Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö/Ti SWE: Växjö Inomhuskast 4‐5.3.2023 Inde
Tipshallen

M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Jesper Ahlin
Jesper Ahlin ('03)
SWE15.71
  
 
 
  X  X  X  X14.4215.71  
2
Tómas Gunnar Gunnarsson Smith
Tómas Gunnar Gunnarsson Smith ('99)
ISL15.30
  
 
 
15.30  X15.11  X14.68  X  
3
Elias Lind
Elias Lind ('03)
SWE14.49
  
 
 
14.19  X14.4914.23  X13.84  
4
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE14.09
  
 PB
 
13.1813.5414.09 PB  X  X13.95  
5
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE12.19
  
 PB
 
  X12.19 PB  X11.8411.9411.94  
6
Olof Wallin
Olof Wallin ('73)
SWE9.55
  
 PB
 
9.41 PB9.339.289.55 PB9.339.53  
M Diskoskast 2.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Chukwuemeka Osammor
Chukwuemeka Osammor ('01)
GBR56.72
  
 PB
 
54.60 SB53.0054.66 SB56.72 PB  X  X  
2
Mimir Sigurðsson
Mimir Sigurðsson ('99)
ISL56.07
  
 PB
 
51.46 SB  X54.41 SB54.2556.07 PB54.93  
3
Ingvi Karl Jónsson
Ingvi Karl Jónsson ('98)
ISL52.24
  
 PB
 
52.24 PB  X  X  X51.18  X  
4
Jesper Ahlin
Jesper Ahlin ('03)
SWE49.52
  
 PB
 
  X49.52 PB  X  X  X  X  
5
Dillon Claydon
Dillon Claydon ('03)
GBR48.37
  
 PB
 
45.49 PB47.99 PB47.6348.37 PB  X45.77  
6
Johannes Lilius
Johannes Lilius ('01)
SWE45.78
  
 SB
 
45.78 SB43.6043.79  X  X  X  
7
Adam Hellbom
Adam Hellbom ('04)
SWE45.26
  
 PB
 
41.78 PB43.13 PB45.26 PB  X42.7443.28  
8
Teo Paganus
Teo Paganus ('03)
SWE45.11
  
 PB
 
41.64 PB41.2345.11 PB44.16  X40.46  
9
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE43.93
  
 PB
 
43.01 PB40.8143.93 PB     
10
Elias Lind
Elias Lind ('03)
SWE42.44
  
 PB
 
42.44 PB  X40.79     
11
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE41.35
  
 PB
 
40.35 PB  X41.35 PB     
12
James Wordsworth
James Wordsworth ('03)
GBR40.35
  
 PB
 
40.35 PB  X  X     
13
Melker Albertsson
Melker Albertsson ('03)
SWE40.31
  
 
 
  X40.31  X     
14
Eric Lif
Eric Lif ('87)
SWE40.27
  
 PB
 
40.27 PB  X39.97     
15
Olof Wallin
Olof Wallin ('73)
SWE27.82
  
 PB
 
26.58 PB27.40 PB27.82 PB     
Tómas Gunnar Gunnarsson Smith
Tómas Gunnar Gunnarsson Smith ('99)
ISL NM
  
 
 
  X  X  X     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Olof Wallin
Olof Wallin ('73)
SWE9.58
  
 PB
 
9.48 PB  X9.58 PB  X  X8.75  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Emilia Malmehed
Emilia Malmehed ('01)
SWE14.85
  
 PB
 
14.56 PB14.15  X  X14.85 PB14.68  
2
Linn Gabrielli Gustafsson
Linn Gabrielli Gustafsson ('03)
SWE13.82
  
 
 
13.42  X13.5413.57  X13.82  
3
Natalie Nilssen Zappalà
Natalie Nilssen Zappalà 
SWE13.23
  
 
 
13.2312.81  X13.20  X  X  
4
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE13.20
  
 
 
12.6712.90  X13.1413.2013.09  
5
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE13.18
  
 SB
 
11.6211.1112.3112.5211.9313.18 SB  
6
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE12.24
  
 
 
11.8712.0911.9712.0311.9012.24  
7
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE11.29
  
 
 
  X10.58  X  X  X11.29  
8Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN10.58
  
 SB
 
10.58 SB  X10.0310.0610.3110.25  
9
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.24
  
 
 
10.2410.05  X     
K Diskoskast 1.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Emma Ljungberg
Emma Ljungberg ('94)
SWE51.33
  
 
 
  X45.2648.9648.5751.3349.28  
2
Daniella Persson
Daniella Persson 
SWE51.28
  
 PB
 
50.96 PB45.5051.28 PB  X50.5549.78  
3
Taia Tunstall
Taia Tunstall ('02)
GBR46.66
  
 PB
 
  X46.66 PB  X  X46.48  X  
4
Emma Botham
Emma Botham ('01)
GBR44.22
  
 PB
 
44.22 PB42.42  X42.8243.03  X  
5
Elin Rubin
Elin Rubin ('95)
SWE43.51
  
 PB
 
  X40.5138.6743.3043.5141.91  
6
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE41.86
  
 PB
 
  X41.52  X  X41.86 PB  X  
7
Nova Brideau
Nova Brideau ('02)
SWE41.63
  
 PB
 
  X39.83 PB38.1641.63 PB  X  X  
8
Johanna Emanuelsson
Johanna Emanuelsson ('03)
SWE41.15
  
 PB
 
  X38.40 SB41.15 PB  X  X38.30  
9
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE36.74
  
 PB
 
31.41 SB36.74 PB  X     
10Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN30.14
  
 PB
 
30.14 PB  X23.79     
11
Angelica Kela
Angelica Kela ('80)
SWE27.72
  
 PB
 
27.72 PB26.6127.55     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE12.54
  
 PB
 
  X12.54 SB  X  X11.8912.01  
2
Angelica Kela
Angelica Kela ('80)
SWE10.33
  
 
 
  X  X  X  X10.3310.21  
K Spydkast 600 gram    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE49.58
  
 PB
 
44.61 PB42.5737.7339.0941.0349.58 PB  
2
Malin Lundgren
Malin Lundgren ('03)
SWE41.01
  
 PB
 
39.46 PB38.0038.4936.6937.9141.01 PB  
3Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)DEN39.35
  
 PB
 
39.35 PB36.0335.89  X33.53  X  
4
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE36.39
  
 PB
 
35.41 PB  X34.1335.0736.39 PB36.23  
5
Evelyn Einebrant
Evelyn Einebrant ('95)
SWE36.21
  
 PB
 
32.56 PB32.58 PB30.1236.21 PB33.2232.13  
6
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE27.43
  
 PB
 
27.43 PB26.2627.3124.3225.7526.82  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE18.81
  
 
 
18.6918.46  X18.8118.37  X  
2
Isaac Delaney
Isaac Delaney ('05)
GBR18.16
  
 PB
 
17.6617.92  X18.16  X  X  
3
Gustav Rydåker
Gustav Rydåker ('05)
SWE15.73
  
 
 
15.4615.73  X  X  X  X  
4
Jesper Lindqvist
Jesper Lindqvist ('05)
SWE15.63
  
 
 
15.6315.53  X  X14.96  X  
5
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE14.08
  
 
 
14.05  X  X  X14.0514.08  
6
Hugo Karsamo
Hugo Karsamo ('04)
SWE12.81
  
 
 
12.81  X  X  X12.74  X  
Jakob Romberg
Jakob Romberg ('05)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Teddy Gannon
Teddy Gannon ('05)
GBR50.66
  
 PB
 
  X50.66 PB  X48.8247.5049.77  
2
Caden Uzoigwe
Caden Uzoigwe ('05)
GBR50.33
  
 PB
 
42.32 PB50.33 PB  X  X  X48.17  
3
Adam Hellbom
Adam Hellbom ('04)
SWE48.98
  
 PB
 
  X47.3848.9848.62  X  X  
4
Gustav Rydåker
Gustav Rydåker ('05)
SWE48.88
  
 PB
 
40.4044.26  X47.0048.88  X  
5
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE48.01
  
 PB
 
41.5943.8348.0145.2946.0547.04  
6
Jesper Lindqvist
Jesper Lindqvist ('05)
SWE44.73
  
 PB
 
44.73 PB38.69  X  X  X  X  
7
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE43.13
  
 PB
 
  X35.92 PB40.01 PB41.65 PB43.13 PB42.29  
8
Jakob Romberg
Jakob Romberg ('05)
SWE40.55
  
 PB
 
37.69 PB37.1640.22 PB40.55 PB  X38.47  
9
Jacob Nilsson
Jacob Nilsson ('05)
SWE38.85
  
 PB
 
  X  X38.85 PB     
10
Alexander Karlsson
Alexander Karlsson ('04)
SWE38.36
  
 PB
 
38.36 PB  X  X     
11
Ted Lennartsson
Ted Lennartsson ('04)
SWE32.10
  
 SB
 
31.56 SB32.10 SB  X     
D19 Spydkast 800 gram    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Michael Allison
Michael Allison ('04)
GBR63.73
  
 PB
 
60.16 PB57.4661.36 PB63.29 PB63.73 PB62.70  
2
Callum Taylor
Callum Taylor ('04)
GBR63.29
  
 PB
 
56.61 PB61.94 PB56.3561.0758.0863.29 PB  
3
Charlie Evans
Charlie Evans ('04)
GBR61.08
  
 PB
 
60.12 PB57.7657.4456.3154.4061.08 PB  
4
Leon Bodén
Leon Bodén ('05)
SWE60.17
  
 PB
 
59.23 PB60.17 PB59.2659.8858.3659.65  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Cleo Agyepong
Cleo Agyepong ('05)
GBR14.75
  
 PB
 
14.75 PB14.60  X13.9213.9614.58  
2
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE14.15
  
 PB
 
12.63  X12.96  X  X14.15 PB  
3
Jonna Lundgren
Jonna Lundgren ('04)
SWE13.94
  
 
 
13.2913.70  X13.94  X  X  
4
Tilda Bernhult
Tilda Bernhult ('04)
SWE11.99
  
 
 
11.7411.6911.99  X  X  X  
5
Bea Vold Johannesson
Bea Vold Johannesson ('04)
SWE11.97
  
 
 
11.6511.2211.0111.2011.5311.97  
6
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE11.88
  
 
 
10.8011.41  X  X  X11.88  
7
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE11.52
  
 PB
 
11.52 PB11.2911.0810.64  X11.01  
8
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE11.41
  
 =PB
 
10.65  X10.6511.41 =PB11.2211.00  
9
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE10.57
  
 
 
10.57  X  X     
10
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE10.53
  
 
 
8.6410.53  X     
11
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.53
  
 
 
  X  X10.53     
12
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE10.16
  
 
 
9.979.9610.16     
13
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE10.13
  
 
 
  X10.0310.13     
14
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE9.95
  
 
 
9.95  X  X     
P19 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Hera Christensen
Hera Christensen ('05)
ISL44.91
  
 PB
 
  X44.91 PB  X  X43.9143.55  
2
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE42.81
  
 PB
 
39.9641.1642.81 PB  X41.68  X  
3
Levina Ringdahl
Levina Ringdahl ('04)
SWE38.07
  
 PB
 
35.70 PB  X38.07 PB35.41  X36.99  
4
Bea Vold Johannesson
Bea Vold Johannesson ('04)
SWE36.09
  
 PB
 
  X36.09 PB  X  X  X35.29  
5
Frida Krantz
Frida Krantz ('04)
SWE36.02
  
 SB
 
32.96 SB35.08 SB34.7733.89  X36.02 SB  
6
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE35.80
  
 SB
 
  X35.80 SB34.34  X  X34.18  
7
Nova Renåker
Nova Renåker ('05)
SWE34.00
  
 PB
 
27.78 PB33.02 PB31.9431.53  X34.00 PB  
8
Amanda Cederlöf
Amanda Cederlöf ('05)
SWE33.57
  
 PB
 
30.37 SB32.49 PB  X33.23 PB33.57 PB  X  
9
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE31.67
  
 PB
 
  X31.67 PB  X     
10
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE29.70
  
 PB
 
  X29.70 PB25.09     
11
Amelie Götesson
Amelie Götesson ('04)
SWE29.62
  
 SB
 
27.64 SB29.62 SB27.50     
12
Liv Norberg
Liv Norberg ('04)
SWE29.58
  
 PB
 
  X29.58 PB  X     
13
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE28.37
  
 PB
 
28.25 PB28.37 PB28.32     
14
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE25.26
  
 PB
 
  X25.26 PB22.83     
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P19 Vægtkast 9.08 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Saga Berg
Saga Berg ('04)
SWE16.98
  
 
 
  X  X  X  X  X16.98  
2
Malin Garbell
Malin Garbell ('05)
SWE16.57
  
 
 
16.0316.03  X16.32  X16.57  
3
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE16.33
  
 
 
15.2816.2314.6215.9516.1716.33  
4
Ruth Eklöf
Ruth Eklöf ('05)
SWE14.50
  
 
 
14.16  X  X14.20  X14.50  
5
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE12.59
  
 PB
 
11.7012.55 PB  X  –12.59 PB  X  
6
Tilde Schack
Tilde Schack ('05)
SWE11.54
  
 
 
10.93  X11.1711.5410.89  X  
7
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE10.90
  
 
 
10.6510.56  X10.8510.9010.53  
8
Liv Norberg
Liv Norberg ('04)
SWE10.51
  
 
 
  X  X  X  X10.51  X  
P19 Spydkast 600 gram    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Tilda Bernhult
Tilda Bernhult ('04)
SWE45.55
  
 PB
 
38.14 PB39.57 PB41.22 PB42.52 PB39.9745.55 PB  
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)DEN44.76
  
 PB
 
40.95 PB43.51 PB39.4641.8240.5344.76 PB  
3
Sophie Hamilton
Sophie Hamilton ('04)
GBR42.66
  
 PB
 
42.66 PB41.0140.1040.7640.3138.90  
4
Arndís Diljá Óskarsdóttir
Arndís Diljá Óskarsdóttir ('04)
ISL42.14
  
 PB
 
35.94 PB42.14 PB  X  X41.2241.91  
5
Linn Svedberg Jarlhage
Linn Svedberg Jarlhage ('05)
SWE39.28
  
 PB
 
36.70 PB34.9837.08 PB39.28 PB34.9636.23  
6
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE35.18
  
 PB
 
32.56 PB35.18 PB31.24  X32.1834.82  
7
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE34.29
  
 PB
 
34.29 PB32.7834.09  X  –  –  
8
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE31.22
  
 PB
 
29.68 PB31.22 PB27.19  X  X28.92  
9
Agnes Bylander
Agnes Bylander ('05)
SWE31.11
  
 PB
 
27.35 PB27.63 PB31.11 PB     
10
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE30.94
  
 PB
 
30.94 PB26.6228.32     
11
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE29.00
  
 PB
 
29.00 PB  X27.23     
Finale B
4.3.
4.3.
1
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE30.54
  
 PB
 
30.54 PB30.54 =PB29.99  –  –  –  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE15.56
  
 
 
  X15.2115.1415.5615.55  X  
2
Alastair Brown
Alastair Brown ('06)
GBR14.89
  
 SB
 
  X  X8.0514.89  X  X  
3
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE13.88
  
 PB
 
12.7713.0913.40 PB12.8813.88 PB13.83  
4
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE13.52
  
 PB
 
12.9213.1413.52 PB13.13  X13.23  
5
Joel Holgersson
Joel Holgersson ('06)
SWE13.42
  
 
 
  X13.4213.3712.85  X  X  
6
Göte Tollström
Göte Tollström ('07)
SWE10.49
  
 PB
 
10.20 PB10.49 PB10.2610.3610.4310.42  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE51.58
  
 PB
 
  X46.29 PB48.84 PB  X51.58 PB48.92  
2
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE45.45
  
 PB
 
41.4645.4545.3643.51  X  X  
3
Mikun Adeniran
Mikun Adeniran ('06)
GBR45.32
  
 PB
 
41.3542.1045.3245.0842.92  X  
4
Joel Holgersson
Joel Holgersson ('06)
SWE39.68
  
 PB
 
26.38 PB34.28 PB35.92 PB39.68 PB39.4439.22  
5
Dante Lennartsson
Dante Lennartsson ('06)
SWE36.16
  
 SB
 
33.15 SB  X36.16 SB  X  X  X  
6
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE36.03
  
 PB
 
35.72 PB36.03 PB  X34.03  X31.37  
7
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE35.93
  
 PB
 
  X  X35.93 PB34.04  X  X  
8
Erik Hallqvist-Persson
Erik Hallqvist-Persson ('06)
SWE32.34
  
 PB
 
  X31.98 PB28.26  X32.34 PB  X  
9
Göte Tollström
Göte Tollström ('07)
SWE30.16
  
 PB
 
29.21 PB  X30.16 PB     
10
Joel Wikström
Joel Wikström ('06)
SWE28.58
  
 PB
 
28.58 PB  X  X     
D17 Vægtkast 11.34 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE19.24
  
 
 
  X  X18.34  X19.24  X  
2
Joel Holgersson
Joel Holgersson ('06)
SWE15.00
  
 PB
 
  X  X13.2413.8515.00 PB14.25  
D17 Spydkast 700 gram    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Benjamin Bodin
Benjamin Bodin ('06)
SWE58.35
  
 PB
 
56.0255.8555.1358.3556.3655.40  
2
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE57.48
  
 PB
 
57.3653.6557.48  X  X  –  
3
Ebbe Dahlenborg
Ebbe Dahlenborg ('06)
SWE52.01
  
 PB
 
41.60 PB36.82  X41.2852.01 PB  X  
4
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE48.73
  
 PB
 
48.49 PB44.2344.4448.73 PB41.7248.25  
5
Wilson Sjöström
Wilson Sjöström ('07)
SWE48.20
  
 PB
 
48.20 PB47.8441.37  X44.2845.35  
6
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE48.01
  
 PB
 
48.01 PB47.0244.7446.4645.9246.29  
7
Noah Johansson
Noah Johansson ('06)
SWE42.81
  
 PB
 
41.88 PB42.81 PB42.0039.9240.6042.42  
8
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE37.31
  
 SB
 
37.31 SB35.28  X33.7335.08  X  
9
Jacob Henriksson
Jacob Henriksson ('07)
SWE33.12
  
 PB
 
  X33.12 PB  X     
10
Göte Tollström
Göte Tollström ('07)
SWE29.79
  
 PB
 
26.14 PB29.79 PB25.02     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Annabel Amadin
Annabel Amadin ('06)
GBR15.28
  
 PB
 
13.57 SB14.19 SB14.56 SB14.60 SB14.91 PB15.28 PB  
2
Klara Berntsson
Klara Berntsson ('06)
SWE14.15
  
 
 
14.15  X  X14.0913.11  X  
3
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE14.04
  
 
 
13.9513.6713.7314.04  X  X  
4
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE10.83
  
 PB
 
10.67 PB10.6210.3510.83 PB10.8010.68  
5
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE10.33
  
 
 
9.8510.209.9910.339.9510.04  
6
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE10.01
  
 PB
 
  X9.97 PB8.708.9010.01 PB9.10  
7
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE9.64
  
 
 
  X  X9.64  X  X  X  
8
Hilma Johansson
Hilma Johansson ('07)
SWE8.62
  
 PB
 
7.96 PB8.62 PB8.387.99  X8.03  
9
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE8.23
  
 
 
  X8.23  X     
P17 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Nubia Evans-Shields
Nubia Evans-Shields ('06)
GBR43.58
  
 PB
 
40.88 PB42.02 PB38.7541.4943.58 PB41.26  
2
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE38.41
  
 
 
  X38.41  X36.50  X  X  
3
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE36.96
  
 PB
 
33.05 SB36.29 PB31.3028.3129.7336.96 PB  
4
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE35.69
  
 PB
 
  X33.91 PB33.8733.8235.69 PB  X  
5
Klara Berntsson
Klara Berntsson ('06)
SWE32.52
  
 
 
  X31.14  X31.7932.52  X  
6
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE31.06
  
 PB
 
31.06 PB  X  X  X29.2025.45  
7
Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson ('06)
SWE29.69
  
 PB
 
28.02 PB29.26 PB29.69 PB  X29.17  X  
8
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE29.38
  
 PB
 
27.84 PB28.68 PB28.81 PB  X  X29.38 PB  
9
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE23.53
  
 SB
 
  X  X23.53 SB     
10
Hilma Johansson
Hilma Johansson ('07)
SWE23.21
  
 PB
 
22.22 PB23.21 PB21.73     
11
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE22.07
  
 PB
 
20.51 PB  X22.07 PB     
12
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE21.57
  
 PB
 
  X21.57 PB18.49     
13
Vilma Klang
Vilma Klang ('07)
SWE14.16
  
 PB
 
14.16 PB  X  X     
P17 Vægtkast 7.26 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Hanna Gabrielli Gustafsson
Hanna Gabrielli Gustafsson ('06)
SWE19.06
  
 
 
17.2618.38  X19.0618.5917.33  
2
Ellen Forsell
Ellen Forsell ('06)
SWE17.88
  
 =SB
 
17.82  X17.88 =SB  X  X  X  
3
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE15.30
  
 PB
 
13.8114.5915.30 PB14.9214.55  X  
4
Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson ('06)
SWE14.48
  
 
 
  X14.10  X  X14.48  X  
5
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE12.34
  
 
 
  X12.34  X10.9711.6212.12  
P17 Spydkast 500 gram    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1
Ayesha Jones
Ayesha Jones ('06)
GBR45.31
  
 PB
 
43.28 PB42.6145.31 PB42.12  X40.61  
2
Hannah Lewington
Hannah Lewington ('06)
GBR43.95
  
 PB
 
39.26 PB41.22 PB40.4633.6541.56 PB43.95 PB  
3
Emilia Liljeqvist
Emilia Liljeqvist ('06)
FIN43.60
  
 PB
 
43.60 PB42.25  X  X  X  X  
4
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE41.53
  
 PB
 
36.36 SB41.53 PB36.2634.94  X36.60  
5
Dulcie Yelling
Dulcie Yelling ('07)
GBR41.02
  
 PB
 
39.76 PB  X39.76 =PB39.5537.2041.02 PB  
6
Tilda Lindqvist
Tilda Lindqvist ('06)
SWE39.96
  
 PB
 
39.92 PB37.0839.96 PB37.0638.70  X  
7
Anna Westerlund
Anna Westerlund ('07)
SWE34.63
  
 PB
 
28.14 PB  X34.63 PB  X  X  –  
8
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE27.09
  
 SB
 
  X  X  X27.09 SB  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Robin Liljeqvist
Robin Liljeqvist ('08)
FIN14.99
  
 PB
 
13.61 PB14.77 PB14.92 PB  X14.99 PB14.94  
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE13.42
  
 PB
 
  X12.4213.18 PB12.5613.42 PB  X  
3
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE12.15
  
 PB
 
11.5912.15 PB  X12.0810.9211.32  
4
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE11.26
  
 
 
9.5910.33  X10.6911.2611.08  
5
Anton Halkonen
Anton Halkonen ('08)
SWE11.19
  
 
 
9.45  X11.1910.42  X11.17  
6
Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson ('08)
SWE10.42
  
 PB
 
10.38 PB10.42 PB9.919.979.7410.16  
7
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE10.11
  
 
 
9.279.869.189.7010.0810.11  
8
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE7.81
  
 
 
7.577.047.557.757.817.53  
9
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE6.95
  
 
 
6.956.936.10     
Theo Wikström
Theo Wikström ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE46.07
  
 PB
 
40.61 PB46.07 PB  X  X40.7635.90  
2
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE39.43
  
 PB
 
  X39.43 PB38.1537.2735.6436.89  
3
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE35.35
  
 PB
 
31.32 PB28.7231.2833.72 PB  X35.35 PB  
4
William Lidén
William Lidén ('09)
SWE33.61
  
 PB
 
27.84 PB  X33.61 PB32.3830.86  X  
5
Anton Halkonen
Anton Halkonen ('08)
SWE33.43
  
 PB
 
31.20 PB  X33.43 PB  X  X  X  
6
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE26.93
  
 PB
 
22.18 PB  X  X23.56 PB25.08 PB26.93 PB  
7
Theo Wikström
Theo Wikström ('09)
SWE26.74
  
 PB
 
  X22.16 PB22.41 PB20.4823.42 PB26.74 PB  
8
Elton Järpegård
Elton Järpegård ('08)
SWE22.90
  
 PB
 
21.97 PB22.44 PB22.90 PB  X21.9622.62  
9
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE20.93
  
 PB
 
17.46 PB  X20.93 PB     
D15 Vægtkast 9.08 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE14.14
  
 PB
 
12.32 PB  X12.76 PB12.5512.92 PB14.14 PB  
2
Anton Halkonen
Anton Halkonen ('08)
SWE11.38
  
 PB
 
11.38 PB11.2910.8710.72  X  X  
3
Theo Wikström
Theo Wikström ('09)
SWE9.14
  
 PB
 
8.678.83 PB8.348.07  X9.14 PB  
D15 Spydkast 600 gram    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Robin Liljeqvist
Robin Liljeqvist ('08)
FIN61.21
  
 PB
 
57.32 PB59.35 PB58.0761.21 PB56.0059.71  
2
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE52.28
  
 PB
 
52.28 PB  X49.1646.2146.9351.75  
3
William Lidén
William Lidén ('09)
SWE44.44
  
 PB
 
41.54 PB44.44 PB41.59  –  X38.54  
4
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE42.84
  
 PB
 
  X42.84 PB  –38.91  –  –  
5
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE38.93
  
 PB
 
33.26 PB36.02 PB38.93 PB  X33.41  –  
6
Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson ('08)
SWE32.91
  
 PB
 
31.98 PB26.3232.91 PB29.2829.5830.62  
7
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE27.82
  
 PB
 
27.82 PB22.9825.4225.9025.20  –  
8
Anton Halkonen
Anton Halkonen ('08)
SWE26.63
  
 PB
 
  X24.82 PB26.63 PB23.71  –  –  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Lisen Schrewelius
Lisen Schrewelius ('08)
SWE11.13
  
 PB
 
10.7810.2310.9110.539.2911.13 PB  
2
Siri Elingfors
Siri Elingfors ('08)
SWE9.89
  
 PB
 
8.728.518.549.89 PB9.078.82  
3
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE9.67
  
 
 
8.388.829.569.678.74  X  
4
Ida Gustafsson
Ida Gustafsson ('08)
SWE9.60
  
 
 
9.339.608.67  X9.369.19  
5
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE9.44
  
 
 
9.227.839.449.07  X8.70  
6
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE8.96
  
 PB
 
7.957.208.68 PB8.96 PB8.868.69  
7
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE8.88
  
 PB
 
8.038.498.398.73 PB8.88 PB8.52  
8
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE8.48
  
 PB
 
8.48 PB  X7.977.877.907.54  
9
Anna Sällberg
Anna Sällberg ('09)
SWE8.15
  
 
 
7.028.048.15     
10
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE8.02
  
 
 
7.958.027.92     
11
Matilda Johansson
Matilda Johansson ('08)
SWE7.75
  
 
 
7.537.317.75     
12
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE7.16
  
 PB
 
7.096.937.16 PB     
13
Emelie Persson
Emelie Persson ('08)
SWE7.13
  
 PB
 
7.10 PB7.13 PB5.76     
14
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE7.10
  
 
 
6.947.106.76     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Alma Stenberg
Alma Stenberg ('09)
SWE31.92
  
 PB
 
29.29 PB29.99 PB27.4231.92 PB27.4130.42  
2
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE31.04
  
 PB
 
20.31 PB29.09 PB31.04 PB  X28.8529.18  
3
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE30.02
  
 PB
 
29.71 PB29.3530.02 PB  X  X28.70  
4
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE29.51
  
 PB
 
27.40 PB29.51 PB  X  X  X28.70  
5
Lisen Schrewelius
Lisen Schrewelius ('08)
SWE28.26
  
 PB
 
28.09 PB23.9427.4024.9023.1728.26 PB  
6
Ida Gustafsson
Ida Gustafsson ('08)
SWE27.90
  
 PB
 
27.57 PB  X25.3526.1827.90 PB  X  
7
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE27.59
  
 PB
 
25.24 PB23.3826.07 PB25.0527.59 PB27.41  
8
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE27.42
  
 SB
 
  X26.46 SB27.42 SB  X26.5226.65  
9
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE22.93
  
 PB
 
21.17 PB22.93 PB20.73     
10
Matilda Johansson
Matilda Johansson ('08)
SWE20.24
  
 PB
 
19.51 PB20.24 PB  X     
11
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE20.24
  
 PB
 
17.71 PB19.05 PB20.24 PB     
12
Emelie Persson
Emelie Persson ('08)
SWE17.24
  
 PB
 
10.44 PB  X17.24 PB     
13
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE15.05
  
 PB
 
14.77 PB  X15.05 PB     
P15 Vægtkast 7.26 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE13.28
  
 PB
 
13.28 PB  X  X  X  –  X  
2
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE12.48
  
 PB
 
11.08 =PB11.85 PB12.48 PB  X  X11.22  
3
Anna Sällberg
Anna Sällberg ('09)
SWE10.99
  
 
 
10.84  X  X  X10.4610.99  
4
Lisen Schrewelius
Lisen Schrewelius ('08)
SWE10.43
  
 
 
8.499.339.2010.4310.189.41  
5
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE9.99
  
 PB
 
  X9.99 PB  X  X  X  X  
6
Matilda Johansson
Matilda Johansson ('08)
SWE7.76
  
 PB
 
  X  X7.39 PB6.977.76 PB7.25  
P15 Spydkast 500 gram    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE28.91
  
 PB
 
25.48 PB26.01 PB27.61 PB27.63 PB27.1128.91 PB  
2
Matilda Johansson
Matilda Johansson ('08)
SWE26.98
  
 PB
 
  X22.96 PB26.98 PB25.00  X  X  
3
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE26.26
  
 PB
 
22.47 SB24.38 PB21.8123.7825.75 PB26.26 PB  
4
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE23.79
  
 PB
 
22.78 PB23.48 PB19.3422.0320.1223.79 PB  
5
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE22.55
  
 PB
 
22.45 PB16.6021.9122.4222.55 PB  X  
6
Lisen Schrewelius
Lisen Schrewelius ('08)
SWE21.04
  
 PB
 
19.21 PB19.41 PB20.23 PB20.1521.04 PB18.18  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE10.03
  
 
 
9.9110.039.79     
2
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE9.57
  
 
 
9.579.319.09     
3
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE8.77
  
 
 
7.747.988.77     
4
Tor Adriansson
Tor Adriansson ('11)
SWE7.80
  
 PB
 
7.73 PB7.80 PB7.45     
5
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE7.48
  
 
 
7.447.397.48     
6
Theo Theorin
Theo Theorin ('11)
SWE7.39
  
 PB
 
6.847.39 PB7.06     
7
Milo Bjermqvist
Milo Bjermqvist ('10)
SWE7.16
  
 PB
 
7.15 PB7.117.16 PB     
8
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE6.91
  
 SB
 
5.926.62 SB6.91 SB     
9
Bertil Eliasson
Bertil Eliasson ('11)
SWE6.16
  
 PB
 
5.93 PB6.16 PB6.10     
10
Theodore Zerpe Årmann
Theodore Zerpe Årmann ('10)
SWE5.52
  
 PB
 
5.18 PB4.795.52 PB     
11
Mille Aman Mogren
Mille Aman Mogren ('11)
SWE5.01
  
 PB
 
4.74 PB4.79 PB5.01 PB     
12
Oliver Fredriksson
Oliver Fredriksson ('10)
SWE4.87
  
 
 
4.794.874.85     
D13 Diskoskast 0.6 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE29.42
  
 PB
 
21.14 PB29.42 PB23.54     
2
Lucas Van Der Wal
Lucas Van Der Wal ('10)
SWE25.15
  
 PB
 
  X  X25.15 PB     
3
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE25.12
  
 PB
 
  X25.12 PB22.50     
4
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE24.05
  
 PB
 
  X24.05 PB23.97     
5
Benjamin Almén
Benjamin Almén ('10)
SWE21.26
  
 PB
 
  X20.37 PB21.26 PB     
6
Milo Bjermqvist
Milo Bjermqvist ('10)
SWE20.93
  
 PB
 
20.93 PB  X  X     
7
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE19.72
  
 SB
 
  X19.71 SB19.72 SB     
8
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE19.71
  
 PB
 
19.21 PB  X19.71 PB     
9
Tor Adriansson
Tor Adriansson ('11)
SWE19.42
  
 PB
 
  X19.42 PB  X     
10
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE18.90
  
 PB
 
18.90 PB  X16.10     
11
Noah Celinder
Noah Celinder ('10)
SWE17.47
  
 PB
 
17.11 PB14.9917.47 PB     
12
Theo Theorin
Theo Theorin ('11)
SWE16.68
  
 PB
 
  X  X16.68 PB     
13
Bertil Eliasson
Bertil Eliasson ('11)
SWE16.26
  
 PB
 
16.26 PB  X  X     
14
Oliver Fredriksson
Oliver Fredriksson ('10)
SWE15.15
  
 PB
 
15.15 PB  X  X     
15
Theodore Zerpe Årmann
Theodore Zerpe Årmann ('10)
SWE12.23
  
 PB
 
  X  X12.23 PB     
D13 Spydkast 400 gram    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE30.08
  
 PB
 
28.69 PB30.08 PB27.30     
2
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE23.85
  
 PB
 
19.21 SB22.43 PB23.85 PB     
3
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE21.67
  
 PB
 
19.44 PB20.36 PB21.67 PB     
4
Mille Aman Mogren
Mille Aman Mogren ('11)
SWE21.03
  
 PB
 
20.55 PB18.9421.03 PB     
5
Benjamin Almén
Benjamin Almén ('10)
SWE19.29
  
 PB
 
17.42 PB18.74 PB19.29 PB     
6
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE18.47
  
 SB
 
18.47 SB  X18.10     
7
Milo Bjermqvist
Milo Bjermqvist ('10)
SWE18.42
  
 PB
 
17.45 PB16.7218.42 PB     
8
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE17.91
  
 PB
 
17.68 PB  X17.91 PB     
9
Theo Theorin
Theo Theorin ('11)
SWE15.40
  
 PB
 
15.40 PB  X13.25     
10
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE14.48
  
 SB
 
  X14.48 SB13.75     
11
Bertil Eliasson
Bertil Eliasson ('11)
SWE13.92
  
 PB
 
13.92 PB11.6313.50     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Maja Westerlund
Maja Westerlund ('10)
SWE12.46
  
 PB
 
12.46 PB10.9511.55     
2
Linnea Falk
Linnea Falk ('11)
SWE11.20
  
 PB
 
10.9311.20 PB10.43     
3
Vilma Hermansson
Vilma Hermansson ('10)
SWE10.88
  
 
 
9.8610.2910.88     
4
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE10.77
  
 
 
10.779.9610.18     
5
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE9.34
  
 
 
9.348.689.17     
6
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE9.13
  
 PB
 
8.678.349.13 PB     
7
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE8.67
  
 PB
 
8.36 PB7.908.67 PB     
8
Ebba Johansson
Ebba Johansson ('10)
SWE7.26
  
 PB
 
7.12 PB7.067.26 PB     
9
Linn Nordlund
Linn Nordlund ('11)
SWE6.77
  
 
 
  X6.776.40     
10
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE6.56
  
 
 
5.855.966.56     
11
Isabelle Kjörsvik Jonsson
Isabelle Kjörsvik Jonsson ('10)
SWE6.38
  
 PB
 
6.08 PB6.38 PB6.12     
12
Tilde Adolfsson
Tilde Adolfsson ('11)
SWE5.67
  
 
 
5.585.67  X     
P13 Diskoskast 0.6 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Linnea Falk
Linnea Falk ('11)
SWE25.31
  
 PB
 
  X  X25.31 PB     
2
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE24.94
  
 PB
 
23.92 PB24.94 PB21.67     
3
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE24.02
  
 PB
 
  X24.02 PB  X     
4
Maja Westerlund
Maja Westerlund ('10)
SWE22.62
  
 PB
 
18.06 PB  X22.62 PB     
5
Vilma Hermansson
Vilma Hermansson ('10)
SWE21.92
  
 PB
 
  X21.92 PB20.02     
6
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE21.60
  
 PB
 
  X  X21.60 PB     
7
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE15.82
  
 PB
 
14.19 PB15.30 PB15.82 PB     
8
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE15.80
  
 PB
 
15.61 PB14.6815.80 PB     
9
Linn Nordlund
Linn Nordlund ('11)
SWE14.89
  
 PB
 
14.89 PB  X13.89     
10
Ebba Johansson
Ebba Johansson ('10)
SWE14.70
  
 PB
 
14.70 PB13.6813.72     
11
Isabelle Kjörsvik Jonsson
Isabelle Kjörsvik Jonsson ('10)
SWE12.06
  
 PB
 
12.06 PB12.02  X     
12
Tilde Adolfsson
Tilde Adolfsson ('11)
SWE11.50
  
 PB
 
9.68 SB8.7311.50 PB     
P13 Spydkast 400 gram    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE31.98
  
 PB
 
27.96 PB28.90 PB31.98 PB     
2
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE30.60
  
 PB
 
23.86 PB30.60 PB22.11     
3
Vilma Hermansson
Vilma Hermansson ('10)
SWE28.35
  
 PB
 
26.47 PB28.35 PB26.94     
4
Maja Westerlund
Maja Westerlund ('10)
SWE27.83
  
 PB
 
25.06 PB27.83 PB25.94     
5
Linnea Falk
Linnea Falk ('11)
SWE22.69
  
 PB
 
  X22.69 PB19.82     
6
Linn Nordlund
Linn Nordlund ('11)
SWE22.38
  
 PB
 
22.38 PB20.4520.83     
7
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE21.60
  
 PB
 
16.48 PB21.60 PB19.57     
8
Ebba Johansson
Ebba Johansson ('10)
SWE14.09
  
 PB
 
11.78 SB14.09 PB12.37     
9
Tilde Adolfsson
Tilde Adolfsson ('11)
SWE10.96
  
 PB
 
5.90 SB6.73 SB10.96 PB     
10
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE10.42
  
 PB
 
10.42 PB9.768.56     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb