Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Herning Games 21.5.2022
Herning Atletikstadion, H.P.Hansensvej 6B, 7400 Herning

M 100 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik11.24 w
  
 
2Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.22 w
  
 
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad12.22 w
  
 
4Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.33 w
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF37.26
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM39.23
  
 PB
3Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF40.42
  
 PB
4Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM46.94
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM2:04.61
  
 PB
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:13.55
  
 PB
3Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro2:14.61
  
 PB
4Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3:02.24
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad8:34.28
  
 PB
2Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK778:47.15
  
 PB
3Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK778:57.74
  
 SB
4Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK8:58.30
  
 PB
5Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM8:59.25
  
 PB
6Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM9:09.01
  
 SB
7Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad9:25.90
  
 PB
8Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad9:41.22
  
 PB
9Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK9:47.85
  
 PB
10Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad10:34.91
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik6.71
+0.7
  
 PB
 
6.62 SB
 0.7
  X6.34
 0.0
6.21
 -0.6
6.42
 1.3
6.71 PB
 0.7
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.35
  
 SB
 
14.2115.22 SB15.35 SB  X  X  X  
2Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM12.58
  
 
 
  X  X12.3612.58  X  X  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM11.86
  
 SB
 
11.43 SB11.69 SB  X11.38  X11.86 SB  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM44.71
  
 SB
 
44.65 SB44.71 SB39.55  X  X44.02  
2Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM37.84
  
 
 
35.3036.3837.1037.05  X37.84  
3Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 32.43
  
 
 
28.8830.8531.8132.4331.2930.13  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM58.31
  
 
 
57.2958.3156.40  X56.0055.98  
2Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190055.26
  
 SB
 
53.78 SB52.76  X54.92 SB51.9255.26 SB  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM41.59
  
 SB
 
  X40.76 SB41.59 SB  X  X  X  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 35.69
  
 
 
35.6932.7333.88  –  –  –  
K 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Sanne Archana ThorupSanne Archana Thorup ('86)Randers Freja23.59
  
 PB
1Ditte Helbech JensenDitte Helbech Jensen ('93)Randers Freja48.92
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
1Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190045.28
  
 SB
1Sanne Archana ThorupSanne Archana Thorup ('86)Randers Freja1:19.67
  
 PB
1Ditte Helbech JensenDitte Helbech Jensen ('93)Randers Freja2:13.54
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad10:33.72
  
 PB
2Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM11:02.24
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF18.03
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM DNF
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.48
0.0
  
 SB
 
5.16 SB
 0.8
5.28 SB
 0.3
5.31 SB
 1.1
5.48 SB
 0.0
5.46
 1.7
  X  
2Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM5.05
+1.7
  
 PB
 
4.58 SB
 0.7
4.85 SB
 1.7
5.05 PB
 1.7
  X4.81
 0.7
  X  
3Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik4.71
+1.3
  
 PB
 
4.71 PB
 1.3
4.25
 1.2
4.46
 0.7
4.57
 1.9
4.63
 0.0
4.69
 0.9
  
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.51
+1.1
  
 SB
 
4.39 SB
 1.8
4.51 SB
 1.1
4.36
 0.9
4.51 =SB
 0.8
4.33
 0.0
4.41
 0.5
  
5Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.39
+0.8
  
 SB
 
3.89 SB
 0.8
4.33 SB
 1.9
  X4.39 SB
 0.8
4.15
 0.5
  X  
Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marie MendgaardMarie Mendgaard ('98)HGF AM7.17
  
 PB
 
6.92 PB  X7.08 PB6.98  –7.17 PB  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190043.09
  
 PB
 
43.09 PB41.5641.3841.5637.3341.88  
2Marie MendgaardMarie Mendgaard ('98)HGF AM21.41
  
 PB
 
  X  X21.41 PB20.73  X  –  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie MendgaardMarie Mendgaard ('98)HGF AM19.84
  
 PB
 
19.75 PB  X17.14  X19.84 PB17.89  
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM4.52
+0.2
  
 SB
 
4.20 SB
 -0.3
4.52 SB
 0.2
4.38
 0.5
  X  X  X  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.15
  
 
 
  X35.5235.8938.1536.28  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 53.38
  
 
 
46.6853.3852.1451.37  X52.38  
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik57.47
  
 PB
 
50.49 PB51.42 PB54.48 PB55.42 PB57.47 PB54.34  
P19 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.36
  
 PB
2Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF13.40
  
 =PB
3Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM13.44
  
 PB
4Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE15.02
  
 PB
P19 300 m    

Finale A

Finale
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF39.94
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM40.76
  
 PB
3Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF44.34
  
 PB
4Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM46.06
  
 PB
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:06.30
  
 PB
2Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:59.04
  
 SB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE1.35
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
   
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.07
  
 PB
 
8.60 SB8.93 PB8.56  X8.609.07 PB  
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM25.90
  
 PB
 
24.16 SB  X  X25.90 PB  X22.47  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro50.12
  
 PB
 
49.75 PB47.4647.01  X50.12 PB  X  
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM40.97
  
 
 
40.02  X  X40.97  X  X  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 26.50
  
 PB
 
  X  X25.49 PB24.71  X26.50 PB  
2Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE24.74
  
 PB
 
23.16 PB  X24.74 PB19.2321.58  X  
D17 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.19
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF11.51
  
 PB
3Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK7711.92
  
 PB
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.11
  
 PB
5Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM13.90
  
 PB
D17 3000 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF9:30.78
  
 
2Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen10:07.95
  
 PB
3Mads StokvadMads Stokvad ('06)Lemvig LK10:14.28
  
 PB
4Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja10:31.68
  
 PB
5Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM10:59.98
  
 PB
6Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM11:00.96
  
 PB
7Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF11:09.23
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK775.90 w
+2.1
  
 
 
5.59 SB  X5.49
 1.1
5.30
 -0.9
5.60 =PB
 1.7
5.90
 2.1
  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM42.55
  
 PB
 
39.33 PB42.55 PB  X  X  X39.33  
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM29.83
  
 PB
 
25.7026.5928.06 PB29.83 PB28.71  X  
P17 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.18
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.07
  
 PB
3Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik13.17
  
 PB
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM13.51
  
 PB
5Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF13.54
  
 SB
6Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7716.56
  
 SB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:18.49
  
 PB
2Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:23.86
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:34.61
  
 PB
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM2:37.09
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.55
XXX
    
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM10.61
  
 PB
 
9.88 PB10.61 PB10.249.479.8110.08  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.25
  
 
 
10.179.85  X10.25  –9.86  
3Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM9.04
  
 PB
 
7.59 SB8.04 PB8.35 PB8.149.04 PB8.65  
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF6.86
  
 PB
 
6.18 SB6.19 SB6.86 PB6.185.956.61  
5Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.68
  
 
 
6.08  X5.986.096.596.68  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM32.94
  
 PB
 
32.94 PB31.0531.30  X  X30.28  
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF18.78
  
 
 
18.5117.21  X15.3413.9818.78  
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF16.96
  
 PB
 
15.1816.96 PB14.2015.1415.76  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM59.07
  
 PB
 
  X59.07 PB  X58.26  X  X  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM46.20
  
 SB
 
  X41.6646.20 SB  X43.90  X  
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF22.31
  
 PB
 
22.31 PB  X  X  X19.2322.06  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM40.93
  
 SB
 
  X  X37.54 SB40.93 SB39.3539.79  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF35.40
  
 PB
 
  X35.40 PB32.7230.8829.6631.61  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM26.19
  
 SB
 
23.33 SB21.5125.26 SB25.44 SB24.1526.19 SB  
4Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF25.16
  
 PB
 
23.95 SB22.91  X22.1822.8825.16 PB  
5Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM21.62
  
 PB
 
21.62 PB19.3421.0521.19  X  X  
6Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK7721.33
  
 PB
 
  X19.73 PB19.84 PB21.33 PB  X18.58  
7Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7713.75
  
 SB
 
9.51 SB13.75 SB13.2013.3912.60  X  
D15 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190011.56
  
 PB
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.99
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7712.52
  
 PB
4Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad13.06
  
 PB
5Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM13.52
  
 PB
6Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM13.83
  
 PB
Finale B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK7712.47
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7712.75
  
 PB
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190012.96
  
 PB
4Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 190013.09
  
 PB
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190013.13
  
 PB
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM15.10
  
 PB
Finale C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8011.80
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.41
  
 PB
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8012.90
  
 PB
4Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM13.10
  
 PB
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM15.40
  
 PB
6Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM17.80
  
 PB
Finale D
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 12.17
  
 PB
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX12.23
  
 PB
3Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM13.58
  
 PB
4Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM14.34
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190038.99
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8039.16
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8041.47
  
 PB
4Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 190044.70
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM55.83
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF2:13.15
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:22.03
  
 PB
3Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2:26.67
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:28.39
  
 PB
5Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF2:35.04
  
 PB
6Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19002:37.32
  
 PB
7Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:49.71
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190015.10
  
 PB
Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX DNF
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.65
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
XXO
1.65 PB
 XO
1.68
XXX
   
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.60
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.60 =PB
  O
1.65
XXX
 
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.55
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
   
4Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM1.50
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
       
5Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.45
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 =PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
 
6Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.40
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
 
7Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.25
  
 =PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.44
+1.2
  
 PB
 
5.93 PB
 -0.2
6.43
 2.4
6.38 PB
 1.6
6.44 PB
 1.2
    
Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.39
+1.5
  
 PB
 
4.86 PB
 -1.5
5.39 PB
 1.5
5.16
 1.4
5.06
 0.0
    
Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.23
+0.6
  
 =PB
 
5.23 =PB
 0.6
  –5.09
 1.4
5.19
 0.3
    
Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 5.15
0.0
  
 PB
 
4.78 PB
 1.4
4.97 PB
 0.0
5.00 PB
 0.7
5.15 PB
 0.0
    
Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.04
+1.1
  
 
 
5.04
 1.1
3.67
 1.4
4.80
 1.3
4.80
 0.0
    
Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX4.96 w
+2.3
  
 
 
4.96
 2.3
4.81 =PB
 1.1
4.52
 0.8
4.65
 0.5
    
Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad4.85
+1.5
  
 PB
 
4.85 PB
 1.5
4.71
 1.2
4.85 =PB
 1.3
4.54
 0.6
    
Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.80
-0.8
  
 PB
 
4.80 PB
 -0.8
4.55
 1.2
4.77
 0.6
4.63
 0.0
    
Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.80
+1.1
  
 PB
 
4.74 PB
 1.0
4.16
 -1.3
4.80 PB
 1.1
4.59
 2.0
    
Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM4.33
+0.9
  
 PB
 
4.33 PB
 0.9
4.25
 1.5
3.10
 0.2
4.20
 0.0
    
Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.20
+0.2
  
 PB
 
3.93 SB
 1.5
4.20 PB
 0.2
  –3.83
 0.0
    
Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.89
+1.0
  
 
 
3.51
 -0.5
  –3.89
 1.0
  –    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM10.93
  
 
 
10.9310.7510.3210.64    
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK809.44
  
 PB
 
8.908.769.35 PB9.44 PB    
3Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad7.44
  
 PB
 
7.44 PB7.016.166.74    
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.10
  
 
 
6.646.795.987.10    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM19.90
  
 
 
  X16.1019.9017.71    
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM13.29
  
 
 
12.28  X13.29  X    
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM35.75
  
 
 
  X  X34.1835.75    
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM14.29
  
 PB
 
13.29 PB14.22 PB14.29 PB14.26    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM39.81
  
 PB
 
31.38 SB39.81 PB38.49  X    
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190033.20
  
 SB
 
  X  X24.25 SB33.20 SB    
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8027.99
  
 PB
 
27.99 PB23.8627.55  X    
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190027.04
  
 SB
 
26.69 SB26.3227.04 SB22.66    
5Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM25.90
  
 
 
25.90  X  X22.51    
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM22.66
  
 PB
 
19.05 PB22.66 PB20.1919.28    
7Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM21.89
  
 PB
 
  X19.42 PB21.89 PB19.85    
8Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM18.54
  
 
 
18.5418.1917.9917.60    
9Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM18.36
  
 PB
 
17.64 PB18.36 PB12.8213.63    
10Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX17.68
  
 PB
 
13.30 PB17.68 PB17.3116.51    
P15 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.67
  
 PB
2Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7714.05
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM14.33
  
 SB
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM15.04
  
 
5Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM15.36
  
 PB
Finale B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK7713.41
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190013.60
  
 PB
3Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7713.86
  
 PB
4Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190014.16
  
 PB
5Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190016.18
  
 PB
Finale C
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.94 w
  
 
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM13.63 w
  
 
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM14.46 w
  
 
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM14.71 w
  
 
5Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM15.00 w
  
 
6Adriana ThorhaugeAdriana Thorhauge ('06)SAK7715.56 w
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM43.57
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF45.12
  
 PB
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM48.13
  
 PB
4Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM51.57
  
 PB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM11:22.90
  
 PB
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12:29.45
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.82 w
  
 
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM13.40 w
  
 
3Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7715.45 w
  
 
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM16.39 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.55
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.60
XXX
   
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.50
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 =PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50 PB
  O
1.55
XXX
  
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.50
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45 SB
  O
1.50 PB
 XO
1.55
XXX
  
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM1.15
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
 XO
1.20
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.75
-1.6
  
 PB
 
4.50 PB
 -0.1
  X4.46
 -1.0
4.75 PB
 -1.6
    
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.56
-0.7
  
 PB
 
4.56 PB
 -0.7
4.23
 -1.6
  X4.09
 -1.9
    
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.53
-0.7
  
 SB
 
4.53 SB
 -0.7
4.41
 -1.8
4.25
 -2.4
  X    
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM4.34
-1.2
  
 PB
 
4.01 SB
 -1.6
  X4.25 PB
 -0.6
4.34 PB
 -1.2
    
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.28
0.0
  
 
 
4.28
 0.0
4.20
 -1.8
4.14
 -1.5
4.15
 -1.9
    
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.26
-0.5
  
 PB
 
3.51
 -1.3
3.63 PB
 -1.5
  X4.26 PB
 -0.5
    
7Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19004.12
-0.1
  
 PB
 
4.12 PB
 -0.1
3.82
 -0.8
3.69
 0.0
3.76
 -1.9
    
8Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.86
-1.7
  
 PB
 
3.86 PB
 -1.7
3.20
 -1.0
  X1.92
 0.0
    
9Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19003.63
-1.7
  
 PB
 
2.76 PB
 -0.8
  X3.52 PB
 -2.6
3.63 PB
 -1.7
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.75
  
 PB
 
9.7010.349.8310.75 PB    
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM10.70
  
 
 
10.1510.409.2910.70    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM21.46
  
 PB
 
18.73 PB19.20 PB21.46 PB19.58    
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM14.75
  
 PB
 
13.31  X  X14.75 PB    
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM44.53
  
 PB
 
42.0244.53 PB42.42  X    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7727.21
  
 PB
 
26.57 PB25.9827.21 PB26.91    
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF19.13
  
 PB
 
19.13 PB18.24  X  X    
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190018.74
  
 PB
 
18.74 PB18.19  X15.77    
4Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK7714.27
  
 PB
 
13.09 PB12.1314.27 PB13.27    
Adriana ThorhaugeAdriana Thorhauge ('06)SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X  X    
D13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.86
  
 PB
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.06
  
 PB
3Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 190011.16
  
 PB
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190012.02
  
 PB
5Karusan ChandrakumarKarusan Chandrakumar ('10)HGF AM15.93
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM10.79
  
 PB
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.55
  
 PB
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.82
  
 PB
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8012.32
  
 PB
D13 300 m    

Finale A

Finale
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190047.25
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM51.71
  
 PB
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1:04.14
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 190013.49 w
  
 
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM16.27 w
  
 
3Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 190016.84 w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.30
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
    
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.25
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30
XXX
     
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.20
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.59
-0.9
  
 
 
4.31
 -1.9
4.57
 -0.6
  X4.59
 -0.9
    
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.53
0.0
  
 PB
 
  X4.53 PB
 0.0
4.43
 0.0
4.34
 -0.8
    
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.48
-1.2
  
 
 
  X  X4.33
 -0.9
4.48
 -1.2
    
4Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 4.30
-0.1
  
 PB
 
4.20 PB
 -0.2
4.30 PB
 -0.1
3.89
 0.0
4.20
 -0.3
    
5Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.10
0.0
  
 PB
 
3.74
 -0.8
3.87
 -0.4
3.92
 0.0
4.10 PB
 0.0
    
6Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK804.04
-0.2
  
 PB
 
3.67
 -0.4
4.04 PB
 -0.2
3.89
 -1.0
3.73
 -1.9
    
7Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.82
0.0
  
 SB
 
3.80 SB
 -1.0
3.74
 1.0
3.82 SB
 0.0
3.60
 -1.3
    
8Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19003.43
-1.4
  
 SB
 
3.43 SB
 -1.4
3.43 =SB
 -0.3
3.14
 -1.0
3.32
 0.0
    
9Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.29
-1.2
  
 PB
 
3.10 SB
 -1.3
3.05
 -1.7
3.08
 -1.5
3.29 PB
 -1.2
    
10Karusan ChandrakumarKarusan Chandrakumar ('10)HGF AM2.75
0.0
  
 PB
 
2.60 PB
 -0.9
2.75 PB
 0.0
2.59
 -1.0
2.42
 -1.9
    
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.76
  
 
 
9.609.769.399.66    
2Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.68
  
 PB
 
8.68 PB8.648.578.06    
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.67
  
 
 
8.468.338.678.03    
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.45
  
 PB
 
5.51 PB7.45 PB6.796.05    
5Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM6.93
  
 PB
 
6.55 PB6.93 PB6.52  X    
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM10.48
  
 PB
 
  X9.49 PB9.88 PB10.48 PB    
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM19.90
  
 PB
 
18.14 PB  X19.22 PB19.90 PB    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM31.39
  
 
 
31.3923.5422.5931.12    
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM28.88
  
 PB
 
28.88 PB  X24.54  X    
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.36
  
 PB
 
26.35 PB27.36 PB24.7824.08    
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8024.87
  
 
 
20.3424.8723.0624.24    
5Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190024.63
  
 PB
 
23.18 PB18.7224.63 PB19.49    
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM19.81
  
 PB
 
17.69 PB  X19.81 PB18.55    
7Karusan ChandrakumarKarusan Chandrakumar ('10)HGF AM11.42
  
 PB
 
  X11.42 PB  X  X    
Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P13 80 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM10.87
  
 PB
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190011.62
  
 PB
3Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM11.76
  
 SB
4Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad12.06
  
 PB
5Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad13.92
  
 PB
Finale B
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.16 w
  
 
2Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF11.71 w
  
 
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.93 w
  
 
4Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM12.25 w
  
 
P13 300 m    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM43.23
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM46.95
  
 PB
3Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190048.38
  
 PB
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM51.28
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM2:38.83
  
 
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:46.18
  
 PB
3Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:49.40
  
 
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF2:51.41
  
 PB
5Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:58.83
  
 PB
6Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad3:10.20
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.18 w
  
 
2Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190011.58 w
  
 
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM12.46 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.40
  
 
 
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXX
     
Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.30
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
    
Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF1.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
 XO
1.25 PB
  O
   
Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
     
Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 PB
 
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.71
-0.7
  
 PB
 
4.58 PB
 -0.3
4.62 PB
 0.0
4.53
 -1.1
4.71 PB
 -0.7
    
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.47
-0.6
  
 PB
 
4.32 =SB
 -0.5
3.96
 -1.3
4.47 PB
 -0.6
4.45
 -0.7
    
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.23
-1.4
  
 PB
 
4.04 PB
 -0.8
4.01
 -1.9
4.15 PB
 0.0
4.23 PB
 -1.4
    
4Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19004.21
-1.9
  
 PB
 
4.15 PB
 -0.3
4.21 PB
 -1.9
4.09
 -0.8
4.15
 -1.4
    
5Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19003.82
+0.3
  
 SB
 
3.82 SB
 0.3
3.76
 -1.1
3.74
 -1.0
3.54
 0.0
    
6Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.80
-0.8
  
 PB
 
3.65 PB
 0.0
3.62
 0.0
  X3.80 PB
 -0.8
    
7Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.75
-1.4
  
 PB
 
3.63 PB
 0.0
3.17
 -1.4
3.75 PB
 -1.4
3.41
 -1.1
    
8Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.54
-2.1
  
 SB
 
  X3.48 SB
 0.0
3.37
 -0.9
3.54 SB
 -2.1
    
9Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3.27
-1.1
  
 PB
 
3.21 PB
 -1.3
3.27 PB
 -1.1
3.19
 -1.2
3.04
 -1.6
    
10Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik3.24
-1.1
  
 
 
2.88
 -1.9
3.06
 -1.4
3.24
 -1.1
2.89
 -0.4
    
11Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 2.92
-1.8
  
 
 
2.85
 -0.3
2.64
 -2.5
  X2.92
 -1.8
    
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.49
  
 PB
 
10.18 PB  X10.49 PB10.45    
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.68
  
 PB
 
7.66 PB8.68 PB8.377.96    
3Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM8.31
  
 PB
 
7.65 SB8.31 PB7.868.08    
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM7.71
  
 PB
 
7.71 PB7.617.357.45    
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.54
  
 PB
 
7.52 PB7.057.54 PB6.39    
6Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik7.27
  
 PB
 
6.95 PB6.737.27 PB6.92    
7Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF7.11
  
 
 
6.797.117.076.15    
8Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM6.48
  
 SB
 
6.17 SB6.48 SB5.766.21    
9Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 3.87
  
 
 
3.45  X3.113.87    
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 22.59
  
 PB
 
22.18 PB21.5122.59 PB21.26    
Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM29.49
  
 PB
 
22.6625.0429.49 PB27.98    
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM26.87
  
 PB
 
22.5726.87 PB22.8218.45    
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 21.69
  
 PB
 
20.30 PB20.2321.69 PB19.34    
4Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik21.29
  
 PB
 
18.86  X21.29 PB  X    
5Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM17.92
  
 SB
 
17.92 SB17.2416.58  X    
6Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF16.19
  
 PB
 
14.90 PB12.2714.8816.19 PB    
7Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM11.35
  
 PB
 
11.35 PB  X6.778.48    
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF9.29
  
 PB
 
7.97 PB8.50 PB9.10 PB9.049.29 PB8.32  
M65 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM38.49
  
 
 
  X38.49  X38.38  X  X  
M70 Længdespring    

Finale A

Finale
1Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.32
0.0
  
 SB
 
3.32 SB
 0.0
3.20
 0.4
3.28
 0.0
3.16
 0.3
3.05
 1.2
2.95
 0.9
  
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF18.34
  
 
 
17.42  X  X  X18.3415.58  
M75 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Preben KrebsPreben Krebs ('51)Aalborg AM9.92
  
 
 
9.199.359.739.929.659.90  

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior