Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lund SWE: Lundahoppet 13.7.2022
Centrala IP

M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bogdan Bondarenko
Bogdan Bondarenko ('89)
UKR2.16
  
 SB
 
2.02
  O
2.08
XXO
2.12
  O
2.16
  O
2.20
XXX
   
2
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.12
  
 
 
1.87
  O
1.92
  O
1.97
  O
2.02
  O
2.05
  O
2.08
  O
2.10
 XO
2.12
  O
2.16
  XP
2.18
  XX
      
3
Kampton Kam
Kampton Kam ('01)
SGP2.12
  
 
 
1.82
 XO
1.92
  O
2.02
 XO
2.05
  O
2.10
XXO
2.12
XXO
2.16
XXP
2.18
  X
4
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR2.10
  
 PB
 
1.97
 XO
2.02
  O
2.05
  O
2.08
 XO
2.10
  O
2.12
XXX
  
5
Albin Eriksson
Albin Eriksson ('03)
SWE2.02
  
 
 
1.87
  O
1.92
  O
1.97
  O
2.02
XXO
2.05
XXX
   
6
Elias Sahlin
Elias Sahlin ('01)
SWE1.97
  
 SB
 
1.87
  O
1.92
  O
1.97
 XO
2.02
XXX
    
7
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE1.97
  
 
 
1.92
 XO
1.97
XXO
2.02
XXX
     
8
Arvid Ryberg
Arvid Ryberg ('98)
SWE1.87
  
 
 
1.77
  O
1.82
  O
1.87
  O
1.92
XXX
    
9
Anton Rosslin
Anton Rosslin ('04)
SWE1.82
  
 PB
 
1.77
 XO
1.82
XXO
1.87
XXX
     
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.82
  
 PB
 
1.71
  O
1.76
 XO
1.79
  O
1.82
XXO
1.86
XXX
   
2
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
SWE1.76
  
 
 
1.71
  O
1.76
  O
1.79
XXX
     
3
Ingrid Ronge
Ingrid Ronge ('04)
SWE1.71
  
 
 
1.66
  O
1.71
  O
1.76
XXX
     
4
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE1.71
  
 
 
1.61
  O
1.66
 XO
1.71
 XO
1.76
XXX
    
4
Linda Skantze
Linda Skantze ('95)
SWE1.71
  
 SB
 
1.61
  O
1.66
 XO
1.71
 XO
1.76
XXX
    
6Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.66
  
 
 
1.61
  O
1.66
 XO
1.71
XXX
     
6
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1.66
  
 
 
1.61
  O
1.66
 XO
1.71
XXX
     
8Sara OlsenSara Olsen ('01)DEN1.61
  
 SB
 
1.56
 XO
1.61
  O
1.66
XXX
     
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE1.65
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXO
1.68
XXX
  
2
Melvin Preihs
Melvin Preihs ('06)
SWE1.55
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
    
3
Elias Löndahl
Elias Löndahl ('06)
SWE1.50
  
 PB
 
1.50
  O
       
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Smilla Arkdal Ranebro
Smilla Arkdal Ranebro ('06)
SWE1.71
  
 PB
 
1.56
  O
1.62
  O
1.65
 XO
1.71
 XO
1.74
XXX
   
2
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE1.62
  
 
 
1.53
  O
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
XXO
1.65
XXX
   
3
Annie Sjösten
Annie Sjösten ('06)
SWE1.53
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXX
    
4
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE1.50
  
 =SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
    
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE1.74
  
 
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.84
XXX
   
2
Hilding Jerrhag
Hilding Jerrhag ('07)
SWE1.71
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
XXO
1.74
XXX
  
3
Fredrik Walemo
Fredrik Walemo ('07)
SWE1.71
  
 
 
1.55
 XO
1.65
 XO
1.68
XXO
1.71
XXO
1.74
XXX
   
4
Philip Gunnarsson
Philip Gunnarsson ('07)
SWE1.68
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.68
 XO
1.71
XXX
   
5
Emil Wetterberg
Emil Wetterberg ('07)
SWE1.65
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
XXX
   
6
Fritz Theander
Fritz Theander ('08)
SWE1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
XXO
1.65
XXX
     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE1.53
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53
XXO
1.56
XXX
  
2
Nicole Thomasson
Nicole Thomasson ('08)
SWE1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
   
3
Ella Nilsson
Ella Nilsson ('08)
SWE1.40
  
 
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE1.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
  O
1.55
XXO
1.57
XXX
2
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE1.52
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
  O
1.55
XXX
 
3
Vilde Lundell
Vilde Lundell ('09)
SWE1.43
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
   
4
Liam Olsson
Liam Olsson ('11)
SWE1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
    
5
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE1.35
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
    
6Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)DEN1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
XXX
   
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
My Olsson
My Olsson ('09)
SWE1.49
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
  O
1.52
XXX
  
2
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE1.46
  
 
 
1.35
XXO
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
  O
1.49
XXX
   
3
Alicia Dahlerus
Alicia Dahlerus ('09)
SWE1.43
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
XXX
   
4
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.43
  XX
  
5
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.43
XXX
     
6
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
   
7
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
8
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
9
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
    
10
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
1.35
XXX
    
11
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXO
      

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1