Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Regionsstævne 1.10.2022
Esbjerg Atletikstadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:32.06
  
 
2Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM5:32.39
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Andreas Ahrndt LaursenAndreas Ahrndt Laursen ('02)Esbjerg AM15:40.70
  
 
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM15:41.80
  
 PB
3Andreas NikolajsenAndreas Nikolajsen ('05)Esbjerg AM16:03.00
  
 PB
4Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF18:36.78
  
 PB
5Lars Hvejsel HansenLars Hvejsel Hansen ('65)Esbjerg AM19:41.99
  
 SB
6Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM19:49.40
  
 PB
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM60.90
  
 
 
58.82  X59.0160.2060.9060.32  
D19 200 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.87
  
 
D15 200 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM26.13
  
 PB
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF28.21
  
 PB
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM33.76
  
 
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:25.08
  
 
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM7:06.94
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.46
  
 
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM24.04
  
 
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM8.82
+1.2
  
 PB
 
8.82 PB
 1.2
8.67
 0.0
  –     
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM7.85
+1.5
  
 PB
 
7.85 PB
 1.5
  –7.42
 0.5
     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.91
  
 
 
  X20.91  X     
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM15.46
  
 
 
12.7215.46  X     
P15 200 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM32.33
  
 SB
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM32.50
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM15.99
  
 
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.14
+0.4
  
 PB
 
8.14 PB
 0.4
8.01
 1.3
  –     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM6.62
+1.5
  
 
 
6.62
 1.5
  –5.94
 0.5
     
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM16.29
  
 PB
 
11.9215.1416.29 PB     
D13 200 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 28.03
  
 PB
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 28.61
  
 PB
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas29.48
  
 
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM30.04
  
 PB
5Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM32.36
  
 PB
6Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM34.94
  
 
7Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF37.04
  
 
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:27.26
  
 
2Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF3:49.90
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM16.46
  
 PB
2Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF20.34
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.38
+1.0
  
 PB
 
4.38 PB
 1.0
4.22
 0.2
4.32
 0.0
     
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.27
+0.8
  
 =PB
 
4.08
 1.3
4.27 =PB
 0.8
4.13
 0.0
     
3Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.25
0.0
  
 =PB
 
4.14
 0.5
4.25 =PB
 0.0
4.23
 0.0
     
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM4.22
+0.5
  
 PB
 
4.22 PB
 0.5
4.00
 1.1
4.10
 1.0
     
5Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF3.51
0.0
  
 
 
3.38
 0.5
3.51
 0.0
3.35
 0.7
     
6Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM3.50
+1.3
  
 
 
3.50
 1.3
3.47
 0.0
3.24
 0.7
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM13.31
  
 
 
11.7613.3112.58     
P13 200 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 30.88
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 30.99
  
 
3Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM32.55
  
 
4Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM33.71
  
 PB
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF34.35
  
 
6Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF35.44
  
 
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM29.76
  
 
2Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 31.32
  
 PB
3Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF31.36
  
 PB
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF31.57
  
 
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF31.79
  
 
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF34.24
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:28.90
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:39.21
  
 PB
3Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM3:45.53
  
 PB
4Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 3:47.40
  
 PB
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3:51.23
  
 PB
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF4:14.91
  
 
7Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF4:17.23
  
 PB
8Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF4:25.46
  
 
9Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4:32.60
  
 PB
10Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF5:30.87
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.61
  
 
2Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF12.64
  
 PB
3Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM13.68
  
 PB
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF14.39
  
 
5Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF14.63
  
 PB
6Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF16.01
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.57
0.0
  
 
 
4.57
 0.0
4.48
 0.0
4.03
 0.0
     
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4.36
0.0
  
 PB
 
4.36 PB
 0.0
4.15
 0.0
  –     
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.08
0.0
  
 
 
4.05
 0.0
3.88
 0.0
4.08
 0.0
     
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF4.05
0.0
  
 
 
3.84
 0.0
3.97
 0.0
4.05
 0.0
     
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.98
0.0
  
 PB
 
3.79
 0.0
3.98 PB
 0.0
  –     
6Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.96
0.0
  
 
 
3.94
 0.0
3.96
 0.0
3.93
 0.0
     
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.83
0.0
  
 
 
3.83
 0.0
3.72
 0.0
1.83
 0.0
     
8Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 3.79
0.0
  
 PB
 
3.76 PB
 0.0
3.32
 0.0
3.79 PB
 0.0
     
9Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF3.59
0.0
  
 PB
 
3.27
 0.0
3.59 PB
 0.0
3.44
 0.0
     
10Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.58
0.0
  
 
 
3.58
 0.0
3.44
 0.0
3.37
 0.0
     
11Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF3.58
0.0
  
 
 
3.26
 0.0
3.58
 0.0
1.83
 0.0
     
12Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF3.42
0.0
  
 
 
3.42
 0.0
3.41
 0.0
3.23
 0.0
     
13Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM3.08
0.0
  
 PB
 
2.28 PB
 0.0
3.08 PB
 0.0
3.07
 0.0
     
14Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF3.01
0.0
  
 PB
 
2.86 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
2.88
 0.0
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF19.60
  
 PB
 
19.60 PB13.4118.70     
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM17.63
  
 PB
 
  –17.63 PB  –     
3Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF15.89
  
 PB
 
15.89 PB15.3314.87     
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF15.30
  
 PB
 
12.00 SB15.30 PB13.07     
5Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 14.92
  
 PB
 
11.10 PB14.92 PB13.12     
6Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM14.04
  
 
 
14.0411.65  –     
7Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 13.98
  
 PB
 
  –9.90 PB13.98 PB     
8Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF13.76
  
 PB
 
13.26 PB12.3513.76 PB     
9Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF13.73
  
 PB
 
13.73 PB  –9.71     
10Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.96
  
 PB
 
12.96 PB  –  –     
11Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM12.65
  
 
 
10.4012.6511.40     
12Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM7.70
  
 PB
 
  –7.70 PB  –     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM9.69 w
  
 
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF9.79 w
  
 
3
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM9.92 w
  
 
4
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF10.10 w
  
 
5
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.16 w
  
 
6
Pieter Huke
Pieter Huke ('12)
Esbjerg AM10.92 w
  
 
7
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM11.41 w
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF3:40.59
  
 PB
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3:45.88
  
 PB
3
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3:51.14
  
 PB
4
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM4:06.01
  
 PB
5
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF4:09.36
  
 PB
6
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM4:10.92
  
 PB
7
Pieter Huke
Pieter Huke ('12)
Esbjerg AM4:19.01
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM12.23 w
  
 
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM13.14 w
  
 
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF13.73 w
  
 
4
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF13.89 w
  
 
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM14.89 w
  
 
6
Pieter Huke
Pieter Huke ('12)
Esbjerg AM15.83 w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.20
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
XXX
       
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1.10
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
 
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
 
4
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
 
5
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
 
6
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXO
1.05
XXX
   
7
Pieter Huke
Pieter Huke ('12)
Esbjerg AM0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM8.45
  
 
 
8.458.268.19     
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM8.23
  
 
 
7.318.237.75     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM7.86
  
 PB
 
6.797.317.86 PB     
4
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF6.87
  
 PB
 
6.50 PB6.65 PB6.87 PB     
5
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF6.79
  
 
 
6.725.656.79     
6
Pieter Huke
Pieter Huke ('12)
Esbjerg AM6.50
  
 PB
 
5.68 PB5.636.50 PB     
7
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF6.40
  
 PB
 
5.69 PB6.40 PB6.20     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.01 w
  
 
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF10.01 w
  
 
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.17 w
  
 
4
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM10.18 w
  
 
5
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM10.32 w
  
 
6
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.40 w
  
 
7
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM10.63 w
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3:34.66
  
 
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3:50.02
  
 
3
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF3:56.25
  
 PB
4
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4:02.59
  
 SB
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM4:03.12
  
 PB
6
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM4:24.58
  
 
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM11.99
  
 PB
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF13.16
  
 SB
3
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM13.19
  
 
4
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM13.27
  
 
5
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF13.94
  
 
6
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM14.96
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.25
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28
XXX
      
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1.20
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
       
3
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
  
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1.05
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
  
5
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF1.05
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
  
6
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM NH
  
 
 
0.85
XXX
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM6.10
  
 
 
5.376.105.27     
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM5.42
  
 PB
 
  X5.045.42 PB     
3
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM5.34
  
 PB
 
5.34 PB5.145.27     
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF5.29
  
 
 
4.865.294.92     
5
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM5.27
  
 
 
5.275.064.47     
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM5.02
  
 
 
4.964.735.02     
7
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF4.65
  
 
 
3.734.464.65     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia AF7.02 w
  
 
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.64 w
  
 
3
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM8.03 w
  
 
4
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM8.50 w
  
 
5
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM9.29 w
  
 
6
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM9.33 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM7.38 w
  
 
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM7.76 w
  
 
3
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 8.20 w
  
 
4
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF8.33 w
  
 
5
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM8.54 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia AF1:18.64
  
 PB
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM1:28.03
  
 PB
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:29.59
  
 
4
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM1:34.21
  
 
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF1:34.80
  
 PB
6
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 1:34.85
  
 PB
7
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM1:39.60
  
 
8
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM1:44.51
  
 PB
9
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM1:46.79
  
 
10
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM1:47.71
  
 PB
D9 40 m hurdles    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM8.47 w
  
 
3
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia AF8.55 w
  
 
5
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM9.12 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM9.06 w
  
 
3
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM10.15 w
  
 
5
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM10.41 w
  
 
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF12.11 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM3.30
0.0
  
 
 
3.23
 0.0
3.24
 0.0
3.30
 0.0
     
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3.25
0.0
  
 
 
2.97
 0.0
3.25
 0.0
3.15
 0.0
     
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3.20
0.0
  
 PB
 
2.81
 0.0
3.08
 0.0
3.20 PB
 0.0
     
4
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia AF3.07
0.0
  
 PB
 
2.95 PB
 0.0
2.92
 0.0
3.07 PB
 0.0
     
5
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM2.85
0.0
  
 PB
 
2.59
 0.0
2.64
 0.0
2.85 PB
 0.0
     
6
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.82
0.0
  
 
 
2.82
 0.0
2.78
 0.0
2.76
 0.0
     
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF2.40
0.0
  
 
 
2.32
 0.0
2.40
 0.0
2.40
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM5.43
  
 PB
 
5.32 PB4.985.43 PB     
2
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia AF5.05
  
 PB
 
4.81 PB5.05 PB4.62     
3
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM4.79
  
 
 
  –4.794.73     
4
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM3.83
  
 
 
3.833.563.17     
5
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3.67
  
 
 
3.673.613.02     
6
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3.34
  
 
 
3.342.71  –     
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF2.83
  
 
 
2.642.832.47     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.28 w
  
 
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.59 w
  
 
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM7.71 w
  
 
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM7.78 w
  
 
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM DNF
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.66 w
  
 
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM7.94 w
  
 
3
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM8.14 w
  
 
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM8.23 w
  
 
5
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM8.44 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF1:24.78
  
 PB
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1:29.61
  
 
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM1:31.71
  
 PB
4
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:33.59
  
 PB
5
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM1:34.28
  
 
6
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM1:35.74
  
 PB
7
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM1:38.06
  
 PB
8
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM1:39.80
  
 PB
P9 40 m hurdles    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM8.94 w
  
 
3
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM9.36 w
  
 
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM9.36 w
  
 
7
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF9.38 w
  
 
9
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM12.23 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM9.20 w
  
 
3
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM9.62 w
  
 
6
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM9.74 w
  
 
7
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM9.82 w
  
 
9
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM10.80 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3.23
0.0
  
 
 
3.23
 0.0
2.90
 0.0
2.95
 0.0
     
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3.01
0.0
  
 
 
3.01
 0.0
2.83
 0.0
2.98
 0.0
     
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM3.00
0.0
  
 
 
2.88
 0.0
2.77
 0.0
3.00
 0.0
     
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.90
0.0
  
 PB
 
2.88 =PB
 0.0
2.34
 0.0
2.90 PB
 0.0
     
5
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.81
0.0
  
 PB
 
2.81 PB
 0.0
2.79
 0.0
2.76
 0.0
     
6
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.79
0.0
  
 
 
2.78
 0.0
2.79
 0.0
2.78
 0.0
     
7
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM2.75
0.0
  
 PB
 
2.60 PB
 0.0
2.57
 0.0
2.75 PB
 0.0
     
8
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM2.73
0.0
  
 
 
2.73
 0.0
2.64
 0.0
2.73
 0.0
     
9
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM2.60
0.0
  
 
 
2.60
 0.0
2.45
 0.0
2.54
 0.0
     
10
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM1.83
0.0
  
 
 
1.83
 0.0
1.83
 0.0
1.71
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM5.05
  
 PB
 
5.05 PB5.044.82     
2
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM4.23
  
 PB
 
3.84 PB4.23 PB3.31     
3
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF4.15
  
 PB
 
3.264.15 PB3.73     
4
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM4.11
  
 
 
4.113.773.72     
5
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3.90
  
 PB
 
3.743.90 PB3.83     
5
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3.90
  
 PB
 
3.743.90 PB3.83     
7
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM3.76
  
 PB
 
2.703.76 PB3.68     
8
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM3.23
  
 PB
 
3.23 PB3.162.84     
9
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.98
  
 PB
 
2.78 SB2.98 PB2.75     
10
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM2.41
  
 
 
2.412.382.24     
D7 40 m hurdles    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 10.44 w
  
 
2
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM11.85 w
  
 
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM13.28 w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.35
0.0
  
 
 
2.30
 0.0
2.07
 0.0
2.35
 0.0
     
2
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM2.21
0.0
  
 
 
2.00
 0.0
2.21
 0.0
2.10
 0.0
     
3
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM2.19
0.0
  
 PB
 
2.00 PB
 0.0
1.95
 0.0
2.19 PB
 0.0
     
4
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM1.90
0.0
  
 
 
1.86
 0.0
1.82
 0.0
1.90
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 3.12
  
 
 
3.123.092.83     
2
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM3.02
  
 PB
 
2.59 PB2.90 PB3.02 PB     
3
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.53  –     
4
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM2.51
  
 PB
 
2.172.51 PB1.93     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2