Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Bornholm: DM lang trail 42km 29.1.2022
Vælg mænd discipliner
Trail
Vælg kvinder discipliner
Trail
M Trail 42 km
Finale A
Finale
1
Christian Grøn Nørfelt
Christian Grøn Nørfelt ('81)
81
Blovstrød Løverne
3:42:36
1-40
2
Anders Poul
Anders Poul ('84)
84
Blovstrød Løverne
3:42:59
1-35
3
Frederik Ernst
Frederik Ernst ('95)
95
AGF Atletik
3:52:18
4
Jesper Meins
Jesper Meins ('79)
79
Team Meins RL
3:57:09
2-40
5
Oscar Kristensen
Oscar Kristensen ('99)
99
Sparta
4:12:22
1-22
6
Max Boderskov
Max Boderskov ('87)
87
Aarhus 1900
4:15:42
1-30
7
Simon Grimstrup
Simon Grimstrup ('76)
76
4:20:03
1-45
8
Brian Søeberg
Brian Søeberg ('88)
88
Team Meins RL
4:25:43
2-30
9
Peter Bech
Peter Bech ('76)
76
4:34:44
2-45
10
Anton Møller Christensen
Anton Møller Christensen ('77)
77
AGF Atletik
4:50:14
3-45
11
Thomas Rasmussen
Thomas Rasmussen ('74)
74
Greve Trim
4:51:15
4-45
12
Søren Damgaard
Søren Damgaard ('68)
68
5:01:08
1-50
13
Philip Holm
Philip Holm ('85)
85
Tejn IF
5:07:58
2-35
14
Poul Brix Bjerregaard
Poul Brix Bjerregaard ('72)
72
5:13:01
5-45
15
Peter Rask Møller
Peter Rask Møller ('69)
69
5:13:22
2-50
16
Kim Elgar Nielsen
Kim Elgar Nielsen ('75)
75
5:15:54
6-45
17
Klaus Dahl jensen
Klaus Dahl jensen ('68)
68
5:17:48
3-50
18
Henrik Glimø
Henrik Glimø ('73)
73
Køge Atletik
5:21:51
7-45
19
Lasse Skare Therkildsen
Lasse Skare Therkildsen ('76)
76
Team Meins RL
5:22:41
8-45
20
Tommy Sommer Hulgaard
Tommy Sommer Hulgaard ('71)
71
Tejn IF
5:24:05
4-50
21
Thomas Mørk
Thomas Mørk ('75)
75
Køge Atletik
5:25:22
9-45
22
Bertram Holtov
Bertram Holtov ('97)
97
5:29:38
23
Lars Søndergaard
Lars Søndergaard ('65)
65
Tejn IF
5:37:41
1-55
24
Bo Georgi Kristensen
Bo Georgi Kristensen ('62)
62
5:44:02
2-55
25
Per Haukohl
Per Haukohl ('67)
67
5:59:28
5-40
26
Michael Tønder Holm
Michael Tønder Holm ('76)
76
6:00:42
10-45
27
Kim Kristensen
Kim Kristensen ('63)
63
Tejn IF
6:03:31
3-55
28
Sonny Korte
Sonny Korte ('75)
75
6:08:55
11-45
29
Thomas Jørgensen
Thomas Jørgensen ('70)
70
IK Hellas
6:16:21
6-50
30
Lars Lundin
Lars Lundin ('72)
72
Nordtrim
6:19:45
12-45
31
Henrik Heidelbach
Henrik Heidelbach ('77)
77
6:30:59
3-40
32
Kim Lock-Lorenzen
Kim Lock-Lorenzen ('61)
61
6:31:15
1-60
33
Morten Stentoft Guldager
Morten Stentoft Guldager ('68)
68
IK Hellas
6:39:18
7-50
34
Martin Maribo Larsen
Martin Maribo Larsen ('78)
78
7:24:06
4-40
35
Henning Nielsen
Henning Nielsen ('75)
75
Team Meins RL
7:30:14
13-45
K Trail 42 km
Finale A
Finale
1
Begitte Hansen
Begitte Hansen ('89)
89
Team Meins RL
4:42:22
1-30
2
Laura Hulgaard
Laura Hulgaard ('78)
78
Tejn IF
4:52:21
1-40
3
Marianne Nissen Lund
Marianne Nissen Lund ('78)
78
Tejn IF
5:15:22
2-40
4
Ann-Cathrin Hulgaard
Ann-Cathrin Hulgaard ('79)
79
Tejn IF
5:36:03
3-40
5
Linda Kjøller
Linda Kjøller ('85)
85
5:44:02
1-35
6
Lena Thoft Pedersen
Lena Thoft Pedersen ('85)
85
5:58:24
2-35
7
Mitzi Rønholt Larsen
Mitzi Rønholt Larsen ('78)
78
6:09:21
4-40
8
Martina Vöge Borch-Jensen
Martina Vöge Borch-Jensen ('85)
85
6:13:15
3-35
9
Louise Sass
Louise Sass ('79)
79
6:48:44
5-40
10
Rebecca Asmussen
Rebecca Asmussen ('80)
80
7:00:33
6-40
11
Pernille Krogsrud
Pernille Krogsrud ('75)
75
7:09:57
1-45
12
Mette Kristensen
Mette Kristensen ('66)
66
Tejn IF
7:51:17
1-55
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open