Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Viborg: Vexa HLM R TESTLØB 4 30.4.2023
Viborg Atletikstadion
Vælg mænd discipliner
3000 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
M 3000 m
Finale A
Finale
1
Emil Poulsen
Emil Poulsen ('89)
89
VEXA HLM Running
9:58.3h
SB
2
Dennis Lybæk Hansen
Dennis Lybæk Hansen ('75)
75
VEXA HLM Running
10:25.6h
SB
3
Lasse Bach Christensen
Lasse Bach Christensen ('83)
83
VEXA HLM Running
10:52.5h
PB
4
Dicte Bundgaard
Dicte Bundgaard ('09)
09
Viborg AM
10:54.4h
K
5
Ellen Nørgaard
Ellen Nørgaard ('08)
08
Viborg AM
10:57.9h
K
6
Lucas Staal
Lucas Staal ('05)
05
VEXA HLM Running
11:02.9h
PB
7
Jeppe Moslund
Jeppe Moslund ('84)
84
VEXA HLM Running
11:03.1h
PB
8
Magnus Staal
Magnus Staal ('08)
08
Viborg AM
11:03.9h
PB
9
Asger Villadsen
Asger Villadsen ('74)
74
VEXA HLM Running
11:21.2h
PB
10
Thomas Kaldahl
Thomas Kaldahl ('82)
82
VEXA HLM Running
11:27.4h
PB
11
Mads Liseborg
Mads Liseborg ('85)
85
VEXA HLM Running
12:08.4h
PB
12
Jess Liseborg
Jess Liseborg ('83)
83
VEXA HLM Running
12:16.4h
PB
13
Tonni Furer Madsen
Tonni Furer Madsen
VEXA HLM Running
12:20.7h
PB
Finale B
1
Jesper Greve
Jesper Greve ('77)
77
VEXA HLM Running
10:11.5h
SB
2
Michael Grove
Michael Grove ('88)
88
VEXA HLM Running
10:33.9h
SB
3
Thomas Therkildsen
Thomas Therkildsen ('72)
72
VEXA HLM Running
11:47.2h
PB
4
Rene Staal
Rene Staal ('75)
75
VEXA HLM Running
11:52.5h
PB
5
Karina Nielsen
Karina Nielsen ('88)
88
VEXA HLM Running
12:56.7h
K
6
Ólöf Ólafsdóttir
Ólöf Ólafsdóttir ('77)
77
VEXA HLM Running
13:31.7h
K
7
Lisbeth Schûtt Rasmussen
Lisbeth Schûtt Rasmussen ('71)
71
VEXA HLM Running
13:46.3h
K
8
Heidi Lindgaard-Brok
Heidi Lindgaard-Brok ('77)
77
VEXA HLM Running
13:47.4h
K
9
Søren Rasmussen
Søren Rasmussen ('66)
66
Viborg AM
13:48.3h
SB
10
August Lund Andersen
August Lund Andersen ('12)
12
VEXA HLM Running
13:53.6h
PB
11
Sune Andersen
Sune Andersen ('80)
80
VEXA HLM Running
13:58.7h
SB
12
Jimmy Mousten
Jimmy Mousten ('70)
70
VEXA HLM Running
14:12.7h
SB
13
Magnus Greve
Magnus Greve ('09)
09
VEXA HLM Running
14:36.2h
PB
14
Simon Greve
Simon Greve ('07)
07
VEXA HLM Running
14:39.4h
PB
15
Victor Greve
Victor Greve ('05)
05
Viborg AM
14:40.8h
SB
16
Tina Staal
Tina Staal ('76)
76
VEXA HLM Running
16:31.0h
K
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Chris Fischer
Chris Fischer ('82)
82
VEXA HLM Running
16:36.5h
PB
2
Lasse Boesenbæk
Lasse Boesenbæk ('05)
05
Viborg AM
17:21.1h
SB
3
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
10
Viborg AM
17:26.7h
PB
4
Flemming Nørgaard Jensen
Flemming Nørgaard Jensen ('76)
76
VEXA HLM Running
18:09.1h
PB
5
Torben Bundgaard
Torben Bundgaard ('81)
81
VEXA HLM Running
18:09.1h
SB
6
Magnus Meilvang Tøttrup
Magnus Meilvang Tøttrup ('91)
91
VEXA HLM Running
18:91.0h
PB
7
Anders Winther Nielsen
Anders Winther Nielsen ('84)
84
VEXA HLM Running
18:10.4h
SB
8
Darren Luxford
Darren Luxford ('73)
73
VEXA HLM Running
19:04.6h
SB
9
Hans-Henrik Damgaard
Hans-Henrik Damgaard ('79)
79
VEXA HLM Running
19:37.4h
SB
10
Laurids Jakobsen
Laurids Jakobsen ('52)
52
Viborg AM
20:47.2h
SB
Finale B
1
Jeppe Norup
Jeppe Norup ('79)
79
VEXA HLM Running
18:14.3h
SB
2
Martin Sølager Pedersen
Martin Sølager Pedersen ('77)
77
VEXA HLM Running
18:41.7h
PB
3
Anders Balle Rasmussen
Anders Balle Rasmussen ('75)
75
VEXA HLM Running
19:28.9h
PB
4
Michael Krogh Sørensen
Michael Krogh Sørensen ('77)
77
VEXA HLM Running
20:08.5h
PB
5
Per Vagnby
Per Vagnby ('67)
67
VEXA HLM Running
21:34.9h
SB
6
Anders Hauge
Anders Hauge ('70)
70
VEXA HLM Running
21:42.4h
PB
7
Hans Salling
Hans Salling ('78)
78
VEXA HLM Running
21:46.4h
PB
8
Jesper Løkke
Jesper Løkke ('85)
85
VEXA HLM Running
22:06.8h
SB
9
Katrine Therkildsen
Katrine Therkildsen ('77)
77
VEXA HLM Running
24:30.5h
K
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland