Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Baton Rouge LA USA: LSU Battle on the Bayou 25.3.2023
LSU Bernie Moore Stadium

M 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Jamhad Booth
Jamhad Booth 
USA10.35
  
 PB
2
Mason Melancon
Mason Melancon ('99)
USA10.48
  
 PB
3
Christopher Murphy
Christopher Murphy 
USA10.52
  
 PB
4
Jahnoy Thompson
Jahnoy Thompson ('96)
JAM10.54
  
 SB
5
Clydeterrious Thompson
Clydeterrious Thompson 
USA10.58
  
 PB
6
Austin Simoneaux
Austin Simoneaux 
USA10.65
  
 SB
7
Jordan Hollis
Jordan Hollis ('98)
USA10.77
  
 PB
8
Josh Norris
Josh Norris ('01)
USA10.82
  
 SB
9
Kevin Domino
Kevin Domino 
USA10.93
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Trejun Jones
Trejun Jones 
USA10.37
  
 SB
2
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA10.53
  
 SB
3
Amari Godette
Amari Godette 
USA10.57
  
 SB
4
Aaron Ernest
Aaron Ernest ('93)
USA10.59
  
 SB
5
Deanthony Nervis
Deanthony Nervis 
USA10.60
  
 SB
6
Justin Walden
Justin Walden ('01)
USA10.72
  
 SB
7
Jhavonte Perry
Jhavonte Perry 
USA10.76
  
 SB
8
Brock Appiah
Brock Appiah ('99)
USA10.78
  
 SB
9
Jereun Wagner
Jereun Wagner 
USA11.05
  
 SB
Finale C
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Matthew Sophia
Matthew Sophia ('03)
NED10.49
  
 SB
2
Jamie Omalla
Jamie Omalla 
UGA10.55
  
 PB
3
Gravois Chris
Gravois Chris 
USA10.60
  
 PB
4
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR10.64
  
 PB
5
Arthur Price
Arthur Price ('96)
USA10.95
  
 SB
Finale D
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Floyd Pond
Floyd Pond ('99)
DMA10.72
  
 SB
2
Antuan Crowder
Antuan Crowder 
USA10.93
  
 SB
3
Derick Washington Jr
Derick Washington Jr 
USA10.93
  
 SB
4
Darshon Turk
Darshon Turk 
USA11.05
  
 PB
M 200 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Vernon Norwood
Vernon Norwood ('92)
USA20.52
  
 SB
2
Da'Marcus Fleming
Da'Marcus Fleming ('01)
USA20.74
  
 SB
3
Deanthony Nervis
Deanthony Nervis 
USA20.93
  
 SB
4
Jahnoy Thompson
Jahnoy Thompson ('96)
JAM20.94
  
 SB
5
Ashton Hicks
Ashton Hicks 
USA21.06
  
 PB
6
Kashie Crockett
Kashie Crockett ('03)
USA21.06
  
 SB
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Jamhad Booth
Jamhad Booth 
USA20.96
  
 PB
2
Eugene Omalla
Eugene Omalla 
UGA21.05
  
 PB
3
Jamie Omalla
Jamie Omalla 
UGA21.44
  
 PB
4
Jhavonte Perry
Jhavonte Perry 
USA21.71
  
 SB
5
Jordan Hollis
Jordan Hollis ('98)
USA21.74
  
 SB
6
Justin Walden
Justin Walden ('01)
USA21.88
  
 SB
7
Ellis Cummings
Ellis Cummings 
USA21.91
  
 PB
8
Aaron Smith
Aaron Smith 
USA22.09
  
 SB
Finale C
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Clydeterrious Thompson
Clydeterrious Thompson 
USA21.49 w
  
 
3
Stefan Klefasz
Stefan Klefasz ('03)
AUT23.18 w
  
 
4
Joseph McEvoy
Joseph McEvoy ('01)
IRL23.58 w
  
 
Finale D
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Gravois Chris
Gravois Chris 
USA21.51 w
  
 
2
Taj Morris
Taj Morris 
USA21.64 w
  
 
3
Floyd Pond
Floyd Pond ('99)
DMA21.76 w
  
 
4
Javon Glen
Javon Glen 
USA21.81 w
  
 
5
Derick Washington Jr
Derick Washington Jr 
USA21.82 w
  
 
Finale E
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Avery Childress
Avery Childress 
USA21.88
  
 PB
Bugs Mortimer
Bugs Mortimer 
USA DNF
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Destine Scott
Destine Scott 
USA46.77
  
 SB
2
Eugene Omalla
Eugene Omalla 
UGA47.07
  
 SB
3
Quincy Downing
Quincy Downing ('93)
USA47.47
  
 SB
4
Sean Burrell
Sean Burrell ('02)
USA47.82
  
 SB
5
Antonio Hoyte-Small
Antonio Hoyte-Small 
BAR47.82
  
 SB
6
Cyrus Jacobs Jr.
Cyrus Jacobs Jr. ('03)
USA47.99
  
 PB
7
Galen Loyd
Galen Loyd 
USA49.79
  
 SB
Finale B
1
Avery Childress
Avery Childress 
USA48.18
  
 PB
2
Xavier Rogers
Xavier Rogers 
USA48.47
  
 SB
3Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN48.80
  
 SB
4
Desmond Duncan
Desmond Duncan 
USA48.92
  
 PB
5
Cameron Stewart
Cameron Stewart ('99)
USA49.10
  
 SB
Finale C
1
Stefan Klefasz
Stefan Klefasz ('03)
AUT49.46
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Nicholas Scott
Nicholas Scott 
USA1:49.93
  
 SB
2
Joseph Patterson
Joseph Patterson 
USA1:50.05
  
 PB
3
Kelvin Chiku
Kelvin Chiku ('98)
ZIM1:50.34
  
 PB
4
Mats Swanson
Mats Swanson ('04)
CAN1:50.72
  
 PB
5
Noah Kiprotich
Noah Kiprotich ('89)
KEN1:52.88
  
 PB
6
Dyllon Nimmers
Dyllon Nimmers 
USA1:53.04
  
 SB
7
Thomas Daigle
Thomas Daigle 
USA1:53.61
  
 SB
Alexandre Selles
Alexandre Selles 
FRA DNF
  
 
Finale B
1
Ta'Cardrick Alexander
Ta'Cardrick Alexander 
USA1:54.29
  
 PB
2
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE1:54.50
  
 SB
3
Juwan Blignaut
Juwan Blignaut ('02)
RSA1:54.51
  
 SB
4
Reid Guirlando
Reid Guirlando ('01)
USA1:54.80
  
 SB
5
Jacob Meek
Jacob Meek 
USA1:55.45
  
 SB
6
Cade Litolff
Cade Litolff 
USA1:55.52
  
 
7
Caedmon Kyles
Caedmon Kyles 
USA1:55.66
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Peyton Chiasson
Peyton Chiasson 
USA3:54.61
  
 PB
2
Jack Wallace
Jack Wallace ('04)
USA3:54.87
  
 SB
3
Reece Shelby
Reece Shelby 
USA3:56.71
  
 PB
4
Kolyn Saltzman
Kolyn Saltzman 
USA3:57.37
  
 PB
5
Louden Boudreaux
Louden Boudreaux ('03)
USA3:57.51
  
 =PB
6
Cade Martin
Cade Martin ('03)
USA3:57.86
  
 
7
Matthew Hansen
Matthew Hansen ('04)
AUS3:57.98
  
 PB
10
Javier Montero
Javier Montero ('04)
ESP4:01.05
  
 SB
15
Rojs Puks
Rojs Puks 
LAT4:11.77
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Jackson Martingayle
Jackson Martingayle 
USA8:29.18
  
 PB
2
Will Dart
Will Dart ('02)
USA8:37.00
  
 PB
3
Evan Pardo
Evan Pardo 
USA8:37.73
  
 PB
4
Amos Pkemoi
Amos Pkemoi 
KEN8:40.44
  
 PB
5
Nate Pudner
Nate Pudner ('98)
USA8:43.65
  
 PB
6
Louden Boudreaux
Louden Boudreaux ('03)
USA8:51.88
  
 PB
Cade Martin
Cade Martin ('03)
USA DNF
  
 
Jack Wallace
Jack Wallace ('04)
USA DNF
  
 
Gary Sandrock
Gary Sandrock 
USA DNF
  
 
Alex Soileau
Alex Soileau 
USA DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Taj Morris
Taj Morris 
USA13.98
  
 PB
2
Jordan Thompson
Jordan Thompson ('91)
USA14.07
  
 PB
3
Matthew Sophia
Matthew Sophia ('03)
NED14.09
  
 PB
4
Cole Palmer
Cole Palmer 
USA14.36
  
 PB
5
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR14.43
  
 SB
6
Kendall White
Kendall White ('02)
USA14.51
  
 SB
Finale B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Jorim Bangue
Jorim Bangue ('03)
CMR14.40
  
 SB
2
Darshon Turk
Darshon Turk 
USA14.47
  
 PB
3
Kai Hensley
Kai Hensley 
USA14.54
  
 
4
David Vicente
David Vicente ('04)
ESP14.71
  
 SB
7
Sebastian Reyneke
Sebastian Reyneke ('01)
AUS15.82
  
 SB
Joseph McEvoy
Joseph McEvoy ('01)
IRL DNF
  
 
Finale C
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1
Olufolabo Ogunyemi
Olufolabo Ogunyemi 
USA14.50 w
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Omri Shiff
Omri Shiff 
ISR50.81
  
 PB
2
Javed Jones
Javed Jones ('99)
JAM51.04
  
 PB
3
Nathan Fergusson
Nathan Fergusson 
BAR51.51
  
 SB
4
Jayden Sloan
Jayden Sloan 
USA52.51
  
 PB
5
Kendall White
Kendall White ('02)
USA52.88
  
 SB
Finale B
1
Olufolabo Ogunyemi
Olufolabo Ogunyemi 
USA54.96
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Slavko Stević
Slavko Stević 
SRB2.13
  
 SB
 
2.04
  O
2.07
  O
2.10
 XO
2.13
  O
2.16
XXX
   
2
Randy Kelly
Randy Kelly ('04)
USA2.10
  
 PB
 
1.99
  O
2.04
  O
2.07
XXO
2.10
 XO
2.13
XXX
   
3
Ronnie Rounds
Ronnie Rounds 
USA2.07
  
 =PB
 
1.94
  O
1.99
  O
2.04
 XO
2.07
  O
    
4
Dorian Curry
Dorian Curry ('02)
USA2.04
  
 =SB
 
1.99
  O
2.04
  O
2.07
XXX
     
Joseph McEvoy
Joseph McEvoy ('01)
IRL NH
  
 
 
1.94
XXX
       
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Kyle Rademeyer
Kyle Rademeyer ('02)
RSA5.46
  
 SB
 
5.46
  O
5.60
XXX
      
2
Kameron Aime
Kameron Aime ('01)
USA4.91
  
 
 
4.76
 XO
4.91
  O
5.06
XXX
     
3
David Dolan
David Dolan 
USA4.91
  
 SB
 
4.76
XXO
4.91
XXO
5.06
XXX
     
4
Nick Russell
Nick Russell 
USA4.76
  
 SB
 
4.61
  O
4.76
  O
4.91
XXX
     
5
Cole Burgess
Cole Burgess ('99)
USA4.76
  
 SB
 
4.61
 XO
4.76
  O
4.91
XXX
     
6
Trey Boucher
Trey Boucher 
USA4.61
  
 SB
 
4.61
  O
4.76
XXX
      
Dylan German
Dylan German 
USA NH
  
 
 
4.61
XXX
       
Brylan Shirley
Brylan Shirley ('99)
USA NH
  
 
 
4.61
XXX
       
Gale Timothy
Gale Timothy 
USA NH
  
 
 
4.61
XXX
       
Evans Finnorn
Evans Finnorn ('99)
USA NH
  
 
 
4.61
XXX
       
Beau Domingue
Beau Domingue ('03)
USA NH
  
 
 
4.91
XXX
       
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Jieem Bullock
Jieem Bullock ('01)
USA7.62
+1.4
  
 SB
 
7.52
 2.8
7.62 SB
 1.4
7.43
 2.8
7.17
 0.3
7.59
 1.6
7.23
 1.3
  
2
Brandon Hicklin
Brandon Hicklin ('99)
USA7.56
+1.1
  
 SB
 
7.08 SB
 1.4
  X6.84
 0.7
6.98
 0.8
7.56 SB
 1.1
7.26
 0.9
  
3
Andrew Gilreath
Andrew Gilreath ('01)
USA7.25 w
+2.6
  
 
 
7.21 =PB
 0.8
7.02
 2.0
7.03
 0.5
6.95
 2.7
7.25
 2.6
7.16
 1.3
  
4
Christopher Murphy
Christopher Murphy 
USA7.24 w
+3.0
  
 
 
7.24
 3.0
7.17 =SB
 0.5
6.56
 0.5
6.60
 0.7
  –  –  
Clydeterrious Thompson
Clydeterrious Thompson 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Nicholaus Smith
Nicholaus Smith 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Sebastian Reyneke
Sebastian Reyneke ('01)
AUS NM
  
 
 
  X  X  X     
Reginald King
Reginald King 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Randy Kelly
Randy Kelly ('04)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Jeremy Nelson
Jeremy Nelson 
USA15.65 w
+2.3
  
 
 
  X15.09 PB15.02
 3.3
15.65
 2.3
14.91
 -0.7
  –  
2
Kevon Hamilton
Kevon Hamilton 
USA14.86
+0.8
  
 SB
 
  X14.86 SB
 0.8
  X  X  X  X  
3
Nicholaus Smith
Nicholaus Smith 
USA14.66
+0.9
  
 
 
  X  X14.52
 -0.5
  X14.66
 0.9
  X  
4
Demarion Sowell
Demarion Sowell 
USA14.34
+0.9
  
 PB
 
14.25 PB
 2.0
13.77
 1.1
  X14.34 PB
 0.9
13.95
 1.7
  X  
5
Tashod Wingfield
Tashod Wingfield 
USA14.03
-0.5
  
 SB
 
13.94 SB
 0.8
13.23
 1.5
14.03 SB
 -0.5
13.20
 1.9
13.30
 0.1
13.85
 0.1
  
6
Joshua Mason
Joshua Mason 
USA13.92 w
+2.8
  
 
 
13.92
 2.8
13.43
 1.1
  X13.62 =PB
 0.2
  X13.42
 1.5
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Djimon Gumbs
Djimon Gumbs 
IVB17.47
  
 
 
17.47  X  X  X  X  X  
2
Tommy Nedow
Tommy Nedow ('98)
CAN16.28
  
 SB
 
16.21 SB  X  X  X  X16.28 SB  
3
Sebastian Löschner
Sebastian Löschner 
SWE16.13
  
 SB
 
15.68 SB15.3415.74 SB15.88 SB16.01 SB16.13 SB  
4
Tyren Hannah
Tyren Hannah 
USA15.31
  
 
 
  X  X14.56  X15.31  X  
Francois Prinsloo
Francois Prinsloo ('01)
RSA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Claudio Romero
Claudio Romero 
CHI61.30
  
 SB
 
57.46 SB61.30 SB  X  X  X  X  
2
Djimon Gumbs
Djimon Gumbs 
IVB59.95
  
 
 
  X49.2554.5859.7557.1559.95  
3
Francois Prinsloo
Francois Prinsloo ('01)
RSA54.91
  
 SB
 
  X  X53.48 SB54.91 SB  X  X  
4
Sebastian Löschner
Sebastian Löschner 
SWE54.59
  
 SB
 
52.7053.84 SB54.59 SB  X53.25  X  
5
Jaden James
Jaden James ('03)
TTO52.19
  
 
 
52.19  X  X  X49.9748.91  
6
Tommy Nedow
Tommy Nedow ('98)
CAN52.08
  
 SB
 
51.13 SB  X52.08 SB  X50.11  X  
7
Tarajh Hudson
Tarajh Hudson ('02)
BAH50.90
  
 
 
49.9150.9049.82  X  X47.96  
8
Jevan Parara
Jevan Parara 
USA50.65
  
 PB
 
48.4548.6247.8248.4349.13 PB50.65 PB  
9
Diamante Gumbs
Diamante Gumbs 
IVB48.75
  
 
 
  X48.75  X  X  X  X  
10
Trevor Hunziker
Trevor Hunziker 
USA48.57
  
 
 
43.5142.8448.57     
11
Seth Pagart
Seth Pagart 
USA48.52
  
 PB
 
47.77 PB48.52 PB47.87     
Tyren Hannah
Tyren Hannah 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Terrell Webb
Terrell Webb 
CAN60.49
  
 PB
 
58.51 PB59.34 PB60.49 PB59.6258.72  X  
2
Francois Prinsloo
Francois Prinsloo ('01)
RSA60.41
  
 
 
59.4260.41  X  X  X  X  
Johnathan Witte
Johnathan Witte 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
LSU 
LSU  
USA38.91
  
 
  Brandon Hicklin, Dorian Camel, Da'Marcus Fleming, Godson Oghenebrume
2
Northwestern St. Northwestern
Northwestern St. Northwestern 
USA39.51
  
 
  Austin Simoneaux, Destine Scott, Cyrus Jacobs Jr., Simon Wulff
3
Louisiana 
Louisiana  
USA39.76
  
 
  Jamhad Booth, Kashie Crockett, Gravois Chris, Trejun Jones
4
New Orleans 
New Orleans  
USA40.21
  
 
  Mason Melancon, Elliott Cummings, Jayden Sloan, Christopher Murphy
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
LSU 
LSU  
USA3:06.30
  
 
  Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks
2
Louisiana 
Louisiana  
USA3:11.37
  
 
  Nathan Fergusson, Antonio Hoyte-Small, Kashie Crockett, Javed Jones
3
Southern 
Southern  
USA3:12.83
  
 
  Jordan Thompson, Nicholas Scott, Ta'Cardrick Alexander, Clydeterrious Thompson
4
South Alabama 
South Alabama  
USA3:14.68
  
 
  Jalen Boyd, Xavier Rogers, Cameron Stewart, Avery Childress
K 100 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA11.33 w
  
 
2
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA11.38 w
  
 
3
Lynelle Washington
Lynelle Washington 
USA11.40 w
  
 
4
Trinity Bolden
Trinity Bolden 
USA11.76 w
  
 
5
Vivette Green
Vivette Green ('99)
USA11.86 w
  
 
6
Kennedy London
Kennedy London 
USA11.95 w
  
 
Finale B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Mari Robinson
Mari Robinson 
USA11.78
  
 PB
2
A'Niya Galloway
A'Niya Galloway 
USA12.10
  
 PB
3
Brianna Taylor
Brianna Taylor 
USA12.14
  
 SB
4
Olaia Gisela Becerril
Olaia Gisela Becerril ('01)
ESP12.16
  
 SB
5
Malaysia Sinegal
Malaysia Sinegal 
USA12.24
  
 PB
Finale C
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Aisha Johnson
Aisha Johnson 
BAH12.03 w
  
 
K 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA23.19
  
 SB
2
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA23.81
  
 SB
3
Kennedi Sanders
Kennedi Sanders ('03)
USA23.93
  
 SB
4
Shani'a Bellamy
Shani'a Bellamy ('02)
USA24.01
  
 PB
5
Lawryn Noel
Lawryn Noel 
USA24.86
  
 SB
Hannah Douglas
Hannah Douglas ('02)
USA DQ
  
 
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Alimot Alowonle
Alimot Alowonle ('05)
NGR24.41
  
 PB
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Mari Robinson
Mari Robinson 
USA24.47
  
 PB
2
A'Niya Galloway
A'Niya Galloway 
USA24.96
  
 PB
8
Carolin Bielert
Carolin Bielert ('03)
GER26.74
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Maygan Shaw
Maygan Shaw 
USA53.19
  
 PB
2
Sanaria Butler
Sanaria Butler ('04)
USA53.40
  
 PB
3
Brittney Roberson
Brittney Roberson 
USA56.31
  
 SB
4
Shani Simon
Shani Simon 
USA57.95
  
 SB
5
Trinity Bracey
Trinity Bracey 
USA58.20
  
 SB
Finale B
1
Alexandra Cleveland
Alexandra Cleveland 
USA58.56
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Kimone Campbell
Kimone Campbell 
JAM2:07.93
  
 PB
2
Amanda Radava
Amanda Radava ('02)
LAT2:11.60
  
 PB
3
Alexandra Weir
Alexandra Weir ('01)
CAN2:11.77
  
 SB
4
Tshwanelo Maruping
Tshwanelo Maruping 
RSA2:12.64
  
 PB
5
Montana Monk
Montana Monk ('04)
AUS2:15.32
  
 SB
6
Maryse Mbenoun
Maryse Mbenoun 
FRA2:15.32
  
 PB
Cindy Bourdier
Cindy Bourdier 
FRA DNF
  
 
Finale B
1
Camille Lewis
Camille Lewis 
USA2:14.58
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Callie Hardy
Callie Hardy 
USA4:26.18
  
 PB
2
Sophie Daigle
Sophie Daigle 
USA4:27.79
  
 PB
3
Ella Chesnut
Ella Chesnut 
USA4:32.14
  
 PB
4
Haley Salsbury
Haley Salsbury 
USA4:32.31
  
 PB
5
Rebecca Dekay
Rebecca Dekay ('01)
CAN4:34.94
  
 PB
6
Ariana Jimenez
Ariana Jimenez 
USA4:37.64
  
 PB
7
Paula Vaquera
Paula Vaquera 
USA4:38.55
  
 
8
Anna Martin
Anna Martin 
USA4:38.55
  
 PB
9
Oxana Bonjorn
Oxana Bonjorn ('03)
ESP4:39.14
  
 PB
10
Shanya Luna
Shanya Luna 
USA4:39.47
  
 SB
Michaela Rose
Michaela Rose ('03)
USA DNF
  
 
Lorena Rangel
Lorena Rangel ('02)
MEX DNF
  
 
Finale B
6
Irene Bonanomi
Irene Bonanomi 
ITA4:56.76
  
 
10
Ines Legendre
Ines Legendre ('02)
BEL5:00.23
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Sophie Daigle
Sophie Daigle 
USA9:56.72
  
 PB
2
Gwyneth Hughes
Gwyneth Hughes 
USA9:57.80
  
 PB
3Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98)DEN10:18.62
  
 PB
6
Clervie Chagot
Clervie Chagot ('02)
FRA10:57.47
  
 
7
Ceren Yilmaz
Ceren Yilmaz 
TUR11:02.95
  
 PB
Ella Chesnut
Ella Chesnut 
USA DNF
  
 
Elsa Rijpstra
Elsa Rijpstra 
NED DNF
  
 
Adele Broussard
Adele Broussard 
USA DNF
  
 
Shanya Luna
Shanya Luna 
USA DNF
  
 
Callie Hardy
Callie Hardy 
USA DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA12.82
  
 SB
2
Leah Phillips
Leah Phillips ('02)
USA12.89
  
 PB
3
Shani'a Bellamy
Shani'a Bellamy ('02)
USA13.26
  
 PB
4
Kennedy London
Kennedy London 
USA13.38
  
 PB
5
Vanessa Baldé
Vanessa Baldé ('03)
GER13.75
  
 PB
6
Claudine Raud-Gumiel
Claudine Raud-Gumiel ('02)
FRA14.22
  
 SB
7
Sarinity Bracey
Sarinity Bracey 
USA14.45
  
 SB
8
Orsciana Beard
Orsciana Beard ('03)
USA14.53
  
 PB
Daisa McKissic
Daisa McKissic 
USA DNF
  
 
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Helen Baumgarten
Helen Baumgarten ('03)
GER14.41
  
 SB
2
Josie Pry
Josie Pry ('02)
USA14.42
  
 PB
3
Kayla Meyers
Kayla Meyers 
USA14.47
  
 SB
4
Jessica Pitcher
Jessica Pitcher 
USA14.53
  
 PB
Finale C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Hanna-Mai Vaikla
Hanna-Mai Vaikla ('97)
EST14.79
  
 SB
2
Mia Evensen
Mia Evensen ('02)
NOR15.24
  
 PB
3
Carolin Bielert
Carolin Bielert ('03)
GER15.83
  
 SB
6
Andrea Tirado
Andrea Tirado ('04)
ESP17.73
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Leah Phillips
Leah Phillips ('02)
USA57.54
  
 PB
2
Helen Baumgarten
Helen Baumgarten ('03)
GER1:04.06
  
 PB
Finale B
1
Moseiha Bridgen
Moseiha Bridgen 
USA58.37
  
 PB
2
Ta'la Spates
Ta'la Spates 
USA59.58
  
 =PB
3
Sian Weller
Sian Weller 
USA1:00.87
  
 PB
4
Josie Pry
Josie Pry ('02)
USA1:03.70
  
 PB
5
Sierra Session
Sierra Session 
USA1:03.78
  
 PB
6
Rachel Hunter
Rachel Hunter ('01)
USA1:03.91
  
 
7
Claudine Raud-Gumiel
Claudine Raud-Gumiel ('02)
FRA1:08.24
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emma Engelhardt
Emma Engelhardt 
USA1.72
  
 =PB
 
1.63
  O
1.68
  O
1.72
 XO
1.73
XXX
    
2Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN1.68
  
 SB
 
1.63
  O
1.68
  O
1.72
  XX
1.73
XXX
    
2
Taylor Davis
Taylor Davis 
USA1.68
  
 SB
 
1.68
XXO
1.73
XXX
      
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Emery Prentice
Emery Prentice ('03)
USA3.83
  
 SB
 
3.68
  O
3.83
 XO
3.98
XXX
     
2
Jordan Brown
Jordan Brown 
USA3.83
  
 PB
 
3.68
 XO
3.83
 XO
3.98
XXX
     
3
Alexis Gratia
Alexis Gratia 
USA3.83
  
 SB
 
3.68
  O
3.83
XXO
3.98
XXX
     
4
Aly Jo Warren
Aly Jo Warren 
USA3.68
  
 
 
3.68
 XO
3.83
XXX
      
4
Ina Edström
Ina Edström ('01)
SWE3.68
  
 SB
 
3.68
 XO
3.83
XXX
      
4
Ainsley Hamsher
Ainsley Hamsher 
USA3.68
  
 SB
 
3.68
 XO
3.83
XXX
      
7
Cameron Martinez
Cameron Martinez 
USA3.68
  
 PB
 
3.68
XXO
3.83
XXX
      
Karlyn Trahan
Karlyn Trahan 
USA NH
  
 
 
3.68
XXX
       
Madison Brown
Madison Brown 
USA NH
  
 
 
3.68
XXX
       
Lara Zupanc
Lara Zupanc 
SLO NH
  
 
 
3.68
XXX
       
Savannah Morgan
Savannah Morgan ('01)
USA NH
  
 
 
3.68
XXX
       
Johanna Duplantis
Johanna Duplantis ('02)
SWE NH
  
 
 
3.68
XXX
       
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Courtney Wiltz
Courtney Wiltz 
USA5.97
+1.3
  
 PB
 
5.86
 2.7
5.97 PB
 1.3
5.54
 0.5
5.83
 1.1
  –  –  
2
Alimot Alowonle
Alimot Alowonle ('05)
NGR5.86
+0.1
  
 PB
 
5.43 SB
 2.0
5.78 SB
 0.0
5.65
 1.7
5.67
 1.3
5.59
 1.0
5.86 PB
 0.1
  
3
Olaia Gisela Becerril
Olaia Gisela Becerril ('01)
ESP5.74 w
+3.6
  
 
 
5.74
 3.6
  X  X  X4.93
 1.6
  X  
4
Hanna-Mai Vaikla
Hanna-Mai Vaikla ('97)
EST5.66
+2.0
  
 SB
 
  X5.66 SB
 2.0
5.58
 2.0
5.59
 0.1
  X  –  
5
Khrystyan Reddic
Khrystyan Reddic 
USA5.65
+1.6
  
 SB
 
  X5.40
 2.3
5.42
 0.3
5.53 SB
 -1.3
5.65 SB
 1.6
5.65 =SB
 1.0
  
6
Azariah Foster
Azariah Foster 
USA5.59
+2.0
  
 SB
 
5.39 SB
 -0.2
5.48 SB
 0.6
5.59 SB
 2.0
5.20
 0.8
5.51
 0.4
5.46
 0.0
  
7
Taviana Williams
Taviana Williams ('02)
USA5.56
0.0
  
 SB
 
5.49
 2.4
5.56 SB
 0.0
5.43
 0.0
5.39
 1.3
  X5.53
 1.7
  
Nasya Ramirez
Nasya Ramirez ('01)
NED NM
  
 
 
  X  X  X     
Giovana Corradi
Giovana Corradi ('03)
BRA NM
  
 
 
  X  X  X     
Jaslyn Smith
Jaslyn Smith 
USA NM
  
 
Shemia Odaine
Shemia Odaine 
BAR NM
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Eunice Ilunga Mbuyi
Eunice Ilunga Mbuyi ('02)
FRA13.18
+1.6
  
 SB
 
12.29
 0.3
12.74 SB
 0.6
12.90 SB
 1.0
13.00
 3.0
  X13.18 SB
 1.6
  
2
Iyana Johnson
Iyana Johnson 
USA12.43 w
+2.4
  
 
 
11.94
 1.8
12.16
 2.4
12.04
 1.2
12.16 =SB
 1.4
11.74
 2.2
12.43
 2.4
  
6
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE11.58 w
+2.3
  
 
 
  X  X11.58
 2.3
11.26 =SB
 -0.5
  X11.32
 2.2
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Colette Uys
Colette Uys 
RSA16.27
  
 PB
 
14.72  X  X  X16.14 PB16.27 PB  
2
Bodine Degli Umberti
Bodine Degli Umberti ('02)
RSA15.52
  
 SB
 
14.64 SB15.48 SB15.34  X15.52 SB  X  
3
Kristian Jackson
Kristian Jackson 
USA15.42
  
 PB
 
14.19 SB15.42 PB14.9615.04  X15.01  
4
Carnitra Mackey
Carnitra Mackey 
USA14.10
  
 PB
 
13.0613.35  X13.1714.10 PB  X  
5
A'ja Gore
A'ja Gore 
USA13.75
  
 PB
 
  X  X13.51 PB13.1413.71 PB13.75 PB  
6
Hollie Stewart
Hollie Stewart 
USA13.63
  
 PB
 
12.8512.8013.10 =SB13.19 SB13.63 PB13.25  
7
Brianna Washington
Brianna Washington 
USA13.57
  
 SB
 
  X  X13.44 SB  X  X13.57 SB  
9
Olivia Valliere
Olivia Valliere 
USA13.32
  
 SB
 
13.24 SB12.79  X13.32 SB  X12.82  
10
Deonmonique Granville
Deonmonique Granville 
USA12.98
  
 
 
12.93  X12.98     
11
Laila Guy
Laila Guy 
USA12.79
  
 
 
12.7912.74  X     
12
Lawrenee' Hart
Lawrenee' Hart 
USA12.61
  
 SB
 
12.61 SB  X  X     
13
Marin Barras
Marin Barras ('03)
USA12.45
  
 SB
 
  X  X12.45 SB     
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kristian Jackson
Kristian Jackson 
USA51.24
  
 SB
 
40.90 SB51.23 SB50.6451.0951.24 SB48.40  
2
Colette Uys
Colette Uys 
RSA51.01
  
 
 
50.7249.3549.3846.8851.01  X  
3
Brooklynne Wilson
Brooklynne Wilson ('98)
USA46.66
  
 SB
 
  X41.12  X46.66 SB40.56  X  
4
Brianna Washington
Brianna Washington 
USA45.15
  
 
 
45.1544.94  X  X  X  X  
5
Bodine Degli Umberti
Bodine Degli Umberti ('02)
RSA44.99
  
 
 
  X  X44.99  X  X  X  
6
Kaitlyn Washington
Kaitlyn Washington 
USA44.73
  
 PB
 
  X43.18  X42.22  X44.73 PB  
8
Sydney Lake
Sydney Lake ('02)
USA42.92
  
 SB
 
42.49 SB42.92 SB42.2640.92  X42.61  
9
Ashley McMillin
Ashley McMillin 
USA40.32
  
 SB
 
40.32 SB33.8336.9538.52  X37.74  
10
Bernesha Knowles
Bernesha Knowles ('03)
BAH40.31
  
 PB
 
40.31 PB38.39  X     
11
Karena Grigenas
Karena Grigenas 
USA40.08
  
 SB
 
40.08 SB  X34.28     
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Autavia Fluker
Autavia Fluker ('97)
USA63.85
  
 SB
 
61.64 SB62.42 SB61.2860.7362.1563.85 SB  
2
Colette Uys
Colette Uys 
RSA56.97
  
 
 
56.6756.9756.91  X53.0656.53  
3
Kira Benkmann
Kira Benkmann ('98)
GER51.86
  
 
 
49.8151.8650.1051.0050.67  X  
4
Brooklynne Wilson
Brooklynne Wilson ('98)
USA51.62
  
 SB
 
  X51.62 SB43.81  X  X46.84  
6
Sydney Lake
Sydney Lake ('02)
USA51.12
  
 SB
 
48.47 SB51.12 SB49.75  X49.09  X  
7Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN50.30
  
 SB
 
48.45  X49.14  X50.30 SB50.06  
8
A'ja Gore
A'ja Gore 
USA47.86
  
 PB
 
  X47.86 PB46.90  X43.65  X  
Bodine Degli Umberti
Bodine Degli Umberti ('02)
RSA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Bacilla
Emma Bacilla 
USA42.91
  
 PB
 
  X  X  X36.79  X42.91 PB  
2
Blair Lafleur
Blair Lafleur 
USA42.69
  
 SB
 
37.42 SB  –  X  X37.85 SB42.69 SB  
3
Ashley Duffus
Ashley Duffus ('01)
JAM40.16
  
 
 
40.1636.48  X37.12  X36.76  
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
LSU 
LSU  
USA43.27
  
 
  Alia Armstrong, Favour Ofili, Tionna Brown, Brianna Lyston
2
Tiger Olympians 
Tiger Olympians  
USA44.61
  
 
  Mikiah Brisco, Candace Hill, Symone Mason, Aleia Hobbs
3
Northwestern St. 
Northwestern St.  
USA44.91
  
 
  Victoria Byrd, Lynelle Washington, Vanessa Baldé, Maygan Shaw
4
New Orleans 
New Orleans  
USA45.66
  
 
  Trinity Bracey, Vivette Green, Helen Baumgarten, Alimot Alowonle
5
Louisiana 
Louisiana  
USA45.72
  
 
  Kennedy London, Ta'la Spates, Mari Robinson, Kiana Foster
K 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
LSU 
LSU  
USA3:35.27
  
 
  Hannah Douglas, Ella Onojuvwewo, Garriel White, Shani'a Bellamy
2
Northwestern St. 
Northwestern St.  
USA3:37.65
  
 
  Maygan Shaw, Lynelle Washington, Vanessa Baldé, Sanaria Butler

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive