Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Outdoor I 29.4.2023
Skovdalen Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM11.73
  
 PB
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM12.48
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.71
  
 SB
4Amin SalihAmin Salih ('06)Aalborg AM13.74
  
 PB
5Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8014.11
  
 PB
6Ahmead MaartemesrinyAhmead Maartemesriny ('06)Aalborg AM14.74
  
 PB
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM12.71
  
 PB
2Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM14.04
  
 SB
3Christian Svinth-JohansenChristian Svinth-Johansen ('87)Aalborg AM15.67
  
 PB
M 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM24.18
  
 PB
2Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM24.76
  
 PB
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM25.49
  
 PB
4Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM25.67
  
 SB
5Amin SalihAmin Salih ('06)Aalborg AM27.09
  
 PB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Joseph AdelJoseph Adel ('06)Aalborg AM27.70
  
 PB
2Jonas AdelJonas Adel ('01)Aalborg AM28.05
  
 PB
3Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM28.69
  
 PB
4Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM30.33
  
 PB
5Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM30.62
  
 PB
6Ahmead MaartemesrinyAhmead Maartemesriny ('06)Aalborg AM31.33
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
1William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM41.75
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190017:10.81
  
  K
2Nicolai Bach OrlienNicolai Bach Orlien ('95)Aalborg AM17:16.91
  
 PB
3Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)Aarhus 190017:22.24
  
 PB
4Emily Greve SomersetEmily Greve Somerset ('98)AGF Atletik18:33.32
  
  K
5Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM18:33.37
  
 SB
Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM DNF
  
 
Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik DNF
  
  K
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.40
  
 SB
 
3.80
XXO
4.20
 XO
4.40
XXO
4.50
xxx
    
K 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.66
  
 SB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM13.05
  
 SB
3Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM13.32
  
 SB
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM14.61
  
 PB
5Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM15.43
  
 PB
K 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM29.49
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM29.85
  
 PB
Finale B
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.96
  
 SB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM26.74
  
 SB
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM26.79
  
 SB
4Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM27.11
  
 SB
M22 600 m    

Finale A

Finale
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM1:24.55
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1:36.15
  
 PB
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM1:40.88
  
  K
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:00.13
  
  K
M22 Stangspring    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.70
  
 SB
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
xxx
     
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Ludvig Lambert JensenLudvig Lambert Jensen ('05)Aalborg AM3.10
  
 PB
 
2.60
 XO
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
XXO
3.10
XXO
3.20
XXX
 
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM3.00
  
 =PB
 
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
XXO
2.90
 XO
3.00
 XO
3.10
XXX
  
D17 1000 m    

Finale A

Finale
1Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:46.46
  
 PB
2Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM2:47.08
  
 PB
3Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM2:48.11
  
 PB
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM3:48.17
  
  K
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3:49.89
  
  K
6Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM4:23.86
  
  K
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK801.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
    
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK802.10
  
 PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXO
2.10
  O
2.20
XXX
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM4.86
-1.7
  
 SB
 
4.49 SB
 -1.3
  X4.67 SB
 -1.1
  X  X4.86 SB
 -1.7
  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8016.22
  
 PB
 
15.35 PB16.22 PB14.24     
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.60
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM5.43
-1.7
  
 PB
 
  X5.34 PB
 -1.1
5.43 PB
 -1.7
  X5.35
 0.0
5.23
 -2.9
  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8027.55
  
 PB
 
26.21 PB20.9723.27  X27.45 PB27.55 PB  
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM25.96
  
 SB
 
25.96 SB  X  X22.6023.5022.83  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8032.28
  
 PB
 
28.59 PB32.14 PB32.28 PB     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.55
0.0
  
 PB
 
  X
 0.3
  X  X  X  X4.55 PB
 0.0
  
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM3.94
-1.2
  
 PB
 
3.93 PB
 -2.3
3.88
 -1.1
3.68
 0.0
3.90
 0.0
3.71
 -1.2
3.94 PB
 -1.2
  
3Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM3.83
+0.1
  
 PB
 
3.83 PB
 0.1
3.56
 -1.3
3.80
 -0.5
  X  X  X  
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.79
0.0
  
 PB
 
  X
 -0.6
3.75 PB
 -1.1
  X  X
 -0.1
3.39
 -1.1
3.79 PB
 0.0
  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM25.59
  
 PB
 
  X  X  X20.63 SB25.59 PB  X  
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM21.73
  
 PB
 
21.73 PB19.9518.1216.9517.59  X  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM26.30
  
 PB
 
26.30 PB  X26.00     
2Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM15.41
  
 PB
 
15.41 PB  X  X     
Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 80 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM11.71
  
 PB
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM11.84
  
 PB
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM13.99
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.25
 XO
1.30
XXO
1.35
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.10
-0.8
  
 =PB
 
4.10 =PB
 -0.8
3.96
 -1.9
3.69
 -1.3
     
2Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM3.99
-0.9
  
 PB
 
3.99 PB
 -0.9
3.093.87
 0.0
     
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.49
-1.4
  
 PB
 
3.49 PB
 -1.4
3.20
 -1.3
  X     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM19.93
  
 PB
 
17.81 SB19.79 SB19.93 SB  X  X  X  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM27.25
  
 PB
 
27.25 PB23.1124.44     
P13 80 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.73
  
 PB
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8012.03
  
 PB
3Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM12.19
  
 PB
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM12.69
  
 PB
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM12.88
  
 PB
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM12.96
  
 PB
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM13.03
  
 PB
3Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM13.24
  
 PB
4Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM13.60
  
 PB
5Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM14.92
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
  O
1.43
XXX
   
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.35
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
     
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK801.30
  
 PB
 
1.00
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
  
5Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM1.25
  
 SB
 
1.20
 XO
1.25
  O
      
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK80 NH
  
 
 
1.50
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK804.01
-1.4
  
 PB
 
3.61 SB
 -1.3
4.01 PB
 -1.4
3.83
 0.0
     
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM3.85
-1.5
  
 PB
 
3.78 PB
 -1.0
3.85 PB
 -1.5
3.82
 -1.4
     
3Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM3.72
0.0
  
 PB
 
3.72 PB
 0.0
3.60
 -1.1
3.62
 -0.4
     
4Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM3.56
-1.5
  
 PB
 
3.56 PB
 -1.5
3.53
 -0.2
3.50
 0.0
     
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.55
-1.4
  
 PB
 
3.54 PB
 0.0
3.49
 0.0
3.55 PB
 -1.4
     
6Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM3.01
-1.2
  
 SB
 
2.97 SB
 -1.5
3.01 SB
 -1.2
2.97
 -0.3
     
7Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM2.80
-0.5
  
 PB
 
2.66 SB
 -2.3
2.80 PB
 -0.5
2.64
 -0.5
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM23.48
  
 PB
 
23.48 PB  X  X     
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM14.81
  
 PB
 
14.81 PB  X14.35     
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM13.40
  
 SB
 
12.98 SB13.40 SB  X     
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM13.05
  
 PB
 
  X10.55 PB13.05 PB     
5Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8011.79
  
 PB
 
11.79 PB11.0211.39     
6Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM11.57
  
 PB
 
9.79 PB6.3311.57 PB     
7Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM11.05
  
 PB
 
9.51 PB9.64 PB11.05 PB     
8Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM8.24
  
 PB
 
6.04 PB7.42 PB8.24 PB     
9Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM7.01
  
 PB
 
7.01 PB  X4.73     
D11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM11.51
  
  K
2
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK8012.20
  
  K
D11 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Mads Sommerlund
Mads Sommerlund ('14)
SIK8040.20
  
 PB
2
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK8042.04
  
 PB
3
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK8044.43
  
 PB
4
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK8045.38
  
 PB
5
Sebastian Bjørnlund Thomasen
Sebastian Bjørnlund Thomasen ('15)
Aalborg AM46.23
  
 PB
6
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM54.85
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK800.95
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM2.84 w
w
  
 
 
2.70 SB2.84 PB2.79     
2
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.67 w
w
  
 
 
2.30 PB2.52 PB2.67 PB     
D9 40 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK807.62
  
 PB
2
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK808.46
  
 PB
3
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK808.53
  
 PB
4
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM9.03
  
 PB
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Mads Sommerlund
Mads Sommerlund ('14)
SIK807.62
  
 PB
2
Sebastian Bjørnlund Thomasen
Sebastian Bjørnlund Thomasen ('15)
Aalborg AM8.24
  
 PB
3
Jacob Hartvig Spagner
Jacob Hartvig Spagner ('16)
Aalborg AM9.80
  
 PB
4
Hillel Alon Sagi
Hillel Alon Sagi ('14)
Aalborg AM9.94
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK801.00
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
XXX
      
2
Mads Sommerlund
Mads Sommerlund ('14)
SIK800.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
 XO
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
3
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK800.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
XXX
4
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK800.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
XXO
0.90
 XO
0.95
XXX
5
Sebastian Bjørnlund Thomasen
Sebastian Bjørnlund Thomasen ('15)
Aalborg AM0.75
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
XXO
0.75
  O
0.80
XXX
   
6
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM0.75
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
XXO
0.75
 XO
0.80
XXX
   
P9 40 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM8.39
  
 PB
2
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM8.42
  
 PB
3
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.54
  
 PB
4
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM8.57
  
 PB
5
Emmely Simonsen
Emmely Simonsen ('16)
SIK809.81
  
 PB
P9 200 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM45.55
  
 PB
2
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM48.00
  
 PB
3
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM50.74
  
 PB
4
Emmely Simonsen
Emmely Simonsen ('16)
SIK8055.80
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM0.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  X
0.95
XXX
       
1
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM0.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.93
  r
0.95
  X
0.95
XXX
      
3
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM0.75
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
XXX
   
4
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM0.70
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
XXX
    
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jacob Hartvig Spagner
Jacob Hartvig Spagner ('16)
Aalborg AM0.70
  
 PB
 
0.60
 XO
0.65
  O
0.70
  O
0.75
XXX
    

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne