Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: NJ Holdt Invite 3.5.2022
Østerbro Stadium

M 800 m    

Finale A

Finale
1Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF1:56.17
  
 PB
2Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF2:12.07
  
 SB
3Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta2:13.11
  
 PB
4Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:15.89
  
 SB
5Ulrikke Boje BrunUlrikke Boje Brun ('98)KIF2:39.11
  
  K 1 Mixed competition
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF DNF
  
  K Mixed competition
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Sparta3:58.23
  
 PB
2Paul HardivillePaul Hardiville ('01)BAC / FRA4:00.47
  
 PB
3Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC4:24.82
  
 SB
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC DNF
  
 
Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC DNF
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne8:30.90
  
 SB
2Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta8:31.37
  
 PB
3Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta8:44.94
  
 PB
4Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta8:46.02
  
 PB
5Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta8:47.45
  
 PB
6Jan KaumannsJan Kaumanns ('94)Sparta / GER8:48.10
  
 PB
7Jakob Lund FriskJakob Lund Frisk ('03)BAC9:09.94
  
 PB
8Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN9:28.40
  
 PB
Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)Sparta DNF
  
 
Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta DNF
  
 
9Matilde WillerMatilde Willer Sparta10:30.64
  
  K 1 Mixed competition
10Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC10:32.60
  
  K 2 Mixed competition

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle