Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tårnby Games 6‐7.5.2023
Tårnby Stadion

M 100 m    
6.5. Vind: -1.7

Finale A

Finale
6.5.Vind: -1.7
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.03
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD11.12
  
 =SB
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.26
  
 SB
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.27
  
 SB
5Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.62
  
 SB
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.67
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta DQ
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -2.8
6.5.Vind: -2.8
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD11.12
Q
  
 SB
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.42
q
  
 SB
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.43
q
  
 SB
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.80
q
  
 
5Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan11.84
  
 
6Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.63
  
 SB
Indledende 2
6.5. Vind: -3.6
6.5.Vind: -3.6
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.26
Q
  
 SB
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.44
q
  
 SB
3Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.74
q
  
 SB
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF12.14
  
 SB
5Yousif SarajYousif Saraj Frederiksberg IF13.15
  
 SB
Indledende 3
6.5. Vind: -3.0
6.5.Vind: -3.0
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.85
Q
  
 SB
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF12.03
  
 SB
3Bo SchmidtBo Schmidt ('92)Frederiksberg IF12.49
  
 
4Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)Hvidovre AM12.80
  
 SB
M 300 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 37.48
  
 PB
2Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC38.53
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF42.62
  
 SB
4René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61)Odense Atletik 44.09
  
 SB
Finale B
7.5.
7.5.
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM37.17
  
 PB
2Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 37.85
  
 SB
3Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik38.90
  
 PB
4Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 41.23
  
 SB
Finale C
7.5.
7.5.
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta35.55
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC35.72
  
 PB
3Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)Holte Atletik36.30
  
 PB
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 36.63
  
 PB
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas37.73
  
 SB
6Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM38.38
  
 SB
Finale D
7.5.
7.5.
1Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)Sparta34.38
  
 PB
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan35.38
  
 PB
3Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF35.95
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta DNF
  
 
M 800 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:53.29
  
 PB
2Nick JensenNick Jensen ('91)Vejle IF1:55.02
  
 SB
3Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta1:55.40
  
 SB
4Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 1:58.79
  
 SB
5Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF1:59.78
  
 SB
6Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:00.92
  
 SB
7Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 2:06.62
  
 SB
8Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 2:07.48
  
 PB
9Gustav Lund LiebingGustav Lund Liebing ('04)Sparta2:10.09
  
 SB
10Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:12.10
  
 SB
11Hesham Morten GabrHesham Morten Gabr ('76)2:12.32
  
 SB
12René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61)Odense Atletik 2:22.15
  
 SB
M 1500 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF4:02.50
  
 PB
2Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:12.25
  
 SB
3Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta4:12.71
  
 PB
4Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN4:14.66
  
 SB
5Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF4:24.72
  
 SB
6Mads EskarMads Eskar ('96)Sparta4:39.06
  
 PB
7Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta4:42.08
  
 SB
8Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)PSF4:43.24
  
 SB
9Mads ErtingMads Erting ('03)PSF4:43.49
  
 SB
10Lasse Kuhre HansenLasse Kuhre Hansen ('96)Viking Atletik4:44.42
  
 SB
M 3000 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC8:51.47
  
 SB
2Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta8:52.63
  
 SB
3Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta8:53.20
  
 SB
4Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta8:53.36
  
 PB
5Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF8:54.92
  
 PB
6Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN8:55.92
  
 SB
7Asbjørn Guldhammer RiisAsbjørn Guldhammer Riis ('96)Frederiksberg IF9:05.82
  
 PB
8Jakob Lund FriskJakob Lund Frisk ('03)BAC9:07.67
  
 PB
9Christian MadsenChristian Madsen ('77)Blovstrød Løverne9:09.51
  
 SB
10Simon Ingeman HansenSimon Ingeman Hansen ('95)Gentofte IK9:43.54
  
 PB
11René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO9:56.78
  
 SB
12Casper van der LuijtCasper van der Luijt ('98)Sparta / NED10:01.67
  
 SB
13Lasse Kuhre HansenLasse Kuhre Hansen ('96)Viking Atletik10:09.14
  
 SB
14Lars WendtLars Wendt ('71)Blovstrød Løverne10:39.80
  
 PB
Finale B
7.5.
7.5.
1Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC10:12.92
  
  K
2May JensenMay Jensen ('94)Sparta10:29.63
  
  K
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK10:38.11
  
 PB
4Rumbin LeeRumbin Lee ('06)Sparta11:03.21
  
 PB
5Nikolaj Christopher SoelbergNikolaj Christopher Soelberg ('07)Gentofte IK11:05.48
  
 PB
6Noah Andreas DyrehaugeNoah Andreas Dyrehauge ('07)Odense Atletik 11:06.00
  
 PB
7Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC11:06.05
  
 PB
M 3000 m forh.    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas10:27.02
  
 PB
M 110 m hæk    
6.5. Vind: -2.6

Finale A

Finale
6.5.Vind: -2.6
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.86
  
 SB
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta16.39
  
 PB
3Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF17.15
  
 PB
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik17.88
  
 SB
M 400 m hæk    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta52.57
  
 PB
M Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1.77
  
 SB
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
XXX
  
Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF NH
  
 
 
1.50
XXX
       
M Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.55
  
 SB
 
4.40
  O
4.55
 XO
4.70
xxx
     
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.60
  
 SB
 
3.30
 XO
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
  O
3.70
XXX
   
M Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.28
+0.7
  
 SB
 
7.05 SB
 1.7
7.28 SB
 0.7
  X  X  X7.16
 0.7
  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.19
+1.0
  
 SB
 
  X4.39 SB
 -1.0
6.19 SB
 1.0
5.76
 1.1
  X  X  
3Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF4.75
+0.1
  
 PB
 
4.75 PB
 0.1
4.72
 0.3
4.72
 0.5
4.66
 0.0
4.46
 0.3
4.18
 1.6
  
M Kuglestød 7.26 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC13.31
  
 SB
 
  X12.45 SB12.89 SB12.7313.15 SB13.31 SB  
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta12.94
  
 PB
 
12.58 PB  X12.51  X11.7012.94 PB  
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta12.87
  
 PB
 
10.98 SB12.47 SB11.4612.87 PB12.6612.78  
M Diskoskast 2.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta37.39
  
 PB
 
33.31 SB35.53 PB  X34.70  X37.39 PB  
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta36.93
  
 PB
 
36.93 PB35.17  X34.4035.6335.46  
3Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC36.84
  
 SB
 
34.57 SB35.27 SB35.36 SB33.4536.49 SB36.84 SB  
4Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF33.65
  
 PB
 
30.39 SB29.08  X  X  X33.65 PB  
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta32.65
  
 PB
 
  X  X  X  X32.65 PB32.42  
M Spydkast 800 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM65.56
  
 SB
 
63.53 SB65.56 SB61.55  X60.83  –  
2Noah AckermanNoah Ackerman ('01)Frederiksberg IF36.73
  
 PB
 
29.50 PB30.54 PB26.9836.73 PB  X32.05  
3Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC36.48
  
 SB
 
36.08 SB36.14 SB35.7636.48 SB  –  –  
K 100 m    
6.5. Vind: -0.6

Finale A

Finale
6.5.Vind: -0.6
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.38
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.55
  
 SB
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF12.88
  
 SB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.45
  
 SB
K 300 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti45.42
  
 PB
2Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 46.85
  
 PB
Finale B
7.5.
7.5.
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik44.67
  
 PB
2Frida RevallFrida Revall ('06)Frederiksberg IF45.57
  
 PB
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik45.94
  
 PB
4Katrine Saaby NielsenKatrine Saaby Nielsen ('98)Hvidovre AM46.92
  
 PB
Finale C
7.5.
7.5.
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 41.30
  
 PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik42.89
  
 PB
3Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF43.91
  
 PB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta45.06
  
 SB
5Ulrikke Boje BrunUlrikke Boje Brun ('98)KIF45.31
  
 SB
Finale D
7.5.
7.5.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta39.36
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta40.02
  
 PB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM40.24
  
 PB
4Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik40.25
  
 PB
5Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM40.94
  
 PB
K 800 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:13.29
  
 SB
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 2:23.23
  
 SB
3Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik2:24.67
  
 PB
K 1500 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF5:12.12
  
 SB
2Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)Sparta5:15.35
  
 SB
3Anne ZederkofAnne Zederkof ('98)HGATM 5:51.22
  
 PB
K 3000 m forh.    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta9:48.46
  
 PB
2
Thea Charlotte Knutsen
Thea Charlotte Knutsen ('04)
/ NOR10:26.52
  
 SB
3
Maiken Homlung Prøitz
Maiken Homlung Prøitz ('04)
/ NOR10:26.97
  
 PB
4Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190010:28.35
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
6.5. Vind: -3.6

Finale A

Finale
6.5.Vind: -3.6
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.94
  
 SB
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta16.23
  
 SB
K Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.64
  
 SB
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXO
1.70
XXX
   
2Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.55
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
XXX
     
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.50
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
XXX
      
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta NH
  
 
 
1.15
  r
       
K Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.50
  
 SB
 
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
XXO
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
  
K Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF6.09
+1.9
  
 PB
 
  X  X5.69 SB
 0.9
6.09 PB
 1.9
  X  X  
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.87
0.0
  
 SB
 
  X5.68 SB
 0.0
  X5.72 SB
 1.5
  X5.87 SB
 0.0
  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.82
+1.9
  
 SB
 
  X  X5.53 SB
 0.0
  X
 0.6
5.82 SB
 1.9
  X  
4Sandra Fürstenberg BöllSandra Fürstenberg Böll ('94)Sparta5.49
+0.1
  
 SB
 
5.29 SB
 -2.3
5.49 SB
 0.1
  X5.30
 0.9
  –   
5Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.26
+1.1
  
 SB
 
  X5.26 SB
 1.1
5.09
 -0.3
  X  –   
6Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.17
+0.6
  
 SB
 
5.03 SB
 0.0
5.09 SB
 0.0
  –5.17 SB
 0.6
  –   
7Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.63
+1.3
  
 SB
 
4.63 SB
 1.3
  X4.61
 0.1
  –    
8Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 4.20
+1.5
  
 SB
 
4.20 SB
 1.5
4.02
 0.0
4.02
 0.0
  –    
K Kuglestød 4.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta12.67
  
 PB
 
12.29 SB12.67 PB11.8512.5412.1212.10  
2Sandra Fürstenberg BöllSandra Fürstenberg Böll ('94)Sparta11.95
  
 SB
 
11.76 SB11.95 SB11.4311.48  X10.69  
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta11.22
  
 PB
 
11.15 PB11.22 PB11.1511.0711.0311.16  
K Diskoskast 1.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM55.19
  
 SB
 
55.19 SB52.7852.2852.3654.88  X  
K Spydkast 600 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM33.67
  
 SB
 
33.67 SB33.3032.9330.2232.0832.13  
M30 Diskoskast 2.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 52.04
  
 
 
52.0449.85  X49.09  X47.10  
2Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik51.71
  
 SB
 
  X51.33 SB  X50.9849.8851.71 SB  
D19 100 m    
6.5. Vind: -1.3

Finale A

Finale
6.5.Vind: -1.3
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM11.53
  
 PB
2Skjold AallmannSkjold Aallmann ('04)Odense Atletik 11.56
  
 SB
3Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC11.68
  
 SB
4Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 12.10
  
 PB
D19 200 m    
7.5. Vind: -1.1

Finale A

Finale
7.5.Vind: -1.1
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM23.53
  
 PB
2Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 24.36
  
 PB
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM25.61
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
6.5. Vind: -0.7

Finale A

Finale
6.5.Vind: -0.7
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.32
  
 PB
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik DNF
  
 
D19 400 m hæk    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1:02.45
  
 PB
2Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF1:05.91
  
 PB
D19 Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.77
  
 SB
 
1.71
 XO
1.74
 XO
1.77
  O
1.80
XXX
    
Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 1900 NH
  
 
 
1.30
  r
       
D19 Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.78
+1.4
  
 SB
 
6.78 SB
 1.4
6.66
 0.0
6.56
 0.0
  X  X  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.13
  
 =PB
 
14.00 SB12.9613.1513.9714.13 =PB  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.11
  
 PB
 
  X  X  X14.11 PB  X  X  
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta13.23
  
 PB
 
12.87 PB  X11.9712.6912.93 PB13.23 PB  
4Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC6.03
  
 PB
 
5.56 PB5.525.99 PB  –5.386.03 PB  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik45.36
  
 PB
 
42.65 PB44.59 PB45.36 PB44.6044.2643.38  
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta35.71
  
 SB
 
35.71 SB33.3835.31  X  X  X  
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta30.92
  
 PB
 
  X  X  X29.24 PB30.79 PB30.92 PB  
D19 Spydkast 800 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta57.72
  
 SB
 
52.52 SB57.72 SB  X  X  X  X  
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta47.17
  
 SB
 
47.17 SB42.5946.0238.5439.76  –  
Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF NM
  
 
 
  –       
P19 200 m    
7.5. Vind: -0.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.6
1Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF28.56
  
 SB
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti28.72
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
6.5. Vind: -3.6

Finale A

Finale
6.5.Vind: -3.6
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta15.45
  
 SB
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
/ SWE DNF
  
 
P19 400 m hæk    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:13.38
  
 SB
2Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:15.73
  
 SB
P19 Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.58
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
XXX
    
2Smilla Alex Hytholm PetersenSmilla Alex Hytholm Petersen ('04)Holte Atletik1.55
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXO
1.58
XXX
    
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
/ SWE NH
  
 
 
1.15
  r
       
P19 Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.98
+1.1
  
 PB
 
  X5.78 SB
 0.0
  X5.98 PB
 1.1
  X  X  
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik5.07
0.0
  
 PB
 
  X4.89 SB
 0.0
4.88
 1.3
5.07 PB
 0.0
  X  X  
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.85
0.0
  
 PB
 
  X  X4.85 PB
 0.0
  X  X  X  
4Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 4.64
0.0
  
 
 
  X4.58
 0.0
4.64
 0.0
4.57
 0.0
  –   
P19 Kuglestød 4.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.59
  
 PB
 
10.54 SB10.86 SB11.36 PB11.54 PB10.9911.59 PB  
P19 Diskoskast 1.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)Sparta39.40
  
 SB
 
35.40 SB39.24 SB  X39.0237.4539.40 SB  
P19 Spydkast 600 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia42.41
  
 PB
 
38.94 SB41.11 PB38.3442.41 PB38.1837.24  
2
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
/ SWE35.40
  
 PB
 
33.28 PB  X32.6030.3035.40 PB30.51  
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta34.38
  
 PB
 
  X  X  X34.38 PB30.3133.92  
D17 100 m    
6.5. Vind: -2.9

Finale A

Finale
6.5.Vind: -2.9
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.47
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.52
  
 
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.69
  
 
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.76
  
 SB
5Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.94
  
 
6August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF12.01
  
 
7Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.09
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -0.6
6.5.Vind: -0.6
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.41
Q
  
 SB
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.56
q
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.85
q
  
 PB
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.02
  
 SB
5Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.11
  
 
Indledende 2
6.5. Vind: -0.4
6.5.Vind: -0.4
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.39
Q
  
 SB
2Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.60
q
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 12.05
  
 PB
4Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190012.50
  
 PB
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.60
  
 PB
Indledende 3
6.5. Vind: +0.3
6.5.Vind: +0.3
1Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.71
Q
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.79
q
  
 SB
3Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.24
  
 SB
4Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF12.85
  
 PB
Indledende 4
6.5. Vind: -0.1
6.5.Vind: -0.1
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190011.95
Q
  
 SB
2Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik12.53
  
 SB
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.54
  
 SB
D17 200 m    
7.5. Vind: -1.0

Finale A

Finale
7.5.Vind: -1.0
1Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC25.22
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF26.40
  
 PB
3Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC27.66
  
 PB
Finale B
7.5. Vind: -2.0
7.5.Vind: -2.0
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM24.81
  
 SB
2Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik25.30
  
 SB
3Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF25.94
  
 PB
Finale C
7.5. Vind: -1.3
7.5.Vind: -1.3
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF22.82
  
 PB
2Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM23.60
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF23.60
  
 PB
4Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190024.09
  
 SB
5Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF24.13
  
 PB
D17 800 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:06.01
  
 PB
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:17.93
  
 PB
3Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:19.94
  
 PB
4Rumbin LeeRumbin Lee ('06)Sparta2:33.72
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
6.5. Vind: -0.7

Finale A

Finale
6.5.Vind: -0.7
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta16.05
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK16.22
  
 PB
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta17.94
  
 PB
D17 400 m hæk 84.0 cm    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Joel Frederik von d'AheJoel Frederik von d'Ahe ('06)Sparta54.03
  
 PB
D17 Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta1.77
  
 SB
 
1.71
 XO
1.74
 XO
1.77
 XO
1.80
XXX
    
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.74
  
 SB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
 XO
1.74
  O
1.77
XXX
  
D17 Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.80
  
 PB
 
3.30
XXO
3.40
  O
3.50
  O
3.60
 XO
3.70
  O
3.80
XXO
3.90
XXX
 
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta3.30
  
 PB
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3.20
  
 =PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
XXO
3.30
  r
  
D17 Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.04
+0.5
  
 PB
 
6.55 SB
 0.9
6.76 SB
 0.0
7.04 PB
 0.5
6.86
 0.0
5.71
 2.4
  –  
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 6.88
+0.5
  
 PB
 
  X  X6.88 PB
 0.5
6.76
 -1.4
  X  X  
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.26
+0.1
  
 SB
 
6.23 SB
 0.4
  X6.26 SB
 0.1
6.08
 0.0
6.17
 1.8
  X  
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC5.62
+1.7
  
 PB
 
5.59 PB
 2.0
5.62 PB
 1.7
5.21
 0.0
5.48
 0.0
  X  –  
5Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF5.56
0.0
  
 PB
 
  X5.56 PB
 0.0
  X5.06
 0.0
  –5.15
 0.0
  
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF5.24 w
+2.3
  
 
 
5.24
 2.3
4.92
 0.6
4.67
 0.4
5.06 =PB
 1.7
  –5.12
 2.4
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.39
  
 PB
 
  X11.94 PB12.15 PB11.0011.0712.39 PB  
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta11.61
  
 PB
 
10.84 PB9.8210.6911.04 PB11.41 PB11.61 PB  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK39.36
  
 PB
 
33.92 PB35.49 PB38.08 PB37.9639.36 PB  X  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC33.22
  
 PB
 
29.83 PB  X30.51 PB26.9525.6233.22 PB  
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta31.10
  
 PB
 
31.10 PB23.1430.7728.7528.9030.58  
D17 Spydkast 700 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190043.27
  
 PB
 
43.27 PB43.2241.3642.4742.9839.65  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC39.55
  
 
 
36.5531.84  X35.5535.5239.55  
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC38.50
  
 
 
  X  X35.3234.0335.5338.50  
4Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 35.28
  
 SB
 
  X  X33.58 SB35.28 SB34.31  –  
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190033.77
  
 PB
 
  X  X33.77 PB33.2031.8131.71  
P17 100 m    
6.5. Vind: -2.0

Finale A

Finale
6.5.Vind: -2.0
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik13.00
  
 
2Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK13.51
  
 SB
3Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190013.58
  
 SB
4Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC14.08
  
 
5Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM14.56
  
 SB
6Mikala JessenMikala Jessen ('07)Amager AC15.91
  
 PB
7Clara Gerlach KnappeClara Gerlach Knappe ('07)Amager AC16.48
  
 PB
P17 200 m    
7.5. Vind: -0.4

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.4
1Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta28.36
  
 SB
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF28.83
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190029.48
  
 PB
4Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM29.55
  
 PB
5Sophie MaertensSophie Maertens ('07)KIF32.51
  
 PB
Finale B
7.5. Vind: -1.9
7.5.Vind: -1.9
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 26.67
  
 PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik27.23
  
 PB
3Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK27.42
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF27.45
  
 PB
5Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK27.80
  
 PB
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF27.93
  
 PB
Finale C
7.5. Vind: -0.5
7.5.Vind: -0.5
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.27
  
 SB
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik25.99
  
 PB
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta26.27
  
 PB
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF26.73
  
 PB
5Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas27.02
  
 SB
6Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM27.62
  
 SB
P17 800 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)Frederiksberg IF2:28.53
  
 SB
2Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM2:33.66
  
 PB
3Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)Sparta2:36.42
  
 PB
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002:43.53
  
 SB
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:20.91
  
 SB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
6.5. Vind: -1.8

Finale A

Finale
6.5.Vind: -1.8
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 15.91
  
 PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik16.09
  
 
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 16.14
  
 PB
4Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK16.39
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -2.3
6.5.Vind: -2.3
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta15.53
Q
  
 SB
2Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK15.66
q
  
 PB
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 15.94
q
  
 PB
4Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik15.98
q
  
 PB
5Mathilde PovlsenMathilde Povlsen ('07)HGATM 18.82
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: -2.3
6.5.Vind: -2.3
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 16.22
Q
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF16.27
q
  
 PB
3Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190016.52
  
 SB
P17 Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.58
  
 
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
 XO
1.63
XXX
    
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.55
  
 SB
 
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXX
    
3Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.50
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
   
4Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.50
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
 XO
1.55
XXX
   
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.40
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
6Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)Gentofte IK1.30
  
 SB
 
1.30
XXO
1.35
XXX
      
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.25
  
 SB
 
1.20
 XO
1.25
XXO
      
P17 Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.40
+1.7
  
 SB
 
  X5.01 SB
 0.0
  X5.31 SB
 1.7
5.40 SB
 1.7
  X  
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 5.24
+1.0
  
 PB
 
5.21 PB
 0.0
5.05
 1.6
5.24 PB
 1.0
5.07
 1.7
4.94
 -1.2
5.20
 0.7
  
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.90
+1.0
  
 SB
 
4.71 SB
 -1.4
4.88 SB
 0.0
4.90 SB
 1.0
3.33
 0.7
  X4.35
 1.2
  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.81
0.0
  
 PB
 
  X4.59 SB
 -0.9
4.76 PB
 1.7
4.80 PB
 1.5
4.81 PB
 0.0
  X  
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.80
-0.1
  
 SB
 
4.54 SB
 -0.3
4.80 SB
 -0.1
4.69
 -1.6
4.78
 0.9
  X4.79
 0.6
  
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.68
+0.9
  
 PB
 
4.65 PB
 -1.2
4.68 PB
 0.9
  X3.69
 0.0
4.61
 0.9
4.43
 -0.1
  
7Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.64
+1.4
  
 PB
 
  X4.61 PB
 0.0
4.64 PB
 1.4
  –    
8Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.64
-0.7
  
 SB
 
  X4.58 SB
 0.0
4.64 SB
 -0.7
  –    
9Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik4.56
+1.3
  
 PB
 
4.04 SB
 0.0
4.33 SB
 0.0
4.56 PB
 1.3
     
10Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik4.13
+1.1
  
 SB
 
4.00 SB
 -0.3
3.97
 -0.1
4.13 SB
 1.1
     
11Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF4.11
+0.8
  
 PB
 
  X  X4.11 PB
 0.8
     
12Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF3.59
0.0
  
 SB
 
  X3.59 SB
 0.0
  X     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.71
  
 PB
 
11.31  X12.71 PB11.5212.3212.65  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.00
  
 PB
 
  X11.00 PB10.3410.5810.59  X  
3Pil Johanne Nedergaard WintherPil Johanne Nedergaard Winther ('06)Sparta10.26
  
 SB
 
10.10 SB9.789.8910.13 SB10.26 SB9.63  
4Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.88
  
 PB
 
9.14 SB9.87 PB9.88 PB9.459.779.28  
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta8.57
  
 PB
 
8.55 PB8.488.238.318.468.57 PB  
6Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik8.36
  
 PB
 
8.36 PB  X7.997.38  X  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik47.51
  
 SB
 
  X46.22 SB47.51 SB45.1746.6143.29  
2Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik30.18
  
 SB
 
28.55 SB29.74 SB29.80 SB28.6930.18 SB28.20  
3
Moa Persson
Moa Persson ('06)
/ SWE26.38
  
 SB
 
26.31 SB  X  X26.38 SB  X  X  
4Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik19.82
  
 PB
 
19.82 PB  X19.5519.08  X  X  
5Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.95
  
 PB
 
15.34 PB15.67 PB15.40  X15.95 PB14.69  
P17 Spydkast 500 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik37.34
  
 SB
 
33.41 SB37.34 SB34.63  X  X33.36  
2
Moa Persson
Moa Persson ('06)
/ SWE30.45
  
 SB
 
27.46 SB27.63 SB29.07 SB  X28.0330.45 SB  
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta27.80
  
 SB
 
23.28 SB19.8722.0324.56 SB  X27.80 SB  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF26.95
  
 SB
 
22.84 SB26.95 SB24.1523.24  X  X  
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta24.42
  
 SB
 
22.92 SB22.6622.4424.42 SB23.6424.17  
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 22.00
  
 SB
 
18.53 SB22.00 SB20.8220.9621.88  X  
Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta NM
  
 
 
  –  –  –  X  –  –  
D15 100 m    
6.5. Vind: -1.7

Finale A

Finale
6.5.Vind: -1.7
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.75
  
 
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.79
  
 
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.14
  
 
4Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta12.47
  
 
5Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød12.96
  
 
6Mathias KentMathias Kent ('08)KIF13.06
  
 PB
7Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas13.17
  
 PB
8Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM13.35
  
 PB
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -0.9
6.5.Vind: -0.9
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.67
Q
  
 
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.73
q
  
 
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas13.25
q
  
 PB
4Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK13.55
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: -1.9
6.5.Vind: -1.9
1Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta12.49
Q
  
 
2Mathias KentMathias Kent ('08)KIF13.36
q
  
 PB
3Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM13.49
q
  
 PB
4Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM13.61
  
 SB
Indledende 3
6.5. Vind: -0.4
6.5.Vind: -0.4
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.18
Q
  
 
2Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød12.94
q
  
 PB
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta13.59
  
 PB
D15 200 m    
7.5. Vind: -0.3

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.3
1Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød26.19
  
 PB
2Mathias KentMathias Kent ('08)KIF26.87
  
 PB
3Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC33.49
  
 PB
Finale B
7.5. Vind: -0.4
7.5.Vind: -0.4
1Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 26.91
  
 PB
2Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta27.79
  
 PB
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta30.01
  
 PB
Finale C
7.5. Vind: -1.7
7.5.Vind: -1.7
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 26.14
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta26.20
  
 PB
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas26.76
  
 PB
4Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM27.29
  
 PB
Finale D
7.5. Vind: -0.7
7.5.Vind: -0.7
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta24.07
  
 PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF24.75
  
 PB
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC24.84
  
 PB
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta25.81
  
 PB
D15 1500 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF4:42.23
  
 SB
2Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne4:47.72
  
 PB
3Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik4:49.25
  
 PB
4Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta4:57.20
  
 PB
5Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik5:12.17
  
 PB
6David Rouchdi NielsenDavid Rouchdi Nielsen ('08)Sparta5:16.91
  
 PB
7Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19005:18.22
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
6.5. Vind: -2.8

Finale A

Finale
6.5.Vind: -2.8
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta15.97
  
 PB
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 17.40
  
 SB
3Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik20.45
  
 PB
D15 Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.58
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
XXX
    
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.58
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
XXX
   
3Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.40
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
D15 Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3.10
  
 =PB
 
2.30
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXX
       
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.90
  
 PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
XXX
 
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta2.30
  
 PB
 
2.00
 XO
2.10
  O
2.20
XXO
2.30
  O
2.40
XXX
   
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta2.00
  
 PB
 
1.80
 XO
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXX
    
D15 Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.50
+0.5
  
 PB
 
6.38 PB
 0.1
6.23
 0.0
6.06
 0.0
6.40 PB
 0.2
6.50 PB
 0.5
6.37
 0.0
  
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.99
0.0
  
 PB
 
  X5.75 PB
 1.1
5.99 PB
 0.0
  X5.48
 0.0
5.99 =PB
 0.5
  
3Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.81
+1.0
  
 
 
5.77
 2.0
5.81
 1.0
5.39
 -1.1
5.71
 -0.2
  X5.69
 0.0
  
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 5.69
0.0
  
 PB
 
4.85 SB
 0.9
4.92 SB
 1.6
4.87
 0.0
  X5.42 PB
 0.0
5.69 PB
 0.0
  
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta5.42
-0.3
  
 PB
 
5.33
 0.0
4.13
 2.2
5.39 PB
 1.8
5.42 PB
 -0.3
5.34
 0.0
  X  
6Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta5.42
+1.3
  
 PB
 
4.11
 1.4
4.01
 0.3
5.08
 0.9
5.03
 0.6
5.42 PB
 1.3
5.23
 0.0
  
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.91
+0.8
  
 PB
 
4.52 SB
 1.2
4.69 PB
 0.2
4.91 PB
 0.8
  –    
8Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta4.36
0.0
  
 PB
 
3.60 PB
 1.2
4.36 PB
 0.0
4.35
 0.0
  –    
9Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC3.62
+0.2
  
 PB
 
3.62 PB
 0.2
3.33
 1.4
3.49
 0.9
     
August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X
 -0.3
  –      
D15 Kuglestød 4.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.97
  
 
 
11.6011.8011.2111.97  X11.78  
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.72
  
 PB
 
10.6211.4211.72 PB11.4011.6011.67  
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta11.40
  
 PB
 
  X10.18 PB  –11.06 PB10.5111.40 PB  
4Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas11.24
  
 PB
 
10.14 PB9.9210.14 =PB10.74 PB10.6411.24 PB  
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 10.51
  
 PB
 
9.95 PB9.99 PB10.28 PB10.2310.0010.51 PB  
6Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta9.68
  
 PB
 
9.61 PB9.269.68 PB9.069.198.73  
7Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta8.60
  
 PB
 
8.59 PB8.368.60 PB  –    
8Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød8.40
  
 PB
 
8.40 PB6.888.25  –    
D15 Diskoskast 1.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik45.49
  
 SB
 
45.49 SB41.4736.8442.4544.9345.26  
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 32.00
  
 PB
 
32.00 PB31.2230.23  X21.8230.49  
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta27.41
  
 PB
 
24.20 PB27.41 PB  X  X24.19  X  
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta21.28
  
 PB
 
19.77 PB21.28 PB20.9720.80  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM43.43
  
 PB
 
43.43 PB39.4636.4935.9335.4039.05  
2Fredrik Xibo JensenFredrik Xibo Jensen ('08)Korsør AM36.41
  
 PB
 
35.82 PB35.3730.7334.0736.41 PB34.70  
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas31.26
  
 SB
 
31.26 SB27.97  X30.7929.61  X  
4Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød27.12
  
 PB
 
26.12 PB24.1424.7421.4027.12 PB24.40  
5Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta23.06
  
 PB
 
17.46 PB  X21.35 PB21.70 PB23.06 PB20.09  
P15 100 m    
6.5. Vind: -1.0

Finale A

Finale
6.5.Vind: -1.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.24
  
 
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik13.47
  
 
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.48
  
 PB
4Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.63
  
 PB
5Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.69
  
 
6Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 14.10
  
 
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 14.28
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: +0.3
6.5.Vind: +0.3
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.13
Q
  
 
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik13.34
q
  
 PB
3Runa Stidsing HeerfordtRuna Stidsing Heerfordt ('09)KIF14.69
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: -0.1
6.5.Vind: -0.1
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.49
Q
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.53
q
  
 
3
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
/ SWE13.94
q
  
 SB
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 14.01
q
  
 SB
5Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik14.11
  
 SB
6Anna Hedeager HarboeAnna Hedeager Harboe ('08)KIF15.46
  
 PB
Indledende 3
6.5. Vind: +0.3
6.5.Vind: +0.3
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.66
Q
  
 PB
2Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 13.89
q
  
 PB
3Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti14.25
  
 
4Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF14.47
  
 PB
5Andrea RyeAndrea Rye ('09)Frederiksberg IF17.68
  
 PB
P15 200 m    
7.5. Vind: -1.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: -1.6
1Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 28.52
  
 PB
2Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta29.56
  
 PB
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM30.06
  
 PB
4Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF31.10
  
 PB
5Mathilde Fossum HøyMathilde Fossum Høy ('09)IK Hellas31.74
  
 PB
Finale B
7.5. Vind: -0.4
7.5.Vind: -0.4
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta27.92
  
 PB
2Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik28.44
  
 PB
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF29.37
  
 PB
4Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti30.42
  
 SB
Finale C
7.5. Vind: -1.9
7.5.Vind: -1.9
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta24.94
  
DUR-14 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik27.06
  
 PB
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF27.35
  
 PB
4Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik27.57
  
 PB
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF28.23
  
 SB
P15 1500 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Klara Helen Homlung Prøitz
Klara Helen Homlung Prøitz ('10)
/ NOR4:59.48
  
 PB
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta5:18.21
  
 PB
3Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik5:20.69
  
 PB
4Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK5:47.33
  
 PB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF6:26.87
  
 PB
6Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti6:28.29
  
 PB
7Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti7:17.59
  
 SB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
6.5. Vind: -0.6

Finale A

Finale
6.5.Vind: -0.6
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM13.25
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF15.00
  
 PB
Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta DQ
  
 
P15 Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.54
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
XXX
 
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.35
  
 SB
 
1.35
XXO
1.38
XXX
      
3Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
P15 Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.20
  
 SB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
 XO
2.30
  Xr
  
P15 Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.97
+0.9
  
DUR-14 PB
 
5.69 PB
 0.7
5.63
 1.9
5.71 PB
 0.0
5.84 PB
 0.2
5.59
 1.3
5.97 PB
 0.9
  
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.83
0.0
  
 
 
4.83
 0.0
4.64
 0.0
4.65
 1.4
4.77
 0.1
4.77
 1.6
4.67
 0.9
  
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.71
0.0
  
 SB
 
4.71 SB
 0.0
3.57
 0.9
4.52
 0.0
4.33
 0.0
  X  X  
4Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta4.64
0.0
  
 PB
 
4.35
 2.1
  X4.64 PB
 0.0
  X  X  X  
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.53
+1.5
  
 SB
 
4.34 SB
 0.0
4.02
 0.1
4.49
 2.2
4.30
 0.6
4.53 SB
 1.5
4.40
 1.3
  
6Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.29 w
+2.1
  
 
 
4.19
 0.8
4.01
 0.3
4.22 =PB
 0.9
4.15
 0.8
  X4.29
 2.1
  
7Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.11 w
+2.2
  
 
 
4.11
 2.2
3.99 =PB
 1.7
  X  –    
8Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta3.99
0.0
  
 PB
 
3.50
 1.1
3.99 PB
 0.0
3.95
 1.6
  –    
9Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF3.89
+0.6
  
 PB
 
3.89 PB
 0.6
  X3.80
 1.7
     
10Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF3.78
+0.9
  
 PB
 
3.78 PB
 0.9
3.41
 0.9
3.33
 0.3
     
11Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF2.84
+0.8
  
 PB
 
2.84 PB
 0.8
1.93
 0.3
2.73
 1.7
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC11.28
  
 
 
10.5511.2511.2810.7810.9510.57  
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM11.22
  
 PB
 
10.79 PB10.3910.58  X  X11.22 PB  
3Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK10.87
  
 PB
 
10.109.8810.44 PB10.87 PB10.4410.77  
4Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF9.08
  
 SB
 
8.48 SB8.92 SB9.02 SB  X9.08 SB8.36  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.03
  
 SB
 
8.81 SB8.088.89 SB8.089.03 SB  X  
6Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.03
  
 PB
 
  X8.73 PB9.03 PB7.238.517.84  
7Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.22
  
 PB
 
8.11 PB8.22 PB7.84  –    
8Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF6.90
  
 PB
 
5.83 PB6.37 PB6.90 PB  –    
9Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik6.73
  
 PB
 
6.51 PB6.73 PB6.17     
10Andrea RyeAndrea Rye ('09)Frederiksberg IF5.88
  
 PB
 
5.51 PB5.62 PB5.88 PB     
11Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF5.76
  
 PB
 
5.63 PB5.76 PB5.76 =PB     
12Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF5.72
  
 PB
 
5.72 PB5.495.65     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC32.81
  
 PB
 
  X32.81 PB  X32.1131.33  X  
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK24.88
  
 SB
 
  X20.4519.7724.88 SB  X  X  
3Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik22.39
  
 PB
 
  X19.87 PB22.08 PB17.14  X22.39 PB  
4Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik22.20
  
 PB
 
21.09 SB22.20 PB21.4920.9821.2721.82  
5Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC21.14
  
 PB
 
21.14 PB17.6116.7517.9619.26  X  
6Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF15.42
  
 PB
 
13.89 PB15.42 PB14.4011.85  X  X  
7Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik15.11
  
 PB
 
14.63 PB14.98 PB15.11 PB  –    
P15 Spydkast 500 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM30.79
  
 PB
 
  X24.92 SB30.52 PB24.9330.79 PB23.10  
2Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF15.12
  
 PB
 
  X15.12 PB  X  X  X13.16  
D13 80 m    
6.5. Vind: -0.9

Finale A

Finale
6.5.Vind: -0.9
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF11.10
  
 
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC11.79
  
 
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190011.83
  
 
4Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF12.10
  
 
5Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 12.46
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: +0.7
6.5.Vind: +0.7
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF11.00
Q
  
 SB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190011.64
q
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC11.67
q
  
 PB
4Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF11.75
q
  
 PB
5Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 11.89
q
  
 PB
6Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas12.71
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: -1.1
6.5.Vind: -1.1
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.41
Q
  
 
2Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 12.21
  
 PB
3Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti12.40
  
 PB
4Victor Lua Hernandez SøderbergVictor Lua Hernandez Søderberg ('10)Frederiksberg IF12.80
  
 PB
5Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik12.97
  
 PB
D13 200 m    
7.5. Vind: -0.2

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.2
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF27.50
  
 SB
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF28.22
  
 PB
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190029.69
  
 PB
4Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 31.70
  
 PB
5Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti31.86
  
 PB
6Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas33.47
  
 PB
D13 600 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:41.27
  
 PB
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta1:46.13
  
 PB
3Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19001:46.69
  
 PB
4Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 1:47.22
  
 PB
5Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk2:02.23
  
 PB
6William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC2:10.98
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
6.5. Vind: +0.4

Finale A

Finale
6.5.Vind: +0.4
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC13.47
  
 PB
2Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 15.71
  
 PB
3Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 16.16
  
 PB
4Victor Lua Hernandez SøderbergVictor Lua Hernandez Søderberg ('10)Frederiksberg IF17.49
  
 PB
5Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk17.61
  
 PB
D13 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Jonas Kofoed NielsenJonas Kofoed Nielsen ('11)Amager AC1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
 XO
1.41
  O
1.45
 XO
1.52
XXX
 
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF1.38
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
   
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.38
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
XXX
   
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.38
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
XXX
   
5Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
  
6Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC5.23
+1.7
  
 PB
 
4.96 PB
 0.0
5.08 PB
 0.7
4.93
 1.4
5.08 =PB
 1.7
  X5.23 PB
 1.7
  
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF5.18 w
+2.5
  
 
 
4.95
 2.7
5.04
 2.2
5.06
 4.8
4.98 =PB
 1.4
5.09
 2.1
5.18
 2.5
  
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.70 w
+4.2
  
 
 
4.70
 4.2
4.58
 2.7
4.50
 4.0
4.30
 1.0
4.36
 0.5
4.51 =PB
 1.9
  
4Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF4.23 w
+2.4
  
 
 
4.23
 2.4
4.16
 2.0
4.21 =PB
 1.1
     
5Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.18
+1.8
  
 SB
 
4.18 SB
 1.8
  –      
6Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.16
+1.1
  
 PB
 
4.16 PB
 1.1
4.00
 2.1
3.97
 0.7
  X3.95
 1.8
4.10
 1.8
  
7Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 4.12 w
+2.5
  
 
 
4.11
 3.7
4.12
 2.5
3.95
 1.4
4.00
 4.1
3.56
 3.2
4.00 =PB
 2.0
  
8Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti4.09 w
+2.4
  
 
 
4.09
 2.4
3.85
 2.5
3.86 =PB
 0.9
3.76
 1.8
3.75
 0.7
3.53
 2.2
  
9Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik3.79
+1.6
  
 PB
 
  X3.64
 3.6
3.79 PB
 1.6
     
10Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.76 w
+5.1
  
 
 
3.76
 5.1
3.42
 1.3
3.61 =PB
 1.9
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC10.10
  
 
 
10.109.889.929.999.829.84  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.90
  
 PB
 
9.40 PB9.69 PB9.87 PB9.559.499.90 PB  
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC9.62
  
 PB
 
8.98 PB9.62 PB9.459.498.339.28  
4Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF9.02
  
 PB
 
8.58 PB8.238.458.559.02 PB8.17  
5Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik8.99
  
 PB
 
8.48 PB8.99 PB8.178.928.56  X  
6Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 8.75
  
 PB
 
8.71 PB8.74 PB7.938.617.998.75 PB  
7Jonas Kofoed NielsenJonas Kofoed Nielsen ('11)Amager AC7.92
  
 PB
 
7.92 PB7.607.91  –    
8Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.58
  
 PB
 
  X4.58 PB3.86  –    
D13 Diskoskast 0.75 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC30.30
  
 PB
 
24.15 PB27.11 PB24.0928.90 PB27.9930.30 PB  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC29.17
  
 PB
 
26.19 SB27.73 PB  X28.13 PB29.17 PB28.75  
3Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF16.89
  
 PB
 
16.45 SB  X15.5516.89 PB15.17  X  
4Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik16.15
  
 PB
 
  X12.36 SB16.15 PB11.6113.9915.80  
5Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas11.81
  
 PB
 
11.36 PB9.6610.45  X11.81 PB11.03  
D13 Spydkast 400 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC35.37
  
 PB
 
32.30 PB29.5432.93 PB23.6135.37 PB29.40  
2Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF34.65
  
 SB
 
34.08 SB33.9133.4232.2434.65 SB33.40  
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC29.18
  
 PB
 
23.90 SB26.68 SB26.76 SB22.1729.18 PB24.08  
4Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190025.17
  
 PB
 
18.47 PB17.0025.17 PB23.5819.8423.04  
5Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 23.92
  
 SB
 
  X17.98 SB23.92 SB14.69  X21.99  
6Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF21.81
  
 PB
 
  X  X21.46 PB  X21.46 =PB21.81 PB  
7Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas21.44
  
 PB
 
21.44 PB  X  X  –    
8Jonas Kofoed NielsenJonas Kofoed Nielsen ('11)Amager AC20.39
  
 PB
 
17.12 PB20.39 PB19.49  –    
9Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 17.63
  
 PB
 
17.43 PB15.4417.63 PB     
P13 80 m    
6.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
6.5.Vind: +0.5
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 190011.40
  
 PB
2Martha Nexmand OlsenMartha Nexmand Olsen ('11)Amager AC11.49
  
 PB
3Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia11.65
  
 =PB
4Laura BjelkeLaura Bjelke ('10)Holte Atletik11.76
  
 
5Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190011.86
  
 
6Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 12.00
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -0.7
6.5.Vind: -0.7
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia11.65
Q
  
 PB
2Laura BjelkeLaura Bjelke ('10)Holte Atletik11.74
q
  
 PB
3Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød12.33
  
 PB
4Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.34
  
 SB
5Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK12.64
  
 PB
6Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK13.61
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: +1.6
6.5.Vind: +1.6
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190011.57
Q
  
 PB
2Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik11.81
  
 PB
3Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik11.96
  
 PB
4Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK12.53
  
 PB
5Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190012.86
  
 PB
6Johanna Gajhede HåkanssonJohanna Gajhede Håkansson ('11)Frederiksberg IF14.26
  
 PB
Indledende 3
6.5. Vind: -0.9
6.5.Vind: -0.9
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 190011.87
Q
  
 PB
2Oline KofodOline Kofod ('11)Frederiksberg IF12.91
  
 PB
3Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 13.58
  
 PB
4Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF13.68
  
 PB
Indledende 4
6.5. Vind: -0.7
6.5.Vind: -0.7
1Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 11.66
Q
  
 PB
2Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik12.14
  
 PB
3Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti12.37
  
 PB
4Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik12.40
  
 PB
5Karoline Kjeldgaard GrufstedtKaroline Kjeldgaard Grufstedt ('10)Amager AC12.45
  
 PB
6Frida Kjeldsen-KraghFrida Kjeldsen-Kragh ('11)Frederiksberg IF13.33
  
 PB
Indledende 5
6.5. Vind: +0.6
6.5.Vind: +0.6
1Martha Nexmand OlsenMartha Nexmand Olsen ('11)Amager AC11.90
Q
  
 PB
2Freja Nowak KirkedalFreja Nowak Kirkedal ('10)Odense Atletik 12.49
  
 PB
3Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik13.02
  
 PB
4Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti13.09
  
 PB
5Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti13.39
  
 PB
6Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 13.78
  
 PB
P13 200 m    
7.5. Vind: -0.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.7
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF30.73
  
 PB
2Freja Nowak KirkedalFreja Nowak Kirkedal ('10)Odense Atletik 31.85
  
 PB
3Karoline Kjeldgaard GrufstedtKaroline Kjeldgaard Grufstedt ('10)Amager AC32.57
  
 PB
4Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik32.93
  
 PB
5Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 34.89
  
 PB
Finale B
7.5. Vind: +0.6
7.5.Vind: +0.6
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190029.48
  
 PB
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF31.18
  
 PB
3Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190031.74
  
 PB
4Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM34.12
  
 PB
5Frida Kjeldsen-KraghFrida Kjeldsen-Kragh ('11)Frederiksberg IF35.28
  
 PB
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 37.44
  
 PB
Finale C
7.5. Vind: -1.4
7.5.Vind: -1.4
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF28.08
  
 PB
2Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik29.27
  
 PB
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk29.92
  
 PB
4Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 190030.79
  
 PB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF33.98
  
 
P13 600 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk1:48.73
  
 PB
2Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik1:49.67
  
 PB
3Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik1:54.11
  
 PB
4Martha Nexmand OlsenMartha Nexmand Olsen ('11)Amager AC2:01.85
  
 PB
5Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK2:02.06
  
 PB
6Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF2:03.03
  
 PB
7Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK2:03.57
  
 PB
8Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti2:04.15
  
 PB
9Oline KofodOline Kofod ('11)Frederiksberg IF2:12.45
  
 PB
10Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK2:15.57
  
 PB
11Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti2:18.69
  
 SB
12Johanna Gajhede HåkanssonJohanna Gajhede Håkansson ('11)Frederiksberg IF2:25.52
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
6.5. Vind: -0.8

Finale A

Finale
6.5.Vind: -0.8
1Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik11.64
  
 
2Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.08
  
 SB
3Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød12.33
  
 PB
4Freja Nowak KirkedalFreja Nowak Kirkedal ('10)Odense Atletik 12.73
  
 PB
5Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190013.57
  
 
6Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF14.38
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -1.0
6.5.Vind: -1.0
1Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.15
Q
  
 SB
2Freja Nowak KirkedalFreja Nowak Kirkedal ('10)Odense Atletik 13.06
q
  
 PB
3Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF13.93
q
  
 PB
4Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti14.37
  
 PB
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.75
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: -0.1
6.5.Vind: -0.1
1Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik11.59
Q
  
 PB
2Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød13.05
q
  
 PB
3Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190013.41
q
  
 PB
P13 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.34
  
 =PB
 
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
    
2Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.34
  
 =PB
 
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
XXX
   
3Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1.28
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
    
4Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19001.28
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
  
5Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
XXX
 
6Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
XXX
     
7Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 1.05
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19004.55 w
+2.3
  
 
 
4.28
 2.7
3.97 =SB
 1.0
2.51
 0.3
4.43
 4.0
4.55
 2.3
  X  
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia4.51
+1.4
  
 PB
 
4.23
 2.3
4.23 SB
 0.4
4.31 PB
 1.5
4.44
 2.3
4.51 PB
 1.4
4.50
 3.0
  
3Martha Nexmand OlsenMartha Nexmand Olsen ('11)Amager AC4.40 w
+2.8
  
 
 
4.40
 2.8
4.06
 0.4
4.18
 3.6
4.24
 0.7
4.30 =PB
 0.0
  X  
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.15 w
+2.2
  
 
 
  X4.03
 2.7
3.86
 1.2
  X3.97 =SB
 1.3
4.15
 2.2
  
5Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 4.13
+2.0
  
 PB
 
4.13 PB
 2.0
3.93
 2.5
4.07
 0.8
4.06
 1.7
4.04
 4.0
2.96
 1.5
  
6Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød4.07 w
+2.2
  
 
 
4.07
 2.2
3.98
 3.0
3.85
 2.4
3.89
 2.1
    
7Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK3.94 w
+3.0
  
 
 
3.91
 3.5
3.92 =SB
 1.2
3.94
 3.0
     
8Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik3.83 w
+2.8
  
 
 
  X3.83
 2.8
3.79 =SB
 1.6
     
9Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC3.83
+1.3
  
 SB
 
3.72 SB
 0.4
3.83 SB
 1.3
3.69
 0.5
     
10Freja Nowak KirkedalFreja Nowak Kirkedal ('10)Odense Atletik 3.80
+0.7
  
 PB
 
3.80 PB
 0.7
3.44
 2.2
3.35
 1.9
     
11Karoline Kjeldgaard GrufstedtKaroline Kjeldgaard Grufstedt ('10)Amager AC3.69 w
+3.1
  
 
 
3.69
 3.1
3.57
 4.2
3.24 =PB
 0.8
     
12Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK3.68 w
+3.8
  
 
 
3.68
 3.8
3.20
 2.2
3.55
 3.9
     
13Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti3.63
-2.7
  
 PB
 
3.63 PB
 -2.7
  X3.54
 1.9
     
14Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti3.49 w
+2.9
  
 
 
3.48
 3.3
3.49
 2.9
3.43
 2.7
     
15Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK3.45
+2.0
  
 PB
 
3.45 PB
 2.0
3.42
 3.2
3.45 =PB
 1.5
     
16Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti3.44 w
+5.5
  
 
 
3.44
 5.5
3.20
 2.6
3.31
 3.3
     
17Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 3.43 w
+3.4
  
 
 
3.41
 2.6
3.37
 3.5
3.43
 3.4
     
18Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 3.41 w
+4.7
  
 
 
3.41
 4.7
2.89
 4.2
2.51 =PB
 0.3
     
19Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM3.38
+1.7
  
 SB
 
3.38 SB
 1.7
3.30
 4.0
3.37
 1.2
     
20Frida Kjeldsen-KraghFrida Kjeldsen-Kragh ('11)Frederiksberg IF2.93 w
+2.7
  
 
 
2.93
 2.7
2.91
 3.0
2.81
 4.8
     
21Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF2.93
+1.8
  
 SB
 
  X  X2.93 SB
 1.8
     
22Lili Jo Anna Lind HaukaasLili Jo Anna Lind Haukaas ('10)Frederiksberg IF2.75 w
+3.5
  
 
 
2.75
 3.5
2.59
 0.7
2.64 =PB
 0.2
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.04
  
 
 
10.4412.0411.6311.4411.4911.63  
2Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 8.12
  
 PB
 
7.14 PB7.30 PB8.12 PB7.957.737.92  
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 7.53
  
 PB
 
6.81 PB7.01 PB7.15 PB7.53 PB7.407.37  
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti7.14
  
 PB
 
7.03 PB  X7.12 PB7.14 PB6.536.81  
5Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik6.41
  
 PB
 
5.25 SB5.78 PB5.776.41 PB5.235.88  
6Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti5.81
  
 PB
 
5.50 PB5.77 PB5.79 PB5.615.81 PB5.21  
7Lili Jo Anna Lind HaukaasLili Jo Anna Lind Haukaas ('10)Frederiksberg IF5.59
  
 PB
 
4.52 PB5.59 PB5.44  –    
P13 Diskoskast 0.75 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC23.14
  
 SB
 
  X20.90 SB21.42 SB21.0923.14 SB  X  
2Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 11.85
  
 SB
 
11.57 SB11.57 =SB11.3711.85 SB11.5310.81  
P13 Spydkast 400 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC27.32
  
 PB
 
26.14 SB24.5527.32 PB26.4121.7323.03  
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF24.51
  
 =PB
 
24.51 =PB24.0023.2620.5822.7521.22  
3Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 190015.46
  
 PB
 
9.46 PB8.798.028.5315.46 PB  X  
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.44
  
 PB
 
  X13.44 PB13.21  X12.62  X  
5Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti10.78
  
 PB
 
  X7.91 PB9.42 PB7.90  X10.78 PB  
6Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 10.77
  
 PB
 
6.65 PB9.15 PB6.2310.77 PB9.659.33  
Elena BulajicElena Bulajic ('10)Trongårdens IF NM
  
 
 
  –       
D11 60 m    
6.5. Vind: -0.3

Finale A

Finale
6.5.Vind: -0.3
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC9.12
  
 SB
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.22
  
 
3Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF9.37
  
 PB
4Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.60
  
 =PB
5
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF9.80
  
 PB
6
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF10.17
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: +0.5
6.5.Vind: +0.5
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC9.20
Q
  
 SB
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF9.94
q
  
 PB
3Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik10.41
  
 SB
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC11.19
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: +0.7
6.5.Vind: +0.7
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.36
Q
  
 
2Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik10.18
  
 SB
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC10.58
  
 
4
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC11.03
  
 PB
5
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti12.81
  
 PB
Indledende 3
6.5. Vind: -1.2
6.5.Vind: -1.2
1Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF9.53
Q
  
 PB
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF10.05
q
  
 PB
3
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC10.36
  
 PB
4
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC10.95
  
 SB
5
Hugo Sølgaard
Hugo Sølgaard ('13)
BAC12.43
  
 PB
Indledende 4
6.5. Vind: -1.6
6.5.Vind: -1.6
1Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.60
Q
  
 PB
2Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF10.41
  
 PB
3Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC10.49
  
 PB
4
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.59
  
 
5
Viggo Kragerup Bartholdy
Viggo Kragerup Bartholdy ('13)
Frederiksberg IF11.23
  
 PB
6
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik12.50
  
 PB
D11 100 m    
7.5. Vind: -0.9

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.9
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC14.57
  
 =PB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC14.98
  
 SB
3Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM15.09
  
 PB
4Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF15.10
  
 PB
5Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF15.71
  
 PB
6
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF16.15
  
 
7Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik16.41
  
 PB
8
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC16.79
  
 PB
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: -1.2
7.5.Vind: -1.2
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC15.23
Q
  
 SB
2Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF15.74
q
  
 PB
3
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF16.03
q
  
 PB
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC17.92
  
 PB
5
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik19.37
  
 PB
6
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti23.34
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: -1.8
7.5.Vind: -1.8
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC15.04
Q
  
 SB
2Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF15.20
q
  
 PB
3Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM15.64
q
  
 PB
4Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik16.55
q
  
 PB
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC17.19
q
  
 PB
D11 400 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC1:11.26
  
 SB
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC1:14.92
  
 PB
3Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF1:15.30
  
 PB
4Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1:19.63
  
 PB
5Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC1:20.68
  
 PB
6Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF1:21.20
  
 PB
7
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:21.35
  
 SB
8Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik1:21.61
  
 PB
9
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF1:25.63
  
 PB
D11 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC2:41.77
  
 PB
2Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM2:46.39
  
 PB
3Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik2:46.87
  
  K
4Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE2:51.14
  
  K
5
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM2:51.57
  
  K
6
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF2:54.14
  
 PB
7Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik3:33.33
  
 PB
8
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik3:34.27
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
6.5. Vind: 0.0

Finale A

Finale
6.5.Vind: 0.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC11.74
  
 SB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC12.91
  
 SB
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik13.07
  
 
4
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC13.23
  
 PB
5Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC14.71
  
 SB
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -2.9
6.5.Vind: -2.9
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC11.92
Q
  
 SB
2Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC14.97
q
  
 SB
3
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF15.25
q
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: -0.8
6.5.Vind: -0.8
1Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik13.04
Q
  
 PB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC13.24
q
  
 SB
3
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC13.93
q
  
 PB
4
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik19.10
  
 PB
D11 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.37
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.35
XXO
1.37
  O
1.39
XXX
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
 
3Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF1.10
  
 SB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
  
4Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
    
5
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
  
6
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
    
David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik NH
  
 
 
0.75
  r
       
D11 Længdespring 1 m zone    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.24 w
+2.4
  
 
 
4.03
 2.2
3.95
 3.1
3.94
 2.4
4.24
 2.4
4.20 =PB
 1.5
4.15
 2.5
  
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.74 w
+3.8
  
 
 
  X3.58
 2.2
3.71
 4.7
3.74
 3.8
3.61
 4.1
   
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.65
+0.3
  
 
 
3.65
 0.3
3.40
 1.1
3.33
 4.3
3.30
 3.1
  X3.46
 1.7
  
4Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik3.57
+1.8
  
 PB
 
3.40
 1.9
3.33
 1.2
3.57 PB
 1.8
  X3.27
 1.3
3.51
 2.1
  
5Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC3.55 w
+2.1
  
 
 
3.29
 2.8
3.25
 1.8
3.55
 2.1
3.35 =PB
 0.0
  X3.36
 2.3
  
6Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik3.51
+1.7
  
 SB
 
3.51 SB
 1.7
3.11
 0.7
3.35
 2.3
3.50
 0.1
3.45
 2.6
3.37
 4.2
  
7
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC3.48
+1.9
  
 PB
 
3.37 PB
 2.0
3.42
 2.2
3.48 PB
 1.9
     
8Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC3.40 w
+2.7
  
 
 
3.40
 2.7
  X  X     
9
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.37
+1.8
  
 PB
 
3.37 PB
 1.8
3.35
 2.6
3.06
 5.0
     
10
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC3.24 w
+2.1
  
 
 
3.18 =SB
 1.5
3.24
 2.1
3.09
 3.0
     
11
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC3.23
+1.7
  
 PB
 
3.23 PB
 1.7
3.23 =PB
 0.6
2.89
 2.6
     
12
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.17
+0.9
  
 
 
  X3.17
 0.9
3.10
 4.2
     
13
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.06
+0.7
  
 
 
  X3.06
 0.7
2.96
 0.6
     
14
Viggo Kragerup Bartholdy
Viggo Kragerup Bartholdy ('13)
Frederiksberg IF3.02
+1.9
  
 PB
 
2.57 PB
 1.5
3.02 PB
 1.9
2.77
 2.1
     
15Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF2.92 w
+3.9
  
 
 
  X  X2.92
 3.9
     
16Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC2.90
+1.7
  
 SB
 
2.87
 2.7
2.90 SB
 1.7
2.66
 1.3
     
17
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik2.78 w
+4.5
  
 
 
2.78
 4.5
2.62
 2.5
2.56
 -0.7
     
18
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.75 w
+2.4
  
 
 
2.75
 2.4
  X  X     
19
Hugo Sølgaard
Hugo Sølgaard ('13)
BAC2.57
+1.4
  
 PB
 
  X2.57 PB
 1.4
2.48
 1.4
     
20
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti1.95 w
+2.9
  
 
 
  X  X1.95
 2.9
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik9.15
  
 PB
 
7.95 SB7.888.01 SB9.15 PB7.857.99  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.89
  
 PB
 
7.56 SB7.187.82 PB7.397.89 PB7.56  
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik6.79
  
 SB
 
6.49 SB6.79 SB6.206.426.265.23  
4
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC5.99
  
 PB
 
5.12 PB4.735.54 PB5.82 PB5.99 PB5.39  
5
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik5.45
  
 
 
5.275.155.025.454.735.44  
6
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC4.97
  
 PB
 
4.97 PB  X4.444.414.324.78  
7
Hugo Sølgaard
Hugo Sølgaard ('13)
BAC4.92
  
 PB
 
4.92 PB4.544.53  –  –  –  
8
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC4.89
  
 PB
 
4.57 PB4.89 PB4.75  –  –  –  
9Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC4.82
  
 SB
 
4.24 SB4.76 SB4.82 SB     
10
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik4.28
  
 
 
3.974.284.14     
D11 Boldkast 145 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF43.55
  
 PB
 
31.85 SB43.55 PB37.4937.4739.9138.24  
2
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik41.59
  
 PB
 
37.99 SB41.40 PB39.2938.9635.6541.59 PB  
3
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF39.25
  
 PB
 
34.40 SB33.4432.8834.1033.9239.25 PB  
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik38.41
  
 
 
37.5037.29  X32.7030.1038.41  
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC36.99
  
 SB
 
34.84 SB33.2234.0736.99 SB35.1834.95  
6Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM36.94
  
 SB
 
36.88 SB36.94 SB31.86  –    
7Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik34.15
  
 
 
29.0230.9734.15  –    
8Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC31.15
  
 SB
 
29.65 SB30.47 SB31.15 SB  –    
9David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik30.26
  
 
 
27.6930.2627.76     
10
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC27.58
  
 PB
 
27.58 PB21.7827.33     
11
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC25.78
  
 PB
 
22.49 SB25.78 PB16.82     
12
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik23.43
  
 PB
 
21.23 PB21.1323.43 PB     
13
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC22.76
  
 
 
18.7122.7619.67     
14
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti22.36
  
 PB
 
16.09 PB22.36 PB18.15     
15
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC20.71
  
 SB
 
19.88 SB15.0220.71 SB     
P11 60 m    
6.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
6.5.Vind: +0.5
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 9.32
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.66
  
 PB
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.70
  
 
4Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.77
  
 
5Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik9.81
  
 
6
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.85
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: +0.4
6.5.Vind: +0.4
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 9.33
Q
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.78
q
  
 
3Sofia RingSofia Ring ('12)Gentofte IK10.24
  
 PB
4
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.43
  
 PB
Indledende 2
6.5. Vind: -0.4
6.5.Vind: -0.4
1Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.53
Q
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.83
q
  
 PB
3Nellie KrebsNellie Krebs ('12)Herlev Atletik10.03
  
 
4Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF10.24
  
 PB
5Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC10.25
  
 PB
6
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC12.38
  
 SB
Indledende 3
6.5. Vind: -0.4
6.5.Vind: -0.4
1Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik9.55
Q
  
 PB
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.59
q
  
 PB
3Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE9.98
  
 
4Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA10.09
  
 PB
5
Olina Westerberg Kruse-Olsen
Olina Westerberg Kruse-Olsen ('13)
DELTA10.30
  
 PB
P11 100 m    
7.5. Vind: -0.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.7
1Lea Stetkær BohrLea Stetkær Bohr ('12)Holte Atletik15.22
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK15.44
  
 PB
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF15.55
  
 
4Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik15.87
  
 
5Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE16.11
  
 PB
6Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA16.53
  
 PB
7
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM16.82
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: -1.3
7.5.Vind: -1.3
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas15.34
Q
  
 SB
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF15.35
q
  
 PB
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK15.51
q
  
 PB
4Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE16.33
q
  
 PB
5
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik17.19
  
 PB
6
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF17.80
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: -1.7
7.5.Vind: -1.7
1Lea Stetkær BohrLea Stetkær Bohr ('12)Holte Atletik15.55
Q
  
 PB
2Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik15.79
q
  
 PB
3
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM16.44
q
  
 PB
4Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA16.65
q
  
 PB
5
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik16.81
  
 PB
P11 400 m    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1:14.22
  
 PB
2Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik1:16.62
  
 PB
3Ebba SverrildEbba Sverrild ('12)Frederiksberg IF1:18.85
  
 PB
4Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 1:21.50
  
 PB
5Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF1:23.40
  
 PB
6
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia1:24.08
  
 PB
7Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC1:28.29
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
6.5. Vind: -2.7

Finale A

Finale
6.5.Vind: -2.7
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas11.69
  
 SB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK11.92
  
 =PB
3Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 12.20
  
 PB
4Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE13.12
  
 
5
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF13.29
  
 PB
6Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC13.98
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -2.7
6.5.Vind: -2.7
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas12.22
Q
  
 SB
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF13.72
q
  
 PB
3
Olina Westerberg Kruse-Olsen
Olina Westerberg Kruse-Olsen ('13)
DELTA13.87
  
 PB
4Nellie KrebsNellie Krebs ('12)Herlev Atletik14.58
  
 SB
Indledende 2
6.5. Vind: -0.5
6.5.Vind: -0.5
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK11.92
Q
  
 PB
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 12.25
q
  
 PB
3Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE12.83
q
  
 PB
4Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC13.14
q
  
 PB
5
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik13.95
  
 PB
P11 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas1.25
  
 SB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.25
  O
  
2Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik1.16
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.13
XXO
1.16
  O
1.19
XXX
  
3Lea Stetkær BohrLea Stetkær Bohr ('12)Holte Atletik1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.13
XXX
  
4Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
     
5
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF0.95
  
 SB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
   
6Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC0.95
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
 XO
1.00
XXX
   
7Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF0.90
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.07 w
+2.5
  
 
 
3.90
 1.3
4.02
 2.5
4.06
 2.2
3.93
 1.3
4.07
 2.5
3.59
 1.3
  
2Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas3.99
+0.7
  
 SB
 
3.96
 3.7
3.87
 3.1
3.81
 2.4
3.99 SB
 0.7
3.98
 3.8
3.72
 1.2
  
3Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 3.94 w
+2.4
  
 
 
3.54
 1.5
  X3.67
 3.4
3.58
 2.4
3.63 =PB
 1.9
3.94
 2.4
  
4
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.77 w
+4.2
  
 
 
3.63
 1.4
3.49
 1.6
3.77
 4.2
3.45
 4.2
3.57
 0.0
3.36
 1.4
  
5Nellie KrebsNellie Krebs ('12)Herlev Atletik3.74 w
+4.0
  
 
 
3.62
 2.4
3.66
 2.2
3.65
 4.8
3.74
 4.0
3.67
 2.3
3.55
 3.7
  
6Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE3.72
+1.2
  
 PB
 
3.46
 2.7
3.50 PB
 1.5
3.72 PB
 1.2
     
7Maise TolstrupMaise Tolstrup ('12)Viking Atletik3.69
0.0
  
 PB
 
3.54 SB
 1.4
3.37
 3.1
3.69 PB
 0.0
3.47
 1.4
    
8Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF3.61 w
+2.1
  
 
 
3.61
 2.1
3.26 =SB
 1.5
3.36
 2.7
     
9Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF3.50
+1.0
  
 SB
 
3.43 SB
 1.2
3.50 SB
 1.0
3.46
 3.3
     
10
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.46 w
+2.6
  
 
 
3.46
 2.6
3.19
 2.3
3.32
 4.6
     
11Ebba SverrildEbba Sverrild ('12)Frederiksberg IF3.42
+1.4
  
 PB
 
3.42 PB
 1.4
3.05
 1.9
3.08
 2.0
     
12Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC3.41
+0.2
  
 PB
 
3.41 PB
 0.2
3.31
 2.7
3.08
 3.8
     
13Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA3.22
+1.2
  
 PB
 
3.22 PB
 1.2
3.15
 0.0
  X     
14Sofia RingSofia Ring ('12)Gentofte IK2.82
+0.1
  
 SB
 
2.72 SB
 1.0
2.82 SB
 0.1
2.72
 2.5
     
15
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC2.18
+1.4
  
 SB
 
2.18 SB
 1.4
2.13
 2.4
1.85
 2.8
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.47
  
 PB
 
  X6.987.47 PB6.74  X7.40  
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia7.26
  
 PB
 
6.176.437.26 PB6.656.426.49  
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF6.59
  
 PB
 
6.19 PB6.23 PB5.916.056.196.59 PB  
4Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE6.33
  
 
 
6.335.115.495.895.535.86  
5Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas6.32
  
 PB
 
5.86 PB6.32 PB3.746.025.966.19  
6Alberte PetersenAlberte Petersen ('12)IK Olympia6.14
  
 SB
 
6.14 SB5.855.566.085.736.06  
7Sofia RingSofia Ring ('12)Gentofte IK6.04
  
 PB
 
6.04 PB6.025.80  –  –  –  
8Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF5.05
  
 SB
 
4.66 SB5.05 SB4.59  –  –  –  
9
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC4.38
  
 PB
 
4.20 PB4.38 PB  X     
P11 Diskoskast 0.75 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Alberte PetersenAlberte Petersen ('12)IK Olympia14.43
  
 PB
 
12.22 PB12.1912.95 PB13.00 PB12.0414.43 PB  
P11 Boldkast 145 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK32.21
  
 
 
31.9532.21  X  X30.6829.82  
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF28.24
  
 PB
 
24.76 SB28.24 PB  X21.6824.7025.20  
3
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM25.57
  
 PB
 
25.57 PB24.7123.40  X25.3025.23  
4Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE16.95
  
 
 
16.9515.3515.7816.1015.7015.18  
5
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF16.86
  
 PB
 
15.61 PB16.86 PB15.6413.6315.50  X  
6Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF14.84
  
 PB
 
14.20 PB14.83 PB14.4614.84 PB14.3013.84  
D9 60 m    
7.5. Vind: -1.4

Finale A

Finale
7.5.Vind: -1.4
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA9.87
  
 PB
2
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik10.05
  
 PB
3
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC10.92
  
 
4
Viktor Taborsky
Viktor Taborsky ('15)
Gentofte IK11.14
  
 PB
5
Sølvi Nygaard
Sølvi Nygaard ('14)
Køge Atletik11.25
  
 PB
6
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.33
  
 PB
7
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik11.47
  
 PB
8
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.57
  
 PB
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: -0.9
7.5.Vind: -0.9
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA10.09
Q
  
 PB
2
Viktor Taborsky
Viktor Taborsky ('15)
Gentofte IK11.25
q
  
 PB
3
Sølvi Nygaard
Sølvi Nygaard ('14)
Køge Atletik11.36
q
  
 PB
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik13.72
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: +0.3
7.5.Vind: +0.3
1
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik10.16
Q
  
 PB
2
Risheek Vijay Mohan
Risheek Vijay Mohan ('15)
Gentofte IK12.11
  
 PB
3
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF12.12
  
 PB
4
Jens Frederik Sommer-Breda
Jens Frederik Sommer-Breda ('15)
KIF12.13
  
 PB
5
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK12.43
  
 PB
6
Bertil Lindegaard Duus Hansen
Bertil Lindegaard Duus Hansen ('15)
Køge Atletik12.50
  
 PB
Indledende 3
7.5. Vind: -1.5
7.5.Vind: -1.5
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC10.90
Q
  
 PB
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.52
q
  
 PB
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik11.61
q
  
 PB
4
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.66
q
  
 PB
5
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas11.98
q
  
 PB
6
Vitus Christian Møller
Vitus Christian Møller ('15)
Amager AC13.12
  
 PB
D9 400 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC1:24.04
  
 PB
2
Viktor Taborsky
Viktor Taborsky ('15)
Gentofte IK1:27.60
  
 PB
3
Sølvi Nygaard
Sølvi Nygaard ('14)
Køge Atletik1:28.25
  
 PB
4
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK1:28.99
  
 PB
5
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik1:30.45
  
 PB
6
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF1:37.86
  
 PB
7
Vitus Christian Møller
Vitus Christian Møller ('15)
Amager AC1:38.03
  
 PB
8
Risheek Vijay Mohan
Risheek Vijay Mohan ('15)
Gentofte IK1:40.07
  
 PB
9
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF1:40.50
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA3.58
+1.1
  
 PB
 
3.12 SB
 0.0
3.44 PB
 1.7
3.38
 0.2
3.33
 0.5
3.48 PB
 2.0
3.58 PB
 1.1
  
1
Elliott Falkenberg Buhl-Holmkjær
Elliott Falkenberg Buhl-Holmkjær ('15)
Amager AC1.87 w
w
  
 
 
1.87 PB1.731.86     
2
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik3.28
+1.1
  
 PB
 
3.28 PB
 1.1
3.24
 3.2
3.24
 1.8
3.09
 1.9
3.24
 1.4
  X  
3
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK3.18 w
+3.3
  
 
 
3.06 =PB
 2.0
3.01
 0.9
3.13
 2.8
2.76
 1.1
2.97
 0.0
3.18
 3.3
  
4
Viktor Taborsky
Viktor Taborsky ('15)
Gentofte IK3.12 w
+2.4
  
 
 
2.73
 0.6
2.65
 1.3
2.96 =PB
 0.3
3.12
 2.4
2.91
 2.7
3.00
 2.3
  
5
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC3.09 w
+2.8
  
 
 
3.02
 1.2
3.00
 0.7
2.93
 0.7
3.05 =PB
 1.7
2.93
 2.3
3.09
 2.8
  
6
Sølvi Nygaard
Sølvi Nygaard ('14)
Køge Atletik2.92 w
+2.2
  
 
 
2.82 =PB
 2.0
2.81
 0.8
2.71
 0.0
2.88
 2.1
2.74
 0.7
2.92
 2.2
  
7
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.76
+1.9
  
 SB
 
1.46
 2.3
2.57 SB
 1.8
2.76 SB
 1.9
  –  –  –  
8
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.75 w
+2.2
  
 
 
2.75
 2.2
2.65 =SB
 0.0
2.65
 2.4
  –  –  –  
9
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.70 w
+2.2
  
 
 
2.62
 2.3
2.70
 2.2
2.68 =PB
 1.5
     
10
Jens Frederik Sommer-Breda
Jens Frederik Sommer-Breda ('15)
KIF2.57
+1.4
  
 PB
 
2.56 PB
 0.7
2.38
 -0.6
2.57 PB
 1.4
     
11
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas2.57
+1.2
  
 PB
 
2.44 PB
 0.8
2.25
 1.4
2.57 PB
 1.2
     
12
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK2.39
+1.8
  
 PB
 
2.37 PB
 1.7
2.00
 2.0
2.39 PB
 1.8
     
13
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.37
-0.1
  
 PB
 
2.37 PB
 -0.1
2.08
 0.0
2.25
 2.4
     
14
Risheek Vijay Mohan
Risheek Vijay Mohan ('15)
Gentofte IK2.30
-1.3
  
 PB
 
2.15
 2.6
2.30 PB
 -1.3
2.27
 0.0
     
15
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF2.08
+0.6
  
 PB
 
2.08 PB
 0.6
1.72
 0.4
2.04
 1.8
     
16
Bertil Lindegaard Duus Hansen
Bertil Lindegaard Duus Hansen ('15)
Køge Atletik1.98
+1.4
  
 PB
 
1.98 PB
 1.4
1.79
 0.1
1.74
 0.7
     
17
Vitus Christian Møller
Vitus Christian Møller ('15)
Amager AC1.84
+1.4
  
 PB
 
1.84 PB
 1.4
1.76
 0.3
1.73
 2.0
     
18
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.79
+1.8
  
 SB
 
1.79 SB
 1.8
1.75
 1.2
1.78
 1.3
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA4.88
  
 PB
 
4.39 PB  X4.75 PB4.454.82 PB4.88 PB  
2
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC4.78
  
 PB
 
4.00 PB3.954.11 PB3.964.12 PB4.78 PB  
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas4.44
  
 PB
 
4.40 PB  X4.394.344.44 PB2.76  
4
Jens Frederik Sommer-Breda
Jens Frederik Sommer-Breda ('15)
KIF4.38
  
 PB
 
4.00 PB4.38 PB4.234.194.263.95  
5
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik4.19
  
 PB
 
3.95 PB3.824.19 PB4.083.784.01  
6
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC4.17
  
 PB
 
3.70 PB3.303.663.78 PB4.17 PB3.94  
7
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK3.67
  
 PB
 
2.47 PB2.96 PB3.67 PB  –    
8
Vitus Christian Møller
Vitus Christian Møller ('15)
Amager AC3.48
  
 PB
 
3.17 PB3.48 PB3.20  –    
9
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF3.35
  
 PB
 
3.05 PB3.35 PB3.16     
10
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas3.16
  
 PB
 
2.37 PB3.05 PB3.16 PB     
Frey Fuhr-Hansen
Frey Fuhr-Hansen ('14)
Trongårdens IF NM
  
 
 
  –       
Vitus Fuhr-Hansen
Vitus Fuhr-Hansen ('14)
Trongårdens IF NM
  
 
 
  –       
D9 Boldkast 145 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik31.97
  
 PB
 
25.04 SB31.97 PB29.5931.7829.42  X  
1
Elliott Falkenberg Buhl-Holmkjær
Elliott Falkenberg Buhl-Holmkjær ('15)
Amager AC10.69
  
 PB
 
7.78 PB10.69 PB9.31     
2
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK31.96
  
 PB
 
29.85 PB30.87 PB31.00 PB24.7729.5831.96 PB  
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik31.88
  
 PB
 
28.1329.82 SB27.7931.88 PB28.4128.30  
4
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC22.04
  
 PB
 
19.52 PB18.4422.04 PB20.7921.8919.45  
5
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas21.77
  
 PB
 
19.56 PB21.77 PB16.9518.5216.2713.67  
6
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF20.88
  
 PB
 
17.70 PB18.13 PB19.50 PB17.4520.88 PB14.19  
7
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC19.47
  
 PB
 
19.47 PB  X  X  –    
8
Vitus Christian Møller
Vitus Christian Møller ('15)
Amager AC16.35
  
 PB
 
16.35 PB14.5616.06  –    
9
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik14.15
  
 PB
 
14.15 PB11.108.88     
10
Jens Frederik Sommer-Breda
Jens Frederik Sommer-Breda ('15)
KIF14.03
  
 PB
 
14.03 PB12.158.51     
11
Bertil Lindegaard Duus Hansen
Bertil Lindegaard Duus Hansen ('15)
Køge Atletik13.63
  
 PB
 
13.63 PB11.3811.89     
12
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas11.78
  
 PB
 
11.78 PB10.7510.07     
P9 60 m    
7.5. Vind: -0.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.7
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas10.42
  
 PB
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 10.67
  
 PB
3
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF10.99
  
 
4
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM11.00
  
 PB
5
Marta Taborska
Marta Taborska ('14)
Gentofte IK11.09
  
 PB
6
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik11.73
  
 
7
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti11.76
  
 PB
8
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik11.98
  
 PB
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: -0.5
7.5.Vind: -0.5
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas10.49
Q
  
 PB
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 10.78
q
  
 PB
3
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF10.98
q
  
 PB
4
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik11.68
q
  
 PB
5
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti11.86
q
  
 PB
6
Alva Windfield
Alva Windfield ('15)
Amager AC12.45
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: -1.0
7.5.Vind: -1.0
1
Marta Taborska
Marta Taborska ('14)
Gentofte IK11.11
Q
  
 PB
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM11.11
Q
  
 PB
3
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik12.05
q
  
 PB
4
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik12.15
  
 PB
5
Ellie Sonne
Ellie Sonne ('14)
Viking Atletik12.58
  
 SB
6
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC12.73
  
 PB
P9 400 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM1:25.15
  
 PB
2
Matilda Nagel
Matilda Nagel ('15)
Amager AC1:26.71
  
 PB
3
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas1:26.83
  
 PB
4
Marta Taborska
Marta Taborska ('14)
Gentofte IK1:27.06
  
 PB
5
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 1:29.91
  
 PB
6
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti1:31.67
  
 PB
7
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik1:34.13
  
 PB
8
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF1:36.28
  
 PB
9
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik1:38.37
  
 PB
10
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik1:41.17
  
 PB
11
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC1:47.09
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas3.40
0.0
  
 =SB
 
3.39 SB
 0.0
3.28
 0.0
3.40 SB
 0.0
3.11
 -0.8
  X3.40 =SB
 0.0
  
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.39
0.0
  
 PB
 
2.99 SB
 0.0
3.29 PB
 0.0
3.39 PB
 0.0
3.30
 0.0
3.38
 0.0
3.28
 0.0
  
3
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM3.11
0.0
  
 PB
 
3.11 PB
 0.0
2.94
 1.5
2.87
 0.0
3.03
 0.0
3.07
 0.0
3.01
 0.0
  
4
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC3.08
-0.4
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
2.97
 1.9
3.08 PB
 -0.4
3.02
 0.0
2.82
 0.0
2.85
 0.0
  
5
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.88
0.0
  
 
 
2.88
 0.0
2.79
 0.9
2.58
 -0.6
2.84
 0.8
  X2.82
 0.0
  
6
Ellie Sonne
Ellie Sonne ('14)
Viking Atletik2.62
0.0
  
 SB
 
2.38 SB
 0.0
2.49 SB
 -0.2
2.62 SB
 0.0
2.55
 -0.5
2.39
 0.0
2.47
 0.0
  
7
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC2.61
0.0
  
 PB
 
2.43 PB
 0.0
2.61 PB
 0.0
2.34
 0.0
  X  X   
8
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik2.58
+0.3
  
 PB
 
2.55 PB
 0.0
2.41
 0.0
2.58 PB
 0.3
  X  X   
9
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik2.57
0.0
  
 PB
 
2.57 PB
 0.0
2.35
 0.0
2.35
 1.5
     
10
Alva Windfield
Alva Windfield ('15)
Amager AC2.49
+0.5
  
 PB
 
2.36 PB
 -0.5
2.39 PB
 0.0
2.49 PB
 0.5
     
11
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti2.21
0.0
  
 PB
 
2.15 PB
 0.1
2.21 PB
 0.0
1.73
 0.5
     
12
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik2.19
+0.7
  
 PB
 
2.17 PB
 0.0
2.16
 0.8
2.19 PB
 0.7
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Marta Taborska
Marta Taborska ('14)
Gentofte IK4.78
  
 PB
 
4.78 PB4.444.264.144.574.64  
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas4.42
  
 PB
 
4.42 PB  X3.754.173.704.16  
3
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik3.63
  
 PB
 
3.19 PB3.153.29 PB3.223.63 PB3.20  
4
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC3.56
  
 PB
 
3.56 PB2.842.622.552.173.03  
5
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC3.31
  
 PB
 
3.09 PB2.953.13 PB3.31 PB3.263.31 =PB  
6
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.293.113.24  X2.53  
7
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik2.65
  
 PB
 
1.81 SB2.65 PB2.21  –    
P9 Boldkast 145 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF15.17
  
 PB
 
9.07 SB9.35 SB15.17 PB14.4111.9813.61  
2
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik14.83
  
 PB
 
8.69 PB11.88 PB14.83 PB10.8310.8713.35  
3
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik13.43
  
 PB
 
10.88 SB13.18 PB13.43 PB13.0610.4711.87  
4
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC12.09
  
 PB
 
12.09 PB  X5.1610.3411.019.41  
5
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti12.00
  
 PB
 
10.29 PB10.98 PB10.5012.00 PB9.798.05  
6
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik8.78
  
 SB
 
8.18 SB8.56 SB7.967.997.338.78 SB  
7
Alva Windfield
Alva Windfield ('15)
Amager AC8.21
  
 PB
 
8.21 PB  X  X  –    
D7 40 m    
7.5. Vind: -1.3

Finale A

Finale
7.5.Vind: -1.3
1
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF8.86
  
 PB
2
Isaq Mohammad
Isaq Mohammad ('16)
Amager AC9.01
  
 PB
2
Martha Gundmann Hyllested
Martha Gundmann Hyllested ('18)
BAC9.47
  
  K
3
Vincent Juul Puggaard
Vincent Juul Puggaard ('17)
Amager AC9.20
  
 PB
3
Vinezia Fernando
Vinezia Fernando ('18)
Roar Atletik9.83
  
  K
4
Gunnar Tegtmeyer-Mertens
Gunnar Tegtmeyer-Mertens ('17)
Amager AC10.16
  
 PB
5
Oddur Davidsen
Oddur Davidsen ('16)
Treysti11.29
  
 PB
Finale B
7.5. Vind: -0.9
7.5.Vind: -0.9
1
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('16)
Greve Atletik8.52
  
 PB
2
Edvard Sandal Helk
Edvard Sandal Helk ('16)
Frederiksberg IF9.10
  
 PB
3
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF9.11
  
 SB
4
Elliott Falkenberg Buhl-Holmkjær
Elliott Falkenberg Buhl-Holmkjær ('15)
Amager AC9.20
  
 PB
5
Isak Edler von Eyben
Isak Edler von Eyben ('17)
Amager AC10.04
  
 PB
6
Hugo Cæsar Grønbech
Hugo Cæsar Grønbech ('17)
Amager AC13.15
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Edvard Sandal Helk
Edvard Sandal Helk ('16)
Frederiksberg IF2.49 w
w
  
 
 
2.49 PB2.202.26     
2
Isaq Mohammad
Isaq Mohammad ('16)
Amager AC2.46 w
w
  
 
 
1.79 PB2.24 PB2.46 PB     
3
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF2.30 w
w
  
 
 
2.25 PB2.30 PB2.05     
4
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF2.26 w
w
  
 
 
2.15 PB1.922.26 PB     
5
Vincent Juul Puggaard
Vincent Juul Puggaard ('17)
Amager AC2.24 w
w
  
 
 
2.24 PB2.082.09     
6
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('16)
Greve Atletik2.24 w
w
  
 
 
1.75 SB2.00 SB2.24 SB     
7
Isak Edler von Eyben
Isak Edler von Eyben ('17)
Amager AC1.95 w
w
  
 
 
1.78 PB1.80 PB1.95 PB     
8
Gunnar Tegtmeyer-Mertens
Gunnar Tegtmeyer-Mertens ('17)
Amager AC1.78 w
w
  
 
 
1.46 PB1.49 PB1.78 PB     
9
Hugo Cæsar Grønbech
Hugo Cæsar Grønbech ('17)
Amager AC1.61 w
w
  
 
 
1.44 PB1.371.61 PB     
D7 Boldkast 145 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Isak Edler von Eyben
Isak Edler von Eyben ('17)
Amager AC12.48
  
 PB
 
9.17 PB9.17 =PB12.48 PB     
2
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF11.45
  
 PB
 
8.29 PB9.80 PB11.45 PB     
3
Isaq Mohammad
Isaq Mohammad ('16)
Amager AC10.81
  
 PB
 
7.13 PB10.81 PB10.54     
4
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('16)
Greve Atletik10.78
  
 SB
 
9.75 SB  X10.78 SB     
5
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF10.65
  
 PB
 
10.65 PB9.539.78     
6
Edvard Sandal Helk
Edvard Sandal Helk ('16)
Frederiksberg IF8.82
  
 PB
 
8.82 PB  X8.37     
7
Vincent Juul Puggaard
Vincent Juul Puggaard ('17)
Amager AC8.26
  
 PB
 
8.02 PB8.26 PB7.83     
8
Gunnar Tegtmeyer-Mertens
Gunnar Tegtmeyer-Mertens ('17)
Amager AC6.64
  
 PB
 
6.64 PB4.074.19     
9
Hugo Cæsar Grønbech
Hugo Cæsar Grønbech ('17)
Amager AC6.43
  
 PB
 
6.43 PB5.165.20     
10
Oddur Davidsen
Oddur Davidsen ('16)
Treysti4.15
  
 PB
 
4.15 PB  –      
P7 40 m    
7.5. Vind: +0.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: +0.7
1
Karla Hein Ryssel
Karla Hein Ryssel ('16)
Amager AC8.42
  
 PB
2
Nova Gry Simonsen
Nova Gry Simonsen ('17)
Amager AC8.49
  
 PB
3
Hannah Kühn Bjerre
Hannah Kühn Bjerre ('17)
Amager AC9.16
  
 PB
4
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC9.82
  
 PB
5
Nanna Mørch Lau
Nanna Mørch Lau ('17)
Herlev Atletik11.12
  
 PB
Finale B
7.5. Vind: +0.2
7.5.Vind: +0.2
1
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE8.35
  
 =PB
2
Saloma Hvannastein
Saloma Hvannastein ('16)
Treysti8.64
  
 PB
3
Elna Frøkjær Trærup
Elna Frøkjær Trærup ('16)
BAC9.15
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE2.70 w
w
  
 
 
2.63 PB2.70 PB2.51     
2
Hannah Kühn Bjerre
Hannah Kühn Bjerre ('17)
Amager AC2.42 w
w
  
 
 
2.36 PB2.202.42 PB     
3
Karla Hein Ryssel
Karla Hein Ryssel ('16)
Amager AC2.37 w
w
  
 
 
2.00 PB2.35 PB2.37 PB     
4
Nova Gry Simonsen
Nova Gry Simonsen ('17)
Amager AC2.02 w
w
  
 
 
1.83 PB2.02 PB1.99     
5
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC2.00 w
w
  
 
 
1.93 PB1.922.00 PB     
6
Elna Frøkjær Trærup
Elna Frøkjær Trærup ('16)
BAC1.96 w
w
  
 
 
1.96 PB1.801.87     
7
Saloma Hvannastein
Saloma Hvannastein ('16)
Treysti1.95 w
w
  
 
 
1.95 PB1.861.91     
8
Nanna Mørch Lau
Nanna Mørch Lau ('17)
Herlev Atletik1.66 w
w
  
 
 
1.58 PB1.59 PB1.66 PB     
P7 Boldkast 145 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Karla Hein Ryssel
Karla Hein Ryssel ('16)
Amager AC10.27
  
 PB
 
10.27 PB7.448.13     
2
Saloma Hvannastein
Saloma Hvannastein ('16)
Treysti9.02
  
 PB
 
9.02 PB3.277.81     
3
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE8.63
  
 PB
 
7.18 PB8.63 PB6.03     
4
Nova Gry Simonsen
Nova Gry Simonsen ('17)
Amager AC7.94
  
 PB
 
7.94 PB7.34  X     
5
Elna Frøkjær Trærup
Elna Frøkjær Trærup ('16)
BAC6.73
  
 SB
 
5.43 SB6.73 SB6.73 =SB     
6
Hannah Kühn Bjerre
Hannah Kühn Bjerre ('17)
Amager AC5.21
  
 PB
 
5.21 PB3.835.04     
7
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC5.09
  
 PB
 
5.09 PB3.274.53     
8
Nanna Mørch Lau
Nanna Mørch Lau ('17)
Herlev Atletik3.87
  
 PB
 
1.24 PB3.29 PB3.87 PB     
M40 Kuglestød 7.26 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Christian Kühn BjerreChristian Kühn Bjerre ('81)Amager AC10.47
  
 PB
 
10.47 PB10.3910.218.4710.4410.26  
K40 Kuglestød 4.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.36
  
DR40 SB
 
12.40 SB12.90 SB13.36 SB13.0812.9612.96  
K40 Diskoskast 1.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM41.48
  
 
 
40.1141.48  X  X40.8239.17  
M50 Diskoskast 1.5 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC30.51
  
 
 
29.68  X  X30.51  X  X  
M50 Spydkast 700 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC36.48
  
 
 
36.0836.1435.7636.48  –  –  
M55 Højdespring    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.35
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
M55 Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.70
  
 SB
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
XXX
    
M55 Kuglestød 6.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.34
  
 SB
 
8.04 SB8.23 SB8.188.34 SB8.078.14  
M55 Diskoskast 1.5 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik25.75
  
 SB
 
  X25.75 SB25.06  X24.98  X  
M55 Spydkast 700 gram    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik33.19
  
 SB
 
31.60 SB31.70 SB33.19 SB32.7632.6129.18  
M60 Diskoskast 1.0 kg    
6.5.

Finale A

Finale
6.5.
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF33.70
  
 SB
 
28.75 SB  X33.70 SB30.5331.1325.72  

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne