Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Korsør : DM Cross 19.11.2022 Cross
Vælg mænd discipliner
M30
M22
D19
D17
D15
M35
M40
M45
M50
M55
M60
M65
M80
Vælg kvinder discipliner
K22
P19
P17
P15
K35
K40
K55
K70
M Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Malthe Bøgebjerg
Malthe Bøgebjerg ('03)
03
SAK77
19:00
2
Victor Tvistholm Jørgensen
Victor Tvistholm Jørgensen ('04)
04
Greve Trim
19:08
3
Bjarke Norre Rasmussen
Bjarke Norre Rasmussen ('03)
03
Team DistanceRunning.dk
19:39
4
Oscar David Jensen
Oscar David Jensen ('03)
03
Blovstrød Løverne
19:49
5
Martin Skytte Glerup
Martin Skytte Glerup ('03)
03
SAK77
19:54
6
William Hvass
William Hvass ('06)
06
Sparta
20:07
7
Jesper Faurschou
Jesper Faurschou ('83)
83
Herning LK
20:14
8
Benjamin Azimi Khanlarkhani
Benjamin Azimi Khanlarkhani ('06)
06
Sparta
20:16
9
Christian Madsen
Christian Madsen ('77)
77
Blovstrød Løverne
20:20
10
Jesper Andkjær Larsen
Jesper Andkjær Larsen ('77)
77
HRC
20:20
11
Joakim Bertelsen
Joakim Bertelsen ('04)
04
Skive AM
20:23
12
Lynge Mejlvang Hansen
Lynge Mejlvang Hansen ('06)
06
Viborg AM
20:24
13
Jakob Mørkeberg
Jakob Mørkeberg ('80)
80
BAC
20:25
14
Gustav Bendsen
Gustav Bendsen ('03)
03
KIF
20:29
15
Rikki Frederiksen
Rikki Frederiksen ('81)
81
Frederiksberg IF
20:37
16
Morten Lynghøj
Morten Lynghøj ('86)
86
SG Atletik
20:42
17
Sebastian Bræmer Nygaard
Sebastian Bræmer Nygaard ('06)
06
AGF Atletik
20:50
18
William Thøgersen
William Thøgersen ('08)
08
Sparta
20:55
19
Steffan Andersen
Steffan Andersen ('81)
81
Esbjerg AM
20:59
20
Kasper Rebenstorf
Kasper Rebenstorf ('91)
91
Hareskovens Tri
21:06
21
Malte Riegels-Jakobsen
Malte Riegels-Jakobsen ('06)
06
Esbjerg AM
21:07
22
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
21:18
23
Laurits Gade Strøyer Andersen
Laurits Gade Strøyer Andersen ('05)
05
Blovstrød Løverne
21:20
24
Martin Hyldgaard
Martin Hyldgaard ('85)
85
HRC
21:24
25
Simon Mortensen Kirkeby
Simon Mortensen Kirkeby ('06)
06
Skive AM
21:29
26
Bertel Hammer
Bertel Hammer ('04)
04
AGF Atletik
21:29
27
Gustav Lund Liebing
Gustav Lund Liebing ('04)
04
Sparta
21:34
28
Sebastian Smed Grønkjær
Sebastian Smed Grønkjær ('08)
08
Vejle IF
21:39
29
Ole Sørensen
Ole Sørensen ('79)
79
Esbjerg AM
21:45
30
Gustav Herold
Gustav Herold ('05)
05
Sparta
21:53
31
Mikkel Feldborg Nielsen
Mikkel Feldborg Nielsen ('07)
07
IK Hellas
21:57
32
Morten Nyrup Jensen
Morten Nyrup Jensen ('72)
72
Aarhus Fremad
21:59
33
Mikkel Clemmensen
Mikkel Clemmensen ('07)
07
AK Kilen
22:11
34
Anders Lade Nielsen
Anders Lade Nielsen ('66)
66
Aarhus 1900
22:11
35
Flemming Krabbenhoft
Flemming Krabbenhoft ('75)
75
Aarhus Fremad
22:24
36
Emil Møller Schmidt
Emil Møller Schmidt ('06)
06
Viborg AM
22:32
37
Ole Gram Clausen
Ole Gram Clausen ('72)
72
Sparta
22:38
38
Rune Bohn Jensen
Rune Bohn Jensen ('74)
74
Greve Trim
22:44
39
Jeppe Garde
Jeppe Garde ('65)
65
Aalborg AM
22:46
40
Christian Damgaard Andersen
Christian Damgaard Andersen ('80)
80
Esbjerg AM
23:06
41
Sylvester Windahl
Sylvester Windahl ('06)
06
Frederiksberg IF
23:12
42
Frank Løvendahl
Frank Løvendahl ('67)
67
Herning LK
23:22
43
Peter Johansen
Peter Johansen ('70)
70
Aarhus Fremad
23:29
44
Jonas Aggerholm
Jonas Aggerholm ('03)
03
SAK77
23:36
45
Michael Pilegaard Hansen
Michael Pilegaard Hansen ('67)
67
BAC
23:37
46
Mads Klug Albertsen
Mads Klug Albertsen ('04)
04
Aarhus 1900
23:51
47
Thomas Ek Udahl
Thomas Ek Udahl ('05)
05
BAC
23:58
48
Henrik Sørensen
Henrik Sørensen ('70)
70
BAC
23:59
49
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)
72
Sparta
24:02
50
Lars Østergaard
Lars Østergaard ('58)
58
Aarhus Fremad
24:05
51
Jonas Johansson
Jonas Johansson ('75)
75
BAC
24:08
52
Johnny Strandbygaard Hansen
Johnny Strandbygaard Hansen ('70)
70
Esbjerg AM
24:17
53
Jesper Johansen
Jesper Johansen ('65)
65
Aarhus Fremad
24:22
54
Esben Ørum Madsen
Esben Ørum Madsen ('05)
05
Korsør AM
24:23
55
Henrik Hansen
Henrik Hansen ('75)
75
BAC
24:24
56
Peter Kamp Busk
Peter Kamp Busk ('68)
68
BAC
24:33
57
Klaus Plum
Klaus Plum ('65)
65
BAC
24:43
58
Bastian Lindholt Poulsen
Bastian Lindholt Poulsen ('07)
07
Viborg AM
24:46
58
Thor Rytter Larsen
Thor Rytter Larsen ('07)
07
SAK77
24:46
60
Rumbin Lee
Rumbin Lee ('06)
06
Sparta
24:47
61
Flemming Jørgensen
Flemming Jørgensen ('71)
71
Randers Freja
24:56
62
Andreas Moors
Andreas Moors ('08)
08
Blovstrød Løverne
25:12
63
Stig Jørgensen
Stig Jørgensen ('72)
72
Korsør AM
25:12
64
Anders Florup Nielsen
Anders Florup Nielsen ('77)
77
Korsør AM
25:18
65
Allan Peter Engsig-Karup
Allan Peter Engsig-Karup ('77)
77
BAC
25:24
66
René L. Pedersen
René L. Pedersen ('61)
61
Odense Atletik
25:28
67
Rolf B. H. Jacobsen
Rolf B. H. Jacobsen ('72)
72
Esbjerg AM
25:44
68
Kim Hansen
Kim Hansen ('70)
70
BAC
25:56
69
Jens Buch
Jens Buch ('56)
56
Esbjerg AM
26:24
70
Christian Haslund
Christian Haslund ('77)
77
Blovstrød Løverne
26:42
71
Michael Nielsen
Michael Nielsen ('60)
60
Korsør AM
27:23
72
André Andersen
André Andersen ('53)
53
Odsherred Løberne
27:29
73
Thomas Hansen
Thomas Hansen ('71)
71
Esbjerg AM
27:39
74
Kent Madsen
Kent Madsen ('75)
75
Korsør AM
27:55
75
Jørgen Pilegård
Jørgen Pilegård ('55)
55
Holbæk LMK
28:04
76
Rasmus Jæger
Rasmus Jæger ('04)
04
IK Hellas
29:30
77
Jesper Høgsvig
Jesper Høgsvig ('69)
69
IK Hellas
33:56
78
John Bøgevig
John Bøgevig ('40)
40
TIK LØBERNE
39:52
79
Peder Østergaard Hansen
Peder Østergaard Hansen ('71)
71
Herning LK
1:40:53
M Cross 10 km
Finale A
Finale
1
Joel Ibler Lillesø
Joel Ibler Lillesø ('03)
03
BAC
29:59
2
Mikkel Dahl-Jessen
Mikkel Dahl-Jessen ('94)
94
AGF Atletik
30:05
3
Jacob Sommer Simonsen
Jacob Sommer Simonsen ('95)
95
AGF Atletik
30:41
4
Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen ('93)
93
Sparta
31:50
5
Jacob Ejby Stengaard
Jacob Ejby Stengaard ('94)
94
Odense Atletik
31:57
6
Andreas Bock Bjørnsen
Andreas Bock Bjørnsen
00
Herning LK
32:01
7
Jeppe Risvig
Jeppe Risvig ('01)
01
AGF Atletik
32:07
8
Alexander Siedler Nielsen
Alexander Siedler Nielsen ('99)
99
Hvidovre AM
32:20
9
Markus Kirk Kjeldsen
Markus Kirk Kjeldsen ('01)
01
SAK77
32:22
10
Peter Gerner Ejersbo
Peter Gerner Ejersbo ('95)
95
Odense Atletik
32:22
11
Jonathan Makwarth
Jonathan Makwarth
00
KIF
32:26
12
Michael Jensen
Michael Jensen ('87)
87
AGF Atletik
32:33
13
Elias Shifris
Elias Shifris ('02)
02
Viborg AM
32:42
14
Joachim Weel Rosbo
Joachim Weel Rosbo ('97)
97
BAC
32:51
15
Jakob Vase Johannessen
Jakob Vase Johannessen
00
Aarhus 1900
32:55
16
Asbjørn Eller Skaarup
Asbjørn Eller Skaarup ('95)
95
Sparta
33:07
17
Patrick Fløe Hansen
Patrick Fløe Hansen
00
Herning LK
33:07
18
Robin Lenz Ostenfeldt
Robin Lenz Ostenfeldt ('99)
99
Odense Atletik
33:07
19
Christian Lykkeby Olsen
Christian Lykkeby Olsen ('93)
93
Sparta
33:13
20
Jonas Kvottrup Nielsen
Jonas Kvottrup Nielsen ('92)
92
AGF Atletik
33:17
21
Jesper Faurschou
Jesper Faurschou ('83)
83
Herning LK
33:19
22
Andreas Ahrndt Laursen
Andreas Ahrndt Laursen ('02)
02
Esbjerg AM
33:22
23
Gustav Mørch
Gustav Mørch ('02)
02
Blovstrød Løverne
33:25
24
Henrik Holm
Henrik Holm ('93)
93
Sparta
33:28
25
Mark Andersen
Mark Andersen ('97)
97
Herning LK
33:42
26
Samuel Ettrup Larsen
Samuel Ettrup Larsen
00
Esbjerg AM
33:47
27
Casper Pretzmann
Casper Pretzmann ('95)
95
Sparta
33:50
28
Christian Østergaard Nielsen
Christian Østergaard Nielsen ('97)
97
AGF Atletik
33:59
29
Christian Lindgreen
Christian Lindgreen ('02)
02
Sparta
34:13
30
Nikolaj Dam
Nikolaj Dam ('90)
90
Sparta
34:35
31
Christian Andersen
Christian Andersen ('95)
95
Aarhus 1900
34:37
32
Carl Riisgaard
Carl Riisgaard ('93)
93
adidas Runners Cph
34:40
33
Patrick Falgren
Patrick Falgren ('90)
90
Odense Atletik
34:45
34
Jeppe Platz Schmidt
Jeppe Platz Schmidt
00
AGF Atletik
35:10
35
Theis Munktved
Theis Munktved ('02)
02
Blovstrød Løverne
35:14
36
Micki Borgen Morell
Micki Borgen Morell
00
Odense Atletik
35:27
37
Anders Bonde
Anders Bonde ('91)
91
Herning LK
35:27
38
Mohamed Hersi
Mohamed Hersi ('94)
94
Frederiksberg IF
35:32
39
Emil Øbro
Emil Øbro ('96)
96
Herning LK
35:42
40
Laust Bengtsen
Laust Bengtsen ('74)
74
Aarhus 1900
35:45
41
Christian Møller Nielsen
Christian Møller Nielsen ('97)
97
AGF Atletik
35:51
42
Daniel Graversgaard
Daniel Graversgaard ('97)
97
AGF Atletik
36:01
43
Simon Platz Schmidt
Simon Platz Schmidt ('97)
97
AGF Atletik
36:19
44
Thomas Søholm Larsen
Thomas Søholm Larsen
00
Esbjerg AM
36:30
45
Jan Christian Herum Pedersen
Jan Christian Herum Pedersen ('02)
02
SG Atletik
36:46
46
Tummas Napoleon Arge
Tummas Napoleon Arge ('95)
95
Hvirlan
36:49
47
Jonas Bertelsen
Jonas Bertelsen
00
Frederiksberg IF
37:09
48
Frederik Kannegaard
Frederik Kannegaard
00
Aarhus 1900
37:17
49
Emil Winkel Pedersen
Emil Winkel Pedersen ('98)
98
Aarhus 1900
37:41
50
Martin Højland Nielsen
Martin Højland Nielsen ('93)
93
PSF
37:44
51
Mads Erting
Mads Erting ('03)
03
PSF
37:48
52
Mikkel Bork
Mikkel Bork ('97)
97
AGF Atletik
37:50
53
Christian Stounberg
Christian Stounberg ('95)
95
AGF Atletik
38:17
54
Andreas Sørensen
Andreas Sørensen ('02)
02
Aarhus 1900
38:21
55
Jesper Frederik Andersen
Jesper Frederik Andersen ('97)
97
AGF Atletik
38:42
56
Alexander Maul
Alexander Maul
00
Herning LK
38:48
57
Oscar Sig Tranberg
Oscar Sig Tranberg
00
Herning LK
38:51
58
Malthe Strøm Borlund
Malthe Strøm Borlund ('97)
97
Aarhus 1900
39:41
59
Dan Gilling Brunholt
Dan Gilling Brunholt ('83)
83
Sparta
39:54
60
Frederik Juhl Leiszner
Frederik Juhl Leiszner ('99)
99
Aarhus 1900
40:36
61
Asger Kristensen
Asger Kristensen ('02)
02
Aarhus 1900
44:14
K Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Marie-Louise Jørgensen
Marie-Louise Jørgensen ('03)
03
Kolding KFUM
19:36
2
Astrid My Rønde Kristensen
Astrid My Rønde Kristensen ('04)
04
SG Atletik Svendborg
19:56
3
Klara Hansen
Klara Hansen ('03)
03
HRC
20:30
4
Emma Kiplagat Kondrup
Emma Kiplagat Kondrup ('04)
04
Aarhus 1900
20:32
5
Lærke F. Thygesen
Lærke F. Thygesen ('05)
05
Randers Freja
20:49
6
Katrine Svane
Katrine Svane ('86)
86
Blovstrød Løverne
20:50
7
Signe Risvig
Signe Risvig ('07)
07
Skive AM
21:07
8
Ida Tveen Høgsberg
Ida Tveen Høgsberg ('04)
04
Skive AM
21:11
9
Emilie Kirk Langschwager
Emilie Kirk Langschwager ('04)
04
Kolding KFUM
21:33
10
Majken Lützen
Majken Lützen ('03)
03
Sparta
21:46
11
Susanne Pallesen
Susanne Pallesen ('67)
67
Aarhus 1900
21:48
12
Amanda Paaske Frederiksen
Amanda Paaske Frederiksen ('07)
07
Kolding KFUM
21:50
13
Siv Bertelsen
Siv Bertelsen ('06)
06
AK Heden
21:54
14
Katharina Zobel
Katharina Zobel ('07)
07
BAC
22:25
15
Pia Nysteen
Pia Nysteen ('83)
83
Blovstrød Løverne
22:53
16
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)
04
Sparta
23:01
17
Emma Lawson-Smith
Emma Lawson-Smith ('07)
07
BAC
24:17
18
Sara Mattesen
Sara Mattesen ('08)
08
Korsør AM
28:53
19
Anette Bagge
Anette Bagge ('78)
78
Korsør AM
29:17
20
Anne Kantsø Nielsen
Anne Kantsø Nielsen ('52)
52
Korsør AM
29:56
21
Katrine Risvig
Katrine Risvig ('03)
03
Skive AM
1:31:31
K Cross 8 km
Finale A
Finale
1
Nanna Bové
Nanna Bové ('95)
95
Sparta
28:41
2
Juliane Hvid
Juliane Hvid ('98)
98
Sparta
29:03
3
Annie Saugstrup
Annie Saugstrup ('96)
96
Sparta
29:14
4
Sara Schou Kristensen
Sara Schou Kristensen ('97)
97
AGF Atletik
29:19
5
Laura Astrup
Laura Astrup
00
Aarhus 1900
29:21
6
Josephine Thestrup
Josephine Thestrup ('96)
96
Sparta
29:40
7
Maja Alm
Maja Alm ('88)
88
AGF Atletik
29:54
8
Line K Schulz
Line K Schulz ('96)
96
Aarhus 1900
30:18
9
Camilla Balle Bech
Camilla Balle Bech ('94)
94
Sparta
30:23
10
Maria Larsen
Maria Larsen ('96)
96
Sparta
30:38
11
Lise Kandborg Sørensen
Lise Kandborg Sørensen ('85)
85
AGF Atletik
31:31
12
Laura Sandgaard
Laura Sandgaard ('99)
99
AGF Atletik
31:40
13
Camilla Prisak Pedersen
Camilla Prisak Pedersen ('94)
94
Sparta
31:45
14
Louise Wissing Madsen
Louise Wissing Madsen ('95)
95
Sparta
31:46
15
Cecilie Friberg Klysner
Cecilie Friberg Klysner ('94)
94
AGF Atletik
32:18
16
Signe Mynster
Signe Mynster
00
Aarhus 1900
32:27
17
Anne-Sophie Bork-Rasmussen
Anne-Sophie Bork-Rasmussen ('97)
97
Odense Atletik
32:36
18
Maia Lervad
Maia Lervad ('97)
97
Aarhus 1900
32:43
19
Karoline Ejby Stengaard
Karoline Ejby Stengaard ('96)
96
Odense Atletik
33:13
20
Kristine Dahl Rasmussen
Kristine Dahl Rasmussen ('99)
99
Aarhus 1900
33:32
21
Maibritt Munk
Maibritt Munk ('96)
96
Aarhus 1900
34:35
22
Lærke Troelsen
Lærke Troelsen ('97)
97
Aarhus 1900
34:59
23
Marie Drotner Sørensen
Marie Drotner Sørensen ('02)
02
Aarhus 1900
34:59
24
Emma Dela Skov
Emma Dela Skov
00
Odense Atletik
37:22
M30 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Kasper Rebenstorf
Kasper Rebenstorf ('91)
91
Hareskovens Tri
21:06
M22 Cross 10 km
Finale A
Finale
1
Joel Ibler Lillesø
Joel Ibler Lillesø ('03)
03
BAC
29:59
2
Andreas Bock Bjørnsen
Andreas Bock Bjørnsen
00
Herning LK
32:01
3
Jeppe Risvig
Jeppe Risvig ('01)
01
AGF Atletik
32:07
4
Markus Kirk Kjeldsen
Markus Kirk Kjeldsen ('01)
01
SAK77
32:22
5
Jonathan Makwarth
Jonathan Makwarth
00
KIF
32:26
6
Elias Shifris
Elias Shifris ('02)
02
Viborg AM
32:42
7
Jakob Vase Johannessen
Jakob Vase Johannessen
00
Aarhus 1900
32:55
8
Patrick Fløe Hansen
Patrick Fløe Hansen
00
Herning LK
33:07
9
Andreas Ahrndt Laursen
Andreas Ahrndt Laursen ('02)
02
Esbjerg AM
33:22
10
Gustav Mørch
Gustav Mørch ('02)
02
Blovstrød Løverne
33:25
11
Samuel Ettrup Larsen
Samuel Ettrup Larsen
00
Esbjerg AM
33:47
12
Christian Lindgreen
Christian Lindgreen ('02)
02
Sparta
34:13
13
Jeppe Platz Schmidt
Jeppe Platz Schmidt
00
AGF Atletik
35:10
14
Theis Munktved
Theis Munktved ('02)
02
Blovstrød Løverne
35:14
15
Micki Borgen Morell
Micki Borgen Morell
00
Odense Atletik
35:27
16
Thomas Søholm Larsen
Thomas Søholm Larsen
00
Esbjerg AM
36:30
17
Jan Christian Herum Pedersen
Jan Christian Herum Pedersen ('02)
02
SG Atletik
36:46
18
Jonas Bertelsen
Jonas Bertelsen
00
Frederiksberg IF
37:09
19
Frederik Kannegaard
Frederik Kannegaard
00
Aarhus 1900
37:17
20
Mads Erting
Mads Erting ('03)
03
PSF
37:48
21
Andreas Sørensen
Andreas Sørensen ('02)
02
Aarhus 1900
38:21
22
Alexander Maul
Alexander Maul
00
Herning LK
38:48
23
Oscar Sig Tranberg
Oscar Sig Tranberg
00
Herning LK
38:51
24
Asger Kristensen
Asger Kristensen ('02)
02
Aarhus 1900
44:14
K22 Cross 8 km
Finale A
Finale
1
Laura Astrup
Laura Astrup
00
Aarhus 1900
29:21
2
Signe Mynster
Signe Mynster
00
Aarhus 1900
32:27
3
Marie Drotner Sørensen
Marie Drotner Sørensen ('02)
02
Aarhus 1900
34:59
4
Emma Dela Skov
Emma Dela Skov
00
Odense Atletik
37:22
D19 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Malthe Bøgebjerg
Malthe Bøgebjerg ('03)
03
SAK77
19:00
2
Victor Tvistholm Jørgensen
Victor Tvistholm Jørgensen ('04)
04
Greve Trim
19:08
3
Bjarke Norre Rasmussen
Bjarke Norre Rasmussen ('03)
03
Team DistanceRunning.dk
19:39
4
Oscar David Jensen
Oscar David Jensen ('03)
03
Blovstrød Løverne
19:49
5
Martin Skytte Glerup
Martin Skytte Glerup ('03)
03
SAK77
19:54
6
Joakim Bertelsen
Joakim Bertelsen ('04)
04
Skive AM
20:23
7
Gustav Bendsen
Gustav Bendsen ('03)
03
KIF
20:29
8
Bertel Hammer
Bertel Hammer ('04)
04
AGF Atletik
21:29
9
Gustav Lund Liebing
Gustav Lund Liebing ('04)
04
Sparta
21:34
10
Jonas Aggerholm
Jonas Aggerholm ('03)
03
SAK77
23:36
11
Mads Klug Albertsen
Mads Klug Albertsen ('04)
04
Aarhus 1900
23:51
12
Rasmus Jæger
Rasmus Jæger ('04)
04
IK Hellas
29:30
P19 Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Marie-Louise Jørgensen
Marie-Louise Jørgensen ('03)
03
Kolding KFUM
19:36
2
Astrid My Rønde Kristensen
Astrid My Rønde Kristensen ('04)
04
SG Atletik Svendborg
19:56
3
Klara Hansen
Klara Hansen ('03)
03
HRC
20:30
4
Emma Kiplagat Kondrup
Emma Kiplagat Kondrup ('04)
04
Aarhus 1900
20:32
5
Ida Tveen Høgsberg
Ida Tveen Høgsberg ('04)
04
Skive AM
21:11
6
Emilie Kirk Langschwager
Emilie Kirk Langschwager ('04)
04
Kolding KFUM
21:33
7
Majken Lützen
Majken Lützen ('03)
03
Sparta
21:46
8
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)
04
Sparta
23:01
9
Katrine Risvig
Katrine Risvig ('03)
03
Skive AM
1:31:31
D17 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
William Hvass
William Hvass ('06)
06
Sparta
20:07
2
Benjamin Azimi Khanlarkhani
Benjamin Azimi Khanlarkhani ('06)
06
Sparta
20:16
3
Lynge Mejlvang Hansen
Lynge Mejlvang Hansen ('06)
06
Viborg AM
20:24
4
Sebastian Bræmer Nygaard
Sebastian Bræmer Nygaard ('06)
06
AGF Atletik
20:50
5
Malte Riegels-Jakobsen
Malte Riegels-Jakobsen ('06)
06
Esbjerg AM
21:07
6
Laurits Gade Strøyer Andersen
Laurits Gade Strøyer Andersen ('05)
05
Blovstrød Løverne
21:20
7
Simon Mortensen Kirkeby
Simon Mortensen Kirkeby ('06)
06
Skive AM
21:29
8
Gustav Herold
Gustav Herold ('05)
05
Sparta
21:53
9
Emil Møller Schmidt
Emil Møller Schmidt ('06)
06
Viborg AM
22:32
10
Sylvester Windahl
Sylvester Windahl ('06)
06
Frederiksberg IF
23:12
11
Thomas Ek Udahl
Thomas Ek Udahl ('05)
05
BAC
23:58
12
Esben Ørum Madsen
Esben Ørum Madsen ('05)
05
Korsør AM
24:23
13
Rumbin Lee
Rumbin Lee ('06)
06
Sparta
24:47
P17 Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Lærke F. Thygesen
Lærke F. Thygesen ('05)
05
Randers Freja
20:49
2
Siv Bertelsen
Siv Bertelsen ('06)
06
AK Heden
21:54
D15 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
William Thøgersen
William Thøgersen ('08)
08
Sparta
20:55
2
Sebastian Smed Grønkjær
Sebastian Smed Grønkjær ('08)
08
Vejle IF
21:39
3
Mikkel Feldborg Nielsen
Mikkel Feldborg Nielsen ('07)
07
IK Hellas
21:57
4
Mikkel Clemmensen
Mikkel Clemmensen ('07)
07
AK Kilen
22:11
5
Thor Rytter Larsen
Thor Rytter Larsen ('07)
07
SAK77
24:46
6
Bastian Lindholt Poulsen
Bastian Lindholt Poulsen ('07)
07
Viborg AM
24:46
7
Andreas Moors
Andreas Moors ('08)
08
Blovstrød Løverne
25:12
P15 Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Signe Risvig
Signe Risvig ('07)
07
Skive AM
21:07
2
Amanda Paaske Frederiksen
Amanda Paaske Frederiksen ('07)
07
Kolding KFUM
21:50
3
Katharina Zobel
Katharina Zobel ('07)
07
BAC
22:25
4
Emma Lawson-Smith
Emma Lawson-Smith ('07)
07
BAC
24:17
5
Sara Mattesen
Sara Mattesen ('08)
08
Korsør AM
28:53
M35 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Jesper Faurschou
Jesper Faurschou ('83)
83
Herning LK
20:14
2
Morten Lynghøj
Morten Lynghøj ('86)
86
SG Atletik
20:42
3
Martin Hyldgaard
Martin Hyldgaard ('85)
85
HRC
21:24
K35 Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Katrine Svane
Katrine Svane ('86)
86
Blovstrød Løverne
20:50
2
Pia Nysteen
Pia Nysteen ('83)
83
Blovstrød Løverne
22:53
M40 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Jakob Mørkeberg
Jakob Mørkeberg ('80)
80
BAC
20:25
2
Rikki Frederiksen
Rikki Frederiksen ('81)
81
Frederiksberg IF
20:37
3
Steffan Andersen
Steffan Andersen ('81)
81
Esbjerg AM
20:59
4
Ole Sørensen
Ole Sørensen ('79)
79
Esbjerg AM
21:45
5
Christian Damgaard Andersen
Christian Damgaard Andersen ('80)
80
Esbjerg AM
23:06
K40 Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Anette Bagge
Anette Bagge ('78)
78
Korsør AM
29:17
M45 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Christian Madsen
Christian Madsen ('77)
77
Blovstrød Løverne
20:20
2
Jesper Andkjær Larsen
Jesper Andkjær Larsen ('77)
77
HRC
20:20
3
Flemming Krabbenhoft
Flemming Krabbenhoft ('75)
75
Aarhus Fremad
22:24
4
Rune Bohn Jensen
Rune Bohn Jensen ('74)
74
Greve Trim
22:44
5
Jonas Johansson
Jonas Johansson ('75)
75
BAC
24:08
6
Henrik Hansen
Henrik Hansen ('75)
75
BAC
24:24
7
Anders Florup Nielsen
Anders Florup Nielsen ('77)
77
Korsør AM
25:18
8
Allan Peter Engsig-Karup
Allan Peter Engsig-Karup ('77)
77
BAC
25:24
9
Christian Haslund
Christian Haslund ('77)
77
Blovstrød Løverne
26:42
10
Kent Madsen
Kent Madsen ('75)
75
Korsør AM
27:55
M50 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
21:18
2
Morten Nyrup Jensen
Morten Nyrup Jensen ('72)
72
Aarhus Fremad
21:59
3
Ole Gram Clausen
Ole Gram Clausen ('72)
72
Sparta
22:38
4
Peter Johansen
Peter Johansen ('70)
70
Aarhus Fremad
23:29
5
Henrik Sørensen
Henrik Sørensen ('70)
70
BAC
23:59
6
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)
72
Sparta
24:02
7
Johnny Strandbygaard Hansen
Johnny Strandbygaard Hansen ('70)
70
Esbjerg AM
24:17
8
Peter Kamp Busk
Peter Kamp Busk ('68)
68
BAC
24:33
9
Flemming Jørgensen
Flemming Jørgensen ('71)
71
Randers Freja
24:56
10
Stig Jørgensen
Stig Jørgensen ('72)
72
Korsør AM
25:12
11
Rolf B. H. Jacobsen
Rolf B. H. Jacobsen ('72)
72
Esbjerg AM
25:44
12
Kim Hansen
Kim Hansen ('70)
70
BAC
25:56
13
Thomas Hansen
Thomas Hansen ('71)
71
Esbjerg AM
27:39
14
Jesper Høgsvig
Jesper Høgsvig ('69)
69
IK Hellas
33:56
15
Peder Østergaard Hansen
Peder Østergaard Hansen ('71)
71
Herning LK
1:40:53
M55 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Anders Lade Nielsen
Anders Lade Nielsen ('66)
66
Aarhus 1900
22:11
2
Jeppe Garde
Jeppe Garde ('65)
65
Aalborg AM
22:46
3
Frank Løvendahl
Frank Løvendahl ('67)
67
Herning LK
23:22
4
Michael Pilegaard Hansen
Michael Pilegaard Hansen ('67)
67
BAC
23:37
5
Jesper Johansen
Jesper Johansen ('65)
65
Aarhus Fremad
24:22
6
Klaus Plum
Klaus Plum ('65)
65
BAC
24:43
K55 Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Susanne Pallesen
Susanne Pallesen ('67)
67
Aarhus 1900
21:48
M60 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Lars Østergaard
Lars Østergaard ('58)
58
Aarhus Fremad
24:05
2
René L. Pedersen
René L. Pedersen ('61)
61
Odense Atletik
25:28
3
Michael Nielsen
Michael Nielsen ('60)
60
Korsør AM
27:23
M65 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
Jens Buch
Jens Buch ('56)
56
Esbjerg AM
26:24
2
André Andersen
André Andersen ('53)
53
Odsherred Løberne
27:29
3
Jørgen Pilegård
Jørgen Pilegård ('55)
55
Holbæk LMK
28:04
K70 Cross 5 km
Finale A
Finale
1
Anne Kantsø Nielsen
Anne Kantsø Nielsen ('52)
52
Korsør AM
29:56
M80 Cross 6 km
Finale A
Finale
1
John Bøgevig
John Bøgevig ('40)
40
TIK LØBERNE
39:52
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open