Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 11‐12.2.2023 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde
Inde
Finale A
11.2.
11.2.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.79
  
 PB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN6.81
  
 PB
3
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.91
  
 
4Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)MKD6.94
  
 =SB
5
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.01
  
 PB
6Emil FrændeEmil Frænde DEN7.04
  
 =PB
7Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.05
  
 
8
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.09
  
 
Finale B
11.2.
11.2.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.09
  
 
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.14
  
 
3Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.17
  
 
4
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.24
  
 
5Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.31
  
 
6Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN7.32
  
 
Christoph HansenChristoph Hansen ('92)GER DNS
  
 
Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)DEN DNS
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)MKD6.97
q
  
 
2Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)DEN7.12
q
  
 
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.15
q
  
 
4
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.25
q
  
 
5Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN7.28
q
  
 SB
6
Max Helge
Max Helge ('02)
SWE7.45
  
 
Indledende 2
11.2.
11.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN6.87
q
  
 PB
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.01
q
  
 
3Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.18
q
  
 
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN7.31
q
  
 
5
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.42
  
 SB
6Kasper FilsøKasper Filsø ('90)DEN7.46
  
 
Indledende 3
11.2.
11.2.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.81
q
  
 PB
2Emil FrændeEmil Frænde DEN7.04
q
  
 PB
3
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.05
q
  
 
4Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN7.48
  
 
5Emil Svenstrup BergerEmil Svenstrup Berger ('98)DEN7.55
  
 SB
6
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE7.69
  
 PB
Indledende 4
11.2.
11.2.
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.94
q
  
 
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.08
q
  
 
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.12
q
  
 
4Christoph HansenChristoph Hansen ('92)GER7.31
q
  
 
5Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.34
  
 SB
6
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE7.61
  
 
7Arash ShahrokhtashArash Shahrokhtash DEN7.89
  
 
M 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN22.02
  
 PB
2Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN22.35
  
 
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN22.97
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)DEN22.25
  
 PB
2Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)DEN22.34
  
 PB
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN23.16
  
 
Finale C
12.2.
12.2.
1
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE23.14
  
 SB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE23.29
  
 SB
Finale D
12.2.
12.2.
1Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)DEN23.55
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN24.32
  
 
Finale E
12.2.
12.2.
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN23.73
  
 PB
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)DEN23.97
  
 PB
3
Joar Franck
Joar Franck ('05)
SWE24.72
  
 
Finale F
12.2.
12.2.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN24.73
  
 SB
2
Jacob Eriksson
Jacob Eriksson 
SWE25.67
  
 
3Arash ShahrokhtashArash Shahrokhtash DEN25.75
  
 PB
Finale G
12.2.
12.2.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)DEN22.37
  
 PB
2
Martin Åkerlöf Exler
Martin Åkerlöf Exler ('78)
SWE26.38
  
 PB
M 400 m    
Inde
Inde
Finale A
11.2.
11.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE48.28
  
 SB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN49.04
  
 PB
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN50.20
  
 PB
4
Truls Axelson
Truls Axelson ('93)
SWE51.39
  
 SB
Finale B
11.2.
11.2.
1Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)DEN49.37
  
 SB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN49.60
  
 PB
3Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN50.23
  
 PB
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN53.22
  
 PB
Finale C
11.2.
11.2.
1
Martin Jönsson
Martin Jönsson ('96)
SWE51.13
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)DEN51.51
  
 
3
Tristan Heno
Tristan Heno ('04)
SWE51.59
  
 PB
4
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE51.91
  
 
Finale D
11.2.
11.2.
1
Jakob Zäll
Jakob Zäll ('01)
SWE51.91
  
 SB
2Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN53.10
  
 PB
3
Joar Franck
Joar Franck ('05)
SWE54.10
  
 PB
4
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE54.11
  
 SB
Finale E
11.2.
11.2.
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN52.35
  
 PB
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)DEN52.70
  
 PB
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)DEN52.86
  
 PB
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN54.60
  
 SB
Finale F
11.2.
11.2.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN54.12
  
 SB
2
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE54.50
  
 SB
3
Christian Borg
Christian Borg ('80)
SWE54.80
  
 PB
4
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE55.85
  
 
Finale G
11.2.
11.2.
1
Jesper Dreifaldt
Jesper Dreifaldt ('02)
SWE56.14
  
 PB
2Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)DEN58.11
  
DR60 SB
3
Wilhelm Kardemark
Wilhelm Kardemark ('80)
SWE1:00.34
  
 SB
Finale H
11.2.
11.2.
1
Aron Powell
Aron Powell ('07)
SWE54.38
  
 PB
2
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE55.51
  
 PB
3Emil Svenstrup BergerEmil Svenstrup Berger ('98)DEN1:00.92
  
 PB
M 800 m    
Inde
Inde
Finale A
12.2.
12.2.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN1:56.20
  
 SB
2
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:56.61
  
 
3
Chris Gray
Chris Gray ('92)
SWE1:57.97
  
 PB
4Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN2:00.94
  
 PB
5Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)DEN2:01.86
  
 
6William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)DEN2:02.28
  
 PB
7Runi SeloyRuni Seloy ('94)DEN2:03.76
  
 SB
8Andreas JohansenAndreas Johansen ('97)DEN2:13.21
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Karl Dannestam
Karl Dannestam ('80)
SWE2:05.62
  
 PB
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN2:06.02
  
 
3
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE2:06.69
  
 SB
4
Joar Andersson
Joar Andersson ('09)
SWE2:11.02
  
 PB
5
Martin Åkerlöf Exler
Martin Åkerlöf Exler ('78)
SWE2:13.89
  
 PB
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)DEN2:17.20
  
 PB
7Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)DEN2:17.43
  
 SB
8
Anders Rydell
Anders Rydell ('78)
SWE2:17.73
  
 
9
Stellan Tode
Stellan Tode ('07)
SWE2:21.43
  
 PB
M 1500 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Henrik Petersson
Henrik Petersson ('93)
SWE4:04.37
  
 SB
2William HvassWilliam Hvass ('06)DEN4:08.11
  
 PB
3Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN4:09.02
  
 SB
4Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)DEN4:11.95
  
 PB
5Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)DEN4:12.74
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)DEN4:03.25
  
 PB
2
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
SWE4:18.38
  
 SB
3
Jona Lindman
Jona Lindman ('04)
SWE4:19.76
  
 
4
Mikael Seger
Mikael Seger ('96)
SWE4:19.99
  
 PB
5
David Arnesson
David Arnesson ('91)
SWE4:23.54
  
 PB
6
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE4:23.94
  P19 1
 PB
Finale C
11.2.
11.2.
1
Sebastian Fannon
Sebastian Fannon ('75)
SWE4:34.19
  
 SB
2
Oscar Hajny-Landgren
Oscar Hajny-Landgren ('05)
SWE4:41.24
  P19 2
 PB
3
Oliver Malmkvist
Oliver Malmkvist ('97)
SWE4:44.02
  
 PB
4
Thomas Rödin Hulth
Thomas Rödin Hulth ('81)
SWE4:45.97
  
 PB
5Simon Van EspenSimon Van Espen DEN4:54.89
  
 PB
6
Erik Önnevik
Erik Önnevik ('04)
SWE5:01.41
  P19 3
 PB
M 60 m hæk    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE8.34
  
 
2
Linus Otto Boyer
Linus Otto Boyer ('95)
SWE8.38
  
 
3
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.41
  
 SB
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN8.82
  
 PB
5Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN8.87
  
 
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN8.98
  
 
7
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE9.36
  
 
M 60 m hæk extra    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE8.29
  
 SB
2
Linus Otto Boyer
Linus Otto Boyer ('95)
SWE8.29
  
 
3
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.42
  
 
4Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN8.84
  
 
5
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE9.32
  
 
M Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Mantas Liekis
Mantas Liekis ('96)
LTU2.12
  
 
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.05
  O
2.12
 XO
2.17
XXX
  
2
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE1.90
  
 SB
 
1.90
XXO
2.00
XXX
      
3
Andreas Leveau
Andreas Leveau ('80)
SWE1.80
  
 =SB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85
XXX
    
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN1.80
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXX
    
M Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
William Asker
William Asker ('04)
SWE5.05
  
 
 
4.90
  O
5.05
XXO
5.21
XXX
     
2
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.45
  
 
 
4.30
  O
4.45
  O
4.60
XXX
     
3
Peter Svensson
Peter Svensson ('02)
SWE4.30
  
 
 
4.10
 XO
4.30
  O
4.45
XXX
     
3Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)DEN4.30
  
 
 
4.10
 XO
4.30
  O
4.45
XXX
     
5
Gustav Thyrman
Gustav Thyrman ('04)
SWE3.90
  
 
 
3.90
  O
4.10
XXX
      
6Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)DEN3.70
  
DR55 SB
 
3.50
  O
3.70
 XO
3.90
XXX
     
Andreas F. T. Gjesdal
Andreas F. T. Gjesdal ('95)
NOR NH
  
 
 
4.90
XXX
       
M Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE6.84
  
 
 
6.844.895.126.806.795.23  
1
Staffan Palmqvist
Staffan Palmqvist ('87)
SWE5.30
  
 PB
 
5.14 PB5.075.034.545.055.30 PB  
2Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.44
  
 
 
  X  X  X  X6.446.19  
2
Åke Jonson
Åke Jonson ('42)
SWE2.38
  
 SB
 
2.36 SB2.38 SB2.30  X  X1.92  
3
Max Helge
Max Helge ('02)
SWE5.74
  
 
 
5.685.745.15  X5.554.08  
4
Adan Chaudhry
Adan Chaudhry ('04)
SWE5.66
  
 
 
5.395.475.575.665.525.63  
M Trespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE14.53
  
 SB
 
  X14.19  X  X14.0914.53 SB  
2
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE13.56
  
 SB
 
  X  X  X  X  X13.56 SB  
3
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE12.21
  
 SB
 
12.21 SB  X12.21 =SB11.45  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE16.71
  
 PB
 
15.94  X16.4715.6516.71 PB15.74  
2
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE16.31
  
 
 
16.31  X15.5115.82  X15.73  
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)DEN14.25
  
 PB
 
  X13.19 SB14.25 PB12.4113.24  X  
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN14.08
  
 
 
14.08  X  X13.4412.0213.29  
K 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)DEN7.70
  
 
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.71
  
 =SB
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.72
  
 =SB
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.77
  
 
5Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN7.86
  
 SB
6Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)DEN7.99
  
 PB
7
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE8.01
  
 
8
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE8.11
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)DEN7.72
q
  
 
2
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE7.95
q
  
 
3
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE8.11
  
 
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN8.25
  
 =PB
5Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)DEN8.31
  
 
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN8.43
  
 PB
7Vibha SorenVibha Soren ('01)DEN8.70
  
 PB
Indledende 2
11.2.
11.2.
1
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.77
q
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN7.88
q
  
 SB
3
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE8.07
q
  
 
4Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.23
  
 
5
Anna Fomina
Anna Fomina ('98)
SWE8.31
  
 PB
6
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE8.37
  
 PB
7
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE8.60
  
 
Indledende 3
11.2.
11.2.
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.72
q
  
 SB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.82
q
  
 
3Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)DEN8.09
q
  
 PB
4Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)DEN8.23
  
 PB
5
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.24
  
 
6Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)DEN8.35
  
 SB
K 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE24.88
  
 
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE25.38
  
 
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN25.65
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.90
  
 SB
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)DEN26.68
  
 
3
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE28.41
  
 
Finale C
12.2.
12.2.
1
Ebba Jernmark Burrows
Ebba Jernmark Burrows 
SWE26.43
  
 
2
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE26.46
  
 
3
Joy Thulin
Joy Thulin ('03)
SWE26.90
  
 SB
Finale D
12.2.
12.2.
1Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)DEN26.41
  
 PB
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)DEN26.48
  
 PB
3Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)DEN26.93
  
 
Finale E
12.2.
12.2.
1
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE26.99
  
 SB
2Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)DEN27.12
  
 PB
3Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN28.33
  
 SB
Finale F
12.2.
12.2.
1Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)DEN27.32
  
 PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN27.37
  
 PB
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN27.51
  
 =PB
Finale G
12.2.
12.2.
1Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)DEN27.82
  
 PB
2Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)GER27.90
  
 SB
3
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE28.19
  
 
Finale H
12.2.
12.2.
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN27.88
  
 SB
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)DEN28.15
  
 PB
3
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE28.96
  
 SB
Finale I
12.2.
12.2.
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN28.40
  
 PB
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN28.99
  
 PB
3
Maria Jonasson
Maria Jonasson ('68)
SWE29.96
  
 SB
K 400 m    
Inde
Inde
Finale A
11.2.
11.2.
1
Elna Wester
Elna Wester ('05)
SWE57.27
  
 SB
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN57.67
  
 SB
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN57.70
  
 PB
4
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE57.99
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE58.84
  
 SB
2Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)DEN1:00.30
  
 PB
3
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE1:00.36
  
 SB
Finale C
11.2.
11.2.
1Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)DEN58.86
  
 PB
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)DEN1:01.42
  
 PB
3
Filippa Zäll
Filippa Zäll ('03)
SWE1:01.74
  
 
Finale D
11.2.
11.2.
1Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN1:02.13
  
 PB
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN1:03.31
  
 PB
3
Ester Mägi Theorin
Ester Mägi Theorin ('06)
SWE1:03.67
  
 PB
4
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE1:06.13
  
 SB
Finale E
11.2.
11.2.
1
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE1:05.62
  
 PB
2
Emelie Lundin
Emelie Lundin ('90)
SWE1:07.02
  
 SB
3Katrine Saaby NielsenKatrine Saaby Nielsen ('98)DEN1:08.11
  
 PB
4
Sara Johnsson
Sara Johnsson ('68)
SWE1:10.85
  
 PB
Finale F
11.2.
11.2.
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN1:02.36
  
 PB
2Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)DEN1:04.47
  
 PB
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN1:08.07
  
 PB
K 800 m    
Inde
Inde
Finale A
12.2.
12.2.
1Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN2:14.65
  
 PB
2Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN2:14.95
  
 SB
3
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE2:15.23
  
 PB
4
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE2:15.57
  
 SB
5Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)DEN2:16.85
  
 
6
Nike Emanuelsson
Nike Emanuelsson ('09)
SWE2:22.16
  
 PB
7
Zelda Lukic
Zelda Lukic ('09)
SWE2:28.38
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Lina von Petersdorff
Lina von Petersdorff ('98)
GER2:30.14
  
 PB
2Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)DEN2:30.20
  
 
3
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE2:30.92
  
 SB
4Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)DEN2:32.77
  
 PB
5
Amanda Banke
Amanda Banke ('05)
SWE2:39.77
  
 PB
6Katrine Saaby NielsenKatrine Saaby Nielsen ('98)DEN2:46.54
  
 
K 1500 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Ebba Cronholm
Ebba Cronholm ('05)
SWE4:32.84
  
 PB
2
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE4:34.24
  
 PB
3
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE4:41.11
  
 PB
4
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE4:49.86
  
 SB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE4:44.22
  
 PB
2
Lina von Petersdorff
Lina von Petersdorff ('98)
GER5:04.67
  
 PB
3Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)DEN5:04.96
  F19 1
 SB
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE5:07.15
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.42
  
 
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN9.57
  F19 1
 
3
Ebba Jernmark Burrows
Ebba Jernmark Burrows 
SWE9.62
  
 
4
Daphne Rönnerling
Daphne Rönnerling ('05)
SWE9.94
  F19 2
 PB
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN13.41
  F19 3
 
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.41
  
DUR-22 =PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN9.54
  F19 1
 PB
3
Ebba Jernmark Burrows
Ebba Jernmark Burrows 
SWE9.72
  
 
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN10.74
  F19 2
 
K Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Emma Häggblom
Emma Häggblom ('04)
SWE1.71
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
XXO
1.71
  O
1.74
XXX
  
2
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1.65
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXO
1.68
XXX
    
3
Tilda Ånborg
Tilda Ånborg 
SWE1.60
  
 
 
1.60
  O
1.65
XXX
      
4Sara OlsenSara Olsen ('01)DEN1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
     
5Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
 XO
1.60
XXX
    
K Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE3.90
  
 
 
3.70
  O
3.80
 XO
3.90
  O
4.05
XXX
    
2
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE3.90
  
 
 
3.70
 XO
3.80
 XO
3.90
XXO
4.05
XXX
    
3
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE3.60
  
 
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
XXX
    
3Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.60
  
 =SB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
XXX
   
5Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)ISL3.50
  
 SB
 
3.10
 XO
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
   
6
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE3.40
  
 SB
 
3.10
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
XXX
    
7
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE3.40
  
 
 
3.10
  O
3.30
  O
3.40
XXO
3.50
XXX
    
8
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.30
  
 
 
3.30
  O
3.40
XXX
      
8
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE3.30
  
 
 
3.10
  O
3.30
  O
3.40
XXX
     
10
Ellen Rosenberg
Ellen Rosenberg ('06)
SWE3.10
  
 
 
3.10
 XO
3.30
XXX
      
11Helena S. LangHelena S. Lang ('98)DEN3.10
  
 PB
 
2.70
  O
2.90
  O
3.10
XXO
3.30
XXX
    
12
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE2.70
  
 =SB
 
2.70
  O
2.90
XXX
      
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE NH
  
 
 
3.70
XXX
       
K Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN5.93
  
 =PB
 
  X5.515.93 =PB5.585.93 =PB  X  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.51
  
 
 
5.395.50  X5.51  X  X  
3
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE5.36
  
 
 
5.285.175.365.155.26  X  
4
Alexandra Schill
Alexandra Schill 
SWE5.14
  
 
 
4.935.085.145.114.894.90  
5Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN4.96
  
 PB
 
  X4.64  X4.96 PB4.844.90  
6Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)DEN4.96
  
 SB
 
4.77 SB3.17  X  X  X4.96 SB  
7Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN4.93
  
 PB
 
4.544.69 SB4.93 PB4.684.224.70  
8
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE4.75
  
 
 
3.38  X4.654.584.754.70  
K Trespring     
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE11.57
  
 SB
 
11.25 SB11.57 SB11.1811.09  X  X  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.44
  
 
 
10.97  X  X11.44  X  X  
3
Victoria Jacobsson
Victoria Jacobsson ('97)
SWE11.10
  
 
 
11.08  X11.09  X  X11.10  
4
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE11.07
  
 SB
 
  X10.6510.6711.07 SB  X  X  
5
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.49
  
 
 
10.4210.47  X10.49  X10.35  
6
Sofia Ensberg
Sofia Ensberg ('02)
SWE10.23
  
 SB
 
  X10.23 SB  X  X  X10.08  
7Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN10.16
  
 
 
  X10.0810.16  X10.14  X  
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN NM
  
 
 
  X  X  X  X  –  –  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE13.28
  
 
 
12.6512.1213.2812.7612.5312.59  
2
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE13.27
  
 PB
 
  X12.5612.52  X13.27 PB13.17  
3
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE12.99
  
 SB
 
12.5512.82 SB12.7212.99 SB12.1011.76  
4
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE12.87
  
 PB
 
12.53 PB12.71 PB12.3912.0112.2312.87 PB  
5
Natalie Nilssen Zappalà
Natalie Nilssen Zappalà 
SWE12.61
  
 
 
  X  X  X12.61  X12.16  
6
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE11.71
  
 
 
11.3310.2511.3311.7111.6711.04  
7Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN11.48
  
 PB
 
10.6711.48 PB10.6710.1510.7711.45  
8Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN11.10
  
 
 
10.6010.7711.1010.8010.4710.75  
D19 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.02
  
 PB
2Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)DEN7.09
  
 
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.13
  
 
4Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)DEN7.20
  
 
5Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN7.20
  
 
6Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN7.20
  
 =SB
7
Anthon Bokelund Singh
Anthon Bokelund Singh ('04)
SWE7.28
  
 SB
8Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)DEN7.36
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)DEN7.13
q
  
 
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.16
q
  
 
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN7.24
q
  
 
4
Anthon Bokelund Singh
Anthon Bokelund Singh ('04)
SWE7.31
q
  
 SB
5Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)DEN7.45
  
 
6
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE7.83
  
 PB
7
Demian Bergman
Demian Bergman ('04)
SWE8.14
  
 PB
Indledende 2
11.2.
11.2.
1Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)DEN7.07
q
  
 
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.11
q
  
 PB
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN7.20
q
  
 
4Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)DEN7.34
q
  
 
5
Carlos Lindholm
Carlos Lindholm ('04)
SWE7.76
  
 
D19 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN22.56
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN23.69
  
 PB
3
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE23.84
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)DEN23.73
  
 PB
2Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)DEN23.94
  
 PB
3Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DEN24.98
  
 SB
Finale C
11.2.
11.2.
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN24.78
  
 PB
2
Fabian Hermansson
Fabian Hermansson ('05)
SWE25.28
  
 PB
3
Demian Bergman
Demian Bergman ('04)
SWE28.17
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.45
  
 
2
Oscar Idehall
Oscar Idehall ('05)
SWE8.67
  
 
3
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE9.20
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm extra    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.54
  
 
2
Oscar Idehall
Oscar Idehall ('05)
SWE8.58
  
 =PB
3
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE9.25
  
 
D19 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Anton Rosslin
Anton Rosslin ('04)
SWE1.87
  
 
 
1.78
  O
1.84
  O
1.87
 XO
1.95
XXX
    
2Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)DEN1.78
  
 
 
1.72
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
XXX
    
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN1.75
  
 
 
1.72
 XO
1.75
  O
1.78
XXX
     
4Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN1.63
  
 
 
1.60
 XO
1.63
 XO
1.66
XXX
     
D19 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.03
  
 
 
6.503.847.036.896.956.98  
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN6.73
  
 SB
 
4.62 SB6.70 SB6.73 SB3.90  –  –  
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN6.55
  
 PB
 
6.306.33  X6.55 PB  X6.49  
4
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE6.37
  
 PB
 
6.11 PB6.076.056.37 PB  X6.05  
5
James Mostert
James Mostert ('05)
SWE6.15
  
 
 
3.215.816.075.976.006.15  
6
Melvin Pai
Melvin Pai ('04)
SWE5.99
  
 
 
5.66  X5.995.91  X  X  
7
Adan Chaudhry
Adan Chaudhry ('04)
SWE5.99
  
 SB
 
5.99 SB5.61  X4.25  –  –  
8Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)DEN5.84
  
 
 
5.335.845.724.125.824.55  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE18.88
  
 
 
17.0018.5718.4518.47  X18.88  
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN11.35
  
 PB
 
11.35 PB11.2210.3810.6611.2211.09  
3
Gabriel Thede
Gabriel Thede ('05)
SWE10.72
  
 PB
 
10.53 PB  X10.2710.3610.1510.72 PB  
P19 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.80
  
 =PB
2
Ellen Hansson
Ellen Hansson ('04)
SWE8.01
  
 
3Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)DEN8.10
  
 SB
4
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.12
  
 PB
5
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.17
  
 SB
6
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.70
  
 
7
Hilda Belin
Hilda Belin ('04)
SWE9.45
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN DNS
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.80
q
  
 =PB
2Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)DEN8.17
q
  
 
3
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.19
q
  
 
4
Hilda Belin
Hilda Belin ('04)
SWE9.20
q
  
 PB
5Lærke NørbjergLærke Nørbjerg ('04)DEN10.07
  
 PB
Indledende 2
11.2.
11.2.
1
Ellen Hansson
Ellen Hansson ('04)
SWE7.95
q
  
 
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.02
q
  
 
3
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.21
q
  
 =SB
4
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.65
q
  
 
P19 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN25.71
  
 
2
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE27.14
  
 PB
3Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)DEN29.13
  
 SB
Finale B
11.2.
11.2.
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN29.16
  
 SB
2Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)DEN29.96
  
 PB
3
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE32.86
  
 
P19 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Hanna Dahlin
Hanna Dahlin ('04)
SWE1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
     
P19 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE5.30
  
 PB
 
  X5.22 SB  X5.27 PB5.30 PB  X  
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)DEN5.18
  
 
 
  X5.154.925.18  X  X  
3
Ellen Hansson
Ellen Hansson ('04)
SWE5.14
  
 
 
5.005.035.055.015.143.75  
4
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE4.92
  
 PB
 
4.62 SB4.92 PB4.734.874.82  X  
5
Daphne Rönnerling
Daphne Rönnerling ('05)
SWE4.84
  
 PB
 
4.69 PB4.72 PB4.654.564.75 PB4.84 PB  
6
Linn Ejnarsson
Linn Ejnarsson ('04)
SWE4.80
  
 PB
 
4.554.80 PB4.524.62  X  X  
7
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE4.55
  
 PB
 
4.52 PB4.444.55 PB4.244.484.52  
8
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE4.54
  
 
 
  X  X4.334.54  X  X  
9
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE4.30
  
 PB
 
4.05 PB4.30 PB4.23     
10Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)DEN3.86
  
 
 
  X3.793.86     
11
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE2.79
  
 SB
 
2.79 SB  X  X     
12
Isabella Lopez
Isabella Lopez ('05)
SWE2.78
  
 
 
  X2.782.22     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE13.44
  
 PB
 
11.7612.7412.9513.44 PB13.35  X  
2
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.77
  
 PB
 
10.47  X10.2910.25  X10.77 PB  
3
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE10.62
  
 
 
10.4710.629.919.6310.168.75  
4
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE10.18
  
 PB
 
9.90 PB9.168.989.439.0510.18 PB  
D17 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.02
  
 PB
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.06
  
 PB
3Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)DEN7.16
  
 PB
4
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
SWE7.19
  
 PB
5Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN7.31
  
 PB
6
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE7.34
  
 PB
7Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.39
  
 
8Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN7.42
  
 PB
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.24
q
  
 
2
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
SWE7.26
q
  
 
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.29
q
  
 
4
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE7.55
  
 SB
5Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)DEN7.57
  
 
6Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)DEN7.71
  
 PB
Indledende 2
11.2.
11.2.
1
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.13
q
  
 
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)DEN7.18
q
  
 
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN7.39
q
  
 
4
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE7.48
q
  
 
5Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN7.51
q
  
 =SB
6
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE7.52
  
 
7
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE7.79
  
 
D17 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
SWE22.84
  
 PB
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN23.15
  
 PB
3
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE23.16
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN23.11
  
 PB
2
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE24.59
  
 SB
3Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)DEN24.79
  
 PB
Finale C
12.2.
12.2.
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)DEN24.50
  
 PB
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)DEN25.26
  
 PB
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)DEN25.32
  
 PB
Finale D
12.2.
12.2.
1Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN25.64
  
 PB
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)DEN26.57
  
 PB
Finale E
12.2.
12.2.
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)DEN25.21
  
 PB
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)DEN25.91
  
 PB
3Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)DEN26.05
  
 PB
Finale F
12.2.
12.2.
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN26.45
  
 PB
2Niels Skrubbeltrang PedersenNiels Skrubbeltrang Pedersen ('07)DEN26.70
  
 PB
3Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)DEN26.73
  
 PB
D17 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN51.40
  
 
2
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE52.48
  
 SB
3
Kalle Thyrman
Kalle Thyrman ('07)
SWE55.49
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE56.33
  
 PB
2
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE56.94
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)DEN1:00.39
  
 PB
Finale C
12.2.
12.2.
1
Viggo Bakker
Viggo Bakker ('09)
SWE56.25
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN1:00.90
  
 PB
3
Philip Gunnarsson
Philip Gunnarsson ('07)
SWE1:01.33
  
 PB
Finale D
12.2.
12.2.
1Sofus PaavigSofus Paavig ('07)DEN56.07
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN57.57
  
 PB
3Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)DEN1:01.91
  
 PB
D17 1500 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN4:18.58
  
 PB
2
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE4:30.79
  
 PB
3
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE4:31.56
  
 PB
4
Elias Gibbs
Elias Gibbs ('07)
SWE4:33.46
  
 PB
5Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)DEN4:36.18
  
 PB
6
Theo Eriksson
Theo Eriksson ('06)
SWE4:44.02
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE8.52
  P17 1
 
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN8.96
  P16 1
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN9.02
  P16 2
 PB
4
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE9.07
  P16 3
 PB
5Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)DEN10.85
  P17 2
 PB
D17 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE1.84
  
 
 
1.72
  O
1.78
  O
1.81
 XO
1.84
  O
1.87
XXX
   
1
Vilgot Hakeberg
Vilgot Hakeberg ('06)
SWE1.84
  
 PB
 
1.72
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
 XO
1.84
  O
1.87
XXX
  
3
Hilding Jerrhag
Hilding Jerrhag ('07)
SWE1.75
  
 
 
1.72
  O
1.75
  O
1.78
XXX
     
4
Philip Gunnarsson
Philip Gunnarsson ('07)
SWE1.69
  
 =PB
 
1.66
 XO
1.69
 XO
1.72
XXX
     
5
Melvin Preihs
Melvin Preihs ('06)
SWE1.69
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
 XO
1.69
XXO
1.72
XXX
 
6Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)DEN1.63
  
 
 
1.60
 XO
1.63
 XO
1.66
XXX
     
7
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE1.55
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXO
1.60
XXX
   
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE NH
  
 
 
1.75
XXX
       
D17 Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN3.70
  
 =PB
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
XXX
 
D17 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)DEN6.66
  
 PB
 
6.41 PB6.66 PB6.386.466.436.23  
2
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE6.51
  
 PB
 
5.635.923.945.482.606.51 PB  
3
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE6.14
  
 
 
5.99  X5.87  X6.14  X  
4
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
SWE6.07
  
 
 
  X  X6.075.915.976.05  
5
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE6.00
  
 PB
 
5.72 PB5.615.565.475.80 PB6.00 PB  
6Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN5.97
  
 
 
  X  X5.84  X  X5.97  
7Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)DEN5.76
  
 
 
5.48  X5.575.515.76  X  
8
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE5.64
  
 
 
5.645.31  X  X5.395.60  
9
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE5.54
  
 SB
 
  X5.49 SB5.54 SB     
10
Markus Edström
Markus Edström ('06)
SWE4.47
  
 PB
 
  X4.47 PB4.39     
D17 Trespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE12.98
  
 PB
 
12.98 PB10.5712.0312.5512.83  X  
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)DEN12.57
  
 PB
 
11.9912.3612.2812.57 PB12.4112.38  
3
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE12.55
  
 PB
 
11.8812.2412.3311.9411.8012.55 PB  
4Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)DEN11.88
  
 PB
 
11.56 PB11.1711.56 =PB11.3211.76 PB11.88 PB  
5
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE11.11
  
 SB
 
10.99 SB  X  –11.11 SB  X  –  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Angelos Pavlidis
Angelos Pavlidis ('06)
SWE13.89
  
 
 
12.6912.7513.1713.14  X13.89  
P17 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.78
  
 
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE7.92
  
 PB
3
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE8.18
  
 PB
4
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.19
  
 =PB
5
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE8.20
  
 
6Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN8.55
  
 PB
7
Matilda Svensson
Matilda Svensson ('06)
SWE8.62
  
 SB
8
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE8.86
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.01
q
  
 
2
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE8.14
q
  
 
3Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN8.58
q
  
 PB
Indledende 2
11.2.
11.2.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.83
q
  
 
2
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.28
q
  
 
3
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE8.31
q
  
 
4
Matilda Svensson
Matilda Svensson ('06)
SWE8.63
q
  
 SB
5
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE8.79
q
  
 
P17 200 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE25.12
  
 
2Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN25.49
  
 
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)DEN26.71
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN26.51
  
 PB
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN27.17
  
 SB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN27.25
  
 PB
Finale D
12.2.
12.2.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE27.37
  
 PB
2
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE27.42
  
 PB
3Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)DEN27.87
  
 PB
4Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN28.54
  
 PB
Finale E
12.2.
12.2.
1Mille ElmerMille Elmer ('07)DEN27.86
  
 PB
2Bianca BaanBianca Baan ('07)DEN28.93
  
 PB
3
Selma Ford
Selma Ford ('07)
SWE31.00
  
 SB
Finale F
12.2.
12.2.
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)DEN28.22
  
 PB
2
Emilia Edvinsson
Emilia Edvinsson ('07)
SWE31.95
  
 PB
3Sophie MaertensSophie Maertens ('07)DEN32.32
  
 PB
P17 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN58.41
  
 SB
2
Agnes Sandberg
Agnes Sandberg ('07)
SWE1:01.80
  
 PB
3Bianca BaanBianca Baan ('07)DEN1:06.53
  
 PB
4Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN1:08.66
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Vilma Atthage
Vilma Atthage ('07)
SWE5:21.49
  
 
2
Elin Hintze
Elin Hintze ('06)
SWE5:26.00
  
 PB
3
Louice Holgersson
Louice Holgersson ('06)
SWE5:39.23
  
 PB
4
Agnes Sten
Agnes Sten ('07)
SWE6:00.17
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE9.15
  
 PB
2
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE9.44
  
 
3
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE9.46
  
 
4
Tilda Holgersson
Tilda Holgersson ('06)
SWE9.55
  
 
5Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)DEN9.98
  
 
6Sophie MaertensSophie Maertens ('07)DEN11.59
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Ebba Mohlin
Ebba Mohlin ('07)
SWE1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
    
1
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
    
3Mille ElmerMille Elmer ('07)DEN1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
   
3
Adéle Camitz
Adéle Camitz ('07)
SWE1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
3
Saga Falck
Saga Falck ('07)
SWE1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
6Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)DEN1.40
  
 
 
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
XXO
1.45
XXX
    
7Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN1.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
P17 Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE3.25
  
 
 
3.05
  O
3.15
  O
3.25
  O
3.35
XXX
    
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE3.25
  
 
 
2.95
  O
3.05
  O
3.15
 XO
3.25
  O
3.35
XXX
   
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN2.95
  
 PB
 
2.65
  O
2.75
  O
2.85
 XO
2.95
 XO
3.05
XXX
   
4
Klara Dahlin
Klara Dahlin ('07)
SWE2.55
  
 
 
2.25
  O
2.45
  O
2.55
 XO
2.65
XXX
    
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE3.45
  
 
 
3.05
 XO
3.15
  O
3.25
 XO
3.35
XXO
3.45
  O
3.55
XXX
  
P17 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE5.64
  
 PB
 
5.455.61 PB5.64 PB5.625.625.58  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)DEN5.51
  
 SB
 
5.51 SB  X5.295.25  X5.34  
3
Tilda Holgersson
Tilda Holgersson ('06)
SWE5.09
  
 PB
 
4.945.035.065.09 PB  X5.08  
4
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE4.86
  
 
 
4.744.834.811.563.904.86  
5
Ebba Kleman
Ebba Kleman ('06)
SWE4.71
  
 PB
 
4.26 PB4.71 PB  X  X4.154.24  
6
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE4.64
  
 
 
4.614.64  X4.25  X2.85  
7
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE4.31
  
 
 
4.244.311.674.314.064.18  
8Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)DEN3.69
  
 
 
3.693.653.543.553.233.28  
P17 Trespring     
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE11.39
  
 
 
11.3211.1611.0911.3911.0111.36  
2
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE11.35
  
 PB
 
10.6110.8110.98 PB11.20 PB11.35 PB11.34  
3Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN9.44
  
 
 
9.079.448.868.82  –  –  
4
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE9.34
  
 PB
 
9.34 PB9.029.029.09  X9.19  
5Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)DEN8.75
  
 
 
8.518.49  X  X8.758.14  
6
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE8.70
  
 SB
 
  X8.70 SB8.637.558.527.50  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE13.18
  
 
 
12.4813.0513.18  X13.04  X  
2
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE11.12
  
 
 
  X  X11.12  X  X  X  
3
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE10.54
  
 SB
 
10.54 SB10.2110.0610.4610.309.11  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)DEN10.38
  
 PB
 
10.189.2510.38 PB10.0410.068.49  
5
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE10.35
  
 SB
 
9.94 SB10.35 SB  X9.3410.19  X  
6
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE10.23
  
 
 
10.239.308.338.38  X  X  
7
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE10.11
  
 
 
  X9.9010.1110.089.419.86  
8
Ebba Kleman
Ebba Kleman ('06)
SWE9.86
  
 PB
 
9.42 PB9.329.86 PB9.359.169.09  
9
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE9.72
  
 SB
 
9.02  X9.72 SB     
D16 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.13
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)DEN7.22
  
 PB
3
Joel Norin
Joel Norin ('07)
SWE7.37
  
 
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DEN7.47
  
 PB
5
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE7.59
  
 =PB
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN7.83
  
 
Emil Wetterberg
Emil Wetterberg ('07)
SWE DNS
  
 
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN DNS
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)DEN7.33
q
  
 
2
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE7.59
q
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN7.80
q
  
 PB
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN7.84
  
 PB
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN8.01
  
 PB
6Niels Skrubbeltrang PedersenNiels Skrubbeltrang Pedersen ('07)DEN8.06
  
 
Indledende 2
11.2.
11.2.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.17
q
  
 
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DEN7.51
q
  
 =PB
3
Emil Wetterberg
Emil Wetterberg ('07)
SWE7.74
q
  
 
4
Simon Oldén
Simon Oldén ('07)
SWE7.93
  
 PB
5
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE7.95
  
 PB
6Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)DEN8.07
  
 
7
Ludvig Bergqvist
Ludvig Bergqvist ('07)
SWE8.27
  
 PB
Indledende 3
11.2.
11.2.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN7.39
q
  
 
2
Joel Norin
Joel Norin ('07)
SWE7.42
q
  
 
3
Aron Powell
Aron Powell ('07)
SWE7.86
  
 
4Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)DEN7.98
  
 
5Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)DEN8.19
  
 =PB
6
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE8.23
  
 
D16 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Olle Gustafson
Olle Gustafson ('07)
SWE5.75
  
 PB
 
5.475.265.495.66 PB4.975.75 PB  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)DEN5.72
  
 PB
 
3.335.195.435.425.605.72 PB  
3
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE5.66
  
 
 
5.225.375.665.535.384.74  
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN5.54
  
 PB
 
5.54 PB5.055.535.185.54 =PB4.92  
5
Hilding Jerrhag
Hilding Jerrhag ('07)
SWE5.53
  
 PB
 
5.315.53 PB5.225.45  X  X  
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN4.88
  
 
 
4.564.884.714.564.704.76  
7Sebastian BaanSebastian Baan ('07)DEN4.83
  
 
 
4.833.254.763.234.722.58  
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)DEN11.05
  
 PB
 
10.5811.05 PB10.249.399.029.94  
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN10.84
  
 PB
 
10.199.9710.35  X10.84 PB10.43  
P16 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.12
  
 PB
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.15
  
 
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN8.17
  
 
4Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN8.26
  
 
5Bianca BaanBianca Baan ('07)DEN8.43
  
 PB
6
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.51
  
 
7Estha FærchEstha Færch ('07)DEN8.58
  
 
8Mille ElmerMille Elmer ('07)DEN8.61
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.21
q
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN8.21
q
  
 PB
3
Maja Karlsson
Maja Karlsson ('07)
SWE8.91
  
 SB
4
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE8.92
  
 SB
5
Tilda Räftegård
Tilda Räftegård ('07)
SWE9.22
  
 SB
6
Emilia Edvinsson
Emilia Edvinsson ('07)
SWE9.39
  
 
Indledende 2
11.2.
11.2.
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.22
q
  
 
2Estha FærchEstha Færch ('07)DEN8.54
q
  
 PB
3Bianca BaanBianca Baan ('07)DEN8.56
q
  
 
4
Selma Ford
Selma Ford ('07)
SWE8.86
  
 SB
5
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE8.88
  
 SB
6Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)DEN9.39
  
 
Indledende 3
11.2.
11.2.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN8.16
q
  
 
2
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.49
q
  
 PB
3Mille ElmerMille Elmer ('07)DEN8.52
q
  
 SB
4
Nike Aldén
Nike Aldén ('07)
SWE8.98
  
 PB
5Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN9.11
  
 PB
6
Elvira Skouras
Elvira Skouras ('07)
SWE9.32
  
 SB
7
Klara Dahlin
Klara Dahlin ('07)
SWE9.35
  
 PB
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN9.67
  
 PB
2
Maja Ingvarsson
Maja Ingvarsson ('07)
SWE9.73
  
 PB
3
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE10.20
  
 PB
4
Felicia Mårtensson
Felicia Mårtensson ('07)
SWE10.30
  
 
5
Stella Falknell
Stella Falknell ('07)
SWE10.76
  
 
6
Nike Aldén
Nike Aldén ('07)
SWE11.02
  
 PB
P16 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN5.01
  
 PB
 
4.99 PB4.815.01 PB  X    
2Estha FærchEstha Færch ('07)DEN4.74
  
 PB
 
  X4.68 =PB  X4.424.74 PB   
3
Aprilia Holmström
Aprilia Holmström ('07)
SWE4.68
  
 
 
  X4.344.324.364.634.68  
4
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE4.45
  
 SB
 
  X4.45 SB4.204.36  X  X  
5
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE4.38
  
 =PB
 
4.19 SB4.184.174.024.084.38 =PB  
6
Nike Aldén
Nike Aldén ('07)
SWE4.36
  
 PB
 
4.20 PB4.094.36 PB4.144.36 =PB4.27  
7
Siri Zetterdahl
Siri Zetterdahl ('07)
SWE4.18
  
 SB
 
  X4.15 SB4.18 SB4.15  X  –  
8
Stella Falknell
Stella Falknell ('07)
SWE4.15
  
 PB
 
4.12 PB4.083.974.084.15 PB3.06  
9
Saga Siorholm
Saga Siorholm ('07)
SWE4.11
  
 PB
 
  X  X4.11 PB     
10
Elvira Skouras
Elvira Skouras ('07)
SWE4.00
  
 SB
 
  X4.00 SB3.90     
11
Hedvig Lindbergh
Hedvig Lindbergh ('07)
SWE1.57
  
 SB
 
  X  X1.57 SB     
Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)DEN NM
  
 
 
  X       
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE11.79
  
 PB
 
10.63 PB11.25 PB11.32 PB10.9011.44 PB11.79 PB  
2
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE10.60
  
 PB
 
10.0910.60 PB9.569.429.529.47  
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN10.45
  
 
 
10.029.589.7110.459.84  X  
4
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE10.10
  
 PB
 
10.10 PB9.389.09  X8.538.98  
5
Aprilia Holmström
Aprilia Holmström ('07)
SWE9.54
  
 SB
 
9.44 SB9.329.54 SB8.959.329.05  
6
Felicia Mårtensson
Felicia Mårtensson ('07)
SWE9.30
  
 PB
 
7.247.759.30 PB8.438.148.64  
7
Nike Aldén
Nike Aldén ('07)
SWE9.01
  
 PB
 
8.82 PB9.01 PB8.318.128.028.51  
8Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN8.29
  
 PB
 
  X  X8.29 PB7.71  X  X  
D15 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN7.38
  
 PB
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.48
  
 PB
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN7.49
  
 PB
4Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)DEN7.53
  
 PB
5Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)DEN7.82
  
 
6Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN7.86
  
 
7
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE7.96
  
 
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE DNS
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)DEN7.68
q
  
 
2
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE8.03
  
 PB
3
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.14
  
 
4
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE8.58
  
 PB
5
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE9.03
  
 
Indledende 2
11.2.
11.2.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN7.45
q
  
 
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN7.86
q
  
 
3
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.99
q
  
 
4
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE8.31
  
 PB
5Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)DEN8.32
  
 PB
6Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)DEN8.52
  
 PB
7
Måns Hyltsten
Måns Hyltsten ('08)
SWE8.60
  
 PB
Indledende 3
11.2.
11.2.
1
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.50
q
  
 
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN7.62
q
  
 
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)DEN7.74
q
  
 
4
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE7.97
q
  
 
5
Albin Fagerberg
Albin Fagerberg ('08)
SWE8.26
  
 
6
Oskar Åkesson
Oskar Åkesson ('08)
SWE8.51
  
 PB
7
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE8.74
  
 PB
8
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE8.78
  
 
D15 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE23.13
  
 
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN23.56
  
 PB
3
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE25.01
  
 
4Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN25.20
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN24.38
  
 PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)DEN24.49
  
 PB
3Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)DEN24.89
  
 PB
4
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE25.30
  
 
Finale C
11.2.
11.2.
1
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE26.61
  
 
2
Erik Fridolf
Erik Fridolf ('09)
SWE27.89
  
 
Finale D
11.2.
11.2.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE26.68
  
 
2
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE26.73
  
 SB
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE26.94
  
 PB
4
Albin Fagerberg
Albin Fagerberg ('08)
SWE26.98
  
 
Finale E
11.2.
11.2.
1
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE27.78
  
 PB
2
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE29.40
  
 
Finale F
11.2.
11.2.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN27.47
  
 PB
2
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE28.28
  
 
3
Måns Hyltsten
Måns Hyltsten ('08)
SWE28.97
  
 PB
4
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE30.50
  
 
11.2.
11.2.
1
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE26.13
  
 PB
2
Rasmus Johansson
Rasmus Johansson ('08)
SWE29.37
  
 PB
3Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)DEN30.19
  
 PB
D15 1000 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)DEN2:37.80
  
DUR DUR-15 PB
2
Max Petersson
Max Petersson ('08)
SWE2:47.40
  
 PB
3
Joar Andersson
Joar Andersson ('09)
SWE2:48.51
  
 PB
4
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE3:00.07
  
 PB
5
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE3:02.73
  
 PB
6
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE3:02.93
  
 PB
7
Isak Kämpe
Isak Kämpe ('09)
SWE3:15.98
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)DEN3:08.61
  
 
2
Lucas Linder
Lucas Linder ('08)
SWE3:11.77
  
 PB
3
Lucas Falknell
Lucas Falknell ('09)
SWE3:25.93
  
 PB
4
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE3:27.57
  
 PB
5
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE3:35.53
  
 PB
6
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE3:38.59
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE8.74
  
 PB
2
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE8.90
  
 PB
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN9.26
  
 PB
4
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE9.29
  
 PB
5
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE9.45
  
 PB
6
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE9.76
  
 
7
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE10.11
  
 PB
8
Vilde Lundell
Vilde Lundell ('09)
SWE10.19
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE9.01
q
  
 PB
2
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE9.52
q
  
 PB
3
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE9.80
q
  
 
4
Vilde Lundell
Vilde Lundell ('09)
SWE10.12
q
  
 PB
5
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE11.04
  
 PB
6
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE13.17
  
 
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN14.02
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE8.94
q
  
 PB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN9.36
q
  
 
3
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE9.61
q
  
 
4
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE10.31
q
  
 PB
5
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE12.06
  
 
Frederik Polino Søebek-HenkFrederik Polino Søebek-Henk ('09)DEN DNF
  
 
D15 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN1.63
  
 
 
1.60
  O
1.63
  O
1.80
XXX
     
2
Albin Fagerberg
Albin Fagerberg ('08)
SWE1.60
  
 
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
  O
1.63
XXX
    
3
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
4Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)DEN1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
    
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
6
Måns Hyltsten
Måns Hyltsten ('08)
SWE1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE3.32
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.32
  O
3.40
XXX
  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN3.00
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
XXX
      
3
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE2.70
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
     
4
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE2.60
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
  
5
Wilhelm Lindmark
Wilhelm Lindmark ('09)
SWE2.50
  
 =PB
 
2.30
 XO
2.40
XXO
2.50
  O
2.60
XXX
    
6
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE2.40
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
 XO
2.30
  O
2.40
XXO
2.50
XXX
   
7
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE2.20
  
 
 
2.20
 XO
2.30
XXX
      
8
Måns Hyltsten
Måns Hyltsten ('08)
SWE2.00
  
 PB
 
1.80
 XO
2.00
  O
2.20
XXX
     
D15 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN6.32
  
 PB
 
6.32 PB6.296.276.25    
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN5.78
  
 PB
 
5.78 PB5.76  X  X    
3
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE5.70
  
 
 
  X5.705.525.19    
4
Johannes Karlsson
Johannes Karlsson ('08)
SWE5.54
  
 PB
 
  X  X5.54 PB  X    
5
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE5.50
  
 PB
 
5.50 PB5.375.28  –    
6
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE5.22
  
 
 
4.23  X  X5.22    
7
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE5.15
  
 
 
5.154.974.695.04    
8Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)DEN5.15
  
 PB
 
4.734.534.895.15 PB    
9Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN5.06
  
 
 
4.902.194.565.06    
10
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE5.05
  
 
 
4.684.704.625.05    
11
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE4.95
  
 PB
 
4.95 PB  X4.624.82    
12
Albin Fagerberg
Albin Fagerberg ('08)
SWE4.67
  
 
 
4.564.674.634.67    
13
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE4.58
  
 
 
4.324.494.314.58    
14Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN4.28
  
 
 
4.284.164.264.17    
D15 Trespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE12.91
  
 PB
 
12.3912.79 PB12.91 PB12.83    
2
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE10.21
  
 PB
 
10.21 PB  X9.449.91    
3
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE9.93
  
 SB
 
9.68 SB  X9.93 SB  X    
4
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE9.75
  
 
 
9.489.669.759.63    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE13.12
  
 PB
 
10.7813.12 PB  X12.84    
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN12.48
  
 
 
11.3912.4812.3510.61    
3
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE12.18
  
 
 
11.1010.8311.1712.18    
4
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE12.09
  
 PB
 
  –10.6911.4912.09 PB    
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN10.49
  
 
 
  –10.4910.299.94    
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)DEN9.85
  
 
 
9.85  X9.828.56    
7
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE9.20
  
 
 
8.549.207.717.88    
8Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)DEN8.31
  
 PB
 
8.31 PB8.097.968.01    
9
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE8.23
  
 
 
  –7.908.228.23    
10
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE8.08
  
 PB
 
8.00 PB8.03 PB8.08 PB7.85    
11
Rasmus Johansson
Rasmus Johansson ('08)
SWE7.88
  
 PB
 
7.15 PB7.51 PB7.63 PB7.88 PB    
12
Svante Leufstedt
Svante Leufstedt ('08)
SWE7.20
  
 
 
6.606.626.817.20    
P15 60 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE7.89
  
 
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.06
  
 
3
Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg ('08)
SWE8.11
  
 
4
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE8.20
  
 PB
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN8.31
  
 
6
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE8.38
  
 
7
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.39
  
 
8
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE8.46
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE7.94
q
  
 
2
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE8.31
q
  
 
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN8.34
q
  
 
4
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE8.50
  
 PB
5
Moa Hultkvist
Moa Hultkvist ('08)
SWE8.79
  
 PB
6
Selma Hagelberg
Selma Hagelberg ('08)
SWE8.94
  
 SB
7
Kajsa Harjuniemi
Kajsa Harjuniemi ('08)
SWE10.10
  
 
Indledende 2
11.2.
11.2.
1
Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg ('08)
SWE8.13
q
  
 
2
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE8.48
q
  
 
3
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.48
  
 
4
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE8.59
  
 
5
Tilde Bladh
Tilde Bladh ('08)
SWE8.72
  
 PB
6Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN8.72
  
 PB
7
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE8.96
  
 PB
8
Emilia Lindholm
Emilia Lindholm ('08)
SWE9.63
  
 
Indledende 3
11.2.
11.2.
1
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.07
q
  
 
2
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE8.24
q
  
 PB
3
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.39
q
  
 
4
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE8.63
  
 SB
5
Matilda Tegner
Matilda Tegner ('08)
SWE9.07
  
 
6
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE11.17
  
 
P15 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE26.08
  
 
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE26.65
  
 
3
Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg ('08)
SWE27.75
  
 
4
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE27.83
  
 
Finale B
11.2.
11.2.
1
Annie Krikström
Annie Krikström ('08)
SWE27.88
  
 
2
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE27.89
  
 
3
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE28.27
  
 
4
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE28.36
  
 
Finale C
11.2.
11.2.
1
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE27.14
  
 PB
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN28.05
  
 
3
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE28.13
  
 
4
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE29.02
  
 
Finale D
11.2.
11.2.
1
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE28.63
  
 
2
Mia Stoye
Mia Stoye ('09)
SWE28.66
  
 
3
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE29.47
  
 SB
4Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN30.25
  
 PB
Finale E
11.2.
11.2.
1
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE29.04
  
 
2
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE29.25
  
 
3
Ebba Gustavsson
Ebba Gustavsson ('09)
SWE29.27
  
 
4Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN30.04
  
 SB
Finale F
11.2.
11.2.
1
Tilde Bladh
Tilde Bladh ('08)
SWE28.77
  
 PB
2
Alicja Stanislawska
Alicja Stanislawska ('09)
SWE29.20
  
 PB
3
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE29.80
  
 
4
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE29.83
  
 
11.2.
11.2.
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)DEN28.69
  
 PB
2
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE29.15
  
 PB
3
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE29.94
  
 PB
4
Selma Hagelberg
Selma Hagelberg ('08)
SWE30.62
  
 SB
11.2.
11.2.
1
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE29.72
  
 PB
2
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE29.85
  
 PB
3
Tebello Ekstrand
Tebello Ekstrand ('09)
SWE30.78
  
 
4
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE32.07
  
 
11.2.
11.2.
1Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)DEN28.92
  
 PB
2
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE30.24
  
 PB
3
Matilda Tegner
Matilda Tegner ('08)
SWE30.52
  
 PB
4
Vendela Bogren
Vendela Bogren ('08)
SWE32.55
  
 PB
11.2.
11.2.
1
Moa Hultkvist
Moa Hultkvist ('08)
SWE30.22
  
 PB
2
Sally Berg
Sally Berg ('09)
SWE30.25
  
 PB
3
Emilia Lindholm
Emilia Lindholm ('08)
SWE32.77
  
 
11.2.
11.2.
1
Jolie Jonsson
Jolie Jonsson ('09)
SWE30.29
  
 PB
2
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE31.85
  
 PB
3
Hanna Alstad
Hanna Alstad ('09)
SWE32.66
  
 SB
P15 1000 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Fanny Szalkai
Fanny Szalkai ('08)
SWE3:04.81
  
 SB
2
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE3:08.13
  
 
3
Nike Emanuelsson
Nike Emanuelsson ('09)
SWE3:08.65
  
 PB
4
Emmy Ellbring
Emmy Ellbring ('08)
SWE3:14.00
  
 PB
5
Zelda Lukic
Zelda Lukic ('09)
SWE3:15.67
  
 
6
Alma Winroth
Alma Winroth ('08)
SWE3:19.31
  
 
7
Alice Gossner
Alice Gossner ('08)
SWE3:21.41
  
 
8Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)DEN3:32.40
  
 SB
9
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE3:35.06
  
 
10
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE3:35.26
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Ebba Gustavsson
Ebba Gustavsson ('09)
SWE3:34.26
  
 PB
2
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE3:47.39
  
 PB
3
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE3:48.08
  
 PB
4
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE3:48.52
  
 PB
5
Hanna Alstad
Hanna Alstad ('09)
SWE3:49.66
  
 PB
6
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE3:51.37
  
 PB
7
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE3:52.43
  
 
8
Ellen Edeheim
Ellen Edeheim ('09)
SWE3:57.95
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE8.99
  
 =PB
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE9.33
  
 
3
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE9.46
  
 
4
Wilda Lamprecht
Wilda Lamprecht ('08)
SWE9.48
  
 PB
5
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE9.50
  
 
6
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.63
  
 PB
7
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE10.15
  
 PB
8
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE10.16
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE9.12
q
  
 
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.76
q
  
 
3
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE10.19
q
  
 PB
4
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE10.46
  
 
5
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE11.03
  
 PB
6
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE11.49
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE9.36
q
  
 PB
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE9.39
q
  
 
3
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE10.41
  
 PB
4
Ella Nilsson
Ella Nilsson ('08)
SWE10.60
  
 PB
5Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)DEN13.08
  
 PB
Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)SWE10.24
  
 PB
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE9.49
q
  
 PB
2
Wilda Lamprecht
Wilda Lamprecht ('08)
SWE9.67
q
  
 
3
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE10.18
q
  
 
4
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE10.63
  
 PB
5
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE10.65
  
 
6
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE10.91
  
 
P15 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)DEN1.64
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXO
1.64
 XO
1.67
XXX
2
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE1.61
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
XXO
1.64
XXX
 
3
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
     
4
Ella Nilsson
Ella Nilsson ('08)
SWE1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
   
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)DEN1.40
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXX
      
6
Dorka Berner
Dorka Berner ('08)
SWE1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
7
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE3.00
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
XXX
  
2
Lova Karlsson
Lova Karlsson ('09)
SWE2.50
  
 PB
 
2.10
  O
2.20
 XO
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
XXX
  
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN2.50
  
 =PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
 XO
2.50
  O
2.60
XXX
   
4
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE2.30
  
 PB
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
XXX
    
4
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE2.30
  
 
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE5.30
  
 
 
5.135.30      
2
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE5.04
  
 SB
 
4.895.04 SB4.924.79    
3
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE4.87
  
 
 
4.834.604.874.61    
4
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE4.68
  
 
 
3.074.404.684.38    
5
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE4.51
  
 
 
4.324.51  X4.33    
6
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE4.48
  
 PB
 
4.40 PB4.48 PB3.86  X    
7Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)DEN4.39
  
 
 
4.194.244.174.39    
8
Moa Hultkvist
Moa Hultkvist ('08)
SWE4.33
  
 PB
 
  X  X  X4.33 PB    
9
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE4.29
  
 PB
 
  X4.13 PB4.21 PB4.29 PB    
10
Ella Nilsson
Ella Nilsson ('08)
SWE4.28
  
 
 
4.284.214.20  X    
11
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE4.18
  
 PB
 
  X  X4.18 PB4.10    
12
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE4.18
  
 
 
4.184.034.062.08    
13
Selma Hagelberg
Selma Hagelberg ('08)
SWE4.14
  
 
 
3.934.143.914.03    
14
Dalia Kamf Hoppe
Dalia Kamf Hoppe ('08)
SWE4.06
  
 
 
4.063.943.80  –    
15Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)DEN4.00
  
 PB
 
3.80 PB4.00 PB  X  –    
16Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN3.89
  
 PB
 
3.16 PB3.38 PB3.70 PB3.89 PB    
17
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE3.89
  
 
 
  X3.452.953.89    
18
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE3.73
  
 
 
3.733.423.473.16    
19
Olivia Carlsson
Olivia Carlsson ('08)
SWE3.64
  
 
 
  X3.64  X  X    
20
Vendela Bogren
Vendela Bogren ('08)
SWE3.60
  
 PB
 
3.523.453.463.60 PB    
21Esther FalckEsther Falck ('08)DEN2.86
  
 
 
  X  X  X2.86    
P15 Trespring     
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE10.55
  
 
 
9.2410.2410.5510.47    
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)DEN10.28
  
 
 
10.2810.2510.119.96    
3
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE9.52
  
 PB
 
9.52 PB9.369.25  X    
4
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE9.15
  
 PB
 
  X9.15 PB8.74  X    
5
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE9.13
  
 
 
  X8.808.839.13    
6Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN9.06
  
 PB
 
9.06 PB8.989.039.06 =PB    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)DEN11.28
  
 PB
 
11.28 PB10.2910.29  X    
2Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)DEN9.76
  
 PB
 
9.76 PB8.997.848.62    
3
Siri Elingfors
Siri Elingfors ('08)
SWE9.06
  
 
 
9.068.738.648.74    
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)DEN8.75
  
 
 
8.758.108.217.04    
5
Rut Nilsson
Rut Nilsson ('08)
SWE8.73
  
 PB
 
8.26 SB  X8.65 PB8.73 PB    
6Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)DEN8.65
  
 PB
 
8.50 PB7.928.048.65 PB    
7
Moa Hultkvist
Moa Hultkvist ('08)
SWE8.60
  
 
 
8.238.528.558.60    
D14 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN7.66
  
 
2
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.82
  
 
3
Erik Fridolf
Erik Fridolf ('09)
SWE8.14
  
 
4
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE8.16
  
 
5
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE8.23
  
 
6
Jonathan Okwara
Jonathan Okwara ('09)
SWE8.33
  
 PB
7
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE8.36
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN7.60
q
  
 
2
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.86
q
  
 
3
Erik Fridolf
Erik Fridolf ('09)
SWE8.09
q
  
 PB
4
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE8.16
q
  
 
5
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE8.18
q
  
 PB
6
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE8.33
q
  
 PB
7
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE8.36
q
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Elias Landälv
Elias Landälv ('09)
SWE8.45
  
 PB
2
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE8.53
  
 PB
3
Gustav Holmér Thordeman
Gustav Holmér Thordeman ('09)
SWE8.57
  
 PB
4
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE8.71
  
 PB
5
Viggo Mazetti
Viggo Mazetti ('09)
SWE8.72
  
 PB
6
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE8.95
  
 PB
7
Karl Edström
Karl Edström ('09)
SWE9.00
  
 
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Jonathan Okwara
Jonathan Okwara ('09)
SWE8.34
q
  
 PB
2
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE8.50
  
 PB
3
Almir Markolli Krasniqi
Almir Markolli Krasniqi ('09)
SWE8.86
  
 PB
4
Dante Wesén Åstrand
Dante Wesén Åstrand ('09)
SWE8.98
  
 PB
5Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)DEN9.22
  
 
6
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE10.23
  
 
D14 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Melvin Ewoldt
Melvin Ewoldt ('09)
SWE1.64
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
  O
1.64
 XO
1.66
XXX
 
2
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE1.61
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXX
  
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE1.58
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.58
  O
1.61
XXX
 
4
Joel Persson
Joel Persson ('09)
SWE1.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXX
  
5
Vilde Lundell
Vilde Lundell ('09)
SWE1.55
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
XXX
  
6
Karl Edström
Karl Edström ('09)
SWE1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
   
7
Valdemar Lindstrii
Valdemar Lindstrii ('09)
SWE1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXO
1.50
XXX
   
Gustav Holmér Thordeman
Gustav Holmér Thordeman ('09)
SWE NH
  
 
 
1.30
XXX
       
D14 Længdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN5.63
  
 
 
  X5.635.555.34    
2
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE5.40
  
 PB
 
5.40 PB4.92  X5.30    
3
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE5.24
  
 
 
5.075.245.105.12    
4
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.654.864.86    
5
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE4.96
  
 
 
4.614.914.96  X    
6
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE4.80
  
 
 
3.974.80  X4.33    
7
Joel Persson
Joel Persson ('09)
SWE4.75
  
 PB
 
4.59 PB4.75 PB  X  X    
8
Jonathan Okwara
Jonathan Okwara ('09)
SWE4.62
  
 PB
 
4.56 PB4.62 PB4.343.09    
9
Elias Landälv
Elias Landälv ('09)
SWE4.55
  
 
 
4.00  X4.554.53    
10
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE4.50
  
 PB
 
4.44 PB4.50 PB4.394.27    
11Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)DEN4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.073.933.74    
12
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE4.37
  
 
 
  X4.30  X4.37    
13
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE4.30
  
 PB
 
4.134.13  X4.30 PB    
14
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE4.29
  
 
 
4.29  X4.193.91    
15
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE4.23
  
 
 
4.21 PB4.23 PB4.113.90    
16
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE4.23
  
 PB
 
  X4.23 PB4.18  X    
17
Almir Markolli Krasniqi
Almir Markolli Krasniqi ('09)
SWE4.16
  
 PB
 
4.16 PB4.00  X  X    
18
Karl Edström
Karl Edström ('09)
SWE4.14
  
 PB
 
4.14 PB4.023.98  X    
19
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE3.93
  
 
 
3.93  –3.38  –    
20
Love Holmgren
Love Holmgren ('09)
SWE3.51
  
 PB
 
3.51 PB2.56  X  –    
21
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE3.37
  
 PB
 
3.37 PB3.213.193.36    
22Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)DEN1.96
  
 
 
  X  X  X1.96    
D14 Trespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE11.51
  
 PB
 
10.8511.34 PB11.51 PB11.31    
2
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE11.02
  
 PB
 
10.2010.3711.02 PB9.70    
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE10.97
  
 
 
10.3810.7510.9510.97    
4
Vilde Lundell
Vilde Lundell ('09)
SWE10.23
  
 PB
 
10.23 PB9.999.919.65    
5
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE10.22
  
 PB
 
  X9.6310.0310.22 PB    
6
Mio La Fleur
Mio La Fleur ('09)
SWE10.14
  
 PB
 
10.14 PB  X9.909.92    
7
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE9.97
  
 PB
 
9.97 PB9.82  X9.95    
8
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE9.97
  
 PB
 
  X9.54 PB9.369.97 PB    
9
Elias Landälv
Elias Landälv ('09)
SWE9.50
  
 
 
9.229.509.379.44    
10
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE9.40
  
 PB
 
9.37 PB9.119.40 PB9.40 =PB    
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE10.34
  
 PB
 
10.34 PB10.179.609.28    
2Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)DEN9.08
  
 PB
 
8.46 PB8.91 PB8.94 PB9.08 PB    
3
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE8.57
  
 PB
 
7.587.917.468.57 PB    
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)DEN8.25
  
 PB
 
8.25 PB8.037.877.87    
5
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE8.14
  
 PB
 
7.807.507.618.14 PB    
6
Love Holmgren
Love Holmgren ('09)
SWE8.05
  
 
 
7.927.68  X8.05    
7
Gustav Holmér Thordeman
Gustav Holmér Thordeman ('09)
SWE7.79
  
 PB
 
7.40 PB7.69 PB7.79 PB7.71    
8
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE7.38
  
 PB
 
7.38 PB6.756.767.26    
9
Mio La Fleur
Mio La Fleur ('09)
SWE7.15
  
 PB
 
7.07 PB7.15 PB6.766.08    
P14 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN7.80
  
 
2
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE8.32
  
 PB
3
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.40
  
 
4
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.44
  
 
5
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE8.50
  
 
6
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.63
  
 
7
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.72
  
 PB
8
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE8.79
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.69
  
 =PB
2
Elsa Jonsson
Elsa Jonsson ('09)
SWE8.72
  
 PB
3
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE8.86
  
 
4
Alicja Stanislawska
Alicja Stanislawska ('09)
SWE8.89
  
 SB
5
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE8.91
  
 
6
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE8.92
  
 
7
Ebba Gustavsson
Ebba Gustavsson ('09)
SWE8.94
  
 
8
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE8.98
  
 SB
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN7.81
q
  
 
2
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE8.88
q
  
 
3
Alicja Stanislawska
Alicja Stanislawska ('09)
SWE8.92
q
  
 SB
4
Jolie Jonsson
Jolie Jonsson ('09)
SWE9.05
  
 PB
5
Tebello Ekstrand
Tebello Ekstrand ('09)
SWE9.08
  
 PB
6
Alva Lindström
Alva Lindström ('09)
SWE9.40
  
 
7
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE9.45
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.38
q
  
 
2
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.74
q
  
 PB
3
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE8.79
q
  
 
4
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE9.13
  
 
5
Molly Elmer
Molly Elmer ('09)
SWE9.13
  
 PB
6
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE9.34
  
 PB
7
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE9.79
  
 PB
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.67
q
  
 
2
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE8.68
q
  
 
3
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE8.86
q
  
 PB
4
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE9.15
  
 
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)DEN9.52
  
 
6
Siri Gustavii
Siri Gustavii ('09)
SWE9.73
  
 
Indledende 4
12.2.
12.2.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.24
q
  
 
2
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE8.38
q
  
 PB
3
Elsa Jonsson
Elsa Jonsson ('09)
SWE8.82
q
  
 
4
Ebba Gustavsson
Ebba Gustavsson ('09)
SWE8.87
q
  
 
5
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE9.12
  
 
6
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE9.28
  
 =PB
7
Agnes Abrahamsson
Agnes Abrahamsson ('09)
SWE9.79
  
 PB
Indledende 5
12.2.
12.2.
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE8.34
q
  
 PB
2
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.78
q
  
 
3
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE8.99
q
  
 SB
4
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE9.10
  
 PB
5
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE9.10
  
 
6
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE9.59
  
 
P14 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Molly Persson
Molly Persson ('09)
SWE1.53
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
XXX
    
2
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =SB
  O
1.50 =PB
XXO
1.53
XXX
   
3
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
3
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
5
Alma Karlsson
Alma Karlsson ('09)
SWE1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
    
6
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE1.35
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
    
7
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
8
Amanda Carlsson
Amanda Carlsson ('09)
SWE1.30
  
 PB
 
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
XXX
    
9
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
10Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)DEN1.25
  
 =SB
 
1.20
  O
1.25 =SB
  O
      
P14 Længdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE4.94
  
 PB
 
  X4.94 PB  X4.79    
2
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE4.79
  
 PB
 
4.79 PB  X  X4.70    
3
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE4.71
  
 PB
 
  X4.47  X4.71 PB    
4
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE4.70
  
 PB
 
4.324.394.424.70 PB    
5
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE4.62
  
 PB
 
4.254.374.62 PB4.35    
6
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE4.54
  
 PB
 
4.174.334.54 PB4.41    
7
Molly Persson
Molly Persson ('09)
SWE4.45
  
 =PB
 
4.083.844.094.45 =PB    
8
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE4.44
  
 
 
4.254.444.30  X    
9
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE4.32
  
 
 
3.894.264.324.17    
10
Alma Karlsson
Alma Karlsson ('09)
SWE4.26
  
 
 
  X4.264.114.17    
11
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE4.24
  
 
 
4.244.113.944.08    
12
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE4.16
  
 
 
4.16  X  X  –    
13
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE3.99
  
 
 
3.733.46  X3.99    
14
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE3.96
  
 
 
3.923.963.933.87    
15
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE3.94
  
 
 
3.943.94  X  X    
16
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE3.84
  
 
 
  X  X3.842.80    
Finale B
11.2.
11.2.
1
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE4.30
  
 PB
 
4.12 PB4.084.30 PB4.07    
2
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE4.29
  
 PB
 
4.29 PB4.264.093.99    
3
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE4.25
  
 PB
 
3.913.904.25 PB4.01    
4
Lova Karlsson
Lova Karlsson ('09)
SWE4.21
  
 PB
 
4.21 PB3.973.873.97    
5
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE4.18
  
 
 
4.043.944.154.18    
6Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)DEN4.16
  
 PB
 
4.16 PB  X3.95  –    
7
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE4.12
  
 
 
4.12  X3.743.82    
8
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE4.08
  
 
 
3.924.083.891.63    
9
Molly Elmer
Molly Elmer ('09)
SWE4.02
  
 PB
 
  X3.83 PB4.02 PB3.58    
10
Alicja Stanislawska
Alicja Stanislawska ('09)
SWE4.01
  
 PB
 
3.39 PB3.72 PB4.01 PB3.71    
11
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE4.00
  
 
 
4.003.733.923.75    
12
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE3.94
  
 PB
 
3.94 PB3.823.76  X    
13
Jolie Jonsson
Jolie Jonsson ('09)
SWE3.85
  
 PB
 
3.29 PB3.70 PB3.73 PB3.85 PB    
14
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE3.79
  
 PB
 
2.992.673.393.79 PB    
15
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE3.72
  
 
 
3.533.513.723.40    
16
Agnes Abrahamsson
Agnes Abrahamsson ('09)
SWE3.56
  
 =PB
 
3.56 =PB3.383.52  X    
17
Siri Gustavii
Siri Gustavii ('09)
SWE3.49
  
 PB
 
  X  X3.49 PB  X    
18
Saga l Lundborg
Saga l Lundborg ('09)
SWE2.71
  
 
 
2.43  X2.711.52    
P14 Trespring     
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE10.01
  
 
 
  X9.4910.019.82    
2
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE9.82
  
 
 
  X9.599.829.55    
3
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE9.69
  
 
 
9.54  X  X9.69    
4
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE9.48
  
 
 
  X8.45  X9.48    
5
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE9.42
  
 PB
 
9.01 PB  X  X9.42 PB    
6
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE9.23
  
 PB
 
  X8.659.23 PB  X    
7
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE9.10
  
 PB
 
8.779.01 PB8.949.10 PB    
8
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE9.07
  
 PB
 
8.62 PB8.559.00 PB9.07 PB    
9
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.00
  
 PB
 
9.00 PB8.928.908.90    
10
Ebba Gustavsson
Ebba Gustavsson ('09)
SWE8.98
  
 
 
8.548.688.758.98    
11
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE8.91
  
 PB
 
8.82 PB8.91 PB8.718.43    
12
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE8.78
  
 PB
 
8.78 PB8.448.688.78 =PB    
13
Jolie Jonsson
Jolie Jonsson ('09)
SWE8.57
  
 
 
  X  X  X8.57    
14
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE8.47
  
 
 
8.47  X8.047.77    
15
Alva Lindström
Alva Lindström ('09)
SWE8.45
  
 PB
 
8.45 PB  X  X8.18    
16
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE8.36
  
 PB
 
8.23 PB8.228.36 PB7.94    
17
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE8.12
  
 PB
 
7.49 PB7.56 PB7.82 PB8.12 PB    
18
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE8.08
  
 PB
 
  X8.07 PB8.08 PB7.73    
19
Agnes Abrahamsson
Agnes Abrahamsson ('09)
SWE7.80
  
 PB
 
7.54 PB  X7.80 PB7.62    
20
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE7.74
  
 PB
 
  X7.74 PB7.72  X    
21
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE7.64
  
 PB
 
7.64 PB  X7.517.58    
22
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE6.98
  
 PB
 
6.75 PB6.98 PB6.946.78    
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE11.89
  
 PB
 
11.71 PB11.89 PB  X  X    
2
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE8.74
  
 
 
8.248.118.747.48    
3
Josefine Henriksson
Josefine Henriksson ('09)
SWE8.21
  
 
 
8.217.768.208.15    
4
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.18
  
 
 
7.328.148.18  X    
5
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE7.69
  
 
 
7.607.357.597.69    
6
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE7.49
  
 PB
 
6.546.527.49 PB7.46    
7
Svea Öreberg
Svea Öreberg ('09)
SWE7.24
  
 PB
 
6.776.886.797.24 PB    
8
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE7.23
  
 
 
7.236.69  X6.86    
9
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE7.06
  
 
 
  X  X6.167.06    
10
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE6.97
  
 PB
 
6.796.796.97 PB6.63    
11
Ellen Edeheim
Ellen Edeheim ('09)
SWE6.95
  
 
 
6.54 PB6.59 PB6.71 PB6.95 PB    
12
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE6.93
  
 PB
 
6.93 PB  X6.73  X    
13
Alva Lindström
Alva Lindström ('09)
SWE6.79
  
 
 
5.756.506.796.59    
14
Lovisa Gjertz
Lovisa Gjertz ('09)
SWE6.78
  
 PB
 
6.205.726.78 PB5.42    
15
Elsa Lööf
Elsa Lööf ('09)
SWE6.39
  
 PB
 
5.75 PB6.39 PB5.936.06    
16
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE5.52
  
 
 
5.50  X5.525.34    
D13 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.33
  
 
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN8.38
  
 
3
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE8.56
  
 
4
Olof Bignert Hedlund
Olof Bignert Hedlund ('10)
SWE8.65
  
 
5
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE8.94
  
 
6
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE8.96
  
 
7
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE8.97
  
 
8
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE8.99
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.14
q
  
 
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN8.46
q
  
 
3
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE8.50
q
  
 PB
4
Olof Bignert Hedlund
Olof Bignert Hedlund ('10)
SWE8.61
q
  
 =PB
5
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE8.95
q
  
 
6
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE8.98
q
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE8.78
q
  
 PB
2
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE8.94
q
  
 
3
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE9.03
  
 
4
Kalle Brusselmans
Kalle Brusselmans ('10)
SWE9.28
  
 PB
5
Javier Nilsson
Javier Nilsson ('10)
SWE9.40
  
 PB
6
Jacob Östrin
Jacob Östrin ('10)
SWE10.10
  
 
D13 800 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE2:24.45
  
 
2Tristan LundTristan Lund ('10)DEN2:34.73
  
 PB
3
Arvid Bäck
Arvid Bäck ('10)
SWE2:45.12
  
 PB
4
Charlie Kraft
Charlie Kraft ('11)
SWE2:50.08
  
 PB
5
Arvid de la Motte
Arvid de la Motte ('12)
SWE2:51.20
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Kalle Brusselmans
Kalle Brusselmans ('10)
SWE2:57.77
  
 PB
2
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE2:59.60
  
 PB
3
Jacob Östrin
Jacob Östrin ('10)
SWE3:01.70
  
 PB
4
Viktor Hiller
Viktor Hiller ('11)
SWE3:01.81
  
 PB
5
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE3:08.70
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
   
2
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE1.45
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50
XXX
  
3
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
   
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
5
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE1.25
  
 
 
1.25
  O
1.30
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE5.56
  
 PB
 
5.56 PB5.535.365.56 =PB    
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN4.94
  
 =PB
 
4.884.844.894.94 =PB    
3
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE4.83
  
 PB
 
4.58 PB4.554.524.83 PB    
4
Arvid Bäck
Arvid Bäck ('10)
SWE4.47
  
 
 
4.38 PB4.38 =PB4.47 PB4.26    
5
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE4.25
  
 
 
4.204.234.254.07    
6
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE4.20
  
 
 
3.943.933.964.20    
7
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE4.10
  
 
 
4.104.043.874.08    
8
Javier Nilsson
Javier Nilsson ('10)
SWE4.10
  
 
 
4.10 PB4.033.784.01    
9
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE4.06
  
 
 
3.953.854.06 PB3.94    
10
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE3.74
  
 
 
3.743.473.733.59    
11
Jacob Östrin
Jacob Östrin ('10)
SWE3.67
  
 
 
3.673.58  X3.57    
D13 Trespring 1 m zone    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN10.29
  
 PB
 
10.13 PB10.19 PB10.27 PB10.29 PB    
2
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE9.62
  
 PB
 
  X9.33 PB9.62 PB9.31    
3
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE8.78
  
 PB
 
8.64 PB8.488.66 PB8.78 PB    
4
Charlie Kraft
Charlie Kraft ('11)
SWE8.28
  
 PB
 
8.28 PB  X7.918.25    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE9.80
  
 
 
9.189.809.239.33    
2
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE9.76
  
 
 
8.159.059.768.89    
3
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE9.69
  
 
 
8.369.699.599.61    
4
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE8.99
  
 
 
  X8.568.998.91    
5
Javier Nilsson
Javier Nilsson ('10)
SWE8.15
  
 
 
7.58 PB8.15 PB7.857.52    
6
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE7.69
  
 PB
 
7.017.69 PB7.647.55    
P13 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN8.53
  
 
2
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.65
  
 PB
3
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE8.66
  
 PB
4
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE8.82
  
 
5
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.93
  
 
6
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.95
  
 
7
Moa Cederström
Moa Cederström ('10)
SWE9.06
  
 
8
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE9.07
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN8.51
q
  
 
2
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE8.68
q
  
 PB
3
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.69
q
  
 
4
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE8.75
q
  
 
5
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.83
q
  
 
6
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.89
q
  
 PB
7
Moa Cederström
Moa Cederström ('10)
SWE8.95
q
  
 
8
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE9.02
q
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE9.05
  
 
2
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE9.05
  
 PB
3
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE9.13
  
 
4
Anna Andersson
Anna Andersson ('10)
SWE9.14
  
 PB
5
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE9.18
  
 
6Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)DEN9.22
  
 
7
Casandra Wassdahl
Casandra Wassdahl ('10)
SWE9.28
  
 
8
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE9.45
  
 
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE9.30
  
 
2
Kayla Gullberg
Kayla Gullberg ('10)
SWE9.34
  
 PB
3
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE9.48
  
 PB
4
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE9.54
  
 
5
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE9.54
  
 PB
6
Olivia Lidén
Olivia Lidén ('10)
SWE9.68
  
 PB
7
Dorothea Mader
Dorothea Mader ('10)
SWE9.80
  
 
Indledende 4
12.2.
12.2.
1
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE9.13
  
 PB
2
Carla Biss
Carla Biss ('10)
SWE9.55
  
 PB
3
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE9.79
  
 
4
Shola Allu
Shola Allu ('10)
SWE9.84
  
 PB
5
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE10.23
  
 
6
Ellie Hellenäs
Ellie Hellenäs ('10)
SWE10.46
  
 
7
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE10.61
  
 
P13 800 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Alicia Larsson
Alicia Larsson ('10)
SWE2:45.59
  
 PB
2
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE2:51.11
  
 PB
3
Ebba Pålsson
Ebba Pålsson ('10)
SWE2:58.98
  
 PB
4
Viktoria Heden
Viktoria Heden ('11)
SWE2:59.68
  
 PB
5
Lovisa Gossner
Lovisa Gossner ('10)
SWE3:03.41
  
 
6
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE3:28.44
  
 SB
7Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)DEN3:45.75
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE2:46.87
  
 PB
2
Agnes Elm
Agnes Elm ('10)
SWE2:52.67
  
 PB
3
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE2:53.38
  
 PB
4
Carla Biss
Carla Biss ('10)
SWE2:54.33
  
 PB
5
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE3:12.00
  
 PB
6
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE3:16.51
  
 PB
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE DNS
  
 
Shola Allu
Shola Allu ('10)
SWE DNF
  
 
P13 Højdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.43
XXX
    
2
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
2
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE1.35
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
   
4Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)DEN1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
  
4
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
   
7
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
      
8
Meja Åberg
Meja Åberg ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
9
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE1.20
  
 
 
1.20
XXO
1.25
XXX
      
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE NH
  
 
 
1.20
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN4.59
  
 PB
 
4.51 PB4.404.424.59 PB    
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE4.39
  
 
 
3.794.144.39 PB4.26    
3
Casandra Wassdahl
Casandra Wassdahl ('10)
SWE4.37
  
 PB
 
4.04 PB3.924.09 PB4.37 PB    
4
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE4.36
  
 
 
  X4.364.174.34    
5
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE4.30
  
 
 
4.284.174.304.00    
6
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE4.26
  
 PB
 
4.204.26 PB4.164.07    
7
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE4.16
  
 
 
4.02  X4.16  X    
8
Kayla Gullberg
Kayla Gullberg ('10)
SWE4.13
  
 PB
 
3.82 PB3.634.13 PB3.92    
9
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE4.09
  
 PB
 
4.09 PB3.923.883.89    
10
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE4.05
  
 
 
4.054.053.703.87    
11
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE3.97
  
 
 
3.813.97 PB3.893.89    
12
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
SWE3.96
  
 
 
3.583.963.72  X    
13
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE3.88
  
 PB
 
3.543.88 PB3.483.72    
14
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE3.82
  
 
 
3.553.393.823.68    
15
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE3.69
  
 PB
 
3.513.69 PB3.493.50    
16
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE3.67
  
 
 
3.673.623.493.55    
17
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE3.62
  
 PB
 
3.393.62 PB3.483.37    
18
Dorothea Mader
Dorothea Mader ('10)
SWE3.35
  
 PB
 
3.223.092.983.35 PB    
19
Shola Allu
Shola Allu ('10)
SWE3.24
  
 PB
20
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE3.17
  
 
 
3.073.173.043.06    
P13 Trespring 1 m zone    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE9.88
  
 PB
 
  X9.66 PB9.399.88 PB    
2
Siri Nilsson
Siri Nilsson ('10)
SWE9.53
  
 PB
 
9.15 PB9.27 PB9.38 PB9.53 PB    
3
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE9.50
  
 PB
 
9.32 PB9.50 PB9.338.47    
4
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE9.49
  
 PB
 
9.49 PB9.419.29  X    
5
Leah Johansson
Leah Johansson ('10)
SWE9.36
  
 PB
 
9.36 PB9.068.768.91    
6
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE9.24
  
 PB
 
9.02 PB8.529.24 PB8.74    
7
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE9.01
  
 PB
 
8.61 PB8.68 PB8.439.01 PB    
8
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE8.98
  
 PB
 
8.89 PB8.87  X8.98 PB    
9
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
SWE8.76
  
 PB
 
8.71 PB8.76 PB8.508.76 =PB    
10
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE