Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stoholm: DGI Nålestævne 5.9.2022
Stoholm Stadion

D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM12.9h w
  
 
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM13.4h w
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.32 w
w
  
 
 
5.005.155.255.325.22   
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM32.61
  
 PB
 
32.61 PB       
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.8h w
  
 
1Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM10.8h w
  
 
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.6h w
  
 
4Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 12.3h w
  
 
5Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.6h w
  
 
6Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik12.9h w
  
 
7Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik13.2h w
  
 
8Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik13.8h w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 2:53.2h
  
 PB
Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik DNF
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM4.42 w
w
  
 
 
4.42 PB4.264.23     
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.32 w
w
  
 
 
4.154.32     
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 3.89 w
w
  
 
 
3.89 =PB3.643.82     
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik3.86 w
w
  
 
 
3.553.86 PB     
5Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik3.72 w
w
  
 
 
3.56 PB3.72 PB     
6Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik3.65 w
w
  
 
 
3.47 =PB3.65 PB3.52     
7Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.57 w
w
  
 
 
3.40 SB3.363.57 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM9.11
  
 PB
 
8.92 PB9.11 PB8.81     
2Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik7.15
  
 
 
7.156.947.04     
3Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik6.17
  
 PB
 
5.81 PB5.806.17 PB     
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik5.77
  
 SB
 
5.45 SB5.77 SB5.38     
5Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik5.60
  
 PB
 
5.36 PB5.39 PB5.60 PB     
6Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik5.39
  
 PB
 
4.70 PB5.39 PB4.90     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik13.79
  
 PB
 
13.79 PB       
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.93
  
 
 
12.93       
2Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik10.34
  
 PB
 
10.34 PB       
3Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik6.83
  
 PB
 
6.83 PB       
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik5.37
  
 PB
 
5.37 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 31.96
  
 PB
 
31.96       
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM30.46
  
 PB
 
30.46 PB       
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 29.61
  
 PB
 
29.61 PB       
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik16.86
  
 PB
 
16.86 PB       
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik12.0h w
  
 
2Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik13.3h w
  
 
3Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik14.0h w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
  
2Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik1.05
  
 
 
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik3.90 w
w
  
 
 
3.80 PB3.713.90 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik8.50
  
 
 
8.448.508.30     
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik8.16
  
 
 
7.488.168.14     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik16.50
  
 
 
16.50       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik23.53
  
 
 
23.53       
2Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik12.21
  
 PB
 
12.21 PB       
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:50.80
  
 
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 10.3h w
  
 
1
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM10.3h w
  
 
3
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM10.4h w
  
 
4
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM10.6h w
  
 
5
Esben Bak Pedersen
Esben Bak Pedersen ('12)
Skive AM13.4h w
  
 
6
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik15.9h w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik3:08.7h
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM1.17
  
 PB
 
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.17 PB
  O
1.20
XXX
2
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik0.85
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 3.50 w
w
  
 
 
3.283.283.50 PB     
2
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM3.15 w
w
  
 
 
3.05 PB3.12 PB3.15 PB     
3
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM3.00 w
w
  
 
 
2.902.903.00     
4
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik2.55 w
w
  
 
 
2.40 SB2.012.55 PB     
5
Esben Bak Pedersen
Esben Bak Pedersen ('12)
Skive AM1.93 w
w
  
 
 
1.84 PB1.93 PB1.90     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 7.32
  
 PB
 
7.167.327.32     
2
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM6.72
  
 PB
 
6.56 PB6.096.72 PB     
3
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik5.06
  
 PB
 
4.034.45 PB5.06 PB     
4
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM4.16
  
 PB
 
3.87 PB3.89 PB4.16 PB     
5
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik4.12
  
 PB
 
3.144.12 PB3.65     
6
Esben Bak Pedersen
Esben Bak Pedersen ('12)
Skive AM2.91
  
 PB
 
2.15 PB2.58 PB2.91 PB     
D11 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik13.79
  
 PB
 
13.79 PB       
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Tess Knibbe
Tess Knibbe ('11)
Viborg AM10.7h w
  
 
2
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik11.0h w
  
 
3
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM11.2h w
  
 
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM11.9h w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik2.98 w
w
  
 
 
2.90 PB2.98 PB2.90     
2
Tess Knibbe
Tess Knibbe ('11)
Viborg AM2.88 w
w
  
 
 
2.80 PB2.752.88 PB     
3
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM2.79 w
w
  
 
 
2.702.79 PB2.55     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik4.81
  
 PB
 
4.71 PB4.81 PB4.79     
2
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM4.37
  
 PB
 
3.644.164.37 PB     
3
Tess Knibbe
Tess Knibbe ('11)
Viborg AM4.26
  
 PB
 
4.26 PB4.26 =PB4.02     
4
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.353.29     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Noah S. Bundgaard
Noah S. Bundgaard ('14)
Skive AM7.2h w
  
 
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.6h w
  
 
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM7.6h w
  
 
4
Valter Fløistrup Thorsen
Valter Fløistrup Thorsen ('13)
Viborg AM7.7h w
  
 
5
Tobias Nørgaard Jacobsen
Tobias Nørgaard Jacobsen ('14)
Skive AM8.4h w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:38.9h
  
 
2
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik1:59.0h
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Noah S. Bundgaard
Noah S. Bundgaard ('14)
Skive AM3.11 w
w
  
 
 
2.95 PB2.533.11 PB     
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.77 w
w
  
 
 
2.682.722.77 PB     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.72 w
w
  
 
 
2.712.122.72     
4
Valter Fløistrup Thorsen
Valter Fløistrup Thorsen ('13)
Viborg AM2.60 w
w
  
 
 
2.60 PB2.56     
5
Tobias Nørgaard Jacobsen
Tobias Nørgaard Jacobsen ('14)
Skive AM2.16 w
w
  
 
 
1.70 PB2.16 PB1.80     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tobias Nørgaard Jacobsen
Tobias Nørgaard Jacobsen ('14)
Skive AM4.27
  
 PB
 
3.37 PB3.82 PB4.27 PB     
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik4.22
  
 PB
 
4.21 PB3.814.22 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Noah S. Bundgaard
Noah S. Bundgaard ('14)
Skive AM28.12
  
 PB
 
28.12 PB       
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM24.00
  
 PB
 
24.00 PB       
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik21.97
  
 PB
 
21.97 PB       
4
Valter Fløistrup Thorsen
Valter Fløistrup Thorsen ('13)
Viborg AM21.30
  
 PB
 
21.30 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM6.7h w
  
 
2
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM6.8h w
  
 
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.2h w
  
 
4
Josefine Skou Andersen
Josefine Skou Andersen ('13)
Skive AM7.4h w
  
 
5
Nadja Høgh Hansen
Nadja Høgh Hansen ('13)
Stoholm Atletik7.5h w
  
 
6
Liva Goldingere
Liva Goldingere ('13)
Skive AM7.6h w
  
 
7
Sophie Sonne
Sophie Sonne ('13)
Viborg AM7.7h w
  
 
8
Signe Bundgaard
Signe Bundgaard ('14)
Viborg AM7.8h w
  
 
9
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM8.0h w
  
 
10
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM8.1h w
  
 
11
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM8.2h w
  
 
11
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.2h w
  
 
13
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM8.4h w
  
 
14
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM8.5h w
  
 
15
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM8.6h w
  
 
16
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik8.8h w
  
 
17
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik9.5h w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1:25.7h
  
 
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1:32.2h
  
 
3
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM1:33.4h
  
 
4
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik1:36.6h
  
 
5
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM1:38.5h
  
 
6
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM1:39.0h
  
 
7
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM1:40.3h
  
 
8
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM1:44.7h
  
 
9
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM1:46.6h
  
 
10
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM1:47.6h
  
 
11
Nadja Høgh Hansen
Nadja Høgh Hansen ('13)
Stoholm Atletik1:50.0h
  
 
12
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2:05.6h
  
 
13
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM2:06.3h
  
 
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM2:20.6h
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.10 w
w
  
 
 
3.103.08     
2
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM3.07 w
w
  
 
 
3.07 PB2.97     
3
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM3.02 w
w
  
 
 
2.97 PB3.02 PB2.91     
4
Nadja Høgh Hansen
Nadja Høgh Hansen ('13)
Stoholm Atletik2.92 w
w
  
 
 
2.58 PB2.67 PB2.92 PB     
5
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM2.76 w
w
  
 
 
2.312.742.76     
6
Josefine Skou Andersen
Josefine Skou Andersen ('13)
Skive AM2.73 w
w
  
 
 
2.51 PB2.73 PB2.52     
7
Sophie Sonne
Sophie Sonne ('13)
Viborg AM2.69 w
w
  
 
 
2.69 PB2.092.35     
8
Signe Bundgaard
Signe Bundgaard ('14)
Viborg AM2.58 w
w
  
 
 
2.47 PB2.58 PB2.56     
9
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM2.57 w
w
  
 
 
2.57     
10
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM2.56 w
w
  
 
 
2.502.462.56     
11
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.50 w
w
  
 
 
2.452.502.45     
12
Liva Goldingere
Liva Goldingere ('13)
Skive AM2.50 w
w
  
 
 
2.40 PB2.40 =PB2.50 PB     
13
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.45 w
w
  
 
 
2.452.282.31     
14
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM2.40 w
w
  
 
 
2.402.312.25     
15
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik2.30 w
w
  
 
 
2.30 PB2.182.04     
16
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM2.20 w
w
  
 
 
1.402.102.20     
17
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.12 w
w
  
 
 
2.12     
18
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik1.17 w
w
  
 
 
SB1.14 SB1.17 SB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM3.61
  
 
 
3.133.613.05     
2
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM3.42
  
 PB
 
3.42 PB2.992.53     
3
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM3.37
  
 =PB
 
3.37 =PB3.343.37 =PB     
4
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM3.32
  
 PB
 
3.32 PB3.313.16     
5
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik3.03
  
 PB
 
3.03 PB2.932.77     
6
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM2.82
  
 
 
2.822.732.62     
7
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.60
  
 
 
2.602.372.45     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM28.23
  
 PB
 
28.23 PB       
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM21.17
  
 
 
21.17       
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM20.82
  
 
 
20.82       
4
Liva Goldingere
Liva Goldingere ('13)
Skive AM20.33
  
 PB
 
20.33 PB       
5
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM18.59
  
 
 
18.59       
6
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM17.59
  
 PB
 
17.59 PB       
7
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM16.51
  
 
 
16.51       
8
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM16.13
  
 
 
16.13       
9
Nadja Høgh Hansen
Nadja Høgh Hansen ('13)
Stoholm Atletik15.94
  
 PB
 
15.94 PB       
10
Sophie Sonne
Sophie Sonne ('13)
Viborg AM14.24
  
 PB
 
14.24 PB       
11
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM13.59
  
 PB
 
13.59 PB       
12
Signe Bundgaard
Signe Bundgaard ('14)
Viborg AM13.22
  
 PB
 
13.22 PB       
13
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik12.80
  
 PB
 
12.80 PB       
13
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik12.80
  
 PB
 
12.80 PB       
15
Josefine Skou Andersen
Josefine Skou Andersen ('13)
Skive AM12.13
  
 PB
 
12.13 PB       
16
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM8.16
  
 
 
8.16       
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik8.3h w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik2.38 w
w
  
 
 
2.25 PB2.152.38 PB     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik25.51
  
 PB
 
25.51 PB       
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik7.9h w
  
 
2
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM8.0h w
  
 
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.9h w
  
 
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM9.1h w
  
 
4
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM9.1h w
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik2.81 w
w
  
 
 
2.70 PB2.652.81 PB     
2
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM2.50 w
w
  
 
 
2.50 PB2.261.90     
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.15 w
w
  
 
 
2.152.151.98     
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM1.85 w
w
  
 
 
1.591.261.85     
5
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM1.62 w
w
  
 
 
1.351.541.62     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM2.03
  
 
 
1.962.022.03     
2
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik2.87
  
 PB
 
2.58 PB2.58 =PB2.87 PB     
3
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM2.65
  
 PB
 
2.62 PB2.65 PB2.47     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik12.38
  
 PB
 
12.38 PB       
2
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM9.92
  
 PB
 
9.92 PB       
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.08
  
 
 
8.08       
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM5.86
  
 
 
5.86       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2