Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Baton Rouge LA USA: LSU Purple Tiger 13.1.2023 Inde
LSU-Maddox FH

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Da'Marcus Fleming
Da'Marcus Fleming ('01)
USA6.73
  
 
2
Brume Okeoghene
Brume Okeoghene ('03)
NGR6.74
  
 PB
3
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA6.78
  
 SB
4
Amari Godette
Amari Godette 
USA6.86
  
 
5
Deanthony Nervis
Deanthony Nervis 
USA6.90
  
 
6
Clydeterrious Thompson
Clydeterrious Thompson 
USA6.97
  
 
Dorian Camel
Dorian Camel ('99)
USA DNF
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Da'Marcus Fleming
Da'Marcus Fleming ('01)
USA6.71
  
 SB
2
Aaron Ernest
Aaron Ernest ('93)
USA6.92
  
 SB
3
Nathan Fergusson
Nathan Fergusson 
BAR6.96
  
 =PB
Indledende 2
1
Dorian Camel
Dorian Camel ('99)
USA6.80
  
 SB
2
Ellis Cummings
Ellis Cummings 
USA6.95
  
 PB
3
Mason Melancon
Mason Melancon ('99)
USA6.98
  
 SB
4
Jordan Hollis
Jordan Hollis ('98)
USA7.06
  
 SB
5
Christian Williams
Christian Williams 
USA7.08
  
 PB
6
Jaden Powell
Jaden Powell 
USA7.10
  
 PB
Indledende 3
1
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA6.89
  
 SB
2
Murray Decorius
Murray Decorius 
USA6.93
  
 PB
3
Christopher Murphy
Christopher Murphy 
USA6.97
  
 PB
4
Arrington Robinson
Arrington Robinson ('02)
USA6.97
  
 SB
Indledende 4
1
Trejun Jones
Trejun Jones 
USA6.88
  
 SB
2
Warrick Baker
Warrick Baker 
USA7.03
  
 SB
3
Omri Shiff
Omri Shiff 
ISR7.09
  
 PB
Indledende 5
1
Amari Godette
Amari Godette 
USA6.82
  
 PB
2
Deanthony Nervis
Deanthony Nervis 
USA6.84
  
 SB
3
Johnny Holloway
Johnny Holloway ('03)
USA6.94
  
 PB
Indledende 6
1
Brume Okeoghene
Brume Okeoghene ('03)
NGR6.76
  
 PB
2
Clydeterrious Thompson
Clydeterrious Thompson 
USA6.89
  
 PB
3
Brock Appiah
Brock Appiah ('99)
USA6.97
  
 SB
4
Jayden Sloan
Jayden Sloan 
USA7.04
  
 PB
5
Austin Willis
Austin Willis 
USA7.05
  
 SB
Indledende 7
1
Amiri Franklin
Amiri Franklin 
USA6.93
  
 PB
2
Charles Jackson
Charles Jackson ('88)
USA6.94
  
 SB
Cohen Galant
Cohen Galant ('02)
RSA DQ
  
 
Indledende 8
1
Caemon Scott
Caemon Scott ('03)
USA6.93
  
 SB
2
Gravois Chris
Gravois Chris 
USA6.94
  
 PB
3
Kaleb Blalock
Kaleb Blalock 
USA6.96
  
 PB
4
Matthew Madrey
Matthew Madrey 
USA7.06
  
 PB
5
Derick Washington Jr
Derick Washington Jr 
USA7.08
  
 SB
Indledende 9
1
Kashie Crockett
Kashie Crockett ('03)
USA6.92
  
 SB
2
Jordan Hughes
Jordan Hughes 
USA7.09
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jah'Vaunni Wheeler
Jah'Vaunni Wheeler 
USA49.34
  
 PB
M 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ondray Miles
Ondray Miles 
USA1:19.93
  
 PB
2
Javon-Taye Williams
Javon-Taye Williams 
USA1:21.02
  
 PB
Finale B
1
Javed Jones
Javed Jones ('99)
JAM1:20.02
  
 SB
2
Isiah Travis
Isiah Travis 
USA1:20.60
  
 PB
3
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE1:24.75
  
 PB
Finale C
1
Nicholas Scott
Nicholas Scott 
USA1:20.22
  
 PB
Finale D
1
Jalen White
Jalen White 
CAN1:20.94
  
 PB
Finale E
3
Omri Shiff
Omri Shiff 
ISR1:28.00
  
 SB
M 1 mile    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Parker McBride
Parker McBride ('99)
USA4:12.93
  
 PB
8
Baptiste Depril-Dupre
Baptiste Depril-Dupre ('98)
FRA4:26.72
  
 SB
Davis Bove
Davis Bove 
USA DNF
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mason Appleton
Mason Appleton 
USA8:53.54
  
 PB
2
Nathan Fontain
Nathan Fontain 
USA8:53.89
  
 PB
8
Rojs Puks
Rojs Puks 
LAT9:13.78
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Matthew Sophia
Matthew Sophia ('03)
NED7.76
  
 PB
2
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI7.90
  
 PB
3
Jordan Thompson
Jordan Thompson ('91)
USA7.92
  
 PB
4
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR8.16
  
 
5
Loubert Dagrin
Loubert Dagrin 
USA8.18
  
 
6
Darshon Turk
Darshon Turk 
USA8.21
  
 SB
7
Ronnie Jackson
Ronnie Jackson 
USA8.22
  
 
8
Olufolabo Ogunyemi
Olufolabo Ogunyemi 
USA8.25
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Jordan Thompson
Jordan Thompson ('91)
USA8.08
  
 PB
2
Loubert Dagrin
Loubert Dagrin 
USA8.17
  
 SB
3
Olufolabo Ogunyemi
Olufolabo Ogunyemi 
USA8.29
  
 SB
4
Cole Palmer
Cole Palmer 
USA8.32
  
 PB
5
Joseph McEvoy
Joseph McEvoy ('01)
IRL8.50
  
 PB
Indledende 2
1
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR8.05
  
 SB
2
Darshon Turk
Darshon Turk 
USA8.29
  
 SB
3
Kai Hensley
Kai Hensley 
USA8.30
  
 PB
4
Jvontae Noel
Jvontae Noel 
USA8.37
  
 SB
Indledende 3
1
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI8.08
  
 SB
Jody Shepard
Jody Shepard ('85)
USA DNF
  
 
Indledende 4
1
Matthew Sophia
Matthew Sophia ('03)
NED7.83
  
 PB
2
Ronnie Jackson
Ronnie Jackson 
USA8.11
  
 SB
3
Devin Bilbo
Devin Bilbo 
USA8.32
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ali Eren Ünlü
Ali Eren Ünlü ('03)
TUR2.20
  
 PB
 
2.06
 XO
2.09
  O
2.15
  O
2.20
  O
2.23
XXX
   
2
Slavko Stević
Slavko Stević 
SRB2.06
  
 
 
2.01
 XO
2.06
XXO
2.09
XXX
     
3
My'Kell Beck
My'Kell Beck 
USA2.01
  
 SB
 
1.91
  O
1.96
  O
2.01
  O
2.06
XXX
    
Cole Palmer
Cole Palmer 
USA NH
  
 
 
1.91
XXX
       
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Beau Domingue
Beau Domingue ('03)
USA4.90
  
 SB
 
4.75
 XO
4.90
XXO
5.00
XXX
     
2
Aaron Fortenberry
Aaron Fortenberry 
USA4.75
  
 SB
 
4.60
  O
4.75
  O
4.90
XXX
     
2
Kameron Aime
Kameron Aime ('01)
USA4.75
  
 SB
 
4.60
  O
4.75
  O
4.90
XXX
     
4
Trey Boucher
Trey Boucher 
USA4.60
  
 SB
 
4.60
 XO
4.75
XXX
      
Gale Timothy
Gale Timothy 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Dylan German
Dylan German 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Kareem Nazim
Kareem Nazim 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Brandon Hicklin
Brandon Hicklin ('99)
USA7.59
  
 SB
 
  X7.49 SB7.59 SB7.437.53  X  
2
Jieem Bullock
Jieem Bullock ('01)
USA7.34
  
 SB
 
7.24 SB  X  X  X7.34 SB5.19  
3
Apalos Edwards
Apalos Edwards ('01)
JAM7.31
  
 SB
 
  X  X7.09 SB7.077.31 SB7.29  
4
Clydeterrious Thompson
Clydeterrious Thompson 
USA7.17
  
 PB
 
7.17 PB6.666.636.47  X  X  
5
Joseph McEvoy
Joseph McEvoy ('01)
IRL7.15
  
 PB
 
6.80 PB6.89 PB6.89 =PB6.75  X7.15 PB  
6
De'Aundre Ward
De'Aundre Ward 
USA7.03
  
 PB
 
6.92 SB6.99 PB7.03 PB6.946.847.00  
7
Christopher Murphy
Christopher Murphy 
USA6.90
  
 SB
 
6.68 SB6.70 SB6.89 SB6.586.90 SB  X  
Kendall Cleveland
Kendall Cleveland 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jeremy Nelson
Jeremy Nelson 
USA15.97
  
 PB
 
13.60 SB14.80 SB15.34 PB15.71 PB15.6915.97 PB  
2
Rylan Theyard
Rylan Theyard ('99)
USA15.44
  
 PB
 
  X15.33 SB15.44 PB14.7915.1614.78  
3
Kevon Hamilton
Kevon Hamilton 
USA15.19
  
 PB
 
  X15.19 PB14.5914.8614.8915.09  
4
Everette Prejean
Everette Prejean 
USA14.56
  
 PB
 
13.52 PB13.72 PB  X14.09 PB14.33 PB14.56 PB  
5
Jeremiah Saintill
Jeremiah Saintill 
USA14.52
  
 PB
 
  X  X14.05 SB  X  X14.52 PB  
6
Jvontae Noel
Jvontae Noel 
USA14.33
  
 SB
 
14.33 SB  X13.0914.05  X  X  
7
Demarion Sowell
Demarion Sowell 
USA14.21
  
 PB
 
  X13.85 =PB13.96 PB  X14.21 PB  X  
8
Nicholaus Smith
Nicholaus Smith 
USA14.14
  
 SB
 
  X  X14.14 SB  X  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tommy Nedow
Tommy Nedow ('98)
CAN16.05
  
 
 
16.05  X  X  X  X  X  
2
Marcus Francis
Marcus Francis 
USA15.79
  
 SB
 
14.48 SB14.4114.80 SB  X14.7015.79 SB  
3
Micah Miller
Micah Miller 
USA15.05
  
 PB
 
12.09 PB12.73 PB13.09 PB  X15.05 PB12.75  
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Johnathan Witte
Johnathan Witte 
USA21.18
  
 PB
 
20.62 PB20.3920.3920.95 PB21.18 PB20.70  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aleia Hobbs
Aleia Hobbs ('96)
USA7.12
  
 SB
2
Mikiah Brisco
Mikiah Brisco ('96)
USA7.19
  
 SB
3
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA7.39
  
 SB
4
Candace Hill
Candace Hill ('99)
USA7.41
  
 SB
5
Trinity Bolden
Trinity Bolden 
USA7.48
  
 SB
6
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA7.50
  
 SB
7
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA7.52
  
 SB
8
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA7.60
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Aleia Hobbs
Aleia Hobbs ('96)
USA7.16
  
 SB
2
Kennedi Sanders
Kennedi Sanders ('03)
USA7.57
  
 SB
3
Kayla Harrison
Kayla Harrison 
USA7.72
  
 PB
4
Khiah Williams
Khiah Williams 
USA7.94
  
 SB
Indledende 2
1
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA7.43
  
 SB
2
Taliya Spurlock
Taliya Spurlock 
USA7.83
  
 PB
3
Ta'la Spates
Ta'la Spates 
USA7.87
  
 SB
4
Savanna Lawson
Savanna Lawson 
USA7.92
  
 SB
Indledende 3
1
Mikiah Brisco
Mikiah Brisco ('96)
USA7.25
  
 SB
2
A'Niya Galloway
A'Niya Galloway 
USA7.95
  
 SB
3
Ann Dangha
Ann Dangha 
USA7.96
  
 SB
Indledende 4
1
Candace Hill
Candace Hill ('99)
USA7.52
  
 SB
2
Hannah Douglas
Hannah Douglas ('02)
USA7.67
  
 PB
3
Kennedy Price
Kennedy Price 
USA7.72
  
 PB
4
Kennedy London
Kennedy London 
USA7.79
  
 SB
5
Boluwatife Akinwande
Boluwatife Akinwande 
USA7.89
  
 PB
6
Myah Sherman
Myah Sherman 
USA7.95
  
 PB
7
Stela Konstantinidou
Stela Konstantinidou ('02)
GRE8.17
  
 PB
Indledende 5
1
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA7.40
  
 SB
2
Kayla McCray
Kayla McCray 
USA7.72
  
 SB
3
Kaylan Clayton
Kaylan Clayton 
USA7.88
  
 PB
Indledende 6
1
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA7.54
  
 SB
2
Tia Andrews
Tia Andrews ('01)
USA7.82
  
 SB
3
Daja Maxey
Daja Maxey 
USA7.85
  
 PB
4
Lawryn Noel
Lawryn Noel 
USA7.89
  
 PB
5
Aryn Pitre
Aryn Pitre 
USA7.90
  
 =PB
Indledende 7
1
Trinity Bolden
Trinity Bolden 
USA7.56
  
 SB
2
Vivette Green
Vivette Green ('99)
USA7.66
  
 SB
3
Olaia Gisela Becerril
Olaia Gisela Becerril ('01)
ESP7.78
  
 SB
4
Brianna Taylor
Brianna Taylor 
USA7.87
  
 SB
5
Nasya Ramirez
Nasya Ramirez ('01)
NED7.96
  
 PB
Indledende 8
1
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA7.55
  
 SB
2
Shemia Odaine
Shemia Odaine 
BAR7.84
  
 SB
3
Mari Robinson
Mari Robinson 
USA7.91
  
 PB
4
Aisha Johnson
Aisha Johnson 
BAH7.98
  
 SB
K 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Indya Jackson
Indya Jackson 
USA1:36.57
  
 PB
2
Maryse Mbenoun
Maryse Mbenoun 
FRA1:40.01
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Amanda Radava
Amanda Radava ('02)
LAT2:16.13
  
 PB
6
Ceren Yilmaz
Ceren Yilmaz 
TUR2:36.14
  
 SB
K 1 mile    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Michaela Rose
Michaela Rose ('03)
USA4:52.70
  
 PB
2
Lorena Rangel
Lorena Rangel ('02)
MEX4:53.28
  
 PB
3
Callie Hardy
Callie Hardy 
USA4:53.37
  
 PB
4
Sophie Daigle
Sophie Daigle 
USA4:53.46
  
 SB
5
Cindy Bourdier
Cindy Bourdier 
FRA4:54.29
  
 PB
8
Sophie Martin
Sophie Martin 
USA5:05.89
  
 PB
Finale B
1
Elsa Rijpstra
Elsa Rijpstra 
NED5:15.17
  
 SB
3
Oxana Bonjorn
Oxana Bonjorn ('03)
ESP5:19.03
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leah Phillips
Leah Phillips ('02)
USA8.16
  
 SB
2
Shani'a Bellamy
Shani'a Bellamy ('02)
USA8.39
  
 PB
3
Kennedy London
Kennedy London 
USA8.81
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Claudine Raud-Gumiel
Claudine Raud-Gumiel ('02)
FRA8.86
  
 PB
2
Kennedy London
Kennedy London 
USA8.99
  
 SB
Indledende 2
1
Jacqueline Pokuaah
Jacqueline Pokuaah 
GHA8.85
  
 SB
Indledende 3
1
Leah Phillips
Leah Phillips ('02)
USA8.25
  
 SB
2
Shani'a Bellamy
Shani'a Bellamy ('02)
USA8.45
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sakari Famous
Sakari Famous 
BER1.73
  
 SB
 
1.63
  O
1.68
XXO
1.73
 XO
1.77
XXX
    
2
Claudine Raud-Gumiel
Claudine Raud-Gumiel ('02)
FRA1.63
  
 SB
 
1.63
  O
1.68
XXX
      
4Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN1.63
  
 
 
1.63
XXO
1.68
XXX
      
Amiya Matthews
Amiya Matthews 
USA NH
  
 
 
1.63
XXX
       
Kennedy Washington
Kennedy Washington 
USA NH
  
 
 
1.63
XXX
       
Emma Engelhardt
Emma Engelhardt 
USA NH
  
 
 
1.63
XXX
       
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emery Prentice
Emery Prentice ('03)
USA3.95
  
 SB
 
3.65
  O
3.80
 XO
3.95
XXO
4.05
XXX
    
2
Johanna Duplantis
Johanna Duplantis ('02)
SWE3.80
  
 SB
 
3.65
  O
3.80
 XO
3.95
XXX
     
3
Ainsley Hamsher
Ainsley Hamsher 
USA3.65
  
 SB
 
3.65
  O
3.80
XXX
      
4
Jordan Brown
Jordan Brown 
USA3.50
  
 SB
 
3.50
  O
3.65
XXX
      
4
Aly Jo Warren
Aly Jo Warren 
USA3.50
  
 SB
 
3.50
  O
3.65
XXX
      
Cameron Mount
Cameron Mount 
USA NH
  
 
 
3.50
XXX
       
Lara Zupanc
Lara Zupanc 
SLO NH
  
 
 
3.50
XXX
       
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Morgan Smalls
Morgan Smalls ('02)
USA6.12
  
 SB
 
5.90 SB6.01 SB  X5.885.946.12 SB  
2
Jacqueline Pokuaah
Jacqueline Pokuaah 
GHA6.00
  
 SB
 
5.78 SB4.735.95 SB6.00 SB  X5.94  
3
Khiah Williams
Khiah Williams 
USA5.82
  
 SB
 
5.40 SB5.82 SB5.615.34  X5.22  
4
Eunice Ilunga Mbuyi
Eunice Ilunga Mbuyi ('02)
FRA5.80
  
 SB
 
5.67 SB  X5.53  X5.615.80 SB  
5
Shemia Odaine
Shemia Odaine 
BAR5.63
  
 SB
 
5.54 SB5.63 SB5.50  X5.39   
6
Chelsea Heggar
Chelsea Heggar 
USA5.57
  
 PB
 
5.49 PB5.50 PB5.045.195.395.57 PB  
7
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE5.56
  
 SB
 
  X  X5.47 SB5.56 SB5.48  X  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eunice Ilunga Mbuyi
Eunice Ilunga Mbuyi ('02)
FRA12.44
  
 SB
 
12.10 SB10.7212.44 SB12.37  X11.93  
2
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE11.79
  
 SB
 
11.76 SB11.70  X11.5511.5911.79 SB  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Brianna Washington
Brianna Washington 
USA13.82
  
 SB
 
13.20 SB13.0813.82 SB  X  X  X  
3
Ashari Jones
Ashari Jones 
USA12.87
  
 SB
 
12.06 SB  X12.60 SB12.4212.87 SB12.69  
4
Laila Guy
Laila Guy 
USA12.76
  
 SB
 
  X12.38 SB12.44 SB12.76 SB12.18  X  
5
Hollie Stewart
Hollie Stewart 
USA12.65
  
 SB
 
  X12.65 SB12.4412.61  X12.07  
6
Michaela Brown
Michaela Brown 
USA12.62
  
 PB
 
10.08 PB12.62 PB10.3911.9612.5212.05  
7
Aaliyah Whyte
Aaliyah Whyte ('02)
JAM12.16
  
 PB
 
11.16 PB10.1612.07 PB11.6712.16 PB12.10  
8
Lawrenee' Hart
Lawrenee' Hart 
USA12.09
  
 PB
 
11.53 SB11.64 SB12.09 PB  X  X  X  
11
Andrea Tirado
Andrea Tirado ('04)
ESP10.15
  
 PB
 
10.15 PB9.549.40     
Kristian Jackson
Kristian Jackson 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN13.71
  
 
 
13.2213.70  X13.71  X  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive