Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Regionsstævne 30.4.2022
Vejle Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.03
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.34
  
 SB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF11.71
  
 PB
4William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 12.11
  
 SB
5Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.32
  
 SB
6Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.82
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:03.57
  
 SB
M22 400 m    

Finale A

Finale
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 51.91
  
 SB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 53.62
  
 SB
3Roman ChristensenRoman Christensen ('02)Vejle IF54.02
  
 PB
P19 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.67
  
 SB
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF57.57
  
 PB
2Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 1:05.61
  
 SB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:45.67
  
 PB
D17 400 m    

Finale A

Finale
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF51.88
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:44.28
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF25.68
  
 PB
 
25.68 PB  X23.03  X23.6725.39  
P17 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 13.44
  
 PB
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF13.94
  
 SB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.51
  
 SB
4Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF14.74
  
 =PB
5Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF15.15
  
 SB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 1:04.79
  
 PB
2Freya Nørgaard JørgensenFreya Nørgaard Jørgensen ('07)Vejle IF1:08.10
  
 PB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:45.67
  
 PB
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF9.55
+0.5
  
 PB
 
8.77 PB
 1.2
9.20
 2.4
9.16 PB
 0.0
9.55 PB
 0.5
9.41
 2.0
9.41
 0.8
  
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF8.93
+1.5
  
 PB
 
8.48 PB
 1.9
8.73 PB
 1.8
8.93 PB
 1.5
8.65
 0.0
8.76
 1.5
  –  
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF8.49
+1.9
  
 PB
 
8.49 PB
 1.9
8.34
 0.4
8.33
 0.1
  –7.78
 2.2
  –  
4Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF7.95 w
+3.2
  
 
 
7.95
 3.2
7.37 SB
 1.1
7.65 PB
 1.4
7.88 PB
 1.0
7.86
 0.1
  –  
5Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF7.51
+0.4
  
 PB
 
6.99 PB
 2.0
7.51 PB
 0.4
7.10
 0.0
7.35
 0.1
6.94
 2.2
  –  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF21.35
  
 PB
 
15.12 PB15.17 PB20.50 PB20.51 PB21.35 PB  X  
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF16.73
  
 PB
 
16.73 PB15.2816.0515.3116.09  X  
D15 100 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM12.87
  
 PB
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM14.26
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF14.52
  
 PB
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM15.87
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.63
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM42.29
  
 PB
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM48.43
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF48.69
  
 PB
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM55.42
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM55.75
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM6:01.46
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM8.57
0.0
  
 PB
 
  X8.47 PB
 1.8
8.57 PB
 0.0
     
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM7.82
0.0
  
 PB
 
  X  X7.82 PB
 0.0
     
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM6.97
0.0
  
 PB
 
6.83 PB
 0.0
6.90 PB
 1.3
6.97 PB
 0.0
     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM24.97
  
 PB
 
24.09 SB24.97 PB24.33     
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM21.31
  
 PB
 
21.31 PB  X16.30     
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF20.10
  
 PB
 
18.22 PB19.46 PB20.10 PB     
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM19.44
  
 PB
 
  X19.44 PB  X     
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM15.87
  
 PB
 
15.87 PB14.2712.85     
P15 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF13.38
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.89
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF14.25
  
 SB
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM15.56
  
 PB
5Ida Mathilde HarveyIda Mathilde Harvey ('08)Kolding KFUM 17.59
  
 PB
6Freya Nørgaard JørgensenFreya Nørgaard Jørgensen ('07)Vejle IF19.02
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF43.48
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF47.54
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF49.00
  
 SB
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM52.78
  
 PB
5Ida Mathilde HarveyIda Mathilde Harvey ('08)Kolding KFUM 59.46
  
 PB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:02.56
  
 SB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.97 w
+2.8
  
 
 
9.34
 0.0
9.77 =PB
 1.6
9.97
 2.8
     
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.92 w
+3.1
  
 
 
8.55 PB
 1.4
8.57 PB
 1.2
8.92
 3.1
     
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.79
0.0
  
 PB
 
8.55 PB
 1.2
8.79 PB
 0.0
8.74
 0.9
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF19.99
  
 SB
 
19.99 SB16.8418.15     
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF18.84
  
 PB
 
18.84 PB  X16.28     
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF16.56
  
 PB
 
16.56 PB16.5114.84     
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM15.54
  
 SB
 
14.65 SB  X15.54 SB     
5Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM14.18
  
 PB
 
10.66 SB13.97 PB14.18 PB     
D13 80 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM10.97
  
 PB
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF11.57
  
 PB
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM12.10
  
 PB
4Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM13.98
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM29.10
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM31.13
  
 PB
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM35.95
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:38.84
  
 PB
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM3:56.12
  
 PB
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM4:12.72
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM1.15
  
 =PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
XXO
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF23.18
  
 PB
 
14.10 PB21.55 PB23.18 PB     
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM20.12
  
 PB
 
19.09 PB20.12 PB19.23     
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM17.05
  
 PB
 
10.74 PB13.52 PB17.05 PB     
P13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.35
  
 PB
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.51
  
 PB
3Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF12.98
  
 PB
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF13.07
  
 PB
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF13.22
  
 PB
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.21
  
 PB
2Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF12.59
  
 PB
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM12.65
  
 PB
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF13.03
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF33.31
  
 PB
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF34.69
  
 PB
3Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF34.92
  
 PB
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF34.93
  
 PB
5Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF34.99
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM29.22
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 32.43
  
 PB
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM33.00
  
 PB
4Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF35.93
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:50.83
  
 PB
2Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF4:03.40
  
 PB
3Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF4:30.98
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF12.84
  
 PB
 
  X12.84 PB12.80     
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF12.35
  
 SB
 
  X8.99 SB12.35 SB     
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF11.56
  
 SB
 
10.40 SB11.56 SB9.75     
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF10.85
  
 PB
 
10.85 PB10.0910.66     
5Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF8.72
  
 PB
 
8.72 PB7.728.21     
6Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 6.31
  
 PB
 
6.31 PB  X6.15     
D11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM9.62
  
 PB
2
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF9.76
  
 PB
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM10.98
  
 SB
4Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM11.42
  
 PB
5Valdemar BundgårdValdemar Bundgård ('11)Vejle IF11.82
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF3:56.93
  
 PB
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM3:58.13
  
 PB
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM4:33.26
  
 PB
4Valdemar BundgårdValdemar Bundgård ('11)Vejle IF4:46.01
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF4.08
0.0
  
 PB
 
3.86 PB
 0.7
4.08 PB
 0.0
4.01
 1.8
     
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM4.06
+1.2
  
 PB
 
3.62 SB
 0.3
3.85 SB
 1.3
4.06 PB
 1.2
     
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM3.04
0.0
  
 PB
 
3.04 PB
 0.0
3.03
 2.8
3.03
 0.1
     
4Valdemar BundgårdValdemar Bundgård ('11)Vejle IF2.98
+1.5
  
 PB
 
2.78 PB
 0.9
2.98 PB
 1.5
2.87
 1.0
     
5Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM2.96
+1.5
  
 SB
 
  X2.96 SB
 1.5
  X     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM7.26
  
 SB
 
7.05 SB6.097.26 SB     
2Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM6.21
  
 SB
 
5.59 SB6.21 SB6.10     
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM4.94
  
 SB
 
4.42 SB4.394.94 SB     
4
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF4.26
  
 PB
 
2.93 PB3.74 PB4.26 PB     
5Valdemar BundgårdValdemar Bundgård ('11)Vejle IF3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.673.54     
P11 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM9.09
  
 PB
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM10.17
  
 PB
3Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF10.59
  
 PB
4
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM11.11
  
 PB
5Smilla Fischer EskildsenSmilla Fischer Eskildsen ('11)Vejle IF11.93
  
 PB
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM9.85
  
 PB
2Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF9.99
  
 PB
3Mathilde Emily Schou ToubroMathilde Emily Schou Toubro ('11)Vejle IF10.08
  
 PB
4Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM10.46
  
 PB
5Selma Buhl SørensenSelma Buhl Sørensen ('11)Vejle IF11.05
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM3:47.23
  
 PB
2Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF3:57.04
  
 SB
3
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM4:08.39
  
 PB
4Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM4:11.07
  
 PB
5Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM4:11.85
  
 SB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM3.73
+1.5
  
 =PB
 
3.67
 3.1
3.70 SB
 1.6
3.73 =PB
 1.5
     
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM3.58 w
+2.7
  
 
 
3.58
 2.7
3.43
 2.8
3.42 PB
 1.9
     
3Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF3.45
+1.7
  
 PB
 
3.45 PB
 1.7
2.83
 1.1
3.36
 1.6
     
4Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM3.37 w
+2.6
  
 
 
3.36
 2.1
3.30
 2.8
3.37
 2.6
     
5Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF3.34
+1.0
  
 PB
 
3.34 PB
 1.0
3.25
 1.4
2.88
 0.3
     
6Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM3.30
+1.9
  
 PB
 
3.30 PB
 1.9
3.06
 1.1
3.27
 2.0
     
7
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM3.02
+1.7
  
 PB
 
2.89
 2.4
3.02 PB
 1.7
2.76
 2.4
     
8Selma Buhl SørensenSelma Buhl Sørensen ('11)Vejle IF2.68
+1.4
  
 PB
 
2.68 PB
 1.4
2.58
 0.6
2.53
 2.4
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM5.09
  
 PB
 
4.51 PB5.09 PB4.79     
2Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM4.99
  
 SB
 
4.26 SB4.53 SB4.99 SB     
3Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM4.98
  
 PB
 
4.51 SB4.98 PB4.75     
4Selma Buhl SørensenSelma Buhl Sørensen ('11)Vejle IF4.96
  
 PB
 
4.21 SB4.96 PB4.69     
5
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM4.69
  
 PB
 
4.23 PB4.69 PB4.53     
6
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM3.81
  
 PB
 
2.87 PB2.813.81 PB     
7Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF3.77
  
 PB
 
3.76 PB3.77 PB3.49     
8Mathilde Emily Schou ToubroMathilde Emily Schou Toubro ('11)Vejle IF3.65
  
 PB
 
3.34 PB3.43 PB3.65 PB     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF7.03
  
 PB
2
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF7.39
  
 PB
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.49
  
 PB
4
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM7.93
  
 PB
4
Vilde Fischer Eskildsen
Vilde Fischer Eskildsen ('14)
Vejle IF9.41
  
 PB
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF8.77
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF1:20.78
  
 PB
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:22.39
  
 PB
3
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF1:27.61
  
 PB
4
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF1:47.64
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3.38
+0.2
  
 PB
 
3.38 PB
 0.2
3.26
 2.4
3.38 =PB
 1.3
     
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3.10 w
+2.7
  
 
 
2.95 PB
 1.0
3.10
 2.7
2.74
 2.7
     
3
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF2.99
+0.6
  
 PB
 
2.92 PB
 1.6
2.82
 3.0
2.99 PB
 0.6
     
4
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM2.87
+1.0
  
 PB
 
2.87 PB
 1.0
2.70
 1.7
  X     
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF2.60
+2.0
  
 PB
 
2.60 PB
 2.0
2.41
 3.2
2.36
 0.2
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM24.05
  
 SB
 
22.97 SB21.0024.05 SB     
2
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF23.97
  
 PB
 
23.97 PB20.5523.16     
3
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM20.60
  
 PB
 
20.60 PB17.0120.41     
4
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF20.55
  
 PB
 
  X20.55 PB19.64     
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF13.73
  
 PB
 
  X13.73 PB11.85     
P9 40 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.58
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM8.23
  
 PB
3
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM8.43
  
 PB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.25
  
 PB
2
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM7.73
  
 PB
3
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.90
  
 PB
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM8.30
  
 PB
5
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM10.52
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1:29.76
  
 PB
2
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM1:40.69
  
 PB
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:50.87
  
 SB
Finale B
1
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:36.84
  
 PB
2
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM1:38.67
  
 PB
3
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM2:52.78
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM3.26
+0.7
  
 PB
 
3.26 PB
 0.7
3.12
 0.3
3.10
 2.3
     
2
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM2.76
+0.8
  
 PB
 
2.73 PB
 0.7
2.76 PB
 0.8
2.63
 0.2
     
3
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM2.73
+0.1
  
 SB
 
2.67 SB
 0.0
2.73 SB
 0.1
2.63
 1.8
     
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.67
+1.7
  
 PB
 
2.67 PB
 1.7
2.67 =PB
 0.0
2.34
 1.7
     
5
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM2.65 w
+3.2
  
 
 
2.40
 0.2
2.57 =PB
 0.4
2.65
 3.2
     
6
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM2.57
+0.5
  
 PB
 
2.54 PB
 1.4
2.57 PB
 0.5
2.52
 1.9
     
7
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.48
0.0
  
 SB
 
2.48 SB
 0.0
2.35
 0.0
2.13
 1.5
     
8
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM2.05
+0.2
  
 PB
 
2.05 PB
 0.2
1.87
 1.5
  X     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM25.23
  
 PB
 
25.23 PB21.03  X     
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM19.81
  
 PB
 
19.81 PB16.0719.07     
3
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM15.91
  
 PB
 
13.45 SB15.91 PB8.95     
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM13.11
  
 PB
 
12.50 PB12.0913.11 PB     
5
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM12.46
  
 PB
 
12.02 PB12.46 PB6.96     
6
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM11.75
  
 PB
 
11.31 PB11.75 PB9.99     
7
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM9.68
  
 PB
 
9.68 PB7.145.34     
8
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM7.15
  
 PB
 
6.01 PB7.15 PB4.93     
D7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF8.40
  
 PB
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF8.55
  
 PB
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM8.92
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF1:46.76
  
 PB
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF1:49.78
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.16
0.0
  
 PB
 
2.14 PB
 1.4
1.97
 0.0
2.16 PB
 0.0
     
2
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF2.04
+0.5
  
 PB
 
2.02 PB
 1.6
2.00
 0.2
2.04 PB
 0.5
     
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM1.83
+0.9
  
 PB
 
1.57 PB
 0.9
1.05
 2.8
1.83 PB
 0.9
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF14.84
  
 PB
 
12.32 PB14.84 PB  X     
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF10.96
  
 PB
 
10.96 PB9.6010.42     
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM9.87
  
 PB
 
3.74 PB9.87 PB6.79     
P7 40 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM9.19
  
 PB
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1:58.05
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1.46
+0.2
  
 PB
 
1.46 PB
 0.2
1.43
 0.2
0.90
 1.7
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM4.51
  
 PB
 
2.09 PB4.31 PB4.51 PB     

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters