Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Herlev High - højde og diskos 13.6.2022
Herlev Stadion

K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik0.75
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
XXO
0.75 PB
  O
0.80
XXX
    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Liubov AleksandrovaLiubov Aleksandrova ('92)Herlev Atletik17.09
  
 PB
 
  X17.09 PB  X16.69  –  X  
Finale B
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM34.19
  
 
 
  X33.1833.24  X  X34.19  
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.75
  
 
 
1.75
XXO
1.85
XXX
      
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik25.35
  
 
 
  X  X25.35  X  X21.84  
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
   
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik23.94
  
 PB
 
  X20.69 PB  X  X23.94 PB19.54  
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.24
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.18 SB
  O
1.21 SB
  O
1.24 SB
  O
1.27
XXX
2Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik14.72
  
 PB
 
13.28 PB14.72 PB9.9311.78  X12.01  
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik1.30
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =SB
 XO
1.18 SB
  O
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.27 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.32
XXX
      
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik25.18
  
 PB
 
  X21.98 PB25.18 PB23.13  X19.52  
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1.27
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
  O
1.21
  O
1.24 PB
XXO
1.27 PB
  O
2
Maja Bang Sørensen
Maja Bang Sørensen ('12)
Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80 PB
  O
0.85 PB
XXO
    
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
 
2
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik0.90
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
  
3
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik0.80
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85
XXX
    
4
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik0.70
  
 PB
 
0.70 PB
 XO
0.75
XXX
      
5
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik0.65
  
 SB
 
0.65 SB
 XO
0.70
XXX
      
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik0.90
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
  
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
3
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik0.75
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
XXO
0.80
XXX
     
M40 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.70
  
 SB
 
1.65 SB
 XO
1.70 SB
  O
1.75
XXX
     
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK1.50
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45 SB
  O
1.50 SB
XXO
1.55
XXX
   
M50 Højdespring    

Finale A

Finale
1Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik1.45
  
 SB
 
1.35
  O
1.40 =SB
  O
1.45 SB
XXO
1.50
XXX
    
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik25.37
  
 
 
  X  X24.4925.37  X  X  
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik47.16
  
 
 
47.16  X44.0445.5645.9644.43  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM42.10
  
 SB
 
  X41.98 SB41.77  X42.10 SB  X  
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.30
  
 =SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =SB
 XO
1.35
XXX
   
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta26.51
  
 PB
 
26.35 PB25.0324.1424.4026.51 PB  X  

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2