M 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 6.61 | |||||||||||
2 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 6.69 | ||||||||||||
3 | Austin Kresley Austin Kresley ('01) | 01 | USA | 6.71 | |||||||||||
4 | Kalen Walker Kalen Walker ('01) | 01 | USA | 6.71 | |||||||||||
5 | Nadale Buntin Nadale Buntin | 00 | SKN | 6.72 | PB | ||||||||||
6 | Khullen Jefferson Khullen Jefferson ('02) | 02 | USA | 6.73 | |||||||||||
7 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 6.74 | |||||||||||
8 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 6.74 | |||||||||||
Zachary Evans Zachary Evans ('04) | 04 | BAH | DQ | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 6.60 | |||||||||||
2 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 6.73 | |||||||||||
3 | Nadale Buntin Nadale Buntin | 00 | SKN | 6.74 | PB | ||||||||||
4 | Damoy Allen Damoy Allen ('01) | 01 | USA | 6.86 | |||||||||||
5 | Reece Young Reece Young | USA | 6.89 | ||||||||||||
6 | Andrew Bond Andrew Bond | USA | 6.91 | ||||||||||||
7 | Tyneilus Morrow Tyneilus Morrow | USA | 6.91 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Zachary Evans Zachary Evans ('04) | 04 | BAH | 6.74 | |||||||||||
2 | Austin Kresley Austin Kresley ('01) | 01 | USA | 6.74 | |||||||||||
3 | Lorenzo Paissan Lorenzo Paissan | 00 | ITA | 6.75 | |||||||||||
4 | Ezra Lewellen Ezra Lewellen | USA | 6.81 | PB | |||||||||||
5 | Tony Postell Tony Postell | 00 | USA | 6.84 | |||||||||||
6 | Logan Allen Logan Allen ('03) | 03 | USA | 6.94 | |||||||||||
7 | Kristian Phennicie Kristian Phennicie | USA | 7.02 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Khullen Jefferson Khullen Jefferson ('02) | 02 | USA | 6.71 | PB | ||||||||||
2 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 6.72 | SB | ||||||||||
3 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 6.75 | ||||||||||||
4 | Kalen Walker Kalen Walker ('01) | 01 | USA | 6.75 | |||||||||||
5 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 6.88 | |||||||||||
6 | Trey Gardette Trey Gardette ('03) | 03 | USA | 6.93 | |||||||||||
M 200 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Nadale Buntin Nadale Buntin | 00 | SKN | 20.73 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 20.83 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Austin Kresley Austin Kresley ('01) | 01 | USA | 20.97 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 21.29 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Gratt Reed Gratt Reed | 00 | USA | 20.95 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 20.97 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Garrett Kaalund Garrett Kaalund ('04) | 04 | USA | 21.16 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 20.97 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Gratt Reed Gratt Reed | 00 | USA | 21.16 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Eric Young Eric Young ('04) | 04 | USA | 21.54 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Garrett Kaalund Garrett Kaalund ('04) | 04 | USA | 21.06 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Greg McQueen Greg McQueen ('04) | 04 | USA | 21.32 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jason Thormo Jason Thormo | USA | 21.51 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Trey Gardette Trey Gardette ('03) | 03 | USA | 22.01 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Austin Kresley Austin Kresley ('01) | 01 | USA | 21.01 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Armani Modeste Armani Modeste | 00 | LCA | 21.53 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jacob Koerner Jacob Koerner | USA | 21.54 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Deandre Stapleton Deandre Stapleton | 00 | USA | 21.56 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Khullen Jefferson Khullen Jefferson ('02) | 02 | USA | 21.07 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Lorenzo Paissan Lorenzo Paissan | 00 | ITA | 21.29 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Damoy Allen Damoy Allen ('01) | 01 | USA | 21.35 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Trelee Banks-Rose Trelee Banks-Rose ('02) | 02 | USA | 21.78 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 21.24 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Zachary Evans Zachary Evans ('04) | 04 | BAH | 21.31 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Zidane Brown Zidane Brown ('02) | 02 | JAM | 21.46 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Tyneilus Morrow Tyneilus Morrow | USA | 21.76 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Nadale Buntin Nadale Buntin | 00 | SKN | 21.15 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 21.16 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jahn Riley Jahn Riley ('01) | 01 | USA | 21.70 | Oversized bane | ||||||||||
M 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Dubem Amene Dubem Amene ('02) | 02 | NGR | 46.41 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Antonio Hanson Antonio Hanson ('02) | 02 | JAM | 46.68 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Zidane Brown Zidane Brown ('02) | 02 | JAM | 46.85 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Korbin Martino Korbin Martino ('02) | 02 | USA | 46.92 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Brett Otterbacher Brett Otterbacher | USA | 46.94 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Kashief King Kashief King ('98) | 98 | TTO | 47.33 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Julien Kentrell Gillum Julien Kentrell Gillum ('98) | 98 | USA | 47.70 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Colin Enz Colin Enz | USA | 47.03 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jacob Hyde Jacob Hyde | USA | 47.95 | Oversized bane | |||||||||||
Jameson Woodell Jameson Woodell | 00 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brett Otterbacher Brett Otterbacher | USA | 47.15 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Tadeáš Plaček Tadeáš Plaček ('03) | 03 | CZE | 47.87 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jahn Riley Jahn Riley ('01) | 01 | USA | 47.95 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Terrence Muex Terrence Muex ('02) | 02 | USA | 48.74 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Connor Belken Connor Belken | USA | 47.65 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Savion Hebron Savion Hebron | 00 | USA | 47.68 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Drake Woody Drake Woody ('02) | 02 | USA | 48.69 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Korbin Martino Korbin Martino ('02) | 02 | USA | 47.23 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Chadrick Richards Chadrick Richards | USA | 48.06 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Julian Watson Julian Watson | USA | 48.08 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Kendel Hammock Kendel Hammock | 00 | USA | 48.14 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jason Thormo Jason Thormo | USA | 47.58 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Noah Sage Noah Sage | USA | 47.65 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Shaton Vaughn Shaton Vaughn ('99) | 99 | USA | 47.87 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Armani Modeste Armani Modeste | 00 | LCA | 48.34 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Dubem Amene Dubem Amene ('02) | 02 | NGR | 46.52 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kashief King Kashief King ('98) | 98 | TTO | 47.09 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Robert Williams Robert Williams | USA | 47.87 | Oversized bane | |||||||||||
Jabari Bryant Jabari Bryant ('01) | 01 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Zidane Brown Zidane Brown ('02) | 02 | JAM | 47.28 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Julien Kentrell Gillum Julien Kentrell Gillum ('98) | 98 | USA | 47.37 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Lawrence Gilliam Lawrence Gilliam | USA | 48.29 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Joshua Babe Joshua Babe | USA | 49.04 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 8 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Hanson Antonio Hanson ('02) | 02 | JAM | 47.18 | Oversized bane | ||||||||||
2 | James Onwuka James Onwuka ('03) | 03 | NGR | 47.60 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Owen Schafer Owen Schafer | USA | 48.67 | Oversized bane | |||||||||||
Micah Camble Micah Camble | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
M 600 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Nick Bryant Nick Bryant | 00 | USA | 1:15.37 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tyler Olson Tyler Olson | USA | 1:16.13 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Parker Raymond Parker Raymond ('01) | 01 | USA | 1:17.52 | Oversized bane | ||||||||||
Jenoah McKiver Jenoah McKiver ('02) | 02 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Darius Smallwood Darius Smallwood ('02) | 02 | USA | 1:16.31 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Spencer Gudgel Spencer Gudgel ('99) | 99 | USA | 1:16.51 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Alex Kenish Alex Kenish ('02) | 02 | USA | 1:16.61 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Callum Dodds Callum Dodds | 00 | GBR | 1:16.69 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Kenish Alex Kenish ('02) | 02 | USA | 1:17.45 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Carter Fitzgerald Carter Fitzgerald | USA | 1:17.64 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Sam Easley Sam Easley | USA | 1:18.64 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Julien Kentrell Gillum Julien Kentrell Gillum ('98) | 98 | USA | 1:18.69 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Phillip Jefferson Phillip Jefferson | USA | 1:18.84 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Shohaan Singh Shohaan Singh | USA | 1:20.44 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Callum Dodds Callum Dodds | 00 | GBR | 1:16.70 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Spencer Gudgel Spencer Gudgel ('99) | 99 | USA | 1:16.72 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Nico Colchico Nico Colchico | USA | 1:20.03 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Sam Marran Sam Marran | USA | 1:21.45 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jenoah McKiver Jenoah McKiver ('02) | 02 | USA | 1:15.80 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nick Bryant Nick Bryant | 00 | USA | 1:15.92 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Darius Smallwood Darius Smallwood ('02) | 02 | USA | 1:17.16 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Cortez Ruiz Cortez Ruiz | USA | 1:19.93 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Olson Tyler Olson | USA | 1:17.10 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Parker Raymond Parker Raymond ('01) | 01 | USA | 1:17.40 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Tyler Kelly Tyler Kelly | USA | 1:21.82 | Oversized bane | |||||||||||
M 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Olivier Desmeules Olivier Desmeules | 00 | CAN | 1:47.87 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Handal Roban Handal Roban ('02) | 02 | VIN | 1:47.88 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Henry Johnson Henry Johnson ('02) | 02 | GBR | 1:47.91 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Darius Smallwood Darius Smallwood ('02) | 02 | USA | 1:48.02 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Abdullahi Hassan Abdullahi Hassan ('02) | 02 | CAN | 1:48.11 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Camden Marshall Camden Marshall ('03) | 03 | USA | 1:48.19 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Niko Schultz Niko Schultz | USA | 1:48.67 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Keefer Soehngen Keefer Soehngen | USA | 1:48.90 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Olivier Desmeules Olivier Desmeules | 00 | CAN | 1:47.29 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Camden Marshall Camden Marshall ('03) | 03 | USA | 1:47.47 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Darius Smallwood Darius Smallwood ('02) | 02 | USA | 1:47.94 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Keefer Soehngen Keefer Soehngen | USA | 1:48.53 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Nick Couyoumjian Nick Couyoumjian | USA | 1:50.67 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Armando Bryson Armando Bryson | USA | 1:51.55 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Niko Schultz Niko Schultz | USA | 1:49.11 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Henry Johnson Henry Johnson ('02) | 02 | GBR | 1:49.65 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Cole Johnson Cole Johnson | USA | 1:50.01 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Alec Snell Alec Snell | USA | 1:51.99 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Luke Seymour Luke Seymour | USA | 1:52.53 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Thomas Shilgalis Thomas Shilgalis ('01) | 01 | USA | 1:53.39 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Alex Davis Alex Davis | USA | 1:53.70 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Handal Roban Handal Roban ('02) | 02 | VIN | 1:50.30 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Abdullahi Hassan Abdullahi Hassan ('02) | 02 | CAN | 1:50.82 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Yukichi Ishii Yukichi Ishii ('02) | 02 | JPN | 1:50.88 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Riley Flemington Riley Flemington ('04) | 04 | CAN | 1:50.91 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Martin Strong Martin Strong | USA | 1:53.07 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Derrick Simmons Derrick Simmons ('99) | 99 | USA | 1:53.26 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Xavier Jemison Xavier Jemison | USA | 1:53.90 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Adam Spencer Adam Spencer ('01) | 01 | AUS | 4:13.03 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nick Foster Nick Foster | 00 | USA | 4:13.58 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Austin Haskett Austin Haskett ('03) | 03 | USA | 4:13.85 | Oversized bane | ||||||||||
4 | John Petruno John Petruno ('99) | 99 | USA | 4:13.97 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Dustin Horter Dustin Horter ('99) | 99 | USA | 4:14.93 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Justin Cornetta Justin Cornetta | USA | 4:15.30 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Kiefer Bell Kiefer Bell | USA | 4:15.87 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Drew Maher Drew Maher | 00 | USA | 4:15.91 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Anthony Hancock Anthony Hancock ('01) | 01 | USA | 4:16.56 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Adam Spencer Adam Spencer ('01) | 01 | AUS | 4:03.94 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Drew Maher Drew Maher | 00 | USA | 4:04.34 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Anthony Hancock Anthony Hancock ('01) | 01 | USA | 4:04.69 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Dustin Horter Dustin Horter ('99) | 99 | USA | 4:04.93 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Kiefer Bell Kiefer Bell | USA | 4:06.09 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Michael Hancock Michael Hancock ('01) | 01 | USA | 4:06.11 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Jonah Powell Jonah Powell | USA | 4:06.62 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Luke Perrelli Luke Perrelli | USA | 4:07.40 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Alexander Penski Alexander Penski | USA | 4:08.13 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Kevin Haas Kevin Haas | USA | 4:08.68 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Nick Foster Nick Foster | 00 | USA | 4:12.31 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Justin Cornetta Justin Cornetta | USA | 4:13.03 | Oversized bane | |||||||||||
3 | John Petruno John Petruno ('99) | 99 | USA | 4:13.05 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Austin Haskett Austin Haskett ('03) | 03 | USA | 4:13.41 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Ivan Slyepkan Ivan Slyepkan | USA | 4:15.54 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Christopher Hill Christopher Hill | 00 | USA | 4:15.58 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Jeremy Kloss Jeremy Kloss | USA | 4:15.82 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Ian Hill Ian Hill | USA | 4:16.06 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Logan Measner Logan Measner | USA | 4:16.10 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Gavin Richards Gavin Richards | USA | 4:17.20 | Oversized bane | |||||||||||
M 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Sharp Jackson Sharp | 00 | AUS | 7:51.53 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jake Gebhardt Jake Gebhardt | USA | 7:51.77 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Bob Liking Bob Liking ('02) | 02 | USA | 7:51.82 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Tom Brady Tom Brady | USA | 7:55.67 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Rowen Ellenberg Rowen Ellenberg | USA | 7:59.40 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Evan Bishop Evan Bishop ('01) | 01 | USA | 7:59.60 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Arjun Jha Arjun Jha ('99) | 99 | USA | 8:02.32 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Brandon Hontz Brandon Hontz ('98) | 98 | USA | 8:03.33 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Sean Carney Sean Carney | USA | 8:06.06 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Oli Raimond Oli Raimond ('01) | 01 | AUS | 8:06.75 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Bailey Timmons Bailey Timmons ('99) | 99 | USA | 8:09.01 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Luke Venhuizen Luke Venhuizen ('04) | 04 | USA | 8:10.27 | Oversized bane | ||||||||||
13 | William Hare William Hare | USA | 8:10.43 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Andrew Nolan Andrew Nolan ('02) | 02 | USA | 8:11.07 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Caleb Jarema Caleb Jarema ('04) | 04 | USA | 8:12.83 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Brady Yoder Brady Yoder ('02) | 02 | USA | 8:19.17 | Oversized bane | ||||||||||
17 | Jack Roberts Jack Roberts ('01) | 01 | USA | 8:19.90 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Tyler Cushing Tyler Cushing | USA | 8:21.22 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Jack Meijer Jack Meijer | 00 | GBR | 8:30.55 | Oversized bane | ||||||||||
Owen Huard Owen Huard ('02) | 02 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
John Petruno John Petruno ('99) | 99 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Max Murphy Max Murphy ('02) | 02 | USA | 8:00.25 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Alex Frey Alex Frey | USA | 8:09.15 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Colin Yandel Colin Yandel | USA | 8:11.28 | Oversized bane | |||||||||||
4 | John Pieper John Pieper | USA | 8:13.42 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Josh Smith Josh Smith | USA | 8:16.35 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Kevin Agnew Kevin Agnew | USA | 8:18.79 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Sadio Fenner Sadio Fenner | 00 | USA | 8:22.12 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Konnor Sommer Konnor Sommer | 00 | USA | 8:23.24 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Behailu Bekele-Arcuri Behailu Bekele-Arcuri ('02) | 02 | USA | 8:23.25 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Tyler Pritchett Tyler Pritchett | USA | 8:25.80 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Abe Eckman Abe Eckman ('03) | 03 | USA | 8:26.52 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Caleb Williams Caleb Williams | USA | 8:28.28 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Brian Pedretti Brian Pedretti | USA | 8:31.41 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Brady Masters Brady Masters | USA | 8:33.15 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Colby Erdkamp Colby Erdkamp | USA | 8:34.73 | Oversized bane | |||||||||||
Justin Cornetta Justin Cornetta | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
M 5000 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Sharp Jackson Sharp | 00 | AUS | 14:07.80 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jake Gebhardt Jake Gebhardt | USA | 14:08.65 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Rowen Ellenberg Rowen Ellenberg | USA | 14:10.16 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Bob Liking Bob Liking ('02) | 02 | USA | 14:10.51 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Arjun Jha Arjun Jha ('99) | 99 | USA | 14:11.98 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Evan Bishop Evan Bishop ('01) | 01 | USA | 14:13.62 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Tom Brady Tom Brady | USA | 14:16.09 | Oversized bane | |||||||||||
8 | CarLee Stimpfel CarLee Stimpfel | 00 | USA | 14:20.19 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Nathan Walker Nathan Walker ('03) | 03 | USA | 14:30.36 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Colin Yandel Colin Yandel | USA | 14:32.15 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Behailu Bekele-Arcuri Behailu Bekele-Arcuri ('02) | 02 | USA | 14:33.85 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Andrew Lane Andrew Lane | USA | 14:34.58 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Konnor Sommer Konnor Sommer | 00 | USA | 14:35.65 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Giovanni Copploe Giovanni Copploe | USA | 14:38.63 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Skylar Stidam Skylar Stidam | USA | 14:39.39 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Alex Frey Alex Frey | USA | 14:40.20 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Jack Meijer Jack Meijer | 00 | GBR | 14:40.43 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Tyler Cushing Tyler Cushing | USA | 14:41.07 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Aden Smith Aden Smith ('01) | 01 | USA | 14:41.86 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Bryce Hutchinson Bryce Hutchinson | USA | 14:42.06 | Oversized bane | |||||||||||
21 | John Cuozzo John Cuozzo | USA | 14:43.38 | Oversized bane | |||||||||||
22 | Zubin Jha Zubin Jha | USA | 14:43.51 | Oversized bane | |||||||||||
23 | Hayden Healey Hayden Healey ('02) | 02 | USA | 14:44.51 | Oversized bane | ||||||||||
24 | Zachary Stewart Zachary Stewart | USA | 14:47.74 | Oversized bane | |||||||||||
Anthony Maida Anthony Maida ('02) | 02 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Darius Luff Darius Luff ('01) | 01 | USA | 7.65 | |||||||||||
2 | Brithton Senior Brithton Senior | 00 | JAM | 7.71 | |||||||||||
3 | Christopher Serrao Christopher Serrao | USA | 7.74 | PB | |||||||||||
4 | Grant Conway Grant Conway | 00 | USA | 7.75 | |||||||||||
5 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 7.78 | PB | ||||||||||
6 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 7.79 | |||||||||||
7 | Gratt Reed Gratt Reed | 00 | USA | 7.84 | |||||||||||
8 | Bret Dannis Bret Dannis ('99) | 99 | USA | 7.84 | |||||||||||
9 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 7.90 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Darius Luff Darius Luff ('01) | 01 | USA | 7.63 | PB | ||||||||||
2 | Gratt Reed Gratt Reed | 00 | USA | 7.73 | SB | ||||||||||
3 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 7.79 | PB | ||||||||||
4 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 7.82 | PB | ||||||||||
5 | Sincere Robinson Sincere Robinson ('02) | 02 | USA | 8.02 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Conway Grant Conway | 00 | USA | 7.79 | |||||||||||
2 | Bret Dannis Bret Dannis ('99) | 99 | USA | 7.83 | |||||||||||
3 | Christopher Serrao Christopher Serrao | USA | 7.84 | PB | |||||||||||
4 | Devontae Ford Devontae Ford ('03) | 03 | USA | 7.96 | |||||||||||
5 | Omar Rodgers Omar Rodgers ('99) | 99 | USA | 8.25 | SB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 7.72 | |||||||||||
2 | Brithton Senior Brithton Senior | 00 | JAM | 7.79 | |||||||||||
3 | Giovanni Wearing Giovanni Wearing ('04) | 04 | USA | 7.93 | |||||||||||
4 | Al-Tariq Dunson Al-Tariq Dunson | 00 | USA | 7.97 | |||||||||||
5 | Logan Allen Logan Allen ('03) | 03 | USA | 8.21 | PB | ||||||||||
6 | John Colquitt John Colquitt | USA | 8.39 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Mayson Conner Mayson Conner ('99) | 99 | USA | 2.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shaun Miller Shaun Miller ('01) | 01 | BAH | 2.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyus Wilson Tyus Wilson | USA | 2.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grayson Rolen Grayson Rolen | USA | 2.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zack Pluff Zack Pluff ('01) | 01 | USA | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Reid Nelson Reid Nelson | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sincere Robinson Sincere Robinson ('02) | 02 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alex Babbington Alex Babbington | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tylor Leedom Tylor Leedom | USA | 2.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brady Schultz Brady Schultz | USA | 2.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Michael Hoffer Michael Hoffer | 00 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Dixon Ashriel Dixon Ashriel | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | C.J. Shoaf C.J. Shoaf | USA | 2.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Reign Winston Reign Winston | USA | 2.06 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Luke Stowasser Luke Stowasser | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Nathan Stone Nathan Stone | 00 | USA | 5.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trevor Stephenson Trevor Stephenson | 00 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Luke Bendick Luke Bendick ('01) | 01 | USA | 5.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michael Davenport Michael Davenport | USA | 5.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Carrel Tyler Carrel | USA | 5.15 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 5.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Luke Knipe Luke Knipe ('01) | 01 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Reo Ogundare Reo Ogundare | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Till Steinforth Till Steinforth ('02) | 02 | GER | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Riley Johnston Riley Johnston ('02) | 02 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Drake Burton Drake Burton ('99) | 99 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Henry Sheldon Henry Sheldon ('02) | 02 | USA | 4.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Daniel Drellishak Daniel Drellishak | USA | 4.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Daniel Affleck Daniel Affleck | USA | 4.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jonathan Peterson Jonathan Peterson | USA | 4.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Garrison Hughes Garrison Hughes ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tristan McGarrah Tristan McGarrah | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sincere Robinson Sincere Robinson ('02) | 02 | USA | 7.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | James Carter James Carter | 00 | USA | 7.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lloyd Hill Jr. Lloyd Hill Jr. | USA | 7.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Till Steinforth Till Steinforth ('02) | 02 | GER | 7.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Micaylon Moore Micaylon Moore ('01) | 01 | USA | 7.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Deandre Stapleton Deandre Stapleton | 00 | USA | 7.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Austin West Austin West | 00 | USA | 7.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Daniel Mboyo Daniel Mboyo | USA | 7.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Shacquille Lowe Shacquille Lowe ('01) | 01 | JAM | 7.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Safin Wills Safin Wills | 00 | JAM | 7.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jake Wall Jake Wall ('03) | 03 | USA | 7.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Robert Blue Robert Blue | USA | 7.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kaleba Jack Kaleba Jack ('02) | 02 | USA | 7.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Alex Smith Alex Smith ('04) | 04 | USA | 7.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Justin Kiefel Justin Kiefel | USA | 7.03 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Dash Sirmon Dash Sirmon ('04) | 04 | USA | 7.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 16.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | James Carter James Carter | 00 | USA | 15.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Praise Aniamaka Praise Aniamaka ('03) | 03 | CAN | 15.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Micaylon Moore Micaylon Moore ('01) | 01 | USA | 15.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bera Ajala Bera Ajala ('02) | 02 | GBR | 15.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Viktor Morozov Viktor Morozov ('04) | 04 | EST | 15.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Deandre Stapleton Deandre Stapleton | 00 | USA | 15.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Safin Wills Safin Wills | 00 | JAM | 15.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Robert Blue Robert Blue | USA | 15.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lloyd Hill Jr. Lloyd Hill Jr. | USA | 15.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Terrol Wilson Terrol Wilson | 00 | JAM | 15.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Justin Kiefel Justin Kiefel | USA | 14.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jonah Wilson Jonah Wilson ('98) | 98 | USA | 20.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hayden Tobias Hayden Tobias ('01) | 01 | USA | 20.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 19.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andrew Stone Andrew Stone | 00 | USA | 18.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elijah Barnes Elijah Barnes ('99) | 99 | USA | 18.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Noah Koch Noah Koch | USA | 18.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Joshua Miller Joshua Miller | USA | 18.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Colby Morlock Colby Morlock | USA | 17.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jason Swarens Jason Swarens ('02) | 02 | USA | 17.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lucciano Pizarro Lucciano Pizarro ('01) | 01 | USA | 17.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kevin Shubert Kevin Shubert ('01) | 01 | USA | 17.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Carlos Aviles Carlos Aviles ('01) | 01 | ESA | 17.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Quintin Lyons Quintin Lyons | USA | 17.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Duane Knisley Duane Knisley | 00 | USA | 17.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Dylan Lambrecht Dylan Lambrecht | USA | 16.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Zane Forist Zane Forist ('03) | 03 | USA | 16.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Aiden Felty Aiden Felty ('01) | 01 | USA | 16.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | William Rezny William Rezny | USA | 16.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Cade Moran Cade Moran ('03) | 03 | USA | 16.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Adam Riedinger Adam Riedinger | USA | 16.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | John Hanson John Hanson | USA | 15.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Sudduth Tyler Sudduth | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sam Coil Sam Coil | USA | 22.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johnny Vanos Johnny Vanos ('99) | 99 | CAN | 22.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyler Merkley Tyler Merkley ('97) | 97 | USA | 22.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 21.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sean Mockler Sean Mockler | 00 | IRL | 21.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tyler Sudduth Tyler Sudduth | USA | 21.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jason Swarens Jason Swarens ('02) | 02 | USA | 21.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Cole Hooper Cole Hooper ('01) | 01 | USA | 20.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Adam Hunt Adam Hunt | USA | 20.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Noah Koch Noah Koch | USA | 20.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jordan Johnson Jordan Johnson ('01) | 01 | USA | 19.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Zane Forist Zane Forist ('03) | 03 | USA | 19.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Eli Winter Eli Winter | USA | 19.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Collin Burkhart Collin Burkhart ('03) | 03 | USA | 19.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Brian Keyes Brian Keyes | USA | 19.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Josh Marcy Josh Marcy | USA | 19.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kyle Lipscomb Kyle Lipscomb ('01) | 01 | USA | 19.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 5973 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 5818 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin West Austin West | 00 | USA | 5674 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 5505 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 5319 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 5266 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 5173 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dylan Terryberry Dylan Terryberry | USA | 5105 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Logan Sandlin Logan Sandlin | USA | 5014 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Isaac Rice Isaac Rice | USA | 4812 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 4555 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Illinois Illinois | USA | 3:06.24 | Oversized bane | |||||||||||
Jason Thormo, Kashief King, Tadeáš Plaček, Robert Williams | |||||||||||||||
2 | Nebraska Nebraska | USA | 3:08.13 | Oversized bane | |||||||||||
Jacob Hyde, Garrett Kaalund, Niko Schultz, Nick Bryant | |||||||||||||||
3 | Iowa Iowa | USA | 3:08.27 | Oversized bane | |||||||||||
Connor Belken, Spencer Gudgel, Tyler Olson, Julien Kentrell Gillum | |||||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Penn State Penn State | USA | 3:09.02 | Oversized bane | |||||||||||
Savion Hebron, James Onwuka, Olivier Desmeules, Korbin Martino | |||||||||||||||
2 | Purdue Purdue | USA | 3:09.70 | Oversized bane | |||||||||||
Jahn Riley, Eric Young, Justin Becker, Brett Otterbacher | |||||||||||||||
3 | Michigan Michigan | USA | 3:14.06 | Oversized bane | |||||||||||
Jacob Koerner, Dubem Amene, Cole Johnson, Lawrence Gilliam | |||||||||||||||
4 | Rutgers Rutgers | USA | 3:15.70 | Oversized bane | |||||||||||
Greg McQueen, Joshua Babe, Christopher Serrao, Nadale Buntin | |||||||||||||||
Finale C 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Indiana Indiana | USA | 3:12.41 | Oversized bane | |||||||||||
Shaton Vaughn, Christopher Grant, Camden Marshall, Parker Raymond | |||||||||||||||
2 | Michigan State Michigan State | USA | 3:12.47 | Oversized bane | |||||||||||
Noah Sage, Terrence Muex, Tony Postell, Kendel Hammock | |||||||||||||||
K 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 7.18 | PB | ||||||||||
2 | Akilah Lewis Akilah Lewis | 00 | TTO | 7.19 | PB | ||||||||||
3 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.30 | |||||||||||
4 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 7.31 | ||||||||||||
5 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.34 | PB | ||||||||||
6 | Breeana Bates Breeana Bates ('03) | 03 | USA | 7.36 | |||||||||||
7 | LaSarah Hargrove LaSarah Hargrove ('01) | 01 | USA | 7.40 | |||||||||||
8 | Dennisha Page Dennisha Page ('01) | 01 | USA | 7.42 | |||||||||||
9 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 7.44 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 7.22 | |||||||||||
2 | LaSarah Hargrove LaSarah Hargrove ('01) | 01 | USA | 7.30 | SB | ||||||||||
3 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.36 | =PB | ||||||||||
4 | Saran Kouyeth Saran Kouyeth | USA | 7.50 | =SB | |||||||||||
5 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 7.53 | ||||||||||||
6 | Jada Ellis Jada Ellis ('03) | 03 | USA | 7.68 | SB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Akilah Lewis Akilah Lewis | 00 | TTO | 7.25 | |||||||||||
2 | Breeana Bates Breeana Bates ('03) | 03 | USA | 7.33 | PB | ||||||||||
3 | Odell Frye Odell Frye | USA | 7.43 | ||||||||||||
4 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 7.43 | PB | ||||||||||
5 | Taylor Gilling Taylor Gilling | USA | 7.47 | PB | |||||||||||
6 | Lauren Princz Lauren Princz ('03) | 03 | USA | 7.60 | PB | ||||||||||
7 | Azariah Grantham Azariah Grantham | USA | 7.65 | SB | |||||||||||
8 | Nikia Smith Nikia Smith | USA | 7.74 | =PB | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 7.28 | PB | |||||||||||
2 | Dennisha Page Dennisha Page ('01) | 01 | USA | 7.39 | |||||||||||
3 | Marcia Sey Marcia Sey ('01) | 01 | GBR | 7.44 | PB | ||||||||||
4 | Sydney Hawkins Sydney Hawkins ('01) | 01 | USA | 7.45 | |||||||||||
5 | Azariyah Bryant Azariyah Bryant | USA | 7.46 | ||||||||||||
6 | Hanna Hearn Hanna Hearn ('01) | 01 | USA | 7.56 | |||||||||||
7 | Madison Depry Madison Depry ('02) | 02 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
8 | Jaiden Ritter Jaiden Ritter ('01) | 01 | USA | 7.96 | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.29 | PB | ||||||||||
2 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 7.39 | |||||||||||
3 | Lia Love Lia Love ('02) | 02 | USA | 7.41 | =SB | ||||||||||
4 | Amani Nuels Amani Nuels | USA | 7.50 | ||||||||||||
5 | Columba Effiong Columba Effiong | USA | 7.62 | ||||||||||||
6 | Lauren Hansen Lauren Hansen | USA | 7.64 | ||||||||||||
7 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 7.78 | |||||||||||
8 | Anyssa Hall Anyssa Hall | USA | 7.85 | ||||||||||||
K 200 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 23.31 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 23.51 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 23.51 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 23.54 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | LaSarah Hargrove LaSarah Hargrove ('01) | 01 | USA | 23.37 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 23.46 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Alyssa Robinson Alyssa Robinson | USA | 23.76 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Lia Love Lia Love ('02) | 02 | USA | 23.85 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 23.58 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 23.93 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Alexandria Edison Alexandria Edison ('04) | 04 | USA | 24.32 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Dennisha Page Dennisha Page ('01) | 01 | USA | 23.94 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Azariyah Bryant Azariyah Bryant | USA | 24.04 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Lauren Princz Lauren Princz ('03) | 03 | USA | 24.66 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Madison Depry Madison Depry ('02) | 02 | USA | 24.68 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 23.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Alyssa Robinson Alyssa Robinson | USA | 23.82 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Taylor Gilling Taylor Gilling | USA | 24.33 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jermecia Brown Jermecia Brown ('01) | 01 | USA | 24.49 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Lia Love Lia Love ('02) | 02 | USA | 23.73 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 23.84 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Saran Kouyeth Saran Kouyeth | USA | 23.85 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Lauren Hansen Lauren Hansen | USA | 24.56 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | LaSarah Hargrove LaSarah Hargrove ('01) | 01 | USA | 23.61 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 23.73 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Odell Frye Odell Frye | USA | 24.19 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 23.56 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 23.78 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 23.88 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Hanna Hearn Hanna Hearn ('01) | 01 | USA | 24.81 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 24.00 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Trinity Henderson Trinity Henderson | USA | 24.61 | Oversized bane | |||||||||||
K 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ziyah Holman Ziyah Holman ('02) | 02 | USA | 51.39 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 51.41 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jaydan Wood Jaydan Wood ('01) | 01 | USA | 52.88 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Janielle Josephs Janielle Josephs | 00 | JAM | 53.00 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 52.55 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Audrey Biermann Audrey Biermann | USA | 53.28 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Cierra Williams Cierra Williams | USA | 53.75 | Oversized bane | |||||||||||
Bryannia Murphy Bryannia Murphy ('01) | 01 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Audrey Biermann Audrey Biermann | USA | 53.67 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Zoey Goldstein Zoey Goldstein ('02) | 02 | USA | 54.38 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jane Madson Jane Madson | 00 | USA | 56.00 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kaylee Lane Kaylee Lane | USA | 57.52 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jaydan Wood Jaydan Wood ('01) | 01 | USA | 53.17 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jermecia Brown Jermecia Brown ('01) | 01 | USA | 56.71 | Oversized bane | ||||||||||
Dalayni Etienne Dalayni Etienne | USA | DQ | Oversized bane | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jayla Campbell Jayla Campbell ('01) | 01 | USA | 54.62 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Karlie Moore Karlie Moore ('01) | 01 | CAN | 57.45 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Ramonia Clarke Ramonia Clarke | 00 | JAM | 57.58 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Bryannia Murphy Bryannia Murphy ('01) | 01 | USA | 52.99 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tesa Roberts Tesa Roberts ('02) | 02 | USA | 54.28 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Nala Barlow Nala Barlow | USA | 56.28 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Taliyah Booker Taliyah Booker | USA | 56.53 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 52.39 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 52.83 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Chanler Robinson Chanler Robinson ('01) | 01 | USA | 54.48 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Charlee Crawford Charlee Crawford ('03) | 03 | USA | 56.48 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Cierra Williams Cierra Williams | USA | 53.33 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Sophie Isom Sophie Isom | USA | 54.26 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Shianne Dacosta Shianne Dacosta ('01) | 01 | JAM | 55.68 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Alexis Alston Alexis Alston | USA | 57.96 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ziyah Holman Ziyah Holman ('02) | 02 | USA | 52.77 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Janielle Josephs Janielle Josephs | 00 | JAM | 53.38 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Mariel Bruxvoort Mariel Bruxvoort ('99) | 99 | USA | 55.23 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Lydia Robling Lydia Robling | USA | 56.26 | Oversized bane | |||||||||||
K 600 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Aurora Rynda Aurora Rynda | 00 | CAN | 1:27.30 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Abigail Schaffe Abigail Schaffe | 00 | USA | 1:28.73 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Ali Dorn Ali Dorn | USA | 1:29.03 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Clare Pitcher Clare Pitcher ('02) | 02 | USA | 1:31.35 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Gabby Cortez Gabby Cortez ('03) | 03 | USA | 1:29.12 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Chloe Larsen Chloe Larsen | USA | 1:29.13 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jaiden Itson Jaiden Itson | USA | 1:30.33 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Victoria Vanriele Victoria Vanriele ('02) | 02 | USA | 1:30.43 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ali Dorn Ali Dorn | USA | 1:30.06 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Victoria Vanriele Victoria Vanriele ('02) | 02 | USA | 1:30.17 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Isabella Culver Isabella Culver | USA | 1:33.26 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Aurora Rynda Aurora Rynda | 00 | CAN | 1:28.32 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 1:31.00 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Ashley Oliver Ashley Oliver ('04) | 04 | USA | 1:36.65 | Oversized bane | ||||||||||
Reanda Richards Reanda Richards ('99) | 99 | SKN | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Gabby Cortez Gabby Cortez ('03) | 03 | USA | 1:29.76 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Clare Pitcher Clare Pitcher ('02) | 02 | USA | 1:30.02 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Carina Napoleon Carina Napoleon ('03) | 03 | USA | 1:33.11 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Maggie Munson Maggie Munson | USA | 1:35.88 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Chloe Larsen Chloe Larsen | USA | 1:29.84 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jaiden Itson Jaiden Itson | USA | 1:30.04 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Elizabeth Stanhope Elizabeth Stanhope | 00 | USA | 1:31.74 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kyra Lyles Kyra Lyles | USA | 1:33.23 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Abigail Schaffe Abigail Schaffe | 00 | USA | 1:29.63 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jaylie Lohmeyer Jaylie Lohmeyer | USA | 1:32.51 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Amelia Figler Amelia Figler | USA | 1:35.02 | Oversized bane | |||||||||||
K 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Gearing Rachel Gearing ('99) | 99 | USA | 2:03.53 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Hayley Kitching Hayley Kitching ('04) | 04 | AUS | 2:03.70 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:04.36 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Erin Reidy Erin Reidy | USA | 2:04.91 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Alli Bookin-Nosbisch Alli Bookin-Nosbisch ('02) | 02 | USA | 2:05.52 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Danielle Bellino Danielle Bellino | USA | 2:05.76 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Maddie Russin Maddie Russin | USA | 2:06.24 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Clare Pitcher Clare Pitcher ('02) | 02 | USA | 2:08.39 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Hayley Kitching Hayley Kitching ('04) | 04 | AUS | 2:04.92 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Clare Pitcher Clare Pitcher ('02) | 02 | USA | 2:05.94 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Maddie Ullom Maddie Ullom ('02) | 02 | USA | 2:06.81 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Judy Rector Judy Rector | USA | 2:08.70 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Sofia Condron Sofia Condron | USA | 2:09.71 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Lydia Malecek Lydia Malecek | USA | 2:10.50 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Lauren Fulcher Lauren Fulcher ('01) | 01 | USA | 2:14.01 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Gearing Rachel Gearing ('99) | 99 | USA | 2:06.22 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:06.68 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Abbey Carvey Abbey Carvey | USA | 2:08.94 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Aniya Mosley Aniya Mosley ('04) | 04 | USA | 2:09.46 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Lindsey Blehm Lindsey Blehm | USA | 2:11.43 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Kami Hickson Kami Hickson ('02) | 02 | USA | 2:11.81 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Amber Gall Amber Gall | USA | 2:14.14 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alli Bookin-Nosbisch Alli Bookin-Nosbisch ('02) | 02 | USA | 2:05.05 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Danielle Bellino Danielle Bellino | USA | 2:05.19 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Erin Reidy Erin Reidy | USA | 2:05.25 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Maddie Russin Maddie Russin | USA | 2:05.97 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Shae Harbaugh Shae Harbaugh | USA | 2:09.95 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Alyna Lewis Alyna Lewis | USA | 2:10.72 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Syd Kretlow Syd Kretlow | USA | 2:11.47 | Oversized bane | |||||||||||
K 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Olivia Howell Olivia Howell ('01) | 01 | USA | 4:35.48 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Alexandra Carlson Alexandra Carlson ('03) | 03 | USA | 4:36.75 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:38.89 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kileigh Kane Kileigh Kane | 00 | USA | 4:39.51 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Samantha Tran Samantha Tran | USA | 4:43.39 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Madison Mooney Madison Mooney | 00 | USA | 4:45.67 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Anna Coffin Anna Coffin | USA | 4:45.90 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Gia Napoleon Gia Napoleon | 00 | USA | 4:46.29 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Maddie Dalton Maddie Dalton | USA | 4:48.49 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Olivia Millen Olivia Millen | USA | 4:51.37 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Carlson Alexandra Carlson ('03) | 03 | USA | 4:50.09 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Maddie Dalton Maddie Dalton | USA | 4:52.59 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Payne Turney Payne Turney | USA | 4:53.23 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Gabby Swider Gabby Swider | USA | 4:54.02 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Emma Watcke Emma Watcke | USA | 4:54.97 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Halle Hill Halle Hill | USA | 4:55.58 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Libby Halbmaier Libby Halbmaier | USA | 4:58.13 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:42.60 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Olivia Howell Olivia Howell ('01) | 01 | USA | 4:42.71 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Madison Mooney Madison Mooney | 00 | USA | 4:43.51 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Gia Napoleon Gia Napoleon | 00 | USA | 4:43.54 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Anna Coffin Anna Coffin | USA | 4:45.65 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Olivia Millen Olivia Millen | USA | 4:45.94 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Katelyn Winton Katelyn Winton | USA | 4:48.29 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kileigh Kane Kileigh Kane | 00 | USA | 4:49.48 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Samantha Tran Samantha Tran | USA | 4:49.86 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Alison Ziehl Alison Ziehl | USA | 4:51.53 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Emma Squires Emma Squires | USA | 4:54.97 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Mya Bunke Mya Bunke | USA | 4:55.22 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Anastasia Korzenowski Anastasia Korzenowski ('99) | 99 | POL | 4:58.31 | Oversized bane | ||||||||||
K 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Carlson Alexandra Carlson ('03) | 03 | USA | 9:17.18 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Faith Demars Faith Demars ('02) | 02 | USA | 9:17.71 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jenna Barker Jenna Barker | USA | 9:19.50 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Addie Engel Addie Engel | USA | 9:20.35 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Kayla Windemuller Kayla Windemuller | 00 | USA | 9:21.32 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Sarah Schmitt Sarah Schmitt | USA | 9:21.57 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Samantha Saenz Samantha Saenz | USA | 9:22.51 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Shea Ruhly Shea Ruhly | USA | 9:23.09 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Andrea Kuhn Andrea Kuhn | USA | 9:24.46 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Kileigh Kane Kileigh Kane | 00 | USA | 9:25.93 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Daniella Santos Daniella Santos | USA | 9:26.21 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Emma Milburn Emma Milburn ('99) | 99 | USA | 9:28.13 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Samantha Stieve Samantha Stieve | USA | 9:29.35 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Danielle Orie Danielle Orie ('99) | 99 | USA | 9:31.67 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Katie Osika Katie Osika ('99) | 99 | USA | 9:32.41 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Lucinda Crouch Lucinda Crouch | 00 | AUS | 9:33.40 | Oversized bane | ||||||||||
17 | Samantha Tran Samantha Tran | USA | 9:38.26 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Erin Reidy Erin Reidy | USA | 9:45.61 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Sophia Toti Sophia Toti ('02) | 02 | USA | 9:49.71 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Makenna Krebs Makenna Krebs ('01) | 01 | USA | 9:51.52 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 9:30.56 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Katelyn Stewart-Barnett Katelyn Stewart-Barnett ('03) | 03 | CAN | 9:31.10 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Phoebe Bates Phoebe Bates | USA | 9:37.07 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Katie Altieri Katie Altieri | USA | 9:38.42 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Brynna McQuillen Brynna McQuillen | USA | 9:38.99 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Alyssa Skorge Alyssa Skorge | USA | 9:39.55 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Ayah Aldadah Ayah Aldadah | 00 | USA | 9:39.78 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Payne Turney Payne Turney | USA | 9:42.13 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Emma Gordon Emma Gordon | 00 | USA | 9:44.99 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Grace Molloy Grace Molloy | 00 | GBR | 9:45.69 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Anna Coffin Anna Coffin | USA | 9:46.10 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Emma Squires Emma Squires | USA | 9:46.24 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Libby Benzer Libby Benzer | USA | 9:49.74 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Katie Turk Katie Turk | USA | 9:50.39 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Judy Rector Judy Rector | USA | 9:53.59 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Taya Skelton Taya Skelton | 00 | USA | 9:56.43 | Oversized bane | ||||||||||
17 | Anastasia Korzenowski Anastasia Korzenowski ('99) | 99 | POL | 9:58.96 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Marta Kogucki Marta Kogucki | USA | 10:00.25 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Madison Marasco Madison Marasco | USA | 10:02.17 | Oversized bane | |||||||||||
20 | Brianne Brewster Brianne Brewster | USA | 10:06.49 | Oversized bane | |||||||||||
K 5000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Faith Demars Faith Demars ('02) | 02 | USA | 16:07.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Sarah Schmitt Sarah Schmitt | USA | 16:08.70 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Addie Engel Addie Engel | USA | 16:10.43 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Samantha Saenz Samantha Saenz | USA | 16:12.99 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Shea Ruhly Shea Ruhly | USA | 16:14.83 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Daniella Santos Daniella Santos | USA | 16:15.17 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Andrea Kuhn Andrea Kuhn | USA | 16:15.45 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Kayla Windemuller Kayla Windemuller | 00 | USA | 16:17.39 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Alexa Westley Alexa Westley ('01) | 01 | USA | 16:19.20 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Samantha Stieve Samantha Stieve | USA | 16:25.72 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Makenna Veen Makenna Veen | USA | 16:32.89 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Leane Willemse Leane Willemse | USA | 16:37.13 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Taylor Visscher Taylor Visscher | USA | 16:38.55 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Akemi Von Scherr Akemi Von Scherr | USA | 16:40.74 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Grace Molloy Grace Molloy | 00 | GBR | 16:41.15 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Vivian Hacker Vivian Hacker | USA | 16:43.84 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Katie Altieri Katie Altieri | USA | 16:45.03 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Mikaela Ramirez Mikaela Ramirez | USA | 17:05.72 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Sophia Toti Sophia Toti ('02) | 02 | USA | 17:10.33 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Libby Benzer Libby Benzer | USA | 17:12.04 | Oversized bane | |||||||||||
21 | Kelli Tosic Kelli Tosic ('01) | 01 | USA | 17:12.08 | Oversized bane | ||||||||||
22 | Brianne Brewster Brianne Brewster | USA | 17:17.01 | Oversized bane | |||||||||||
23 | Caroline Jordan Caroline Jordan | USA | 17:18.03 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Phoebe Bates Phoebe Bates | USA | 16:33.53 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Brynna McQuillen Brynna McQuillen | USA | 16:36.38 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Ayah Aldadah Ayah Aldadah | 00 | USA | 16:55.24 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Madeline Block Madeline Block ('99) | 99 | USA | 16:59.64 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Eleanor Kendell Eleanor Kendell | USA | 17:04.59 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Taya Skelton Taya Skelton | 00 | USA | 17:17.35 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Marta Kogucki Marta Kogucki | USA | 17:22.79 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Abigail Lee Abigail Lee | USA | 17:23.89 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Abby Ryon Abby Ryon ('01) | 01 | USA | 17:24.53 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Phoebe Bates Phoebe Bates | USA | 16:33.53 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Brynna McQuillen Brynna McQuillen | USA | 16:36.38 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Ayah Aldadah Ayah Aldadah | 00 | USA | 16:55.24 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Madeline Block Madeline Block ('99) | 99 | USA | 16:59.64 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Eleanor Kendell Eleanor Kendell | USA | 17:04.59 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Taya Skelton Taya Skelton | 00 | USA | 17:17.35 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Marta Kogucki Marta Kogucki | USA | 17:22.79 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Abigail Lee Abigail Lee | USA | 17:23.89 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Abby Ryon Abby Ryon ('01) | 01 | USA | 17:24.53 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Faith Demars Faith Demars ('02) | 02 | USA | 16:07.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Sarah Schmitt Sarah Schmitt | USA | 16:08.70 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Addie Engel Addie Engel | USA | 16:10.43 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Samantha Saenz Samantha Saenz | USA | 16:12.99 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Shea Ruhly Shea Ruhly | USA | 16:14.83 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Daniella Santos Daniella Santos | USA | 16:15.17 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Andrea Kuhn Andrea Kuhn | USA | 16:15.45 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Kayla Windemuller Kayla Windemuller | 00 | USA | 16:17.39 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Alexa Westley Alexa Westley ('01) | 01 | USA | 16:19.20 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Samantha Stieve Samantha Stieve | USA | 16:25.72 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Makenna Veen Makenna Veen | USA | 16:32.89 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Leane Willemse Leane Willemse | USA | 16:37.13 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Taylor Visscher Taylor Visscher | USA | 16:38.55 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Akemi Von Scherr Akemi Von Scherr | USA | 16:40.74 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Grace Molloy Grace Molloy | 00 | GBR | 16:41.15 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Vivian Hacker Vivian Hacker | USA | 16:43.84 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Katie Altieri Katie Altieri | USA | 16:45.03 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Mikaela Ramirez Mikaela Ramirez | USA | 17:05.72 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Sophia Toti Sophia Toti ('02) | 02 | USA | 17:10.33 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Libby Benzer Libby Benzer | USA | 17:12.04 | Oversized bane | |||||||||||
21 | Kelli Tosic Kelli Tosic ('01) | 01 | USA | 17:12.08 | Oversized bane | ||||||||||
22 | Brianne Brewster Brianne Brewster | USA | 17:17.01 | Oversized bane | |||||||||||
23 | Caroline Jordan Caroline Jordan | USA | 17:18.03 | Oversized bane | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Myreanna Bebe Myreanna Bebe ('01) | 01 | HAI | 8.07 | PB | ||||||||||
2 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 8.09 | =PB | ||||||||||
3 | Marcia Sey Marcia Sey ('01) | 01 | GBR | 8.10 | PB | ||||||||||
4 | Janela Spencer Janela Spencer ('02) | 02 | JAM | 8.26 | |||||||||||
5 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach ('01) | 01 | SWE | 8.28 | |||||||||||
6 | Destiny Huven Destiny Huven ('01) | 01 | USA | 8.31 | |||||||||||
7 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 8.38 | |||||||||||
8 | Zariyah Black Zariyah Black ('02) | 02 | USA | 8.41 | |||||||||||
9 | K'Ja Talley K'Ja Talley | USA | 8.41 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Destiny Huven Destiny Huven ('01) | 01 | USA | 8.12 | |||||||||||
2 | Janela Spencer Janela Spencer ('02) | 02 | JAM | 8.23 | PB | ||||||||||
3 | K'Ja Talley K'Ja Talley | USA | 8.36 | ||||||||||||
4 | Dyandra Gray Dyandra Gray ('01) | 01 | JAM | 8.46 | |||||||||||
5 | Johanna Ilves Johanna Ilves ('99) | 99 | EST | 8.47 | =PB | ||||||||||
6 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 8.66 | SB | ||||||||||
7 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 8.83 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Marcia Sey Marcia Sey ('01) | 01 | GBR | 8.19 | PB | ||||||||||
2 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 8.21 | |||||||||||
3 | Zariyah Black Zariyah Black ('02) | 02 | USA | 8.30 | PB | ||||||||||
4 | Nikia Smith Nikia Smith | USA | 8.45 | PB | |||||||||||
5 | Kionna Weaver Kionna Weaver | USA | 8.53 | ||||||||||||
6 | Katie Petersen Katie Petersen | USA | 8.67 | PB | |||||||||||
7 | Ariana Ealy-Pulido Ariana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 8.92 | SB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Myreanna Bebe Myreanna Bebe ('01) | 01 | HAI | 8.14 | |||||||||||
2 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 8.25 | |||||||||||
3 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach ('01) | 01 | SWE | 8.26 | PB | ||||||||||
4 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 8.56 | |||||||||||
5 | Natalie Harris Natalie Harris ('04) | 04 | USA | 8.75 | |||||||||||
6 | Kaia Scheffler Kaia Scheffler ('02) | 02 | USA | 8.78 | |||||||||||
K Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Amaya Ugarte Amaya Ugarte ('02) | 02 | USA | 1.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jenna Rogers Jenna Rogers ('02) | 02 | USA | 1.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nyalaam Jok Nyalaam Jok ('02) | 02 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tacoria Humphrey Tacoria Humphrey ('03) | 03 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mahogany Jenkins Mahogany Jenkins ('02) | 02 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madi Scholl Madi Scholl ('99) | 99 | USA | 1.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cecelia Bacon Cecelia Bacon | 00 | USA | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alliyah McNeil Alliyah McNeil ('01) | 01 | JAM | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Riley Masten Riley Masten | USA | 1.74 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Carlie Wilson Carlie Wilson | 00 | USA | 1.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brooklyn Miller Brooklyn Miller | USA | 1.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 1.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 1.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Chloe Timberg Chloe Timberg ('03) | 03 | USA | 4.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abigail Kuhn Abigail Kuhn | USA | 4.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jessica Mercier Jessica Mercier | 00 | USA | 4.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mia Manson Mia Manson ('02) | 02 | USA | 4.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexys Berger Alexys Berger | USA | 4.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hailey Zurich Hailey Zurich ('01) | 01 | USA | 4.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tori Thomas Tori Thomas ('02) | 02 | USA | 4.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Julia Moore Julia Moore | USA | 4.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mia Morello Mia Morello ('04) | 04 | USA | 4.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jessica Gardner Jessica Gardner ('01) | 01 | USA | 3.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jessica Bray Jessica Bray | USA | 3.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cate Visscher Cate Visscher ('01) | 01 | USA | 3.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sophia Mettes Sophia Mettes ('04) | 04 | USA | 3.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tia Dorshorst Tia Dorshorst ('99) | 99 | USA | 3.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Zoe Lamb Zoe Lamb | USA | 3.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Natalie Blake Natalie Blake | USA | 3.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Meredith Baham Meredith Baham | USA | 3.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kelsey Rothas Kelsey Rothas | USA | 3.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kylie Clark Kylie Clark | USA | 3.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Breanne Black Breanne Black | USA | 3.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Morgan Fijalkowski Morgan Fijalkowski | USA | 3.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | AnneMarie Moses AnneMarie Moses | USA | 3.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Hannah Preissler Hannah Preissler | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kristina Tossas Kristina Tossas | USA | 6.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Paola Fernandez Paola Fernandez | 00 | PUR | 6.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 6.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Zionn Pearson Zionn Pearson | 00 | USA | 6.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 5.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Armoni Brown Armoni Brown | 00 | USA | 5.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 5.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alliyah McNeil Alliyah McNeil ('01) | 01 | JAM | 5.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 5.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Celine Jada Brown Celine Jada Brown | JAM | 5.84 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ashley McElmurry Ashley McElmurry ('01) | 01 | USA | 5.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Peace Omonzane Peace Omonzane ('04) | 04 | CAN | 5.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Olivia Lopez Olivia Lopez | USA | 5.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tiera Robinson-Jones Tiera Robinson-Jones | USA | 5.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Velecia Williams Velecia Williams ('02) | 02 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Lishanna Ilves Lishanna Ilves | 00 | EST | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Riley Ammenhauser Riley Ammenhauser ('03) | 03 | USA | 13.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jamie Robinson Jamie Robinson | USA | 13.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rhianna Phipps Rhianna Phipps ('01) | 01 | JAM | 13.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lotavia Brown Lotavia Brown | 00 | JAM | 12.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nadia Saunders Nadia Saunders ('02) | 02 | USA | 12.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ashley McElmurry Ashley McElmurry ('01) | 01 | USA | 12.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mahogany Jenkins Mahogany Jenkins ('02) | 02 | USA | 12.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Peace Omonzane Peace Omonzane ('04) | 04 | CAN | 12.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Claudine Smith Claudine Smith ('01) | 01 | USA | 12.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brooke Moore Brooke Moore ('04) | 04 | USA | 12.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tiera Robinson-Jones Tiera Robinson-Jones | USA | 12.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 12.21 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Mame Diarra Sow Mame Diarra Sow ('02) | 02 | ITA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Axelina Johansson Axelina Johansson | 00 | SWE | 19.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Josie Schaefer Josie Schaefer ('99) | 99 | USA | 18.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jayden Ulrich Jayden Ulrich ('02) | 02 | USA | 17.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mallory Kauffman Mallory Kauffman ('01) | 01 | USA | 17.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Latimer Taylor Latimer ('99) | 99 | USA | 16.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Corinne Jemison Corinne Jemison ('01) | 01 | USA | 16.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kat Moody Kat Moody | 00 | USA | 16.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Amelia Flynt Amelia Flynt ('03) | 03 | USA | 15.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Wisdom Williams Wisdom Williams ('04) | 04 | USA | 15.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jasmine Van Note Jasmine Van Note | USA | 15.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jayla Bynum Jayla Bynum ('01) | 01 | USA | 15.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Makayla Hunter Makayla Hunter ('03) | 03 | USA | 15.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alicia Campbell Alicia Campbell | USA | 15.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kalynn Meyer Kalynn Meyer | USA | 15.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Lacey Stringer Lacey Stringer | USA | 15.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jamie Kofron Jamie Kofron | 00 | USA | 15.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Faith Bender Faith Bender ('02) | 02 | USA | 14.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Danni Langseth Danni Langseth | USA | 14.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Emma Callahan Emma Callahan | USA | 14.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Opal Jackson Opal Jackson ('03) | 03 | USA | 13.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Valadian Pallett Valadian Pallett ('03) | 03 | USA | 13.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 13.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 13.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Kayla Thorpe Kayla Thorpe | USA | 12.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Shelby Frank Shelby Frank ('02) | 02 | USA | 24.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chloe Lindeman Chloe Lindeman ('01) | 01 | USA | 23.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Olivia Roberts Olivia Roberts | USA | 22.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taylor Latimer Taylor Latimer ('99) | 99 | USA | 22.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amanda Howe Amanda Howe | 00 | USA | 21.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Abby Peeler Abby Peeler | USA | 20.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jamie Kofron Jamie Kofron | 00 | USA | 20.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Valadian Pallett Valadian Pallett ('03) | 03 | USA | 19.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Axelina Johansson Axelina Johansson | 00 | SWE | 18.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Asia Rave Asia Rave | USA | 18.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Olivia Campbell Olivia Campbell ('04) | 04 | USA | 18.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alivia Bauer Alivia Bauer ('01) | 01 | USA | 18.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Chikere Oduocha Chikere Oduocha | USA | 18.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ariel Ammentorp Ariel Ammentorp | USA | 18.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tanessa Morris Tanessa Morris ('99) | 99 | CAN | 17.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 17.62 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Makayla Hunter Makayla Hunter ('03) | 03 | USA | 17.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Alicia Campbell Alicia Campbell | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Lacey Stringer Lacey Stringer | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 4109 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 4046 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 3997 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mackenzie Heyroth Mackenzie Heyroth ('01) | 01 | USA | 3974 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 3947 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michaela Bracken Michaela Bracken | USA | 3748 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shaina Zinter Shaina Zinter ('04) | 04 | USA | 3736 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Theresa Mayanja Theresa Mayanja | USA | 3716 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Danni Stoughton Danni Stoughton | USA | 3706 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tahlee McVee Tahlee McVee ('03) | 03 | AUS | 3676 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kenli Nettles Kenli Nettles | USA | 3666 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Maddie Pitts Maddie Pitts ('04) | 04 | USA | 3645 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Madi Scholl Madi Scholl ('99) | 99 | USA | 3632 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Favour Wanjoku Favour Wanjoku | USA | 3597 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Clare McNamara Clare McNamara ('02) | 02 | MLT | 3556 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Illinois Illinois | USA | 3:42.97 | Oversized bane | |||||||||||
Maidson Hardamon, Danni Stoughton, Ashley Oliver, Olivia Howell | |||||||||||||||
3 | Minnesota Minnesota | USA | 3:34.16 | Oversized bane | |||||||||||
Jayla Campbell, Janielle Josephs, Dyandra Gray, Abigail Schaaffe | |||||||||||||||
3 | Iowa Iowa | USA | 3:34.49 | Oversized bane | |||||||||||
Ali Dorn, Paige Magee, Chloe Larsen, Audrey Biermann | |||||||||||||||
4 | Ohio State Ohio State | USA | 3:31.14 | Oversized bane | |||||||||||
Alyssa Marsh, Jaydan Wood, Chanler Robinson, Bryannia Murphy | |||||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Indiana Indiana | USA | 3:43.66 | Oversized bane | |||||||||||
Kaylee Lane, Maddie Russin, Elizabeth Stanhope, Alyssa Robinson | |||||||||||||||
2 | Michigan State Michigan State | USA | 3:44.63 | Oversized bane | |||||||||||
Nala Barlow, Shae Harbaugh, Abbey Carvey, Shakira Dancy | |||||||||||||||
Finale C 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
2 | Maryland Maryland | USA | 3:44.03 | Oversized bane | |||||||||||
Kattiana Ealy-Pulido, Kyra Lyles, Maya Mosley, Lydia Robling | |||||||||||||||
3 | Michigan Michigan | USA | 3:30.63 | Oversized bane | |||||||||||
Sophie Isom, Savannah Sutherland, Nikki Stephens, Ziyah Holman | |||||||||||||||
M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Rice Isaac Rice | USA | 7.03 | ||||||||||||
2 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 7.23 | ||||||||||||
3 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 7.25 | PB | |||||||||||
4 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 7.29 | SB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Austin West Austin West | 00 | USA | 6.99 | |||||||||||
2 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 7.03 | ||||||||||||
3 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 7.08 | ||||||||||||
4 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 7.12 | PB | |||||||||||
6 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 7.26 | |||||||||||
M 1000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 2:41.35 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 2:45.17 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 2:45.25 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 2:46.65 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Austin West Austin West | 00 | USA | 2:46.66 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 2:47.67 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 2:47.70 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 2:52.36 | Oversized bane | |||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 8.44 | ||||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 8.01 | |||||||||||
2 | Austin West Austin West | 00 | USA | 8.09 | |||||||||||
3 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 8.09 | PB | |||||||||||
4 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 8.24 | SB | |||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 8.20 | PB | |||||||||||
2 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 8.36 | ||||||||||||
3 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 8.42 | =SB | ||||||||||
M Højdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 2.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 2.06 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 1.94 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin West Austin West | 00 | USA | 1.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 1.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 1.88 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 1.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 1.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 4.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Logan Sandlin Logan Sandlin | USA | 4.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 4.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 4.60 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 4.50 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 4.40 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Austin West Austin West | 00 | USA | 4.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 3.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Austin West Austin West | 00 | USA | 7.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 7.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 7.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 6.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 6.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 6.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 6.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 6.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 15.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cade Amborn Cade Amborn | USA | 14.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin West Austin West | 00 | USA | 14.00 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 13.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kolby Heinerikson Kolby Heinerikson ('01) | 01 | USA | 12.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Aiden Ouimet Aiden Ouimet | USA | 12.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Quinn Lansill Quinn Lansill | USA | 12.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Matthias Algarin Matthias Algarin | USA | 11.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 800 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Shaina Zinter Shaina Zinter ('04) | 04 | USA | 2:11.62 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Michaela Bracken Michaela Bracken | USA | 2:12.25 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 2:15.09 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Maddie Pitts Maddie Pitts | USA | 2:15.47 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 2:18.27 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Mackenzie Heyroth Mackenzie Heyroth ('01) | 01 | USA | 2:18.36 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 2:20.09 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 2:20.19 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Theresa Mayanja Theresa Mayanja | USA | 2:26.71 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Kenli Nettles Kenli Nettles | USA | 2:37.33 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Tahlee McVee Tahlee McVee ('03) | 03 | AUS | 2:41.40 | Oversized bane | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kerrigan Myers Kerrigan Myers ('02) | 02 | USA | 8.63 | |||||||||||
2 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 8.79 | |||||||||||
3 | Shaina Zinter Shaina Zinter ('04) | 04 | USA | 8.92 | |||||||||||
4 | Maddie Pitts Maddie Pitts | USA | 8.99 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 8.55 | SB | |||||||||||
2 | Kenli Nettles Kenli Nettles | USA | 9.00 | ||||||||||||
3 | Tahlee McVee Tahlee McVee ('03) | 03 | AUS | 9.02 | SB | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 8.49 | |||||||||||
2 | Mackenzie Heyroth Mackenzie Heyroth ('01) | 01 | USA | 8.60 | PB | ||||||||||
3 | Theresa Mayanja Theresa Mayanja | USA | 8.61 | SB | |||||||||||
4 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 8.65 | SB | ||||||||||
K Højdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Madi Scholl Madi Scholl ('99) | 99 | USA | 1.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kenli Nettles Kenli Nettles | USA | 1.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tahlee McVee Tahlee McVee ('03) | 03 | AUS | 1.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 1.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Theresa Mayanja Theresa Mayanja | USA | 1.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mackenzie Heyroth Mackenzie Heyroth ('01) | 01 | USA | 1.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Shaina Zinter Shaina Zinter ('04) | 04 | USA | 1.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 5.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 5.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Favour Wanjoku Favour Wanjoku | USA | 5.91 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 5.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mackenzie Heyroth Mackenzie Heyroth ('01) | 01 | USA | 5.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 5.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tahlee McVee Tahlee McVee ('03) | 03 | AUS | 5.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kenli Nettles Kenli Nettles | USA | 5.44 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Shaina Zinter Shaina Zinter ('04) | 04 | USA | 5.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Theresa Mayanja Theresa Mayanja | USA | 5.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tahlee McVee Tahlee McVee ('03) | 03 | AUS | 12.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mackenzie Heyroth Mackenzie Heyroth ('01) | 01 | USA | 12.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Theresa Mayanja Theresa Mayanja | USA | 11.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kenli Nettles Kenli Nettles | USA | 11.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 11.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shaina Zinter Shaina Zinter ('04) | 04 | USA | 10.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 10.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 10.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 10.28 | |||||||||||
|