Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Atleticumspelen 28‐29.1.2023 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde
Inde
Finale A
28.1.
28.1.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.97
  
 SB
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.03
  
 PB
3
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE7.04
  
 
4
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.10
  
 SB
5Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)DEN7.13
  
 SB
6
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.14
  
 PB
7Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)DEN7.16
  
 
8
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE7.19
  
 =PB
Finale B
28.1.
28.1.
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.09
  
 PB
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.24
  
 SB
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN7.26
  
 
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.29
  
 
5
Muhamed Touray
Muhamed Touray ('05)
SWE7.34
  
 
6
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE7.34
  
 
7Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN7.35
  
 
8Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)DEN7.38
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.04
q
  
 SB
2Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)DEN7.15
q
  
 SB
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.20
q
  
 
4Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.25
q
  
 SB
5
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE7.27
q
  
 PB
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN7.54
  
 PB
7Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)DEN7.57
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.09
q
  
 
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)DEN7.18
q
  
 
3
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE7.19
q
  
 PB
4
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE7.46
  
 
5
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('05)
SWE7.46
  
 PB
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN7.59
  
 SB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE7.05
q
  
 
2
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.16
q
  
 
3
Muhamed Touray
Muhamed Touray ('05)
SWE7.30
q
  
 PB
4Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN7.32
q
  
 SB
5Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.34
q
  
 
6Till MaulTill Maul ('95)DEN7.70
  
 SB
Indledende 4
28.1.
28.1.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.17
q
  
 SB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN7.24
q
  
 SB
3Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)DEN7.41
q
  
 
4
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE7.48
  
 PB
5
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE7.64
  
 
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN DQ
  
 
M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
29.1.
29.1.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE22.49
  
 SB
2Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)DEN22.75
  
 SB
3
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE23.29
  
 SB
Finale B
29.1.
29.1.
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)DEN22.68
  
 
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN23.12
  
 SB
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN23.61
  
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN22.45
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN23.51
  
 PB
3Christoph HansenChristoph Hansen ('92)GER23.62
  
 SB
Finale D
29.1.
29.1.
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN22.98
  
 PB
2Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)DEN24.05
  
 PB
Muhamed Touray
Muhamed Touray ('05)
SWE DQ
  
 
Finale E
29.1.
29.1.
1
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE23.79
  
 SB
2
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE23.94
  
 PB
3Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)DEN24.11
  
 PB
Finale F
29.1.
29.1.
1Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)DEN23.53
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN23.67
  
 PB
3
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE24.10
  
 PB
Finale G
29.1.
29.1.
1
Joar Franck
Joar Franck ('05)
SWE24.39
  
 PB
2
Johan Frithiofsson
Johan Frithiofsson ('03)
SWE24.93
  
 PB
3
Jonas Boijertz
Jonas Boijertz ('74)
SWE25.02
  
 PB
Finale H
29.1.
29.1.
1
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE24.86
  
 PB
1
Jesper Dreifaldt
Jesper Dreifaldt ('02)
SWE24.86
  
 PB
3Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)DEN26.05
  
DR60 SB
Finale I
29.1.
29.1.
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN23.23
  
 PB
2
Hilding Jerrhag
Hilding Jerrhag ('07)
SWE25.29
  
 PB
3
Jacob Eriksson
Jacob Eriksson 
SWE25.44
  
 PB
M 800 m    
Inde
Inde
Finale A
29.1.
29.1.
1
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:56.63
  
 
2Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)DEN1:57.50
  
 SB
3
Theo Hellberg
Theo Hellberg ('04)
SWE1:59.69
  
 PB
4
Henrik Petersson
Henrik Petersson ('93)
SWE2:00.11
  
 PB
5
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE2:00.51
  
 PB
6Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)DEN2:01.09
  
 PB
Finale B
29.1.
29.1.
1Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN1:58.29
  
 PB
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)DEN2:02.57
  
 PB
3Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN2:03.31
  
 PB
4Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)DEN2:06.70
  
 PB
5Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN2:09.17
  
 PB
6Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)DEN2:12.27
  
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1
Jakob Jungner
Jakob Jungner ('06)
SWE2:11.26
  
 PB
2
Anders Rydell
Anders Rydell ('78)
SWE2:15.80
  
 PB
3
Oscar Hajny-Landgren
Oscar Hajny-Landgren ('05)
SWE2:16.03
  
 
4
Oliver Malmkvist
Oliver Malmkvist ('97)
SWE2:18.39
  
 
Abel Grmay
Abel Grmay 
SWE DQ
  
 
M Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Mantas Liekis
Mantas Liekis ('96)
LTU2.16
  
 PB
 
1.80
  O
1.85
  O
1.91
  O
2.00 SB
  O
2.05 SB
 XO
2.10 SB
 XO
2.16 PB
 XO
 
2
Anton Rosslin
Anton Rosslin ('04)
SWE1.85
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
XXO
1.88
XXX
    
3
Andreas Leveau
Andreas Leveau ('80)
SWE1.80
  
 SB
 
1.75 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85
XXX
     
3Jonas StrungeJonas Strunge ('04)DEN1.80
  
 SB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85
XXX
    
5Till MaulTill Maul ('95)DEN1.80
  
 =PB
 
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
  O
1.80
XXO
1.85
XXX
   
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN1.70
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
XXO
1.75
XXX
   
7
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE1.65
  
 =SB
 
1.60
  O
1.65
XXO
1.70
XXX
     
8
Max Johansson
Max Johansson ('09)
SWE1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
M Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.92
  
 PB
 
4.62
  O
4.72
  O
4.82
  O
4.92
  O
5.00
XXX
   
2
William Asker
William Asker ('04)
SWE4.82
  
 
 
4.82
  O
5.00
XXX
      
2
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE4.82
  
 
 
4.82
  O
5.00
XXX
      
4
Philip Andreas Kubon
Philip Andreas Kubon ('04)
NOR4.82
  
 
 
4.82
 XO
5.00
XXX
      
5Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.82
  
 
 
4.62
 XO
4.72
  O
4.82
 XO
4.92
XXs
5.00
  X
   
6Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN4.82
  
 SB
 
4.25
  O
4.38
  O
4.50
 XO
4.62
  O
4.72 SB
 XO
4.82 SB
XXO
4.92
XXX
 
7
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE4.72
  
 PB
 
4.62
  O
4.72
  O
4.82
XXX
     
8Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN4.62
  
 
 
4.25
 XO
4.38
XXO
4.50
  O
4.62
  O
4.72
XXX
   
9Ferran Pages MerchanFerran Pages Merchan ('04)ESP4.62
  
 =PB
 
4.25
XXO
4.38
XXO
4.62
 XO
4.72
XXX
    
10
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.50
  
 SB
 
4.38
 XO
4.50
  O
4.62
XXX
     
Finale B
28.1.
28.1.
1
Sander Oppen
Sander Oppen ('04)
NOR4.62
  
 SB
 
4.50
  O
4.62
 XO
4.72
XXX
     
2
Axel Rogö
Axel Rogö ('07)
SWE4.62
  
 PB
 
4.38
 XO
4.62 PB
 XO
4.72
XXX
     
3
Kjell Augustin Kubon
Kjell Augustin Kubon ('06)
NOR4.38
  
 PB
 
3.95
XXO
4.25
XXO
4.38
 XO
4.50
XXX
    
4
Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal ('05)
NOR4.10
  
 
 
3.80
  O
3.95
 XO
4.10
 XO
4.25
XXX
    
5
Siver Olavsbråten Ebbestad
Siver Olavsbråten Ebbestad ('08)
NOR3.95
  
 PB
 
3.50
  O
3.65 =PB
  O
3.80 PB
 XO
3.95 PB
 XO
4.10
XXX
   
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN3.80
  
 PB
 
3.50
 XO
3.65
  O
3.80
 XO
3.95
XXX
    
Peter Svensson
Peter Svensson ('02)
SWE NH
  
 
 
4.10
XXX
       
M Længdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE7.23
  
 SB
 
6.67 SB7.07 SB6.91  X7.057.23 SB  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.16
  
 
 
6.936.756.827.16  –6.83  
3Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN6.88
  
 SB
 
6.88 SB6.77  X  X5.156.81  
4
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('05)
SWE6.64
  
 
 
6.64  X  X4.556.406.45  
5
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE6.36
  
 
 
6.31  X  X6.155.846.36  
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN6.23
  
 SB
 
6.23 SB  X4.08  –  –  –  
7
Edvin Håkansson
Edvin Håkansson ('05)
SWE5.89
  
 
 
5.755.645.745.535.715.89  
8
Melvin Pai
Melvin Pai ('04)
SWE5.76
  
 
 
  X5.74  X5.62  X5.76  
9
Hilding Jerrhag
Hilding Jerrhag ('07)
SWE5.44
  
 
 
5.445.385.44     
10
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE5.26
  
 
 
5.015.26  X     
11
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE5.18
  
 PB
 
5.18 PB4.995.04     
M Trespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Till MaulTill Maul ('95)DEN13.33
  
 PB
 
12.63 SB12.6112.93 PB  X13.33 PB12.47  
2
Philip Karlsson
Philip Karlsson ('04)
SWE13.10
  
 SB
 
12.88 SB  X12.84  X  X13.10 SB  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE16.43
  
 
 
15.9916.4315.41  X16.0115.10  
K 60 m    
Inde
Inde
Finale A
28.1.
28.1.
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)DEN7.64
  
 PB
2
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE7.71
  
 
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN7.71
  
 =PB
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.74
  
 =PB
5Emilie Santin FlorinEmilie Santin Florin ('01)DEN7.82
  
 
6Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN7.90
  
 
7
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE7.91
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN DNS
  
 
Finale B
28.1.
28.1.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.86
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN7.90
  
 SB
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN8.07
  
 PB
4Celina DyhringCelina Dyhring ('99)DEN8.13
  
 
5
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE8.14
  
 
6
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.31
  
 
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE DNS
  
 
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE DNS
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)DEN7.65
q
  
 PB
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN7.71
q
  
 PB
3
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE7.94
q
  
 PB
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.95
q
  
 
5
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE8.03
q
  
 PB
6Celina DyhringCelina Dyhring ('99)DEN8.07
q
  
 PB
7
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.19
q
  
 SB
8
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.62
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN7.83
q
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN7.89
q
  
 SB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN7.96
q
  
 SB
4
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE8.10
q
  
 
5
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE8.19
q
  
 
6
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE8.46
  
 
7Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN8.53
  
 SB
8
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE9.80
  
 
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE7.70
q
  
 SB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.85
q
  
 
3Emilie Santin FlorinEmilie Santin Florin ('01)DEN7.85
q
  
 
4Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN8.16
q
  
 PB
5Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.22
  
 SB
6
Joy Thulin
Joy Thulin ('03)
SWE8.23
  
 SB
7
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE8.46
  
 
8Vibha SorenVibha Soren ('01)DEN8.79
  
 PB
K 200 m    
Inde
Inde
Finale A
29.1.
29.1.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN24.88
  
 SB
2
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE26.08
  
 SB
3
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE26.43
  
 SB
Finale B
29.1.
29.1.
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE25.38
  
 PB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN25.57
  
 PB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN25.66
  
 SB
Finale C
29.1.
29.1.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN25.44
  
 PB
2
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE27.10
  
 
3
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE27.31
  
 SB
Finale D
29.1.
29.1.
1Celina DyhringCelina Dyhring ('99)DEN26.86
  
 PB
2Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)DEN26.90
  
 SB
3Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)GER27.95
  
 SB
Finale E
29.1.
29.1.
1Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN27.65
  
 PB
2Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN28.04
  
 SB
Finale F
29.1.
29.1.
1
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE27.94
  
 PB
2Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)DEN29.21
  
 SB
K 800 m    
Inde
Inde
Finale A
29.1.
29.1.
1Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)DEN2:15.66
  
 SB
2
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE2:16.59
  
 SB
3Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN2:16.76
  
 SB
4
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE2:20.73
  
 PB
5Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)DEN2:23.92
  
 PB
6Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)DEN2:24.28
  
 PB
Finale B
29.1.
29.1.
1
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE2:23.01
  
 PB
2
Agnes Sandberg
Agnes Sandberg ('07)
SWE2:29.76
  
 PB
3
Felicia Månesjö
Felicia Månesjö ('07)
SWE2:31.58
  
 PB
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE2:31.58
  
 SB
5
Lina von Petersdorff
Lina von Petersdorff ('98)
GER2:31.79
  
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)DEN2:28.87
  
 
2
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE2:39.70
  
 SB
3
Amanda Banke
Amanda Banke ('05)
SWE2:42.57
  
 PB
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN2:45.45
  
 PB
5Katrine Saaby NielsenKatrine Saaby Nielsen ('98)DEN2:45.59
  
 PB
K Højdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.80
  
 
 
1.56
  O
1.68
  O
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
  O
1.85
XXX
  
2
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.77
  
 
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
XXX
  
3Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.65
  
 
 
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
XXO
1.68
XXX
    
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.65
  
 SB
 
1.53
  O
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
XXO
1.68
XXX
  
5Sara OlsenSara Olsen ('01)DEN1.59
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXO
1.59
  O
1.62
XXX
  
6Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)DEN1.59
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.53
XXO
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
XXX
  
7
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE1.56
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXO
1.59
XXX
  
7Smilla Alex Hytholm PetersenSmilla Alex Hytholm Petersen ('04)DEN1.56
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXO
1.59
XXX
   
9
Selma Springfors
Selma Springfors ('07)
SWE1.53
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53 SB
  O
1.56
XXX
   
10
Alice Jangemyr
Alice Jangemyr ('07)
SWE1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
    
11
Alma Karlsson
Alma Karlsson ('09)
SWE1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
   
12
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
     
13
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
 XO
1.50
XXX
  
14
Freja Åhsberg
Freja Åhsberg ('09)
SWE1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
   
15
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50
XXX
   
16
Tova Lundin
Tova Lundin ('07)
SWE1.40
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
    
17
Emma Sparredal
Emma Sparredal ('08)
SWE1.40
  
 
 
1.35
 XO
1.40
XXO
1.45
XXX
     
K Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.50
  
 SB
 
4.16
  O
4.33
  O
4.50
 XO
4.60
XXX
    
2
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.16
  
 SB
 
3.82
XXs
3.92
  O
4.00
 XO
4.08
XXs
4.16
  O
4.33
XXX
  
3
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE4.00
  
 =PB
 
3.60
  O
3.72
  O
3.82
  O
3.92
 XO
4.00
XXO
4.08
XXX
  
4
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE3.92
  
 SB
 
3.72
  O
3.82
  O
3.92
 XO
4.00
XXX
    
5
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.82
  
 
 
3.72
  O
3.82
  O
3.92
XXX
     
6
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE3.82
  
 SB
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
  O
3.72
XXO
3.82
XXO
3.92
XXX
  
7Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.72
  
 SB
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
  O
3.72
  O
3.82
XXX
   
8Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.60
  
 SB
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60 SB
  O
3.72
XXX
    
8
Nora Eikeng
Nora Eikeng ('06)
NOR3.60
  
 
 
3.45
  O
3.60
  O
3.72
XXX
     
10
Embla Njerve
Embla Njerve ('07)
NOR3.60
  
 
 
3.45
 XO
3.60
 XO
3.72
XXX
     
Finale B
28.1.
28.1.
1
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.60
  
 PB
 
3.15
  O
3.30
  O
3.45
  O
3.60
 XO
3.72
XXX
   
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)DEN3.45
  
 
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
XXX
     
3
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE3.45
  
 PB
 
3.00
  O
3.15
  O
3.30
  O
3.45
XXO
3.60
XXX
   
4
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE3.30
  
 PB
 
2.85
  O
3.00
  O
3.15
  O
3.30
 XO
3.45
XXX
   
4
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE3.30
  
 SB
 
2.85
  O
3.00
  O
3.15
  O
3.30 SB
 XO
3.45
XXX
   
6
Karine Magnussen
Karine Magnussen ('05)
NOR3.15
  
 =PB
 
2.85
 XO
3.00
XXO
3.15 =PB
  O
3.30
XXX
    
7
Sofia Olsson
Sofia Olsson ('04)
SWE3.00
  
 
 
3.00
  O
3.15
XXX
      
8
Jennie Bos
Jennie Bos ('07)
NOR3.00
  
 
 
2.85
  O
3.00
 XO
3.15
XXX
     
9
Jenny Lundin
Jenny Lundin ('06)
SWE3.00
  
 
 
2.85
 XO
3.00
 XO
3.15
XXX
     
10
Klara Hillman
Klara Hillman ('04)
SWE3.00
  
 PB
 
2.70
 XO
2.85
  O
3.00 PB
XXO
3.15
XXX
    
11
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE2.70
  
 SB
 
2.50
 XO
2.70 SB
  O
2.85
XXX
     
12Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)DEN2.70
  
 PB
 
2.50
XXO
2.70
 XO
2.85
XXX
     
Tova Lundin
Tova Lundin ('07)
SWE NH
  
 
 
2.50
XXX
       
K Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.95
  
 SB
 
5.77 SB5.90 SB  X5.91 SB5.95 SB5.88  
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN5.70
  
 
 
  X5.385.655.36  X5.70  
3
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE5.55
  
 SB
 
5.48 SB5.425.49 SB5.435.51 SB5.55 SB  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.55
  
 SB
 
  X  X5.185.355.55 SB5.40  
5
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE5.19
  
 =SB
 
5.19 =SB  X2.961.50  X5.16  
6
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE4.87
  
 PB
 
4.74  X  X4.814.664.87 PB  
7Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN4.82
  
 SB
 
4.61 SB3.504.72 SB4.674.82 SB3.10  
8
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE4.20
  
 SB
 
3.97 SB4.20 SB  –  X4.003.71  
9
Isabella Lopez
Isabella Lopez ('05)
SWE3.14
  
 PB
 
3.09 PB3.14 PB3.05     
K Trespring     
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE12.22
  
 =PB
 
  X11.81 SB11.91 =PB12.01 PB11.9912.22 PB  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.92
  
 PB
 
11.61 SB  X  X  X11.4011.92 PB  
3
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE11.91
  
 PB
 
11.75 PB11.90 PB11.6711.91 PB  X  X  
4
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE11.41
  
 PB
 
11.30 PB  X11.41 PB  X  X11.02  
5
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE10.67
  
 SB
 
10.30 SB10.49 SB10.4810.60 SB10.67 SB10.50  
6
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE10.53
  
 
 
10.53  X10.4310.3810.32  X  
7
Johanna Gustén
Johanna Gustén ('07)
SWE10.13
  
 PB
 
  X9.759.97 PB9.70  X10.13 PB  
8
Elin Stagemyr
Elin Stagemyr ('09)
SWE10.03
  
 
 
9.939.8610.03  X  X  X  
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN14.19
  
DR40 
 
12.8113.4613.0814.0413.7414.19  
2
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE13.16
  
 PB
 
13.16 PB12.4812.8212.95  
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN12.75
  
 PB
 
11.2910.9511.2412.14 SB11.9212.75 PB  
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN11.35
  
 PB
 
10.3510.5511.27 PB11.35 PB10.9210.68  
5
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE10.55
  
 
 
9.538.6910.0610.1510.1110.55  
6
Saga Redestam
Saga Redestam ('04)
SWE9.95
  
 PB
 
8.69 PB9.87 PB9.669.379.95 PB  
7
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE9.06
  
 SB
 
8.55 SB8.56 SB8.65 SB8.81 SB9.06 SB8.63  
D17 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.16
  
 
2
David Blixt
David Blixt ('07)
SWE7.37
  
 =PB
3
Hampus Lindblom
Hampus Lindblom ('06)
SWE7.42
  
 
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)DEN7.50
  
 
5
Anton Fäldt
Anton Fäldt ('06)
SWE7.60
  
 
6
Allan Elgemark
Allan Elgemark ('06)
SWE7.67
  
 
7
Aron Powell
Aron Powell ('07)
SWE7.83
  
 PB
8
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE7.85
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
David Blixt
David Blixt ('07)
SWE7.37
q
  
 PB
2
Anton Fäldt
Anton Fäldt ('06)
SWE7.48
q
  
 PB
3
Allan Elgemark
Allan Elgemark ('06)
SWE7.56
q
  
 
4
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE8.20
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.11
q
  
 SB
2
Hampus Lindblom
Hampus Lindblom ('06)
SWE7.39
q
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)DEN7.46
q
  
 
4
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE7.84
q
  
 
5
Aron Powell
Aron Powell ('07)
SWE7.91
q
  
 PB
6
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE8.03
  
 PB
7
Anyaba Kouakou
Anyaba Kouakou ('07)
SWE8.30
  
 PB
D17 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Hampus Lindblom
Hampus Lindblom ('06)
SWE24.08
  
 PB
2
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE25.89
  
 
Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN DQ
  
 
Finale B
29.1.
29.1.
1Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)DEN25.27
  
 PB
2
Santiago Picasso
Santiago Picasso ('07)
SWE25.63
  
 PB
3
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE25.69
  
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE26.28
  
 PB
2
Matias Picasso
Matias Picasso ('07)
SWE27.67
  
 
Anton Fäldt
Anton Fäldt ('06)
SWE DQ
  
 
Finale D
29.1.
29.1.
1
David Blixt
David Blixt ('07)
SWE24.15
  
 PB
2
Allan Elgemark
Allan Elgemark ('06)
SWE24.66
  
 PB
D17 1500 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Elias Eliasson
Elias Eliasson ('07)
SWE4:21.78
  
 PB
2
Santiago Picasso
Santiago Picasso ('07)
SWE5:00.99
  
 
3
Matias Picasso
Matias Picasso ('07)
SWE5:06.93
  
 
D17 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Allan Elgemark
Allan Elgemark ('06)
SWE6.17
  
 PB
 
5.755.896.17 PB5.965.95  X  
2
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE5.87
  
 PB
 
  X5.69 PB5.87 PB5.66  X5.60  
3
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE5.81
  
 PB
 
5.555.72 PB5.81 PB5.715.534.91  
4
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE5.17
  
 PB
 
4.85 PB  X5.17 PB5.115.00  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Angelos Pavlidis
Angelos Pavlidis ('06)
SWE13.78
  
 
 
13.7813.57  X13.7813.53  X  
2
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE13.15
  
 
 
12.6612.9712.3612.5513.15  X  
P17 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.73
  
 PB
2
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE7.92
  
 
3
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.28
  
 
4
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.35
  
 
5
Elsa Heyden
Elsa Heyden ('06)
SWE8.38
  
 PB
6
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE8.47
  
 
7
Mary Harwood
Mary Harwood ('07)
SWE8.57
  
 
8
Bella Wennbom
Bella Wennbom ('07)
SWE8.61
  
 =SB
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE8.03
q
  
 
2
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.31
q
  
 
3
Elsa Heyden
Elsa Heyden ('06)
SWE8.54
q
  
 
4
Mary Harwood
Mary Harwood ('07)
SWE8.57
q
  
 
5
Linnea Stjernfeldt
Linnea Stjernfeldt ('07)
SWE8.67
  
 
6
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE8.82
  
 
7
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE8.98
  
 SB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.76
q
  
 PB
2
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.22
q
  
 PB
3
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE8.24
q
  
 PB
4
Bella Wennbom
Bella Wennbom ('07)
SWE8.61
q
  
 SB
5
Matilda Svensson
Matilda Svensson ('06)
SWE8.66
  
 SB
6
Nicole Björklund
Nicole Björklund ('07)
SWE8.70
  
 PB
7
Anna Abrahamson
Anna Abrahamson ('07)
SWE8.88
  
 SB
8
Emilia Edvinsson
Emilia Edvinsson ('07)
SWE9.27
  
 PB
P17 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE25.50
  
 
2
Elin Pihlström
Elin Pihlström ('06)
SWE25.83
  
 PB
3
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE26.10
  
 PB
Finale B
29.1.
29.1.
1
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE26.77
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN27.38
  
 
3
Elsa Heyden
Elsa Heyden ('06)
SWE27.48
  
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE28.17
  
 
2
Mary Harwood
Mary Harwood ('07)
SWE28.21
  
 SB
Finale D
29.1.
29.1.
1
Linnea Stjernfeldt
Linnea Stjernfeldt ('07)
SWE28.85
  
 PB
2
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE29.43
  
 SB
3Sophie MaertensSophie Maertens ('07)DEN32.73
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE4:44.26
  
 PB
2
Beata Wrigstad
Beata Wrigstad ('06)
SWE4:46.22
  
 PB
3
Elsa Svantesson
Elsa Svantesson ('07)
SWE4:49.79
  
 PB
4
Vilma Atthage
Vilma Atthage ('07)
SWE5:25.22
  
 
5
Clara Gullbrantz
Clara Gullbrantz ('06)
SWE5:33.05
  
 
P17 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE4.93
  
 SB
 
4.86 SB4.854.93 SB4.914.694.85  
2
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE4.88
  
 SB
 
4.77 SB4.673.174.484.654.88 SB  
3
Aprilia Holmström
Aprilia Holmström ('07)
SWE4.70
  
 SB
 
4.22 SB4.68 SB  X4.60  X4.70 SB  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN4.70
  
 PB
 
4.664.384.104.474.70 PB4.36  
5Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)DEN4.69
  
 
 
4.694.633.54  –  –  –  
6
Mary Harwood
Mary Harwood ('07)
SWE4.67
  
 =SB
 
4.464.414.624.484.67 =SB  X  
7
Johanna Gustén
Johanna Gustén ('07)
SWE4.39
  
 
 
  X4.394.224.36  X  X  
8
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE4.04
  
 SB
 
4.04 SB2.153.914.033.93  X  
9
Elina Balagic
Elina Balagic ('06)
SWE3.61
  
 PB
 
  X3.61 PB2.94     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE12.60
  
 PB
 
  X9.9111.39 SB12.60 PB  X11.24  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN11.06
  
 
 
9.789.9710.4910.5310.3411.06  
3
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE10.39
  
 PB
 
10.39 PB9.6310.029.799.969.49  
4
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE10.23
  
 SB
 
9.81 SB10.20 SB10.23 SB9.159.378.96  
5
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE9.93
  
 PB
 
9.93 PB9.199.16  X8.97  X  
6
Alice Nilsson
Alice Nilsson ('07)
SWE9.20
  
 SB
 
8.84 SB8.839.13 SB9.20 SB9.089.10  
7
Felicia Mårtensson
Felicia Mårtensson ('07)
SWE8.25
  
 
 
7.657.938.258.027.447.99  
8Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)DEN7.79
  
 
 
7.627.087.297.507.407.79  
D15 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE7.29
  
 
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.54
  
 
3
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.75
  
 PB
4
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE7.79
  
 PB
5
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE7.84
  
 PB
6
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE7.84
  
 PB
7
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE7.93
  
 
8
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE7.94
  
 =PB
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE7.34
q
  
 
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE7.85
q
  
 PB
3
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE7.89
q
  
 
4
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE7.93
q
  
 
5
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE7.94
q
  
 PB
6
Lucas Linder
Lucas Linder ('08)
SWE8.07
  
 PB
7
Simon Löndahl
Simon Löndahl ('08)
SWE8.41
  
 SB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.50
q
  
 
2
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.79
q
  
 =PB
3
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE7.88
q
  
 =PB
4
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.06
  
 PB
5
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE8.77
  
 PB
6
David Bengtsson
David Bengtsson ('08)
SWE8.85
  
 PB
D15 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE23.19
  
 
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE23.19
  
 
3
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE24.95
  
 PB
4
Teo Lydén
Teo Lydén ('08)
SWE25.28
  
 PB
Finale B
29.1.
29.1.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN23.67
  
 PB
2
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE24.96
  
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1
Lucas Linder
Lucas Linder ('08)
SWE26.55
  
 PB
2
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE27.66
  
 PB
3
David Bengtsson
David Bengtsson ('08)
SWE29.35
  
 PB
D15 1000 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Melker Johansson
Melker Johansson ('08)
SWE2:57.01
  P15 1
 PB
2
Mio La Fleur
Mio La Fleur ('09)
SWE3:06.63
  P14 1
 PB
3
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE3:08.01
  P15 2
 PB
4
David Bengtsson
David Bengtsson ('08)
SWE3:09.15
  P15 3
 PB
5
Malte Jacobsson
Malte Jacobsson ('09)
SWE3:24.36
  P14 2
 
6
Paul Berglind
Paul Berglind ('09)
SWE3:29.33
  P14 3
 
7
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE3:39.09
  P14 4
 PB
8
Oscar Borsand
Oscar Borsand ('09)
SWE3:43.64
  P14 5
 PB
9
Axel Danarö
Axel Danarö ('09)
SWE3:48.34
  P14 6
 PB
D15 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE6.13
  
 PB
 
5.80  X5.926.005.716.13 PB  
2
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE5.76
  
 
 
5.345.595.763.00  –5.61  
3
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE5.44
  
 PB
 
5.32 PB  X5.39 PB5.39 =PB5.44 PB  X  
4
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE5.15
  
 
 
4.874.875.15  X  –  X  
5
Simon Löndahl
Simon Löndahl ('08)
SWE4.73
  
 PB
 
4.73 PB4.464.50  –  –  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Teo Lydén
Teo Lydén ('08)
SWE12.55
  
 PB
 
11.2911.9012.55 PB11.819.8911.68  
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE11.77
  
 
 
  X11.77  X  X  X  X  
3
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE10.87
  
 PB
 
10.65 PB10.3110.4110.78 PB10.5810.87 PB  
4
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE9.29
  
 
 
8.777.859.298.358.398.23  
5
Svante Leufstedt
Svante Leufstedt ('08)
SWE7.35
  
 
 
6.097.227.027.357.087.23  
P15 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE7.84
  
 =PB
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.02
  
 =PB
3
Thea Utkovic
Thea Utkovic ('08)
SWE8.27
  
 PB
4
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.34
  
 
5
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE8.57
  
 
6
Annie Krikström
Annie Krikström ('08)
SWE8.59
  
 
7
Ida Ekengren
Ida Ekengren ('08)
SWE8.61
  
 
8
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE8.71
  
 =SB
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.35
q
  
 
2
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE8.52
q
  
 
3
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE8.71
q
  
 SB
4
Amelie Luther
Amelie Luther ('08)
SWE8.87
  
 PB
5
Freja Lundin
Freja Lundin ('08)
SWE9.05
  
 PB
6
Emelie Mellgren
Emelie Mellgren ('08)
SWE9.06
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE7.84
q
  
 PB
2
Ida Ekengren
Ida Ekengren ('08)
SWE8.52
q
  
 
3
Annie Krikström
Annie Krikström ('08)
SWE8.61
q
  
 
4
Siri Lindgren
Siri Lindgren ('08)
SWE8.81
  
 PB
5
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE9.10
  
 PB
6
Olivia Carlsson
Olivia Carlsson ('08)
SWE9.60
  
 PB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.02
q
  
 =PB
2
Thea Utkovic
Thea Utkovic ('08)
SWE8.28
q
  
 PB
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN8.85
  
 
4
Matilda Tegner
Matilda Tegner ('08)
SWE9.09
  
 
5
Dalia Kamf Hoppe
Dalia Kamf Hoppe ('08)
SWE9.17
  
 PB
6
Kajsa Harjuniemi
Kajsa Harjuniemi ('08)
SWE10.07
  
 PB
P15 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN25.09
  
DUR-14 PB
2
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE25.99
  
 PB
3
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE27.95
  
 SB
4
Annie Krikström
Annie Krikström ('08)
SWE28.18
  
 
Finale B
29.1.
29.1.
1
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE26.44
  
 PB
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE26.91
  
 SB
3
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE27.78
  
 PB
4
Ida Ekengren
Ida Ekengren ('08)
SWE28.03
  
 
Finale C
29.1.
29.1.
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN28.01
  
 PB
2
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE28.10
  
 SB
3
Amelie Luther
Amelie Luther ('08)
SWE29.63
  
 PB
4
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE29.91
  
 
Finale D
29.1.
29.1.
1
Freja Lundin
Freja Lundin ('08)
SWE29.90
  
 PB
2
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE30.06
  
 PB
3
Emma Sparredal
Emma Sparredal ('08)
SWE30.89
  
 PB
4
Matilda Tegner
Matilda Tegner ('08)
SWE31.28
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Alice Gossner
Alice Gossner ('08)
SWE3:11.80
  
 PB
2
Lovisa Skoog
Lovisa Skoog ('08)
SWE3:32.77
  
 
3
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE3:35.37
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE5.33
  
 SB
 
3.60 SB5.08 SB  X5.30 SB5.33 SB  X  
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE5.16
  
 PB
 
4.97  X4.924.945.16 PB  –  
3
Ida Ekengren
Ida Ekengren ('08)
SWE5.08
  
 PB
 
5.06 PB5.08 PB  X  X  –  X  
4
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE4.99
  
 PB
 
4.83 PB4.634.84 PB4.664.99 PB4.85  
5
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE4.97
  
 
 
4.824.874.884.974.884.79  
6
Siri Lindgren
Siri Lindgren ('08)
SWE4.76
  
 PB
 
4.68 PB4.614.71 PB4.534.71 =PB4.76 PB  
7
Dalia Kamf Hoppe
Dalia Kamf Hoppe ('08)
SWE4.67
  
 PB
 
4.154.44 PB4.384.274.67 PB  X  
8
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE4.55
  
 
 
4.424.554.223.954.434.47  
9
Annie Krikström
Annie Krikström ('08)
SWE4.35
  
 
 
4.164.354.17     
10
Emma Sparredal
Emma Sparredal ('08)
SWE4.30
  
 PB
 
4.25 PB4.29 PB4.30 PB     
11
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE4.10
  
 PB
 
  X4.10 PB3.82     
12Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.873.92     
13
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE4.02
  
 PB
 
3.85 PB3.824.02 PB     
14
Amelie Luther
Amelie Luther ('08)
SWE3.93
  
 PB
 
3.73 PB3.87 PB3.93 PB     
15
Emelie Mellgren
Emelie Mellgren ('08)
SWE3.90
  
 
 
3.563.813.90     
16
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE3.78
  
 
 
3.782.943.76     
17
Olivia Carlsson
Olivia Carlsson ('08)
SWE3.54
  
 
 
3.543.12  X     
18
Matilda Skoglund
Matilda Skoglund ('08)
SWE3.40
  
 PB
 
  X2.87 PB3.40 PB     
19
Lovisa Skoog
Lovisa Skoog ('08)
SWE2.77
  
 SB
 
  X  X2.77 SB     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE10.97
  
 PB
 
9.41 SB9.96 SB9.6710.97 PB10.52  
2
Matilda Skoglund
Matilda Skoglund ('08)
SWE10.82
  
 PB
 
10.82 PB10.319.699.3910.009.36  
3
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE9.88
  
 PB
 
8.65 SB9.06 SB9.88 PB9.309.579.51  
4
Minna Olsson
Minna Olsson ('08)
SWE8.95
  
 SB
 
7.53 SB8.64 SB8.68 SB7.938.608.95 SB  
5
Annie Krikström
Annie Krikström ('08)
SWE7.92
  
 PB
 
6.99 SB7.12 PB7.92 PB7.567.247.06  
6
Emelie Mellgren
Emelie Mellgren ('08)
SWE7.37
  
 PB
 
7.37 PB6.236.726.95  
D14 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Uros Brankovic
Uros Brankovic ('09)
SWE7.73
  
 PB
2
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.88
  
 
3
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE7.96
  
 PB
4
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE8.17
  
 PB
5
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE8.25
  
 PB
6
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE8.45
  
 =PB
7
Noah Glennstål
Noah Glennstål ('09)
SWE8.47
  
 
8
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE8.50
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Uros Brankovic
Uros Brankovic ('09)
SWE7.76
q
  
 
2
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE8.09
q
  
 
3
Noah Glennstål
Noah Glennstål ('09)
SWE8.34
q
  
 PB
4
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE8.45
q
  
 PB
5
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE8.49
  
 PB
6
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE8.69
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.84
q
  
 
2
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE8.24
q
  
 
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE8.26
q
  
 PB
4
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE8.44
q
  
 PB
5
Elias Landälv
Elias Landälv ('09)
SWE8.52
  
 PB
6
Louis von Werder
Louis von Werder ('09)
SWE8.61
  
 PB
D14 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Uros Brankovic
Uros Brankovic ('09)
SWE25.17
  
 PB
2
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE26.37
  
 PB
3
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE28.04
  
 PB
4
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE28.41
  
 
Finale B
29.1.
29.1.
1
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE27.17
  
 PB
2
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE28.34
  
 PB
3
Elias Landälv
Elias Landälv ('09)
SWE28.73
  
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE28.07
  
 PB
2
Louis von Werder
Louis von Werder ('09)
SWE28.30
  
 PB
3
Oscar Borsand
Oscar Borsand ('09)
SWE31.99
  
 PB
D14 Længdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE6.00
  
 PB
 
5.912.80  X5.696.00 PB  X  
2
Uros Brankovic
Uros Brankovic ('09)
SWE5.59
  
 
 
3.754.015.305.435.59  –  
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE5.17
  
 PB
 
5.01 PB5.17 PB4.854.895.11  X  
4
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE4.86
  
 
 
4.67  X4.514.594.664.86  
5
Elias Landälv
Elias Landälv ('09)
SWE4.68
  
 PB
 
4.404.404.59 PB4.513.614.68 PB  
6
Mio La Fleur
Mio La Fleur ('09)
SWE4.64
  
 PB
 
4.43 PB3.894.64 PB4.554.404.36  
7
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE4.57
  
 PB
 
4.41 PB4.204.51 PB4.50  X4.57 PB  
8
Max Johansson
Max Johansson ('09)
SWE4.55
  
 
 
4.193.984.55  X4.41  X  
9
Louis von Werder
Louis von Werder ('09)
SWE4.43
  
 
 
3.964.034.43     
10
Nestor Wallin Burguete
Nestor Wallin Burguete ('09)
SWE3.98
  
 PB
 
2.54 PB3.23 PB3.98 PB     
11
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE3.79
  
 
 
  X3.79  X     
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Noah Glennstål
Noah Glennstål ('09)
SWE9.03
  
 PB
 
8.778.738.308.898.119.03  
2
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE8.92
  
 PB
 
8.38 PB7.808.92 PB8.098.618.46  
3
Louis von Werder
Louis von Werder ('09)
SWE8.26
  
 PB
 
7.77 PB8.26 PB7.367.106.617.07  
P14 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.19
  
 PB
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.25
  
 =PB
3
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.44
  
 
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN8.46
  
 =PB
5
Simona Nusser-Smith
Simona Nusser-Smith ('09)
SWE8.60
  
 
6
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.71
  
 
7
Elin Stagemyr
Elin Stagemyr ('09)
SWE8.77
  
 
8
Elsa Jonsson
Elsa Jonsson ('09)
SWE8.87
  
 
Finale B
28.1.
28.1.
1
Ebba Renholm
Ebba Renholm ('09)
SWE8.79
  
 
2
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE8.89
  
 PB
3Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)DEN8.91
  
 PB
4
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE8.94
  
 PB
5
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE8.99
  
 
6
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE9.10
  
 
7
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE9.18
  
 
8
Freja Åhsberg
Freja Åhsberg ('09)
SWE9.21
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.42
q
  
 
2
Elin Stagemyr
Elin Stagemyr ('09)
SWE8.69
q
  
 SB
3
Ebba Renholm
Ebba Renholm ('09)
SWE8.77
q
  
 
4
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE9.14
q
  
 PB
5
Freja Åhsberg
Freja Åhsberg ('09)
SWE9.24
q
  
 
6
Agnes Sandedal
Agnes Sandedal ('09)
SWE9.48
  
 PB
7
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE9.86
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.25
q
  
 PB
2
Elsa Jonsson
Elsa Jonsson ('09)
SWE8.76
q
  
 =PB
3
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE8.88
q
  
 
4
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE9.00
q
  
 PB
5
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE9.39
  
 
6
Hedvig Hänel
Hedvig Hänel ('09)
SWE9.53
  
 PB
7
Malva Skånberg
Malva Skånberg ('09)
SWE10.19
  
 PB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.31
q
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN8.46
q
  
 PB
3Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)DEN8.93
q
  
 PB
4
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE9.26
  
 
5
Estrid Jalbin
Estrid Jalbin ('09)
SWE9.46
  
 PB
6
Nike Westheim
Nike Westheim ('09)
SWE9.62
  
 PB
7
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE9.78
  
 
Indledende 4
28.1.
28.1.
1
Simona Nusser-Smith
Simona Nusser-Smith ('09)
SWE8.57
q
  
 
2
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.70
q
  
 
3
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE8.95
q
  
 SB
4
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE8.98
q
  
 PB
5
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE9.32
  
 PB
6
Astrid Sasinka
Astrid Sasinka ('09)
SWE9.62
  
 
7
Vera Fagerström
Vera Fagerström ('09)
SWE10.51
  
 PB
P14 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE27.13
  
 PB
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE27.44
  
 PB
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN27.49
  
 PB
4
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE28.40
  
 
Finale B
29.1.
29.1.
1
Simona Nusser-Smith
Simona Nusser-Smith ('09)
SWE28.07
  
 PB
2
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE28.45
  
 PB
3
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE28.75
  
 
4
Ebba Renholm
Ebba Renholm ('09)
SWE29.31
  
 
Finale C
29.1.
29.1.
1
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE29.14
  
 PB
2
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE29.67
  
 PB
3
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE30.38
  
 
4
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE30.88
  
 
Finale D
29.1.
29.1.
1
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE29.94
  
 PB
2
Agnes Sandedal
Agnes Sandedal ('09)
SWE31.17
  
 
3
Alva Lindström
Alva Lindström ('09)
SWE31.94
  
 
Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)DEN DQ
  
 
Finale E
29.1.
29.1.
1
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE30.00
  
 PB
2
Tebello Ekstrand
Tebello Ekstrand ('09)
SWE30.41
  
 PB
3
Astrid Sasinka
Astrid Sasinka ('09)
SWE32.51
  
 
Finale F
29.1.
29.1.
1
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE30.73
  
 PB
2
Vilma Andersson
Vilma Andersson ('09)
SWE32.55
  
 PB
3
Filippa Sandberg
Filippa Sandberg ('09)
SWE33.24
  
 PB
29.1.
29.1.
1
Meja Strid
Meja Strid ('09)
SWE30.55
  
 PB
2
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE31.50
  
 PB
3
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE33.39
  
 PB
P14 1000 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Zelda Lukic
Zelda Lukic ('09)
SWE3:12.72
  
 PB
2
Emma Ehrnborg
Emma Ehrnborg ('09)
SWE3:21.70
  
 PB
3
Meja Strid
Meja Strid ('09)
SWE3:25.96
  
 PB
4
Nora Granlund Nordström
Nora Granlund Nordström ('09)
SWE3:34.19
  
 PB
5
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE3:40.81
  
 PB
6
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE3:45.99
  
 PB
7
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE3:50.33
  
 PB
8
Agnes Sandedal
Agnes Sandedal ('09)
SWE3:51.40
  
 PB
9
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE3:52.00
  
 PB
10
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE3:53.05
  
 PB
P14 Længdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE4.87
  
 PB
 
4.81 PB4.81 =PB4.524.674.494.87 PB  
2
Elin Stagemyr
Elin Stagemyr ('09)
SWE4.83
  
 PB
 
4.474.594.424.504.614.83 PB  
3
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE4.82
  
 PB
 
4.82 PB4.544.43  X4.52  X  
4
Alma Karlsson
Alma Karlsson ('09)
SWE4.60
  
 PB
 
4.59 PB4.60 PB  X  –  –  X  
5
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE4.55
  
 PB
 
4.124.26 PB4.37 PB4.55 PB4.254.33  
6
Simona Nusser-Smith
Simona Nusser-Smith ('09)
SWE4.53
  
 PB
 
4.52 PB  X  X4.51  X4.53 PB  
7
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.214.344.334.124.46  
8
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE4.39
  
 PB
 
4.154.26 PB4.39 PB4.284.164.14  
9
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE4.37
  
 
 
  X  X4.37     
10
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE4.34
  
 PB
 
3.983.944.34 PB     
11
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE4.27
  
 PB
 
4.15 PB4.27 PB4.18     
12
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE4.27
  
 
 
4.273.734.05     
13
Vilma Dahlin
Vilma Dahlin ('09)
SWE4.25
  
 PB
 
4.25 PB3.64  X     
14
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE4.22
  
 PB
 
4.10 PB4.22 PB4.11     
15
Ebba Renholm
Ebba Renholm ('09)
SWE4.17
  
 PB
 
3.764.17 PB3.83     
16
Elsa Jonsson
Elsa Jonsson ('09)
SWE4.08
  
 
 
4.023.624.08     
17
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE4.06
  
 PB
 
  X3.91 PB4.06 PB     
18
Vilma Andersson
Vilma Andersson ('09)
SWE4.00
  
 PB
 
3.814.003.65     
19
Hedvig Hänel
Hedvig Hänel ('09)
SWE3.85
  
 PB
 
3.84 PB3.803.85 PB     
20
Alva Lindström
Alva Lindström ('09)
SWE3.85
  
 PB
 
3.74 PB3.85 PB  X     
21Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN3.76
  
 PB
 
2.963.34 PB3.76 PB     
22
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE3.71
  
 
 
3.713.593.55     
23
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE3.70
  
 
 
3.14  X3.70     
24Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)DEN3.69
  
 
 
3.632.773.69     
25
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE3.58
  
 
 
  X3.583.33     
26
Saga l Lundborg
Saga l Lundborg ('09)
SWE3.39
  
 PB
 
2.853.39 PB  X     
27
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE3.32
  
 PB
 
2.75 PB3.26 PB3.32 PB     
28
Vera Fagerström
Vera Fagerström ('09)
SWE3.30
  
 
 
3.303.293.22     
29
Filippa Sandberg
Filippa Sandberg ('09)
SWE3.12
  
 PB
 
2.70 PB3.08 PB3.12 PB     
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Alicia Lindström
Alicia Lindström ('09)
SWE9.55
  
 
 
8.408.989.319.349.559.32  
2
Josefine Henriksson
Josefine Henriksson ('09)
SWE8.80
  
 PB
 
8.208.508.80 PB  X7.968.51  
3
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.62
  
 PB
 
8.59 PB7.54  X8.62 PB8.557.81  
4
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE7.34
  
 PB
 
7.22 PB7.145.837.25 PB6.957.34 PB  
5
Svea Öreberg
Svea Öreberg ('09)
SWE6.91
  
 PB
 
6.126.616.836.746.91 PB6.15  
D13 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE8.53
  
 PB
2
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE8.61
  
 PB
3
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE8.96
  
 
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE9.02
  
 
5
Isak Selmanovic
Isak Selmanovic ('10)
SWE9.35
  
 PB
D13 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE28.49
  
 PB
2
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE28.53
  
 
3
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE29.69
  
 
4
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE31.84
  
 PB
Finale B
29.1.
29.1.
1
Wilgot Borgelin
Wilgot Borgelin ('10)
SWE28.23
  
 PB
2
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE29.67
  
 PB
Theodor Fannon
Theodor Fannon ('10)
SWE DQ
  
 
D13 800 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE2:50.19
  P13 1
 
2
Arvid Bäck
Arvid Bäck ('10)
SWE2:51.51
  P13 2
 PB
3
Charlie Selstad
Charlie Selstad ('11)
SWE2:51.51
  P12 1
 PB
4
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE2:54.57
  P12 2
 PB
5
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE2:54.96
  P12 3
 
6
Mateen Sangin
Mateen Sangin ('12)
SWE2:59.57
  P12 4
 PB
7
Jacob Sahlsten
Jacob Sahlsten ('13)
SWE3:00.75
  P12 5
 PB
8
Charlie Kraft
Charlie Kraft ('11)
SWE3:03.37
  P12 6
 
9
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE3:04.32
  P13 3
 PB
10
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE3:15.49
  P12 7
 
D13 Højdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE1.42
  
 
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
 XO
1.45
XXX
  
2
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE1.39
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
XXO
1.42
XXX
 
3
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE1.33
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.33
  O
1.36
XXX
   
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
 XO
1.33
XXX
    
5
Theodor Fannon
Theodor Fannon ('10)
SWE1.30
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
XXO
1.33
XXX
   
6
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE1.25
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 PB
XXO
1.30
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE4.97
  
 PB
 
4.744.85 PB4.744.88 PB4.814.97 PB  
2
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE4.61
  
 
 
4.014.484.544.454.204.61  
3
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE4.38
  
 
 
4.234.314.254.174.383.96  
4
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE4.17
  
 
 
4.003.723.743.734.174.16  
5
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE3.93
  
 
 
3.933.923.893.813.633.04  
6
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE3.83
  
 
 
3.653.673.653.643.643.83  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE11.22
  
 PB
 
10.4710.6210.79 PB11.22 PB    
2
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE10.03
  
 PB
 
10.0310.008.959.68    
3
Isak Selmanovic
Isak Selmanovic ('10)
SWE8.19
  
 PB
 
  X6.96 PB8.19 PB  X    
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE7.48
  
 PB
 
7.05 PB7.48 PB6.806.56    
P13 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.66
  
 PB
2
Elin Amundin
Elin Amundin ('10)
SWE8.68
  
 
3
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE8.74
  
 
4
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE8.78
  
 
5
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.81
  
 PB
6
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE8.82
  
 
7
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE9.00
  
 
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE DNS
  
 
Finale B
28.1.
28.1.
1
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.99
  
 
2
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE9.05
  
 
3
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE9.07
  
 
4
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE9.12
  
 
5
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE9.20
  
 
6
Moa Cederström
Moa Cederström ('10)
SWE9.20
  
 
7
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE9.20
  
 
8
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE9.21
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Elin Amundin
Elin Amundin ('10)
SWE8.56
q
  
 
2
Moa Cederström
Moa Cederström ('10)
SWE9.11
q
  
 
3
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE9.13
q
  
 
4
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE9.35
  
 
5
Selma Berggren
Selma Berggren ('10)
SWE9.66
  
 PB
6
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE9.66
  
 
7
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE10.29
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.73
q
  
 
2
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE8.84
q
  
 
3
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE9.04
q
  
 
4
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE9.07
q
  
 PB
5
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE9.22
q
  
 
6
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE9.50
  
 PB
7
Laura Engmark
Laura Engmark ('10)
SWE9.82
  
 
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.29
q
  
 
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.90
q
  
 PB
3
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.97
q
  
 
4
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE9.31
  
 PB
5
Isabella Portillo
Isabella Portillo ('10)
SWE9.48
  
 
6
Märtha Ånell
Märtha Ånell ('10)
SWE10.08
  
 
7
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE10.29
  
 
Indledende 4
28.1.
28.1.
1
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE8.65
q
  
 PB
2
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE8.72
q
  
 
3
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE8.92
q
  
 PB
4
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE9.13
q
  
 
5
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE9.24
q
  
 
6
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE9.57
  
 =PB
7
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE9.62
  
 =PB
P13 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Elin Amundin
Elin Amundin ('10)
SWE27.90
  
 
2
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE29.20
  
 
3
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE30.05
  
 
4
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE30.16
  
 
Finale B
29.1.
29.1.
1
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE29.62
  
 PB
2
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE31.07
  
 PB
3
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE31.42
  
 
Finale C
29.1.
29.1.
1
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE29.60
  
 PB
2
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE30.48
  
 PB
3
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE33.13
  
 PB
4
Felicia Johannisson
Felicia Johannisson ('10)
SWE35.18
  
 PB
Finale D
29.1.
29.1.
1
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE28.56
  
 PB
2
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE29.51
  
 PB
3
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE32.76
  
 PB
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE DQ
  
 
Finale E
29.1.
29.1.
1
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE30.08
  
 PB
2
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE30.43
  
 PB
3
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE30.89
  
 PB
P13 800 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE2:47.01
  F13 1
 
2
Telma Tagesson
Telma Tagesson ('10)
SWE2:55.75
  F13 2
 PB
3
Viktoria Heden
Viktoria Heden ('11)
SWE3:00.71
  F12 1
 
4
Siri Månsson
Siri Månsson ('11)
SWE3:02.97
  F12 2
 PB
5
Saga Viscomi
Saga Viscomi ('11)
SWE3:16.54
  F12 3
 PB
6
Ellen Nilsson
Ellen Nilsson ('11)
SWE3:32.85
  F12 4
 PB
P13 Højdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Telma Tagesson
Telma Tagesson ('10)
SWE1.42
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
 XO
1.42
 XO
1.45
XXX
 
2
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE1.39
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
XXO
1.39
 XO
1.42
XXX
3
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE1.39
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
XXO
1.36 PB
  O
1.39 PB
XXO
1.42
XXX
4
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE1.33
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.33 PB
  O
1.36
XXX
  
5
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE1.33
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
1.33
  O
1.36
XXX
  
6
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.10
  O
1.20
  O
1.25
XXP
1.30
  O
1.33
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE4.74
  
 
 
4.584.604.734.664.74  –  
2
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE4.67
  
 PB
 
4.61 PB4.534.64 PB4.67 PB4.524.58  
3
Elin Amundin
Elin Amundin ('10)
SWE4.62
  
 
 
4.584.554.554.484.444.62  
4
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE4.37
  
 PB
 
4.35 PB4.344.194.064.214.37 PB  
5
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE4.34
  
 PB
 
4.184.224.014.144.34 PB4.34 =PB  
6
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE4.32
  
 PB
 
2.744.234.174.094.254.32 PB  
7
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE4.24
  
 
 
4.224.244.094.064.174.10  
8
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE4.22
  
 
 
4.223.193.852.584.063.88  
9
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE4.19
  
 
 
  X4.193.29     
10
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE4.18
  
 PB
 
4.18 PB3.884.11     
11
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE4.17
  
 
 
3.994.174.00     
12
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE4.15
  
 
 
4.114.15  X     
13
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE4.14
  
 
 
4.084.144.13     
14
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE4.07
  
 
 
4.044.073.93     
15
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE4.07
  
 
 
4.073.783.92     
16
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
SWE4.06
  
 PB
 
4.06 PB1.973.59     
17
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE3.96
  
 PB
 
3.96 PB3.883.72     
18
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE3.94
  
 
 
  X3.913.94     
19
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE3.86
  
 
 
3.863.593.74     
20
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE3.80
  
 
 
3.803.663.71     
21
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE3.59
  
 
 
3.503.483.59     
22
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE3.35
  
 
 
3.353.163.18     
23
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE3.06
  
 SB
 
3.06 SB2.872.85     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE9.59
  
 
 
9.598.518.589.16    
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.69
  
 PB
 
8.69 PB8.538.69 =PB8.47    
3
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE8.23
  
 
 
8.027.908.237.88    
4
Laura Engmark
Laura Engmark ('10)
SWE8.19
  
 PB
 
8.19 PB7.387.097.56    
5
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE7.59
  
 
 
7.127.597.437.09    
6
Selma Berggren
Selma Berggren ('10)
SWE7.52
  
 PB
 
7.187.137.117.52 PB    
7
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
SWE6.96
  
 
 
6.896.086.006.96    
8
Isabella Portillo
Isabella Portillo ('10)
SWE6.29
  
 
 
6.196.136.296.27    
9
Felicia Johannisson
Felicia Johannisson ('10)
SWE6.29
  
 
 
6.155.505.686.29    
10
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE5.40
  
 PB
 
5.40 PB4.895.20  X    
D12 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE9.19
  
 PB
2
Charlie Kraft
Charlie Kraft ('11)
SWE9.35
  
 
3
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE9.35
  
 
4
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE9.61
  
 PB
5
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE10.01
  
 
6
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE10.03
  
 PB
7
Oliver Lövgren
Oliver Lövgren ('11)
SWE11.22
  
 PB
D12 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE30.24
  
 PB
2
Charlie Kraft
Charlie Kraft ('11)
SWE30.51
  
 
3
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE32.00
  
 PB
4
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE32.23
  
 
Finale B
29.1.
29.1.
1
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE32.97
  
 PB
2
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE33.12
  
 PB
3
Gustav Krantz Elm
Gustav Krantz Elm ('14)
SWE33.93
  
 PB
Jacob Sahlsten
Jacob Sahlsten ('13)
SWE DQ
  
 
Finale C
29.1.
29.1.
1
Charlie Selstad
Charlie Selstad ('11)
SWE30.13
  
 PB
2
Elia Xavier Marecaldi
Elia Xavier Marecaldi ('13)
SWE31.42
  
 PB
3
Melker Madsen
Melker Madsen ('11)
SWE34.55
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE1.37
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
       
2
Oscar Carlström
Oscar Carlström ('11)
SWE1.34
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
XXX
       
3
Matheo Hindroth
Matheo Hindroth ('11)
SWE1.28
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXO
1.31
XXX
4
Eddie Ekström
Eddie Ekström ('11)
SWE1.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
XXO
1.31
XXX
  
5
Oliver Lövgren
Oliver Lövgren ('11)
SWE1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
6
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
7
Gustav Krantz Elm
Gustav Krantz Elm ('14)
SWE1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
  
8
Charlie Kraft
Charlie Kraft ('11)
SWE1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
9
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
10
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
    
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE4.46
  
 PB
 
4.46 PB4.393.624.14  –  –  
2
Charlie Selstad
Charlie Selstad ('11)
SWE4.13
  
 PB
 
4.014.134.083.67  –  –  
3
Charlie Kraft
Charlie Kraft ('11)
SWE4.07
  
 PB
 
3.854.07 PB3.94  X  X3.99  
4
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE3.97
  
 PB
 
3.73 PB3.723.97 PB  X3.69  X  
5
Matheo Hindroth
Matheo Hindroth ('11)
SWE3.96
  
 
 
  X3.843.923.823.713.96  
6
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE3.94
  
 PB
 
  X3.94 PB3.83  –3.872.07  
7
Melker Madsen
Melker Madsen ('11)
SWE3.81
  
 PB
 
3.81 PB3.723.69  X3.463.54  
8
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.553.543.653.623.68  
9
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE3.68
  
 PB
 
3.68 PB3.573.66     
10
Melvin Mirenhart Thelin
Melvin Mirenhart Thelin ('11)
SWE3.66
  
 
 
3.66  X3.31     
11
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE3.53
  
 PB
 
3.47 PB3.103.53 PB     
12
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE3.43
  
 PB
 
3.38 PB3.223.43 PB     
13
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE3.33
  
 
 
3.333.293.18     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Melker Madsen
Melker Madsen ('11)
SWE7.28
  
 
 
6.916.946.297.28    
2
Matheo Hindroth
Matheo Hindroth ('11)
SWE6.75
  
 
 
6.266.466.75    
3
Vincent Löfgren
Vincent Löfgren ('11)
SWE6.32
  
 PB
 
6.08 PB6.32 PB6.13    
4
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE5.98
  
 PB
 
5.185.295.98 PB4.75    
P12 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE9.18
  
 
2
Tuva Sjöberg
Tuva Sjöberg ('11)
SWE9.23
  
 
3
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE9.30
  
 
4
Selma Ivarsson
Selma Ivarsson ('11)
SWE9.32
  
 
5
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE9.43
  
 PB
6
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE9.49
  
 
7
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE9.52
  
 
8
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE9.60
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE9.10
q
  
 PB
2
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE9.28
q
  
 
3
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE9.48
q
  
 
4
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE9.56
q
  
 
5
Tuva Glans
Tuva Glans ('11)
SWE9.64
  
 PB
6
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
SWE14.05
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Tuva Sjöberg
Tuva Sjöberg ('11)
SWE9.23
q
  
 
2
Selma Ivarsson
Selma Ivarsson ('11)
SWE9.25
q
  
 SB
3
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE9.25
q
  
 PB
4
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE9.44
q
  
 PB
5
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE9.72
  
 
6
Olivia Perlkvist
Olivia Perlkvist ('11)
SWE9.80
  
 PB
7
Ellie Greydanus
Ellie Greydanus ('11)
SWE10.05
  
 
P12 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE30.81
  
 PB
2
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE31.22
  
 PB
3
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('12)
SWE31.28
  
 PB
4
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE31.60
  
 PB
Finale B
29.1.
29.1.
1
Moa Wågstam
Moa Wågstam ('12)
SWE32.10
  
 PB
2
Viktoria Heden
Viktoria Heden ('11)
SWE32.34
  
 PB
3
Tuva Glans
Tuva Glans ('11)
SWE34.15
  
 
4
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE34.90
  
 
Finale C
29.1.
29.1.
1
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE32.59
  
 PB
2
Ellie Greydanus
Ellie Greydanus ('11)
SWE33.70
  
 PB
3
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
SWE34.30
  
 PB
4
Edith Andersson
Edith Andersson ('11)
SWE34.31
  
 PB
Finale D
29.1.
29.1.
1
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE31.49
  
 PB
2
Nadia La Fleur
Nadia La Fleur ('11)
SWE34.06
  
 PB
3
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE34.43
  
 PB
4
Ida Bryland
Ida Bryland ('12)
SWE35.10
  
 PB
Finale E
29.1.
29.1.
1
Olivia Perlkvist
Olivia Perlkvist ('11)
SWE33.10
  
 PB
2
Signe Simonsson
Signe Simonsson ('11)
SWE35.13
  
 PB
Siri Månsson
Siri Månsson ('11)
SWE DQ
  
 
P12 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE1.37
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.41
XXX
2
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE1.34
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
XXX
       
3
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE4.77
  
 PB
 
4.66 PB4.71 PB4.77 PB4.644.544.67  
2
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE4.18
  
 PB
 
4.014.184.144.073.893.91  
3
Ebba Ranelid
Ebba Ranelid ('11)
SWE4.11
  
 PB
 
4.11 PB4.034.11 =PB3.783.914.09  
4
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE4.11
  
 
 
3.983.873.884.014.113.89  
5
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE3.97
  
 PB
 
3.513.493.97 PB3.633.563.61  
6
Olivia Perlkvist
Olivia Perlkvist ('11)
SWE3.94
  
 PB
 
3.563.623.94 PB3.743.653.72  
7
Tuva Glans
Tuva Glans ('11)
SWE3.88
  
 PB
 
3.75 PB3.433.88 PB3.633.583.79  
8
Tuva Sjöberg
Tuva Sjöberg ('11)
SWE3.73
  
 PB
 
3.64 PB3.583.413.71 PB3.553.73 PB  
9
Nadia La Fleur
Nadia La Fleur ('11)
SWE3.64
  
 PB
 
3.36 PB3.42 PB3.64 PB     
10
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE3.62
  
 PB
 
3.323.55 PB3.62 PB     
11
Edith Andersson
Edith Andersson ('11)
SWE3.47
  
 
 
3.473.383.43     
12
Signe Simonsson
Signe Simonsson ('11)
SWE3.43
  
 PB
 
3.43 PB3.313.24     
13
Ellie Greydanus
Ellie Greydanus ('11)
SWE3.40
  
 
 
3.143.133.40     
14
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE3.37
  
 PB
 
  X3.37 PB3.22     
15
Fatou Jammeh
Fatou Jammeh ('11)
SWE3.36
  
 PB
 
3.36 PB3.192.24     
16
Ester Lundh
Ester Lundh ('11)
SWE3.29
  
 PB
 
3.14 PB3.20 PB3.29 PB     
17
Olivia Johannisson
Olivia Johannisson ('11)
SWE2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.622.60     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE8.17
  
 
 
7.817.088.177.67    
2
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE7.68
  
 PB
 
6.196.337.53 PB7.68 PB    
3
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE7.49
  
 PB
 
6.90 PB6.377.49 PB6.85    
4
Olivia Perlkvist
Olivia Perlkvist ('11)
SWE6.58
  
 
 
6.085.366.586.54    
5
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE6.50
  
 
 
6.506.436.446.39    
6
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE6.49
  
 PB
 
5.856.196.176.49 PB    
7
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE6.18
  
 PB
 
6.18 PB5.494.985.38    
8
Olivia Johannisson
Olivia Johannisson ('11)
SWE5.93
  
 
 
5.725.475.555.93    
9
Nadia La Fleur
Nadia La Fleur ('11)
SWE5.75
  
 PB
 
5.75 PB5.665.745.56    
10
Saga Viscomi
Saga Viscomi ('11)
SWE5.49
  
 PB
 
5.49 PB5.474.955.10    
11
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE5.39
  
 
 
4.545.224.825.39    
12
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE4.79
  
 PB
 
4.654.73 PB4.79 PB    
13
Signe Simonsson
Signe Simonsson ('11)
SWE4.58
  
 PB
 
4.52 PB4.074.53 PB4.58 PB    
M35 1500 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE4:20.38
  M50 1
 SB
2
Karl Dannestam
Karl Dannestam ('80)
SWE4:21.19
  M40 1
 SB
3
Thomas Rödin Hulth
Thomas Rödin Hulth ('81)
SWE4:51.22
  M40 2
 PB
4
Jacob Gumpert
Jacob Gumpert ('86)
SWE4:56.28
  M35 1
 PB
5
Mikael Stagling
Mikael Stagling ('75)
SWE4:57.05
  M45 1
 SB
6
Andreas Nilsson
Andreas Nilsson ('73)
SWE5:02.14
  M50 2
 PB
7
Andreas Cederström
Andreas Cederström ('84)
SWE5:19.26
  M35 2
 SB
8
Cedrik Wreme
Cedrik Wreme ('71)
SWE5:22.22
  M50 3
 SB
9
Tomas Nilsson
Tomas Nilsson ('69)
SWE5:41.66
  M50 4
 PB
Finale B
29.1.
29.1.
1
Thomas Fredriksson
Thomas Fredriksson ('66)
SWE5:18.48
  M55 1
 PB
2
Håkan Ekfors
Håkan Ekfors ('68)
SWE5:22.71
  M55 2
 SB
3
Peter Bengtsson
Peter Bengtsson ('64)
SWE5:27.41
  M55 3
 PB
4
Jan Forsberg
Jan Forsberg ('66)
SWE5:39.65
  M55 4
 SB
5
Jörgen Holmqvist
Jörgen Holmqvist ('66)
SWE5:43.86
  M55 6
 SB
6
Stefan Magnusson
Stefan Magnusson ('65)
SWE5:45.97
  M55 5
 PB
7
Bengt Håkansson
Bengt Håkansson ('58)
SWE6:08.45
  M65 2
 PB
Finale C
29.1.
29.1.
1
Mats Berglund
Mats Berglund ('62)
SWE5:26.62
  M60 1
 SB
2
Lars Uddbäck
Lars Uddbäck ('56)
SWE6:05.17
  M65 1
 SB
3
Christer Wernersson
Christer Wernersson ('50)
SWE6:22.11
  M70 1
 SB
4
Bengt Pedersen
Bengt Pedersen ('61)
SWE6:36.15
  M60 2
 SB
5
Gunnar Sterner
Gunnar Sterner ('48)
SWE6:55.52
  M75 1
 PB
6
Sune Cederpil
Sune Cederpil ('38)
SWE10:44.38
  M85 1
 PB
7
Gunnar Nilsson
Gunnar Nilsson ('33)
SWE11:08.92
  M90 1
NR90 SB
K40 1500 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE4:53.90
  K40 1
 SB
2
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE5:20.81
  K45 1
 SB
3
Tina Reimer
Tina Reimer ('69)
SWE6:09.27
  K50 1
 PB
4
Linda Ripa
Linda Ripa ('80)
SWE6:14.54
  K40 2
 PB
5
Beatrice Christensson
Beatrice Christensson ('72)
SWE6:25.43
  K50 2
 SB
6
Maria Trönell
Maria Trönell ('76)
SWE6:42.98
  K45 2
 PB
7
Kristina Ponting
Kristina Ponting ('61)
SWE12:23.58
  K60 1
 PB

Seneste resultater

29.5SilkeborgKastemangekamp
27.5KlaksvíkRaska Stórkapping 2
27.5GreveHvidovre Kastestævne
27‐28.5KøbenhavnNordic Athletics Championships
25.5AabenraaKast
24.5HerlevUP-stævne
24.5AalborgAalborg Outdoor II
24.5Maribo Kastestævne
23.5ViborgNålestævne
22.5AabenraaNålestævne
22.5GreveTræningsstævne 2
20‐21.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
20‐21.5KøbenhavnMangekamps Tribute
18.5BallerupKasternes Dag
17.5BagsværdBagsværd Run Event
16.5ViborgViborg Track Meeting I
16.5SæbyNålestævne Sæby
15.5VejleMasters holdkamp 1 Vest/Syd
15.5GreveDT Masters, Sjælland Syd 1
14.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
13.5HerningHerning Games
13.5TórshavnRASKA stórkapping 1
11.5KøbenhavnKIF Stævne 1
10.5VibyDT Masters 1. runde
10.5Maribo Kastestævne
10.5HillerødDT Masters, Sjælland Nord 1
9.5RandersKaste Stævne
9.5RandersNålestævne MIX
9.5SkiveTirsdagsstævne Maj
8.5SlagelseKastestævne
8.5GreveTræningsstævne 1
7.5StoholmKastestævne
6.5VallensbækPhønixmarchen
6.5VallensbækDM kapgang
6.5BagsværdBAC Kast
6.5EsbjergSå kaster vi igen
6‐7.5TårnbyTårnby Games
2.5BagsværdBAC_HIA Kast
2.5LyngbyKlubstævne
2.5OdenseFjordagerløbet
30.4ViborgVexa HLM R TESTLØB 4
30.4HvidovreIndestævne Hvidovre
29.4VejleRegionsstævne
29.4AalborgAalborg Outdoor I
29.4SilkeborgKastestævne 1
29.4SlagelseÅbningsstævne
29.4Hvide SandeNålestævne
29.4GlostrupGlostrup Games
25.4RandersKaste Stævne
22.4TórshavnOpin Kapping
22.4VejenRegionsstævne
22.4AarhusDM 10km
22.4AarhusDM 10km Ungdom
22.4AarhusEn forårsdag 10km åben
22.4GreveSæsonåbning kast
21.4TórshavnOpin Kapping
20.4TórshavnOpin Kapping
19.4TórshavnOpin Kapping
18.4TórshavnOpin Kapping
18.4KøbenhavnMellem-/Lang stævne