Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: Klubstævne i LÆ og TR 6.10.2022

M Længdespring    

Finale A

Finale
1Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 5.73 w
+2.5
  
 
 
  X5.53
 2.6
5.73
 2.5
  X    
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.52
+0.7
  
 SB
 
  X  X4.32
 2.4
4.52 SB
 0.7
    
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.29
+0.7
  
 
 
3.10
 4.7
  X4.29
 0.7
3.81
 1.1
    
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.20 w
+2.4
  
 
 
  X3.96
 3.5
  X4.20
 2.4
    
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 4.15 w
+2.3
  
 
 
  X4.15
 2.3
3.88
 2.2
3.73
 1.1
    
Katharina DalsgaardKatharina Dalsgaard ('98)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  X  X    
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 5.03 w
+3.1
  
 
 
  X  X4.40
 2.3
5.03
 3.1
    
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 4.54 w
+4.0
  
 
 
4.54
 4.0
3.96
 4.9
3.64
 3.3
3.79
 4.3
    
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.49 w
+2.7
  
 
 
4.45
 3.7
  X  X4.49
 2.7
    
4Michael Shuo GaoMichael Shuo Gao ('05)Trongårdens IF 3.75 w
+2.8
  
 
 
3.75
 2.8
3.40 SB
 1.5
3.50 =PB
 2.0
3.10
 1.4
    
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 11.24 w
+3.3
  
 
 
10.61 SB
 2.0
10.77
 4.1
10.64 =PB
 1.2
11.21
 2.1
11.24
 3.3
   
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 10.01
+1.6
  
 SB
 
  X  X10.01 SB
 1.6
  X  X   
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 9.49 w
+2.2
  
 
 
  X  X9.49
 2.2
9.39 =PB
 2.0
9.20
 3.2
   
4Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 9.45
+2.0
  
 PB
 
8.90
 4.5
  X9.45 PB
 2.0
  X
 0.7
  X   
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.32 w
+2.2
  
 
 
  X10.32
 2.2
  X10.28
 2.3
  X   
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.94 w
+3.0
  
 
 
8.38
 1.9
8.67
 3.1
8.94
 3.0
8.75
 1.5
  –   
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.17
+0.8
  
 PB
 
  X  X  X8.17 PB
 0.8
  X   

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon