Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Frederiksberg: Mandagsteststævne 23.5.2022
Frederiksberg Stadion
Vælg mænd discipliner
100 m
200 m
400 m
800 m
D17 800 m
Vælg kvinder discipliner
100 m
200 m
P15 200 m
P15 400 m
M 100 m
Vind: -3.2
Finale A
Finale
Vind: -3.2
1
Christoph Hansen
Christoph Hansen ('92)
92
Frederiksberg IF / GER
11.71
M 200 m
Vind: -2.7
Finale A
Finale
Vind: -2.7
1
Christoph Hansen
Christoph Hansen ('92)
92
Frederiksberg IF / GER
23.13
SB
2
Iasonas Koniaris
Iasonas Koniaris ('97)
97
Frederiksberg IF
23.16
SB
3
Mathias A. Olsen
Mathias A. Olsen ('91)
91
Frederiksberg IF
23.19
SB
4
Magnus Antonio Askov-Hansen
Magnus Antonio Askov-Hansen ('03)
03
Frederiksberg IF
23.58
SB
M 400 m
Finale A
Finale
1
Mathias A. Olsen
Mathias A. Olsen ('91)
91
Frederiksberg IF
50.14
SB
1
Iasonas Koniaris
Iasonas Koniaris ('97)
97
Frederiksberg IF
50.29
2
Villads Fredsted Andersen
Villads Fredsted Andersen ('06)
06
Frederiksberg IF
52.23
PB
M 800 m
Finale A
Finale
1
Amalie Boeck
Amalie Boeck ('03)
03
Frederiksberg IF
2:20.29
K
Mathias Lundkvist
Mathias Lundkvist ('93)
93
Frederiksberg IF
DNF
Bo Sterup Abrahamsson
Bo Sterup Abrahamsson ('76)
76
Frederiksberg IF
DNF
K 100 m
Vind: -3.2
Finale A
Finale
Vind: -3.2
1
Asta Marie Holck Hansen
Asta Marie Holck Hansen ('07)
07
Frederiksberg IF
14.12
2
Vilma Viggers Fabild
Vilma Viggers Fabild ('08)
08
Frederiksberg IF
14.15
3
Nanna Trier Svendsen
Nanna Trier Svendsen ('08)
08
Frederiksberg IF
14.88
4
Elsa Kyster Hvelplund
Elsa Kyster Hvelplund ('08)
08
Frederiksberg IF
15.14
5
Gertrud Sander Clausen
Gertrud Sander Clausen ('08)
08
Frederiksberg IF
15.36
SB
K 200 m
Vind: -2.2
Finale A
Finale
Vind: -2.2
1
Laura Friedeheim
Laura Friedeheim ('91)
91
Frederiksberg IF / GER
29.27
SB
2
Kathrine Dahl Larsen
Kathrine Dahl Larsen ('79)
79
Frederiksberg IF
30.58
SB
D17 800 m
Finale A
Finale
1
Noah Askerøi-Waldmann
Noah Askerøi-Waldmann ('06)
06
Frederiksberg IF
2:22.57
PB
2
August Olander
August Olander ('08)
08
Frederiksberg IF
2:29.29
PB
3
Elin Barenholdt Götze
Elin Barenholdt Götze ('06)
06
Frederiksberg IF
2:35.95
K
P15 200 m
Vind: -4.1
Finale A
Finale
Vind: -4.1
1
Asta Marie Holck Hansen
Asta Marie Holck Hansen ('07)
07
Frederiksberg IF
30.24
SB
2
Nanna Trier Svendsen
Nanna Trier Svendsen ('08)
08
Frederiksberg IF
30.93
PB
P15 400 m
Finale A
Finale
1
Vilma Viggers Fabild
Vilma Viggers Fabild ('08)
08
Frederiksberg IF
1:07.23
PB
2
Elsa Kyster Hvelplund
Elsa Kyster Hvelplund ('08)
08
Frederiksberg IF
1:13.31
PB
3
Gertrud Sander Clausen
Gertrud Sander Clausen ('08)
08
Frederiksberg IF
1:15.23
PB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland