Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Østjyske Mesterskaber 17.9.2022
Randers Atletik Stadion

D13 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7711.75
  
 PB
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7711.85
  
 PB
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik12.34
  
 PB
4Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad12.37
  
 PB
5Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja12.79
  
 PB
6Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja12.86
  
 PB
D13 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 190027.29
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7731.50
  
 
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja31.63
  
 PB
4Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik31.70
  
 PB
5Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7731.85
  
 PB
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik33.29
  
 PB
2
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja33.35
  
 PB
3
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 190033.57
  
 PB
4
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad39.24
  
 PB
5
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja40.96
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 190012.92
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK774.18
0.0
  
 
 
4.10
 0.0
4.14
 0.0
4.18
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK779.02
  
 
 
8.538.869.02     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7718.92
  
 
 
18.9217.9117.77     
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7715.35
  
 
 
15.3514.31  X     
P13 80 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7711.25
  
 PB
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190011.41
  
 PB
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7711.55
  
 PB
4Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad11.80
  
 
5Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad11.87
  
 PB
6Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7712.00
  
 PB
7Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja13.01
  
 PB
8Victoria Debel-HansenVictoria Debel-Hansen ('10)Aarhus 190013.72
  
 PB
P13 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7729.22
  
 
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190029.90
  
 
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7730.35
  
 PB
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7732.61
  
 PB
5
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7732.75
  
 PB
6
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7732.98
  
 PB
7Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 190034.68
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja31.97
  
 PB
2
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja32.50
  
 PB
3
Carla Lysdal Krøtel
Carla Lysdal Krøtel ('11)
Aarhus 190032.99
  
 PB
4
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK7734.27
  
 PB
5
Hannah Marie Holmskov
Hannah Marie Holmskov ('11)
SAK7736.08
  
 PB
6
Aya Badsbjerg
Aya Badsbjerg ('12)
Aarhus 190037.92
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:35.92
  
 PB
2
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja2:52.97
  
 PB
3Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 19002:53.68
  
 SB
4
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja3:03.27
  
 PB
5
Aya Badsbjerg
Aya Badsbjerg ('12)
Aarhus 19003:05.38
  
 PB
6
Hannah Marie Holmskov
Hannah Marie Holmskov ('11)
SAK773:07.67
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
     
2Annabell StritzingerAnnabell Stritzinger ('09)Skanderborg Atletik1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.57
0.0
  
 
 
4.57
 0.0
4.37
 0.0
4.42
 0.0
     
2Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.33
0.0
  
 
 
3.99
 0.0
4.33
 0.0
4.31
 0.0
     
3Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19004.18
0.0
  
 SB
 
4.18 SB
 0.0
4.17
 0.0
4.14
 0.0
     
4Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja3.81
0.0
  
 PB
 
3.81 PB
 0.0
3.70
 0.0
3.76
 0.0
     
5Annabell StritzingerAnnabell Stritzinger ('09)Skanderborg Atletik3.54
0.0
  
 PB
 
  X3.54 PB
 0.0
3.49
 0.0
     
6Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 19003.42
0.0
  
 PB
 
3.32 SB
 0.0
3.41 PB
 0.0
3.42 PB
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja9.56
  
 PB
 
9.56 PB7.638.00     
2Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik8.88
  
 PB
 
8.46 PB8.88 PB8.74     
3Ayeen KenjoAyeen Kenjo ('09)Skanderborg Atletik7.05
  
 PB
 
6.89 PB6.777.05 PB     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Ayeen KenjoAyeen Kenjo ('09)Skanderborg Atletik13.62
  
 PB
 
  –13.08 PB13.62 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja26.67
  
 
 
20.7521.9726.67     
D12 800 m    

Finale A

Finale
1
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK772:32.51
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK772:40.94
  
 
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja2:41.23
  
 PB
4
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad2:59.45
  
 PB
5
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja3:01.39
  
 PB
D12 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad16.37
  
 PB
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik17.13
  
 PB
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
  
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.10
  
 
 
1.10
  O
1.15
  r
      
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad4.13
0.0
  
 PB
 
4.13 PB
 0.0
3.94
 0.0
3.74
 0.0
     
2Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.48
0.0
  
 PB
 
3.48 PB
 0.0
  X  X     
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik7.21
  
 PB
 
7.21 PB6.697.10     
2Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad6.49
  
 PB
 
6.46 PB6.49 PB6.34     
3Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja5.35
  
 =PB
 
5.11  X5.35 =PB     
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik26.47
  
 
 
26.4725.3124.87     
2Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja17.00
  
 PB
 
14.9313.4517.00 PB     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7716.09
  
 PB
 
15.27 PB16.09 PB15.86     
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad15.03
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.49
0.0
  
 PB
 
4.49 PB
 0.0
  X4.44
 0.0
     
2Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad4.00
0.0
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
4.00 PB
 0.0
3.85
 0.0
     
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK773.91
0.0
  
 PB
 
  X3.84 PB
 0.0
3.91 PB
 0.0
     
4Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.59
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.59 PB
 0.0
3.25
 0.0
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK777.32
  
 
 
6.727.327.30     
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK776.60
  
 PB
 
6.27 PB6.046.60 PB     
D11 60 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Halfdan Tvedegaard-Christensen
Halfdan Tvedegaard-Christensen ('11)
Randers Freja8.81
  
 PB
2
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 19009.29
  
 PB
3
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik9.31
  
 PB
4
Adam Julius Larsen O’brien
Adam Julius Larsen O’brien ('11)
Aarhus 19009.60
  
 PB
5
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 19009.98
  
 PB
6
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad10.09
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Adam Julius Larsen O’brien
Adam Julius Larsen O’brien ('11)
Aarhus 190013.96
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Halfdan Tvedegaard-Christensen
Halfdan Tvedegaard-Christensen ('11)
Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Adam Julius Larsen O’brien
Adam Julius Larsen O’brien ('11)
Aarhus 19003.42
0.0
  
 PB
 
3.42 PB
 0.0
3.40
 0.0
3.36
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Halfdan Tvedegaard-Christensen
Halfdan Tvedegaard-Christensen ('11)
Randers Freja8.02
  
 PB
 
7.48 PB7.84 PB8.02 PB     
2
Adam Julius Larsen O’brien
Adam Julius Larsen O’brien ('11)
Aarhus 19007.43
  
 PB
 
7.43 PB7.316.13     
3
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK776.47
  
 PB
 
6.16 PB6.47 PB6.39     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK7739.32
  
 
 
39.3235.8138.38     
P11 60 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Carla Lysdal Krøtel
Carla Lysdal Krøtel ('11)
Aarhus 19009.14
  
 PB
2
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK779.81
  
 PB
3
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja9.97
  
 PB
4
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja10.14
  
 PB
5
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK7711.30
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK779.30
  
 PB
2
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja9.34
  
 PB
3
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja9.52
  
 PB
4
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja9.82
  
 PB
5
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK779.92
  
 PB
6
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK7710.02
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja12.46
  
 PB
2
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja12.98
  
 PB
3
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7713.24
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
   
2
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK771.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Carla Lysdal Krøtel
Carla Lysdal Krøtel ('11)
Aarhus 19004.08
0.0
  
 =PB
 
4.08 PB
 0.0
4.08 =PB
 0.0
3.99
 0.0
     
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.70
0.0
  
 
 
3.49
 0.0
3.65
 0.0
3.70
 0.0
     
3
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja3.50 w
w
  
 
 
3.45 PB
 0.0
3.50 PB3.45
 0.0
     
4
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja3.48
0.0
  
 PB
 
3.37 PB
 0.0
3.48 PB
 0.0
3.40
 0.0
     
5
Hannah Marie Holmskov
Hannah Marie Holmskov ('11)
SAK773.43
0.0
  
 PB
 
3.31 PB
 0.0
3.43 PB
 0.0
3.20
 0.0
     
6
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja3.33
0.0
  
 
 
3.33
 0.0
3.30
 0.0
3.18
 0.0
     
7
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK773.30
0.0
  
 
 
3.30
 0.0
3.04
 0.0
3.11
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK778.30
  
 
 
7.927.838.30     
2
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja5.99
  
 PB
 
5.91 PB5.99 PB5.86     
3
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja5.95
  
 PB
 
5.87 PB5.95 PB5.83     
4
Hannah Marie Holmskov
Hannah Marie Holmskov ('11)
SAK775.04
  
 PB
 
4.49 PB5.04 PB4.98     
D10 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja13.24
  
 PB
2
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad14.12
  
 PB
3
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja14.26
  
 PB
4
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad14.27
  
 PB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
     
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik4.30
0.0
  
 PB
 
4.30 PB
 0.0
4.12
 0.0
4.22
 0.0
     
2
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 19003.78
0.0
  
 PB
 
3.78 PB
 0.0
3.68
 0.0
3.73
 0.0
     
3
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3.66
0.0
  
 SB
 
3.56 SB
 0.0
3.22
 0.0
3.66 SB
 0.0
     
4
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 19003.64
0.0
  
 PB
 
3.47 PB
 0.0
3.27
 0.0
3.64 PB
 0.0
     
5
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3.64
0.0
  
 PB
 
3.64 PB
 0.0
3.31
 0.0
  X     
6
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja3.48
0.0
  
 PB
 
3.28 PB
 0.0
  X3.48 PB
 0.0
     
7
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad3.30
0.0
  
 PB
 
3.30 PB
 0.0
3.03
 0.0
3.09
 0.0
     
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad5.86
  
 PB
 
5.43 PB5.73 PB5.86 PB     
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad32.11
  
 PB
 
27.92 PB28.42 PB32.11 PB     
2
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja31.40
  
 PB
 
29.20 PB31.40 PB29.74     
3
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja27.30
  
 PB
 
23.99 SB27.30 PB18.44     
4
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja25.80
  
 PB
 
22.92 SB25.55 PB25.80 PB     
P10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja12.55
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK773.56
0.0
  
 PB
 
3.51 PB
 0.0
3.56 PB
 0.0
3.47
 0.0
     
2
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja3.45
0.0
  
 PB
 
3.25
 0.0
3.45 PB
 0.0
  X
 0.0
     
3
Aya Badsbjerg
Aya Badsbjerg ('12)
Aarhus 19003.03
0.0
  
 PB
 
2.96 PB
 0.0
2.92
 0.0
3.03 PB
 0.0
     
4
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK772.70
0.0
  
 PB
 
2.57 SB
 0.0
2.70 PB
 0.0
2.66
 0.0
     
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK776.05
  
 PB
 
6.05 PB5.865.68     
2
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK774.65
  
 PB
 
4.65 PB4.334.60     
D9 40 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik8.11
  
 PB
2
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik8.36
  
 PB
3
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja8.39
  
 PB
4
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik8.48
  
 PB
5
Oliver Schiltmann Nielsen
Oliver Schiltmann Nielsen ('15)
Randers Freja8.69
  
 PB
6
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad10.01
  
 PB
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19007.23
  
 PB
2
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19007.59
  
 PB
3
Arthur Arnum
Arthur Arnum ('13)
BMI Atletik7.61
  
 PB
4
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja7.64
  
 PB
5
Daniel Boe
Daniel Boe ('14)
Randers Freja7.65
  
 PB
6
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja7.71
  
 PB
7
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK777.94
  
 PB
8
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja8.22
  
 PB
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19006.77
  
 PB
2
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja6.85
  
 PB
3
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK776.98
  
 PB
4
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad7.06
  
 PB
5
Johan Modiga Gundesen
Johan Modiga Gundesen ('13)
Aarhus Fremad7.26
  
 PB
6
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja7.46
  
 PB
7
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik7.51
  
 PB
8
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik8.02
  
 PB
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19002:04.84
  
 PB
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19002:08.39
  
 PB
3
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja2:09.48
  
 PB
4
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad2:10.78
  
 PB
5
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK772:13.54
  
 PB
6
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19002:18.20
  
 PB
7
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK772:23.57
  
 PB
8
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2:26.60
  
 PB
9
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2:43.71
  
 PB
10
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik2:44.63
  
 PB
11
Arthur Arnum
Arthur Arnum ('13)
BMI Atletik2:51.31
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19003.86 w
w
  
 
 
3.86 PB3.753.66     
2
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad3.37 w
w
  
 
 
3.34 PB3.37 PB3.22     
3
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja3.31 w
w
  
 
 
3.31 PB3.113.30     
4
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.29 w
w
  
 
 
3.13 PB3.29 PB3.17     
5
Johan Modiga Gundesen
Johan Modiga Gundesen ('13)
Aarhus Fremad3.28 w
w
  
 
 
3.24 PB3.28 PB3.25     
6
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik3.21 w
w
  
 
 
3.21 PB3.072.92     
7
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja3.09 w
w
  
 
 
3.09 PB2.762.90     
8
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19002.81 w
w
  
 
 
2.81 PB2.692.28     
9
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK772.80 w
w
  
 
 
2.80 PB2.752.64     
10
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik2.75 w
w
  
 
 
2.58 PB2.74 PB2.75 PB     
11
Arthur Arnum
Arthur Arnum ('13)
BMI Atletik2.51 w
w
  
 
 
2.47 PB2.51 PB  X     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja5.49
  
 PB
 
4.82 PB5.49 PB5.24     
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19005.46
  
 PB
 
4.72 PB  X5.46 PB     
3
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja5.07
  
 PB
 
4.09 PB5.07 PB5.06     
4
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK774.86
  
 PB
 
4.33 PB4.86 PB4.62     
5
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK774.77
  
 
 
3.924.773.93     
6
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19004.47
  
 PB
 
4.15 PB4.41 PB4.47 PB     
7
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik4.03
  
 PB
 
4.03 PB  X3.97     
8
Arthur Arnum
Arthur Arnum ('13)
BMI Atletik3.44
  
 PB
 
3.44 PB3.44 =PB  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190030.40
  
 PB
 
26.54 PB28.88 PB30.40 PB     
2
Johan Modiga Gundesen
Johan Modiga Gundesen ('13)
Aarhus Fremad30.28
  
 PB
 
30.28 PB27.6829.17     
3
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik29.47
  
 PB
 
29.47 PB28.9829.19     
4
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK7725.45
  
 PB
 
17.09  X25.45 PB     
5
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja25.40
  
 PB
 
25.40 PB22.5622.91     
6
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja23.17
  
 PB
 
20.81 PB22.28 PB23.17 PB     
7
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK7722.08
  
 PB
 
22.08 PB18.5522.05     
8
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190020.37
  
 PB
 
20.37 PB19.5619.42     
9
Arthur Arnum
Arthur Arnum ('13)
BMI Atletik14.07
  
 PB
 
14.07 PB11.23  X     
10
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik12.44
  
 PB
 
  X12.44 PB12.37     
P9 40 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Molly Thomsen
Molly Thomsen ('16)
Randers Freja8.50
  
 PB
2
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja8.65
  
 PB
3
Victoria Maria Buzgau
Victoria Maria Buzgau ('15)
Randers Freja / ROU8.72
  
 PB
4
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja8.92
  
 PB
5
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad9.04
  
 PB
6
Johanne Kokholm Steffensen
Johanne Kokholm Steffensen ('15)
Aarhus 19009.14
  
 PB
7
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja10.12
  
 PB
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19007.11
  
 PB
2
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja7.91
  
 PB
2
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK777.91
  
 PB
4
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK778.22
  
 PB
5
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja8.32
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK777.14
  
 PB
2
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja7.48
  
 PB
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19007.59
  
 PB
4
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19007.68
  
 PB
5
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK777.83
  
 PB
6
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja7.85
  
 PB
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772:21.78
  
 PB
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19002:24.04
  
 PB
3
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK772:25.54
  
 PB
4
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19002:27.24
  
 PB
5
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2:30.13
  
 PB
6
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772:32.29
  
 PB
7
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2:44.83
  
 PB
8
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19002:45.24
  
 PB
9
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja2:47.71
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.27 w
w
  
 
 
3.272.803.23     
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.23 w
w
  
 
 
2.99 PB3.10 PB3.23 PB     
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.00 w
w
  
 
 
3.00 PB2.742.58     
4
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.96 w
w
  
 
 
2.81 PB2.96 PB2.82     
5
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja2.87 w
w
  
 
 
2.87 PB2.762.54     
6
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.82 w
w
  
 
 
2.82 PB2.82 =PB2.42     
7
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad2.80 w
w
  
 
 
2.80 PB2.772.62     
8
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK772.75 w
w
  
 
 
2.75 PB2.722.62     
9
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19002.75 w
w
  
 
 
2.75 PB2.51  X     
10
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2.72 w
w
  
 
 
2.68 PB2.562.72 PB     
11
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.64 w
w
  
 
 
2.64 SB2.622.29     
12
Klara Bülow Poulsen
Klara Bülow Poulsen ('13)
Randers Freja2.35 w
w
  
 
 
2.35 PB2.242.34     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19004.84
  
 PB
 
4.84 PB4.504.28     
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.78
  
 
 
4.783.994.44     
3
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK774.24
  
 PB
 
4.24 PB3.813.90     
4
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19004.21
  
 PB
 
4.21 PB3.403.98     
5
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19004.10
  
 PB
 
2.81 PB4.10 PB3.56     
6
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja3.92
  
 PB
 
3.92 PB3.902.92     
7
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja3.87
  
 PB
 
3.75 PB3.653.87 PB     
8
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.64
  
 PB
 
3.55 PB3.64 PB3.43     
9
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja3.41
  
 PB
 
  –3.26 PB3.41 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Klara Bülow Poulsen
Klara Bülow Poulsen ('13)
Randers Freja20.73
  
 PB
 
  X20.73 PB  X     
2
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190019.02
  
 PB
 
17.21 PB17.1419.02 PB     
3
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja18.87
  
 PB
 
18.64 PB16.5218.87 PB     
4
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK7718.71
  
 PB
 
18.71 PB17.8316.73     
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7715.26
  
 PB
 
15.26 PB11.9011.32     
6
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190014.38
  
 PB
 
14.29 PB  X14.38 PB     
7
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190014.38
  
 PB
 
12.14 PB14.38 PB10.87     
8
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad13.96
  
 PB
 
12.36 PB  X13.96 PB     
9
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK7713.32
  
 PB
 
10.60 PB11.59 PB13.32 PB     
10
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja10.04
  
 PB
 
9.39 PB  X10.04 PB     
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2.98 w
w
  
 
 
2.85 PB2.98 PB2.53     
2
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2.88 w
w
  
 
 
2.88 PB2.73  X     
3
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19002.76 w
w
  
 
 
2.59 PB2.76 PB2.55     
4
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB2.672.68     
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.67  X     
2
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19004.40
  
 PB
 
3.86 PB4.40 PB4.05     
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.55
  
 PB
 
  X3.43 PB3.55 PB     
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja25.79
  
 PB
 
19.43 SB25.79 PB25.07     
2
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 190018.87
  
 PB
 
18.87 PB  X16.35     
3
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja14.73
  
 SB
 
  X  X14.73 SB     
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.64 w
w
  
 
 
2.57 PB2.552.64 PB     
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK771.79
  
 
 
  X1.79  X     
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7712.24
  
 PB
 
10.3912.24 PB12.02     
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Oliver Schiltmann Nielsen
Oliver Schiltmann Nielsen ('15)
Randers Freja1:41.57
  
 PB
2
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik1:42.58
  
 PB
3
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik1:43.74
  
 PB
4
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad1:53.35
  
 PB
5
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen ('16)
Aarhus Fremad1:54.16
  
 PB
6
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik1:55.85
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik2.49 w
w
  
 
 
2.49 PB2.452.36     
2
Oliver Schiltmann Nielsen
Oliver Schiltmann Nielsen ('15)
Randers Freja2.48 w
w
  
 
 
2.09 PB1.952.48 PB     
3
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik2.45 w
w
  
 
 
2.40 PB2.382.45 PB     
4
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.44 w
w
  
 
 
2.44 PB2.252.13     
5
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad2.17 w
w
  
 
 
2.17 PB2.072.14     
6
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik2.11 w
w
  
 
 
1.79 PB2.11 PB  X     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.97
  
 PB
 
2.25 PB2.63 PB2.97 PB     
2
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad2.96
  
 PB
 
2.76 PB2.96 PB2.89     
3
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik2.92
  
 PB
 
2.25 PB2.42 PB2.92 PB     
4
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik2.48
  
 PB
 
2.28 PB  X2.48 PB     
5
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik2.34
  
 PB
 
2.34 PB  X2.17     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik20.61
  
 PB
 
15.30 PB20.61 PB  X     
2
Oliver Schiltmann Nielsen
Oliver Schiltmann Nielsen ('15)
Randers Freja19.95
  
 PB
 
17.19 PB19.50 PB19.95 PB     
3
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik14.09
  
 PB
 
11.58 PB11.1014.09 PB     
4
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja13.64
  
 PB
 
13.64 PB9.3111.70     
5
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad11.96
  
 PB
 
9.70 PB11.96 PB  X     
6
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik10.76
  
 PB
 
8.02 PB10.76 PB7.67     
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja1:36.49
  
 PB
2
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja1:42.07
  
 PB
3
Johanne Kokholm Steffensen
Johanne Kokholm Steffensen ('15)
Aarhus 19001:48.55
  
 PB
4
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad1:56.65
  
 PB
5
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja2:16.01
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2.72 w
w
  
 
 
2.39 PB2.66 PB2.72 PB     
2
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja2.08 w
w
  
 
 
2.08 PB1.942.07     
3
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja2.07 w
w
  
 
 
2.03 PB2.07 PB1.98     
4
Johanne Kokholm Steffensen
Johanne Kokholm Steffensen ('15)
Aarhus 19002.02 w
w
  
 
 
1.79 PB1.93 PB2.02 PB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja2.81
  
 PB
 
2.81 PB  X2.31     
2
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja2.42
  
 PB
 
2.11 PB2.11 =PB2.42 PB     
3
Johanne Kokholm Steffensen
Johanne Kokholm Steffensen ('15)
Aarhus 19002.24
  
 PB
 
1.63 PB1.87 PB2.24 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja8.61
  
 PB
 
  X7.45 PB8.61 PB     
2
Johanne Kokholm Steffensen
Johanne Kokholm Steffensen ('15)
Aarhus 19007.89
  
 PB
 
  X3.49 PB7.89 PB     
3
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja7.51
  
 PB
 
4.98 PB7.36 PB7.51 PB     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2