     
8
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM2.05
+0.2
  
 PB
 
2.05 PB
 0.2
1.87
 1.5
  X     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM25.23
  
 PB
 
25.23 PB21.03  X     
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM19.81
  
 PB
 
19.81 PB16.0719.07     
3
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM15.91
  
 PB
 
13.45 SB15.91 PB8.95     
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM13.11
  
 PB
 
12.50 PB12.0913.11 PB     
5
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM12.46
  
 PB
 
12.02 PB12.46 PB6.96     
6
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM11.75
  
 PB
 
11.31 PB11.75 PB9.99     
7
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM9.68
  
 PB
 
9.68 PB7.145.34     
8
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM7.15
  
 PB
 
6.01 PB7.15 PB4.93     
D7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF8.40
  
 PB
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF8.55
  
 PB
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM8.92
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF1:46.76
  
 PB
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF1:49.78
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.16
0.0
  
 PB
 
2.14 PB
 1.4
1.97
 0.0
2.16 PB
 0.0
     
2
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF2.04
+0.5
  
 PB
 
2.02 PB
 1.6
2.00
 0.2
2.04 PB
 0.5
     
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM1.83
+0.9
  
 PB
 
1.57 PB
 0.9
1.05
 2.8
1.83 PB
 0.9
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF14.84
  
 PB
 
12.32 PB14.84 PB  X     
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF10.96
  
 PB
 
10.96 PB9.6010.42     
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM9.87
  
 PB
 
3.74 PB9.87 PB6.79     
P7 40 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM9.19
  
 PB
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1:58.05
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1.46
+0.2
  
 PB
 
1.46 PB
 0.2
1.43
 0.2
0.90
 1.7
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM4.51
  
 PB
 
2.09 PB4.31 PB4.51 PB     

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint