Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Sommerkast 30.7.2022
Rønnebær Alle

D17 Kaste 5-kamp D17    

Finale A

Finale
1Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF638
  
 PB
 
7,285,9210,6717,024,76
D15 Kaste 5-kamp D15    

Finale A

Finale
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF823
  
 PB
 
14,106,8017,7722,396,84
P15 Kaste 5-kamp P15    

Finale A

Finale
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF2121
  
 PB
 
30,538,2721,5125,50
D13 Kaste 5-kamp D13    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF719
  
 PB
 
14,697,4116,02
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
1Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF2434
  
 PB
 
24,459,2423,0319,607,30
K55 Kaste 5-kamp K55    

Finale A

Finale
1Helle TerkelsenHelle Terkelsen ('64)Helsingør IF2664
  
 PB
 
25,967,4020,7120,108,80
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF2212
  
 PB
 
31,569,2121,3319,2410,79
M75 Kaste 5-kamp M75    

Finale A

Finale
1Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF2055
  
 PB
 
18,037,5420,6316,667,57

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne