Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Regions-stor-stævne 18.6.2022
Esbjerg Atletikstadion

M 800 m    

Finale A

Finale
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM1:59.00
  
 
2Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:04.51
  
 
3Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:07.44
  
 SB
4Malte Riegels-JakobsenMalte Riegels-Jakobsen ('06)Esbjerg AM2:15.76
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM8:59.80
  
 PB
2Christian Østergaard BlackChristian Østergaard Black ('86)Esbjerg AM9:24.80
  
 SB
3Rene JensenRene Jensen ('86)Esbjerg AM9:43.37
  
 PB
4Jannick KjersgaardJannick Kjersgaard ('74)Esbjerg AM9:58.52
  
 SB
5Christian Damgaard AndersenChristian Damgaard Andersen ('80)Esbjerg AM10:14.60
  
 PB
6Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM10:17.26
  
 SB
7Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM10:56.91
  
 SB
8Lars Hvejsel HansenLars Hvejsel Hansen ('65)Esbjerg AM11:30.76
  
 PB
9Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF12:43.61
  
 PB
Frank BarritFrank Barrit ('75)Esbjerg AM DNF
  
 
Jacob GlæsnerJacob Glæsner ('76)Esbjerg AM DNF
  
 
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM59.24
  
 
 
59.00  –59.2059.24  –  –  
K22 800 m    

Finale A

Finale
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia Atletik Forening2:55.53
  
 PB
2Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF3:05.64
  
 PB
K22 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF15.08
  
 PB
K22 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.93
  
 SB
 
10.92 SB10.93 SB10.85  –  –10.88  
K22 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF44.74
  
 SB
 
42.87 SB44.05 SB43.4044.24 SB44.54 SB44.74 SB  
D19 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF22.84
  
 PB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.54
  
 SB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM17.84
  
 PB
 
17.28 PB14.81  –16.8417.84 PB  –  
P19 200 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 26.84 w
  
 
2Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 32.07 w
  
 
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:06.48
  
 PB
2Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM10:17.36
  
 PB
3Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:20.60
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 6.79
  
 PB
 
6.62 PB6.79 PB6.636.29  –  –  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 26.83
  
 
 
26.2525.78  –26.4726.83  –  
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM11.11
-0.3
  
 PB
 
11.11 PB
 -0.3
10.93
 0.0
10.97
 0.0
10.81
 0.9
  –9.63
 1.3
  
P17 100 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF DNF
  
 
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening1.55
  
 PB
 
1.55 PB
XXO
1.65
XXX
      
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF3.95
0.0
  
 PB
 
3.57
 0.0
3.54
 0.0
3.57
 -0.6
3.83
 -0.5
3.95 PB
 0.0
3.66
 -1.5
  
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia Atletik Forening3.78
0.0
  
 SB
 
2.70 SB
 0.0
2.89 SB
 0.0
3.45 SB
 1.1
3.51 SB
 0.0
3.64 SB
 0.0
3.78 SB
 0.0
  
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF9.22
0.0
  
 
 
8.95
 0.0
8.64
 0.0
8.72
 0.0
8.96
 0.1
8.90
 0.1
9.22
 0.0
  
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF9.00
+0.9
  
 PB
 
8.66
 -0.5
8.66
 0.8
8.76
 0.0
  –  –9.00 PB
 0.9
  
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia Atletik Forening7.80
0.0
  
 
 
7.36
 0.0
7.80
 0.0
  –  –  –  –  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.18
  
 PB
 
10.4210.4910.9711.05 PB11.18 PB9.37  
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF8.60
  
 
 
7.758.188.168.608.108.16  
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening7.16
  
 SB
 
6.746.93 SB  –6.557.16 SB6.59  
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia Atletik Forening7.08
  
 PB
 
6.296.106.266.667.08 PB6.94  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening31.58
  
 PB
 
31.51 PB24.3728.6831.58 PB  –27.18  
2Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF17.58
  
 PB
 
16.84 PB17.58 PB14.30  X  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF31.35
  
 
 
30.1730.1930.10  –30.8131.35  
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF27.41
  
 PB
 
22.0423.8121.2824.6024.0027.41 PB  
3Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF23.88
  
 PB
 
  –  –23.88 PB20.30  X20.50  
4Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening22.14
  
 
 
22.00  –  –  –21.3222.14  
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF19.27
  
 
 
19.27  –  –  –  –  –  
D15 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM26.25
  
 PB
2Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia Atletik Forening27.53
  
 PB
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM28.11
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM28.47
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM33.68
  
 PB
6Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening34.15
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM2:31.00
  
 PB
2Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening3:11.22
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM20.74
  
 PB
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM21.76
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM2.31
  
 PB
 
1.92
 XO
1.97
  O
2.02
 XO
2.07
  O
2.12
XXO
2.17
 XO
2.22
  O
2.31
XXO
2.36
XXX
       
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM2.02
  
 PB
 
1.81
 XO
1.86
  O
1.92
  O
1.97
  O
2.02 PB
 XO
2.07
XXX
  
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2.02
  
 
 
1.92
 XO
1.97
  O
2.02
 XO
2.07
XXX
    
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM1.76
  
 
 
1.60
  O
1.66
 XO
1.71
  O
1.76
  O
1.81
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.89
0.0
  
 PB
 
4.61 SB
 0.0
4.64 SB
 -0.1
4.89 PB
 0.0
     
2Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia Atletik Forening4.45
0.0
  
 PB
 
4.34 PB
 -0.6
3.89
 0.5
4.45 PB
 0.0
     
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM4.17
0.0
  
 
 
4.08
 0.0
4.17
 0.0
  X     
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.20
-0.5
  
 PB
 
3.01
 0.0
3.20 PB
 -0.5
2.88
 0.0
     
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening3.12
0.0
  
 PB
 
2.67 PB
 -0.4
3.04 PB
 0.0
3.12 PB
 0.0
     
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM9.41
-1.0
  
 PB
 
8.51
 0.5
9.28 PB
 0.4
9.41 PB
 -1.0
     
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM8.60
+0.6
  
 PB
 
8.36
 0.1
8.60 PB
 0.6
  –     
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM7.49
0.0
  
 
 
6.80
 0.5
7.49
 0.0
  –     
4Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening7.45
+0.3
  
 PB
 
7.45 PB
 0.3
  –  –     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM8.77
  
 PB
 
7.42 SB7.99 SB7.648.37 SB8.078.77 PB  
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM8.51
  
 PB
 
7.60 PB8.11 PB7.637.407.708.51 PB  
3Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia Atletik Forening7.88
  
 PB
 
6.94 PB7.34 PB7.88 PB  X7.386.73  
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM7.59
  
 PB
 
7.59 PB7.407.58  –  –  –  
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM5.46
  
 PB
 
5.46 PB5.295.26  –  –  –  
6Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening4.43
  
 PB
 
4.20  X4.43 PB  –  –  –  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.70
  
 
 
20.70  –20.00     
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.26
  
 PB
 
15.79 PB16.26 PB15.10     
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM15.54
  
 PB
 
15.54 PB14.44  –     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM24.82
  
 PB
 
  –20.6024.82 PB     
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM24.06
  
 
 
24.06  –22.40     
3Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia Atletik Forening24.02
  
 PB
 
18.40 PB22.10 PB24.02 PB     
4Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening13.78
  
 PB
 
12.35 PB8.7413.78 PB     
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM13.73
  
 
 
  –13.7311.92     
P15 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM27.48 w
  
 
2Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 27.88 w
  
 
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF27.90 w
  
 
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening28.18 w
  
 
5Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 29.26 w
  
 
6Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM30.86 w
  
 
7Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM31.46 w
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:24.16
  
 
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF2:45.35
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:47.14
  
 
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening3:15.18
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande15.70
  
 PB
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM16.02
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.92
0.0
  
 PB
 
4.92 PB
 0.0
4.85
 0.0
4.40
 0.0
     
2Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 4.46
-0.5
  
 PB
 
4.46 PB
 -0.5
4.40
 -0.2
4.07
 -0.3
     
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening4.13
-0.5
  
 PB
 
3.87 SB
 0.0
3.75
 -0.7
4.13 PB
 -0.5
     
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.78
+0.6
  
 PB
 
3.49
 -0.1
3.78 PB
 0.6
3.56
 -0.7
     
5Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande3.36
0.0
  
 
 
3.36
 0.0
3.22
 0.0
  X     
6Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM2.96
0.0
  
 
 
2.96
 0.0
  X  X     
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM7.47
-0.4
  
 PB
 
  X7.40 PB
 0.1
7.47 PB
 -0.4
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM6.97
  
 PB
 
6.97 PB6.726.60     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM4.91
  
 PB
 
4.41 PB4.91 PB4.91 =PB     
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM42.86
  
 
 
42.8642.3542.1441.3041.29  X  
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening23.27
  
 PB
 
20.8321.80 SB20.4623.27 PB  –  –  
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande16.53
  
 PB
 
15.60 PB16.53 PB  –  –  –  –  
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM15.98
  
 PB
 
14.10 PB14.43 PB15.98 PB  –  –  –  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening28.31
  
 PB
 
25.3225.9828.31 PB     
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande18.13
  
 PB
 
18.13 PB17.3117.67     
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM17.70
  
 PB
 
17.70 PB16.5815.25     
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM9.93
  
 
 
8.959.439.93     
D13 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM27.26 w
  
 
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 29.11 w
  
 
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 29.29 w
  
 
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM30.67 w
  
 
5Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM31.24 w
  
 
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia Atletik Forening27.94
  
 PB
2Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande28.83
  
 PB
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM34.34
  
 PB
4Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF36.65
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM1:55.39
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM1:57.94
  
 PB
3Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande1:59.99
  
 PB
4Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM2:14.84
  
 
5Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF2:17.43
  
 
6Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM2:17.88
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM14.90 w
  
 
2Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM16.99 w
  
 
2Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande16.99 w
  
 
4Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF21.86 w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande1.35
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
XXO
1.25 PB
XXO
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
       
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.35
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
       
3Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXO
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
  O
1.35
XXX
 
4Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.30
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXX
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM1.15
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
6Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF1.00
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM1.71
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.66
  O
1.71
  O
1.76
XXX
   
Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM NH
  
 
 
1.55
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM4.45
-0.2
  
 
 
4.45
 -0.2
4.28
 0.0
4.15
 -0.6
     
2Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande4.36
0.0
  
 PB
 
3.94 PB
 -0.3
4.19 PB
 -0.3
4.36 PB
 0.0
     
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.11
0.0
  
 
 
3.80
 -0.5
3.87
 -0.4
4.11
 0.0
     
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.10
-0.2
  
 
 
4.10
 -0.2
4.09
 0.0
3.68
 -1.2
     
5Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM4.09
0.0
  
 PB
 
4.09 PB
 0.0
4.06
 0.0
3.91
 -0.1
     
6Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.09
0.0
  
 
 
3.62
 -1.1
4.04
 -0.3
4.09
 0.0
     
7Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia Atletik Forening3.86
-0.1
  
 PB
 
3.86 PB
 -0.1
3.85
 0.0
3.77
 -0.3
     
8Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF3.08
-0.3
  
 PB
 
2.88
 -0.1
3.00 PB
 0.0
3.08 PB
 -0.3
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia Atletik Forening22.33
  
 PB
 
22.33 PB20.2621.20     
2Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM16.98
  
 PB
 
16.98 PB  –16.03     
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia Atletik Forening41.81
  
 PB
 
41.81 PB       
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 40.98
  
 
 
40.98       
3Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande38.85
  
 PB
 
38.85 PB       
4Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 32.94
  
 
 
32.94       
5Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF27.77
  
 PB
 
27.77 PB       
6Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM24.02
  
 PB
 
24.02 PB       
P13 200 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM28.71
  
 PB
2Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM33.13
  
 
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening33.50
  
 PB
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening34.42
  
 PB
Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM DQ
  
 
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 30.97
  
 PB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF31.03
  
 PB
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening31.70
  
 
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM32.28
  
 PB
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening33.28
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:00.50
  
 
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 2:09.02
  
 
3Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM2:12.22
  
 
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening2:20.44
  
 
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening2:27.96
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.48
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.76
  
 
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening13.28
  
 
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF13.93
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
  
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening1.15
  
 
 
1.15
  O
1.20
XXX
      
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
    
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening1.81
  
 PB
 
1.55
 XO
1.60
  O
1.66
  O
1.71
 XO
1.76
 XO
1.81
 XO
1.86
XXX
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.70
0.0
  
 PB
 
4.70 PB
 0.0
4.29
 -0.4
4.54
 0.0
     
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening4.09
0.0
  
 PB
 
3.93
 1.0
4.09 PB
 0.0
3.98
 0.7
     
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.88
+0.8
  
 
 
3.72
 -0.9
3.88
 0.8
3.83
 -0.9
     
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3.83
+1.0
  
 
 
3.83
 1.0
3.83
 1.0
3.75
 0.0
     
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening3.81
0.0
  
 PB
 
3.81 PB
 0.0
3.57
 -0.3
  –     
6Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.72
+0.3
  
 SB
 
3.50
 0.2
3.72 SB
 0.3
3.65
 0.0
     
7Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.65
+0.8
  
 
 
3.65
 0.8
3.09
 0.0
3.37
 0.0
     
8Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.57
0.0
  
 
 
3.50
 0.0
3.57
 0.0
3.50
 0.9
     
9Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening3.37
+0.9
  
 SB
 
3.37 SB
 0.9
2.88
 0.0
2.70
 1.0
     
10Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening3.15
+0.1
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
3.15 PB
 0.1
3.02
 1.4
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening18.95
  
 PB
 
18.18 PB17.5418.95 PB     
2Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening16.99
  
 PB
 
13.97 PB16.99 PB16.23     
3Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening15.32
  
 PB
 
13.76 PB15.32 PB14.07     
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM13.05
  
 PB
 
11.16 PB13.05 PB11.54     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM42.65
  
 
 
42.65       
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening35.08
  
 PB
 
35.08 PB       
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 29.99
  
 PB
 
29.99 PB       
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 29.84
  
 PB
 
29.84 PB       
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening28.73
  
 PB
 
28.73 PB       
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening24.88
  
 PB
 
24.88 PB       
7Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening22.49
  
 SB
 
22.49 SB       
8Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM18.72
  
 SB
 
18.72 SB       
D11 60 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1Timothée BlanckaertTimothée Blanckaert ('12)Esbjerg AM9.74 w
  
 
2Konrad B. SanderKonrad B. Sander ('12)Esbjerg AM9.87 w
  
 
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM10.99 w
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Timothée BlanckaertTimothée Blanckaert ('12)Esbjerg AM1:16.88
  
 PB
2Konrad B. SanderKonrad B. Sander ('12)Esbjerg AM1:22.86
  
 PB
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM1:23.57
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM13.06
  
 PB
2Timothée BlanckaertTimothée Blanckaert ('12)Esbjerg AM13.19
  
 PB
3Konrad B. SanderKonrad B. Sander ('12)Esbjerg AM13.76
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.13
XXX
 
2Timothée BlanckaertTimothée Blanckaert ('12)Esbjerg AM1.00
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
   
Konrad B. SanderKonrad B. Sander ('12)Esbjerg AM NH
  
 
 
0.85
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Konrad B. SanderKonrad B. Sander ('12)Esbjerg AM3.68 w
w
  
 
 
3.48 PB3.48 =PB3.68 PB     
2Timothée BlanckaertTimothée Blanckaert ('12)Esbjerg AM3.60 w
w
  
 
 
3.29 PB3.60 PB3.36     
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM3.16 w
w
  
 
 
3.16 PB2.98  –     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Konrad B. SanderKonrad B. Sander ('12)Esbjerg AM7.63
  
 
 
6.437.637.13     
2Timothée BlanckaertTimothée Blanckaert ('12)Esbjerg AM5.76
  
 PB
 
5.76 PB5.425.58     
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM5.52
  
 
 
4.865.375.52     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Konrad B. SanderKonrad B. Sander ('12)Esbjerg AM30.01
  
 PB
 
30.01 PB       
2Timothée BlanckaertTimothée Blanckaert ('12)Esbjerg AM24.94
  
 PB
 
24.94 PB       
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM16.75
  
 SB
 
16.75 SB       
P11 60 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM9.32
  
 
2Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening9.37
  
 PB
3Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF9.76
  
 PB
4Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF10.17
  
 
5Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande10.47
  
 PB
7Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM11.17
  
 PB
Finale B
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande9.81 w
  
 
2Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM9.93 w
  
 
3Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM10.06 w
  
 
4Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF10.74 w
  
 
5Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF10.91 w
  
 
6Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF14.13 w
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening1:15.89
  
 
2Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF1:21.70
  
 PB
3Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF1:21.87
  
 PB
4Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1:28.40
  
 SB
5Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande1:32.78
  
 SB
Finale B
1Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM1:19.39
  
 PB
2Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF1:30.07
  
 PB
3Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM1:30.52
  
 PB
4Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM1:31.02
  
 
6Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF1:58.17
  
 
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande12.28
  
 PB
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM12.84
  
 PB
3Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF13.14
  
 
4Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF13.44
  
 PB
5Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF13.49
  
 SB
6Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande13.94
  
 PB
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
2Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM13.06
  
 PB
3Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM14.44
  
 PB
4Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF22.12
  
 PB
5Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF30.80
  
 
Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening DNF
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening1.23
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20 PB
  O
1.23 PB
  O
  
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
4Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
XXX
   
5Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1.15
  
 =SB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15 =SB
XXO
1.20
XXX
   
6Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
 
7Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
XXO
1.00 =PB
XXO
1.05
XXX
    
8Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
    
9Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF0.90
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
XXO
0.95
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande3.74 w
w
  
 
 
3.523.633.74     
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM3.70 w
w
  
 
 
3.653.703.65     
3Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening3.65 w
w
  
 
 
3.65 PB3.403.58     
5Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM3.47 w
w
  
 
 
3.47 PB3.253.32     
6Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM3.40 w
w
  
 
 
3.403.303.40     
7Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF3.40 w
w
  
 
 
3.36 PB3.303.40 PB     
8Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande3.34 w
w
  
 
 
3.12 PB  –3.34 PB     
9Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM3.13 w
w
  
 
 
3.13 PB2.722.78     
10Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF3.02 w
w
  
 
 
2.932.863.02     
11Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF2.97 w
w
  
 
 
2.892.902.97     
12Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF2.69 w
w
  
 
 
2.642.602.69     
13Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF2.32 w
w
  
 
 
2.322.262.30     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande6.75
  
 PB
 
6.75 PB6.656.69     
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM5.92
  
 PB
 
3.915.92 PB5.61     
3Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande5.89
  
 PB
 
5.83 PB5.89 PB5.55     
5Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF5.84
  
 PB
 
5.25 PB5.84 PB5.64     
6Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM5.53
  
 PB
 
5.32 PB5.075.53 PB     
7Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM5.42
  
 PB
 
5.26 PB5.42 PB5.29     
8Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening5.41
  
 PB
 
5.10 PB5.045.41 PB     
9Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF4.73
  
 PB
 
3.85 PB4.73 PB4.73 =PB     
10Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM4.68
  
 PB
 
3.92 PB4.16 PB4.68 PB     
11Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF4.67
  
 PB
 
4.65 PB4.284.67 PB     
12Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF4.14
  
 PB
 
4.14 PB3.693.30     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande34.59
  
 PB
 
34.59 PB       
2Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande32.40
  
 PB
 
32.40 PB       
3Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM30.71
  
 PB
 
30.71 PB       
5Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening25.13
  
 PB
 
25.13 PB       
6Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF23.24
  
 PB
 
23.24 PB       
7Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF22.51
  
 
 
22.51       
8Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM19.29
  
 PB
 
19.29 PB       
9Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF19.25
  
 PB
 
19.25 PB       
10Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM17.75
  
 PB
 
17.75 PB       
11Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF14.83
  
 PB
 
14.83 PB       
12Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF12.64
  
 PB
 
12.64 PB       
D9 40 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM7.53 w
  
 
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 8.18 w
  
 
3
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF8.35 w
  
 
4
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF8.46 w
  
 
5
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM8.48 w
  
 
6
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM9.64 w
  
 
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.67
  
 
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM7.89
  
 
3
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM7.93
  
 
4
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF8.88
  
 PB
5
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM8.97
  
 
6
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM9.06
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:23.40
  
 
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM1:33.95
  
 PB
3
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 1:39.00
  
 PB
4
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF1:39.36
  
 PB
5
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF1:42.05
  
 PB
6
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM1:46.28
  
 PB
Finale B
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM1:30.14
  
 PB
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM1:34.19
  
 PB
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF1:41.13
  
 PB
4
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM1:42.06
  
 PB
5
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM2:05.92
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM2.99 w
w
  
 
 
2.992.98  –     
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM2.98 w
w
  
 
 
2.92 PB2.882.98 PB     
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM2.98 w
w
  
 
 
2.852.902.98 PB     
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.95 w
w
  
 
 
2.76 PB2.89 PB2.95 PB     
5
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM2.50 w
w
  
 
 
2.422.502.30     
6
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF2.31 w
w
  
 
 
2.242.311.93     
7
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM2.29 w
w
  
 
 
2.29 PB2.272.12     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM4.82
  
 SB
 
4.82 SB4.744.39     
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM4.76
  
 PB
 
4.58 SB4.76 PB4.57     
3
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM4.30
  
 PB
 
4.18 PB3.804.30 PB     
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM4.02
  
 PB
 
3.45 SB3.394.02 PB     
5
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.553.55     
6
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3.79
  
 PB
 
3.20 PB3.72 PB3.79 PB     
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF3.02
  
 PB
 
1.63 PB3.02 PB2.78     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM26.25
  
 PB
 
26.25 PB       
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM25.39
  
 PB
 
25.39 PB       
3
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM25.28
  
 PB
 
25.28 PB       
4
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM21.48
  
 PB
 
21.48 PB       
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF14.67
  
 PB
 
14.67 PB       
6
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM11.10
  
 PB
 
11.10 PB       
7
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM8.82
  
 
 
8.82       
P9 40 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.11
  
 PB
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.36
  
 
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM7.82
  
 PB
4
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM8.29
  
 PB
5
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM8.34
  
 
6
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM10.21
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM7.69
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM8.21
  
 PB
3
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM8.24
  
 PB
4
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM8.46
  
 PB
5
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM9.81
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1:26.53
  
 PB
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM1:27.10
  
 
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM1:39.55
  
 
4
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:52.43
  
 
5
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM2:11.06
  
 
Finale B
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM1:35.94
  
 
2
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM1:37.69
  
 PB
3
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM1:44.61
  
 PB
4
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM1:54.25
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3.44 w
w
  
 
 
3.44 PB2.973.16     
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM3.34 w
w
  
 
 
3.26 =PB3.34 PB3.33     
3
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3.11 w
w
  
 
 
3.11 PB3.05  –     
4
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM3.09 w
w
  
 
 
3.09 PB2.972.75     
5
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM2.81 w
w
  
 
 
2.81 PB2.672.69     
6
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.75 w
w
  
 
 
2.60  –2.75 PB     
7
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM2.65 w
w
  
 
 
2.51 PB2.65 PB2.64     
8
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.34 w
w
  
 
 
2.232.342.02     
9
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM1.73 w
w
  
 
 
1.73 PB  –1.67     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM4.91
  
 PB
 
  –4.91 PB4.66     
2
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM4.47
  
 PB
 
3.32 SB4.47 PB3.93     
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM4.02
  
 PB
 
3.54 PB3.444.02 PB     
4
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3.89
  
 PB
 
3.04 PB3.29 PB3.89 PB     
5
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3.80
  
 PB
 
3.36 PB3.46 PB3.80 PB     
6
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM3.66
  
 PB
 
3.26 PB3.38 PB3.66 PB     
7
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM3.53
  
 PB
 
3.53 PB2.903.07     
8
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM3.23
  
 PB
 
2.39 PB3.23 PB  –     
9
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM2.47
  
 PB
 
2.25 PB  –2.47 PB     
10
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1.34
  
 PB
 
1.19 PB1.30 PB1.34 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM24.85
  
 
 
24.85       
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM19.08
  
 
 
19.08       
3
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM17.70
  
 PB
 
17.70 PB       
4
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM15.93
  
 PB
 
15.93 PB       
5
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM15.10
  
 PB
 
15.10 PB       
6
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM14.13
  
 
 
14.13       
7
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM14.08
  
 
 
14.08       
8
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM9.19
  
 
 
9.19       
9
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM6.65
  
 
 
6.65       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.53 w
w
  
 
 
2.40 PB2.45 PB2.53 PB     
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.33 w
w
  
 
 
2.33 PB2.192.11     
3
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM2.27 w
w
  
 
 
2.272.251.95     
4
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF2.13 w
w
  
 
 
2.13 PB2.122.05     
5
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM1.93 w
w
  
 
 
1.891.461.93 PB     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 3.17
  
 
 
3.032.743.17     
2
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF2.79
  
 PB
 
2.79 PB2.76  –     
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM2.55
  
 PB
 
1.59 PB2.48 PB2.55 PB     
4
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.44
  
 PB
 
2.19 PB2.23 PB2.44 PB     
5
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM2.33
  
 PB
 
2.33 PB2.262.14     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF20.31
  
 PB
 
20.31 PB       
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 15.18
  
 PB
 
15.18 PB       
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF14.67
  
 PB
 
14.67 PB       
4
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM10.78
  
 PB
 
10.78 PB       
5
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM9.27
  
 
 
9.27       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM2.02 w
w
  
 
 
2.021.981.83     
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1.36 w
w
  
 
 
1.361.35  –     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM2.29
  
 PB
 
2.29 PB2.02  –     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM5.33
  
 
 
5.33       
2
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM5.19
  
 
 
5.19       
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM38.48
  
 PB
 
38.48 PB36.8537.8637.56  –  –  
K75 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande26.66
  
 SB
 
25.6526.66 SB24.88  X  X  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive