Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Klubmesterskaber 17.9.2022
Ballerup Atletikstadion

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK12.05
  
 SB
2Kasper JespersenKasper Jespersen ('97)BAK12.55
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK1.62
  
 SB
 
1.26 SB
  O
1.35 SB
  O
1.41 SB
  O
1.50 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59 SB
  O
1.62 SB
  O
1.65
XXX
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Kamil SnellinkKamil Snellink ('02)BAK5.07 w
+2.2
  
 
 
4.87
 2.2
5.07
 2.2
  X     
2Kasper JespersenKasper Jespersen ('97)BAK4.91 w
+2.6
  
 
 
4.82
 2.2
0.49
 2.7
4.91
 2.6
     
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK8.45
  
 SB
 
7.55 SB8.01 SB8.45 SB     
2Kasper JespersenKasper Jespersen ('97)BAK7.89
  
 SB
 
6.96 SB7.56 SB7.89 SB     
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Mariana RojasMariana Rojas ('94)BAK / ARG1.56
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.56 SB
 XO
1.59
XXX
     
D17 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.27
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.97
+1.9
  
 SB
 
5.97 SB
 1.9
  X  X     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK8.96
  
 PB
 
8.70 PB8.258.96 PB     
P17 100 m    
Vind: +4.9

Finale A

Finale
Vind: +4.9
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK12.96 w
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.21 w
+3.0
  
 
 
5.21
 3.0
  X  X     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK6.32
  
 SB
 
6.32 SB4.976.24     
D15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.00
  
 
2Alvin ØsterbyeAlvin Østerbye ('07)BAK12.78
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.71
  
 
 
1.50
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
 XO
1.74
XXX
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alvin ØsterbyeAlvin Østerbye ('07)BAK4.35 w
+3.1
  
 
 
4.00
 2.5
4.13
 3.4
4.35
 3.1
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alvin ØsterbyeAlvin Østerbye ('07)BAK8.03
  
 PB
 
7.41 PB8.03 PB7.78     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK42.95
  
 
 
  X  X42.95     
P15 100 m    
Vind: +4.9

Finale A

Finale
Vind: +4.9
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.69 w
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.18 w
  
 
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.37 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.38
  
 SB
 
1.26 SB
  O
1.29 SB
  O
1.32 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41
XXX
  
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.73
+0.3
  
 SB
 
4.10
 4.1
4.73
 2.4
4.73 SB
 0.3
     
Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.12
  
 PB
 
  X7.07 PB8.12 PB     
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK6.68
  
 PB
 
6.68 PB6.276.22     
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK6.21
  
 PB
 
  X  X6.21 PB     
D13 80 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
1Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK11.87 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.98 w
+3.2
  
 
 
4.20
 3.7
4.98
 3.2
4.45
 3.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK6.74
  
 PB
 
6.61 PB6.316.74 PB     
P13 80 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK12.77 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.32
  
 
 
0.13
XXX
1.29
  O
1.32
 XO
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
Thea NordenhofThea Nordenhof ('09)BAK NM
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK7.19
  
 PB
 
6.33 SB6.78 SB7.19 PB     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK9.00 w
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK3.71 w
+2.5
  
 
 
3.71
 2.5
2.36
 0.0
2.64
 2.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK25.37
  
 
 
25.37  X  X     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK7.78 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK2.64 w
+3.0
  
 
 
2.38
 1.8
2.36
 1.1
2.64
 3.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK14.29
  
 
 
  X  X14.29     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2