Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Vestdanske Mesterskab Ungdom og Senior 4‐5.6.2022
Langvang Atletik Stadion

M 100 m    
4.6. Vind: -0.6

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.6
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.95
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 10.96
  
 PB
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 190010.98
  
 SB
M 200 m    
5.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.1
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.32
  
 
2Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja22.76
  
 PB
3Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM23.20
  
 PB
4William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 23.38
  
 PB
M 400 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF51.47
  
 PB
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM51.50
  
 SB
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja51.69
  
 SB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 53.04
  
 SB
3Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM51.84
  
 SB
3Roman ChristensenRoman Christensen ('02)Vejle IF53.74
  
 PB
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM56.17
  
 PB
M 800 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:00.09
  
 SB
2Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:05.59
  
 SB
3Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 2:11.21
  
 SB
4Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:12.12
  
 SB
5Søren ØstergaardSøren Østergaard ('66)Aarhus 19002:45.84
  
 
M 1500 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:01.67
  
 PB
2Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro4:03.17
  
 PB
3Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:06.45
  
 
4Sebastian Busk MouritzenSebastian Busk Mouritzen ('02)SAK774:23.21
  
 PB
5Jan Christian Herum PedersenJan Christian Herum Pedersen ('02)SG Atletik4:26.78
  
 PB
6Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:29.80
  
 PB
7Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:38.04
  
 SB
8Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK4:38.56
  
 SB
9Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 4:55.36
  
 SB
10Søren ØstergaardSøren Østergaard ('66)Aarhus 19005:19.37
  
 SB
M 110 m hæk    
5.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.6
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.96
  
 SB
M Stangspring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM NH
  
 
 
4.20
XXX
       
Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja NH
  
 
 
4.00
XXX
       
M Trespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.41 w
+2.1
  
 
 
  X  X  X  X14.17 SB
 1.6
14.41
 2.1
  
2Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190013.73 w
+2.1
  
 
 
  X13.48 =SB
 0.1
11.81
 0.4
13.73
 2.1
  X13.40
 0.7
  
M Kuglestød 7.26 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja12.27
  
 SB
 
11.38 SB11.43 SB11.99 SB11.9212.27 SB  –  
M Diskoskast 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja35.06
  
 
 
33.5229.7535.06  X  X33.85  
M 4 x 100 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  43.62
  
 
  Simon Larsen, Andreas Tissier, Lasse Holm Jensen, Jacob Vejgaard Laustsen
2Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  43.73
  
 
  Christian Daniel Nørskov, Tobias Roed Garza, Thomas Sitm Madsen, Daniel K. Pedersen
3Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  47.75
  
 
  Christian Bruhn, Daniel Bertelsen, Thor Rytter Larsen, Sylvester Tau Mansachs Larsen
K 200 m    
5.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
5.6.Vind: -0.8
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.08
  
 
K 400 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE1:00.71
  
 PB
2Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:01.28
  
 
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:01.48
  
 SB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:02.22
  
 
5Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM1:03.02
  
 PB
6Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 1:03.63
  
 PB
7Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM1:09.57
  
 SB
K 1500 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:38.04
  
 PB
2Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:38.13
  
 PB
3Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM4:46.54
  
 PB
4Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM4:52.95
  
 PB
5Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:09.86
  
 
6Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM5:12.24
  
 PB
7Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM5:15.00
  
 SB
8Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM5:38.62
  
 PB
K 2000 m forh.    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7:15.24
  
 =PB
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF10:19.08
  
 =PB
K 3000 m forh.    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Emma HoráčkováEmma Horáčková ('01)Aarhus 1900 / CZE11:11.78
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.68
  
 
 
10.2210.67  X  X  X10.68  
M22 5000 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:46.04
  
 SB
2Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM17:27.56
  
 PB
3Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF17:50.07
  
 PB
4Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM19:02.52
  
 PB
Jan Christian Herum PedersenJan Christian Herum Pedersen ('02)SG Atletik DNF
  
 
M22 Stangspring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.60
  
 SB
 
3.60 SB
 XO
3.70
XXX
      
K22 100 m hæk 84.0 cm    
5.6. Vind: -0.9

Finale A

Finale
5.6.Vind: -0.9
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF15.26
  
 PB
K22 400 m hæk    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:09.39
  
 PB
K22 Spydkast 600 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 26.18
  
 SB
 
25.59 SB  X22.28  X24.3826.18 SB  
D19 100 m    
4.6. Vind: +0.4

Finale A

Finale
4.6.Vind: +0.4
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja10.95
  
 PB
2Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM11.08
  
 PB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.41
  
 SB
4Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.45
  
 
D19 400 m hæk    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM55.75
  
 
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja59.47
  
 SB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja13.09
  
 PB
 
12.30  X12.1212.12  X13.09 PB  
P19 100 m    
4.6. Vind: -0.2

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.2
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.54
  
 
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.63
  
 
3Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM13.67
  
 
4Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 13.85
  
 PB
P19 400 m hæk    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:01.96
  
 
P19 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.60
  
 SB
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
 XO
1.60 SB
XXO
1.63
XXX
   
P19 Længdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19005.39
0.0
  
 PB
 
5.19 PB
 0.0
5.27 PB
 0.0
5.39 PB
 0.0
4.93
 0.3
5.01
 0.0
5.15
 0.0
  
2Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM3.54
0.0
  
 
 
  X  X  X3.47
 0.4
  X3.54
 0.0
  
P19 Spydkast 600 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 29.14
  
 PB
 
24.9127.21 PB27.38 PB28.47 PB28.2029.14 PB  
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 18.39
  
 PB
 
14.84 PB18.39 PB  X15.5016.22  X  
P19 4 x 100 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  50.39
  
 
  Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  51.04
  
 
  Silje Nyeland Sandholt, Sophie Bagger Bohn, Klara Winther Krustrup, Sara Fredslund
3Kolding KFUM's Atletikafdeling Kolding KFUM's Atletikafdeling  53.32
  
 
  Matilde Mørch Jørgensen, Emilie Kirk Langschwager, Amanda Paaske Frederiksen, Laura Røhl Guldbæk Arentsen
4Herning Gf, Atletik/Motion Herning Gf, Atletik/Motion  53.39
  
 
  Rachel Enninful, Thinusa Aruchchunar, Kristine Kildehøj, Amalie Rudrasingam
5Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  53.44
  
 
  Karla Mærkedal, Maya Korsgaard Nicholson, Nanna Hjelmborg, Cecilie Engel Westphall
D17 100 m    
4.6. Vind: -1.4

Finale A

Finale
4.6.Vind: -1.4
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.30
  
 
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja11.55
  
 
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190011.74
  
 
4Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7711.86
  
 
5Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF12.05
  
 
6Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.49
  
 
Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM DQ
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: -0.7
4.6.Vind: -0.7
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.40
Q
  
 
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja11.54
Q
  
 PB
3Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7711.72
q
  
 PB
4Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM13.81
q
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: -1.1
4.6.Vind: -1.1
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja11.53
Q
  
 PB
2Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190011.72
Q
  
 
3Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF11.92
q
  
 PB
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.34
q
  
 
D17 200 m    
5.6. Vind: -1.2

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.2
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF23.09
  
 PB
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM23.12
  
 PB
3Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF25.00
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -0.6
5.6.Vind: -0.6
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja22.96
  
 PB
2Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7723.79
  
 PB
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190024.07
  
 
4Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM28.45
  
 PB
D17 800 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:03.94
  
 PB
2Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM2:03.98
  
 PB
3Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:09.52
  
 PB
4Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:13.86
  
 
D17 1500 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:15.39
  
 PB
2Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:23.89
  
 SB
3Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:25.18
  
 PB
4Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19004:33.93
  
 PB
5Mads StokvadMads Stokvad ('06)Lemvig LK4:38.26
  
 PB
6Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:41.57
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
5.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.6
1Kyrylo LampytskyiKyrylo Lampytskyi ('05)Aalborg AM / UKR14.48
  
 SB
D17 400 m hæk 84.0 cm    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM60.00
  
 
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1:01.08
  
 PB
D17 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.60
  
 PB
 
1.50 =PB
  O
1.55 PB
 XO
1.60 PB
 XO
1.65
XXX
    
Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja NH
  
 
 
1.77
XXX
       
D17 Længdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.99
+1.1
  
 PB
 
5.83 PB
 0.4
5.34
 0.0
4.85
 1.1
5.62
 0.7
5.18
 0.0
5.99 PB
 1.1
  
2Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5.77
-1.4
  
 PB
 
  X  X  X  X5.49 PB
 1.2
5.77 PB
 -1.4
  
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.68
+1.1
  
 PB
 
5.34 PB
 1.1
5.68 PB
 1.1
5.58
 -0.6
  X  X5.42
 -0.6
  
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.12
0.0
  
 PB
 
5.12 PB
 0.0
3.96
 0.8
3.83
 -0.4
4.63
 0.9
5.08
 0.0
5.04
 -0.5
  
D17 Trespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja12.33
+0.8
  
 PB
 
11.53
 2.4
11.77
 3.3
12.13 PB
 1.6
12.11
 3.1
11.99
 2.5
12.33 PB
 0.8
  
2Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.58
+1.7
  
 PB
 
10.41 SB
 1.6
  X10.50 SB
 2.0
  X10.58 PB
 1.7
  X  
D17 Spydkast 700 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM44.50
  
 PB
 
41.7341.9539.28  X44.50 PB  X  
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM29.64
  
 
 
25.1523.9329.5927.0129.6426.61  
P17 100 m    
4.6. Vind: -0.6

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.6
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.00
  
 
2Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 13.13
  
 
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF13.80
  
 
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.82
  
 
5Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM13.86
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: 0.0
4.6.Vind: 0.0
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.48
Q
  
 
2Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 12.92
Q
  
 PB
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.61
q
  
 SB
4Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK7713.99
q
  
 PB
5Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7716.56
  
 =SB
Indledende 2
4.6. Vind: -0.8
4.6.Vind: -0.8
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.14
Q
  
 
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF13.65
Q
  
 
3Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM13.71
q
  
 
4Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK7714.72
q
  
 PB
P17 200 m    
5.6. Vind: -1.9

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.9
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM27.91
  
 PB
P17 3000 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM10:41.60
  
 PB
P17 2000 m forh.    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7:15.24
  
 =PB
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF10:19.08
  
 PB
P17 400 m hæk    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001:13.26
  
 PB
P17 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.51
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXO
1.51 SB
  O
1.54
XXX
   
P17 Stangspring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.50
  
 PB
 
3.00
  O
3.20 =SB
 XO
3.30 SB
  O
3.40 PB
XXO
3.50 PB
XXO
3.65
XXX
  
P17 Længdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.37
-0.2
  
 SB
 
4.92 SB
 0.0
4.87
 1.0
5.37 SB
 -0.2
  X5.00
 0.0
  –  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.29
+0.2
  
 =PB
 
  X  X5.05 SB
 0.0
5.02
 0.0
5.07 SB
 0.0
5.29 =PB
 0.2
  
3Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.67
+0.7
  
 PB
 
4.26
 -0.9
4.34
 0.0
  X4.67 PB
 0.7
4.17
 -0.4
4.64
 0.3
  
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.59
0.0
  
 PB
 
4.30
 -1.4
4.59 PB
 0.0
4.23
 0.4
4.47
 0.4
  X4.46
 0.6
  
5Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK774.32
0.0
  
 PB
 
4.06 SB
 -0.9
4.27 PB
 -0.5
4.22
 0.4
4.11
 0.0
4.32 PB
 0.0
  X  
Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.88
  
 PB
 
12.88 PB12.0812.3312.70  X12.35  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM11.23
  
 PB
 
10.0310.5310.99 PB10.189.8411.23 PB  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.03
  
 PB
 
10.559.429.9810.1210.8111.03 PB  
4Anne Schell SimonsenAnne Schell Simonsen ('06)SG Atletik7.43
  
 PB
 
  X6.56 PB7.43 PB6.45  X7.19  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM58.52
  
 
 
58.52  X  X  X  X  X  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM48.96
  
 PB
 
  X48.96 PB  X46.62  X  X  
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF27.93
  
 PB
 
22.0420.5322.79 PB26.96 PB27.37 PB27.93 PB  
P17 Spydkast 500 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja38.68
  
 
 
  X31.5538.37  X38.6837.30  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF34.09
  
 
 
31.0534.0933.05  X32.08  X  
3Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM28.75
  
 SB
 
28.75 SB  X  X28.7127.53  X  
4Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja27.22
  
 PB
 
24.04 SB26.62 SB27.22 PB25.8024.58  X  
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190026.87
  
 PB
 
26.87 PB20.7821.25  X24.14  X  
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF22.25
  
 
 
  X  X19.7921.7622.2521.88  
D15 100 m    
4.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
4.6.Vind: +0.3
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8011.48
  
 PB
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190011.59
  
 
3Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 12.03
  
 PB
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX12.13
  
 PB
5Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.25
  
 
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190012.65
  
 PB
7Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190012.71
  
 =PB
8Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK7712.73
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: +0.5
4.6.Vind: +0.5
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190011.60
Q
  
 
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX12.25
Q
  
 
3Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK7712.56
q
  
 
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190012.69
q
  
 PB
5Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 12.71
  
 PB
6Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7712.81
  
 PB
7Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM13.90
  
 
Indledende 2
4.6. Vind: -0.2
4.6.Vind: -0.2
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8011.74
Q
  
 PB
2Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190012.71
Q
  
 PB
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8012.80
  
 PB
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.98
  
 PB
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 13.30
  
 PB
6Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM15.80
  
 
Indledende 3
4.6. Vind: +0.1
4.6.Vind: +0.1
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 12.11
Q
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.20
Q
  
 PB
3Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7712.78
  
 
4Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM12.86
  
 PB
5Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 190013.39
  
 
6Conrad GradmanConrad Gradman ('08)Randers Freja13.45
  
 PB
7Maxx Stevinus RendbækMaxx Stevinus Rendbæk ('08)Odense Atletik 14.04
  
 PB
D15 200 m    
5.6. Vind: -2.2

Finale A

Finale
5.6.Vind: -2.2
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190023.96
  
 
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7726.19
  
 PB
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM26.35
  
 PB
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7726.75
  
 
5Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190026.82
  
 PB
6Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190029.04
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -1.5
5.6.Vind: -1.5
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8024.71
  
 
2Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 25.16
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8025.59
  
 PB
4Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 190026.89
  
 PB
5Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM27.11
  
 PB
6Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 190027.54
  
 PB
7Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM29.33
  
 PB
D15 300 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8040.40
  
 
2Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 190041.38
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8041.40
  
 PB
4Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 44.12
  
 PB
D15 800 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:16.63
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:16.71
  
 PB
3Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2:17.99
  
 PB
4Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 19002:20.47
  
 PB
5Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:29.29
  
 
D15 1500 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF4:20.55
  
 PB
2William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:23.96
  
 PB
3Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen4:37.79
  
 PB
4Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4:40.43
  
 PB
5Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM4:51.97
  
 PB
6Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4:59.24
  
 PB
7Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF5:07.75
  
 PB
8Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF5:11.12
  
 PB
D15 3000 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF9:25.89
  
 PB
2William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF9:36.80
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 10:14.33
  
 PB
4Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM10:35.28
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
5.6. Vind: -1.9

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.9
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190014.84
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190016.08
  
 PB
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 17.94
  
 PB
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX18.13
  
 PB
D15 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM1.64
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
  O
1.55 PB
  O
1.58 PB
XXO
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.66
XXX
     
2Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.61
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =PB
 XO
1.58 PB
 XO
1.61 PB
  O
1.64
XXX
  
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.61
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
  O
1.61 PB
XXO
1.64
XXX
 
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.61
  
 
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
XXO
1.64
XXX
       
5Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.55
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
XXO
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
 
6Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
XXO
1.55
XXX
   
7Maxx Stevinus RendbækMaxx Stevinus Rendbæk ('08)Odense Atletik 1.45
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
  
8Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.40
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
   
D15 Stangspring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2.30
  
 PB
 
1.90 PB
  O
2.00 PB
 XO
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
 XO
2.40
XXX
  
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM2.10
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.70 PB
 XO
1.80 PB
  O
1.90 PB
 XO
2.00 PB
 XO
2.10 PB
XXO
2.20
XXX
 
3Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM2.00
  
 PB
 
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10
XXX
    
Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM NH
  
 
 
1.60
XXX
       
Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 1900 NH
  
 
 
3.00
XXX
       
D15 Længdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.34
+1.2
  
 
 
6.13
 0.1
6.34
 1.2
5.93
 0.6
6.07
 0.3
  –  –  
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.46
+0.3
  
 PB
 
5.03 PB
 0.2
  –  X5.03 =PB
 0.1
5.46 PB
 0.3
  X  
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.34
+0.1
  
 PB
 
  X5.26 PB
 0.4
4.99
 0.0
4.87
 0.0
5.34 PB
 0.1
5.25
 2.1
  
4Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro5.19
+1.4
  
 PB
 
4.99 PB
 1.0
4.87
 0.4
5.19 PB
 1.4
4.95
 0.4
4.92
 0.0
  X
 1.0
  
5Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 5.15
+1.1
  
 PB
 
  X
 1.2
5.12 PB
 0.0
  X5.15 PB
 1.1
  X5.13
 0.4
  
6Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.07
+1.6
  
 
 
4.87
 0.7
4.85
 0.0
4.99
 0.2
  –  X5.07
 1.6
  
7Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 4.72
+1.5
  
 
 
  X4.72
 1.5
4.59
 0.0
     
8Maxx Stevinus RendbækMaxx Stevinus Rendbæk ('08)Odense Atletik 4.66
+1.4
  
 PB
 
4.66 PB
 1.4
4.41
 0.7
3.87
 1.6
     
9Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 4.58
+1.2
  
 
 
  X4.58
 1.2
  X     
10Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.51
+0.6
  
 
 
4.51
 0.6
  –  –     
11Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM4.46
+1.4
  
 PB
 
  X  X4.46 PB
 1.4
     
12Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19004.45
+0.8
  
 PB
 
4.45 PB
 0.8
  X4.42
 1.4
     
13Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM4.41
+0.8
  
 PB
 
4.41 PB
 0.8
4.30
 1.6
4.30
 1.1
     
14Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.29
+0.5
  
 
 
4.29
 0.5
4.25
 0.2
4.26
 0.4
     
15Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX4.27
+0.6
  
 
 
4.22
 1.0
4.27
 0.6
  –     
16Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.01
+1.7
  
 
 
3.97
 0.1
4.01
 1.7
3.97
 1.2
     
17Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM3.78
+0.5
  
 
 
3.78
 0.5
  X3.77
 1.6
     
18Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.31
0.0
  
 PB
 
2.74 PB
 0.9
3.31 PB
 0.0
  –     
D15 Trespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190011.30
+0.3
  
 PB
 
11.22 PB
 0.6
11.11
 0.6
11.30 PB
 0.3
9.78
 0.9
9.75
 0.0
10.93
 0.8
  
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM8.90
+0.1
  
 PB
 
8.90 PB
 0.1
  X8.06
 0.6
  X  X8.80
 1.0
  
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM8.67
+0.8
  
 PB
 
8.28 PB
 0.8
8.43 PB
 0.4
8.50 PB
 0.8
8.47
 0.2
8.53 PB
 0.3
8.67 PB
 0.8
  
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM7.59
+0.5
  
 PB
 
6.77
 0.9
6.75
 0.4
7.12 PB
 0.5
7.04
 0.3
7.30 PB
 0.3
7.59 PB
 0.5
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190011.37
  
 PB
 
11.0610.7310.9110.2210.6211.37 PB  
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM11.10
  
 PB
 
9.8910.41  X10.7610.5711.10 PB  
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7710.87
  
 PB
 
9.71 PB10.34 PB10.75 PB10.87 PB10.0210.15  
4Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.53
  
 PB
 
9.6910.2110.219.899.8710.53 PB  
5Magnus StubberupMagnus Stubberup ('08)Dybvad IK 9.20
  
 PB
 
8.698.968.618.929.20 PB8.85  
6Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.98
  
 
 
  X8.318.988.387.968.68  
7Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK808.32
  
 PB
 
7.99 PB7.938.32 PB  –  –  –  
8Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.60
  
 PB
 
7.37 PB6.967.60 PB  –  –  –  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 27.94
  
 PB
 
23.11 PB19.3821.6220.9427.94 PB22.08  
2Magnus StubberupMagnus Stubberup ('08)Dybvad IK 25.18
  
 PB
 
23.74 PB20.0621.4119.3121.9625.18 PB  
3Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik18.20
  
 PB
 
17.36 PB15.9518.20 PB  X  X  X  
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 17.86
  
 
 
16.2116.2516.2917.86  X16.87  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 25.42
  
 PB
 
  X24.76 PB25.37 PB25.42 PB17.09   
2Magnus StubberupMagnus Stubberup ('08)Dybvad IK 24.62
  
 PB
 
  X24.62 PB23.9223.8322.31  X  
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM21.81
  
 PB
 
19.29 PB21.81 PB  X16.8615.10  X  
4Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik15.63
  
 PB
 
  X12.75 PB13.02 PB13.07 PB  X15.63 PB  
D15 Spydkast 600 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190043.27
  
 PB
 
43.27 PB42.82  X41.98  X41.50  
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM40.07
  
 PB
 
39.4436.4838.5840.07 PB  X37.86  
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190037.38
  
 PB
 
29.9628.08  X  X23.0837.38 PB  
4Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 34.75
  
 
 
31.0930.2533.0833.8434.7531.33  
5Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja33.50
  
 PB
 
  X30.19 SB33.07 PB31.1433.50 PB29.97  
6Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8032.60
  
 PB
 
28.22 PB29.88 PB32.00 PB32.60 PB32.1425.20  
7Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190028.87
  
 PB
 
28.02 SB28.87 PB  X     
8Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM28.50
  
 
 
28.5025.0626.09     
9Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM25.19
  
 PB
 
25.19 PB23.2719.03     
10Magnus StubberupMagnus Stubberup ('08)Dybvad IK 24.85
  
 PB
 
24.85 PB  X23.85     
11Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 22.74
  
 PB
 
20.33 PB20.59 PB22.74 PB     
12Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM21.89
  
 
 
17.5919.7821.89     
13Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.25
  
 PB
 
20.25 PB16.4417.49     
14Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM19.11
  
 PB
 
  X19.08 PB19.11 PB     
15Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM15.96
  
 PB
 
15.96 PB15.5115.81     
16Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM12.13
  
 
 
9.989.7112.13     
D15 4 x 100 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sæby Idrætsklub 80 Sæby Idrætsklub 80  49.34
  
 
  Nikolaj R. Jensen, Mads Frahm, Pelle Christiansen, Willas Harrig Mogensbæk
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  50.28
  
 
  Linus Sørensen, Carl Emil Bohn, Aske Larsen, Theo Gervang
3Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  57.68
  
 
  Tobias Michaelsen, Tristan Parish, Kian Stapelfeld, Andreas Michelsen
Herning GF, Atletik/Motion Herning GF, Atletik/Motion  DNF
  
 
  Andreas Klitgaard-Romero, Malthe Kjær Heesgaard, Manuel Garcia, Viktor Knappe
D15 1000 m stafet    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Sæby Idrætsklub 80 Sæby Idrætsklub 80  2:19.10
  
 
  Nikolaj R. Jensen, Pelle Christiansen, Mads Frahm, Willas Harrig Mogensbæk
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:22.38
  
 
  Carl Emil Bohn, Linus Sørensen, Aske Larsen, Theo Gervang
3Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  2:39.06
  
 
  Jeppe Holm Christensen, Tristan Parish, Andreas Michelsen, Kian Stapelfeld
P15 100 m    
4.6. Vind: -0.9

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.9
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM13.11
  
 
2Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7713.22
  
 
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja13.34
  
 
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM13.45
  
 
5Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.55
  
 
6Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190013.67
  
 
7Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.75
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: +0.5
4.6.Vind: +0.5
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM13.07
Q
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190013.42
Q
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.44
q
  
 PB
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190013.71
  
 PB
5Sara ThistedSara Thisted ('07)Aarhus 190014.82
  
 PB
6Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM14.82
  
 PB
7Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 190016.06
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: +1.1
4.6.Vind: +1.1
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.75
Q
  
 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM12.98
Q
  
 PB
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.22
q
  
 PB
4Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7713.81
  
 PB
5Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja14.04
  
 PB
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM14.32
  
 
7Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 15.10
  
 PB
Indledende 3
4.6. Vind: +0.3
4.6.Vind: +0.3
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja12.94
Q
  
 PB
2Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7713.19
Q
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja13.50
  
 PB
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF13.57
  
 PB
5Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK7713.61
  
 
6Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190014.06
  
 PB
7Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja14.36
  
 PB
8Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM14.74
  
 PB
P15 200 m    
5.6. Vind: -1.7

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.7
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF28.10
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -0.8
5.6.Vind: -0.8
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190028.64
  
 PB
P15 300 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF42.39
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM42.50
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF44.26
  
 PB
4Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM45.15
  
 PB
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190045.93
  
 PB
6Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190046.69
  
 PB
7Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190047.34
  
 SB
8Sara ThistedSara Thisted ('07)Aarhus 190051.18
  
 PB
P15 800 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF2:21.49
  
 PB
8Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002:45.78
  
 PB
P15 2000 m forh.    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja8:27.32
  
 PB
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19008:46.14
  
 PB
P15 300 m hæk    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF49.65
  
 
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja56.39
  
 PB
3Marguerite SørensenMarguerite Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC58.04
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
5.6. Vind: -0.3

Finale A

Finale
5.6.Vind: -0.3
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM13.26
  
 SB
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM13.31
  
 PB
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -3.0
5.6.Vind: -3.0
5Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja15.78
q
  
 PB
P15 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.59
  
 =PB
 
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59 =PB
 XO
1.63
XXX
  
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.56
  
 PB
 
1.38 SB
  O
1.41 SB
  O
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
XXO
1.56 PB
  O
1.59
XXX
3Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.53
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXX
   
4Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.53
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.53 PB
 XO
1.56
XXX
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =PB
  O
1.53
XXX
 
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.50
  
 PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.53
XXX
  
7Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.47
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
  Xr
    
Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG NH
  
 
 
1.35
XXX
       
P15 Stangspring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.00
  
 SB
 
2.80 SB
  O
3.00 SB
 XO
3.11
XXX
     
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.60
  
 PB
 
2.20 SB
  O
2.30 SB
  O
2.40 =PB
  O
2.50 PB
XXO
2.60 PB
XXO
2.70
XXX
  
P15 Længdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.16
-1.5
  
 PB
 
5.09 PB
 0.9
4.97
 -1.0
5.16 PB
 -1.5
  X  X  X  
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM5.01
+1.1
  
 PB
 
4.40
 0.1
5.01 PB
 1.1
4.66
 -1.9
4.89
 0.3
  X  X  
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.99
+0.8
  
 =PB
 
4.56 =PB
 0.5
4.56 =PB
 1.0
4.66 PB
 -2.8
4.78 PB
 0.0
4.99 PB
 0.8
  X  
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.78
+0.2
  
 PB
 
4.78 PB
 0.2
  X4.75
 -0.5
4.67
 -0.6
  X  X  
5Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.54
+0.2
  
 PB
 
4.17
 0.5
3.52
 0.0
4.54 PB
 0.2
4.17
 0.5
4.40
 0.3
  X  
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.52
+0.7
  
 PB
 
4.52 PB
 0.7
4.18
 -2.2
4.43
 -1.8
4.34
 -0.2
4.23
 -0.3
  –  
7Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.42
+1.3
  
 PB
 
3.41 PB
 0.5
4.42 PB
 1.3
  X     
8Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.41
+0.4
  
 
 
4.26
 1.0
4.40
 -0.5
4.41
 0.4
     
9Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.39
+1.2
  
 
 
4.39
 1.2
4.11
 -0.9
4.11     
10Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19004.38
+1.2
  
 PB
 
4.06 PB
 1.2
4.38 PB
 1.2
4.36
 -1.0
     
11Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.23
+0.7
  
 PB
 
4.23 PB
 0.7
  X3.91
 0.3
     
12Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19004.22
0.0
  
 PB
 
4.14 PB
 0.8
4.054.22 PB
 0.0
     
13Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.16
+0.3
  
 
 
4.09
 1.0
4.16
 0.3
4.13
 -0.5
     
14Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF4.10
-0.4
  
 PB
 
1.83 PB
 1.2
4.04 PB
 0.6
4.10 PB
 -0.4
     
15Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3.91
+0.6
  
 PB
 
  X3.78 PB
 1.0
3.91 PB
 0.6
     
16Sara ThistedSara Thisted ('07)Aarhus 19003.89
+1.2
  
 PB
 
3.61 PB
 0.4
3.89 PB
 1.2
3.81
 0.3
     
17Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF3.86
+1.4
  
 SB
 
3.63 SB
 0.5
3.86 SB
 1.4
  X     
18Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.78
+1.4
  
 
 
3.78
 1.4
3.45
 1.2
2.97
 -0.6
     
19Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.72
0.0
  
 PB
 
3.59 PB
 0.5
3.52
 0.6
3.72 PB
 0.0
     
20Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19003.68
+1.3
  
 PB
 
  X3.68 PB
 1.3
3.38
 0.2
     
21Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja3.66
+0.7
  
 PB
 
3.61 PB
 0.1
  X3.66 PB
 0.7
     
22Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM3.43 w
w
  
 
 
  X  X3.43     
23Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja3.34
-0.2
  
 PB
 
  X  X3.34 PB
 -0.2
     
P15 Trespring     
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.25
+0.5
  
 PB
 
  X  X9.70
 1.2
10.25 PB
 0.5
10.11
 2.5
  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.83
  
 PB
 
9.8210.489.6610.83 PB10.69   
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM10.65
  
 
 
10.2110.0410.4010.659.5910.10  
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.58
  
 PB
 
10.20 PB10.099.909.6110.58 PB9.73  
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 9.20
  
 PB
 
9.20 PB8.968.598.488.719.20 =PB  
5Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro8.65
  
 PB
 
8.65 PB7.928.127.757.667.77  
6Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.47
  
 PB
 
8.47 PB8.258.048.247.757.89  
7Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.01
  
 PB
 
8.01 PB7.557.65     
8Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK807.92
  
 PB
 
7.92 PB6.795.84     
9Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM7.62
  
 PB
 
7.257.62 PB      
10Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 7.59
  
 PB
 
7.10 PB7.33 PB7.59 PB     
11Angelina TamalaAngelina Tamala ('08)AK Holstebro7.40
  
 PB
 
7.20 PB7.29 PB7.40 PB     
12Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja7.37
  
 PB
 
5.48 PB7.01 PB7.37 PB     
13Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM6.90
  
 PB
 
6.90 PB6.446.77     
14Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19005.61
  
 PB
 
5.18 PB5.61 PB5.21     
P15 Hammerkast 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF21.49
  
 SB
 
19.87 SB  X18.5019.48  X21.49 SB  
6Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 17.98
  
 SB
 
17.98 SB  X  X17.0516.5817.97  
P15 Spydkast 500 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM32.17
  
 PB
 
30.21 PB32.17 PB25.2431.9828.2131.74  
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM28.16
  
 PB
 
28.16 PB23.28  X  X23.2222.29  
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF27.67
  
 PB
 
9.07 SB24.59 SB27.67 PB25.9527.47   
4Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7726.34
  
 
 
25.0126.34  X23.3324.9823.41  
5Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 23.47
  
 PB
 
19.87 PB19.90 PB20.76 PB23.15 PB18.9423.47 PB  
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8023.42
  
 
 
20.0518.5819.7822.0421.4123.42  
Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 4 x 100 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  53.30
  
 
  Caroline Schimmelmann, Johanne Brogaard, Karoline Kalsmose Jakobsen, Asta Hübertz Christensen
2Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  54.24
  
 
  Freya Rindebæk, Ellen Nørgaard, Anizette L. Klitgaard, Clara Momme Jørgensen
3Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  55.27
  
 
  Laura Juul Lassen, Elin Lynge, Ida B Nielsen, Anna Glinvad Krogh
D13 80 m    
4.6. Vind: -0.9

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.9
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.84
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM10.91
  
 
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.04
  
 
4Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF11.17
  
 
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 11.24
  
 
6Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7711.43
  
 
7Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190011.90
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: -1.3
4.6.Vind: -1.3
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.08
Q
  
 
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7711.14
Q
  
 PB
3Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7712.22
  
 PB
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8012.55
  
 
Indledende 2
4.6. Vind: +0.3
4.6.Vind: +0.3
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.70
Q
  
 PB
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 11.07
Q
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.45
q
  
 PB
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190011.59
q
  
 PB
5Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja11.73
  
 PB
Indledende 3
4.6. Vind: -0.8
4.6.Vind: -0.8
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF10.92
Q
  
 PB
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.98
Q
  
 PB
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7712.14
  
 PB
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM12.88
  
 PB
5Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 13.48
  
 PB
D13 200 m    
5.6. Vind: -1.6

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.6
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.87
  
 PB
2Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190029.65
  
 PB
3Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 31.72
  
 PB
4Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7732.62
  
 PB
5Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 35.52
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -0.6
5.6.Vind: -0.6
1Abdinasir AbdullahAbdinasir Abdullah ('09)Randers Freja27.57
  
 PB
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF29.01
  
 PB
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7731.42
  
 PB
D13 600 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19001:47.04
  
 PB
2Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 1:56.70
  
 PB
3Johan ThuesenJohan Thuesen ('09)Aarhus 19001:58.97
  
 PB
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 2:00.57
  
 PB
5Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 2:11.41
  
 PB
D13 1000 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja3:09.44
  
 PB
2Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3:25.28
  
 PB
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 3:25.50
  
 PB
4Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK773:26.25
  
 PB
5Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19003:26.64
  
 PB
6Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM3:46.81
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
5.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.1
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8013.91
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM14.03
  
 PB
3Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 190016.30
  
 PB
4Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 17.05
  
 PB
D13 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Abdinasir AbdullahAbdinasir Abdullah ('09)Randers Freja1.44
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47
XXX
   
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.41
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38 PB
 XO
1.41 PB
  O
1.44
XXX
  
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.38
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41
XXX
     
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.35
  
 PB
 
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38
XXX
    
5Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja1.35
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
  
6Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.92 w
w
  
 
 
4.564.564.89 PB4.034.604.92 PB  
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.83 w
w
  
 
 
4.404.66 PB4.71 PB4.684.614.83 PB  
3Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.81 w
w
  
 
 
4.81 PB4.58  –4.734.664.58  
4Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.68 w
w
  
 
 
4.274.424.234.66 PB4.364.68 PB  
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.64 w
w
  
 
 
4.64 PB4.514.564.224.444.38  
6Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.51 w
w
  
 
 
4.30 SB4.244.51 PB     
7Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK774.21 w
w
  
 
 
  X3.89 SB4.21 PB     
8Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK804.10 w
w
  
 
 
4.10 PB4.093.98     
9Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM3.97 w
w
  
 
 
3.92 PB3.97 PB3.89     
10Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 3.76 w
w
  
 
 
3.76 PB3.753.46     
11Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19003.57 w
w
  
 
 
3.57 PB3.402.93     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.63
  
 
 
9.319.309.229.209.419.63  
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK779.57
  
 PB
 
8.22 PB9.08 PB8.807.838.769.57 PB  
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.44
  
 PB
 
8.16 PB8.43 PB9.03 PB8.668.289.44 PB  
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.90
  
 PB
 
8.90 PB8.868.408.278.508.12  
5Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF8.55
  
 PB
 
7.368.42 PB8.238.55 PB8.138.17  
6Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja6.58
  
 PB
 
5.69 PB5.385.99 PB5.295.956.58 PB  
D13 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8024.87
  
 PB
 
  X22.78 PB23.78 PB  X24.87 PB  X  
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF21.74
  
 PB
 
  X  X17.60 PB21.74 PB16.4218.78  
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7718.13
  
 
 
  X  X17.8518.1317.7917.61  
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM16.55
  
 PB
 
16.55 PB14.3114.94  X  X  X  
D13 Hammerkast 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM25.62
  
 PB
 
22.52 PB25.62 PB24.9924.31  X23.63  
D13 Spydkast 400 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8035.94
  
 PB
 
34.23 PB34.71 PB  X35.94 PB35.0233.16  
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM33.11
  
 PB
 
25.4324.6220.6332.1933.11 PB29.42  
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF31.25
  
 PB
 
30.75 PB30.7231.25 PB28.3327.54  X  
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8031.20
  
 PB
 
31.20 PB26.8228.0425.9723.36  X  
5Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM27.30
  
 
 
26.0527.30  X18.4219.18  X  
6Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190024.03
  
 
 
  X24.03  X  X  X20.04  
7Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7722.13
  
 PB
 
21.76 PB22.13 PB22.04     
8Johan ThuesenJohan Thuesen ('09)Aarhus 190019.35
  
 PB
 
  X18.39 PB19.35 PB     
9Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7710.35
  
 PB
 
  X9.37 PB10.35 PB     
Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 4 x 80 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  45.96
  
 
  Athur Sakstrup Ho, Albert Krejberg, Luca Korsgaard Nicholson, Viktor Orri Friduson
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  47.67
  
 
  Oskar Vagtborg, Gustav Holm, Johan Thuesen, Magne Skotte Lippert
P13 80 m    
4.6. Vind: -0.5

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.5
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM10.72
  
 PB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190010.82
  
 
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.05
  
 PB
4Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.21
  
 PB
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7711.50
  
 PB
6Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik11.53
  
 PB
7Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190011.55
  
 PB
8Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad12.05
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: -1.3
4.6.Vind: -1.3
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM10.93
Q
  
 
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.30
Q
  
 PB
3Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190011.57
q
  
 PB
4Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM11.75
  
 SB
5Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja11.91
  
 PB
6Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM12.51
  
 PB
7Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.70
  
 
Indledende 2
4.6. Vind: -0.3
4.6.Vind: -0.3
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190010.77
Q
  
 PB
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.09
Q
  
 
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7711.51
q
  
 PB
4Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik11.54
q
  
 PB
5Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad11.73
q
  
 PB
6Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190011.97
  
 PB
P13 200 m    
Finale B
5.6. Vind: -1.1
5.6.Vind: -1.1
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM32.88
  
 PB
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF34.39
  
 PB
P13 600 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1:42.64
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM1:45.42
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK771:52.56
  
 PB
4Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik1:58.40
  
 PB
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM2:03.04
  
 PB
6Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM2:03.51
  
 PB
7Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:06.88
  
 PB
8Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF2:11.82
  
 
9Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF2:13.75
  
 PB
Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM DNF
  
 
P13 1000 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:34.90
  
 PB
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF4:23.96
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.81 w
w
  
 
 
4.72 PB4.81 PB4.81 =PB4.624.79  –  
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.67 w
w
  
 
 
4.52 PB4.494.484.67 PB4.614.39  
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.63 w
w
  
 
 
4.63 PB4.454.404.424.534.53  
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.51 w
w
  
 
 
4.294.514.474.504.494.45  
5Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM4.51 w
w
  
 
 
4.45 PB4.47 PB4.224.224.314.51 PB  
6Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.36 w
w
  
 
 
4.36 PB4.294.294.194.134.06  
7Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19004.34 w
w
  
 
 
4.34 PB4.114.34 =PB     
8Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM3.99 w
w
  
 
 
3.98 SB3.943.99 SB     
9Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19003.97 w
w
  
 
 
3.85 SB3.91 SB3.97 SB     
10Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3.95 w
w
  
 
 
3.95 PB3.823.67     
11Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 3.88 w
w
  
 
 
3.88 PB3.643.61     
12Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.77 w
w
  
 
 
3.633.443.77     
13Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.77 w
w
  
 
 
3.77 PB3.523.59     
14Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.66 w
w
  
 
 
3.64 PB3.66 PB3.57     
15Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.64 w
w
  
 
 
3.533.253.64 SB     
16Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.58 w
w
  
 
 
3.583.483.39     
17Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF2.95 w
w
  
 
 
2.89 SB2.95 SB2.83     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
6Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM8.80
  
 PB
 
8.80 PB8.558.078.068.488.36  
P13 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 27.08
  
 PB
 
21.9326.60 PB  X27.08 PB25.0226.73  
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM21.20
  
 PB
 
  X  X20.93 PB  X18.5221.20 PB  
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF17.99
  
 PB
 
  X12.99 SB16.68 PB15.7717.99 PB17.29  
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF13.33
  
 PB
 
13.33 PB12.61  X  X  X12.78  
Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  –  –  –  –  
P13 Spydkast 400 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja27.95
  
 PB
 
23.55 PB20.0827.95 PB22.6521.6524.92  
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM27.93
  
 
 
27.9324.6425.3621.8527.8824.52  
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM26.19
  
 
 
16.6719.9825.6724.3826.1924.25  
4Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM25.97
  
 PB
 
21.52 PB22.58 PB22.1325.64 PB22.0525.97 PB  
5Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 25.30
  
 PB
 
18.6223.34 PB23.1823.1320.9725.30 PB  
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM17.45
  
 PB
 
17.45 PB  X17.3516.2616.3714.36  
7Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF16.59
  
 PB
 
16.59 PB15.4815.95     
8Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF14.80
  
 PB
 
13.43 PB13.72 PB14.80 PB     
P13 4 x 80 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  44.76
  
 
  Freya Laursen, Briana Maria Turcitu, Alberte Kristensen, Frederikke Sindal
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  45.95
  
 
  Julie Sønderlund, Frida Nielsen, Signe Hejbøll Larsen, Ida Jønson
D12 80 m    
4.6. Vind: -0.3

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.3
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.46
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.75
  
 PB
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 11.92
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja12.38
  
 
5Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 190012.41
  
 PB
6Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190012.48
  
 PB
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: +1.2
4.6.Vind: +1.2
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.72
Q
  
 
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 11.99
Q
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja12.14
q
  
 PB
4Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 12.89
q
  
 PB
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM14.25
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: -0.4
4.6.Vind: -0.4
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.12
Q
  
 
2Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 190012.47
Q
  
 PB
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190012.61
q
  
 PB
4Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik12.86
q
  
 PB
5
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8013.68
  
 
D12 200 m    
5.6. Vind: +0.4

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.4
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 29.31
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM30.74
  
 PB
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 30.81
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja31.49
  
 PB
5Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 33.49
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -3.5
5.6.Vind: -3.5
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7731.15
  
 PB
2Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 190032.29
  
 PB
3
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8037.50
  
 PB
D12 600 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja1:45.85
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771:54.93
  
 PB
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 1:56.32
  
 PB
D12 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
5.6. Vind: -1.3

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.3
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM15.86
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190017.50
  
 PB
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik17.71
  
 PB
D12 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.42
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
 XO
1.42 PB
  O
1.45
XXX
      
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
   
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.20
  
 =PB
 
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 1.20
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
5Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
6
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK801.00
  
 
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
D12 Stangspring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.41
  
 PB
 
3.20 PB
  O
3.30 PB
  O
3.41 PB
  O
3.50
xxx
    
D12 Længdespring 1 m zone    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 4.60 w
w
  
 
 
4.174.224.224.32 PB4.224.60 PB  
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 4.50 w
w
  
 
 
4.13 SB3.884.13 =SB4.084.31 PB4.50 PB  
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.31 w
w
  
 
 
4.03 PB3.963.903.77  X4.31 PB  
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.17 w
w
  
 
 
3.804.094.14 PB3.953.934.17 PB  
5Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK774.04 w
w
  
 
 
3.833.883.944.04 PB3.95  X  
6Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 19003.98 w
w
  
 
 
3.98 PB3.833.733.713.913.57  
7Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.94 w
w
  
 
 
  X3.94 PB  X     
8
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK803.27 w
w
  
 
 
  X3.27 =PB  X     
9Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.22 w
w
  
 
 
3.163.163.22     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 8.14
  
 PB
 
8.06 PB7.57  X6.868.14 PB6.92  
2Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik7.48
  
 PB
 
7.03 PB6.997.03 =PB7.48 PB  X7.10  
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM7.25
  
 PB
 
6.98 PB7.10 PB  X7.25 PB6.927.20  
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.20
  
 
 
6.327.206.676.476.345.84  
5Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 5.70
  
 PB
 
5.05 PB5.70 PB4.765.224.71  X  
6Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 19005.32
  
 PB
 
5.15 PB5.32 PB5.015.265.144.91  
7Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19005.06
  
 PB
 
5.06 PB5.034.73  X  –   
D12 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 21.74
  
 PB
 
18.86 PB21.74 PB  X19.05  X20.65  
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM15.47
  
 PB
 
  X  X15.47 PB  X  X14.76  
D12 Hammerkast 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 18.94
  
 PB
 
18.64 PB18.80 PB18.94 PB  X16.6216.79  
2Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik14.79
  
 PB
 
14.77 PB14.79 PB  X  X  X12.04  
D12 Spydkast 400 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 31.94
  
 PB
 
31.94 PB26.6530.1228.2626.94  X  
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik26.22
  
 PB
 
  X22.00 PB22.09 PB21.13  X26.22 PB  
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 23.14
  
 PB
 
15.20 PB22.41 PB23.14 PB18.0520.9820.37  
4Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190018.00
  
 PB
 
8.87 PB18.00 PB11.9111.8911.3911.61  
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM16.92
  
 
 
  X14.7916.9215.8616.0515.58  
6Gustav HolmGustav Holm ('10)Aarhus 190013.25
  
 PB
 
  X13.25 PB  X  X9.4210.37  
7
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK808.58
  
 
 
  X  X8.58     
P12 80 m    
4.6. Vind: -0.1

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.1
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.96
  
 PB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF11.79
  
 PB
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM12.01
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM13.87
  
 PB
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja13.95
  
 PB
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.88
  
 PB
P12 200 m    
5.6. Vind: -1.6

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.6
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM28.98
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 31.96
  
 PB
P12 600 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:50.85
  
 PB
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:02.83
  
 PB
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2:12.88
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
5.6. Vind: -2.3

Finale A

Finale
5.6.Vind: -2.3
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF14.98
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.62 w
w
  
 
 
4.61 PB4.384.122.184.464.62 PB  
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.95 w
w
  
 
 
3.833.86 =PB3.95 PB3.943.453.43  
3Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3.40 w
w
  
 
 
2.17 SB3.40 PB3.133.253.353.25  
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.30 w
w
  
 
 
3.08 SB3.30 PB3.213.233.123.18  
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.08 w
w
  
 
 
3.02 SB2.852.983.08 PB3.063.07  
P12 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
7Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 5.71
  
 PB
 
5.71 PB5.635.66  –  –  –  
P12 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik14.48
  
 PB
 
12.5214.48 PB14.2813.4313.0514.35  
P12 Spydkast 400 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik21.43
  
 PB
 
20.7721.43 PB18.0819.0419.3018.82  
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM17.69
  
 PB
 
14.80 PB15.19 PB16.93 PB17.69 PB14.5614.67  
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.21
  
 PB
 
9.50 PB9.92 PB13.21 PB12.078.8410.49  

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior