Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Herlevstafetten og UP-stævne 23.5.2022
Herlev Stadion

M22 100 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC13.9h
  
 
2Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik14.0h
  
 
3Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM14.2h
  
 
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik12.7h
  
 
1Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM12.7h
  
 
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK13.5h
  
 
P17 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.4h
  
 
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.0h
  
 
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.3h
  
 
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC13.4h
  
 
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.5h
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.60
  
 
 
9.489.609.17     
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laurits Rævsgaard FischerLaurits Rævsgaard Fischer ('08)Hvidovre AM1.35
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.24
0.0
  
 PB
 
4.24 PB
 0.0
4.07
 -3.2
  X     
2Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM4.15
-2.3
  
 
 
4.15
 -2.3
3.89
 -2.7
3.59
 -2.6
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC9.04
  
 
 
8.838.789.04     
2Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik7.35
  
 SB
 
7.35 SB7.247.29     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
      
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
  
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.07
-2.8
  
 SB
 
4.81
 -1.5
5.07 SB
 -2.8
4.99
 -1.7
     
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.85
-2.6
  
 SB
 
  X
 -2.2
4.85 SB
 -2.6
4.79
 -1.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.13
  
 
 
9.7810.139.69     
2Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC9.08
  
 PB
 
7.89 PB7.759.08 PB     
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik7.34
  
 PB
 
7.24 PB6.907.34 PB     
D13 80 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.3h
  
 
2Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.8h
  
 
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik12.3h
  
 
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik14.7h
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik11.2h
  
 
2Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas11.9h
  
 
3Magnus Kirkegaard MadsenMagnus Kirkegaard Madsen ('09)Hvidovre AM12.4h
  
 
4Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM12.6h
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.40
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
 
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.42
-0.7
  
 PB
 
4.04 SB
 -1.0
3.69
 -2.4
4.42 PB
 -0.7
     
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.40
-1.9
  
 
 
4.33
 -1.2
4.40
 -1.9
4.34
 -0.7
     
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.36
-1.5
  
 
 
  X4.36
 -1.5
  X     
4Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC4.30
-0.9
  
 SB
 
4.24 SB
 -1.5
4.06
 -2.7
4.30 SB
 -0.9
     
5Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik4.26
-1.9
  
 PB
 
4.26 PB
 -1.9
3.94
 -2.0
4.20
 0.0
     
6Magnus Kirkegaard MadsenMagnus Kirkegaard Madsen ('09)Hvidovre AM3.65
-1.2
  
 PB
 
3.30 PB
 0.6
3.56 PB
 -1.9
3.65 PB
 -1.2
     
7Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM3.55
-1.7
  
 PB
 
3.34 PB
 -1.2
3.37 PB
 -1.8
3.55 PB
 -1.7
     
D13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
4Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM4.83
  
 PB
 
4.69 PB4.604.83 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC7.92
  
 
 
7.447.927.60     
2Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas7.18
  
 PB
 
7.18 PB6.206.98     
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik5.16
  
 
 
4.935.065.16     
P13 80 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC12.2h
  
 
2Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.5h
  
 
3Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK12.8h
  
 
4Eva HasløvEva Hasløv ('09)BAK12.9h
  
 
5Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM13.3h
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik10.6h
  
 
2Thea NordenhofThea Nordenhof ('09)BAK12.5h
  
 
3Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM12.6h
  
 
4Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM13.4h
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.40
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
   
1Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.25
  
 
 
1.05
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
    
2Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
   
3Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
4Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.10
XXX
    
5Karoline MunksgaardKaroline Munksgaard ('10)Amager AC0.95
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.41
0.0
  
 PB
 
4.36 PB
 -1.9
4.19
 -2.8
4.41 PB
 0.0
     
2Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC3.96
0.0
  
 PB
 
3.88 PB
 -1.1
3.80
 -1.9
3.96 PB
 0.0
     
3Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.81
-0.3
  
 PB
 
3.81 PB
 -0.3
  X3.81 =PB
 -1.4
     
4Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC3.73
-1.2
  
 PB
 
3.58 PB
 -1.0
3.73 PB
 -1.2
3.62
 -1.2
     
5Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK3.45
-1.7
  
 PB
 
3.45 PB
 -1.7
3.45 =PB
 -1.3
3.38
 -2.2
     
6Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM3.44
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
  X  X     
7Karoline MunksgaardKaroline Munksgaard ('10)Amager AC3.16
-1.2
  
 PB
 
3.07 PB
 -0.7
3.00
 -1.9
3.16 PB
 -1.2
     
8Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM3.04
-2.7
  
 PB
 
  X3.04 PB
 -2.7
2.92
 -1.6
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.25
  
 PB
 
7.457.148.25 PB     
2Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC7.87
  
 PB
 
7.407.457.87 PB     
3Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('10)Hvidovre AM5.69
  
 PB
 
5.37 PB5.69 PB4.67     
4Maggie Upton RaaeMaggie Upton Raae ('09)Hvidovre AM5.57
  
 PB
 
4.56 PB3.805.57 PB     
D11 60 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas9.1h
  
 
2
Rune Krarup
Rune Krarup ('11)
BAK9.4h
  
 
3
Adam Bank Rasmussen
Adam Bank Rasmussen ('11)
BAK10.0h
  
 
3
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik10.0h
  
 
5
Felix Barslund
Felix Barslund ('11)
BAK10.1h
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK9.2h
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.3h
  
 
3
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik9.5h
  
 
4
Bertram Larsen
Bertram Larsen ('12)
Glostrup IC10.2h
  
 
4
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik10.2h
  
 
6
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik11.3h
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.10
-1.0
  
 PB
 
3.84
 -3.1
4.10 PB
 -1.0
3.99
 -1.0
     
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.99
-1.8
  
 PB
 
3.86 PB
 -2.0
3.99 PB
 -1.8
3.85
 -2.5
     
3
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK3.48
+0.5
  
 PB
 
3.40 PB
 -0.8
3.33
 -2.2
3.48 PB
 0.5
     
4
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik3.17
-1.1
  
 
 
3.17
 -1.1
3.06
 -1.1
3.14
 -3.4
     
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3.17
-1.5
  
 
 
2.99
 -0.7
2.99
 -2.4
3.17
 -1.5
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.55
  
 PB
 
8.23 PB8.55 PB8.48     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik40.57
  
 
 
39.5440.5740.55     
2
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik34.89
  
 PB
 
29.06 SB33.27 PB34.89 PB     
3
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik32.12
  
 PB
 
31.73 PB32.12 PB     
4
Felix Barslund
Felix Barslund ('11)
BAK30.55
  
 PB
 
30.55 PB29.8828.59     
5
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC28.56
  
 
 
28.5618.6025.76     
6
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik25.10
  
 
 
24.3820.9525.10     
7
Bertram Larsen
Bertram Larsen ('12)
Glostrup IC23.17
  
 
 
21.6223.1718.44     
P11 60 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.7h
  
 
2
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.5h
  
 
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas10.9h
  
 
3
Elizabeth Andreasen
Elizabeth Andreasen ('12)
BAK10.9h
  
 
5
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik11.4h
  
 
5
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik11.4h
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik0.90
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90 =PB
  O
0.95
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM3.52
-1.7
  
 PB
 
3.42 PB
 -2.7
3.52 PB
 -1.7
3.52 =PB
 -3.4
     
2
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik2.96
-2.9
  
 PB
 
2.84 PB
 -0.9
2.90 PB
 -3.2
2.96 PB
 -2.9
     
3
Elizabeth Andreasen
Elizabeth Andreasen ('12)
BAK2.93
-2.7
  
 PB
 
2.87 PB
 -3.7
2.79
 -3.2
2.93 PB
 -2.7
     
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.78
-3.3
  
 PB
 
2.78 PB
 -3.3
2.60
 -0.9
2.67
 -4.7
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas26.25
  
 
 
24.1926.2520.39     
2
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas21.24
  
 PB
 
20.63 PB10.9821.24 PB     
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik20.70
  
 PB
 
20.70 PB20.62  X     
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik13.77
  
 PB
 
13.77 PB8.698.55     
D9 40 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.8h
  
 
2
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC8.3h
  
 
3
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC8.6h
  
 
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC9.0h
  
 
5
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik9.1h
  
 
6
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik10.4h
  
 
Finale B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik7.1h
  
 
2
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik7.4h
  
 
3
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik7.5h
  
 
4
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik7.9h
  
 
5
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik8.1h
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.91
-0.2
  
 
 
3.91
 -0.2
3.78
 -3.1
3.61
 -1.9
     
2
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC3.54
+0.1
  
 PB
 
3.27 PB
 -4.1
3.54 PB
 0.1
3.25
 -2.4
     
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.01
-1.3
  
 
 
2.71
 -2.1
2.92
 -1.9
3.01
 -1.3
     
4
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik3.00
-2.9
  
 PB
 
2.34 SB
 -2.1
2.59 SB
 -2.9
3.00 PB
 -2.9
     
5
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik2.88
-2.0
  
 
 
2.64
 -3.5
2.55
 -2.7
2.88
 -2.0
     
6
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik2.72
-3.7
  
 PB
 
2.47 PB
 -0.9
2.72 PB
 -3.7
2.24
 -3.0
     
7
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC2.64
0.0
  
 PB
 
2.50
 -2.2
2.64
 0.0
  X     
8
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik2.54
-2.0
  
 
 
2.48
 -3.2
2.54
 -2.0
2.50
 -1.7
     
9
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik2.42
-4.5
  
 
 
2.42
 -4.5
  X2.34
 -1.4
     
10
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.16
-2.9
  
 
 
2.16
 -2.9
2.16
 -3.8
  X     
11
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik2.10
-3.0
  
 PB
 
1.87 PB
 -2.7
1.61
 -0.9
2.10 PB
 -3.0
     
12
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.39
-0.3
  
 SB
 
1.39 SB
 -0.3
  X  –     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC32.44
  
 PB
 
31.1632.44 PB31.79     
2
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik28.32
  
 PB
 
27.37 PB28.32 PB21.09     
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik25.49
  
 
 
24.1221.4425.49     
4
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik24.82
  
 PB
 
24.82 PB23.6422.95     
5
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik22.55
  
 PB
 
  X22.55 PB20.16     
6
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC22.21
  
 PB
 
20.79 PB22.21 PB  X     
7
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC19.95
  
 PB
 
19.9514.9916.75     
8
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik18.75
  
 PB
 
18.75 PB17.8014.20     
9
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik18.04
  
 
 
18.04  X  X     
10
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC17.15
  
 
 
14.4913.1817.15     
11
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik16.41
  
 PB
 
  X16.41 PB11.34     
12
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik11.17
  
 
 
11.174.529.28     
13
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik9.45
  
 PB
 
7.93 PB7.209.45 PB     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas3.32
-0.8
  
 PB
 
3.13 PB
 -1.7
3.18 PB
 -1.7
3.32 PB
 -0.8
     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik2.90
-2.2
  
 
 
2.90
 -2.2
2.79
 -1.7
  X     
3
Emma Falk
Emma Falk ('14)
BAK2.88
-2.7
  
 PB
 
2.82 PB
 -2.6
2.88 PB
 -2.7
2.73
 -2.6
     
4
Celina Lauridsen
Celina Lauridsen ('13)
Herlev Atletik2.84
-1.0
  
 PB
 
2.84 PB
 -1.0
2.30
 -2.8
2.56
 -2.4
     
5
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas2.71
-2.4
  
 PB
 
2.71 PB
 -2.4
2.68
 -3.0
2.62
 -3.4
     
6
Emma Lauridsen
Emma Lauridsen ('14)
Herlev Atletik2.37
-1.8
  
 PB
 
2.37 PB
 -1.8
2.26
 -1.3
2.14
 -3.4
     
7
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik2.07
-2.2
  
 PB
 
2.04 PB
 -2.3
1.79
 -1.6
2.07 PB
 -2.2
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik18.09
  
 PB
 
16.3918.09 PB16.48     
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas17.08
  
 PB
 
16.99 PB15.8217.08 PB     
3
Emma Falk
Emma Falk ('14)
BAK13.31
  
 PB
 
11.90 PB11.90 =PB13.31 PB     
4
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik8.97
  
 PB
 
8.97 PB3.418.96     
5
Emma Lauridsen
Emma Lauridsen ('14)
Herlev Atletik8.92
  
 PB
 
8.92 PB6.198.30     
6
Celina Lauridsen
Celina Lauridsen ('13)
Herlev Atletik8.39
  
 PB
 
5.32 PB5.43 PB8.39 PB     
D7 40 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Luna Bønnelycke Ziebell
Luna Bønnelycke Ziebell ('15)
Herlev Atletik8.0h
  
  K Mixed competition
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas8.1h
  
 
3
Liv Petersen
Liv Petersen ('15)
BAK8.8h
  
  K Mixed competition
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.26
-1.1
  
 
 
  X2.10
 -2.4
2.26
 -1.1
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas14.29
  
 
 
14.297.4913.93     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Luna Bønnelycke Ziebell
Luna Bønnelycke Ziebell ('15)
Herlev Atletik2.51
-2.4
  
 PB
 
2.00 PB
 -1.5
2.37 PB
 -2.4
2.51 PB
 -2.4
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Luna Bønnelycke Ziebell
Luna Bønnelycke Ziebell ('15)
Herlev Atletik10.95
  
 PB
 
9.81 PB9.1810.95 PB     

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior