D17 100 m Vind: +1.7 Finale A Finale | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hector WandtHector Wandt ('05) | 05 | DEN | 10.64 | =PB | ||||||||||
2 | Dejan Ottou Dejan Ottou ('05) | 05 | FRA | 10.66 | PB | ||||||||||
3 | Ylann Bizasene Ylann Bizasene ('06) | 06 | FRA | 10.72 | PB | ||||||||||
4 | Max O’Reilly Max O’Reilly ('05) | 05 | IRL | 10.79 | PB | ||||||||||
5 | Hugo Raimbert Hugo Raimbert ('05) | 05 | FRA | 10.96 | SB | ||||||||||
6 | Patrick Cibangu Patrick Cibangu ('06) | 06 | FRA | 11.00 | |||||||||||
7 | Louis Mendy Louis Mendy ('05) | 05 | FRA | 11.02 | PB | ||||||||||
8 | Kerian Boussonniere Kerian Boussonniere ('06) | 06 | FRA | 11.06 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +4.1 | Vind: +4.1 | ||||||||||||||
1 | Dejan Ottou Dejan Ottou ('05) | 05 | FRA | 10.46 | w | ||||||||||
2 | Hector WandtHector Wandt ('05) | 05 | DEN | 10.47 | w | ||||||||||
3 | Ylann Bizasene Ylann Bizasene ('06) | 06 | FRA | 10.63 | w | ||||||||||
4 | Max O’Reilly Max O’Reilly ('05) | 05 | IRL | 10.71 | w | ||||||||||
5 | Hugo Raimbert Hugo Raimbert ('05) | 05 | FRA | 10.73 | w | ||||||||||
6 | Patrick Cibangu Patrick Cibangu ('06) | 06 | FRA | 10.87 | w | ||||||||||
Indledende 2 Vind: +3.3 | Vind: +3.3 | ||||||||||||||
1 | Kerian Boussonniere Kerian Boussonniere ('06) | 06 | FRA | 10.87 | w | ||||||||||
2 | Louis Mendy Louis Mendy ('05) | 05 | FRA | 10.89 | w | ||||||||||
D17 200 m Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Dejan Ottou Dejan Ottou ('05) | 05 | FRA | 21.56 | PB | ||||||||||
2 | Hugo Raimbert Hugo Raimbert ('05) | 05 | FRA | 21.99 | |||||||||||
3 | Luqman Keyta Luqman Keyta ('05) | 05 | FRA | 22.08 | |||||||||||
4 | Jiky Tessier Jiky Tessier ('06) | 06 | FRA | 22.21 | |||||||||||
D17 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cyann Galtier-Villa Cyann Galtier-Villa ('05) | 05 | FRA | 1:52.58 | |||||||||||
2 | Wanis Adjaoud Wanis Adjaoud ('05) | 05 | FRA | 1:53.13 | |||||||||||
3 | Yanis Vanlanduyt Yanis Vanlanduyt ('06) | 06 | FRA | 1:53.28 | |||||||||||
4 | Jack Kelly Jack Kelly ('05) | 05 | IRL | 1:53.52 | PB | ||||||||||
5 | Neil Culhane Neil Culhane ('05) | 05 | IRL | 1:54.69 | |||||||||||
6 | Maxence Legoff Maxence Legoff ('05) | 05 | FRA | 1:54.71 | |||||||||||
7 | Benoit Mollet Benoit Mollet ('05) | 05 | FRA | 1:54.95 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Theo Thevenet Theo Thevenet ('06) | 06 | FRA | 1:55.77 | |||||||||||
5 | Cian Gorham Cian Gorham ('05) | 05 | IRL | 1:58.00 | |||||||||||
D17 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bilal Safadi Bilal Safadi ('05) | 05 | FRA | 3:55.40 | PB | ||||||||||
2 | Seamus Robinson Seamus Robinson ('05) | 05 | IRL | 3:55.82 | |||||||||||
3 | Rayan Belkheir Rayan Belkheir ('05) | 05 | FRA | 3:56.36 | |||||||||||
4 | Joshua Abraham Joshua Abraham ('05) | 05 | FRA | 3:56.54 | |||||||||||
5 | David Williams David Williams ('05) | 05 | IRL | 3:57.20 | |||||||||||
6 | Baptiste Housseaux Baptiste Housseaux ('06) | 06 | FRA | 3:57.82 | PB | ||||||||||
D17 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jack Fenlon Jack Fenlon ('05) | 05 | IRL | 8:21.82 | PB | ||||||||||
2 | Nils Serre Gehri Nils Serre Gehri ('05) | 05 | FRA | 8:23.12 | PB | ||||||||||
3 | Joaquim Gonzalez Moyano de Launay Joaquim Gonzalez Moyano de Launay ('05) | 05 | FRA | 8:23.22 | PB | ||||||||||
4 | Tobias Flon Tobias Flon ('05) | 05 | FRA | 8:25.08 | PB | ||||||||||
5 | Harry Colbert Harry Colbert ('05) | 05 | IRL | 8:40.32 | |||||||||||
6 | Benoit Dessemond Benoit Dessemond ('05) | 05 | FRA | 8:40.45 | PB | ||||||||||
7 | Florian Guerin Florian Guerin ('05) | 05 | FRA | 8:42.24 | |||||||||||
D17 2000 m forh. 84 cm Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hicham Errbibih Hicham Errbibih ('05) | 05 | FRA | 5:48.23 | PB | ||||||||||
2 | Theo Penard Theo Penard ('05) | 05 | FRA | 5:49.71 | PB | ||||||||||
3 | Remot Jules Geffroy Remot Jules Geffroy ('05) | 05 | FRA | 5:58.02 | PB | ||||||||||
4 | Alexis Ledean Alexis Ledean ('05) | 05 | FRA | 6:03.93 | PB | ||||||||||
5 | Ali Ayub Hamid Ali Ayub Hamid ('05) | 05 | SUD | 6:04.04 | PB | ||||||||||
6 | Julien Leonard Julien Leonard ('05) | 05 | FRA | 6:05.38 | |||||||||||
7 | Tom Autret Tom Autret ('05) | 05 | FRA | 6:07.58 | PB | ||||||||||
8 | Billy Coogan Billy Coogan ('05) | 05 | IRL | 6:10.27 | PB | ||||||||||
9 | Pierre Vayssie Pierre Vayssie ('06) | 06 | FRA | 6:17.34 | PB | ||||||||||
D17 110 m hæk 91.4 cm Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Theo Pedre Theo Pedre ('05) | 05 | FRA | 13.26 | PB | ||||||||||
1 | Theo Pedre Theo Pedre ('05) | 05 | FRA | 13.46 | w | ||||||||||
2 | Matheo Boulineau Matheo Boulineau ('05) | 05 | FRA | 13.56 | w | ||||||||||
2 | Matheo Boulineau Matheo Boulineau ('05) | 05 | FRA | 13.60 | PB | ||||||||||
3 | Alexandre Montagne Alexandre Montagne ('05) | 05 | FRA | 13.58 | w | ||||||||||
3 | Alexandre Montagne Alexandre Montagne ('05) | 05 | FRA | 13.64 | PB | ||||||||||
4 | Boubacar Badji Boubacar Badji ('05) | 05 | FRA | 13.76 | PB | ||||||||||
4 | Boubacar Badji Boubacar Badji ('05) | 05 | FRA | 13.87 | w | ||||||||||
5 | Sean Carmody Sean Carmody ('05) | 05 | IRL | 14.27 | w | ||||||||||
6 | Joanel Abita Joanel Abita ('05) | 05 | FRA | 14.36 | w | ||||||||||
D17 400 m hæk 84.0 cm Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fintan Dewhirst Fintan Dewhirst ('05) | 05 | IRL | 52.98 | PB | ||||||||||
2 | Wassim Taouil Wassim Taouil ('06) | 06 | FRA | 53.16 | PB | ||||||||||
3 | Aymeric Dutrevis Aymeric Dutrevis ('05) | 05 | FRA | 53.29 | PB | ||||||||||
4 | Lucien Cornebois Lucien Cornebois ('05) | 05 | FRA | 53.82 | PB | ||||||||||
6 | Sean Carmody Sean Carmody ('05) | 05 | IRL | 56.04 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | David Friederich David Friederich ('05) | 05 | LUX | 54.88 | PB | ||||||||||
D17 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexandre Tchao-Ago Alexandre Tchao-Ago ('06) | 06 | FRA | 2.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Edouard Chaudet Edouard Chaudet ('05) | 05 | FRA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Elijah Pasquier Elijah Pasquier ('06) | 06 | FRA | 2.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Illya Bobrovnyk Illya Bobrovnyk ('05) | 05 | UKR | 4.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabin Mathe Gabin Mathe ('05) | 05 | FRA | 4.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Augustin Becquet-Perigon Augustin Becquet-Perigon ('05) | 05 | FRA | 4.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Simon Mainil Simon Mainil ('05) | 05 | FRA | 4.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Danik Kovanov Danik Kovanov ('05) | 05 | FRA | 4.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas Martinez Thomas Martinez ('05) | 05 | FRA | 7.77 | w | +3.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kevin-Kofi Assogba-Koudahe Kevin-Kofi Assogba-Koudahe ('05) | 05 | FRA | 7.19 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ylann Bizasene Ylann Bizasene ('06) | 06 | FRA | 7.01 | +1.4 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
D17 Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bassirou Gueye Bassirou Gueye ('05) | 05 | FRA | 14.56 | w | +4.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Curtis Laurent Curtis Laurent ('05) | 05 | FRA | 14.22 | w | +5.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Milan Darot-Tocail Milan Darot-Tocail ('05) | 05 | FRA | 16.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Antoine Pottier Antoine Pottier ('06) | 06 | FRA | 16.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jules Dumas Jules Dumas ('06) | 06 | FRA | 15.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Liam Shaw Liam Shaw ('05) | 05 | IRL | 15.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Milan Darot-Tocail Milan Darot-Tocail ('05) | 05 | FRA | 49.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samuel Conjungo Samuel Conjungo ('06) | 06 | FRA | 49.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nathan Royer Pironi Nathan Royer Pironi ('06) | 06 | FRA | 62.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samuel Conjungo Samuel Conjungo ('06) | 06 | FRA | 62.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thomas Clement Thomas Clement ('05) | 05 | FRA | 56.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Oisin Joyce Oisin Joyce ('05) | 05 | IRL | 67.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Titouan Dobo Bi Titouan Dobo Bi ('05) | 05 | FRA | 62.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 100 m Vind: +0.3 Finale A Finale | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Vanessa Lokuli Vanessa Lokuli ('06) | 06 | FRA | 11.69 | PB | ||||||||||
2 | Shana Lambourde Shana Lambourde ('05) | 05 | FRA | 11.72 | PB | ||||||||||
3 | Louise Clotaire Louise Clotaire ('05) | 05 | FRA | 11.78 | PB | ||||||||||
4 | Elizabeth Ndudi Elizabeth Ndudi ('05) | 05 | IRL | 11.98 | |||||||||||
5 | Jeynael Grangenois Jeynael Grangenois ('06) | 06 | FRA | 12.05 | |||||||||||
6 | Tara Lafontaine Tara Lafontaine ('06) | 06 | FRA | 12.16 | PB | ||||||||||
7 | Shahyna Coudriau Shahyna Coudriau ('05) | 05 | FRA | 12.24 | PB | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +3.2 | Vind: +3.2 | ||||||||||||||
1 | Shana Lambourde Shana Lambourde ('05) | 05 | FRA | 11.63 | w | ||||||||||
2 | Vanessa Lokuli Vanessa Lokuli ('06) | 06 | FRA | 11.68 | w | ||||||||||
3 | Jeynael Grangenois Jeynael Grangenois ('06) | 06 | FRA | 11.83 | w | ||||||||||
4 | Louise Clotaire Louise Clotaire ('05) | 05 | FRA | 11.86 | w | ||||||||||
5 | Elizabeth Ndudi Elizabeth Ndudi ('05) | 05 | IRL | 11.94 | w | ||||||||||
6 | Tara Lafontaine Tara Lafontaine ('06) | 06 | FRA | 12.14 | w | ||||||||||
Indledende 2 Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
1 | Shahyna Coudriau Shahyna Coudriau ('05) | 05 | FRA | 12.21 | w | ||||||||||
P17 200 m Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Louise Clotaire Louise Clotaire ('05) | 05 | FRA | 24.51 | PB | ||||||||||
2 | Jessika Ringuet Jessika Ringuet ('05) | 05 | FRA | 24.55 | PB | ||||||||||
3 | Shahyna Coudriau Shahyna Coudriau ('05) | 05 | FRA | 24.66 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Elizabeth Ndudi Elizabeth Ndudi ('05) | 05 | IRL | 24.87 | |||||||||||
2 | Louma Barmada Louma Barmada ('06) | 06 | FRA | 24.93 | PB | ||||||||||
P17 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niamh Murray Niamh Murray ('05) | 05 | IRL | 55.67 | |||||||||||
2 | Felli Fekairi Felli Fekairi ('06) | 06 | FRA | 57.83 | |||||||||||
3 | Lina Desmet Lina Desmet ('05) | 05 | FRA | 58.36 | |||||||||||
4 | Ines Besozzi Ines Besozzi ('06) | 06 | FRA | 58.59 | |||||||||||
5 | Maiwenn Bresson Maiwenn Bresson ('06) | 06 | FRA | 58.77 | |||||||||||
P17 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rose Perotin Rose Perotin ('06) | 06 | FRA | 2:11.65 | |||||||||||
2 | Elise Labeille Elise Labeille ('05) | 05 | FRA | 2:11.77 | |||||||||||
3 | Chloe Poittevin Chloe Poittevin ('06) | 06 | FRA | 2:12.57 | PB | ||||||||||
P17 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jade Le Corre Jade Le Corre ('05) | 05 | FRA | 4:32.13 | |||||||||||
2 | Kirsti Foster Kirsti Foster ('05) | 05 | IRL | 4:34.04 | |||||||||||
P17 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fleur Templier Fleur Templier ('05) | 05 | FRA | 9:38.50 | PB | ||||||||||
2 | Avril Millerick Avril Millerick ('05) | 05 | IRL | 10:11.13 | |||||||||||
P17 2000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Margot Dajoux Margot Dajoux ('05) | 05 | FRA | 6:49.88 | |||||||||||
2 | Maily Bauguil Maily Bauguil ('05) | 05 | FRA | 6:53.82 | PB | ||||||||||
3 | Louisa Dhina Louisa Dhina ('05) | 05 | FRA | 7:03.89 | PB | ||||||||||
4 | Eleanor Foot Eleanor Foot ('05) | 05 | IRL | 7:04.09 | PB | ||||||||||
5 | Aurelie Jouvin Aurelie Jouvin ('05) | 05 | FRA | 7:11.30 | PB | ||||||||||
6 | Aelig Guillou Aelig Guillou ('06) | 06 | FRA | 7:13.48 | PB | ||||||||||
P17 100 m hæk 76.2 cm Vind: +3.1 Finale A Finale | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Thais Beranger Thais Beranger ('05) | 05 | POR | 13.79 | w | ||||||||||
2 | Melissa Benfatah Melissa Benfatah ('06) | 06 | FRA | 13.90 | w | ||||||||||
3 | Flora Pantano Flora Pantano ('06) | 06 | FRA | 14.05 | w | ||||||||||
4 | Lola Hutteau Lola Hutteau ('06) | 06 | FRA | 14.15 | w | ||||||||||
5 | Nina Rebuffe Nina Rebuffe ('05) | 05 | FRA | 14.37 | w | ||||||||||
6 | Charlyne Martin Charlyne Martin ('05) | 05 | FRA | 14.37 | w | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +4.5 | Vind: +4.5 | ||||||||||||||
1 | Thais Beranger Thais Beranger ('05) | 05 | POR | 13.88 | w | ||||||||||
2 | Melissa Benfatah Melissa Benfatah ('06) | 06 | FRA | 13.94 | w | ||||||||||
3 | Marion Bosle Marion Bosle ('05) | 05 | FRA | 13.98 | w | ||||||||||
4 | Lola Hutteau Lola Hutteau ('06) | 06 | FRA | 14.00 | w | ||||||||||
5 | Flora Pantano Flora Pantano ('06) | 06 | FRA | 14.03 | w | ||||||||||
6 | Charlyne Martin Charlyne Martin ('05) | 05 | FRA | 14.12 | w | ||||||||||
7 | Nina Rebuffe Nina Rebuffe ('05) | 05 | FRA | 14.37 | w | ||||||||||
P17 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Meta Tumba Meta Tumba ('06) | 06 | FRA | 1:01.03 | PB | ||||||||||
2 | Victoria Amiadamen Victoria Amiadamen ('05) | 05 | IRL | 1:02.11 | PB | ||||||||||
3 | Lisa Blanc Lisa Blanc ('06) | 06 | FRA | 1:03.40 | PB | ||||||||||
4 | Emma Charlet Emma Charlet ('06) | 06 | FRA | 1:03.63 | |||||||||||
P17 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thais Beranger Thais Beranger ('05) | 05 | POR | 1.79 | NU18R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ava Rochford Ava Rochford ('05) | 05 | IRL | 1.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jade Marquis Laine Jade Marquis Laine ('06) | 06 | FRA | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jade El Haouzy Jade El Haouzy ('05) | 05 | FRA | 3.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amelie Labouze Amelie Labouze ('06) | 06 | FRA | 3.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Violette Moulin Violette Moulin ('05) | 05 | FRA | 3.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Louise Boulent Louise Boulent ('05) | 05 | FRA | 3.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lou-Anne Metra Lou-Anne Metra ('05) | 05 | FRA | 3.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elizabeth Ndudi Elizabeth Ndudi ('05) | 05 | IRL | 6.28 | w | +5.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Vanessa Lokuli Vanessa Lokuli ('06) | 06 | FRA | 5.92 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maelle Saint Alme Maelle Saint Alme ('05) | 05 | FRA | 5.90 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Camille Le Roux Camille Le Roux ('06) | 06 | FRA | 5.83 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bianca Bertolotti Bianca Bertolotti ('06) | 06 | FRA | 5.63 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Clemence Rougier Clemence Rougier ('05) | 05 | FRA | 13.06 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jeanne Le Goff Jeanne Le Goff ('06) | 06 | FRA | 12.85 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nsia Fanny Nsia Nsia Fanny Nsia ('05) | 05 | FRA | 12.33 | w | +4.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Julia Mathieu Julia Mathieu ('05) | 05 | BEL | 14.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lina Hoys Lina Hoys ('05) | 05 | FRA | 14.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Leila Danet Leila Danet ('06) | 06 | FRA | 14.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lea Zomenio Lea Zomenio ('05) | 05 | FRA | 12.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lea Zomenio Lea Zomenio ('05) | 05 | FRA | 45.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Aneymone Talalua Aneymone Talalua ('05) | 05 | FRA | 60.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mombo Alphee Dupuis Mombo Alphee Dupuis ('05) | 05 | FRA | 57.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marie Rougetet Marie Rougetet ('06) | 06 | FRA | 55.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anais Dupont Anais Dupont ('05) | 05 | FRA | 53.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Leila Danet Leila Danet ('06) | 06 | FRA | 46.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Luna Pedemonte Luna Pedemonte ('06) | 06 | NED | 39.66 | |||||||||||
|