Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Odense: Fjordagerløbet 2.5.2023
Vælg mænd discipliner
5 km
10 km
Vælg kvinder discipliner
5 km
M 5 km
Finale A
Finale
1
Jacob Ejby Stengaard
Jacob Ejby Stengaard ('94)
94
Odense Atletik
14:46
SB
2
Mubaarik Ibrahim
Mubaarik Ibrahim ('98)
98
Odense Atletik
14:50
PB
3
Lasse Bjørn Jensen
Lasse Bjørn Jensen ('05)
05
Odense Atletik
14:59
PB
4
Jonas Lyngvald Schmidt
Jonas Lyngvald Schmidt ('01)
01
Odense Atletik
16:00
PB
5
Patrick Falgren
Patrick Falgren ('90)
90
Odense Atletik
16:03
=PB
6
Martin Gils Andersen
Martin Gils Andersen ('81)
81
LK Hermes
16:06
7
Christopher Bjerne Jensen
Christopher Bjerne Jensen ('05)
05
Odense Tri
16:15
PB
8
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
16:20
SB
9
Carl Nielsen
Carl Nielsen ('97)
97
Odense Tri
16:28
PB
10
Martin Eisemann de Almeida
Martin Eisemann de Almeida ('93)
93
Odense Atletik
16:48
SB
11
Stefan Mølgaard Dall
Stefan Mølgaard Dall ('92)
92
Odense Atletik
16:52
SB
12
Frederik Rosenbæk
Frederik Rosenbæk ('93)
93
17:10
PB
13
Christian Vilain Mikkelsen
Christian Vilain Mikkelsen ('97)
97
17:11
PB
14
Christoffer Kirk Strandgaard
Christoffer Kirk Strandgaard ('86)
86
Odense Tri
17:13
PB
15
Magnus Haarberg
Magnus Haarberg ('02)
02
Odense Tri
17:15
PB
16
Lasse Broe
Lasse Broe
00
17:19
PB
17
Jon Røikjær Henriksen
Jon Røikjær Henriksen ('83)
83
Odense Tri
17:20
PB
18
Ahmed Al-Jawrani
Ahmed Al-Jawrani ('96)
96
17:24
PB
19
Andreas Ottosen
Andreas Ottosen ('99)
99
Odense Atletik
17:26
PB
20
Søren Kirketofte
Søren Kirketofte ('73)
73
17:29
SB
M 10 km
Finale A
Finale
1
Andreas Schonberg Lommer
Andreas Schonberg Lommer ('91)
91
30:59
SB
2
Robin Lenz Ostenfeldt
Robin Lenz Ostenfeldt ('99)
99
Odense Atletik
32:29
PB
3
Morten Lynghøj
Morten Lynghøj ('86)
86
SG Atletik
33:56
4
Rasmus Elnegaard Fabech
Rasmus Elnegaard Fabech ('94)
94
34:42
SB
5
Glenn Aarhus Outzen
Glenn Aarhus Outzen ('93)
93
34:46
PB
6
Brian Schmidt
Brian Schmidt ('75)
75
/ USA
35:23
SB
7
Jakob Visti Eriksen
Jakob Visti Eriksen ('90)
90
35:55
PB
8
Oskar Jensen
Oskar Jensen ('94)
94
36:21
SB
9
Malthe Kragmann
Malthe Kragmann ('94)
94
36:26
PB
10
Peter Balle
Peter Balle ('77)
77
36:37
SB
11
Torben Klose
Torben Klose ('69)
69
37:23
PB
12
Hjalte Egemose Møller
Hjalte Egemose Møller ('97)
97
Aarhus 1900
37:23
PB
13
Mathias Holm-Petersen
Mathias Holm-Petersen ('99)
99
Odense Atletik
37:28
PB
14
Anders Gammelgaard Thorsen
Anders Gammelgaard Thorsen ('85)
85
SG Atletik
37:49
PB
15
Henrik Simonsen
Henrik Simonsen ('68)
68
38:30
PB
K 5 km
Finale A
Finale
1
Karoline Ejby Stengaard
Karoline Ejby Stengaard ('96)
96
Odense Atletik
17:43
PB
2
Stine Gjelstrup Hansen
Stine Gjelstrup Hansen ('94)
94
SG Atletik
17:43
PB
3
Ida Jäger Laursen
Ida Jäger Laursen ('96)
96
19:01
PB
4
Nina Breidenbicher
Nina Breidenbicher ('99)
99
Odense Tri
19:07
PB
5
Emely Ravn
Emely Ravn
00
Odense Atletik
19:32
PB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne