Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hillerød: DT master, Sjælland, 1. runde 11.5.2022
Hillerød Stadion

M 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM12.09
  
 SB
2Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød12.52
  
 SB
3Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.33
  
 SB
4Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta14.02
  
 PB
5Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM14.09
  
  K
Finale B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik15.11
  
 PB
2Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA15.58
  
  K
3Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF15.67
  
  K
4Birger LuthmannBirger Luthmann ('45)Ben Hur17.05
  
 SB
5Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur17.20
  
  K
Finale C
Vind: w
Vind: w
1Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik14.45 w
  
 
2Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Greve Atletik15.06 w
  
  K
3Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød17.66 w
  
  K
4Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik20.31 w
  
  K
5Dianga  SkovgaardDianga  Skovgaard ('68)Greve Atletik22.65
  
  K
6Kjeld CadoviusKjeld Cadovius ('49)IK Hellas23.29 w
  
 
Finale D
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik13.72
  
 PB
2Mie KjærMie Kjær ('76)BAC14.46
  
  K
3Charlotte EdholmCharlotte Edholm ('73)BAC15.20
  
  K
4Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC18.24
  
 SB
5Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC20.17
  
  K
M 400 m    

Finale A

Finale
1Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød59.53
  
 SB
2Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta59.62
  
 SB
3Hentie SwiegersHentie Swiegers ('75)Hvidovre AM1:01.08
  
 SB
4Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik1:03.78
  
 SB
5Niels HansenNiels Hansen ('67)Greve Trim1:09.11
  
 PB
Finale B
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta1:04.25
  
 SB
2Henrik HolmgårdHenrik Holmgård ('55)Glostrup IC1:16.30
  
 SB
3David StubbingsDavid Stubbings ('58)DELTA1:22.84
  
 PB
4Birger LuthmannBirger Luthmann ('45)Ben Hur1:25.92
  
 SB
5Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53)Ben Hur1:35.06
  
 SB
Finale C
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1:03.46
  
 PB
2Nina TvistholmNina Tvistholm ('72)Greve Atletik1:19.59
  
  K
3Preben HammershøjPreben Hammershøj ('44)Nordtrim1:32.30
  
 PB
4Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik1:49.09
  
  K
5Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik2:00.52
  
  K
Finale D
1Charlotte EdholmCharlotte Edholm ('73)BAC1:12.00
  
  K
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:12.40
  
 
3Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC1:14.41
  
 SB
5Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik1:29.67
  
 SB
Finale E
1Klaus HeltbechKlaus Heltbech ('63)Helsingør IF1:04.75
  
 SB
2Christina GoltermannChristina Goltermann ('80)Greve Atletik1:10.43
  
  K
3Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas1:35.49
  
  K
4Ivan JeppesenIvan Jeppesen ('46)IK Hellas1:36.66
  
 SB
5Anette LauritsenAnette Lauritsen ('51)Helsingør IF1:48.92
  
  K
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC5:08.98
  
 SB
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 5:12.18
  
 SB
3Bjørn KnudsenBjørn Knudsen ('61)FIF Hillerød5:26.69
  
 SB
4Dan BodalDan Bodal ('67)Langgarverne5:31.10
  
 PB
5Mogens SkjøttMogens Skjøtt ('63)Herlev Atletik5:39.33
  
 PB
6Niels HansenNiels Hansen ('67)Greve Trim5:41.32
  
 PB
7Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik5:41.74
  
 SB
8Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta5:41.77
  
 SB
9Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53)Ben Hur5:42.37
  
 SB
10Anders U. JensenAnders U. Jensen ('65)Helsingør IF5:52.74
  
 PB
11Julie RosboJulie Rosbo ('66)BAC6:01.28
  
  K
12Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas6:25.49
  
 SB
Finale B
1Maria CelikMaria Celik ('90)Greve Trim5:32.73
  
  K
2Bo LorentsenBo Lorentsen ('70)Helsingør IF6:05.57
  
 PB
4Tine FromTine From ('75)6:16.05
  
 PB
5Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik6:20.97
  
  K
6Helene Bothilde RønneHelene Bothilde Rønne ('68)Hvidovre AM6:34.48
  
  K
7Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik6:34.84
  
 PB
8David StubbingsDavid Stubbings ('58)DELTA6:36.70
  
 SB
10Karina DavidsenKarina Davidsen ('77)Greve Trim7:31.22
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik16:20.33
  
 SB
2Guillermo Salinas OrtegaGuillermo Salinas Ortega ('69)HVRunners16:45.88
  
 SB
3Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)Herlev Atletik16:57.58
  
 PB
4Nick ConradiNick Conradi ('84)Greve Trim17:28.64
  
 PB
5Lars KromanLars Kroman ('69)Sparta19:32.74
  
 SB
6Per SchwartzbachPer Schwartzbach ('58)HGATM 19:40.57
  
 SB
7Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53)Ben Hur20:11.00
  
 SB
8Melissa Garro ValverdeMelissa Garro Valverde ('91)Greve Trim20:16.91
  
  K
9Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC20:20.00
  
 SB
10Jan SkaaningJan Skaaning ('66)Helsingør IF20:37.67
  
 SB
11Heino WohlertHeino Wohlert ('66)Langgarverne21:21.14
  
 PB
Finale B
1Mogens WeelMogens Weel ('57)BAC21:51.15
  
 SB
2Leif JensenLeif Jensen ('58)Langgarverne22:26.21
  
 PB
3Anni VedelAnni Vedel ('65)IK Hellas22:45.00
  
  K
4Helene Bothilde RønneHelene Bothilde Rønne ('68)Hvidovre AM23:34.40
  
  K
5Erling AmmentorpErling Ammentorp ('49)IK Hellas23:52.69
  
 SB
6Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik24:10.99
  
  K
7Glennie DavidsenGlennie Davidsen ('77)Greve Trim26:57.26
  
 PB
8Ella GrimmElla Grimm ('47)Langgarverne28:38.94
  
  K
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84)Hvidovre AM1.75
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXO
1.80
XXX
  
2Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød1.50
  
 SB
 
1.30
  O
1.40
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
    
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.45
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45 SB
  O
1.50
XXX
   
4Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik1.40
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXX
    
5Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC1.35
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
   
6Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.30
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
Finale B
1Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC1.35
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
    
2Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik1.20
  
 SB
 
1.10
  O
1.20
 XO
      
3Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC1.15
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
     
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2.40
  
 SB
 
2.20
XXO
2.30
XXO
2.40
XXO
     
2Bo Fleig MortensenBo Fleig Mortensen ('60)BAC1.90
  
 PB
 
1.55
 XO
1.70
  O
1.90
 XO
2.20
XXX
    
3Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.60
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.70
XXX
     
4Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC1.60
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
      
Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik NH
  
 
 
1.55
  X
       
Finale B
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik2.80
  
 SB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
  O
2.80
XXO
    
2Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur2.40
  
 SB
 
2.20
  O
2.40
XXO
2.60
  X
     
3Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC2.40
  
 SB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
XXX
     
4Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.70
  
 SB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
XXX
     
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84)Hvidovre AM5.72
+1.7
  
 SB
 
5.56 SB
 0.0
  X
 0.0
5.72 SB
 1.7
4.36
 0.6
    
2Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM4.89
0.0
  
 SB
 
4.89 SB
 0.0
3.79
 0.0
  X
 0.0
     
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik4.59
0.0
  
 SB
 
4.57
 0.3
4.55
 -1.2
4.59
 0.0
3.30
 -0.3
    
4Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik4.17
-0.1
  
 SB
 
3.59
 2.3
3.81 SB
 -0.1
4.17 SB
 -0.1
     
5Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.53
-0.4
  
 SB
 
3.13 SB
 -1.9
3.42 SB
 -2.9
3.53 SB
 -0.4
3.30
 0.0
    
6Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød2.64
0.0
  
 SB
 
2.55 SB
 0.9
2.51
 0.0
2.58 SB
 -0.7
2.64 SB
 0.0
    
Finale B
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik4.97
0.0
  
 SB
 
4.93 SB
 0.0
4.97 SB
 0.0
4.83
 0.0
  X
 0.0
    
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.75
-0.8
  
 SB
 
2.71 SB
 1.2
  X
 0.0
3.75 SB
 -0.8
3.64
 1.7
    
3Helge TeschHelge Tesch ('46)Ben Hur3.31
+0.1
  
 SB
 
3.23 SB
 0.5
3.31 SB
 0.1
      
4Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC3.12
+0.2
  
 SB
 
3.12 SB
 0.2
3.05
 0.2
2.97
 0.0
     
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød7.41
  
 SB
 
7.21 SB7.41 SB7.20  X    
Finale B
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik9.34
  
 
 
9.249.349.23  X    
2Kaare KnudsenKaare Knudsen ('52)Ben Hur8.43
  
 PB
 
7.51 PB8.18 PB8.168.43 PB    
3Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF7.10
  
 SB
 
6.71 SB6.95 SB7.10 SB6.66    
M Kuglestød 3.0 kg    
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC7.40
  
 
 
7.40       
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.00
  
 
 
9.5910.00  X9.31    
2Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik5.51
  
 SB
 
5.51 SB  X  X  X    
Finale B
1Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC9.85
  
 SB
 
9.85 SB  X  X9.21    
2Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF8.78
  
 SB
 
8.34 SB8.50 SB  X8.78 SB    
3Ejner HviidEjner Hviid ('58)Ben Hur7.10
  
 SB
 
  X6.87 SB7.10 SB6.99    
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC10.86
  
 SB
 
10.52 SB10.86 SB  X  X    
2Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM9.96
  
 SB
 
9.38 SB9.259.91 SB9.96 SB    
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik9.91
  
 PB
 
9.86 PB9.699.729.91 PB    
4Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik9.02
  
 PB
 
8.91 PB9.02 PB8.768.88    
5Karsten LangballKarsten Langball ('72)Hvidovre AM8.80
  
 PB
 
8.65 PB  X  X8.80 PB    
Finale B
1Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA9.95
  
 PB
 
9.38 PB9.95 PB  X  X    
2Thomas LûtkenThomas Lûtken ('65)DELTA8.49
  
 PB
 
8.48 PB8.49 PB  X  X    
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM35.77
  
 
 
35.77  X  X  X    
2Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød33.98
  
 SB
 
32.10 SB33.98 SB33.50  X    
3Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød19.58
  
 SB
 
  X19.58 SB  X  X    
Finale B
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik31.95
  
 SB
 
30.7629.56  X31.95 SB    
2Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC22.53
  
 SB
 
22.53 SB22.42  X  X    
3Ejner HviidEjner Hviid ('58)Ben Hur22.74
  
 SB
 
  X  X  X22.74 SB    
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC32.92
  
 SB
 
32.92 SB32.09  X  X    
2Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC32.81
  
 SB
 
32.07 SB32.81 SB  X  X    
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik30.91
  
 PB
 
26.9828.85  X30.91 PB    
4Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik26.28
  
 
 
  X23.8126.28  X    
Finale B
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik42.29
  
 SB
 
  X42.29 SB  X  X    
2Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas34.45
  
 PB
 
31.81 PB30.0934.45 PB  X    
3Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA32.00
  
 PB
 
32.00 PB31.06  X  X    
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød23.43
  
 SB
 
23.43 SB22.94  X21.97    
Finale B
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.04
  
 
 
35.0434.08  X  X    
2Kaare KnudsenKaare Knudsen ('52)Ben Hur29.72
  
 PB
 
29.72 PB  X  X  –    
M Hammerkast 3.0 kg    
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC27.36
  
 SB
 
27.36 SB  X  X  X    
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik13.93
  
 SB
 
  X12.85 SB  X13.93 SB    
Finale B
1Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF29.38
  
 SB
 
28.67 SB29.38 SB  X  X    
2Per Elo EhlersPer Elo Ehlers ('55)Ben Hur25.78
  
 PB
 
  X22.22 PB22.67 PB25.78 PB    
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC47.90
  
 SB
 
47.90 SB  X  X47.73    
2Karsten LangballKarsten Langball ('72)Hvidovre AM37.61
  
 PB
 
  X37.61 PB32.3336.67    
3Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik22.01
  
 PB
 
19.66 PB20.98 PB21.99 PB22.01 PB    
Anders JørgensenAnders Jørgensen ('67)BAC NM
  
 
 
  X  X  X  X    
Finale B
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik52.57
  
 SB
 
  X52.57 SB52.3051.87    
2Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA28.94
  
 PB
 
26.75 PB28.94 PB  X  X    
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød24.59
  
 SB
 
23.02 SB24.05 SB24.59 SB24.37    
Finale B
1Jørgen NielsenJørgen Nielsen ('42)HGATM 20.61
  
 PB
 
19.21 PB20.61 PB  X  X    
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC31.31
  
 SB
 
31.31 SB  X      
Finale B
1Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF16.70
  
 SB
 
15.20 SB  X16.70 SB  X    
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM37.81
  
 SB
 
37.31 SB36.9437.81 SB     
2Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik11.71
  
 SB
 
11.22 SB11.71 SB  X  X    
Finale B
1Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik30.67
  
 SB
 
  X  X  X30.67 SB    
2Per Elo EhlersPer Elo Ehlers ('55)Ben Hur23.78
  
 PB
 
  X  X18.46 PB23.78 PB    
3Ejner HviidEjner Hviid ('58)Ben Hur15.69
  
 PB
 
15.55 PB15.69 PB  X  X    
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM47.10
  
 
 
46.6745.8241.9847.10    
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik36.22
  
 SB
 
30.80 SB34.08 SB36.04 SB36.22 SB    
Finale B
1Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas33.45
  
 PB
 
32.74 PB  X32.91 PB33.45 PB    
K 1500 m    
9Birgitte YdeBirgitte Yde ('62)Langgarverne7:22.31
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Mie KjærMie Kjær ('76)BAC1.30
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
  
2Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød1.05
  
 SB
 
1.05
  O
1.10
XXX
      
3Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik0.95
  
 SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  XX
    
4Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik0.95
  
 SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXO
     
Finale B
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.25
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
     
2Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur1.25
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
XXO
    
3Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF1.10
  
 SB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  X
    
4Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Greve Atletik1.00
  
 SB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
  XX
    
5Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC0.90
  
 SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Mie KjærMie Kjær ('76)BAC4.48
-0.8
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.48 SB
 -0.8
  X
 0.0
    
2Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM3.34
-0.3
  
 SB
 
3.34
 2.3
3.33 SB
 -1.8
3.34 SB
 -0.3
     
3Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød3.10
-0.4
  
 =SB
 
3.10 SB
 0.6
3.10 =SB
 -0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
    
4Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik3.03
-0.8
  
 SB
 
3.03 SB
 -0.8
2.99
 0.0
      
5Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik2.17
-0.7
  
 SB
 
1.87 SB
 0.0
1.90 SB
 0.0
  X
 0.0
2.17 SB
 -0.7
    
Finale B
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA3.83
+0.4
  
 SB
 
3.83 SB
 0.4
3.71
 -1.8
  X
 0.0
3.77
 1.5
    
2Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Greve Atletik3.73
0.0
  
 =SB
 
3.73 SB
 0.1
3.45
 0.1
3.55
 0.0
3.73 =SB
 0.0
    
3Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF3.42
+1.4
  
 PB
 
3.34 PB
 0.6
3.22
 0.0
3.41 PB
 -1.3
3.42 PB
 1.4
    
4Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas3.05
+0.8
  
 SB
 
2.95 SB
 0.0
2.81
 1.3
3.05 SB
 0.8
     
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik6.09
  
 SB
 
5.85 SB5.366.09 SB5.81    
Finale B
1Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik6.32
  
 PB
 
5.92 PB6.12 PB6.31 PB6.32 PB    
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød8.30
  
 SB
 
8.30 SB  X  X  X    
2Helle NørgaardHelle Nørgaard ('62)Sparta7.50
  
 PB
 
  X7.50 PB7.087.07    
3Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.27
  
 
 
7.187.277.207.10    
4Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.02
  
 SB
 
6.15 SB6.86 SB6.97 SB7.02 SB    
5Britt ThurenBritt Thuren ('61)Herlev Atletik6.69
  
 PB
 
6.69 PB6.516.63  X    
6Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta5.75
  
 SB
 
5.75 SB5.295.705.13    
Finale B
1Lene AnderssonLene Andersson ('67)Greve Atletik7.39
  
 SB
 
6.88 SB7.39 SB6.987.08    
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC7.03
  
 
 
6.716.956.827.03    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM34.00
  
 
 
34.0032.22  X  X    
2Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød24.16
  
 SB
 
21.27 SB24.16 SB  X  X    
3Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM22.76
  
 
 
  X22.7621.46  X    
4Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik15.27
  
 SB
 
13.94 SB  X  X15.27 SB    
5Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta11.93
  
 
 
11.8211.6011.93  X    
Finale B
1Helle TerkelsenHelle Terkelsen ('64)Helsingør IF21.36
  
 PB
 
18.83 PB17.68  X21.36 PB    
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC16.34
  
 
 
16.3415.49  X16.09    
3Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik15.97
  
 SB
 
  X15.05 SB15.97 SB14.72    
4Lisa DrageLisa Drage ('77)Greve Atletik14.17
  
 SB
 
12.91 SB13.81 SB14.17 SB  X    
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød35.98
  
 SB
 
32.8234.6635.98 SB  X    
2Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM29.75
  
 
 
28.7429.75  X28.22    
3Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta18.56
  
 PB
 
14.7517.92 SB18.56 PB17.20    
4Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik13.61
  
 SB
 
13.61 SB12.1911.9511.92    
5Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik5.49
  
 PB
 
  X  X  X5.49 PB    
Finale B
1Lene AnderssonLene Andersson ('67)Greve Atletik28.16
  
 PB
 
28.16 PB  X27.35  X    
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC26.70
  
 SB
 
26.70 SB  X  X  X    
K Hammerkast 2.0 kg    
1Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik19.28
  
 
 
19.0518.7319.2817.89    
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM29.29
  
 PB
 
29.29 PB       
2Britt ThurenBritt Thuren ('61)Herlev Atletik17.03
  
 PB
 
16.93 PB16.97 PB17.03 PB15.92    
Finale B
1Helle TerkelsenHelle Terkelsen ('64)Helsingør IF19.62
  
 SB
 
19.62 SB  X18.4218.20    
2Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik17.60
  
 SB
 
  X16.90 SB14.4117.60 SB    
3Judy Boe RasmussenJudy Boe Rasmussen ('67)Greve Atletik16.01
  
 SB
 
16.01 SB14.7215.61  X    
4Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC15.68
  
 SB
 
12.39 SB  X15.68 SB  X    
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta16.02
  
 SB
 
15.81 SB  X16.02 SB15.30    
2Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød15.51
  
 SB
 
  X  X15.51 SB15.45    

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive