M 100 m Vind: -0.1 Finale A Finale | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frederik RegliFrederik Regli ('90) | 90 | Frederiksberg IF | 11.62 | SB | ||||||||||
2 | Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63) | 63 | FIF Hillerød | 12.57 | DR60 | SB | |||||||||
3 | Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74) | 74 | FIF Hillerød | 13.18 | SB | ||||||||||
4 | Mie KjærMie Kjær ('76) | 76 | BAC | 14.48 | K | ||||||||||
5 | Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72) | 72 | Herlev Atletik | 14.49 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: -3.3 | Vind: -3.3 | ||||||||||||||
1 | Helge TeschHelge Tesch ('46) | 46 | Ben Hur | 17.18 | SB | ||||||||||
2 | Eli HenriksenEli Henriksen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 17.27 | SB | ||||||||||
3 | Susanna LauritzenSusanna Lauritzen ('66) | 66 | Langgarverne | 17.37 | K | ||||||||||
4 | Jette SvendsenJette Svendsen ('62) | 62 | FIF Hillerød | 17.46 | K | ||||||||||
5 | Birger LuthmannBirger Luthmann ('45) | 45 | Ben Hur | 18.08 | SB | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76) | 76 | Frederiksberg IF | 1:02.12 | PB | ||||||||||
2 | Thyge ArumThyge Arum ('61) | 61 | FIF Hillerød | 1:11.46 | SB | ||||||||||
3 | Charlotte EdholmCharlotte Edholm ('73) | 73 | BAC | 1:13.42 | K | ||||||||||
4 | Jes AndersenJes Andersen ('51) | 51 | BAC | 1:19.75 | SB | ||||||||||
5 | Eli HenriksenEli Henriksen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 1:26.11 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Dan BodalDan Bodal ('67) | 67 | Langgarverne | 1:08.74 | SB | ||||||||||
2 | Hans Henrik SkovsboHans Henrik Skovsbo ('63) | 63 | Langgarverne | 1:18.41 | PB | ||||||||||
3 | Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53) | 53 | Ben Hur | 1:21.36 | SB | ||||||||||
4 | Merete PorsdalMerete Porsdal ('73) | 73 | Herlev Atletik | 1:25.23 | K | ||||||||||
5 | Marianne FlindtMarianne Flindt ('55) | 55 | Herlev Atletik | 1:35.58 | K | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Mads SimonsenMads Simonsen ('55) | 55 | Langgarverne | 1:29.71 | PB | ||||||||||
2 | Ella GrimmElla Grimm ('47) | 47 | Langgarverne | 1:44.48 | K | ||||||||||
3 | Anette LauritsenAnette Lauritsen ('51) | 51 | Helsingør IF | 1:50.30 | K | ||||||||||
4 | Karen-Lis RygaardKaren-Lis Rygaard ('55) | 55 | Herlev Atletik | 1:55.17 | K | ||||||||||
5 | Inge StampeInge Stampe ('39) | 39 | Herlev Atletik | 2:12.66 | K | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lukas de Lony PedersenLukas de Lony Pedersen ('93) | 93 | Langgarverne | 4:47.77 | PB | ||||||||||
2 | Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67) | 67 | BAC | 4:55.74 | SB | ||||||||||
3 | Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76) | 76 | Frederiksberg IF | 5:02.45 | SB | ||||||||||
4 | Kim LilhammerKim Lilhammer ('66) | 66 | Herlev Atletik | 5:11.50 | PB | ||||||||||
5 | Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70) | 70 | BAC | 5:12.67 | SB | ||||||||||
6 | Dan BodalDan Bodal ('67) | 67 | Langgarverne | 5:25.58 | SB | ||||||||||
7 | Anders U. JensenAnders U. Jensen ('65) | 65 | Helsingør IF | 6:02.77 | SB | ||||||||||
8 | Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53) | 53 | Ben Hur | 6:04.26 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Hans Henrik SkovsboHans Henrik Skovsbo ('63) | 63 | Langgarverne | 6:07.59 | PB | ||||||||||
2 | Merete PorsdalMerete Porsdal ('73) | 73 | Herlev Atletik | 6:21.70 | K | ||||||||||
3 | Marianne FlindtMarianne Flindt ('55) | 55 | Herlev Atletik | 7:27.62 | K | ||||||||||
4 | Karen-Lis RygaardKaren-Lis Rygaard ('55) | 55 | Herlev Atletik | 7:55.61 | K | ||||||||||
5 | Ella GrimmElla Grimm ('47) | 47 | Langgarverne | 8:02.14 | K | ||||||||||
6 | Mogens Bertram-NielsenMogens Bertram-Nielsen ('47) | 47 | Herlev Atletik | 8:37.86 | SB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85) | 85 | Herlev Atletik | 16:46.85 | SB | ||||||||||
2 | Troels Leuenhagen PetersenTroels Leuenhagen Petersen ('84) | 84 | Helsingør IF | 17:56.36 | PB | ||||||||||
3 | Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70) | 70 | BAC | 19:08.23 | SB | ||||||||||
4 | Jakob Høgh-BachJakob Høgh-Bach ('81) | 81 | Helsingør IF | 20:00.04 | PB | ||||||||||
5 | Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64) | 64 | BAC | 20:28.17 | SB | ||||||||||
6 | Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53) | 53 | Ben Hur | 21:11.81 | SB | ||||||||||
7 | Christina Hedegård BruhnChristina Hedegård Bruhn ('75) | 75 | Frederiksberg IF | 21:36.58 | K | ||||||||||
8 | Ea PetersenEa Petersen ('76) | 76 | Langgarverne | 21:49.35 | K | ||||||||||
9 | Leif JensenLeif Jensen ('58) | 58 | Langgarverne | 22:29.66 | SB | ||||||||||
10 | Heino WohlertHeino Wohlert ('66) | 66 | Langgarverne | 23:13.27 | SB | ||||||||||
11 | Mads SimonsenMads Simonsen ('55) | 55 | Langgarverne | 24:13.38 | PB | ||||||||||
12 | Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55) | 55 | Herlev Atletik | 24:30.37 | K | ||||||||||
13 | Carina Mørch FabisakCarina Mørch Fabisak ('81) | 81 | Langgarverne | 24:55.14 | K | ||||||||||
14 | Søren TrabergSøren Traberg ('43) | 43 | Herlev Atletik | 25:51.66 | SB | ||||||||||
15 | Jørgen BrinchJørgen Brinch ('48) | 48 | Langgarverne | 25:58.04 | PB | ||||||||||
16 | Lisbet TuxenLisbet Tuxen ('62) | 62 | Ben Hur | 29:51.49 | K | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74) | 74 | Frederiksberg IF | 1.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 1.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74) | 74 | FIF Hillerød | 1.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67) | 67 | BAC | 1.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72) | 72 | Herlev Atletik | 1.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Søren PoulsenSøren Poulsen ('65) | 65 | Ben Hur | 1.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ejner HviidEjner Hviid ('58) | 58 | Ben Hur | 1.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74) | 74 | Frederiksberg IF | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64) | 64 | Ben Hur | 2.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60) | 60 | FIF Hillerød | 2.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Søren PoulsenSøren Poulsen ('65) | 65 | Ben Hur | 2.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bo Fleig MortensenBo Fleig Mortensen ('60) | 60 | BAC | 2.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63) | 63 | FIF Hillerød | 5.19 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74) | 74 | Frederiksberg IF | 4.96 | -0.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72) | 72 | Herlev Atletik | 4.31 | -0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Helge TeschHelge Tesch ('46) | 46 | Ben Hur | 3.38 | -0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Søren PoulsenSøren Poulsen ('65) | 65 | Ben Hur | 3.25 | -1.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anders JørgensenAnders Jørgensen ('67) | 67 | BAC | 9.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thomas ChristensenThomas Christensen ('72) | 72 | Herlev Atletik | 9.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64) | 64 | Ben Hur | 9.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70) | 70 | Frederiksberg IF | 8.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60) | 60 | FIF Hillerød | 36.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Allan KristensenAllan Kristensen ('63) | 63 | Frederiksberg IF | 29.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bo Fleig MortensenBo Fleig Mortensen ('60) | 60 | BAC | 28.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ejner HviidEjner Hviid ('58) | 58 | Ben Hur | 24.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47) | 47 | FIF Hillerød | 21.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jens OlsenJens Olsen ('51) | 51 | Ben Hur | 20.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43) | 43 | Helsingør IF | 17.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Per KlokmosePer Klokmose ('56) | 56 | Herlev Atletik | 14.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anders JørgensenAnders Jørgensen ('67) | 67 | BAC | 30.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 29.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70) | 70 | Frederiksberg IF | 24.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Allan KristensenAllan Kristensen ('63) | 63 | Frederiksberg IF | 38.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60) | 60 | Helsingør IF | 29.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anders JørgensenAnders Jørgensen ('67) | 67 | BAC | 48.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thomas ChristensenThomas Christensen ('72) | 72 | Herlev Atletik | 25.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43) | 43 | Helsingør IF | 16.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Torben SøderbergTorben Søderberg ('45) | 45 | BAC | 29.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jens OlsenJens Olsen ('51) | 51 | Ben Hur | 27.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63) | 63 | FIF Hillerød | 39.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 36.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thomas ChristensenThomas Christensen ('72) | 72 | Herlev Atletik | 33.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70) | 70 | Frederiksberg IF | 21.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: -4.9 Finale A Finale | Vind: -4.9 | ||||||||||||||
1 | Christine RedestamChristine Redestam ('72) | 72 | Helsingør IF | 15.76 | SB | ||||||||||
2 | Marianne SøderbergMarianne Søderberg ('45) | 45 | BAC | 18.85 | SB | ||||||||||
3 | Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 19.54 | SB | ||||||||||
4 | Alice Friis HansenAlice Friis Hansen ('60) | 60 | Langgarverne | 20.49 | PB | ||||||||||
5 | Inge StampeInge Stampe ('39) | 39 | Herlev Atletik | 24.36 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mie KjærMie Kjær ('76) | 76 | BAC | 1.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tina M NielsenTina M Nielsen ('73) | 73 | FIF Hillerød | 1.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Christine RedestamChristine Redestam ('72) | 72 | Helsingør IF | 1.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45) | 45 | Herlev Atletik | 0.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 0.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mie KjærMie Kjær ('76) | 76 | BAC | 4.26 | -1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christine RedestamChristine Redestam ('72) | 72 | Helsingør IF | 3.80 | -2.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71) | 71 | Herlev Atletik | 3.24 | +1.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jette SvendsenJette Svendsen ('62) | 62 | FIF Hillerød | 3.13 | +1.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53) | 53 | Herlev Atletik | 2.04 | -1.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45) | 45 | Herlev Atletik | 5.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53) | 53 | Herlev Atletik | 5.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 4.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne Julie NielsenAnne Julie Nielsen ('81) | 81 | Langgarverne | 5.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71) | 71 | Herlev Atletik | 16.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tina M NielsenTina M Nielsen ('73) | 73 | FIF Hillerød | 15.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michelle FarringtonMichelle Farrington ('67) | 67 | Ben Hur | 22.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53) | 53 | Herlev Atletik | 12.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michelle FarringtonMichelle Farrington ('67) | 67 | Ben Hur | 18.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mona BachMona Bach ('65) | 65 | Herlev Atletik | 16.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71) | 71 | Herlev Atletik | 15.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tina M NielsenTina M Nielsen ('73) | 73 | FIF Hillerød | 14.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60) | 60 | FIF Hillerød | 10.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60) | 60 | Helsingør IF | 9.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Allan KristensenAllan Kristensen ('63) | 63 | Frederiksberg IF | 9.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bo Fleig MortensenBo Fleig Mortensen ('60) | 60 | BAC | 8.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ejner HviidEjner Hviid ('58) | 58 | Ben Hur | 7.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Per KlokmosePer Klokmose ('56) | 56 | Herlev Atletik | 5.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47) | 47 | FIF Hillerød | 22.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Helge TeschHelge Tesch ('46) | 46 | Ben Hur | 21.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47) | 47 | FIF Hillerød | 7.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M80 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43) | 43 | Helsingør IF | 8.39 | PB | ||||||||||
|