Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: NVJ Mesterskabsstævne 17.9.2022
Skive Stadion

D17 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.16
  
 
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM1.55
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50 SB
  O
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
   
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.98 w
+2.9
  
 
 
  X
 1.3
  X
 5.9
3.76
 3.0
4.43
 1.2
4.84
 2.1
4.98
 2.9
  
D15 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 11.81
  
 PB
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM12.88
  
 PB
3Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM15.29
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM2:19.06
  
 PB
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:25.39
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.34 w
+2.1
  
 
 
3.57
 2.2
3.81
 2.3
  X
 1.6
5.34
 2.1
  X
 4.1
  X
 4.5
  
2Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro5.03 w
+3.7
  
 
 
  X
 3.8
4.93
 3.8
4.75
 1.8
4.75
 2.3
5.03
 3.7
3.05
 2.5
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM10.10
  
 PB
 
10.10 PB9.459.879.869.859.57  
2Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM7.51
  
 PB
 
6.57 PB7.06 PB7.48 PB7.51 PB7.447.42  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM39.63
  
 PB
 
33.8133.9236.95 PB37.75 PB38.21 PB39.63 PB  
2Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM22.23
  
 PB
 
22.23 PB21.43  X  X19.48  X  
P15 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM14.02
  
 PB
2Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM14.68
  
 PB
3Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM14.84
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM2:39.44
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM17.51
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.49
+2.0
  
 =PB
 
4.21
 1.9
4.44
 1.7
4.29
 0.7
4.41
 1.6
4.49 =PB
 2.0
4.37
 2.6
  
2Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM3.80 w
+3.6
  
 
 
  X
 3.6
  X
 3.2
3.49
 2.2
3.53 PB
 1.4
3.80
 3.6
3.59
 2.3
  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM20.29
  
 PB
 
19.98 PB18.7319.4418.7620.29 PB19.80  
2Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM17.30
  
 PB
 
13.82 PB15.16 PB16.42 PB17.30 PB16.75  X  
D13 80 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM10.55
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.58
  
 PB
3Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM10.65
  
 PB
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.82
  
 
5Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.83
  
 
6Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 12.27
  
 PB
7Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.49
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM11.02
Q
  
 PB
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.71
q
  
 
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.91
q
  
 
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.38
q
  
 PB
5Andreas ChristiansenAndreas Christiansen ('10)Stoholm Atletik13.44
  
 PB
Indledende 2
Vind: +3.8
Vind: +3.8
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.51 w
Q
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM10.57 w
q
  
 
3Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande10.98 w
q
  
 
4Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 12.04 w
q
  
 
5Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik14.00 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 2:51.29
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande15.01
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM15.95
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXX
1.50 PB
  O
   
2Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  XX
  
3Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
   
4Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
5Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.06
+1.6
  
 PB
 
5.06 PB
 1.6
  X4.68
 0.5
     
2Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM4.84 w
+3.3
  
 
 
4.84
 3.3
4.72 SB
 0.5
4.74 =PB
 1.3
     
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.83
0.0
  
 PB
 
4.83 PB
 0.0
  X4.76
 1.8
     
4Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 4.65
+1.4
  
 PB
 
4.33
 1.8
4.65 PB
 1.4
4.42
 0.2
     
5Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande4.58 w
+3.4
  
 
 
4.58
 3.4
2.93
 0.3
4.09
 1.5
     
6Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 4.30 w
+2.6
  
 
 
4.30
 2.6
4.14 =PB
 1.4
  X     
7Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.02
+1.5
  
 
 
4.02
 1.5
3.75
 0.0
3.81
 0.5
     
8Andreas ChristiansenAndreas Christiansen ('10)Stoholm Atletik4.01
+0.8
  
 PB
 
3.77 PB
 1.4
4.01 PB
 0.8
3.80
 1.3
     
9Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.87
0.0
  
 PB
 
3.75 PB
 1.7
3.87 PB
 0.0
  X     
10Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik3.82 w
+2.5
  
 
 
3.82
 2.5
3.81
 0.2
3.66
 1.7
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM8.99
  
 
 
8.147.648.99     
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 8.47
  
 
 
7.938.478.04     
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik7.34
  
 
 
7.347.096.91     
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM6.95
  
 
 
6.626.306.95     
5Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 6.79
  
 
 
6.466.796.69     
6Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande6.23
  
 
 
6.236.13  X     
7Andreas ChristiansenAndreas Christiansen ('10)Stoholm Atletik5.81
  
 PB
 
5.26 PB5.54 PB5.81 PB     
8Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik5.02
  
 
 
3.765.005.02     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 26.24
  
 PB
 
  X22.40 PB26.24 PB  X  –  –  
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 21.37
  
 PB
 
  X17.4420.99 PB21.37 PB16.6420.04  
3Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande19.89
  
 PB
 
19.89 PB  X12.51  –  –  –  
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik16.96
  
 PB
 
15.84 PB16.96 PB16.6616.9315.5516.87  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 37.03
  
 PB
 
23.0026.3327.1029.8228.2937.03 PB  
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM34.21
  
 PB
 
25.2134.21 PB31.5132.9033.8022.82  
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 29.80
  
 PB
 
20.3129.80 PB28.6526.6621.2626.41  
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik21.62
  
 PB
 
18.03 PB19.35 PB21.62 PB18.9517.5917.78  
5Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande17.36
  
 
 
13.0317.3614.80  X16.35  X  
6Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik14.74
  
 
 
14.6412.2414.6014.7410.4812.03  
P13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM10.77
  
 
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.20
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.62
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM5.26
+1.8
  
 PB
 
4.90 =PB
 1.7
4.98 PB
 1.5
5.26 PB
 1.8
     
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.63
+1.0
  
 
 
4.57
 2.0
4.63
 1.0
  X     
3Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.76
+0.8
  
 
 
3.74
 0.0
3.76
 0.8
3.63
 1.5
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM30.17
  
 PB
 
26.00  X28.67 PB30.17 PB26.89  –  
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM26.55
  
 
 
24.0526.5524.0923.7821.4618.98  
D11 60 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.09
  
 
2
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro9.78
  
 PB
3
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 9.98
  
 PB
4
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM10.47
  
 
5
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro10.51
  
 PB
6
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande10.59
  
 
7
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM10.93
  
 PB
8
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande11.23
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 9.83 w
Q
  
 
2
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro9.87 w
q
  
 
3
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro10.29 w
q
  
 
4
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM10.72 w
q
  
 
5
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 12.89 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC8.94
Q
  
 PB
2
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM10.30
q
  
 PB
3
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande10.49
q
  
 PB
4
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande10.93
q
  
 PB
5
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik14.30
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:56.59
  
 PB
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro2:05.94
  
 PB
3
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro2:09.84
  
 PB
4
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande2:14.58
  
 PB
5
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande2:26.16
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro12.88
  
 PB
2
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande14.23
  
 PB
Finale B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande13.15
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM1.20
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
2
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro1.15
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
3
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
XXO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
4
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00 =PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
  
5
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.00
  
 
 
0.95
 XO
1.00
 XO
1.05
XXX
     
6
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro1.00
  
 PB
 
0.85 SB
  O
0.90 =PB
XXO
0.95 PB
 XO
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
   
7
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 0.90
  
 =PB
 
0.85
 XO
0.90 =PB
  O
0.95
XXX
     
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik NH
  
 
 
0.85
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.42 w
+2.3
  
 
 
3.80
 2.0
4.25
 4.2
4.42
 2.3
     
2
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro4.21
+0.8
  
 PB
 
4.21 PB
 0.8
3.90
 4.1
3.96
 2.5
     
3
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 3.95
+1.7
  
 PB
 
3.60 PB
 1.5
3.74 PB
 1.7
3.95 PB
 1.7
     
4
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM3.53 w
+3.4
  
 
 
3.31
 2.2
3.44 =PB
 2.0
3.53
 3.4
     
5
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande3.27 w
+2.8
  
 
 
3.24 PB
 2.0
3.26
 2.6
3.27
 2.8
     
6
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro3.23
+1.1
  
 PB
 
3.23 PB
 1.1
2.77
 2.8
3.18
 1.6
     
7
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM3.22 w
+3.2
  
 
 
3.14
 1.8
2.97
 1.7
3.22
 3.2
     
8
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.12
+1.2
  
 PB
 
2.58
 1.9
3.12 PB
 1.2
3.12
 3.5
     
9
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 2.51
+2.0
  
 PB
 
  X2.51 PB
 2.0
2.29
 1.7
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 7.75
  
 PB
 
7.037.337.75 PB     
2
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande7.72
  
 PB
 
7.47 PB6.857.72 PB     
3
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM6.34
  
 
 
6.346.086.19     
4
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande6.10
  
 PB
 
  X6.10 PB  X     
5
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro6.03
  
 PB
 
5.676.03 PB5.96     
6
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 4.13
  
 PB
 
3.474.13 PB3.43     
7
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM3.39
  
 
 
3.392.943.38     
8
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik2.95
  
 
 
2.772.782.95     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 42.49
  
 
 
42.49       
2
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande34.87
  
 PB
 
34.87 PB       
3
Andreas Lodberg Madsen
Andreas Lodberg Madsen ('11)
Hvide Sande34.48
  
 PB
 
34.48 PB       
4
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 19.64
  
 PB
 
19.64 PB       
Sebastian Poulsen
Sebastian Poulsen ('11)
Viborg AM NM
  
 
 
  X       
P11 60 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM9.55 w
  
 
2
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande9.87 w
  
 
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.14 w
  
 
4
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR10.16 w
  
 
5
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande10.49 w
  
 
6
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM10.51 w
  
 
7
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.68 w
  
 
8
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM10.75 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande9.80
Q
  
 PB
2
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM10.36
q
  
 PB
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.44
q
  
 PB
4
Tess Knibbe
Tess Knibbe ('11)
Viborg AM10.70
  
 PB
5
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM10.93
  
 PB
6
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM11.72
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM9.66
Q
  
 PB
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande9.90
q
  
 PB
3
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR10.17
q
  
 PB
4
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande10.22
q
  
 PB
5
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM10.67
q
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM2:09.84
  
 PB
2
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM2:10.84
  
 PB
3
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande2:18.15
  
 PB
4
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR2:19.11
  
 PB
5
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande2:28.74
  
 PB
6
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande2:29.78
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande12.26
  
 PB
2
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM13.60
  
 PB
3
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande13.88
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande12.32
  
 PB
2
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM14.86
  
 PB
3
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM15.06
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20 =PB
XXO
1.25
XXX
  
2
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1.15
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
   
3
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.15
  
 PB
 
1.05 PB
XXO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
4
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
 
5
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
6
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
  
7
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
   
8
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
   
9
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM0.95
  
 =SB
 
0.90
 XO
0.95 =SB
XXO
1.00
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.71 w
+3.6
  
 
 
3.57
 3.1
3.63
 2.6
3.71
 3.6
     
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.59
+2.0
  
 PB
 
3.32
 2.7
3.52
 2.5
3.59 PB
 2.0
     
4
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM3.26 w
+2.2
  
 
 
2.58 =PB
 1.1
3.03
 3.0
3.26
 2.2
     
5
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande3.24
+1.9
  
 
 
3.24
 1.9
2.25
 2.9
3.03
 2.5
     
6
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR3.20 w
+2.9
  
 
 
3.12
 2.6
3.20
 2.9
3.14 =PB
 1.9
     
7
Tess Knibbe
Tess Knibbe ('11)
Viborg AM3.13 w
+2.4
  
 
 
3.13
 2.4
3.07
 2.4
3.01
 3.2
     
8
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM3.06
+1.9
  
 PB
 
2.93 PB
 1.6
3.06 PB
 1.9
2.94
 0.9
     
9
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.05
+1.2
  
 
 
2.97
 1.6
3.04
 1.1
3.05
 1.2
     
10
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM3.04 w
+2.7
  
 
 
3.04
 2.7
2.62
 2.4
2.53
 1.4
     
11
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM2.59
+1.5
  
 
 
2.59
 1.5
2.57
 1.3
2.47
 1.8
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande7.25
  
 PB
 
7.25 PB7.136.62     
2
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande6.83
  
 PB
 
6.34 PB6.76 PB6.83 PB     
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande6.25
  
 PB
 
6.02 PB5.946.25 PB     
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM4.73
  
 PB
 
4.174.64 PB4.73 PB     
5
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.65
  
 
 
4.004.654.36     
6
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM4.54
  
 
 
3.72  X4.54     
7
Tess Knibbe
Tess Knibbe ('11)
Viborg AM4.51
  
 PB
 
4.39 PB4.51 PB3.90     
8
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM4.30
  
 PB
 
3.253.584.30 PB     
9
Camilla Popova
Camilla Popova ('11)
HGF AM / UKR3.92
  
 PB
 
3.74 PB  X3.92 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mie Kristine Bilberg Madsen
Mie Kristine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande37.97
  
 PB
 
37.97 PB       
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande30.50
  
 PB
 
30.50 PB       
3
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande27.29
  
 
 
27.29       
4
Tess Knibbe
Tess Knibbe ('11)
Viborg AM20.23
  
 PB
 
20.23 PB       
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM20.23
  
 PB
 
20.23 PB       
6
Sofiia Gorpenko
Sofiia Gorpenko ('11)
HGF AM18.85
  
 PB
 
18.85 PB       
7
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM18.37
  
 
 
18.37       
D9 40 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1
Noah S. Bundgaard
Noah S. Bundgaard ('14)
Skive AM6.90 w
  
 
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande7.05 w
  
 
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.35 w
  
 
4
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.61 w
  
 
5
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM7.68 w
  
 
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM7.69 w
  
 
7
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 7.88 w
  
 
8
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 8.23 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.52
Q
  
 PB
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.57
q
  
 PB
3
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM7.76
q
  
 PB
4
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 8.63
q
  
 PB
5
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 9.08
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande6.97
Q
  
 PB
2
Noah S. Bundgaard
Noah S. Bundgaard ('14)
Skive AM7.05
q
  
 PB
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM7.67
q
  
 PB
4
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 7.87
q
  
 PB
5
Tobias Nørgaard Jacobsen
Tobias Nørgaard Jacobsen ('14)
Skive AM8.69
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande1:31.62
  
 PB
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:37.19
  
 
3
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 1:37.82
  
 PB
4
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 2:21.03
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande0.95
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90 =PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
2
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 0.90
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
 
3
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM0.85
  
 =PB
 
0.65
  O
0.70 =PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
XXX
  
4
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 0.75
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80
XXX
    
5
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 0.70
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
XXO
0.75
XXX
     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Noah S. Bundgaard
Noah S. Bundgaard ('14)
Skive AM3.54 w
w
  
 
 
3.13 PB3.40 PB3.54 PB     
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.49 w
w
  
 
 
3.41 PB3.49 PB3.21     
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM3.12 w
w
  
 
 
2.93 SB3.12 PB3.01     
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.06 w
w
  
 
 
3.02 PB3.06 PB2.90     
5
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM2.95 w
w
  
 
 
2.95 PB2.872.73     
6
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.92 w
w
  
 
 
2.92 PB2.822.90     
7
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 2.81 w
w
  
 
 
2.59 PB2.81 PB2.80     
8
Tobias Nørgaard Jacobsen
Tobias Nørgaard Jacobsen ('14)
Skive AM2.79 w
w
  
 
 
2.79 PB2.522.57     
9
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 2.20 w
w
  
 
 
2.18 PB2.20 PB2.13     
10
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 2.10 w
w
  
 
 
2.10 PB1.951.94     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande5.28
  
 PB
 
4.81 PB4.405.28 PB     
2
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 4.86
  
 PB
 
4.86 PB4.504.76     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.434.42     
4
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM4.50
  
 PB
 
  X4.15 PB4.50 PB     
5
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 3.87
  
 PB
 
3.87 PB3.573.75     
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.85
  
 PB
 
3.453.85 PB3.46     
7
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM3.60
  
 
 
3.583.60  X     
8
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 2.98
  
 PB
 
2.95 PB2.98 PB2.53     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande28.55
  
 PB
 
28.55 PB       
2
Noah S. Bundgaard
Noah S. Bundgaard ('14)
Skive AM25.29
  
 
 
25.29       
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik22.70
  
 PB
 
22.70 PB       
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM22.16
  
 
 
22.16       
5
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 17.66
  
 
 
17.66       
6
Tobias Nørgaard Jacobsen
Tobias Nørgaard Jacobsen ('14)
Skive AM17.37
  
 PB
 
17.37 PB       
7
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 14.60
  
 
 
14.60       
8
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 10.59
  
 
 
10.59       
P9 40 m    
Vind: +2.7

Finale A

Finale
Vind: +2.7
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM6.91 w
  
 
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.18 w
  
 
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.28 w
  
 
4
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM7.46 w
  
 
5
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 7.47 w
  
 
6
Josefine Skou Andersen
Josefine Skou Andersen ('13)
Skive AM7.60 w
  
 
7
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 7.80 w
  
 
8
Liva Goldingere
Liva Goldingere ('13)
Skive AM8.05 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.37
Q
  
 PB
2
Liva Goldingere
Liva Goldingere ('13)
Skive AM7.93
q
  
 PB
3
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM7.98
  
 PB
4
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.16
  
 PB
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 8.20
  
 PB
6
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM8.21
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM7.45
Q
  
 PB
2
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 7.50
q
  
 PB
3
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 7.81
q
  
 PB
4
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande8.02
  
 PB
5
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM8.41
  
 PB
6
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 9.26
  
 PB
Indledende 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM7.10
Q
  
 PB
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.22
q
  
 PB
3
Josefine Skou Andersen
Josefine Skou Andersen ('13)
Skive AM7.61
q
  
 PB
4
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 8.00
  
 PB
5
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM8.55
  
 
6
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM8.64
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1:25.64
  
 PB
2
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande1:37.90
  
 PB
3
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM1:45.52
  
 
4
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 1:50.63
  
 PB
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 1:51.76
  
 PB
6
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM1:52.09
  
 PB
7
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 1:53.64
  
 PB
8
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 2:25.00
  
 PB
Finale B
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1:25.73
  
 PB
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1:28.27
  
 PB
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:29.76
  
 
4
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM1:32.30
  
 PB
5
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM1:33.36
  
 PB
6
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 1:33.38
  
 PB
7
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM1:38.61
  
 
8
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM1:46.50
  
 
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM0.95
  
 =PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00
XXX
2
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 0.90
  
 =PB
 
0.65 SB
  O
0.70 SB
  O
0.75 SB
  O
0.80 =PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95
XXX
 
3
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande0.90
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85 =PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
 
4
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 0.85
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
   
5
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 0.80
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
XXO
0.80 PB
  O
0.85
XXX
   
6
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 0.80
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85
XXX
   
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik NH
  
 
 
0.85
XXX
       
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.40 w
w
  
 
 
3.40 =PB3.373.38     
2
Josefine Skou Andersen
Josefine Skou Andersen ('13)
Skive AM3.12 w
w
  
 
 
2.75 PB3.12 PB2.91     
3
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM3.11 w
w
  
 
 
3.11 PB3.053.04     
4
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 3.00 w
w
  
 
 
2.89 PB2.90 PB3.00 PB     
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM2.88 w
w
  
 
 
  X2.86 PB2.88 PB     
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.87 w
w
  
 
 
2.87 PB2.702.84     
7
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM2.79 w
w
  
 
 
2.79 PB2.562.61     
8
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.78 w
w
  
 
 
2.76 PB2.77 PB2.78 PB     
9
Liva Goldingere
Liva Goldingere ('13)
Skive AM2.76 w
w
  
 
 
2.76 PB2.152.06     
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.73 w
w
  
 
 
2.732.582.63     
11
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM2.67 w
w
  
 
 
2.62 PB2.67 PB2.66     
12
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 2.64 w
w
  
 
 
2.64 PB2.252.22     
13
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM2.62 w
w
  
 
 
2.452.602.62     
14
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM2.51 w
w
  
 
 
2.162.51 PB2.41     
15
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande2.42 w
w
  
 
 
2.292.42  X     
16
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.40 w
w
  
 
 
  X2.40 PB2.35     
17
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.39 w
w
  
 
 
2.262.392.37     
18
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 2.32 w
w
  
 
 
2.32 PB2.082.17     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM4.34
  
 PB
 
  X4.34 PB4.21     
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM4.20
  
 PB
 
  X4.20 PB3.35     
3
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 4.12
  
 PB
 
3.89 PB4.12 PB4.05     
4
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM3.73
  
 PB
 
  X2.92 PB3.73 PB     
5
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM3.42
  
 PB
 
3.42 PB2.943.35     
6
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 3.35
  
 PB
 
  X3.18 PB3.35 PB     
7
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 3.23
  
 PB
 
2.66 PB2.93 PB3.23 PB     
8
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.20
  
 PB
 
2.993.20 PB3.14     
9
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 3.14
  
 PB
 
3.10 PB2.873.14 PB     
10
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM3.01
  
 
 
2.202.323.01     
11
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.71
  
 
 
2.712.222.37     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM25.70
  
 
 
25.70       
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM20.44
  
 
 
20.44       
3
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM19.43
  
 
 
19.43       
4
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 19.37
  
 
 
19.37       
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM18.90
  
 
 
18.90       
6
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 17.78
  
 PB
 
17.78 PB       
7
Liva Goldingere
Liva Goldingere ('13)
Skive AM17.28
  
 
 
17.28       
8
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande14.95
  
 
 
14.95       
9
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM14.66
  
 
 
14.66       
10
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM13.65
  
 
 
13.65       
11
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 13.04
  
 PB
 
13.04 PB       
12
Josefine Skou Andersen
Josefine Skou Andersen ('13)
Skive AM12.16
  
 PB
 
12.16 PB       
13
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM11.80
  
 
 
11.80       
14
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 10.67
  
 
 
10.67       
15
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM9.73
  
 
 
9.73       
16
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM9.25
  
 PB
 
9.25 PB       
17
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 8.80
  
 
 
8.80       
D7 40 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande7.94 w
  
 
2
Asger Lauge Milter Ladegaard
Asger Lauge Milter Ladegaard ('15)
Rødding Atletik 8.11 w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asger Lauge Milter Ladegaard
Asger Lauge Milter Ladegaard ('15)
Rødding Atletik 2.52 w
w
  
 
 
2.19 PB2.39 PB2.52 PB     
2
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande2.42 w
w
  
 
 
2.42 PB2.40  –     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande16.38
  
 PB
 
16.38 PB       
2
Asger Lauge Milter Ladegaard
Asger Lauge Milter Ladegaard ('15)
Rødding Atletik 12.44
  
 
 
12.44       
P7 40 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik7.55
  
 PB
2
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.38
  
 PB
3
Hanna Laugesen
Hanna Laugesen ('16)
Hvide Sande8.62
  
 PB
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM9.24
  
 PB
5
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM9.41
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik3.05 w
w
  
 
 
3.05 PB2.982.90     
2
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.56 w
w
  
 
 
2.53 PB2.56 PB2.49     
3
Hanna Laugesen
Hanna Laugesen ('16)
Hvide Sande2.30 w
w
  
 
 
2.30 PB1.831.95     
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.22 w
w
  
 
 
2.22 PB2.071.85     
5
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM1.97 w
w
  
 
 
1.94 PB1.841.97 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anna Tymchenko
Anna Tymchenko ('15)
Stoholm Atletik12.45
  
 PB
 
12.45 PB       
2
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM8.93
  
 
 
8.93       
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM7.80
  
 
 
7.80       
4
Hanna Laugesen
Hanna Laugesen ('16)
Hvide Sande6.35
  
 PB
 
6.35 PB       
5
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM5.32
  
 
 
5.32       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2