Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Vinterturnering 4. runde 26.3.2023
Odense Atletik Stadion

M 5 km    

Finale A

Finale
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik14:26
  
 SB
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:26
  
 SB
3Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik14:32
  
 SB
4Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)AGF Atletik14:41
  
 PB
5Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM14:50
  
 PB
6Thomas Jon KristensenThomas Jon Kristensen Aarhus 1900 Tri14:57
  
 PB
7Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 14:59
  
 PB
8Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 15:04
  
 SB
9Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:04
  
 PB
10Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 15:12
  
 PB
11Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN15:26
  
 
12Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta15:26
  
 SB
13Jonas HanssonJonas Hansson ('98)NBRO15:27
  
 PB
14Oliver Hostrup SahlbergOliver Hostrup Sahlberg ('03)15:37
  
 PB
15Casper PretzmannCasper Pretzmann ('95)Sparta15:42
  
 PB
16Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik15:45
  
 
17Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM15:47
  
 
18Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta15:48
  
 PB
19Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik15:48
  
 SB
20William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta15:48
  
 PB
21Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)Odense Atletik 15:51
  
 PB
22Jakob Lund FriskJakob Lund Frisk ('03)BAC15:52
  
 SB
23Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM15:52
  
 PB
24Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM15:54
  
 SB
25Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell Odense Atletik 15:58
  
 PB
26Asbjørn Guldhammer RiisAsbjørn Guldhammer Riis ('96)Frederiksberg IF15:59
  
 
27Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF15:59
  
 PB
28Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC16:02
  
 PB
29Gerald Reed DolanGerald Reed Dolan ('98)Sparta16:03
  
 PB
30Patrick FalgrenPatrick Falgren ('90)Odense Atletik 16:03
  
 PB
31Christian Østergaard BlackChristian Østergaard Black ('86)Esbjerg AM16:09
  
 SB
32Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM16:12
  
 PB
33Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 16:24
  
 PB
34Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:24
  
 SB
35Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF16:27
  
 SB
36Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM16:27
  
 PB
37Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta16:30
  
 SB
38Heino AallingHeino Aalling ('94)Brørup LK16:44
  
 PB
39Mathias Noah BøhrkMathias Noah Bøhrk ('04)Vejle IF16:51
  
 PB
40Jakob RiisJakob Riis ('82)SAK7716:54
  
 SB
41Theodor GilhøjTheodor Gilhøj BAC16:57
  
 PB
42Casper van der LuijtCasper van der Luijt ('98)Sparta / NED17:00
  
 SB
43Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 17:06
  
 SB
44Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM17:22
  
 PB
45Anders Bøgh HedegaardAnders Bøgh Hedegaard ('98)Aalborg AM17:23
  
 
46Nicolai Bach OrlienNicolai Bach Orlien ('95)Aalborg AM17:27
  
 PB
47Niels Gustav Melgaard SvendsenNiels Gustav Melgaard Svendsen ('06)Sparta17:43
  
 PB
48Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan17:53
  
 
49Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF17:56
  
 PB
50Malthe KragmannMalthe Kragmann ('94)18:14
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta16:04
  
 PB
2Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta16:24
  
 PB
3Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)AGF Atletik16:38
  
 PB
4Annie SaugstrupAnnie Saugstrup ('96)Sparta16:54
  
 PB
5Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM16:59
  
DUR-20 PB
6Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 17:09
  
 PB
7Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM18:48
  
 PB
8Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM19:01
  
 PB
9Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)Sparta20:04
  
 SB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive