P15 100 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna VerabovaAnna Verabova ('07) | 07 | Hvide Sande | 15.6h | |||||||||||
P15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna VerabovaAnna Verabova ('07) | 07 | Hvide Sande | 1.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna VerabovaAnna Verabova ('07) | 07 | Hvide Sande | 7.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna VerabovaAnna Verabova ('07) | 07 | Hvide Sande | 16.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna VerabovaAnna Verabova ('07) | 07 | Hvide Sande | 17.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 80 m Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10) | 10 | Hvide Sande | 11.2h | |||||||||||
2 | Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 11.6h | |||||||||||
3 | Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 12.3h | |||||||||||
4 | Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 14.6h | |||||||||||
D13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 1.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10) | 10 | Hvide Sande | 1.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 0.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10) | 10 | Hvide Sande | 8.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 8.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 7.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 6.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 35.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 28.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jakob Sarawut Thiamsa-NquanJakob Sarawut Thiamsa-Nquan ('10) | 10 | Hvide Sande | 22.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Niklas Riis SørensenNiklas Riis Sørensen ('10) | 10 | Rødding Atletik | 16.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||||||||
1 | William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 10.1h | w | ||||||||||
2 | Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11) | 11 | Skive AM | 10.7h | w | ||||||||||
3 | William FrederiksenWilliam Frederiksen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 11.1h | w | ||||||||||
4 | Elias Kjeldgaard HøeghElias Kjeldgaard Høegh ('12) | 12 | Rødding Atletik | 12.2h | w | ||||||||||
5 | Lukas Hald FarsinsenLukas Hald Farsinsen ('12) | 12 | Rødding Atletik | 13.7h | w | ||||||||||
D11 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 1.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William FrederiksenWilliam Frederiksen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 1.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11) | 11 | Skive AM | 0.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lukas Hald FarsinsenLukas Hald Farsinsen ('12) | 12 | Rødding Atletik | 0.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elias Kjeldgaard HøeghElias Kjeldgaard Høegh ('12) | 12 | Rødding Atletik | 0.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 7.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11) | 11 | Skive AM | 6.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | William FrederiksenWilliam Frederiksen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 6.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Elias Kjeldgaard HøeghElias Kjeldgaard Høegh ('12) | 12 | Rødding Atletik | 4.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lukas Hald FarsinsenLukas Hald Farsinsen ('12) | 12 | Rødding Atletik | 3.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 44.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William FrederiksenWilliam Frederiksen ('11) | 11 | Rødding Atletik | 36.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elias Kjeldgaard HøeghElias Kjeldgaard Høegh ('12) | 12 | Rødding Atletik | 26.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lukas Hald FarsinsenLukas Hald Farsinsen ('12) | 12 | Rødding Atletik | 19.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||||||||
1 | Daniel Koldkur Daniel Koldkur ('13) | 13 | Skive AM | 7.7h | w | ||||||||||
2 | Marius Milter Ladegaard Marius Milter Ladegaard ('13) | 13 | Rødding Atletik | 7.9h | w | ||||||||||
3 | Henrik Løgstrup Sandberg Henrik Løgstrup Sandberg ('14) | 14 | Rødding Atletik | 8.1h | w | ||||||||||
4 | Alfred Nørgaard Alfred Nørgaard ('13) | 13 | Rødding Atletik | 8.2h | w | ||||||||||
5 | Asger Lauge Milter Ladegaard Asger Lauge Milter Ladegaard ('15) | 15 | Rødding Atletik | 8.6h | w | ||||||||||
6 | Fillip Hald Farsinsen Fillip Hald Farsinsen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 8.7h | w | ||||||||||
7 | Frey Petersen Frey Petersen ('13) | 13 | Rødding Atletik | 9.0h | w | ||||||||||
D9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marius Milter Ladegaard Marius Milter Ladegaard ('13) | 13 | Rødding Atletik | 2.53 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Koldkur Daniel Koldkur ('13) | 13 | Skive AM | 2.50 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alfred Nørgaard Alfred Nørgaard ('13) | 13 | Rødding Atletik | 2.24 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Frey Petersen Frey Petersen ('13) | 13 | Rødding Atletik | 2.08 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Fillip Hald Farsinsen Fillip Hald Farsinsen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 1.98 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Henrik Løgstrup Sandberg Henrik Løgstrup Sandberg ('14) | 14 | Rødding Atletik | 1.87 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marius Milter Ladegaard Marius Milter Ladegaard ('13) | 13 | Rødding Atletik | 20.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Koldkur Daniel Koldkur ('13) | 13 | Skive AM | 20.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Frey Petersen Frey Petersen ('13) | 13 | Rødding Atletik | 18.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Fillip Hald Farsinsen Fillip Hald Farsinsen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 16.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Henrik Løgstrup Sandberg Henrik Løgstrup Sandberg ('14) | 14 | Rødding Atletik | 14.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alfred Nørgaard Alfred Nørgaard ('13) | 13 | Rødding Atletik | 11.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 40 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||||||||
1 | Lilje Sigaard Bilstrup Lilje Sigaard Bilstrup ('15) | 15 | Skive AM | 8.00 | w | ||||||||||
2 | Mathilde Lindberg Larsen Mathilde Lindberg Larsen ('13) | 13 | Rødding Atletik | 8.10 | w | ||||||||||
2 | Mynte Lebeck Sørensen Mynte Lebeck Sørensen ('13) | 13 | Skive AM | 8.10 | w | ||||||||||
4 | Frederikke Yde Nielsen Frederikke Yde Nielsen ('15) | 15 | Skive AM | 9.80 | w | ||||||||||
Finale B Vind: w | Vind: w | ||||||||||||||
1 | Isabella Christensen Isabella Christensen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 7.10 | w | ||||||||||
2 | Silje Møller Frederiksen Silje Møller Frederiksen ('13) | 13 | Skive AM | 7.30 | w | ||||||||||
3 | Emilie Sigaard Bilstrup Emilie Sigaard Bilstrup ('14) | 14 | Skive AM | 7.70 | w | ||||||||||
3 | Alberte Hedegaard Staunstrup Alberte Hedegaard Staunstrup ('14) | 14 | Skive AM | 7.70 | w | ||||||||||
Finale C Vind: w | Vind: w | ||||||||||||||
1 | Kseniya Loskevich Kseniya Loskevich ('13) | 13 | Rødding Atletik | 7.10 | w | ||||||||||
2 | Marie Panum Marie Panum ('13) | 13 | Skive AM | 7.40 | w | ||||||||||
3 | Johanne Frederiksen Johanne Frederiksen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 7.70 | w | ||||||||||
4 | Julie Nygaard Jensen Julie Nygaard Jensen ('13) | 13 | Skive AM | 8.20 | w | ||||||||||
Finale D Vind: w | Vind: w | ||||||||||||||
1 | Katinka Dohn Ibsen Katinka Dohn Ibsen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 7.90 | w | ||||||||||
2 | Pernille Yde Nielsen Pernille Yde Nielsen ('14) | 14 | Skive AM | 8.10 | w | ||||||||||
3 | Freja Hedegaard Staunstrup Freja Hedegaard Staunstrup ('16) | 16 | Skive AM | 8.20 | w | ||||||||||
4 | Emilie Møller Emilie Møller ('16) | 16 | Skive AM | 8.80 | w | ||||||||||
P9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silje Møller Frederiksen Silje Møller Frederiksen ('13) | 13 | Skive AM | 3.40 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emilie Sigaard Bilstrup Emilie Sigaard Bilstrup ('14) | 14 | Skive AM | 2.83 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marie Panum Marie Panum ('13) | 13 | Skive AM | 2.80 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johanne Frederiksen Johanne Frederiksen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 2.76 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alberte Hedegaard Staunstrup Alberte Hedegaard Staunstrup ('14) | 14 | Skive AM | 2.75 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kseniya Loskevich Kseniya Loskevich ('13) | 13 | Rødding Atletik | 2.75 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Isabella Christensen Isabella Christensen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 2.64 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Julie Nygaard Jensen Julie Nygaard Jensen ('13) | 13 | Skive AM | 2.64 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Pernille Yde Nielsen Pernille Yde Nielsen ('14) | 14 | Skive AM | 2.44 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mathilde Lindberg Larsen Mathilde Lindberg Larsen ('13) | 13 | Rødding Atletik | 2.35 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Mynte Lebeck Sørensen Mynte Lebeck Sørensen ('13) | 13 | Skive AM | 2.33 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Katinka Dohn Ibsen Katinka Dohn Ibsen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 2.26 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
Diana Protasenko Diana Protasenko ('13) | 13 | Rødding Atletik | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silje Møller Frederiksen Silje Møller Frederiksen ('13) | 13 | Skive AM | 26.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alberte Hedegaard Staunstrup Alberte Hedegaard Staunstrup ('14) | 14 | Skive AM | 21.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Julie Nygaard Jensen Julie Nygaard Jensen ('13) | 13 | Skive AM | 20.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kseniya Loskevich Kseniya Loskevich ('13) | 13 | Rødding Atletik | 20.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mynte Lebeck Sørensen Mynte Lebeck Sørensen ('13) | 13 | Skive AM | 20.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Johanne Frederiksen Johanne Frederiksen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 18.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mathilde Lindberg Larsen Mathilde Lindberg Larsen ('13) | 13 | Rødding Atletik | 13.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Isabella Christensen Isabella Christensen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 13.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Pernille Yde Nielsen Pernille Yde Nielsen ('14) | 14 | Skive AM | 13.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Marie Panum Marie Panum ('13) | 13 | Skive AM | 12.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Katinka Dohn Ibsen Katinka Dohn Ibsen ('14) | 14 | Rødding Atletik | 10.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Emilie Sigaard Bilstrup Emilie Sigaard Bilstrup ('14) | 14 | Skive AM | 8.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Asger Lauge Milter Ladegaard Asger Lauge Milter Ladegaard ('15) | 15 | Rødding Atletik | 1.76 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Asger Lauge Milter Ladegaard Asger Lauge Milter Ladegaard ('15) | 15 | Rødding Atletik | 13.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Freja Hedegaard Staunstrup Freja Hedegaard Staunstrup ('16) | 16 | Skive AM | 2.33 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lilje Sigaard Bilstrup Lilje Sigaard Bilstrup ('15) | 15 | Skive AM | 2.32 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emilie Møller Emilie Møller ('16) | 16 | Skive AM | 2.01 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Frederikke Yde Nielsen Frederikke Yde Nielsen ('15) | 15 | Skive AM | 1.84 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
P7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Freja Hedegaard Staunstrup Freja Hedegaard Staunstrup ('16) | 16 | Skive AM | 12.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frederikke Yde Nielsen Frederikke Yde Nielsen ('15) | 15 | Skive AM | 9.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lilje Sigaard Bilstrup Lilje Sigaard Bilstrup ('15) | 15 | Skive AM | 8.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Emilie Møller Emilie Møller ('16) | 16 | Skive AM | 6.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 7.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 25.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 13.94 | |||||||||||
|