Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: NVJ-stævne Rødding 25.8.2022
Rødding Atletikstadion

P15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande15.6h
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
   
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande7.30
  
 
 
7.30       
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande16.96
  
 PB
 
16.96 PB       
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande17.82
  
 
 
17.82       
D13 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande11.2h
  
 
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.6h
  
 
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 12.3h
  
 
4Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10)Rødding Atletik 14.6h
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.36
  
 
 
1.25
  O
1.36
  O
      
2Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande1.20
  
 
 
1.05
XXO
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
   
3Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10)Rødding Atletik 0.90
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
   
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande8.69
  
 PB
 
8.69 PB       
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 8.60
  
 PB
 
8.60 PB       
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 7.60
  
 PB
 
7.60 PB       
4Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10)Rødding Atletik 6.41
  
 PB
 
6.41 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 35.32
  
 PB
 
35.32 PB       
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 28.19
  
 PB
 
28.19 PB       
3Jakob Thiamsa-NquanJakob Thiamsa-Nquan ('10)Hvide Sande22.87
  
 PB
 
22.87 PB       
4Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10)Rødding Atletik 16.02
  
 PB
 
16.02 PB       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 10.1h w
  
 
2
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM10.7h w
  
 
3
William Frederiksen
William Frederiksen ('11)
Rødding Atletik 11.1h w
  
 
4
Elias Kjeldgaard Høegh
Elias Kjeldgaard Høegh ('12)
Rødding Atletik 12.2h w
  
 
5
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 13.7h w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
2
William Frederiksen
William Frederiksen ('11)
Rødding Atletik 1.00
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
 
3
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
  
4
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 0.90
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
   
5
Elias Kjeldgaard Høegh
Elias Kjeldgaard Høegh ('12)
Rødding Atletik 0.85
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
XXO
0.90
XXX
    
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 7.68
  
 PB
 
7.68 PB       
2
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM6.52
  
 PB
 
6.52 PB       
3
William Frederiksen
William Frederiksen ('11)
Rødding Atletik 6.34
  
 PB
 
6.34 PB       
4
Elias Kjeldgaard Høegh
Elias Kjeldgaard Høegh ('12)
Rødding Atletik 4.33
  
 PB
 
4.33 PB       
5
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 3.71
  
 PB
 
3.71 PB       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 44.65
  
 PB
 
44.65 PB       
2
William Frederiksen
William Frederiksen ('11)
Rødding Atletik 36.31
  
 PB
 
36.31 PB       
3
Elias Kjeldgaard Høegh
Elias Kjeldgaard Høegh ('12)
Rødding Atletik 26.75
  
 PB
 
26.75 PB       
4
Lukas Hald Farsinsen
Lukas Hald Farsinsen ('12)
Rødding Atletik 19.38
  
 PB
 
19.38 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM7.7h w
  
 
2
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 7.9h w
  
 
3
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 8.1h w
  
 
4
Alfred Nørgaard
Alfred Nørgaard ('13)
Rødding Atletik 8.2h w
  
 
5
Asger Lauge Milter Ladegaard
Asger Lauge Milter Ladegaard ('15)
Rødding Atletik 8.6h w
  
 
6
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 8.7h w
  
 
7
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 9.0h w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB       
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.50 w
w
  
 
 
2.50       
3
Alfred Nørgaard
Alfred Nørgaard ('13)
Rødding Atletik 2.24 w
w
  
 
 
2.24 PB       
4
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 2.08 w
w
  
 
 
2.08 PB       
5
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 1.98 w
w
  
 
 
1.98 PB       
6
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 1.87 w
w
  
 
 
1.87       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 20.84
  
 PB
 
20.84 PB       
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM20.36
  
 PB
 
20.36 PB       
3
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 18.12
  
 PB
 
18.12 PB       
4
Fillip Hald Farsinsen
Fillip Hald Farsinsen ('14)
Rødding Atletik 16.53
  
 PB
 
16.53 PB       
5
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 14.36
  
 PB
 
14.36 PB       
6
Alfred Nørgaard
Alfred Nørgaard ('13)
Rødding Atletik 11.02
  
 PB
 
11.02 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.00 w
  
 
2
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 8.10 w
  
 
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM8.10 w
  
 
4
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM9.80 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 7.10 w
  
 
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.30 w
  
 
3
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM7.70 w
  
 
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM7.70 w
  
 
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 7.10 w
  
 
2
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM7.40 w
  
 
3
Johanne Frederiksen
Johanne Frederiksen ('14)
Rødding Atletik 7.70 w
  
 
4
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM8.20 w
  
 
Finale D
Vind: w
Vind: w
1
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 7.90 w
  
 
2
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM8.10 w
  
 
3
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM8.20 w
  
 
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM8.80 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.40 w
w
  
 
 
3.40 PB       
2
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.83 w
w
  
 
 
2.83 PB       
3
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM2.80 w
w
  
 
 
2.80 PB       
4
Johanne Frederiksen
Johanne Frederiksen ('14)
Rødding Atletik 2.76 w
w
  
 
 
2.76 PB       
5
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM2.75 w
w
  
 
 
2.75 PB       
5
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.75 w
w
  
 
 
2.75 PB       
7
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 2.64 w
w
  
 
 
2.64 PB       
7
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM2.64 w
w
  
 
 
2.64 PB       
9
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM2.44 w
w
  
 
 
2.44       
10
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.35 w
w
  
 
 
2.35 PB       
11
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.33 w
w
  
 
 
2.33       
12
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 2.26 w
w
  
 
 
2.26 PB       
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik NM
  
 
 
  –       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM26.11
  
 PB
 
26.11 PB       
2
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM21.91
  
 
 
21.91       
3
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM20.79
  
 
 
20.79       
4
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 20.50
  
 PB
 
20.50 PB       
5
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM20.44
  
 
 
20.44       
6
Johanne Frederiksen
Johanne Frederiksen ('14)
Rødding Atletik 18.84
  
 PB
 
18.84 PB       
7
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 13.95
  
 
 
13.95       
8
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 13.80
  
 PB
 
13.80 PB       
9
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM13.17
  
 
 
13.17       
10
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM12.47
  
 PB
 
12.47 PB       
11
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 10.58
  
 PB
 
10.58 PB       
12
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.60
  
 
 
8.60       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asger Lauge Milter Ladegaard
Asger Lauge Milter Ladegaard ('15)
Rødding Atletik 1.76 w
w
  
 
 
1.76 PB       
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Asger Lauge Milter Ladegaard
Asger Lauge Milter Ladegaard ('15)
Rødding Atletik 13.82
  
 PB
 
13.82 PB       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM2.33 w
w
  
 
 
2.33 PB       
2
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.32 w
w
  
 
 
2.32 PB       
3
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.01 w
w
  
 
 
2.01 PB       
4
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM1.84 w
w
  
 
 
1.84 PB       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM12.74
  
 PB
 
12.74 PB       
2
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM9.36
  
 PB
 
9.36 PB       
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.95
  
 PB
 
8.95 PB       
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM6.05
  
 PB
 
6.05 PB       
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.45
  
 
 
7.45       
K75 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande25.17
  
 
 
25.17       
K75 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande13.94
  
 
 
13.94       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2