Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: DT master, Sjælland, 2. runde 8.6.2022
Greve Stadion

M 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.85
  
 SB
2Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)Hvidovre AM12.36
  
 SB
3Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.47
  
 
4Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM14.01
  
  K Mixed competition
5Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik14.25
  
 SB
6Tine JohansenTine Johansen ('82)Herlev Atletik14.71
  
  K Mixed competition
7Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.93
  
 SB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC14.64
  
 PB
2Carsten DamslundCarsten Damslund ('66)Hvidovre AM14.95
  
 SB
3Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF16.12
  
  K Mixed competition
4Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur16.87
  
  K Mixed competition
5Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik17.58
  
 SB
6Birgitte YdeBirgitte Yde ('62)Langgarverne18.65
  
  K Mixed competition
7Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC19.87
  
  K Mixed competition
Jakob BøgebladJakob Bøgeblad ('75)HGF AMNT
  
 SB
Finale C
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Jens GerrildJens Gerrild ('90)HGF AM12.59
  
 SB
2Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød13.31
  
 PB
3Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik13.61
  
 SB
4Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Greve Atletik15.31
  
  K Mixed competition
5Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød17.88
  
  K Mixed competition
6Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik19.78
  
  K Mixed competition
7Dianga  SkovgaardDianga  Skovgaard ('68)Greve Atletik21.15
  
  K Mixed competition
8Kjeld CadoviusKjeld Cadovius ('49)IK Hellas23.12
  
 SB
M 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM23.54
  
 
2Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta27.42
  
 SB
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik28.11
  
 PB
4Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC33.93
  
 PB
5Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik36.40
  
 PB
6Birgitte YdeBirgitte Yde ('62)Langgarverne40.35
  
  K Mixed competition
Finale B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Nina TvistholmNina Tvistholm ('72)Greve Atletik32.38
  
  K Mixed competition
2David StubbingsDavid Stubbings ('58)DELTA36.72
  
 PB
3Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik38.70
  
  K Mixed competition
4Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas38.75
  
  K Mixed competition
5Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød39.36
  
  K Mixed competition
6Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik40.47
  
  K Mixed competition
7Marianne EskildsenMarianne Eskildsen ('54)Herlev Atletik47.84
  
  K Mixed competition
Finale C
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød25.80
  
 PB
2Zhouyan CaiZhouyan Cai ('80)FIF Hillerød27.47
  
 SB
3Klaus HeltbechKlaus Heltbech ('63)Helsingør IF29.05
  
 SB
4Christina GoltermannChristina Goltermann ('80)Greve Atletik30.44
  
  K Mixed competition
5Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA30.57
  
 SB
6Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC37.73
  
 SB
Finale D
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik28.63
  
 SB
2Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik30.55
  
 SB
3Tine JohansenTine Johansen ('82)Herlev Atletik30.68
  
  K Mixed competition
4Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53)Ben Hur35.12
  
 SB
5Ivan JeppesenIvan Jeppesen ('46)IK Hellas39.23
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:14.22
  
 SB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:25.94
  
 SB
3Dan BodalDan Bodal ('67)Langgarverne2:39.01
  
 PB
4Bjørn KnudsenBjørn Knudsen ('61)FIF Hillerød2:40.29
  
 PB
5Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC2:46.34
  
 SB
6Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta2:47.50
  
 SB
7Berit DahanBerit Dahan ('68)Langgarverne3:11.79
  
  K Mixed competition
8Helene Bothilde RønneHelene Bothilde Rønne ('68)Hvidovre AM3:12.48
  
  K Mixed competition
9Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik3:12.73
  
  K Mixed competition
10David StubbingsDavid Stubbings ('58)DELTA3:19.45
  
 PB
11Louise ShivLouise Shiv ('68)Langgarverne3:21.57
  
  K Mixed competition
12Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik3:27.66
  
  K Mixed competition
13Marianne EskildsenMarianne Eskildsen ('54)Herlev Atletik3:57.85
  
  K Mixed competition
Finale B
1Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 2:26.08
  
 SB
2Niels HansenNiels Hansen ('67)Greve Trim2:30.18
  
 PB
3Maria CelikMaria Celik ('90)Greve Trim2:32.58
  
  K Mixed competition
4Adam AisenAdam Aisen ('73)Herlev Atletik2:33.98
  
 PB
5Kim LilhammerKim Lilhammer ('66)Herlev Atletik2:34.53
  
 PB
6Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik2:47.02
  
 SB
7Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53)Ben Hur2:54.45
  
 SB
8Inger MadsenInger Madsen ('70)IK Hellas2:57.38
  
  K Mixed competition
9Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas3:03.03
  
 SB
10Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas3:09.39
  
 SB
11Mia WalstedMia Walsted ('78)Greve Trim3:27.33
  
  K Mixed competition
12Anette LauritsenAnette Lauritsen ('51)Helsingør IF4:04.34
  
  K Mixed competition
13Inge StampeInge Stampe ('39)Herlev Atletik4:49.29
  
  K Mixed competition
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik16:10.53
  
 SB
2Niels HjølundNiels Hjølund ('72)BAC16:28.52
  
 
3Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)Herlev Atletik16:53.67
  
 PB
4Dan BodalDan Bodal ('67)Langgarverne19:27.83
  
 PB
5Peter Durand SkottrupPeter Durand Skottrup ('75)Herlev Atletik19:33.08
  
 PB
6Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA19:33.14
  
 SB
7Lars KromanLars Kroman ('69)Sparta19:47.43
  
 
8Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53)Ben Hur20:11.03
  
 
9Ninkie BendtsenNinkie Bendtsen ('71)Sparta20:21.72
  
  K Mixed competition
10Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC20:25.95
  
 
11Tove Schultz-LorentzenTove Schultz-Lorentzen ('60)IK Hellas20:46.23
  
  K Mixed competition
Finale B
1Seppo HiltunenSeppo Hiltunen ('76)Greve Trim16:38.52
  
 SB
2Betina CramerBetina Cramer ('78)Greve Trim20:22.28
  
  K Mixed competition
3Melissa Garro ValverdeMelissa Garro Valverde ('91)Greve Trim20:35.46
  
  K Mixed competition
4Heino WohlertHeino Wohlert ('66)Langgarverne21:14.07
  
 PB
5Hans Henrik SkovsboHans Henrik Skovsbo ('63)Langgarverne22:25.59
  
 PB
6Louise ShivLouise Shiv ('68)Langgarverne22:49.09
  
  K Mixed competition
7Jens Jørgen EriksenJens Jørgen Eriksen ('54)Dianalund IF22:56.02
  
 SB
8Helene Bothilde RønneHelene Bothilde Rønne ('68)Hvidovre AM22:56.86
  
  K Mixed competition
9Hanne JensenHanne Jensen ('55)Herlev Atletik25:23.68
  
  K Mixed competition
10Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas25:53.95
  
 SB
11Ella GrimmElla Grimm ('47)Langgarverne30:46.27
  
  K Mixed competition
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84)Hvidovre AM1.80
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75 =SB
  O
1.80 SB
XXO
1.85
XXX
 
2Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA1.55
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
 XO
1.60
XXX
   
2Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød1.50
  
 =SB
 
1.30
  O
1.40
  O
1.50 =SB
  O
1.55
XXX
    
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.50
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =SB
 XO
1.50 SB
  O
1.55
XXX
  
4Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC1.40
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =SB
  O
1.40 SB
XXO
1.45
XXX
  
5Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik1.40
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =SB
  O
1.45
XXX
    
7Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.30
  
 =SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =SB
  O
1.35
XXX
  
8Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)Ben Hur1.30
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35
  X
    
9Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC1.25
  
 SB
 
1.15 =SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30
  X
    
10Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik1.20
  
 =SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =SB
  O
1.25
XXX
    
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Hentie SwiegersHentie Swiegers ('75)Hvidovre AM3.30
  
 SB
 
3.00 SB
 XO
3.30 SB
  O
3.60
XXX
     
2Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik2.80
  
 =SB
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40
  O
2.60
  O
2.80 =SB
  O
3.00
XXr
  
3Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC2.40
  
 =SB
 
2.20
  O
2.40 =SB
 XO
2.60
XXX
     
4Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2.40
  
 =SB
 
2.20
  O
2.40 =SB
XXO
2.50
XXX
     
5Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)Ben Hur2.20
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.20 SB
  O
2.40
XXX
     
6Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta1.80
  
 SB
 
1.50
  O
1.60 =SB
 XO
1.70 SB
 XO
1.80 SB
  O
1.90
XXX
   
7Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.70
  
 
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
XXX
     
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84)Hvidovre AM5.68
+1.8
  
 
 
  X
 0.0
5.68
 1.8
3.58
 0.5
  X
 0.0
    
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik4.91
+1.0
  
 
 
4.83
 1.4
4.64
 0.0
4.81
 0.6
4.91
 1.0
    
3Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød4.12
+2.0
  
 SB
 
4.12 SB
 2.0
3.51
 1.0
  X
 0.0
  –
 0.0
    
4Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik3.96
+1.2
  
 
 
3.96
 1.2
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
    
5Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta3.76
+1.3
  
 SB
 
3.58 SB
 0.3
3.59 SB
 0.0
3.70 SB
 1.2
3.76 SB
 1.3
    
6Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.70
+0.8
  
 
 
3.70
 0.8
3.52
 1.8
  X
 0.0
3.17
 0.4
    
7Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)Ben Hur3.33
+1.3
  
 SB
 
3.15
 2.2
3.33 SB
 1.3
  –
 0.0
  –
 0.0
    
Finale B
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik5.20 w
+3.1
  
 
 
4.90
 0.0
5.20
 3.1
5.09 =SB
 0.7
  –
 0.0
    
2Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM4.91
+1.1
  
 SB
 
4.91 SB
 1.1
4.86
 1.4
4.73
 1.6
  –
 0.0
    
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.23 w
+2.7
  
 
 
4.15 =SB
 0.8
4.23
 2.7
4.05
 2.2
4.08
 1.3
    
4Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC3.99
+0.4
  
 SB
 
3.29 SB
 2.0
3.99 SB
 0.4
3.92
 1.1
  –
 0.0
    
5Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC3.33 w
+2.4
  
 
 
3.01
 0.8
3.33
 2.4
  –
 0.0
  –
 0.0
    
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.04
  
 
 
9.839.979.9210.04    
2Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød7.28
  
 
 
7.117.28  X7.18    
Finale B
1Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF7.34
  
 SB
 
6.747.34 SB6.956.65    
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM11.01
  
 SB
 
10.8311.01 SB10.90  –    
2Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC9.64
  
 
 
9.579.64  X  –    
Finale B
1Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF9.26
  
 PB
 
  X9.26 PB  X  X    
2Per Elo EhlersPer Elo Ehlers ('55)Ben Hur8.15
  
 PB
 
  X7.46 PB8.01 PB8.15 PB    
3Ejner HviidEjner Hviid ('58)Ben Hur7.58
  
 SB
 
7.15 SB7.017.58 SB7.39    
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik12.42
  
 
 
12.3012.4212.31  X    
2Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM10.57
  
 SB
 
10.09 SB10.21 SB10.57 SB10.48    
3Carsten DamslundCarsten Damslund ('66)Hvidovre AM9.86
  
 SB
 
9.71 SB9.639.72 SB9.86 SB    
Finale B
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC11.72
  
 SB
 
11.25 SB  X  X11.72 SB    
2Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA9.64
  
 
 
  X9.589.279.64    
3Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.50
  
 SB
 
8.50 SB8.248.238.11    
Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER NM
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød8.77
  
 SB
 
  –  –8.77 SB8.60    
Finale B
1Peter Durand SkottrupPeter Durand Skottrup ('75)Herlev Atletik6.03
  
 PB
 
5.48 PB5.58 PB5.516.03 PB    
Jens GerrildJens Gerrild ('90)HGF AM NM
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM40.34
  
 
 
38.60  X38.0140.34    
2Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik33.06
  
 SB
 
33.06 SB32.0331.01  X    
3Allan KolbyeAllan Kolbye ('59)Amager AC28.58
  
 SB
 
28.58 SB  X  X  X    
4Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød19.88
  
 SB
 
  X19.88 SB  X  X    
Finale B
1Bo Eske NielsenBo Eske Nielsen ('62)Sparta39.53
  
 PB
 
37.99 PB  X34.4439.53 PB    
2Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF28.80
  
 PB
 
  X22.99 PB28.80 PB28.67    
3Ejner HviidEjner Hviid ('58)Ben Hur19.60
  
 
 
19.60  X  X18.89    
4Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF15.89
  
 SB
 
13.53 SB  X15.89 SB  X    
5Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik15.11
  
 SB
 
15.11 SB13.4014.10  X    
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik48.59
  
 SB
 
48.49 SB47.3448.59 SB  X    
2Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas33.03
  
 
 
31.4833.03  X32.21    
Finale B
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC34.00
  
 SB
 
33.23 SB33.74 SB34.00 SB  X    
2Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA31.50
  
 
 
31.50  X31.19  X    
3Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik28.78
  
 SB
 
28.23 SB28.78 SB27.6827.65    
Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC NM
  
 
 
  X  X  X  X    
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.44
  
 
 
35.4432.9333.17  X    
2Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød20.71
  
 
 
20.71  X19.51  X    
Finale B
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC18.75
  
 SB
 
17.84 SB  X18.75 SB  –    
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Allan KolbyeAllan Kolbye ('59)Amager AC24.82
  
 SB
 
24.82 SB  X  X  X    
Finale B
1Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF28.16
  
 
 
27.0028.16  X27.53    
2Per Elo EhlersPer Elo Ehlers ('55)Ben Hur24.41
  
 
 
  X24.41  X  X    
3Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik14.53
  
 SB
 
13.7314.24 SB14.1014.53 SB    
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik54.48
  
 SB
 
51.4149.0953.0154.48 SB    
2Karsten LangballKarsten Langball ('72)Hvidovre AM37.57
  
 
 
36.44  X37.5737.42    
Finale B
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC44.68
  
 
 
44.68  X  X  X    
2Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA29.77
  
 PB
 
29.70 PB29.77 PB29.4429.45    
M Spydkast 500 gram    
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC32.27
  
 SB
 
30.8932.27 SB  X31.62    
2Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF18.09
  
 SB
 
14.9318.09 SB16.4615.64    
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM40.03
  
 PB
 
37.5438.21 SB39.50 PB40.03 PB    
2Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød37.53
  
 PB
 
32.47  X37.53 PB35.03    
3Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik32.99
  
 SB
 
  X32.99 SB  –  –    
4Jens Jørgen EriksenJens Jørgen Eriksen ('54)Dianalund IF17.76
  
 PB
 
14.29 PB17.14 PB17.76 PB  X    
Finale B
1Bo Eske NielsenBo Eske Nielsen ('62)Sparta31.89
  
 PB
 
31.89 PB31.79  –  –    
2Per Elo EhlersPer Elo Ehlers ('55)Ben Hur24.98
  
 PB
 
24.98 PB23.7323.9723.11    
3Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik24.78
  
 PB
 
18.89 SB24.78 PB17.7718.60    
4Ejner HviidEjner Hviid ('58)Ben Hur16.41
  
 PB
 
16.41 PB  –  –  –    
5Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik12.11
  
 SB
 
12.11 SB  X10.4110.06    
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM48.27
  
 
 
47.2745.1548.27  X    
2Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas36.26
  
 PB
 
36.12 PB36.26 PB  X33.28    
Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC NM
  
 
 
  –  –  –  –    
Finale B
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik36.98
  
 SB
 
36.98 SB33.4735.3734.22    
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Sabrina Juel HerforthSabrina Juel Herforth ('91)Greve Atletik1.40
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
 
2Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur1.25
  
 =SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
  O
    
3Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød1.15
  
 SB
 
1.00
  O
1.05 =SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
 XO
1.20
XXX
   
4Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Greve Atletik1.10
  
 SB
 
1.00 =SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15
XXX
    
5Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik0.95
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
XXO
1.00
  X
    
6Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik0.95
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =SB
XXO
     
7Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC0.90
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90 =SB
  O
0.95
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta4.80
+0.3
  
 SB
 
4.77 SB
 0.7
4.69
 0.2
4.80 SB
 0.3
  –
 0.0
    
2Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF3.98
+0.5
  
 PB
 
3.89 PB
 0.8
3.98 PB
 0.5
3.72
 0.3
3.78
 0.0
    
Finale B
1Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Greve Atletik4.05
+1.5
  
 SB
 
3.79 SB
 0.1
4.05 SB
 1.5
3.72
 0.9
  –
 0.0
    
2Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM3.92
+2.0
  
 SB
 
3.92 SB
 2.0
3.60
 1.8
  –
 0.0
  –
 0.0
    
3Sabrina Juel HerforthSabrina Juel Herforth ('91)Greve Atletik3.85 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
3.85
 2.1
3.79
 2.5
  –
 0.0
    
4Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød3.27
+0.9
  
 SB
 
3.08
 3.0
3.16
 2.4
3.19
 2.1
3.27 SB
 0.9
    
5Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas3.18
+1.9
  
 SB
 
3.18 SB
 1.9
3.05
 2.2
3.05
 1.1
  –
 0.0
    
6Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød3.11
+1.5
  
 SB
 
3.10 =SB
 1.3
3.10 =SB
 0.0
2.97
 1.8
3.11 SB
 1.5
    
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik6.90
  
 PB
 
6.59 PB6.78 PB6.556.90 PB    
2Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik6.38
  
 PB
 
6.38 PB5.62  X5.47    
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM10.06
  
 SB
 
10.06 SB  X  X  X    
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC7.51
  
 
 
7.517.517.307.40    
3Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.32
  
 
 
6.77  X7.32  X    
Linda BaggeLinda Bagge ('64)Greve Atletik NM
  
 
Finale B
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas6.91
  
 
 
6.486.396.476.91    
2Helle NørgaardHelle Nørgaard ('62)Sparta6.81
  
 
 
6.816.636.766.58    
3Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta6.17
  
 PB
 
6.17 PB5.985.915.91    
4Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik5.07
  
 SB
 
4.78 SB4.81 SB4.415.07 SB    
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.40
  
 SB
 
13.8314.40 SB13.67  X    
2Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød5.53
  
 SB
 
4.44 SB4.91 SB  X5.53 SB    
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
11Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik10.90
  
 PB
 
10.90 PB  X  X  X    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM44.34
  
 SB
 
  X41.7243.2344.34 SB    
2Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM34.17
  
 
 
33.5632.61  X34.17    
3Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.21
  
 SB
 
24.79 SB  X26.21 SB  X    
4Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.06
  
 
 
23.2222.6624.0623.88    
5Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC17.06
  
 SB
 
13.79 SB17.06 SB13.36  X    
6Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC16.29
  
 
 
13.5416.29  X15.92    
7Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik16.27
  
 SB
 
  X16.23 SB15.9316.27 SB    
8Lisa DrageLisa Drage ('77)Greve Atletik14.88
  
 SB
 
14.17 =SB14.1013.9414.88 SB    
Finale B
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik17.52
  
 SB
 
  X17.52 SB16.38  X    
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta13.75
  
 
 
13.2013.55  X13.75    
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød36.55
  
 SB
 
36.55 SB35.51  X  X    
2Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM30.54
  
 
 
29.5829.7628.9530.54    
3Linda BaggeLinda Bagge ('64)Greve Atletik26.45
  
 SB
 
25.57 SB26.45 SB26.10  X    
4Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC22.84
  
 PB
 
22.84 PB21.4221.1921.56    
5Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC21.49
  
 
 
  X  X21.49  X    
Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM NM
  
 
 
  X  X  X  X    
Finale B
1Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur21.62
  
 PB
 
21.62 PB17.17  X  X    
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta17.64
  
 
 
  X  X15.5417.64    
3Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik14.51
  
 PB
 
  X  X14.51 PB14.08    
4Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik13.24
  
 
 
  X9.21  X13.24    
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM45.84
  
 
 
  X41.4044.5945.84    
K Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik19.95
  
 PB
 
19.2119.0819.95 PB18.97    
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM30.60
  
 PB
 
29.67 PB30.60 PB28.90  X    
2Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.80
  
 SB
 
26.80 SB26.78  X  X    
3Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik19.92
  
 PB
 
19.33 PB17.9519.92 PB18.42    
4Judy Boe RasmussenJudy Boe Rasmussen ('67)Greve Atletik16.11
  
 SB
 
13.8015.1616.11 SB15.30    
5Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC13.25
  
 
 
13.1011.9213.2512.56    
Finale B
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA19.79
  
 PB
 
14.16 SB19.79 PB16.1116.30    
2Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik8.51
  
 SB
 
8.51 SB7.698.468.15    
K Spydkast 600 gram    
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta17.23
  
 SB
 
17.23 SB14.9715.76  –    

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2