Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Regionsstævne 7.9.2022
Vejle Atletik Stadion

M22 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Roman ChristensenRoman Christensen ('02)Vejle IF12.13 w
  
 
M22 400 m    

Finale A

Finale
1Roman ChristensenRoman Christensen ('02)Vejle IF53.69
  
 PB
P19 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.74
  
 
2Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF13.72
  
 
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:06.89
  
 PB
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM16:53.61
  
 PB
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM16:54.11
  
 PB
D17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF11.24 w
  
 
D17 400 m    

Finale A

Finale
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF52.14
  
 
D17 3000 m    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF9:49.57
  
 PB
2Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF10:47.29
  
 PB
3Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF11:24.13
  
 PB
4Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF13:04.42
  
 
Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF DNF
  
 
D15 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF12.35
  
 PB
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM12.94
  
 
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM13.54
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM13.62
  
 PB
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM15.04
  
 PB
6Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF16.31
  
 PB
7Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.75
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM42.52
  
 
2Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF46.49
  
 PB
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM50.86
  
 PB
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM57.41
  
 
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF58.03
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.50
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
  
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2.32
  
 PB
 
1.93
  O
1.98
 XO
2.03
  O
2.08
  O
2.13
  O
2.18
  O
2.25
 XO
2.32 PB
  O
2.37
XXX
       
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM2.13
  
 
 
1.98
 XO
2.03
  O
2.08
  O
2.13
 XO
2.18
XXX
   
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.93
  
 
 
1.78
  O
1.83
  O
1.88
  O
1.93
  O
    
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM1.83
  
 PB
 
1.58
  O
1.63
XXO
1.68
  O
1.73
  O
1.78
  O
1.83 PB
  O
1.88
XXX
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF24.84
  
 PB
 
24.27 PB24.73 PB24.84 PB     
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM22.44
  
 PB
 
20.43 PB22.44 PB  –     
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM18.67
  
 
 
  –  –18.67     
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM17.10
  
 
 
  –17.10  –     
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM13.96
  
 
 
13.9613.06  –     
6Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF12.70
  
 PB
 
12.70 PB10.4811.93     
P15 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.28
  
 PB
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM15.60
  
 PB
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM16.14
  
 PB
4Freya Nørgaard JørgensenFreya Nørgaard Jørgensen ('07)Vejle IF20.39
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF44.76
  
 PB
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM54.16
  
 PB
P15 400 m    

Finale A

Finale
1Freya Nørgaard JørgensenFreya Nørgaard Jørgensen ('07)Vejle IF1:10.57
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM17.02
  
 
 
15.3216.3217.0217.02    
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM14.45
  
 SB
 
14.45 SB13.0912.7214.45 =SB    
D13 80 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.37
  
 PB
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.52
  
 PB
3Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 11.94
  
 PB
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM12.19
  
 
5Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF13.85
  
 PB
6Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF13.91
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 1:52.60
  
 PB
2Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM2:07.71
  
 
3Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF2:13.39
  
 
4Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF2:14.64
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.28
0.0
  
 PB
 
  –4.03
 0.7
4.28 PB
 0.0
     
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.27
0.0
  
 PB
 
4.27 PB
 0.0
4.01
 0.0
3.96
 0.0
     
3Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.05
0.0
  
 
 
4.05
 0.0
  –3.67
 0.0
     
4Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3.88
0.0
  
 PB
 
3.88 PB
 0.0
  –3.75
 0.0
     
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF3.29
0.0
  
 PB
 
3.29 PB
 0.0
2.94
 0.1
3.06
 0.1
     
6Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF3.16
0.0
  
 PB
 
2.60
 0.0
3.16 PB
 0.0
2.87
 0.0
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 20.68
  
 PB
 
19.62 PB20.55 PB20.68 PB     
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 19.01
  
 PB
 
15.06 PB14.8919.01 PB     
3Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 18.58
  
 PB
 
18.31 PB18.58 PB17.44     
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM12.95
  
 PB
 
10.28  –12.95 PB     
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF6.80
  
 PB
 
5.60 PB  –6.80 PB     
P13 80 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF11.89
  
 PB
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.34
  
 PB
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.42
  
 PB
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM12.56
  
 PB
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF12.67
  
 PB
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF13.01
  
 PB
7Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF13.10
  
 
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Kseniia StriukovaKseniia Striukova ('09)Vejle IF11.76
  
 PB
2Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF12.00
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.11
  
 PB
4Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF12.16
  
 PB
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF12.20
  
 
6Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF12.84
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:53.08
  
 
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 2:01.96
  
 
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF2:11.39
  
 
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF2:11.90
  
 
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF2:24.30
  
 
6Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF2:31.10
  
 PB
7Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF3:05.39
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4.25
+0.1
  
 PB
 
4.25 PB
 0.1
3.83
 0.0
3.69
 0.0
     
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.08
+0.1
  
 PB
 
4.08 PB
 0.1
4.04
 -0.4
4.01
 0.0
     
3Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF4.05
0.0
  
 PB
 
3.93 PB
 0.2
4.05 PB
 0.0
4.01
 -1.3
     
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.88
0.0
  
 PB
 
3.70
 0.0
3.88 PB
 0.0
  –     
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.83
0.0
  
 
 
3.65
 0.0
3.83
 0.0
3.68
 0.0
     
6Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF3.76
0.0
  
 
 
3.76
 0.0
3.76
 0.0
3.72
 0.1
     
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.68
0.0
  
 
 
3.68
 0.0
3.64
 0.4
  –     
8Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF3.65
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 0.0
3.63
 0.0
3.56
 0.0
     
9Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.61
0.0
  
 
 
3.60
 0.2
3.61
 0.0
3.41
 -0.9
     
10Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF3.51
+1.4
  
 
 
3.45
 0.0
3.36
 1.4
3.51
 1.4
     
11Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF3.41
+0.3
  
 
 
  –3.41
 0.3
  –     
12Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF3.35
0.0
  
 PB
 
3.35 PB
 0.0
3.24
 0.0
3.11
 0.0
     
13Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 2.74
+0.2
  
 
 
2.74
 0.2
2.55
 0.0
2.57
 0.0
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF20.79
  
 PB
 
15.2620.79 PB17.60     
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF20.50
  
 PB
 
17.3420.50 PB19.25     
3Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF19.08
  
 PB
 
19.08 PB  –17.66     
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF16.88
  
 PB
 
14.5216.88 PB12.28     
5Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 14.83
  
 PB
 
9.2813.8514.83 PB     
6Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.53
  
 PB
 
10.1010.0312.53 PB     
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.50
  
 PB
 
6.859.99 PB12.50 PB     
8Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF11.71
  
 PB
 
10.63 PB  –11.71 PB     
9Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF10.46
  
 PB
 
10.46 PB  –9.28     
10Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF10.40
  
 PB
 
6.28 PB10.40 PB7.72     
11Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 7.00
  
 PB
 
6.00 PB5.267.00 PB     
D11 60 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF9.75
  
 PB
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF9.78
  
 PB
3
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF10.02
  
 
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.33
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF1:16.03
  
 PB
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF1:22.86
  
 PB
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1:25.45
  
 
4
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF1:43.38
  
 SB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1.10
  
 =PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
XXO
1.05 SB
  O
1.10 =PB
XXO
1.15
XXX
  
2
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF1.05
  
 =PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
 XO
1.10
XXX
   
3
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
   
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF7.45
  
 =PB
 
7.087.137.45 =PB     
2
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF6.90
  
 PB
 
5.20 SB6.47 PB6.90 PB     
3
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF5.35
  
 PB
 
5.35 PB4.825.02     
4
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF5.18
  
 PB
 
5.18 PB4.934.87     
P11 60 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF9.73 w
  
 
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF9.87 w
  
 
3
Viola Herdis Kolding Dalsgaard
Viola Herdis Kolding Dalsgaard ('12)
Vejle IF10.43 w
  
 
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.74 w
  
 
5
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF10.80 w
  
 
6
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF13.77 w
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1:17.84
  
 
2
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF1:19.97
  
 PB
3
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF1:20.85
  
 PB
4
Viola Herdis Kolding Dalsgaard
Viola Herdis Kolding Dalsgaard ('12)
Vejle IF1:32.40
  
 PB
5
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF1:45.95
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1.05
  
 
 
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
     
2
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
3
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF0.95
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00
XXX
     
4
Viola Herdis Kolding Dalsgaard
Viola Herdis Kolding Dalsgaard ('12)
Vejle IF0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF NH
  
 
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF5.89
  
 PB
 
5.335.89 PB5.66     
2
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF4.91
  
 
 
4.914.564.80     
3
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF4.66
  
 
 
4.154.664.34     
4
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF4.54
  
 
 
4.194.544.48     
5
Viola Herdis Kolding Dalsgaard
Viola Herdis Kolding Dalsgaard ('12)
Vejle IF2.97
  
 PB
 
2.32 PB2.80 PB2.97 PB     
D9 40 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF7.07
  
 
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 8.16
  
 
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF8.18
  
 PB
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3:18.94
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3.39 w
w
  
 
 
3.263.253.39 PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF4.56
  
 
 
4.563.754.27     
P9 40 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF7.57
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.69
  
 SB
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF8.47
  
 PB
4
Isabella Kirstine Hauge Rohde
Isabella Kirstine Hauge Rohde ('18)
Vejle IF18.84
  
 PB
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3:27.10
  
 
2
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF3:30.96
  
 PB
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF3:48.72
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF2.76
0.0
  
 PB
 
2.73 PB
 0.3
2.75 PB
 0.0
2.76 PB
 0.0
     
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.44
+1.1
  
 
 
  –2.44
 1.1
2.39
 0.0
     
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF2.22 w
w
  
 
 
2.22 PB2.072.10     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF4.63
  
 PB
 
4.63 PB4.453.67     
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3.89
  
 PB
 
2.99 SB2.823.89 PB     
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF1.91
  
 SB
 
  –1.91 SB1.57     
D7 800 m    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 3:43.33
  
 PB
2
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF4:05.06
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB2.462.33     
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.28 w
w
  
 
 
2.282.252.14     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.86
  
 PB
 
1.982.86 PB2.02     
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.69
  
 
 
2.51  –2.69     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2