Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Vejlekast 2 25.7.2022
Vejle Atletikstadion

K22 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.98
  
 SB
 
10.98 SB  X10.69  X10.9410.81  
2Ida Oline SolgaardIda Oline Solgaard ('02)Vejle IF8.89
  
 PB
 
8.89 PB8.768.168.458.358.51  
K22 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF36.02
  
 
 
36.0233.2134.02  X  X  X  
2Ida Oline SolgaardIda Oline Solgaard ('02)Vejle IF25.38
  
 PB
 
25.38 PB20.45  X  X20.0322.05  
K22 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF47.15
  
 SB
 
47.15 SB43.47  X  X  X  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.27
  
 
 
9.6310.27  X9.3910.21  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF26.46
  
 
 
  X25.7723.4226.4624.80  X  
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF21.50
  
 PB
 
18.8321.50 PB  X  X  X15.56  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF27.01
  
 
 
27.01  X26.9726.85  X  X  
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF20.73
  
 SB
 
16.2017.9020.73 SB15.6017.0916.93  
M80 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Steen AndersenSteen Andersen ('42)Vejle IF8.75
  
 PB
 
8.75 PB7.848.508.51  X8.68  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne