Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Øst Ungdom 20‐21.8.2022
Ballerup Atletikstadion

M22 100 m    
20.8. Vind: +0.2

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.2
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik10.96
  
 
2Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik11.24
  
 
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk12.26
  
 
M22 200 m    
21.8. Vind: -0.9

Finale A

Finale
21.8.Vind: -0.9
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik22.58
  
 SB
2Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik22.68
  
 SB
3Thomas ChristiansenThomas Christiansen ('01)Glostrup IC23.43
  
 
M22 400 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik49.02
  
 PB
M22 1500 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas4:11.77
  
 
2Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta4:26.02
  
 
M22 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.77
  
 SB
 
1.71
 XO
1.74
  O
1.77 SB
  O
1.80
XXX
    
M22 Længdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Thomas ChristiansenThomas Christiansen ('01)Glostrup IC6.22
-0.3
  
 
 
4.58
 -0.3
6.22
 -0.3
  –     
M22 Kuglestød 7.26 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC12.60
  
 
 
12.60  X  X  X  X  X  
M22 Diskoskast 2.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC36.69
  
 
 
30.6835.9234.2632.3734.7236.69  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik35.39
  
 SB
 
34.1730.8834.8935.39 SB33.5832.98  
3Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta32.60
  
 
 
  X  X29.9031.3530.2332.60  
M22 Hammerkast 7.26 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta39.08
  
 PB
 
38.38 PB39.08 PB  X38.07  X36.47  
M22 Spydkast 800 gram    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk46.13
  
 SB
 
42.96 SB44.71 SB  X44.29  X46.13 SB  
K22 100 m    
20.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
20.8.Vind: +2.1
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.03 w
  
 
K22 200 m    
21.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
21.8.Vind: 0.0
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta27.97
  
 
K22 400 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik1:00.07
  
 
K22 Stangspring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK3.00
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
 XO
3.10
XXX
  
2Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM2.50
  
 
 
2.20
 XO
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXO
2.60
XXX
   
K22 Kuglestød 4.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.81
  
 
 
10.3510.3910.6610.8110.07  X  
K22 Diskoskast 1.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK28.74
  
 
 
28.7428.18  X  X  X  X  
K22 Vægtkast 9.08 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK12.06
  
 
 
12.06  X  X11.47  X12.05  
K22 Hammerkast 4.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK41.21
  
 
 
  X40.61  X  X  X41.21  
D19 100 m    
20.8. Vind: +0.2

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.2
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.06
  
 
2Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF11.31
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas11.91
  
 
D19 200 m    
21.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
21.8.Vind: 0.0
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta23.09
  
 
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta23.23
  
 
3Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF23.44
  
 PB
4Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM24.54
  
 
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK27.50
  
 
D19 400 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta49.35
  
 
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas55.46
  
 
3Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK59.98
  
 
D19 800 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:57.31
  
 
2Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 1:59.47
  
 
D19 1500 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:08.02
  
 
D19 5000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF18:08.07
  
 
D19 400 m hæk    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:07.86
  
 
D19 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.83
  
 
 
1.74
  O
1.77
  O
1.83
XXO
1.93
XXX
    
D19 Trespring    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas11.57 w
+3.0
  
 
 
11.44 =PB
 2.0
11.07
 3.1
  X  X10.38
 1.1
11.57
 3.0
  
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK10.83 w
+3.6
  
 
 
10.04
 2.0
10.03
 1.4
9.90
 2.2
10.14
 0.8
10.40
 2.3
10.83
 3.6
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.19
  
 PB
 
  X10.3110.2810.8610.8811.19 PB  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF32.80
  
 PB
 
28.1229.2128.9328.8829.3732.80 PB  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta50.17
  
 
 
  X48.38  X50.17  X  X  
D19 Spydkast 800 gram    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta51.02
  
 
 
  X51.02  –  –  –   
D19 4 x 400 m stafet    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  3:36.59
  
 
P19 100 m    
20.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
20.8.Vind: +2.1
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.11 w
  
 
2Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM15.49 w
  
 
P19 200 m    
21.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
21.8.Vind: 0.0
1Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik26.67
  
 
2Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.91
  
 
P19 400 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik1:01.77
  
 PB
P19 800 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Mathilde MikkelsenMathilde Mikkelsen ('04)Blovstrød Løverne2:27.19
  
 
P19 1500 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta4:44.29
  
 PB
2Emilie HumbeyEmilie Humbey ('04)Helsingør IF5:34.49
  
 
3Anna Tejs RohdeAnna Tejs Rohde ('04)Blovstrød Løverne5:54.22
  
 
P19 Højdespring    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.60
  
 PB
 
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
XXO
1.57 PB
  O
1.60 PB
  O
1.63
XXX
  
P19 Længdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM4.12
0.0
  
 
 
4.00
 0.0
4.03
 -1.4
  X4.12
 0.0
4.06
 0.7
  X  
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK3.42
+0.9
  
 
 
  X  X3.42
 0.9
3.11
 0.2
  X  X  
P19 Trespring     
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.66
+1.7
  
DUR DUR-18 
 
  X  X12.39
 1.6
  X12.66
 1.7
  X  
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik11.27
+0.3
  
 PB
 
11.27 PB
 0.3
  X  X  X  X  X  
P19 Hammerkast 4.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta46.97
  
 
 
46.9745.3846.53  X  X  X  
2Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC43.13
  
 
 
42.83  X43.13  X  X  X  
3Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik38.19
  
 
 
  X34.02  X36.9938.19  X  
4Thyra StensgaardThyra Stensgaard ('03)Fremad Holbæk37.63
  
 
 
37.26  X37.6337.6237.4937.00  
D17 100 m    
20.8. Vind: +0.8

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.8
1Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.06
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.33
  
 PB
3Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.47
  
 PB
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK11.55
  
 PB
5Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 11.62
  
 
6Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.79
  
 PB
7Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC11.91
  
 PB
Indledende heats20.8.
Indledende 1
20.8. Vind: +2.3
20.8.Vind: +2.3
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.37 w
  
 
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.44 w
  
 
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK11.49 w
  
 
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.58 w
  
 
5Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC11.81 w
  
 
Indledende 2
20.8. Vind: +1.7
20.8.Vind: +1.7
1Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.18
  
 
2Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 11.57
  
 PB
3Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM11.94
  
 
4Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.12
  
 PB
5Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk12.23
  
 SB
6Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF12.75
  
 PB
D17 200 m    
21.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
21.8.Vind: 0.0
1Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta23.77
  
 PB
2Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC25.55
  
 
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF26.07
  
 PB
D17 400 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 53.85
  
 PB
D17 800 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas1:56.74
  
 PB
2Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF1:57.71
  
 PB
3Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC1:59.75
  
 PB
4Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:03.20
  
 
5Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF2:07.23
  
 PB
6Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:07.89
  
 PB
D17 1500 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF4:12.33
  
 
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF4:15.96
  
 PB
3Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:19.79
  
 PB
4Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)BAC4:23.59
  
 PB
5Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF4:26.75
  
 PB
D17 5000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)BAC17:00.50
  
 
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM17:23.22
  
 PB
3Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik17:46.84
  
 PB
D17 2000 m forh. 84 cm    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta6:33.14
  
 
D17 110 m hæk 91.4 cm    
20.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.3
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.97
  
 
2Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik22.26
  
 
D17 400 m hæk 84.0 cm    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1:02.39
  
 
D17 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.80
  
 
 
1.65
  O
1.71
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
XXX
   
2Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.68
  
 PB
 
1.53
  O
1.60
  O
1.65 PB
  O
1.68 PB
  O
1.71
XXX
   
D17 Stangspring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.10
  
 
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXX
   
D17 Længdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.45
+0.1
  
 
 
6.45
 0.1
6.42
 -2.1
  X  X3.69
 -0.7
3.68
 -1.0
  
2Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta5.14
-0.8
  
 
 
  X5.14
 -0.8
4.97
 -1.7
  X4.97
 -0.2
  X  
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.04
-0.8
  
 
 
4.02
 -1.4
  X4.04
 -0.8
3.98
 -2.2
  X   
D17 Kuglestød 5.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.66
  
 
 
14.66  X  X  X  X13.99  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.36
  
 
 
14.36  X  X  X  X14.04  
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta13.13
  
 PB
 
13.13 PB  X11.7512.4011.82  X  
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.98
  
 PB
 
11.44 PB11.98 PB10.9311.2011.40  X  
5Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik10.36
  
 
 
10.0710.0510.3610.1110.289.82  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik49.65
  
 PB
 
  X43.9446.1147.50  X49.65 PB  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik39.30
  
 
 
  X39.3037.97  X  X  X  
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta32.50
  
 
 
  X32.5032.08  X  X  X  
4Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK31.39
  
 
 
31.3930.5230.71  X  X29.18  
5Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik30.21
  
 
 
  X30.2128.57  X  X29.01  
D17 Vægtkast 11.34 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik18.19
  
 PB
 
18.19 PB  X  X  X17.5917.90  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik16.61
  
 PB
 
15.41  X  X16.61 PB15.21  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik60.80
  
 
 
  X56.5060.11  X60.8058.99  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik52.38
  
 PB
 
47.17  X  X51.19 PB52.38 PB  X  
D17 Spydkast 700 gram    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik49.75
  
 PB
 
45.2143.1149.68 PB49.75 PB41.0237.55  
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik45.93
  
 PB
 
45.93 PB  X38.93  X  X42.09  
3Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 44.30
  
 PB
 
37.3443.32 SB38.5537.4944.30 PB42.63  
4Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik43.18
  
 PB
 
42.86 PB43.18 PB34.5234.19  X  X  
5Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik42.00
  
 
 
35.55  X36.6442.00  X  X  
6Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik41.78
  
 PB
 
41.78 PB  X41.58  X  X  X  
7Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta31.12
  
 
 
28.7125.1326.4031.1227.8730.94  
D17 4 x 100 m stafet    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Holte Atletik Holte Atletik  45.71
  
 
2Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  47.07
  
 
D17 Medley Relay    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  2:09.04
  
 
2Helsingør If, Atletik Helsingør If, Atletik  2:18.36
  
 
P17 100 m    
20.8. Vind: +0.2

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.2
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.71
  
 
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik12.86
  
 
3Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.24
  
 
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik14.25
  
 SB
P17 200 m    
21.8. Vind: -1.4

Finale A

Finale
21.8.Vind: -1.4
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta26.55
  
 
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta26.73
  
 
3Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik26.74
  
 SB
6Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik29.05
  
 
Finale B
21.8. Vind: 0.0
21.8.Vind: 0.0
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik28.09
  
 PB
5Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik28.78
  
 SB
7Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik30.16
  
 SB
8Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik30.73
  
 
P17 800 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)Frederiksberg IF2:27.66
  
 PB
P17 1500 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)Frederiksberg IF5:11.72
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
20.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
20.8.Vind: +1.3
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta15.86
  
 
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF16.04
  
 
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik17.35
  
 
P17 Højdespring    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.57
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
XXO
1.54 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60
XXX
  
2Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.54
  
 
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
     
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.54
  
 
 
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
   
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
4Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.40
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXX
      
P17 Længdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.07
+0.3
  
 
 
  X2.89
 -1.0
3.51
 1.2
3.14
 0.0
  X5.07
 0.3
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik12.71
  
 PB
 
  X  X  X11.78 SB12.71 PB  X  
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.49
  
 PB
 
9.9410.4610.3010.6110.3911.49 PB  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.69
  
 
 
9.089.699.269.299.099.57  
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik9.53
  
 
 
8.919.418.069.459.289.53  
5Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.43
  
 
 
  X8.769.43  X  –   
P17 Diskoskast 1.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik44.88
  
 
 
44.8838.03  X44.4241.70  X  
2Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik30.48
  
 PB
 
25.1625.53  X26.9028.98 PB30.48 PB  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik25.67
  
 
 
24.8323.6024.28  X23.8525.67  
P17 Vægtkast 7.26 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC14.92
  
 
 
14.23 PB14.92 PB  X  X13.4513.41  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC52.96
  
 
 
48.7448.2549.01  X52.9649.18  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF51.42
  
 
 
  X44.1151.42  X  X  X  
3Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF40.24
  
 
 
  X40.07  X  X40.2439.67  
P17 Spydkast 500 gram    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik38.06
  
 
 
  X38.0636.1732.4833.9033.89  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 36.43
  
 
 
  X32.5933.8435.3935.1136.43  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik32.94
  
 SB
 
31.0928.49  X32.94 SB29.09  X  
4Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik29.21
  
 
 
  X  X  X  X26.6929.21  
P17 4 x 100 m stafet    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
Greve Atletik Greve Atletik  55.22
  
 
D15 100 m    
20.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
20.8.Vind: 0.0
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.40
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.43
  
 PB
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.60
  
 
4Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.71
  
 
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.81
  
 
6August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.96
  
 
6Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK11.96
  
 
8Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.02
  
 
Indledende heats20.8.
Indledende 1
20.8. Vind: +1.6
20.8.Vind: +1.6
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.84
  
 
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA12.11
  
 
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.39
  
 PB
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF13.20
  
 
5Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM13.57
  
 
Indledende 2
20.8.
20.8.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.63
  
 
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK12.00
  
 
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF12.33
  
 
4
Alvin Søndergaard
Alvin Søndergaard ('12)
BAK12.54
  
 
5Simon Zaveri PoulsenSimon Zaveri Poulsen ('07)BAC13.22
  
 
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta13.94
  
 
7Hjalte StryhnHjalte Stryhn ('08)Køge Atletik14.03
  
 
Indledende 3
20.8. Vind: +1.5
20.8.Vind: +1.5
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.55
  
 
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.59
  
 PB
3Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik12.29
  
 PB
4Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.47
  
 PB
5Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.59
  
 PB
6Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik12.60
  
 
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik14.32
  
 
Indledende 4
20.8. Vind: +0.8
20.8.Vind: +0.8
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.64
  
 
2August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.95
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.97
  
 
4Johan Stenberg EbbesenJohan Stenberg Ebbesen ('07)Hvidovre AM13.12
  
 PB
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta13.19
  
 
6Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK13.63
  
 
D15 200 m    
21.8. Vind: -1.3

Finale A

Finale
21.8.Vind: -1.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC23.54
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta23.60
  
 PB
4Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 24.13
  
 
6Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta24.72
  
 
7Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA24.93
  
 PB
Finale B
21.8. Vind: 0.0
21.8.Vind: 0.0
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta24.00
  
 PB
5August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF24.56
  
 
9Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC25.69
  
 
15Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta27.60
  
 
Finale C
21.8. Vind: 0.0
21.8.Vind: 0.0
8Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK25.01
  
 
10Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik25.79
  
 
11Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF25.97
  
 
13Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta26.77
  
 
17Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta28.69
  
 
Finale D
21.8. Vind: -0.3
21.8.Vind: -0.3
12Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC26.37
  
 
14Johan Stenberg EbbesenJohan Stenberg Ebbesen ('07)Hvidovre AM27.51
  
 PB
16Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik28.07
  
 
18Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM29.15
  
 PB
D15 300 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC36.82
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 37.47
  
 PB
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik38.95
  
 
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF39.45
  
 PB
5Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA39.73
  
 
Finale B
20.8.
20.8.
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta42.00
  
 PB
7Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF43.59
  
 
8Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik44.02
  
 PB
9Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 45.49
  
 PB
D15 800 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:12.06
  
 
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:22.83
  
 
3August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2:23.99
  
 PB
4Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 2:34.55
  
 PB
5David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta2:44.67
  
 
D15 1500 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:18.64
  
 
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:22.89
  
 
3William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne4:49.17
  
 
4Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne4:51.14
  
 
5August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF4:54.95
  
 
6Carl Torpdahl HansenCarl Torpdahl Hansen ('08)Frederiksberg IF4:56.00
  
 
7David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta5:26.09
  
 
D15 3000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas9:47.20
  
 PB
2Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne10:52.01
  
 PB
3Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik11:08.59
  
 
D15 2000 m forh. 76.2 cm    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas7:08.16
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF50.47
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
20.8. Vind: +3.4

Finale A

Finale
20.8.Vind: +3.4
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.99 w
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta14.96 w
  
 
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta17.24 w
  
 
D15 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.73
  
 
 
1.64
  O
1.67
  O
1.73
  O
1.76
XXX
    
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.61
  
 
 
1.61
  O
       
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.45
  
 
 
1.40
XXX
1.45
XXO
1.50
XXX
     
D15 Stangspring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK2.90
  
 =PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90 =PB
  O
3.00
XXX
  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta2.60
  
 =PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60 =PB
XXO
2.70
XXX
  
D15 Længdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.77
+0.2
  
 
 
5.77
 0.2
5.60  –  –  –5.46  
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK5.17
  
 
 
5.174.67
 1.1
  X4.305.104.97  
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC5.17
+0.8
  
 
 
4.85
 -0.6
5.02  –5.17
 0.8
4.92
 -1.2
4.87  
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF5.03
-0.3
  
 
 
4.72
 0.5
4.425.03
 -0.3
4.82
 0.8
4.82
 1.0
4.57  
5Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.75
  
 
 
4.484.254.53
 0.3
  X4.33
 -1.9
4.75  
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.51
  
 
 
4.44
 1.0
4.514.36
 -0.4
4.25
 -2.3
4.29
 -2.0
4.26
 0.2
  
7Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC4.42
+0.8
  
 
 
4.42
 0.8
  –  –  –  –  –  
8Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.36
  
 
 
  X4.364.20  X3.86
 -0.3
  X  
9Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik4.11
+0.8
  
 PB
 
4.11 PB
 0.8
  X3.71     
10Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3.84
  
 
 
3.80
 0.8
3.84  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 14.35
  
 PB
 
14.10 PB14.35 PB13.4513.0313.5013.21  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.12
  
 
 
11.5911.8812.5811.9713.1212.05  
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik12.03
  
 
 
11.2711.5711.1711.7312.0310.99  
4Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik11.45
  
 PB
 
9.99 PB10.24 PB9.7410.36 PB10.76 PB11.45 PB  
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.00
  
 PB
 
10.27 PB10.35 PB10.61 PB9.2311.00 PB10.16  
6Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik10.08
  
 PB
 
9.639.569.97 PB9.3810.08 PB9.48  
7Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta9.00
  
 PB
 
8.98 PB8.968.758.298.359.00 PB  
8Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF8.88
  
 PB
 
8.798.88 PB8.867.948.367.53  
9Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC8.41
  
 
 
7.978.41  –     
10Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik7.14
  
 
 
7.107.146.03     
11Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta6.57
  
 
 
6.496.576.19     
12Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik5.91
  
 PB
 
3.53 PB5.42 PB5.91 PB     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK46.97
  
 PB
 
45.98 PB46.60 PB  X46.97 PB43.7741.67  
2Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik46.31
  
 PB
 
43.58 PB45.68 PB46.31 PB  X45.82  X  
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC34.18
  
 PB
 
  X  X  X32.23  X34.18 PB  
4Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik28.12
  
 PB
 
  X  X24.48 PB28.12 PB25.37  X  
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta28.03
  
 PB
 
  X28.03 PB  X22.8625.17  X  
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik20.63
  
 PB
 
19.1719.0820.63 PB18.1520.15  X  
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas16.18
  
 
 
15.12  X  X13.5516.18  X  
D15 Vægtkast 9.08 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik11.27
  
 
 
11.2710.13  X  X11.12  X  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik31.74
  
 PB
 
25.22  X  X31.74 PB27.9429.35  
2Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC23.19
  
 
 
  X23.1923.1722.64  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta40.86
  
 
 
40.8639.6638.67  X  X  X  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC37.84
  
 
 
36.3333.7737.4734.6537.8435.95  
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC34.66
  
 
 
31.7032.8033.38 SB34.66 PB28.21  X  
4Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik30.15
  
 PB
 
27.73 PB27.4527.90 PB25.3528.87 PB30.15 PB  
5Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM29.43
  
 
 
29.2529.4323.39  X24.8929.09  
6Hjalte StryhnHjalte Stryhn ('08)Køge Atletik25.96
  
 
 
25.9613.8319.9123.8424.3125.56  
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik22.73
  
 PB
 
21.2922.10 PB21.7922.73 PB21.6121.69  
8Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas21.79
  
 
 
20.6421.7920.3421.0021.7419.84  
9Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik15.72
  
 PB
 
  X15.72 PB  X     
D15 4 x 100 m stafet    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  46.21
  
 
2Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  53.76
  
 
D15 Medley Relay    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:08.93
  
 
2Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  2:33.39
  
 
P15 100 m    
20.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.3
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.80
  
 
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.04
  
 PB
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.34
  
 
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.53
  
 
5Asta GarderAsta Garder ('07)KIF13.56
  
 
6Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik13.57
  
 PB
7Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.72
  
 
8Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK14.05
  
 
Indledende heats20.8.
Indledende 1
20.8. Vind: +1.1
20.8.Vind: +1.1
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.44
  
 
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.57
  
 
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF13.81
  
 
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.88
  
 
5Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 14.30
  
 
6Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 14.35
  
 
7Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta14.77
  
 
Indledende 2
20.8. Vind: +2.4
20.8.Vind: +2.4
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.02 w
  
 
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.54 w
  
 
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik13.58 w
  
 
4Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.68 w
  
 
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.99 w
  
 
6Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta14.02 w
  
 
7Line SvareLine Svare ('08)Amager AC14.21 w
  
 
8Josefine Egede Lund PaustianJosefine Egede Lund Paustian ('08)Gentofte IK16.30 w
  
 
Indledende 3
20.8. Vind: +3.1
20.8.Vind: +3.1
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.85 w
  
 
2Asta GarderAsta Garder ('07)KIF13.65 w
  
 
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.77 w
  
 
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 13.83 w
  
 
5Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK14.17 w
  
 
6Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 14.20 w
  
 
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF14.57 w
  
 
P15 200 m    
21.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
21.8.Vind: -0.7
6Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 29.08
  
 PB
7Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF29.22
  
 
8Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta29.33
  
 
Finale B
21.8. Vind: -0.5
21.8.Vind: -0.5
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK26.95
  
 
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik27.03
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta27.21
  
 
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF28.76
  
 
5Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK29.03
  
 
P15 300 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF43.54
  
 
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF44.00
  
 
7Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta47.41
  
 PB
9Josefine Egede Lund PaustianJosefine Egede Lund Paustian ('08)Gentofte IK54.55
  
 
Finale B
20.8.
20.8.
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik43.67
  
 
4Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta45.52
  
 
5Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA46.12
  
 
6Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF46.89
  
 
8Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF47.80
  
 
P15 800 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2:27.73
  
 
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF2:49.81
  
 PB
3Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM2:53.08
  
 
P15 1500 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:05.96
  
 PB
P15 3000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik11:42.62
  
 PB
P15 300 m hæk    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta50.63
  
 
2Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik54.41
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
20.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.9
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK12.86
  
 
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.24
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.37
  
 
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK13.45
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.45
  
 PB
6Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK13.75
  
 
P15 Højdespring    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.67
  
 PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
 XO
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
  O
1.67 PB
XXO
1.70
XXX
       
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.56
  
 PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53 =SB
  O
1.56 PB
  O
1.59
XXX
 
3Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.56
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53 PB
XXO
1.56 PB
 XO
1.59
XXX
 
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.53
  
 =PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53 =PB
XXO
1.56
XXX
 
5Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.47
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41 SB
 XO
1.44 PB
 XO
1.47 PB
  O
1.50
XXX
 
6Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.44
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
XXX
    
7Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.41
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
   
8Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38 =PB
  O
1.41 PB
XXO
1.44
XXX
   
9Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
     
10Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
P15 Stangspring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.80
  
 PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70 =PB
  O
2.80 PB
  O
2.90
XXX
  
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2.50
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
XXO
2.50
  O
2.60
XXX
   
3Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.50
  
 PB
 
2.00
 XO
2.10
 XO
2.20
  O
2.30
  O
2.40
 XO
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
 
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik2.10
  
 
 
1.80
 XO
1.90
  O
2.00
 XO
2.10
  O
2.20
XXX
   
5Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik1.80
  
 
 
1.80
  O
1.90
XXX
      
P15 Længdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.94
0.0
  
 
 
4.94
 0.0
4.94
 0.0
4.90
 0.1
3.13
 -1.6
4.78
 0.4
3.21
 0.0
  
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF4.88
0.0
  
 PB
 
4.17
 0.0
4.73
 0.0
4.81 PB
 0.2
4.79
 0.0
4.80
 -1.1
4.88 PB
 0.0
  
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.79
0.0
  
 
 
4.38
 0.0
4.79
 0.0
4.74
 0.4
  X2.96
 0.3
4.54
 0.2
  
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.69
-0.3
  
 
 
4.51
 -2.0
  X4.54
 0.0
4.46
 0.3
4.60
 -0.3
4.69
 -0.3
  
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.69
-0.1
  
 =PB
 
4.69 =PB
 -0.1
4.58
 0.0
4.54
 0.1
4.45
 0.0
  X  X  
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.61
0.0
  
 PB
 
  X4.61 PB
 0.0
  X4.51
 0.0
4.43
 -0.1
4.45
 0.0
  
7Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.58
-1.9
  
 
 
4.58
 -1.9
4.39
 0.0
4.16
 0.7
4.45
 0.0
4.48
 -0.9
4.34
 0.0
  
8Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 4.36
+1.2
  
 PB
 
  X4.36 PB
 1.2
4.28
 0.0
4.31
 0.0
4.26
 -2.0
4.27
 -1.1
  
9Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta3.84
+0.1
  
 PB
 
  X3.84 PB
 0.1
3.42
 0.0
     
Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Trespring     
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.25
+2.0
  
 PB
 
9.83
 1.4
9.78
 1.6
10.25 PB
 2.0
9.72
 1.1
9.95
 1.2
9.77
 0.4
  
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK9.92
+1.9
  
 PB
 
  X  X  X9.92 PB
 1.9
9.57
 0.7
  X  
3Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 9.61
+0.2
  
 PB
 
9.61 PB
 0.2
9.40
 2.0
9.33
 2.7
9.01
 1.9
9.60
 1.1
9.20
 0.3
  
4Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK8.83
+1.4
  
 
 
8.80
 0.1
8.83
 1.4
8.47
 2.2
8.66
 0.8
  X8.66
 0.7
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.52
  
 PB
 
11.5711.1411.7412.21 PB11.9912.52 PB  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.64
  
 
 
10.649.12  X10.029.2810.44  
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.53
  
 
 
10.4710.539.7410.479.899.26  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.43
  
 PB
 
9.999.769.75  X10.0210.43 PB  
5Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.05
  
 PB
 
9.33 PB9.95 PB9.938.9610.05 PB9.89  
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.85
  
 
 
9.129.209.399.859.279.75  
7Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK9.08
  
 PB
 
8.727.728.92  X9.08 PB8.34  
8Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 8.96
  
 PB
 
8.96 PB  X7.767.237.737.82  
9Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.69
  
 PB
 
8.598.69 PB8.19     
10Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.56
  
 
 
8.238.56  X     
11Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.38
  
 
 
8.388.368.32     
12Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik8.19
  
 PB
 
7.64 PB8.19 PB7.98     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia32.23
  
 PB
 
21.13  X32.23 PB  X32.02  X  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC30.85
  
 PB
 
26.8230.85 PB27.0529.37  X28.51  
3Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK26.10
  
 
 
20.62  X22.9420.70  X26.10  
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF25.23
  
 
 
23.13  X  X20.53  X25.23  
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA24.98
  
 
 
  X23.2324.98  X  X  X  
6Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA21.85
  
 PB
 
19.7321.85 PB  X19.78  X19.42  
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik19.69
  
 
 
17.5418.4819.69  X18.8819.50  
8Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC19.38
  
 PB
 
  X19.25 PB19.38 PB18.9319.0918.09  
P15 Vægtkast 5.44 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia17.08
  
 
 
16.9016.8416.9316.5217.08  X  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF13.95
  
 
 
13.9510.87  X  X  X12.10  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia52.26
  
 PB
 
  X  X43.6543.6149.85 PB52.26 PB  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF36.32
  
 PB
 
36.32 PB36.02  X  X  X  X  
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA31.25
  
 PB
 
22.5627.97 PB26.4029.05 PB31.25 PB28.82  
4Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK30.64
  
 
 
  X  X  X27.7330.6230.64  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC27.51
  
 PB
 
27.51 PB24.9123.8226.8726.9625.15  
6Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik23.69
  
 PB
 
  X  X18.56 PB18.81 PB  X23.69 PB  
7Helene AndersenHelene Andersen ('10)Glostrup IC23.34
  
 
 
23.3422.0222.4623.12  X22.57  
P15 Spydkast 500 gram    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia41.58
  
 PB
 
40.20 PB39.2934.8838.8336.9941.58 PB  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 39.23
  
 
 
39.2337.9935.9838.3836.26  X  
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC34.21
  
 
 
32.2831.2831.4634.21  X  X  
4Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA30.42
  
 
 
27.6226.3330.1428.9528.6330.42  
5Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF29.47
  
 
 
28.7329.4728.8029.0628.5727.51  
6Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM27.09
  
 
 
24.3127.0924.4724.2824.96  X  
7Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA26.77
  
 
 
25.4725.1323.4426.7723.72  X  
8Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF26.26
  
 
 
  X23.0926.26  X23.8622.48  
9Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA25.22
  
 
 
25.2222.7523.59     
10Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC19.11
  
 PB
 
  X18.0619.11 PB     
P15 4 x 100 m stafet    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  52.31
  
 
2KIF - København KIF - København  54.26
  
 
3Frederiksberg IF Frederiksberg IF  54.55
  
 
4Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  57.01
  
 
5Greve Atletik Greve Atletik  58.22
  
 
P15 Medley Relay    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1KIF - København KIF - København  2:28.51
  
 
2Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:31.58
  
 
3Greve Atletik Greve Atletik  2:34.02
  
 
D13 80 m    
21.8. Vind: -0.1

Finale A

Finale
21.8.Vind: -0.1
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.14
  
 
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik11.54
  
 
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK11.72
  
 
4Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta12.00
  
 
5Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas12.17
  
 
D13 200 m    
20.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.3
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC26.87
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF28.66
  
 
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta30.21
  
 
D13 600 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:33.70
  
 
D13 1000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:53.09
  
 
2Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3:34.17
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
20.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
20.8.Vind: +1.5
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk13.11
  
 PB
D13 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.52
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.52 PB
  O
1.55
XXX
  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta1.41
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
 
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.38
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41
XXX
  
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.38
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38 PB
XXO
1.41
XXX
   
5Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK1.30
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
6Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.70 w
+3.5
  
 
 
5.70
 3.5
5.66
 2.0
5.43
 0.4
5.13
 1.6
5.59
 1.6
5.25
 1.2
  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.88
+1.6
  
 
 
4.76 PB
 1.8
4.86 PB
 1.1
4.68
 -0.4
4.61
 2.2
4.83
 1.5
4.88 PB
 1.6
  
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.72
+1.3
  
 
 
4.72
 1.3
4.61
 1.0
4.52
 0.6
4.61
 1.3
4.66
 2.3
4.48
 1.3
  
4August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.66
+1.5
  
 
 
4.63
 1.7
4.49
 2.6
4.46
 1.4
4.38
 1.6
4.66
 1.5
4.58
 1.3
  
5Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.49
+1.1
  
 
 
4.49
 1.1
4.404.24
 1.3
4.22
 0.1
  X4.30
 1.9
  
6Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.37
+1.7
  
 
 
4.13
 0.7
4.22
 1.4
4.22
 -1.3
3.02
 1.0
3.92
 2.0
4.37
 1.7
  
7Erik Juhl VojdemanErik Juhl Vojdeman ('09)Gentofte IK3.78
-0.2
  
 
 
3.68
 1.9
  X3.78
 -0.2
  X  X3.71
 2.3
  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.10
  
 PB
 
9.859.8010.63 PB10.67 PB10.5511.10 PB  
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC10.75
  
 
 
9.829.7010.3810.7510.159.70  
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta7.91
  
 
 
6.766.926.897.397.91 PB7.68  
4Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas7.13
  
 
 
6.706.206.796.497.136.98  
5Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik5.97
  
 
 
4.605.425.474.895.715.97  
D13 Diskoskast 0.75 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC22.63
  
 
 
17.1421.4619.64  X  X22.63  
2Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM20.56
  
 
 
20.0517.7519.1720.5618.3018.80  
D13 Hammerkast 3.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC23.98
  
 
 
23.7623.80  X22.5423.9821.98  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta16.37
  
 
 
  X14.7116.3713.9513.2814.17  
D13 Spydkast 400 gram    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta33.43
  
 PB
 
31.27  –33.43 PB30.31  X30.61  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta28.52
  
 
 
26.0127.6926.6028.52 PB26.69  X  
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta21.66
  
 
 
20.9621.6621.0119.9819.8921.22  
4Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas20.84
  
 
 
20.0520.8416.44  X16.39  X  
5Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM20.12
  
 
 
19.8119.0620.1219.66  X  X  
6Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik19.59
  
 
 
19.5918.8916.90  X  X14.12  
D13 4 x 80 m stafet    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  48.41
  
 
P13 80 m    
21.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
21.8.Vind: -0.7
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.21
  
 
2Lise Sofie ChristensenLise Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.10
  
 
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.19
  
 
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.21
  
 
5Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 11.23
  
 
6Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik11.45
  
 
7Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta11.75
  
 
P13 200 m    
20.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
20.8.Vind: +2.1
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta25.38 w
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF27.29 w
  
 
3Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik28.30 w
  
 
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC28.67 w
  
 
Finale B
20.8. Vind: +2.7
20.8.Vind: +2.7
5Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik28.73 w
  
 
6Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas31.50 w
  
 
7Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik32.50 w
  
 
P13 600 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF1:53.48
  
 
P13 1000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:28.89
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
20.8. Vind: +2.8

Finale A

Finale
20.8.Vind: +2.8
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.08 w
  
 
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.43 w
  
 
3Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas13.48 w
  
 
4Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik19.02 w
  
 
P13 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.37
  
 
 
1.34
 XO
1.37
XXO
1.40
XXX
     
2Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
P13 Stangspring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik2.00
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
XXO
2.10
XXX
 
P13 Længdespring 1 m zone    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.70
+1.8
  
 
 
5.41
 1.3
5.38
 2.2
5.25
 1.7
  X  X5.70 PB
 1.8
  
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.87
+1.8
  
 
 
4.78
 1.2
4.82
 0.4
4.87
 1.8
4.83
 2.3
4.67
 1.8
4.61
 1.8
  
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.71
+1.8
  
 
 
4.61 PB
 -1.3
4.44
 1.4
3.67
 0.4
4.45
 1.7
4.71 PB
 1.8
4.39
 0.6
  
4Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.69
+0.7
  
 
 
4.69 PB
 0.7
  X4.45
 1.7
  X4.24
 0.3
4.36
 0.3
  
5Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta4.40
+1.1
  
 
 
4.22
 1.1
4.40
 1.1
4.15
 0.2
4.40
 1.9
4.20
 2.5
4.25  
6Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas4.20 w
+2.4
  
 
 
4.14
 2.3
3.724.07
 1.0
4.20
 2.4
3.85
 2.8
3.72
 1.1
  
7Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.84
+0.3
  
 
 
3.84
 0.3
3.69
 0.7
3.82
 0.1
  X3.82
 2.4
3.65
 0.7
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.94
  
 PB
 
9.63 PB  X9.468.988.499.94 PB  
2Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas9.75
  
 
 
9.299.489.758.997.698.24  
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.68
  
 
 
8.688.338.008.547.778.15  
P13 Diskoskast 0.75 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik22.97
  
 
 
22.9720.9816.8721.85  X18.66  
2Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas18.60
  
 PB
 
  X  X17.87 PB17.3116.5818.60 PB  
P13 Hammerkast 2.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik28.50
  
 
 
26.39 PB28.50 PB27.6426.0025.4724.82  
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC14.73
  
 
 
  X13.5112.7211.8514.73  X  
P13 Spydkast 400 gram    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta26.05
  
 
 
22.0623.8024.8326.05  X24.73  
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik24.06
  
 
 
21.4023.51  X  X24.0622.46  
3Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas21.63
  
 
 
18.8618.3720.8021.6320.25  X  
P13 4 x 80 m stafet    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  44.31
  
 
2Holte Atletik Holte Atletik  46.54
  
 
D12 80 m    
21.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
21.8.Vind: 0.0
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF10.96
  
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.34
  
 
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas11.92
  
 
4Noah Gudbjerg BollNoah Gudbjerg Boll ('10)Fremad Holbæk12.76
  
 
D12 200 m    
20.8. Vind: +1.2

Finale A

Finale
20.8.Vind: +1.2
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF27.11
  
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC28.36
  
 
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas29.12
  
 
D12 600 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:49.80
  
 
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta1:51.29
  
 
D12 1000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:20.30
  
 
D12 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
20.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
20.8.Vind: +1.5
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC15.03
  
 PB
2Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik19.96
  
 
D12 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.41
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41 PB
  O
1.44
XXX
  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.41
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXO
1.44
XXX
  
D12 Længdespring 1 m zone    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.89
  
 
 
4.894.70
 1.2
4.59
 1.1
  –4.73
 1.8
  X  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.74
+1.5
  
 PB
 
4.60
 1.5
4.74 PB
 1.5
4.62
 0.8
  –  –  –  
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.67
+0.3
  
 
 
4.55
 1.3
4.49
 1.4
4.474.31
 1.4
4.38
 1.2
4.67 PB
 0.3
  
4Noah Gudbjerg BollNoah Gudbjerg Boll ('10)Fremad Holbæk3.99 w
+2.1
  
 
 
3.773.97
 0.1
3.97
 0.1
3.96
 3.7
3.99
 2.1
3.97
 0.9
  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas9.19
  
 
 
7.378.898.479.198.098.97  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC8.30
  
 
 
8.048.308.128.188.188.05  
D12 Diskoskast 0.75 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC26.80
  
 
 
25.68 PB18.3222.4221.9519.7526.80 PB  
2August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas20.53
  
 
 
  X  X  X20.53  X19.74  
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF17.30
  
 
 
15.62  X  X17.3016.2417.10  
D12 Hammerkast 3.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik20.91
  
 
 
17.35  X16.9918.1620.91  X  
D12 Spydkast 400 gram    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF33.51
  
 PB
 
25.4029.8833.51 PB29.8827.7527.05  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC29.01
  
 PB
 
22.9129.01 PB22.3924.1022.6824.32  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC26.41
  
 
 
20.1117.8520.3323.0026.4123.03  
4August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas24.43
  
 
 
20.0724.4320.8122.2124.1323.24  
P12 80 m    
21.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
21.8.Vind: 0.0
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.96
  
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF11.21
  
 
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.30
  
 
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM12.09
  
 
5Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.19
  
 
6Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta12.28
  
 
7Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 12.40
  
 
8Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.49
  
 
Indledende heats21.8.
Indledende 1
21.8. Vind: -0.8
21.8.Vind: -0.8
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik11.04
  
 
2Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM12.27
  
 
3Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta12.44
  
 
4Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.47
  
 
5Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia13.48
  
 PB
Indledende 2
21.8. Vind: -0.1
21.8.Vind: -0.1
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF11.19
  
 
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.38
  
 
3Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 12.21
  
 
4Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.45
  
 
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF13.18
  
 
6Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF13.51
  
 
P12 200 m    
20.8. Vind: +2.2

Finale A

Finale
20.8.Vind: +2.2
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF28.16 w
  
 
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta28.80 w
  
 
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk30.73 w
  
 
4Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta31.99 w
  
 
5Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM32.74 w
  
 
6Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik36.35 w
  
 
P12 600 m    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:54.41
  
 
2Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta2:04.92
  
 
P12 1000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta3:27.20
  
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF3:28.26
  
 
3Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta3:48.83
  
 
4Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3:58.99
  
 
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
20.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
20.8.Vind: +0.3
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.38
  
 
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta12.10
  
 
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta13.12
  
 
4Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik13.36
  
 
5Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF13.44
  
 PB
6Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR13.49
  
 PB
7Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik13.65
  
 
8Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia14.37
  
 PB
P12 Højdespring    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.46
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46 PB
XXO
1.48
XXX
      
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.40
  
 
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 PB
  O
1.43
XXX
       
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.31
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
  O
1.28 SB
 XO
1.31 PB
  O
1.34
XXX
  
4Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.31
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXO
    
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.28
  
 
 
0.13
XXX
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
   
6Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
7Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta1.05
  
 
 
0.11
XXX
1.05
  O
      
P12 Længdespring 1 m zone    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF5.12
+2.0
  
 
 
4.95
 2.0
4.84
 1.5
4.79
 0.1
5.04
 1.5
5.12 PB
 2.0
5.07
 2.1
  
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik4.85 w
+2.6
  
 
 
4.48
 0.2
4.79
 0.8
4.77
 1.5
4.60
 1.3
4.85
 2.6
4.66
 0.3
  
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.81
+1.0
  
 
 
4.45
 1.2
4.69
 1.5
4.81
 1.0
4.54
 1.6
4.68
 2.8
4.63  
4Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC4.52
+1.2
  
 
 
4.52
 1.2
4.40
 1.4
4.35
 1.7
  –  –4.38
 1.5
  
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.50
+1.5
  
 
 
4.33
 3.5
4.33
 0.2
4.29
 1.2
4.44
 3.5
4.40
 1.9
4.50
 1.5
  
6Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.36
+1.7
  
 
 
4.03
 0.3
4.30
 1.9
4.10
 1.3
4.19
 2.2
4.36
 1.7
4.25
 1.7
  
7Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta4.07
+1.6
  
 
 
3.96
 1.3
4.044.07
 1.6
3.92
 1.4
  X4.05
 3.4
  
8Freja Holm SmithFreja Holm Smith ('10)Trongårdens IF 3.86
  
 
 
3.863.86
 0.4
3.68
 1.2
3.58
 1.1
3.71
 3.1
3.76
 1.7
  
9Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta3.83
+0.1
  
 
 
2.373.83
 0.1
3.70     
10Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.79 w
+2.2
  
 
 
3.79
 2.2
3.50 PB
 1.4
3.60 PB
 0.2
     
11Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM3.68
+1.0
  
 
 
3.52
 0.3
3.67
 0.8
3.68
 1.0
     
12Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik3.56
+0.9
  
 
 
3.54
 1.4
3.56
 0.9
3.18
 1.4
     
13Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.53
+1.9
  
 
 
3.48
 1.7
3.53
 1.9
3.52
 1.4
     
14Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik3.28
+0.2
  
 
 
3.21
 2.2
3.28
 0.2
3.01
 2.4
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.02
  
 
 
12.02  X  X11.9310.6311.60  
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.60
  
 
 
7.607.358.60  X8.358.29  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.35
  
 
 
  X8.358.047.018.077.96  
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.25
  
 PB
 
7.08 PB8.25 PB8.007.987.507.22  
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta7.31
  
 
 
5.527.067.196.696.527.31  
6Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF6.61
  
 
 
6.506.526.615.466.126.14  
P12 Diskoskast 0.75 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC24.76
  
 
 
21.7324.7621.5124.0224.6824.27  
P12 Hammerkast 3.0 kg    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1Karen OlsenKaren Olsen ('10)IK Olympia26.84
  
 
 
24.16  X23.1326.8422.18  X  
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC26.67
  
 
 
24.9722.5026.6722.21  X  X  
P12 Spydkast 400 gram    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC25.29
  
 
 
24.16  X24.0024.36  X25.29  
2Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia20.77
  
 
 
20.7719.8619.8516.6919.2120.02  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF20.34
  
 
 
17.3820.34  X  X19.8118.05  
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM17.02
  
 
 
12.9114.7417.0216.3916.96  –  
P12 4 x 80 m stafet    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  44.55
  
 
D11 60 m    
Indledende heats21.8.
Indledende 1
21.8. Vind: +0.6
21.8.Vind: +0.6
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.30
  
 =PB
2
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas9.45
  
 
3
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC9.81
  
 
4
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK9.89
  
 
5
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC9.90
  
 
6
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas9.91
  
 
7
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik9.96
  
 
Indledende 2
21.8. Vind: 0.0
21.8.Vind: 0.0
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM9.68
  
 
2
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC9.92
  
 
3
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF9.97
  
 PB
4
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik10.12
  
 
5
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.15
  
 
6
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik10.36
  
 
7
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF10.39
  
 
Indledende 3
21.8. Vind: 0.0
21.8.Vind: 0.0
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.25
  
 
2
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK9.27
  
 
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.45
  
 
4
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas9.58
  
 PB
5
Sander Kromann
Sander Kromann ('11)
Holte Atletik9.75
  
 PB
6
Adam Bank Rasmussen
Adam Bank Rasmussen ('11)
BAK10.16
  
 
Indledende 4
21.8. Vind: +0.4
21.8.Vind: +0.4
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.15
  
 
2
Albert Sidenius
Albert Sidenius ('11)
BAC10.06
  
 
3
Alexander Kleine Sonne
Alexander Kleine Sonne ('12)
BAC10.10
  
 
4
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik10.15
  
 
5
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk10.22
  
 
6
Alex Blanco Hansen
Alex Blanco Hansen ('11)
Trongårdens IF 10.25
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta4.11
-1.8
  
 
 
3.993.79
 -1.1
4.11
 -1.8
     
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.96
  
 
 
3.75  X3.96     
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.94
  
 
 
3.813.943.83     
4
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF3.91
-1.6
  
 
 
3.893.91
 -1.6
3.83
 -1.0
     
5
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK3.86
  
 
 
3.38
 1.0
3.69
 0.2
3.86     
6
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas3.79
  
 
 
3.41
 1.5
3.793.61
 0.5
     
7
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.77
  
 
 
3.76
 0.7
3.713.77     
8
Alexander Kleine Sonne
Alexander Kleine Sonne ('12)
BAC3.65
-1.1
  
 
 
  X3.55
 0.5
3.65
 -1.1
     
9
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC3.60
  
 
 
3.60  X3.39     
10
Sander Kromann
Sander Kromann ('11)
Holte Atletik3.56
-0.9
  
 
 
3.543.493.56
 -0.9
     
11
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.51
-1.2
  
 SB
 
3.51 SB
 -1.2
3.26
 -0.2
3.20
 -0.3
     
12
Albert Sidenius
Albert Sidenius ('11)
BAC3.50
  
 
 
3.503.41
 0.9
3.34
 0.9
     
13
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC3.48
-0.1
  
 
 
3.273.48
 -0.1
3.45
 -0.8
     
14
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik3.43
  
 
 
  X3.123.43     
15
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3.39
  
 
 
3.393.20
 -1.4
3.23
 -1.7
     
16
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF3.37
  
 
 
3.023.35
 -0.7
3.37     
17
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC3.37
+1.0
  
 
 
3.37
 1.0
2.85
 0.1
  X     
18
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM3.36
+0.6
  
 
 
3.223.15
 0.5
3.36
 0.6
     
19
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3.35
  
 
 
3.35
 0.8
3.353.26
 0.3
     
20
Adam Bank Rasmussen
Adam Bank Rasmussen ('11)
BAK3.32
-0.3
  
 
 
  X3.32
 -0.3
2.99
 -0.7
     
21
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3.31
-1.7
  
 
 
  X3.31
 -1.7
  X     
22
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk3.25
-0.1
  
 
 
3.25
 -0.1
  –      
23
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas3.20
-0.2
  
 
 
3.20
 -0.2
3.07
 -0.6
3.11
 -1.4
     
24
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik3.16
-1.5
  
 
 
3.15
 0.3
3.16
 -1.5
3.04
 -1.4
     
25
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3.10
  
 
 
3.01
 -2.0
3.05
 -0.3
3.10     
26
Alex Blanco Hansen
Alex Blanco Hansen ('11)
Trongårdens IF 3.04
-1.2
  
 
 
3.04
 -1.2
  X2.94
 -1.9
     
D11 Boldkast 145 gram    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC43.62
  
 
 
41.0143.6238.69     
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas40.10
  
 
 
40.1037.3636.51     
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta38.58
  
 
 
36.6836.2438.58     
4
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM38.06
  
 
 
37.1233.1938.06     
5
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF37.80
  
 
 
30.4835.5537.80     
6
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC35.61
  
 PB
 
33.7835.61 PB33.14     
7
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik34.92
  
 
 
34.5034.9234.92     
8
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas34.33
  
 
 
34.3331.3331.24     
9
Alex Blanco Hansen
Alex Blanco Hansen ('11)
Trongårdens IF 34.29
  
 
 
29.3829.0034.29     
10
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik33.95
  
 
 
29.9833.9532.43     
11
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF33.30
  
 PB
 
32.56 PB33.30 PB27.86     
12
Albert Sidenius
Albert Sidenius ('11)
BAC33.30
  
 
 
33.30  X29.54     
13
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas33.01
  
 
 
31.04 PB27.2233.01 PB     
14
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik32.82
  
 
 
31.5132.8232.06     
15
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC32.09
  
 
 
32.0927.9228.42     
16
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC31.19
  
 
 
26.1527.4931.19     
17
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK30.78
  
 
 
30.7829.2626.67     
18
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk30.24
  
 
 
29.5930.2427.72     
19
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK29.85
  
 
 
29.8528.0225.80     
20
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF29.75
  
 
 
29.3429.7527.52     
21
Sander Kromann
Sander Kromann ('11)
Holte Atletik29.23
  
 PB
 
29.23 PB27.7427.73     
22
Alexander Kleine Sonne
Alexander Kleine Sonne ('12)
BAC27.78
  
 
 
27.7826.7525.83     
23
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik23.30
  
 
 
  X21.9923.30     
24
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC22.53
  
 
 
21.00  X22.53     
25
Adam Bank Rasmussen
Adam Bank Rasmussen ('11)
BAK19.95
  
 PB
 
  X19.95 PB  X     
26
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF12.92
  
 
 
9.5212.9210.43     
P11 60 m    
Indledende heats20.8.
Indledende 1
20.8. Vind: +0.9
20.8.Vind: +0.9
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.33
  
 
2
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK9.91
  
 
3
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik9.97
  
 
4
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM10.06
  
 
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas11.28
  
 
6
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta11.76
  
 
Indledende 2
20.8. Vind: +0.2
20.8.Vind: +0.2
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.86
  
 
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia8.96
  
 
3
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK9.65
  
 
4
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.96
  
 
5
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.30
  
 
6
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta10.75
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas4.12
+0.6
  
 
 
4.084.12
 0.6
  X     
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia4.12
+1.0
  
 
 
3.943.954.12
 1.0
     
3
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK3.91
+1.1
  
 
 
3.663.85
 1.3
3.91
 1.1
     
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.86
  
 
 
3.863.722.82     
5
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.74
+0.2
  
 
 
3.74
 0.2
3.63
 0.3
3.67
 0.2
     
6
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK3.50 w
+2.1
  
 
 
3.423.42
 1.7
3.50
 2.1
     
7
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM3.42
+0.5
  
 
 
2.97
 1.2
3.42
 0.5
3.37
 0.1
     
8
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik3.42 w
+2.7
  
 
 
3.17
 1.0
3.42
 2.7
3.34 PB
 0.4
     
9
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik3.15
  
 
 
3.152.88
 0.3
2.92
 1.3
     
10
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta2.90
  
 
 
2.902.86
 0.7
2.87
 0.6
     
11
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas2.88
+0.4
  
 
 
2.80
 0.3
2.88
 0.4
2.79
 0.5
     
12
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta2.84
+0.1
  
 PB
 
2.702.84 PB
 0.1
2.70
 0.1
     
P11 Boldkast 145 gram    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia33.99
  
 PB
 
28.09 SB30.11 PB33.99 PB     
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta33.49
  
 
 
29.3229.1533.49     
3
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas28.12
  
 
 
27.3925.9928.12     
4
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK26.88
  
 
 
24.6526.8823.78     
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas22.36
  
 PB
 
22.36 PB21.9321.73     
6
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK22.11
  
 
 
21.1521.2122.11     
7
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta19.68
  
 
 
19.6813.4417.46     
8
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta16.66
  
 
 
15.4316.6615.31     
9
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta14.85
  
 
 
  X11.5814.85     
10
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM14.85
  
 
 
14.858.749.00     
11
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik9.62
  
 
 
  X9.62  X     
12
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik8.48
  
 
 
8.068.485.82     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2